38. Turniej Czterech Skoczni

38. Turniej Czterech Skoczni
38. Vierschanzentournee
1988/19891990/1991
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody28 grudnia 1989
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 1990
Bischofshofen
I miejsce I miejsceDieter Thoma
 RFN
II miejsce II miejsceFrantišek Jež
 Czechosłowacja
III miejsce III miejsceJens Weißflog
 NRD

38. Turniej Czterech Skoczni był częścią Pucharu Świata w skokach narciarskich w sezonie 1989/1990. Rozgrywany był od 28 grudnia 1989 do 6 stycznia 1990.

Turniej wygrał Republika Federalna Niemiec (1949–1990) Dieter Thoma.

Oberstdorf

Data: 28 grudnia 1989
Państwo:  RFN
Skocznia: Schattenbergschanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Dieter Thoma RFN215,0
2.Josef Heumann RFN210,0
3.Jens Weißflog NRD208,0
4.Risto Laakkonen Finlandia205,5
5.Ari-Pekka Nikkola Finlandia203,5
6.František Jež Czechosłowacja200,5
7.Matti Nykänen Finlandia199,5
8.Franz Neuländtner Austria199,0
9.Rune Olijnyk Norwegia198,5
10.Ole Gunnar Fidjestøl Norwegia197,0

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 1990
Państwo:  RFN
Skocznia: Große Olympiaschanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Jens Weißflog NRD220,5
2.Risto Laakkonen Finlandia219,0
3.František Jež Czechosłowacja218,5
4.Matti Nykänen Finlandia218,0
5.Dieter Thoma RFN216,0
6.Ernst Vettori Austria215,5
6.Heinz Kuttin Austria215,5
8.Ari-Pekka Nikkola Finlandia214,5
8.Rune Olijnyk Norwegia214,5
10.Pavel Ploc Czechosłowacja214,0

Innsbruck

Data: 4 stycznia 1990
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Ari-Pekka Nikkola Finlandia227,0
2.Jens Weißflog NRD226,5
3.Ernst Vettori Austria222,0
4.Josef Heumann RFN221,5
5.Risto Laakkonen Finlandia220,0
6.Dieter Thoma RFN217,5
7.Virginio Lunardi Włochy216,5
8.Werner Haim Austria216,0
9.Andreas Felder Austria215,5
10.František Jež Czechosłowacja215,0

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 1990
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.František Jež Czechosłowacja227,0
2.Dieter Thoma RFN222,0
3.Ole Gunnar Fidjestøl Norwegia218,0
4.Ernst Vettori Austria217,0
5.Werner Haim Austria216,5
6.Vegard Opaas Norwegia212,0
7.Rune Olijnyk Norwegia211,5
8.Miran Tepeš Jugosławia205,0
9.Ari-Pekka Nikkola Finlandia203,0
10.Alexander Pointner Austria202,5

Klasyfikacja generalna

Poz.SkoczekKrajPunkty
1.Dieter Thoma RFN870,5
2.František Jež Czechosłowacja861,0
3.Jens Weißflog NRD855,0
4.Ernst Vettori Austria851,5
5.Ari-Pekka Nikkola Finlandia848,0
6.Risto Laakkonen Finlandia844,0
7.Josef Heumann RFN835,5
8.Rune Olijnyk Norwegia823,5
9.Werner Haim Austria820,5
10.Heinz Kuttin Austria811,0

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie