Biegi narciarskie na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich Młodzieży 2016
| |||
Data | 13 - 19 lutego 2016 | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Lillehammer |
Konkurencje biegów narciarskich na Zimowych Igrzysk Olimpijskich Młodzieży 2016 zostały przeprowadzone w dniach 13-19 lutego 2016 roku na stadionie Birkebeineren w Lillehammer. W ramach igrzysk zawodniczki i zawodnicy rywalizowali w sześciu konkurencjach: trzech indywidualnych (biegu indywidualnym, sprincie i nowej konkurencji crossie) oraz jednej drużynowej wspólnej z kombinatorami norweskimi i skoczkami narciarskimi – łącznie rozdanych zostało siedem kompletów medali.
Terminarz
Data | Godzina | Miejscowość | Konkurencja | Złoto | Srebro | Brąz |
---|---|---|---|---|---|---|
13.02.2016 | 11:10 CET | Lillehammer | Cross dziewcząt | Moa Lundgren | Johanna Hagström | Laura Chamiot-Maitral |
13.02.2016 | 11:25 CET | Lillehammer | Cross chłopców | Magnus Kim | Thomas Helland Larsen | Lauri Mannila |
16.02.2016 | 10:45 CET | Lillehammer | Sprint stylem klasycznym dziewcząt | Johanna Hagström | Julija Pietrowa | Martine Engebretsen |
16.02.2016 | 11:10 CET | Lillehammer | Sprint stylem klasycznym chłopców | Thomas Helland Larsen | Magnus Kim | Vebjørn Hegdal |
18.02.2016 | 10:00 CET | Lillehammer | 5 km stylem dowolnym dziewcząt | Maja Jakunina | Chi Chunxue | Rebecca Immonen |
18.02.2016 | 12:00 CET | Lillehammer | 10 km stylem dowolnym chłopców | Magnus Kim | Vebjørn Hegdal | Igor Fiedotow |
19.02.2016 | 10:00 CET | Lillehammer | Sztafeta mieszana (biegi, skoki i kombinacja norweska)[a] | Rosja Sofja Tichonowa Maksim Siergiejew Witalij Iwanow Maja Jakunina Igor Fiedotow | Norwegia Anna Odine Strøm Marius Lindvik Einar Lurås Oftebro Martine Engebretsen Vebjørn Hegdal | Niemcy Agnes Reisch Jonathan Siegel Tim Kopp Anna-Maria Dietze Philipp Unger |
Wyniki
Dziewczęta
Cross
13 lutego 2016
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Strata |
---|---|---|---|
Moa Lundgren | 3:26,35 | — | |
Johanna Hagström | 3:28,09 | +1,74 | |
Laura Chamiot-Maitral | 3:29,56 | +3,21 | |
4. | Anna-Maria Dietze | 3:29,72 | +3,37 |
5. | Martine Engebretsen | 3:32,48 | +6,13 |
6. | Maja Jakunina | 3:32,72 | +6,37 |
7. | Rebecca Immonen | 3:37,38 | +11,03 |
8. | Barbora Havlíčková | 3:38,87 | +12,52 |
9. | Chi Chunxue | 3:39,10 | +12,75 |
10. | Julija Pietrowa | 3:42,46 | +16,11 |
... | |||
26. | Klaudia Kołodziej | — |
Sprint stylem klasycznym
16 lutego 2016
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Strata | |
---|---|---|---|---|
Johanna Hagström | 3:19,55 | — | ||
Julija Pietrowa | 3:21,95 | +2,40 | ||
Martine Engebretsen | 3:22,82 | +3,27 | ||
4. | Moa Lundgren | 3:25,99 | +6,44 | |
5. | Laura Chamiot-Maitral | 3:28,39 | +8,84 | |
6. | Hannah Halvorsen | 3:33,20 | +13,65 | |
Półfinały | ||||
7. | Rebecca Immonen | — | ||
8. | Désirée Steiner | — | ||
9. | Anja Mandeljc | — | ||
10. | Anna-Maria Dietze | — | ||
11. | Stine Lise Truu | — | ||
12. | Gabrijela Skender | — | ||
... | ||||
29. | Klaudia Kołodziej | — |
5 km stylem dowolnym
18 lutego 2016
Miejsce | Zawodniczka | Czas | Strata |
---|---|---|---|
Maja Jakunina | 12:58,8 | — | |
Chi Chunxue | 13:29,9 | +31,1 | |
Rebecca Immonen | 13:35,9 | +37,1 | |
4. | Johanna Hagström | 13:39,5 | +40,7 |
5. | Laura Chamiot-Maitral | 13:40,0 | +41,2 |
6. | Anja Mandeljc | 13:40,4 | +41,6 |
7. | Barbora Havlíčková | 13:40,9 | +42,1 |
8. | Juliette Ducordeau | 13:50,4 | +51,6 |
9. | Moa Lundgren | 13:51,7 | +52,9 |
10. | Roosa Niemi | 13:55,2 | +56,4 |
... | |||
29. | Klaudia Kołodziej | 15:11,3 | +2:12,5 |
Chłopcy
Cross
13 lutego 2016
Miejsce | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|
Magnus Kim | 2:59,56 | — | |
Thomas Helland Larsen | 3:00,73 | +1,17 | |
Lauri Mannila | 3:01,84 | +2,28 | |
4. | Adam Persson | 3:03,95 | +4,39 |
5. | Luca Del Fabbro | 3:06,23 | +6,67 |
6. | Camille Laude | 3:06,97 | +7,41 |
7. | Remi Lindholm | 3:07,88 | +8,32 |
8. | Iwan Lyuft | 3:08,99 | +9,43 |
9. | Florian Schwentner | 3:16,48 | +16,92 |
10. | Mateusz Haratyk | 3:20,90 | +21,34 |
Sprint stylem klasycznym
16 lutego 2016
Miejsce | Zawodnik | Czas | Strata | |
---|---|---|---|---|
Thomas Helland Larsen | 2:55,39 | — | ||
Magnus Kim | 2:55,72 | +0,33 | ||
Vebjørn Hegdal | 2:56,49 | +1,10 | ||
4. | Camille Laude | 2:59,87 | +4,48 | |
5. | Lauri Mannila | 3:00,96 | +5,57 | |
6. | Adam Persson | 3:16,58 | +21,19 | |
Półfinały | ||||
7. | Iwan Lyuft | — | ||
8. | Igor Fiedotow | — | ||
9. | Vili Črv | — | ||
10. | Remi Lindholm | — | ||
11. | Adam Matouš | — | ||
12. | Luca Del Fabbro | — | ||
... | ||||
23. | Mateusz Haratyk | — |
10 km stylem dowolnym
18 lutego 2016
Miejsce | Zawodnik | Czas | Strata |
---|---|---|---|
Magnus Kim | 23:04,8 | — | |
Vebjørn Hegdal | 23:20,8 | +16,0 | |
Igor Fiedotow | 23:59,2 | +54,4 | |
4. | Thomas Helland Larsen | 24:03,6 | +58,8 |
5. | Andrij Orłyk | 24:13,4 | +1:08,6 |
6. | Jarosław Ryboczkin | 24:17,1 | +1:12,3 |
7. | Remi Lindholm | 24:48,3 | +1:43,5 |
8. | Hunter Wonders | 24:48,5 | +1:43,7 |
9. | Eric Rosjö | 25:15,0 | +2:10,2 |
10. | Luca Del Fabbro | 25:20,5 | +2:15,7 |
... | |||
20. | Mateusz Haratyk | 25:45,3 | +2:40,5 |
Sztafeta mieszana (3×HS100 + 3×3,3 km)
19 lutego 2016[a]
Miejsce | Państwo | Zawodnicy | Punkty skoki | Miejsce skoki | Czas | Strata |
---|---|---|---|---|---|---|
Rosja | S. Tichonowa, M. Siergiejew, W. Iwanow, M. Jakunina, I. Fiedotow | 349,6 | 4. | 26:16,9 | — | |
Norwegia | A.O. Strøm, M. Lindvik, E.L. Oftebro, M. Engebretsen, V. Hegdal | 337,8 | 6. | 26:38,0 | +21,1 | |
Niemcy | A. Reisch, Jonathan Siegel, T. Kopp, A.M. Dietze, P. Unger | 356,1 | 2. | 26:38,4 | +21,5 | |
4. | Słowenia | E. Klinec, B. Pavlovčič, V. Vrhovnik, A. Mandeljc, L. Markun | 375,7 | 1. | 26:38,5 | +21,6 |
5. | Austria | J. Huber, C. Leitner, F. Dagn, A. Juppe, F. Schwentner | 351,5 | 3. | 27:11,8 | +54,9 |
6. | Francja | R. Dieu, J. Learoyd, L. Vaxelaire, J. Ducordeau, J. Royer | 330,8 | 7. | 27:48,1 | +1:31,2 |
7. | Japonia | O. Shihori, M. Itō, Y. Kimura, H. Miyazaki, R. Kasahara | 314,2 | 8. | 28:01,7 | +1:44,8 |
8. | Stany Zjednoczone | L. Sankey, C. Larson, B. Loomis, H. Halvorsen, H. Wonders | 286,2 | 10. | 28:26,7 | +2:09,8 |
9. | Polska | K. Rajda, D. Jarząbek, P. Twardosz, K. Kołodziej, M. Haratyk | 305,2 | 9. | 28:29,1 | +2:12,2 |
10. | Włochy | L. Malsiner, A. Longo, A. Kostner, C. De Zolt Ponte, L. Del Fabbro | 281,2 | 11. | 28:38,0 | +2:21,1 |
Klasyfikacja medalowa
Miejsce | Państwo | ||||
---|---|---|---|---|---|
1. | Rosja | 2 | 1 | 1 | 4 |
2. | Szwecja | 2 | 1 | 0 | 3 |
Korea Południowa | 2 | 1 | 0 | 3 | |
4. | Norwegia | 1 | 3 | 2 | 6 |
5. | Chiny | 0 | 1 | 0 | 1 |
6. | Finlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
7. | Francja | 0 | 0 | 1 | 1 |
Niemcy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Bibliografia
- Terminarz zawodów na oficjalnej stronie (ang.). seeds-olympics.s3.amazonaws.com. [dostęp 2015-11-11].
Uwagi
- ↑ a b Drużyna składa się z jednej biegaczki i biegacza narciarskiego, skoczkini i skoczka narciarskiego, a także kombinatora norweskiego. Zawody składają się z trzech skoków (skoczkini, skoczek, kombinator norweski) na skoczni HS100 i biegu sztafetowego 3×3,3 km s. dowolnym (biegaczka, biegacz narciarski oraz kombinator norweski).
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Olympic Rings without "rims" (gaps between the rings), As used, eg. in the logos of the 2008 and 2016 Olympics. The colour scheme applied here pertains to the 2016 Olympics in Rio de Janeiro.
Pictograms of Olympic sports - Cross country skiing
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Draw of a silver medal, based in Olympic rings.svg.
- The joining of the rings is not correct drawn.
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
Flaga Finlandii
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Olympic Movement flag
Proportions 2:3, created 1913, adopted 1914, first used 1920.
- Colors as per http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf
- blue: PMS 3005C
- yellow: PMS 137C
- black: PMS 426C
- green: PMS 355C
- red: PMS 192C
- Dimensions of the rings taken from http://fairspielen.de/wp-content/uploads/2015/09/Annexe-3-Olympism_and_the_Olympic_Symbol_-_Principles_and_Usages_Guide-1.pdf