Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002
2003
Data5 lipca – 29 września 2002
Miejsce rozpoczęciaVelenje
Miejsce zakończeniaPark City
OrganizatorFIS
Liczba konkurencji11
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaNiemcy Stefan Pieper
Klasyfikacja drużynowa Słowenia

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002 – była to pierwsza edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczęła się 5 lipca 2002 roku w Velenje, a zakończyła 29 września 2002 w Park City[1].

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.5 lipca 2002Słowenia VelenjeGrajski gričHS94nocnySłowenia Robert KranjecSłowenia Primož PeterkaSłowenia Damjan Fras
2.6 lipca 2002Słowenia VelenjeGrajski gričHS94nocnySłowenia Robert KranjecSłowenia Primož PeterkaSłowenia Damjan Fras
3.3 sierpnia 2002Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeHS100Niemcy Frank LöfflerNiemcy Stefan PieperAustria Stefan Thurnbichler
4.4 sierpnia 2002Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeHS100druż. Niemcy
1. Stefan Pieper
2. Frank Ludwig
3. Michael Möllinger
4. Frank Löffler
 Austria
1. Stefan Thurnbichler
2. Andreas Kofler
3. Christian Nagiller
4. Reinhard Schwarzenberger
 Polska
1. Łukasz Kruczek
2. Tomisław Tajner
3. Wojciech Skupień
4. Marcin Bachleda
5.24 sierpnia 2002Norwegia RælingenMarikollenHS95Niemcy Kai BrachtAustria Andreas KoflerFinlandia Arttu Lappi
6.25 sierpnia 2002Norwegia RælingenMarikollenHS95Austria Reinhard SchwarzenbergerNiemcy Stefan PieperFinlandia Jussi Hautamäki
Finlandia Arttu Lappi
Austria Andreas Kofler
7.31 sierpnia 2002Szwecja FalunLugnetHS124Austria Andreas KoflerFinlandia Kalle KeituriAustria Reinhard Schwarzenberger
-1 września 2002Szwecja FalunLugnetHS124odwołany
8.21 września 2002Kanada CalgaryOlimpijskaHS95Niemcy Kai BrachtSzwecja Isak GrimholmKorea Południowa Kang Chil-ku
9.22 września 2002Kanada CalgaryOlimpijskaHS95Korea Południowa Choi Heung-chulSłowenia Rok BenkovičKanada Gregory Baxter
10.28 września 2002Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkHS134Stany Zjednoczone Clint JonesSzwajcaria Simon AmmannSłowenia Rok Benkovič
11.29 września 2002Stany Zjednoczone Park CityUtah Olympic ParkHS134Stany Zjednoczone Clint JonesStany Zjednoczone Johnny SpillaneSzwajcaria Simon Ammann
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2002 – klasyfikacja końcowaNiemcy Stefan PieperNiemcy Kai BrachtSłowenia Rok Benkovič

Statystyki indywidualne

Opracowano na podstawie[2]
ZawodnikVelenje 05.07Velenje 06.07Oberstdorf 03.08Rælingen 24.08Rælingen 25.08Falun 31.08Calgary 21.09Calgary 22.09Park City 28.09Park City 29.09
 Austria
Manuel Fettner563723149
Gerhard Hofer33453622
Stefan Kaiser62321773724
Andreas Kofler14126231
Florian Liegl13171521
Bernhard Metzler23dsq
Christian Nagiller471710121311
Reinhard Schwarzenberger211411413
Christoph Strickner703378364215
Stefan Thurnbichler3
 Bułgaria
Emil Ignatow7472
 Czechy
Martin Cikldsq50
Michal Doležal296471
Pavel Fízekdsq4525
Antonín Hájek3939
Jakub Janda31
Jakub Jiroutek193435
Jan Matura444558
Jan Mazoch262863
Jiří Parma311934
 Estonia
Jouko Hein716297626340
Jaan Jüris487158323719
Jens Salumäe27dsq403339
 Finlandia
Jussi Hautamäki637
Kalle Keituri2562
Arttu Lappi3319
Kimmo Yliriesto48166
 Francja
Billy Chedal48
Aurelien Ducroz73
Florentin Durand95
Nicolas Dessum5
Maxime Remy44
Rémi Santiago21811
 Gruzja
Kachaber Cakadze90
Lewan Kozanaszwili111
 Holandia
Boy van Baarle687210156664422253344
Christoph Kreuzer48274815142028
Ingemar Mayr301963352023
Jeroen Nikkel6980108
 Japonia
Kazuyoshi Funaki75
 Kanada
Dominik Bafia13122516
Gregory Baxter1832119
Graeme Gorham21224441
Paul Lebel24213034
Michael Nell1961927
Andrew Osadetz23153837
Stefan Read12262429
Yuya Tanaka55
Robert Thompson31275448
Jamie Wedgerfield3031
 Kazachstan
Stanisław Filimonow55
Pawieł Gajduk525648
Iwan Karaułowdsq8299
Maksim Korolowdsq8392
Aleksiej Lepihin727482
Maksim Połunin424278
Asan Tachtachunow756682
Radik Żaparow667869
 Korea Południowa
Choi Heung-chul811218
Choi Yong-jik42
Kang Chil-ku663035453131315
Kim Hyun-ki9
Kim Heung-su63
 Niemcy
Roland Audenrieth16
Martin Auer84
Patrick Bodmer93
Kai Bracht17291512551774
Dirk Else4156192217
Daniel Klausmann42dsq30
Florian Krumbacher100
Mario Kürschner36
Christian Lange76
Frank Löffler18151
Frank Ludwig56dsq7332818
Maximilian Mechler39
Michael Möllinger4244312
Fabian Oberascher52
Hans Petrat94
Stefan Pieper8152924418105
Frank Reichel21
Stefan Rupp104
Andreas Wank29
 Norwegia
David Andersen4555432024
Jan-Otta Andersendsq2246151725
Thomas Andersen54
Havard Brandtenborg4459
Lars Bystøl3826
Olav Magne Dønnem2914
Svenn-Ove Edvardesen6647
Tommy Egeberg6758
Erling Enger4544
Ole Christen Enger412127
Frederik Fjelltoft4361
Daniel Forfang2836
Morten Gjesvold5662
Kim-Roar Hansen5959101341731
Eirik Holte4755
Tommy Ingebrigtsen229
Anders Jacobsen5151
Tor-Magne Johansen4230
Miro Knutsen5152
Thomas Lobben55
Christian Meyer31
Terje Morka63
Bard Næss3939
Sigurd Pettersen97
Bjørn Einar Romøren18
Magnus Rostad5040
Tore Sneli5341
Morten Solem635921111916
Ole Kristian Strøm6359
Kim-Arild Tandberg6050
Pal Tasasen5348
Eirik Ulimoen64
Andreas Vilberg4546
 Polska
Marcin Bachleda36
Krystian Długopolski5848
Stefan Hula6663
Łukasz Kruczek372419
Robert Mateja62
Mateusz Rutkowski95
Wojciech Skupień13
Grzegorz Śliwka56
Tomisław Tajner32
 Rosja
Petr Dienisowski86
Ildar Fatkullin75
Dmitrij Ipatow80
Ilja Roslakow27
Aleksiej Siłajew60
 Rumunia
Andrei Balazs110
Ciprian Ioniță737997
Csaba Magdodsq77103
Radu Otelea76
 Słowacja
Peter Koštial3775
Martin Mesík504044
Dušan Oršula324274
Vladimír Roško60
 Słowenia
Rok Benkovič51126711137238
Grega Bernik5959
Boštjan Burger6165
Jernej Damjan2535
Damjan Fras33
Branko Iskra2722
Gašper Juvandsq5215
Andraž Kern3631
Zvonko Kordež3949
Robert Kranjec11
Jure Kumer5556
Grega Lang15756
Igor Medved126
Bine Norčič2051263238
Jaka Oblak6529
Marko Peršedsqdsq
Primož Peterka22
Uroš Peterka11924232829
Primož Pikldsq21
Simon Podrebršekdsq44
Jure Radelj51081282810241413
Gorazd Robnik154132162337
Jurij Tepeš2425
Jan Tomazin5254
Rok Urbanc3535
Blaž Vrhovnik8183641010651520
Primož Urh-Zupan132667
Bine Zupan1013392045329192714
Peter Žonta44
 Szwajcaria
Simon Ammann23
Sylvain Freiholz1612
Antoine Guignard48
Bruno Hauswirth683517
Heiri Kälin39
Andreas Küttel96
Christian Müllener7734
Marco Steinauer14610
Marc Vogel69
 Szwecja
Andreas Arén87595326
Johan Erikson105655734
Rickard Fröier43
Besnik Gashi10546
Isak Grimholm52525849422447
Marcus Henriksson47
Kristoffer Jåfs46735327118208119
Daniel Johansson615541
Jonas Nordin496730
Emil Westberg6534
Jonas Westberg3337312733
 Stany Zjednoczone
Alan Alborn188
Andrew Baker6655
Evan Bliss4842
Sam Burke5025
Brett Camerota4754
Eric Camerota4262
Matt Cook46dsq
Matt Delaney57
Jeffrey Denney26293222
Jim Denney16202624
David Edlund6352
Nicholas Fairall6542
Bryan Fletcher4939
Chris Francis2910
Logan Gerber725162331
Nathan Gerhart2232
Alex Glueck5038
Morgan Goodwin34dsq
Willy Graves3747
Jed Hinkley21
Geoff Howe52dsq
Blake Hughes25232936
Jessica Jerome3933
Anders Johnson16281835
Clint Jones11
Skyler Keate5311
Trevor Keate5750
Kyle Kessler264340
Jonathon Kling803630
Stephen Mackay6256
Steve McNeil326161
Davis Miller5853
Tim Nelson8526114045
Ryan Nicholson4549
Logan Oxford6046
Hartman Rector8811173123
Adam Schwall5659
Thomas Schwall53
Johnny Spillane52
Lindsey Van5956
Carl Van Loan17
Brian Welch281492826
Jake Wolf304150
 Ukraina
Ihor Bojczuk90
Witalij Prokopiuk109
 Węgry
Péter Tutczaidsq84
 Włochy
Giancarlo Adami506748
Marco Beltramedsq68
Alessio Bolognani20
Stefano Chiapolinodsq8189
Sebastian Colloredo6468
Arrigo Della Meadsq70
Flavio Fruch107
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacja generalna

Zwycięzcą Letniego Pucharu Kontynentalnego został Stefan Pieper, mimo iż nie wygrał żadnego z konkursów. Wystąpił jednak on we wszystkich konkursach i w dwóch z nich stał na podium. Najlepszy z Polaków Wojciech Skupień zajął 65. miejsce.

MiejsceZawodnikPunkty
1.Niemcy Stefan Pieper421
2.Niemcy Kai Bracht405
3.Słowenia Rok Benkovič362
4.Austria Andreas Kofler320
5.Austria Reinhard Schwarzenberger262
6.Słowenia Blaž Vrhovnik259
7.Słowenia Jure Radelj231
8.Szwecja Isak Grimholm216
9.Stany Zjednoczone Clint Jones200
9.Słowenia Robert Kranjec200
...
65Polska Wojciech Skupień20
67Polska Łukasz Kruczek19

Przypisy

  1. Skoki narciarskie - Letni Puchar Kontynentalny 2002. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2011-11-16].
  2. Adam Kwieciński: LPK 2002. [dostęp 2021-12-09].

Media użyte na tej stronie