ZwycięzcaEisbären Berlin
Król strzelcówNiemcy Kai Hospelt
Najskuteczniejszy zawodnikKanada Norman Milley
Runda finałowa

18. sezon Deutsche Eishockey Liga rozegrany został na przełomie 2011 i 2012 roku. Był to 54. sezon rozgrywek o Mistrzostwo Niemiec w hokeju na lodzie. W rozgrywkach wzięło udział 14 zespołów.

Obrońcą tytułu była drużyna Eisbären Berlin, która w finale poprzedniej edycji pokonała Grizzly Adams Wolfsburg 3:0. Drużyna z Berlina powtórzyła ten sukces w tym sezonie. Zdołała wygrać w finale, mimo że przegrywała już w meczach 1:3 i w czwartym spotkaniu ulegała drużynie z Mannheim 2:5 w 47. minucie spotkania (następnie Berlińczycy strzeli 3 gole w ciągu siedmiu minut, doprowadzili do dogrywki i wygrali w dogrywce[1], zaś w piątym decydującym meczu zwyciężyli ostatecznie w serii finałowe).

Sezon zasadniczy

Sezon zasadniczy zaczął się 16 września 2011, a zakończył 11 marca 2012. Uczestniczyło w nim 14 drużyn, które rozegrały po 52 spotkań. Sześć najlepszych drużyn zapewniło sobie awans do rundy play-off, w której walczyły o mistrzostwo Niemiec. Kolejne cztery drużyny awansowały do rundy kwalifikacyjnej play-off. Zwycięzcy tej rundy dołączyli do sześciu najlepszych drużyn sezonu zasadniczego i razem z nimi przystąpiły do ćwierćfinałów. Cztery najgorsze drużyny zakończyły sezon 11 marca 2012 po ostatniej kolejce sezonu zasadniczego.