62. Turniej Czterech Skoczni

62. Turniej Czterech Skoczni
2012/20132014/2015
Data28 grudnia 2013 – 6 stycznia 2014
Miejsce rozpoczęciaOberstdorf
Miejsce zakończeniaBischofshofen
Organizator Niemcy (Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen)
 Austria (Innsbruck, Bischofshofen)
Zwycięzcy
I miejsceAustria Thomas Diethart
II miejsceAustria Thomas Morgenstern
III miejsceSzwajcaria Simon Ammann

62. Turniej Czterech Skoczni (niem. 62. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, która została przeprowadzona w sezonie 2013/2014 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 28 grudnia 2013, kiedy została rozegrana sesja kwalifikacyjna do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2014 został przeprowadzony konkurs w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 4 stycznia odbyły się zawody w Innsbrucku. Ostatni z konkursów odbył się 6 stycznia 2014 w Bischofshofen. Zwycięskiego tytułu bronił Austriak Gregor Schlierenzauer.

62. Turniej Czterech Skoczni wygrał Austriak Thomas Diethart. Drugie miejsce zajął jego rodak – Thomas Morgenstern. Na najniższym stopniu podium uplasował się Szwajcar Simon Ammann.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczy się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizują tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznie

Nazwa skoczniMiejscowośćPunkt KHSRekord skoczni
Schattenberg20061230.jpgSchattenbergschanzeNiemcy OberstdorfK120HS137143,5 mNorwegia Sigurd Pettersen29.12.2003
Garmisch-Partenkirchen - Grosse Olympiaschanze.jpgGroße OlympiaschanzeNiemcy Garmisch-PartenkirchenK125HS140143,5 mSzwajcaria Simon Ammann01.01.2010
Innsbruck2.jpgBergiselAustria InnsbruckK120HS130134,5 mNiemcy Sven Hannawald04.01.2002
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPGPaul-Ausserleitner-SchanzeAustria BischofshofenK125HS140143,0 mJaponia Daiki Itō06.01.2005

Przed Turniejem

Nagrody

Pula nagród 62. Turnieju Czterech Skoczni wynosiła 315 tysięcy franków szwajcarskich. Za zwycięstwo w konkursie zawodnicy otrzymywali 10 tysięcy franków. Zwycięstwo w kwalifikacjach nagradzane było kwotą 2,4 tysiąca franków. Za wygranie całej imprezy zwycięzca otrzymał dodatkowo 20 tysięcy franków[1].

Faworyci

Przed turniejem za głównych faworytów zawodów uważani byli Kamil Stoch – lider pucharu świata oraz Gregor Schlierenzauer. Według większości gazet, w walce o zwycięstwo liczyć się mogli także zawodnicy z czołowej dziesiątki PŚ[2][3].

Klasyfikacja Pucharu Świata przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni

Przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni odbyło się osiem konkursów indywidualnych Pucharu Świata (jeden został odwołany). Po dwa zwycięstwa odnieśli Gregor Schlierenzauer oraz Kamil Stoch, który zgromadził najwięcej punktów PŚ przed rozpoczęciem turnieju, natomiast po jednym Krzysztof Biegun, Severin Freund, Thomas Morgenstern oraz Jan Ziobro. Poniżej znajduje się klasyfikacja dwudziestu najlepszych skoczków w Pucharze Świata po rozegraniu ośmiu zawodów[4].

MiejsceZawodnikReprezentacjaPunkty
1.Stoch, KamilKamil Stoch Polska410
2.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria352
3.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia311
4.Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy267
5.Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy259
6.Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia255
7.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria244
8.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia225
9.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria221
10.Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska200
11.Ziobro, JanJan Ziobro Polska189
12.Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy180
13.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia176
14.Itō, DaikiDaiki Itō Japonia172
15.Kot, MaciejMaciej Kot Polska167
16.Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia134
17.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia129
18.Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy128
19.Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia123
20.Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska113

Jury

SędziaKrajStanowisko na wieży sędziowskiej
OberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofen
Berndt Hess NiemcyD
Hermann Kothleitner AustriaB
Giambattista Carli WłochyED
Jarle Solbu NorwegiaAB
Jurij Kalinin RosjaCC
Jürgen Thomas NiemcyA
Claudia Denfil AustriaE
Angelika Göbel NiemcyD
Johann Bachmeyer AustriaB
Asko Aalto FinlandiaCB
Ryuichi Inoue JaponiaAD
David Amstein SzwajcariaEC
Bob Knoll NiemcyE
Christian Kathol AustriaA

Oberstdorf

Kwalifikacje

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelka[a]WiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.70Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia134,085,255,518-0,455,9153,9 pq
2.65Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia135,087,054,018-0,222,9151,2pq
3.66Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria131,580,755,518-0,567,3150,8 pq
4.49Diethart, ThomasThomas Diethart Austria135,087,055,520-0,628,1150,6Q
5.57Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia134,085,255,520-0,618,0148,7Q
6.72Stoch, KamilKamil Stoch Polska129,076,255,518-0,628,1147,1pq
7.71Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria129,577,154,018-0,658,5146,9pq
8.64Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria137,090,649,5180,16-1,7145,7pq
9.69Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy127,573,554,018-0,486,3141,1pq
10.67Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia126,571,753,018-0,638,2140,2pq
11.41Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria135,087,050,020-0,233,0140,0Q
12.58Kot, MaciejMaciej Kot Polska130,078,054,020-0,607,8139,8Q
13.53Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska133,083,454,020-0,172,2139,6Q
14.59Itō, DaikiDaiki Itō Japonia129,076,254,020-0,678,8139,0Q
15.48Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy127,573,554,520-0,7810,2138,2Q
16.52Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria132,582,555,5200,04-0,4137,6Q
17.31Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia128,074,454,020-0,688,9137,3Q
18.56Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia128,074,454,020-0,668,6137,0Q
19.63Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska127,072,656,018-0,081,0136,9pq
62Ziobro, JanJan Ziobro Polska131,580,752,520-0,283,7136,9Q
21.15Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria132,081,654,020-0,070,9136,5Q
22.61Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy129,076,253,020-0,547,1136,3 Q
23.38Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska130,578,954,520-0,202,6136,0 Q
24.39Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia134,085,254,5200,39-4,2135,5Q
25.14Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia134,586,150,0200,12-1,3134,8 Q
26.68Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy123,566,351,018-0,668,6133,2pq
27.54Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia127,072,652,520-0,567,3132,4Q
37Hilde, TomTom Hilde Norwegia125,569,953,020-0,739,5132,4Q
29.44Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy125,569,953,020-0,678,8131,7Q
30.50Kraft, StefanStefan Kraft Austria127,072,652,520-0,496,4131,5Q
31.35Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja124,568,152,520-0,7810,2130,8Q
32.24Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy134,085,254,5200,93-10,0129,7 Q
33.60Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia124,568,151,520-0,769,9129,5Q
34.5Wenig, DanielDaniel Wenig Niemcy126,571,753,020-0,364,7129,4 Q
35.34Watase, YūtaYūta Watase Japonia127,072,652,520-0,293,8128,9 Q
36.30Matura, JanJan Matura Czechy122,063,652,520-0,9312,2128,3Q
37.20Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja122,063,652,020-0,9612,5128,1 Q
38.42Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria123,566,351,020-0,7810,2127,5Q
39.55Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy123,065,452,020-0,628,1125,5 Q
40.26Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia121,562,751,520-0,7710,1124,3Q
41.43Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia122,063,652,020-0,668,6124,2Q
42.4Queck, DannyDanny Queck Niemcy124,568,152,020-0,283,7123,8Q
43.10Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja127,072,652,5200,18-1,9123,2Q
44.18Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy125,069,051,020-0,233,0123,0Q
45.7Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia120,060,051,020-0,8711,4122,4 Q
46.32Justin, RokRok Justin Słowenia123,065,452,520-0,314,1122,0Q
47.28Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada120,060,050,020-0,8411,0121,0Q
48.25Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia124,568,152,020-0,030,4120,5Q
49.6Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy120,060,051,020-0,699,0120,0 Q
50.11Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy128,074,452,0200,60-6,5119,9Q
51.40Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy128,074,452,5200,71-7,7119,2
52.51Janda, JakubJakub Janda Czechy121,562,751,520-0,354,6118,8
53.2Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy122,564,551,520-0,121,6117,6
54.19Kim Hyun-ki Korea Południowa118,557,351,520-0,668,6117,4
55.1Mayländer, JanJan Mayländer Niemcy122,063,651,520-0,162,1117,2
56.46Velta, RuneRune Velta Norwegia117,054,651,020-0,7710,1115,7
57.27Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy116,553,749,520-0,9011,8115,0
58.36Bresadola, DavideDavide Bresadola Włochy115,551,949,520-0,8611,2112,6
59.17Nurmsalu, KaarelKaarel Nurmsalu Estonia121,562,748,020-0,060,8111,5
60.45Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia116,553,750,020-0,597,7111,4
61.33Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja119,058,251,020-0,101,3110,5
62.21Choi Heung-chul Korea Południowa113,047,448,520-0,9612,5108,4
63.9Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia113,548,349,520-0,577,4105,2
64.3Mechler, MaximilianMaximilian Mechler Niemcy115,051,049,520-0,233,0103,5
65.29Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow Rosja113,047,444,020-0,8811,5102,9
66.12Niemi, SamiSami Niemi Finlandia119,559,149,0200,51-5,5102,6
67.8Polichronidis, NikosNikos Polichronidis Grecja109,040,249,020-0,8811,5100,7
68.23Cikl, MartinMartin Cikl Czechy112,546,549,520-0,273,599,5
69.22Pczelincew, AleksiejAleksiej Pczelincew Kazachstan111,043,845,520-0,455,995,2
70.47Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja115,051,027,520-1,0814,192,6
71.16Żaparow, RadikRadik Żaparow Kazachstan107,036,645,020-0,141,883,4
13Zografski, WładimirWładimir Zografski BułgariaDNSDNS

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Niemcy Andreas WellingervsSłowenia Jernej Damjan
2Słowenia Jurij TepešvsSłowenia Jaka Hvala
3Norwegia Tom HildevsPolska Klemens Murańka
4Niemcy Michael NeumayervsNiemcy Marinus Kraus
5Austria Stefan KraftvsAustria Michael Hayböck
6Rosja Dienis KorniłowvsPolska Jan Ziobro
7Czechy Antonín HájekvsPolska Piotr Żyła
8Słowenia Robert KranjecvsFinlandia Janne Ahonen
9Niemcy Daniel WenigvsNorwegia Anders Jacobsen
10Japonia Yūta WatasevsAustria Wolfgang Loitzl
11Czechy Jan MaturavsNiemcy Andreas Wank
12Francja Ronan Lamy ChappuisvsJaponia Daiki Itō
13Szwajcaria Gregor DeschwandenvsPolska Krzysztof Biegun
14Niemcy Richard FreitagvsPolska Maciej Kot
15Słowenia Tomaž NagličvsAustria Andreas Kofler
16Norwegia Ole Marius IngvaldsenvsJaponia Taku Takeuchi
17Niemcy Danny QueckvsNiemcy Severin Freund
18Rosja Ilmir ChazietdinowvsAustria Thomas Morgenstern
19Czechy Čestmír KožíšekvsAustria Gregor Schlierenzauer
20Finlandia Anssi KoivurantavsPolska Kamil Stoch
21Słowenia Rok JustinvsSłowenia Peter Prevc
22Kanada MacKenzie Boyd-ClowesvsAustria Thomas Diethart
23Finlandia Jarkko MäättävsSzwajcaria Simon Ammann
24Niemcy Martin SchmittvsJaponia Noriaki Kasai
25Czechy Lukáš HlavavsNorwegia Anders Bardal

Konkurs

Poz.Nr
pary
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokB[b]WiatrNotaSkokB[c]WiatrNota
1.23Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria139,015-6,0155,0133,0161,0146,9301,9
2.25Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia133,015-5,0148,7133,5162,4149,2297,9
3.22Diethart, ThomasThomas Diethart Austria139,017-4,8153,3134,5170,1144,0297,3
21Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia139,519-1,3150,3134,0172,5147,0297,3
5.18Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria132,0198,5144,6134,0162,6152,2296,8
6.24Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia133,015-2,1150,1130,5163,0144,4294,5
7.5Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria131,0172,5142,2129,5164,3142,4284,6
8.4Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy130,5170,5140,8130,0161,7141,4282,0
9.19Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria130,5194,7139,1137,018-2,6142,5281,6
10.17Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy130,5196,9140,8127,5163,5138,5279,3
11.4*Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy135,017-9,0137,9134,018-2,9136,3274,2
12.16Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia130,0196,0137,0132,518-0,1136,4273,4
13.20Stoch, KamilKamil Stoch Polska124,0197,7127,9130,01810,6144,1272,0
14.3Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska141,519-8,0141,2121,5164,8127,0268,2
15.11Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy124,0197,6127,8126,01810,5135,7263,5
16.12Itō, DaikiDaiki Itō Japonia126,0196,8131,1126,0188,0131,8262,9
17.6Ziobro, JanJan Ziobro Polska126,5173,7136,3123,0188,2126,1262,4
18.15Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria128,5196,5132,8124,5189,8128,9261,7
19.2Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia130,0191,8134,3121,01811,9126,2260,5
20.25*Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy123,015-1,5130,2125,5187,7130,1260,3
21.3*Hilde, TomTom Hilde Norwegia133,519-4,2135,6123,5186,8124,6260,2
22.10Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria123,01912,4130,8125,5185,7128,1258,9
23.23*Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia129,015-6,6135,9121,5188,1122,8258,7
24.7Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska121,0176,8128,0123,01811,4129,3257,3
25.8Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia120,51814,4131,4119,01813,6124,3255,7
26.22*Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada129,517-5,0133,5120,0189,0120,0253,5
27.13Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska123,0199,8127,2119,51815,0125,1252,3
28.14Kot, MaciejMaciej Kot Polska121,51914,6128,3120,5189,0120,9249,2
29.1Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy124,0196,8126,5115,51814,8116,7243,2
30.9Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia115,51815,3121,8107,01819,6102,7224,5
31.2Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia126,5192,9128,6NQ128,6
32.16Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia124,5197,6128,2NQ128,2
33.14Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy120,51914,8127,2NQ127,2
34.10Watase, YūtaYūta Watase Japonia123,5198,2127,0NQ127,0
35.13Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria123,5198,4125,7NQ125,7
36.24Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy121,015-3,0125,1NQ125,1
37.17Queck, DannyDanny Queck Niemcy122,0199,1124,7NQ124,7
38.20Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia124,5193,1123,7NQ123,7
39.11Matura, JanJan Matura Czechy123,0195,0122,9NQ122,9
40.12Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja122,5195,6122,6NQ122,6
41.8Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia117,01814,5122,2NQ122,2
42.21Justin, RokRok Justin Słowenia122,0194,8120,4NQ120,4
43.9Wenig, DanielDaniel Wenig Niemcy114,01814,8117,6NQ117,6
44.7Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy115,0178,8116,7NQ116,7
45.15Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia117,01911,0116,1NQ116,1
46.6Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja116,0176,5115,2NQ115,2
47.1Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia119,0193,7112,9NQ112,9
48.18Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja113,51911,9110,7NQ110,7
49.19Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy115,5198,1109,5NQ109,5
50.5Kraft, StefanStefan Kraft Austria114,0175,6108,2NQ108,2
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Garmisch-Partenkirchen

Kwalifikacje

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.57Diethart, ThomasThomas Diethart Austria141,589,755,5220,04-0,4144,8 Q
2.73Stoch, KamilKamil Stoch Polska139,586,156,022-0,030,4142,5pq
3.67Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria136,079,855,522-0,253,2138,5pq
4.61Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia138,083,455,0220,08-0,8137,6 Q
5.59Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia136,580,755,5220,04-0,4135,8Q
6.72Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia136,580,755,5220,06-0,6135,6 pq
7.70Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria135,078,053,522-0,162,0133,5 pq
8.37Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria134,577,154,022-0,081,0132,1Q
9.45Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia132,072,654,022-0,394,9131,5Q
10.68Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia135,078,054,0220,07-0,7131,3pq
11.66Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia133,575,352,022-0,273,4130,7pq
12.60Itō, DaikiDaiki Itō Japonia133,575,354,522-0,030,4130,2Q
13.42Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska131,070,854,022-0,415,2130,0Q
14.31Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia130,569,954,022-0,445,6129,5Q
15.71Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria132,573,554,022-0,101,3128,8 pq
16.55Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia133,074,453,5220,03-0,3127,6Q
17.29Matura, JanJan Matura Czechy131,571,753,522-0,182,3127,5Q
18.62Ziobro, JanJan Ziobro Polska133,074,452,022-0,020,3126,7Q
19.51Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy131,571,754,022-0,060,8126,5Q
20.53Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska131,070,854,022-0,040,5125,3Q
21.13Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia130,569,952,522-0,212,7125,1Q
22.64Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy128,065,452,522-0,567,1125,0pq
23.52Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria130,569,954,022-0,060,8124,7Q
43Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria128,065,452,522-0,546,8124,7Q
25.48Kraft, StefanStefan Kraft Austria131,070,854,0220,08-0,8124,0Q
26.1Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy131,571,753,0220,08-0,8123,9 Q
27.28Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia128,566,352,022-0,384,8123,1 Q
28.56Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia129,067,253,522-0,182,3123,0Q
29.46Velta, RuneRune Velta Norwegia128,566,353,022-0,182,3121,6Q
30.6Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy129,568,152,522-0,050,6121,2 Q
31.25Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia129,067,253,022-0,060,8121,0Q
32.41Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria130,069,052,0220,04-0,4120,6Q
33.58Kot, MaciejMaciej Kot Polska127,564,551,522-0,313,9119,9Q
34.39Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia129,067,251,0220,02-0,2118,0 Q
35.15Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia128,065,452,022-0,040,5117,9Q
36.50Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy126,061,851,522-0,354,4117,7Q
49Janda, JakubJakub Janda Czechy127,063,652,022-0,172,1117,7Q
38.30Justin, RokRok Justin Słowenia126,061,851,022-0,293,7116,5Q
39.24Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy127,564,552,0220,02-0,2116,3Q
40.35Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja128,566,351,0220,11-1,1117,3Q
41.69Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy128,065,450,5220,01-0,1115,8pq
42.16Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja127,063,651,522-0,010,1115,2Q
43.65Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy125,060,048,022-0,536,7114,7pq
44.4Wenig, DanielDaniel Wenig Niemcy127,063,650,522-0,040,5114,6Q
45.8Niemi, SamiSami Niemi Finlandia126,562,751,5220,05-0,5113,7Q
46.34Watase, YūtaYūta Watase Japonia126,061,851,022-0,060,8113,6Q
47.27Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy124,559,151,022-0,253,2113,3Q
48.40Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy125,560,951,522-0,050,6113,0Q
49.54Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy125,060,052,522-0,020,3112,8Q
50.9Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja125,060,051,022-0,020,3111,0Q
51.23Kälin, PascalPascal Kälin Szwajcaria125,560,950,5220,10-1,0110,4
52.63Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska125,060,051,5220,14-1,5110,0
21Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy124,559,151,0220,01-0,1110,0
54.5Queck, DannyDanny Queck Niemcy124,559,149,022-0,141,8109,9
55.32Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada123,056,449,522-0,303,8109,7
56.44Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia123,557,349,522-0,192,4109,2
57.33Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja120,051,049,522-0,486,1106,6
58.20Polichronidis, NikosNikos Polichronidis Grecja122,054,650,022-0,040,5105,1
59.38Hilde, TomTom Hilde Norwegia120,051,050,022-0,324,0105,0
60.11Kim Hyun-ki Korea Południowa121,553,750,022-0,050,6104,3
61.18Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy119,550,149,522-0,334,2103,8
62.36Bresadola, DavideDavide Bresadola Włochy119,550,150,022-0,253,2103,3
63.19Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia119,049,249,522-0,222,8101,5
64.2Mayländer, JanJan Mayländer Niemcy119,550,148,522-0,050,699,2
65.17Nurmsalu, KaarelKaarel Nurmsalu Estonia118,548,349,022-0,091,198,4
66.26Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy117,546,548,022-0,303,898,3
67.3Bradatsch, SebastianSebastian Bradatsch Niemcy116,043,849,0220,03-0,392,5
68.47Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja118,047,446,5220,18-1,992,0
69.22Choi Heung-chul Korea Południowa116,043,847,0220,15-1,689,2
70.12Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin Rosja113,539,346,522-0,162,087,8
71.10Grigoli, MarcoMarco Grigoli Szwajcaria111,535,748,022-0,273,487,1
72.7Muminow, SabirżanSabirżan Muminow Kazachstan114,541,145,022-0,010,186,2
73.14Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan122,555,549,5220,01-0,1104,9

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Niemcy Markus EisenbichlervsAustria Stefan Kraft
2Finlandia Jarkko MäättävsAustria Andreas Kofler
3Słowenia Jurij TepešvsAustria Wolfgang Loitzl
4Norwegia Rune VeltavsNiemcy Marinus Kraus
5Niemcy Martin SchmittvsFinlandia Anssi Koivuranta
6Słowenia Tomaž NagličvsPolska Krzysztof Biegun
7Szwajcaria Gregor DeschwandenvsNiemcy Andreas Wank
8Polska Maciej KotvsPolska Jan Ziobro
9Słowenia Jaka HvalavsCzechy Jan Matura
10Słowenia Jernej DamjanvsFinlandia Janne Ahonen
11Niemcy Michael NeumayervsAustria Gregor Schlierenzauer
12Czechy Jakub JandavsNorwegia Anders Jacobsen
13Słowenia Rok JustinvsPolska Klemens Murańka
14Czechy Antonín HájekvsJaponia Daiki Itō
15Rosja Dienis KorniłowvsJaponia Noriaki Kasai
16Niemcy Severin FreundvsJaponia Taku Takeuchi
17Rosja Ilmir ChazietdinowvsNorwegia Anders Fannemel
18Niemcy Andreas WellingervsAustria Michael Hayböck
19Niemcy Daniel WenigvsSzwajcaria Simon Ammann
20Finlandia Sami NiemivsNorwegia Anders Bardal
21Japonia Yūta WatasevsSłowenia Robert Kranjec
22Czechy Lukáš HlavavsSłowenia Peter Prevc
23Niemcy Karl GeigervsAustria Thomas Morgenstern
24Niemcy Richard FreitagvsPolska Kamil Stoch
25Francja Ronan Lamy ChappuisvsAustria Thomas Diethart

Konkurs

Poz.Nr
pary
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
1.25Diethart, ThomasThomas Diethart Austria141,0234,0149,8140,5220,4146,3296,1
2.23Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria139,0234,2146,4139,0220,0138,7285,1
3.19Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria133,5237,1137,9139,022-1,1140,6278,5
4.17Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia138,023-0,9139,5136,522-0,5136,2275,7
5.18Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy134,0231,9133,6134,5221,0133,6267,2
6.15Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia135,023-1,4132,1133,0223,8133,2265,3
7.24Stoch, KamilKamil Stoch Polska135,0233,5137,0131,0222,1127,9264,9
8.11Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria133,5232,5133,3133,0221,6131,5264,8
9.24*Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy133,0233,0132,4133,5221,0131,8264,2
10.5Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia136,5231,6138,3129,5223,5125,6263,9
11.9Matura, JanJan Matura Czechy132,5233,2131,7132,0222,4130,0261,7
12.2Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria130,5234,2128,1133,5221,4132,7260,8
13.20Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia129,0236,3127,5134,5220,5133,1260,6
14.10Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia132,5232,0130,0132,5220,4128,9258,9
15.7Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy130,5236,7129,6130,0223,9128,4258,0
16.16Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia135,023-0,2133,3129,0223,0124,2257,5
17.13Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska130,5235,2129,1129,5226,1128,2257,3
18.22Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia128,5235,7126,0133,5220,3131,1257,1
19.11*Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy133,5233,0131,3133,022-1,9125,0256,3
20.8Kot, MaciejMaciej Kot Polska131,0232,4127,2133,0220,3128,7255,9
21.21Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia130,0236,7129,7131,0221,3126,1255,8
22.10*Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia131,0232,1125,9133,0220,1128,5254,4
23.4Velta, RuneRune Velta Norwegia131,5233,8130,5129,5220,9123,0253,5
24.18*Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria129,0234,3125,0133,022-0,2128,2253,2
25.3Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria131,5234,3131,5128,022-0,4119,5251,0
26.12Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia130,5231,6126,0130,0221,4123,9249,9
27.5*Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy128,0236,6125,0128,5222,1122,4247,4
28.14Itō, DaikiDaiki Itō Japonia126,5236,9122,6129,0222,8123,5246,1
29.9*Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia131,0232,4127,2128,522-0,1118,7245,9
30.1Kraft, StefanStefan Kraft Austria125,0234,9115,9132,022-1,0124,6240,5
31.6Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska128,0233,2120,6126,0222,8116,1236,7
32.16Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy130,023-0,2122,8NQ122,8
33.8Ziobro, JanJan Ziobro Polska128,0235,6122,5NQ122,5
34.7Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria128,5234,4122,2NQ122,2
35.4Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy127,5235,1122,1NQ122,1
36.2Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia127,0236,1121,7NQ121,7
37.3Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia128,0232,1121,5NQ121,5
38.12Janda, JakubJakub Janda Czechy129,023-0,2120,0NQ120,0
39.15Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja130,0232,8118,8NQ118,8
40.14Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy125,0237,3118,3NQ118,3
41.21Watase, YūtaYūta Watase Japonia125,5234,8118,2NQ118,2
42.22Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy125,0235,8117,3NQ117,3
43.17Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja126,5230,9116,1NQ116,1
44.6Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia126,0231,0114,8NQ114,8
45.1Eisenbichler, MarkusMarkus Eisenbichler Niemcy124,0235,4114,6NQ114,6
46.19Wenig, DanielDaniel Wenig Niemcy124,0235,2114,4NQ114,4
47.23Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy123,0235,1111,0NQ111,0
48.20Niemi, SamiSami Niemi Finlandia120,0238,6108,6NQ108,6
49.13Justin, RokRok Justin Słowenia120,0234,5105,0NQ105,0
50.25Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja120,5233,0104,4NQ104,4
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Innsbruck

Kwalifikacje

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.56Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia127,072,656,0140,21-1,8126,8Q
2.66Diethart, ThomasThomas Diethart Austria123,566,355,514-0,454,6126,4pq
3.53Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria126,571,756,0140,39-3,3124,4Q
4.65Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy127,072,655,5140,82-6,9121,2 Q
5.73Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia123,566,354,514-0,030,3121,1pq
6.75Stoch, KamilKamil Stoch Polska122,063,654,014-0,202,0119,6 pq
7.34Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia124,067,253,0140,20-1,7118,5Q
8.44Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia121,562,752,514-0,171,7116,9Q
9.36Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja128,575,350,0141,01-8,5116,8Q
10.64Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia114,550,152,514-1,2713,0115,6 Q
11.68Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy120,060,051,014-0,434,4115,4pq
12.26Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia119,559,153,014-0,313,2115,3Q
13.47Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska121,562,752,5140,05-0,4114,8Q
14.45Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria127,072,650,5140,99-8,4114,7Q
15.42Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska118,557,352,514-0,464,7114,5Q
16.62Itō, DaikiDaiki Itō Japonia121,562,752,5140,14-1,2114,0Q
17.35Watase, YūtaYūta Watase Japonia118,557,352,514-0,394,0113,8Q
18.31Justin, RokRok Justin Słowenia120,560,953,5140,08-0,7113,7 Q
19.48Velta, RuneRune Velta Norwegia118,056,452,514-0,444,5113,4Q
20.49Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria118,056,452,514-0,424,3113,2Q
21.70Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy120,060,050,514-0,161,6112,1pq
22.43Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy117,054,651,014-0,575,8111,4Q
37Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia122,063,652,5140,55-4,7111,4Q
24.54Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy118,557,353,5140,04-0,3110,5Q
25.6Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja120,560,950,5140,14-1,2110,2 Q
26.74Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria119,559,153,0140,31-2,6109,5pq
27.40Matura, JanJan Matura Czechy114,550,151,514-0,767,8109,4 Q
28.69Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia114,550,151,514-0,757,7109,3 pq
29.24Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy115,551,952,514-0,474,8109,2 Q
30.41Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria119,058,251,5140,07-0,6109,1 Q
31.58Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia113,047,452,514-0,858,7108,6 Q
32.59Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy117,054,652,514-0,090,9108,0 Q
33.52Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy118,557,351,0140,06-0,5107,8 Q
34.29Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia115,551,952,514-0,303,1107,5Q
35.60Kot, MaciejMaciej Kot Polska120,060,051,5140,50-4,2107,3 Q
36.27Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy118,056,451,0140,04-0,3107,1Q
37.1Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria115,051,050,514-0,464,7106,2 Q
38.63Ziobro, JanJan Ziobro Polska118,056,449,514-0,020,2106,1 Q
39.50Kraft, StefanStefan Kraft Austria115,551,951,514-0,181,8105,2Q
40.13Frenette, PeterPeter Frenette Stany Zjednoczone114,049,252,014-0,353,6104,8Q
11Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja118,056,452,5140,48-4,1104,8Q
42.10Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy118,056,451,5140,39-3,3104,6 Q
43.28Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy114,550,151,014-0,293,0104,1Q
44.38Fettner, ManuelManuel Fettner Austria116,052,851,5140,11-0,9103,4 Q
45.32Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada115,051,051,514-0,050,5103,0 Q
46.67Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia110,042,051,514-0,919,3102,8pq
47.18Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy111,544,750,014-0,788,0102,7 Q
48.61Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia116,553,751,5140,31-2,6102,6 Q
72Ammann, SimonSimon Ammann SzwajcariaDNSpq
71Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern AustriaDNSpq
49.5Poppinger, ManuelManuel Poppinger Austria117,555,549,5140,32-2,7102,3
50.55Biegun, KrzysztofKrzysztof Biegun Polska113,047,450,014-0,434,4101,8
51.23Fairall, NicholasNicholas Fairall Stany Zjednoczone115,051,051,5140,21-1,8100,7
52.57Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia109,040,250,514-0,878,999,6
53.25Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia110,542,951,014-0,434,498,3
54.51Janda, JakubJakub Janda Czechy111,544,748,514-0,495,098,2
55.22Kälin, PascalPascal Kälin Szwajcaria105,533,948,014-1,5515,997,8
56.46Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia111,043,849,514-0,252,695,9
57.8Niemi, SamiSami Niemi Finlandia108,038,448,014-0,899,195,5
58.33Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja112,045,649,5140,20-1,793,4
59.30Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow Rosja108,038,450,014-0,484,993,3
60.7Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia115,051,049,0140,85-7,292,8
61.21Maksimoczkin, MichaiłMichaił Maksimoczkin Rosja113,047,449,5140,52-4,492,5
62.14Muminow, SabirżanSabirżan Muminow Kazachstan112,045,645,014-0,060,691,2
63.39Hilde, TomTom Hilde Norwegia109,040,250,514-0,030,391,0
64.12Kang Chil-ku Korea Południowa109,541,149,5140,10-0,889,8
65.3Stauder, ChristophChristoph Stauder Austria100,524,947,514-1,2612,985,3
66.16Żaparow, MaratMarat Żaparow Kazachstan108,539,345,5140,08-0,784,1
67.4Greiderer, SimonSimon Greiderer Austria101,526,747,514-0,373,878,0
68.19Polichronidis, NikosNikos Polichronidis Grecja101,526,743,514-0,717,377,5
69.20Nurmsalu, KaarelKaarel Nurmsalu Estonia101,526,744,514-0,484,976,1
70.15Cikl, MartinMartin Cikl Czechy96,016,847,014-0,666,870,6
71.17Kim Hyun-ki Korea Południowa92,510,542,014-1,5015,467,9
72.9Karlen, GabrielGabriel Karlen Szwajcaria93,011,447,014-0,090,959,3
2Altenburger, FlorianFlorian Altenburger AustriaDSQDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Austria Gregor SchlierenzauervsRosja Ilmir Chazietdinow
2Czechy Jan MaturavsNiemcy Andreas Wank
3Japonia Noriaki KasaivsFinlandia Anssi Koivuranta
4Czechy Antonín HájekvsNiemcy Karl Geiger
5Austria Michael HayböckvsNiemcy Andreas Wellinger
6Finlandia Janne AhonenvsAustria Andreas Kofler
7Niemcy Richard FreitagvsNorwegia Rune Velta
8Niemcy Michael NeumayervsSłowenia Rok Justin
9Finlandia Jarkko MäättävsJaponia Yūta Watase
10Polska Maciej KotvsJaponia Daiki Itō
11Włochy Roberto DellasegavsPolska Dawid Kubacki
12Austria Markus SchiffnervsSzwajcaria Gregor Deschwanden
13Polska Jan ZiobrovsPolska Klemens Murańka
14Austria Stefan KraftvsSłowenia Tomaž Naglič
15Stany Zjednoczone Peter FrenettevsNiemcy Severin Freund
16Francja Ronan Lamy ChappuisvsSłowenia Peter Prevc
17Włochy Sebastian ColloredovsRosja Dienis Korniłow
18Czechy Lukáš HlavavsSłowenia Jaka Hvala
19Austria Manuel FettnervsNorwegia Anders Jacobsen
20Kanada MacKenzie Boyd-ClowesvsPolska Kamil Stoch
21Japonia Taku TakeuchivsNorwegia Anders Bardal
22Czechy Čestmír KožíšekvsNiemcy Marinus Kraus
23Słowenia Robert KranjecvsAustria Wolfgang Loitzl
24Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Thomas Diethart
25Austria Thomas MorgensternvsNorwegia Anders Fannemel

Konkurs

Podczas konkursu rozegrano tylko 1. serię.

Poz.Numer
pary
ZawodnikReprezentacja1. skokSuma
SkokBelkaWiatr
1.3Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia132,513-12,5127,5
2.24Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria133,513-12,5126,3
3.20Stoch, KamilKamil Stoch Polska126,513-2,5126,2
4.1Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria131,513-12,3125,4
5.24*Diethart, ThomasThomas Diethart Austria126,513-5,5122,7
6.16Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia128,013-8,3122,1
7.3*Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia126,013-5,5121,3
8.25Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria119,5135,7118,8
9.9Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia125,513-7,4117,5
10.17Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja128,013-13,5117,4
11.7Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy127,013-11,8117,3
12.14Kraft, StefanStefan Kraft Austria123,513-4,1117,2
13.22Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy125,513-7,8114,6
14.21Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia115,01310,2113,7
15.15Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy121,513-4,9113,3
16.19Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia120,513-3,2112,7
17.15*Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia121,013-2,3112,5
18.5Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy120,013-2,0112,0
19.12Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria124,013-8,8111,9
20.13Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska125,513-14,5110,4
21.19*Fettner, ManuelManuel Fettner Austria119,513-1,1109,5
22.2Matura, JanJan Matura Czechy119,013-2,7108,0
23.6Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia117,513-1,2107,3
24.13*Ziobro, JanJan Ziobro Polska120,513-4,7107,2
25.23Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia113,5134,7105,0
26.4Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy119,513-9,8103,3
27.10Kot, MaciejMaciej Kot Polska114,5130,9102,0
28.18Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia114,513-0,5101,6
29.8Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy114,513-2,498,7
30.11Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy114,013-3,896,4
31.7Velta, RuneRune Velta Norwegia120,513-10,0105,4
32.4Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy118,013-6,2103,2
33.2Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy110,5138,9102,8
34.5Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria116,013-1,0102,3
35.21Takeuchi, TakuTaku Takeuchi Japonia112,5133,7102,2
36.25Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia115,513-3,1101,3
20Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada116,0131,0101,3
38.16Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja119,513-12,8100,3
39.1Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja114,013-1,299,5
40.9Watase, YūtaYūta Watase Japonia115,513-5,199,3
6Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria110,5133,999,3
42.8Justin, RokRok Justin Słowenia117,013-8,698,5
43.10Itō, DaikiDaiki Itō Japonia110,0134,397,3
44.15Frenette, PeterPeter Frenette Stany Zjednoczone116,513-10,995,3
45.17Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy114,013-8,093,7
46.12Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria110,013-1,991,1
47.11Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska112,013-6,889,8
48.22Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy103,0135,184,0
49.18Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy85,013-4,432,6
50.23Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria70,01313,422,4
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Bischofshofen

Kwalifikacje

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelka[d]WiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.62Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia140,087,057,025-0,111,2147,5 Q
2.64Diethart, ThomasThomas Diethart Austria135,578,956,023-0,303,4145,3 pq
3.30Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia138,584,358,026-0,252,8145,1Q
4.61Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy138,584,356,525-0,121,4144,5Q
5.49Kraft, StefanStefan Kraft Austria139,586,156,526-0,161,8144,4 Q
6.55Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy137,081,657,525-0,192,2143,6Q
7.48Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria138,584,357,026-0,121,4142,7Q
8.34Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria137,582,556,526-0,323,6142,6Q
9.68Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria134,076,255,523-0,151,7140,4pq
10.72Stoch, KamilKamil Stoch Polska132,573,555,023-0,384,3139,8 pq
11.58Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia135,578,956,025-0,161,8139,0 Q
12.59Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska135,578,955,525-0,121,4138,1Q
13.60Ziobro, JanJan Ziobro Polska136,079,856,0250,01-0,1138,0Q
14.66Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy132,072,654,523-0,222,5136,6pq
52Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia140,087,048,526-0,101,1136,6Q
16.69Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia131,571,755,023-0,202,3136,0 pq
17.67Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia132,072,654,023-0,182,0135,6 pq
18.57Itō, DaikiDaiki Itō Japonia133,575,356,025-0,141,6135,2 Q
19.47Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy135,078,055,026-0,171,9134,9 Q
20.51Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia135,078,055,026-0,111,2134,2 Q
21.35Matura, JanJan Matura Czechy133,575,355,526-0,283,2134,0Q
22.43Velta, RuneRune Velta Norwegia133,575,355,026-0,273,1133,4Q
23.56Kot, MaciejMaciej Kot Polska133,074,455,025-0,080,9132,6Q
24.46Janda, JakubJakub Janda Czechy134,076,254,526-0,161,8132,5Q
25.70Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria128,566,354,523-0,303,4131,2 pq
26.50Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy133,074,455,526-0,040,5130,4Q
27.54Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia133,575,350,525-0,171,9130,0Q
28.31Hilde, TomTom Hilde Norwegia131,070,854,526-0,283,2128,5Q
29.53Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia129,568,155,025-0,161,8127,2Q
30.37Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska130,569,954,026-0,232,6126,5 Q
31.65Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy126,061,854,023-0,283,2126,0pq
32.33Fettner, ManuelManuel Fettner Austria129,067,255,526-0,242,7125,4Q
33.44Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria129,568,154,526-0,242,7125,3Q
34.39Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia129,067,254,526-0,242,7124,4Q
35.45Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska129,568,154,026-0,171,9124,0Q
38Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy129,067,253,526-0,293,3124,0Q
37.32Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia129,067,254,026-0,222,5123,7Q
38.20Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia129,067,254,526-0,171,9123,6Q
39.4Poppinger, ManuelManuel Poppinger Austria128,065,454,026-0,343,8123,2 Q
40.10Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy126,562,754,026-0,343,8120,5Q
41.3Stauder, ChristophChristoph Stauder Austria127,564,552,526-0,293,3120,3 Q
42.40Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria128,065,452,526-0,182,0119,9Q
43.22Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy127,063,653,026-0,202,3118,9Q
44.21Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy126,061,853,526-0,202,3117,6 Q
45.2Greiderer, SimonSimon Greiderer Austria125,560,954,026-0,232,6117,5Q
46.11Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja125,560,953,526-0,262,9117,3Q
47.36Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja124,559,153,026-0,333,7115,8Q
48.41Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia124,058,252,026-0,283,2113,4 Q
71Ammann, SimonSimon Ammann SzwajcariaDNSpq
63Takeuchi, TakuTaku Takeuchi JaponiaDNSpq
49.42Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja125,560,950,526-0,121,4112,8
50.16Chazietdinow, IlmirIlmir Chazietdinow Rosja123,056,452,026-0,374,2112,6
51.17Frenette, PeterPeter Frenette Stany Zjednoczone123,557,352,526-0,232,6112,4
52.5Schiffner, MarkusMarkus Schiffner Austria123,557,350,526-0,293,3111,1
53.25Boyd-Clowes, MacKenzieMacKenzie Boyd-Clowes Kanada122,555,552,026-0,313,5111,0
54.27Watase, YūtaYūta Watase Japonia122,555,552,526-0,262,9110,9
55.15Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy122,054,652,526-0,303,4110,5
56.18Fairall, NicholasNicholas Fairall Stany Zjednoczone123,557,350,526-0,212,4110,2
57.29Muotka, OlliOlli Muotka Finlandia123,056,450,526-0,283,2110,1
58.19Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy122,054,653,026-0,171,9109,5
59.24Justin, RokRok Justin Słowenia122,054,652,526-0,192,2109,3
60.26Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja121,553,752,026-0,252,8108,5
61.7Cikl, MartinMartin Cikl Czechy120,051,052,526-0,303,4106,9
62.8Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia119,550,152,026-0,333,7105,8
63.28Naglič, TomažTomaž Naglič Słowenia120,051,050,526-0,293,3104,8
64.23Romaszow, AleksiejAleksiej Romaszow Rosja120,051,050,526-0,222,5104,0
65.12Kim Hyun-ki Korea Południowa118,548,351,526-0,171,9101,7
66.13Polichronidis, NikosNikos Polichronidis Grecja117,546,551,026-0,232,6100,1
67.1Altenburger, FlorianFlorian Altenburger Austria117,045,651,026-0,171,998,5
68.9Kang Chil-ku Korea Południowa115,042,049,026-0,212,493,4
69.14Muminow, SabirżanSabirżan Muminow Kazachstan113,539,345,026-0,313,587,8
70.6Korolow, AleksiejAleksiej Korolow Kazachstan108,029,449,526-0,262,981,8

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Niemcy Andreas WankvsAustria Gregor Schlierenzauer
2Finlandia Janne AhonenvsCzechy Jakub Janda
3Norwegia Tom HildevsPolska Maciej Kot
4Słowenia Jurij TepešvsNorwegia Rune Velta
5Polska Dawid KubackivsCzechy Jan Matura
6Niemcy Severin FreundvsFinlandia Anssi Koivuranta
7Austria Manuel FettnervsNiemcy Michael Neumayer
8Austria Andreas KoflervsJaponia Daiki Itō
9Słowenia Jaka HvalavsJaponia Noriaki Kasai
10Polska Klemens MurańkavsNorwegia Anders Bardal
11Niemcy Karl GeigervsNorwegia Anders Fannemel
12Finlandia Jarkko MäättävsNiemcy Andreas Wellinger
13Słowenia Jernej DamjanvsPolska Jan Ziobro
14Austria Manuel PoppingervsPolska Piotr Żyła
15Czechy Čestmír KožíšekvsSłowenia Robert Kranjec
16Austria Christoph StaudervsPolska Kamil Stoch
17Szwajcaria Gregor DeschwandenvsAustria Thomas Morgenstern
18Czechy Lukáš HlavavsAustria Michael Hayböck
19Włochy Roberto DellasegavsAustria Wolfgang Loitzl
20Austria Simon GreiderervsNiemcy Richard Freitag
21Francja Ronan Lamy ChappuisvsAustria Stefan Kraft
22Rosja Dienis KorniłowvsNiemcy Marinus Kraus
23Norwegia Ole Marius IngvaldsenvsNorwegia Anders Jacobsen
24Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Thomas Diethart
25Japonia Taku TakeuchivsSłowenia Peter Prevc

Konkurs

Poz.Nr
pary
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
1.24Diethart, ThomasThomas Diethart Austria138,5236,8149,6140,0231,9146,9296,5
2.25Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia139,5235,3149,4138,5233,6145,4294,8
3.17Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria137,0237,1145,2142,0233,8148,4293,6
4.24*Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria137,5237,0143,0137,0235,1142,7285,7
5.9Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia133,5236,0136,8137,5236,2144,2281,0
6.10Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia133,5237,0138,8134,5235,5139,6278,4
7.11Fannemel, AndersAnders Fannemel Norwegia132,0236,9134,5135,5235,7141,6276,1
8.16Stoch, KamilKamil Stoch Polska134,0234,8138,0133,5235,3137,1275,1
9.12Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy134,0236,2137,9133,5236,1135,4273,3
10.6Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy133,0237,5134,9133,5236,0136,8271,7
11.23Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia129,5236,7129,8135,0234,1137,6267,4
12.5Matura, JanJan Matura Czechy131,0235,7130,5133,5234,8136,6267,1
13.19Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria132,0234,8133,9131,0235,7133,0266,9
14.18Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria131,5237,2135,9130,5235,4130,8266,7
15.22Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy131,5235,3133,0130,5236,6131,5264,5
16.12*Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia130,5236,1130,5132,5235,0132,5263,0
17.7Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy131,0236,2131,5131,5234,8130,5262,0
18.1Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria131,5235,7132,4130,5234,4127,8260,2
19.6*Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia129,5237,4130,0131,0232,9128,7258,7
20.21Kraft, StefanStefan Kraft Austria129,5236,1129,2131,0233,7128,5257,7
21.14Żyła, PiotrPiotr Żyła Polska130,0235,5128,0128,0236,0124,9252,9
22.9*Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia131,5236,5132,7125,0236,7119,7252,4
23.3Kot, MaciejMaciej Kot Polska129,0236,9128,1127,5235,8123,3251,4
24.13Ziobro, JanJan Ziobro Polska128,5235,5125,8128,0234,8124,2250,0
25.18*Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy128,5235,9126,2126,5236,3122,5248,7
26.8Itō, DaikiDaiki Itō Japonia129,5236,7129,3124,0235,0116,2245,5
27.4Tepeš, JurijJurij Tepeš Słowenia126,0237,1122,4126,0234,9120,2242,6
28.15Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia129,5237,4129,5121,5233,6109,3238,8
29.20Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy119,5236,6109,2123,5234,6114,4223,6
30.2Janda, JakubJakub Janda Czechy124,5235,3116,4119,0234,6104,8221,2
31.7Fettner, ManuelManuel Fettner Austria127,0236,7124,3NQ124,3
32.17Deschwanden, GregorGregor Deschwanden Szwajcaria127,0236,8123,9NQ123,9
33.14Poppinger, ManuelManuel Poppinger Austria126,5235,5122,2NQ122,2
34.11Geiger, KarlKarl Geiger Niemcy125,0237,1119,6NQ119,6
35.5Kubacki, DawidDawid Kubacki Polska124,0235,7116,9NQ116,9
36.4Velta, RuneRune Velta Norwegia123,5236,1116,4NQ116,4
37.10Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska123,5236,5116,3NQ116,3
38.2Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia124,0234,8115,0NQ115,0
39.13Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia123,5235,5114,8NQ114,8
40.3Hilde, TomTom Hilde Norwegia123,0235,3114,7NQ114,7
41.15Kožíšek, ČestmírČestmír Kožíšek Czechy122,0236,2113,3NQ113,3
42.22Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja121,5235,5111,2NQ111,2
43.19Dellasega, RobertoRoberto Dellasega Włochy120,5235,1109,5NQ109,5
44.21Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy Chappuis Francja120,5234,5109,4NQ109,4
45.8Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria120,5234,8109,2NQ109,2
46.16Stauder, ChristophChristoph Stauder Austria119,5235,9108,5NQ108,5
47.23Ingvaldsen, Ole MariusOle Marius Ingvaldsen Norwegia119,5236,6104,2NQ104,2
48.20Greiderer, SimonSimon Greiderer Austria112,0235,891,4NQ91,4
49.1Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy107,0234,376,4NQ76,4
50.25Takeuchi, TakuTaku Takeuchi JaponiaDNSNQ
* – oznaczenie szczęśliwych przegranych

Końcowa klasyfikacja 62. Turnieju Czterech Skoczni

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktów
1234
Gold medal icon.svgDiethart, ThomasThomas Diethart Austria297,33.296,11.122,75.296,51.1012,6
Silver medal icon.svgMorgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria296,85.285,12.118,88.293,63.994,3
Bronze medal icon.svgAmmann, SimonSimon Ammann Szwajcaria301,91.278,53.126,32.285,74.992,4
4.Prevc, PeterPeter Prevc Słowenia297,33.257,118.122,16.294,82.971,3
5.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia294,56.265,36.121,37.281,05.962,1
6.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia297,92.260,613.113,714.278,46.950,6
7.Stoch, KamilKamil Stoch Polska272,013.264,97.126,23.275,18.938,2
8.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria281,69.264,88.125,44.260,218.932,0
9.Hayböck, MichaelMichael Hayböck Austria284,67.253,224.102,334.266,714.906,8
10.Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy243,229.267,25.112,018.273,39.895,7
11.Neumayer, MichaelMichael Neumayer Niemcy274,211.256,319.98,729.262,017.891,2
12.Kot, MaciejMaciej Kot Polska249,228.255,920.102,027.251,423.858,5
13.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia224,530.249,926.112,716.267,411.854,5
14.Itō, DaikiDaiki Itō Japonia262,916.246,128.97,343.245,526.851,8
15.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria258,922.251,025.22,450.266,913.799,2
16.Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy279,310.122,832.113,315.271,710.787,1
17.Kraus, MarinusMarinus Kraus Niemcy282,08.122,135.114,615.264,515.783,2
18.Koivuranta, AnssiAnssi Koivuranta Finlandia123,738.263,910.127,51.258,719.773,8
19.Määttä, JarkkoJarkko Määttä Finlandia258,723.121,736.117,59.263,016.760,9
20.Matura, JanJan Matura Czechy122,939.261,711.108,022.267,112.759,7
21.Murańka, KlemensKlemens Murańka Polska268,214.257,317.110,420.116,337.752,2
22.Ziobro, JanJan Ziobro Polska262,417.122,533.107,224.250,024.742,1
23.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia255,725.258,914.107,323.115,038.736,9
24.Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy127,233.264,29.117,311.223,629.732,3
25.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria261,718.260,812.99,340.109,245.731,0
26.Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia128,631.245,929.101,628.252,422.728,5
27.Kraft, StefanStefan Kraft Austria108,250.240,530.117,212.257,720.723,6
28.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia122,241.255,821.105,025.238,828.721,8
29.Wank, AndreasAndreas Wank Niemcy263,515.258,015.102,833.76,449.700,7
30.Hlava, LukášLukáš Hlava Czechy260,320.117,342.32,649.248,725.658,9

Uwagi

  1. Zawodnicy rozpoczęli kwalifikacje z 20 belki. Obniżenie belki o 2 progi (na 18) skutkowało dodaniem 7,3 punktu do noty zawodnika.
  2. Zawodnicy rozpoczęli konkurs z 19 belki. Obniżenie belki skutkowało dodaniem punktów do noty zawodnika (18 belka – 3,6 punktu; 17 belka – 7,4 punktu; 15 belka – 14,8 punktu).
  3. Zawodnicy rozpoczęli 2. serię z 18 belki. Obniżenie belki skutkowało dodaniem punktów do noty zawodnika (17 belka – 3,8 punktu; 16 belka – 7,5 punktu).
  4. Zawodnicy rozpoczęli kwalifikacje z 26 belki. Obniżenie belki skutkowało dodaniem punktów do noty zawodnika (25 belka – 2,3 punktu; 23 belka – 7,0 punktów).

Przypisy

  1. Kamil Stoch może wrócić z TCS bogatszy o 200 tysięcy złotych. sport.fakt.pl, 18 grudnia 2013. [dostęp 2016-08-20].
  2. Turniej Czterech Skoczni: Kamil Stoch faworytem bukmacherów. www.dziennikzachodni.pl, 23 grudnia 2013. [dostęp 2013-12-27].
  3. Kto wśród faworytów do zwycięstwa w 62. Turnieju Czterech Skoczni?. www.sportowefakty.pl, 27 grudnia 2013. [dostęp 2013-12-27].
  4. Klasyfikacja Pucharu Świata po konkursie w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2013-12-29].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Europe blank laea location map.svg
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Location map Europe; Political with state boundaries; Lambert azimuthal equal-area projection
Geographylogo.svg
Autor: Andrew Fitzsimon, Licencja: CC0
Geography logo
Schattenberg20061230.jpg
Skijumping in Oberstdorf, Germany. Four-Hills-Tournament 2006/07
Innsbruck2.jpg
Autor: Windowlicker, Licencja: CC BY-SA 4.0
ski jumping in the night
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG
Autor: junafani, Licencja: CC BY-SA 3.0
Paul-Ausserleitner-Schanze in Bischofshofen, Austria.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).
Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping