Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019
Zimowy Olimpijski Festiwal Młodzieży Europy 2019 Bośnia i Hercegowina | |||
| |||
Miejsce | Igman | ||
---|---|---|---|
Data | 11 – 15 lutego 2019 | ||
Liczba konkurencji | 7 |
Biegi narciarskie na Zimowym Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy 2019 – jedna z dyscyplin rozgrywanych podczas festiwalu w dniach 11–15 lutego 2019 w masywie Igmanu. Podczas zawodów odbyło się siedem konkurencji.
Medaliści
Konkurencja | Złoto | Czas | Srebro | Czas | Brąz | Czas | Źródło |
---|---|---|---|---|---|---|---|
Dziewczęta | |||||||
Sprint | Monika Skinder | — | Alona Baranowa | — | Sigrid Leseth Foeyen | — | [1] |
Bieg na 5 km stylem dowolnym | Anja Weber | 14:51,5 | Alona Baranowa | 15:02,9 | Helen Hoffmann | 15:04,3 | [2] |
Bieg na 7,5 km stylem klasycznym | Anja Weber | 25:22,5 | Nadja Kälin | 25:52,0 | Monika Skinder | 26:10,9 | [3] |
Chłopcy | |||||||
Sprint | Andreas Bergsland | — | Artiom Maksymow | — | Siergej Wołkow | — | [4] |
Bieg na 7,5 km stylem dowolnym | Martin Kirkeberg Mørk | 19:47,3 | Edvard Sandvik | 19:55,3 | Cla-Ursin Nufer | 20:00,3 | [5] |
Bieg na 10 km stylem klasycznym | Florian Perez | 30:37,8 | Arnaud Julien | 30:55,9 | Gaspard Rousset | 32:26,8 | [6] |
Konkurencje mieszane | |||||||
Sztafeta 4 × 5 km | Norwegia | 1:02:01,4 | Rosja | 1:02:05,8 | Szwajcaria | 1:02:13,4 | [7] |
Wyniki
Kobiety
Bieg 7,5 km stylem klasycznym
11 lutego 2019 r.
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata | |
---|---|---|---|---|
Anja Weber | 25:22,5 | — | ||
Nadja Kälin | 25:52,0 | +29,5 | ||
Monika Skinder | 26:10,9 | +48,4 | ||
4. | Germana Thannheimer | 26:12,5 | +50,0 | |
5. | Margrethe Bergane | 26:20,9 | +58,4 | |
6. | Linn Sofie Mohn | 26:41,0 | +1:18,5 | |
7. | Tania Kurek | 26:47,7 | +1:25,2 | |
8. | Witta-Luisa Walcher | 26:55,2 | +1:32,7 | |
9. | Marta Rosenberg | 26:57,9 | +1:35,4 | |
10. | Lara Dellit | 27:11,1 | +1:48,6 | |
... | ||||
23. | Ewelina Kołodziej | 28:24,3 | +3:01,8 | |
29. | Karolina Kukuczka | 28:45,4 | +3:22,9 | |
37. | Kamila Gąsienica | 29:12,2 | +3:49,7 |
Bieg 5 km stylem dowolnym
12 lutego 2019 r.
Sprint stylem klasycznym
Pozycja | Zawodnik | Państwo | ||
---|---|---|---|---|
Monika Skinder | Polska | |||
Alona Baranowa | Rosja | |||
Sigrid Leseth Foeyen | Norwegia | |||
4. | Ebba Andresen | Norwegia | ||
5. | Jekatierina Ewtjagina | Rosja | ||
6. | Maelle Veyre | Francja | ||
... | ||||
21. | Ewelina Kołodziej | Polska | ||
45. | Kamila Gąsienica | Polska | ||
52. | Karolina Kukuczka | Polska |
Mężczyźni
Bieg 10 km stylem klasycznym
11 lutego 2019 r.
Bieg 7,5 km stylem dowolnym
12 lutego 2019 r.
Sprint stylem klasycznym
Pozycja | Zawodnik | Państwo | ||
---|---|---|---|---|
Andreas Bergsland | Norwegia | |||
Artiom Maksymow | Rosja | |||
Siergej Wołkow | Rosja | |||
4. | Niilo Moilanen | Finlandia | ||
5. | Julien Arnaud | Francja | ||
6. | Karl Sebastian Dremljuga | Estonia | ||
... | ||||
37. | Piotr Sobiczewski | Polska | ||
40. | Sebastian Bryja | Polska | ||
44. | Robert Bugara | Polska | ||
53. | Bartosz Cielniak | Polska |
Zawody mieszane
Sztafeta mieszana
Medal | Zawodnik | Wynik | Strata |
---|---|---|---|
Norwegia Lars Agnar Hjelmeset Margrethe Bergane Martin Kirkeberg Mørk Ebba Andresen | 1:02:01,4 | — | |
Rosja Jegor Łonczakow Alona Baranowa Siergej Wołkow Jekatierina Meged | 1:02:05,8 | +4,4 | |
Szwajcaria Nicola Wigger Nadja Kälin Cla-Ursin Nufer Anja Weber | 1:02:13,4 | +12,0 | |
4. | Francja Gaspard Rousset Tania Kurek Florian Perez Maelle Veyre | 1:02:33,9 | +32,5 |
5. | Szwecja Truls Gisselman Marta Rosenberg Pål Jønsson Tilda Östberg | 1:03:17,9 | +1:16,5 |
6. | Niemcy Korbinian Heiland Germana Thannheimer Jan-Friedrich Doerks Helen Hoffmann | 1:03:46,0 | +1:44,6 |
7. | Polska Robert Bugara Monika Skinder Sebastian Bryja Ewelina Kołodziej | 1:03:51,1 | +1:47,9 |
8. | Włochy Matteo Ferrari Anna Rossi Luca Sclisizzo Sara Hutter | 1:04:02,5 | +2:01,1 |
9. | Finlandia Alexander Stahlberg Siiri Kaijansinkko Tino Stenman Hilla Niemelä | 1:04:37,2 | +2:35,8 |
10. | Estonia Karl Sebastian Dremljuga Kaidy Kaasiku Alexander Tamm Keidy Kaasiku | 1:05:28,8 | +3:27,4 |
Klasyfikacja medalowa
Pozycja | Reprezentacja | Razem | |||
---|---|---|---|---|---|
1. | Norwegia | 3 | 1 | 1 | 5 |
2. | Szwajcaria | 2 | 1 | 2 | 5 |
3. | Francja | 1 | 1 | 1 | 3 |
4. | Polska | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Rosja | 0 | 4 | 1 | 5 |
6. | Niemcy | 0 | 0 | 1 | 1 |
Razem | 7 | 7 | 7 | 20 |
Przypisy
- ↑ Ladies' Sprint C – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-14. [dostęp 2019-02-15].
- ↑ Ladies' 5 km F – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-12].
- ↑ Ladies' 7,5 km C – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-11].
- ↑ Men's Sprint C – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-14. [dostęp 2019-02-15].
- ↑ Men's 10 km C – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-11. [dostęp 2019-02-11].
- ↑ Men's 7,5 km F – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-12. [dostęp 2019-02-12].
- ↑ Mixed Rel 4x5 km F – Official results (ang.). Międzynarodowa Federacja Narciarska, 2019-02-15. [dostęp 2019-02-16].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Cross country skiing
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flaga Finlandii