Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2013

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2013
20122014
Data

22 czerwca – 22 września 2013

Miejsce rozpoczęcia

Stams

Miejsce zakończenia

Klingenthal

Organizator

FIS

Liczba konkurencji

10

Zwycięzcy
Klasyfikacja generalna

Niemcy Marinus Kraus

Klasyfikacja drużynowa

 Słowenia

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2013 – 12. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczął się 29 czerwca na skoczni Brunnentalschanze w Stams, a zakończył 22 września 2013 na skoczni Vogtlandschanzen w Klingenthal. Po raz drugi w historii cykl tych zawodów nie rozpoczął się na terenie Słowenii. Rozegrano 10 konkursów w pięciu krajach.

W cyklu zwyciężył Niemiec Marinus Kraus, wyprzedzając o osiem punktów Czecha Jakuba Jandę. Sklasyfikowanych w nim zostało 109 zawodników z 16 krajów[1].

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.29 czerwca 2013Austria StamsBrunnentalschanzenHS115-Polska Krzysztof BiegunNiemcy Daniel WenigNiemcy Stephan Leyhe
2.30 czerwca 2013Austria StamsBrunnentalschanzenHS115-Czechy Jakub JandaSłowenia Rok JustinPolska Jan Ziobro
3.6 lipca 2013Słowenia KranjBauhenkHS109-Czechy Jakub JandaPolska Krzysztof BiegunCzechy Čestmír Kožíšek
4.7 lipca 2013Słowenia KranjBauhenkHS109-Słowenia Nejc DežmanPolska Krzysztof BiegunSłowenia Jaka Hvala
5.3 sierpnia 2013Finlandia KuopioPuijoHS127-Czechy Jakub JandaSłowenia Jernej DamjanNiemcy Daniel Wenig
6.4 sierpnia 2013Finlandia KuopioPuijoHS127-Finlandia Jarkko MäättäSłowenia Jernej DamjanCzechy Čestmír Kožíšek
7.14 września 2013Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenHS138-Austria Markus SchiffnerNiemcy Marinus KrausNorwegia Fredrik Bjerkeengen
8.15 września 2013Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenHS138[a]Niemcy Marinus KrausAustria Martin KochSłowenia Anže Lanišek
9.21 września 2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaHS140-Polska Klemens MurańkaRosja Michaił MaksimoczkinAustria Thomas Diethart
10.22 września 2013Niemcy KlingenthalVogtland ArenaHS140-Polska Klemens MurańkaWłochy Roberto DellasegaSłowenia Peter Prevc

Statystyki indywidualne

ZawodnikStams 29.06Stams 30.06Kranj 06.07Kranj 07.07Kuopio 03.08Kuopio 04.08Lillehammer 14.09Lillehammer 15.09Klingenthal 21.09Klingenthal 22.09
 Austria
Clemens Aigner394238245454
Florian Altenburger4536
Philipp Aschenwald27223337
Thomas Diethart5229993dsq
Markus Eggenhofer443117566819
Simon Greiderer28305152
Michael Hayböck66546
Stefan Hayböck14374042
Stefan Huber62dsq
Martin Koch3021517
Lukas Müller4149
Johannes Obermayr59356048
Manuel Poppinger243820251719209
Markus Schiffner3317119
Christoph Stauder365022101024
Patrick Streitler343254623641
Elias Tollinger16265734
Ulrich Wohlgenannt3919221825161964
David Zauner2826
 Czechy
Martin Cikl5039636322284931
František Holíkdsq62
Jakub Janda6112014
Čestmír Kožíšek9431643
Jan Matura10101015
Jiří Mazoch5353
Borek Sedlák57562356
Jan Souček4566
Vojtěch Štursa6043
 Estonia
Martti Nõmme3245dsq51
Siim-Tanel Sammelselg45312656
 Finlandia
Antti Aalto3123
Pasi Ahonen1484460
Sami Heiskanen3826
Sebastian Klinga21143740
Anssi Koivuranta1744
Mika Kulmaladsq34
Aapo Lehtinen3719
Jarkko Määttä111
Olli Muotka307
Juho Ojala4440
Elias Vänskä5651
Miika Ylipulli2836
Santeri Ylitapio1521dsq47
 Francja
François Braud6321
Vincent Descombes Sevoie1712417
Sébastien Lacroix4554
Maxime Laheurte5544
Jason Lamy Chappuis3535
Ronan Lamy Chappuis25242121
Alexandre Mabboux564247443538
Nicolas Mayer54dsqdsq49
David Viry3959
 Holandia
Lars Antonissen6868dns496768
Ruben de Wit47516471
Oldrik van der Aalst646141355865
 Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes368388
Dusty Korek53422027
Eric Mitchell496063613937
Matthew Rowleydsq534560
 Kazachstan
Sabirżan Muminow576553683422
Konstantin Sokolenkodsq64666442396669
 Korea Południowa
Choi Heung-chul2429
Choi Seou2638
Kang Chil-ku2740
Kim Hyun-ki2947
 Niemcy
Tobias Bogner6156
Michael Dreher5430
Thomas Dufter57
Markus Eisenbichler301624116154717234
Christian Heim443258305645
Michael Herrmann48dsq
Kevin Horlacher20324944
Marinus Kraus2010751892145
Stephan Leyhe32325461661250346
Dominik Mayländer1927432619123010
Jan Mayländer4141816
Pius Paschke44134159433841
Danny Queck33132534
Felix Schoft112156454521
Niclas Wangler7167
Franz Weißdsq
Daniel Wenig211141831224241811
David Winkler4334
 Norwegia
Mats Søhagen Berggaard4337
Fredrik Bjerkeengen3662120
Johan Martin Brandt1614dsq13
Johann André Forfang23
Jan Fuhre2657
Simen Grimsrud15284228
Espen Enger Halvorsen2239
Joachim Hauer1831
Ole Marius Ingvaldsen544
Robert Johansson147117
Phillip Sjøen542
Stian André Skinnesdsq
Vegard Swensen1133
Daniel-André Tande6118
 Polska
Krzysztof Biegun1822
Stanisław Biela36503355
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki4963
Stefan Hula1351840
Przemysław Kantyka3247232046435316
Bartłomiej Kłusek183310478
Krzysztof Leja141812303114
Grzegorz Miętus121151351761
Krzysztof Miętus611
Klemens Murańka12716dsq11
Sebastian Okasdns
Adam Ruda19305057
Łukasz Rutkowski263925103649
Jakub Wolny131740464126
Andrzej Zapotoczny3144
Jan Ziobro103638
Aleksander Zniszczoł713431918
 Rosja
Władisław Bojarincew4751
Aleksandr Chalezow48486771
Piotr Czaadajew664752554628
Dmitrij Ipatow5949
Anton Kaliniczenko5554
Aleksiej Kamynin6561
Siergiej Kulikow6870
Michaił Maksimoczkin63584254247
Aleksandr Sardyko2439
Roman Trofimow506358663333
Jegor Usaczow4342
Artiom Utiew6967
 Rumunia
Eduard Torok353241416558
Remus Tudor676659593362
 Słowenia
Gašper Bartol6548
Matic Benedik59
Jernej Damjan8522
Nejc Dežman21dsq31175
Jaka Hvala53
Rok Justin821541513
Matic Kramaršič3420361932223722
Robert Kranjec1928
Anže Lanišek734060
Žiga Mandl23
Mitja Mežnar4325461421272123
Tomaž Naglič28221383229
Andraž Pograjc29153517
Cene Prevc39dsq1324
Peter Prevc309415163
Ernest Prišlič4616263270484439
Matjaž Pungertar126
Anže Semenič38283925
Jurij Tepeš929
Miran Zupančič1112dsq2752561233
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander23553736
Nicholas Fairall6134271329111436
Peter Frenette59456138423827dsq
Michael Glasder48346950
Anders Johnson4846dsq56
Christopher Lamb27516253
 Szwajcaria
Tobias Birchlerdsq53
Pascal Egloff4965
Marco Grigoli425185
Gabriel Karlen55505263
Pascal Kälin2934
Killian Peier315747562825
Pascal Sommer7069
 Szwecja
Carl Nordin40466064
 Turcja
Samet Kartadsq32
 Ukraina
Andrij Kalinczuk64687272
Andrij Kłymczuk696957656370
Wołodymyr Werediuk67676272
 Węgry
Ákos Szilágyi69676870
 Włochy
Davide Bresadola22526123
Federico Cecon5148
Sebastian Colloredo6627
Diego Dellasega31595043
Roberto Dellasega4762655382
Daniele Varesco2937
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu
1 Zdyskwalifikowany w drugiej serii

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

Stan po zakończeniu sezonu[2]

MiejscePaństwoWystępyPunkty
1.Niemcy Marinus Kraus10409
2.Czechy Jakub Janda6401
3.Polska Krzysztof Biegun4292
4.Polska Klemens Murańka6273
5.Niemcy Daniel Wenig10268
6.Czechy Čestmír Kožíšek6264
7.Słowenia Jernej Damjan4237
8.Niemcy Markus Eisenbichler10200
9.Słowenia Rok Justin6193
10.Słowenia Nejc Dežman6[b]191
10.Niemcy Stephan Leyhe10191
12.Słowenia Peter Prevc6171
13.Polska Bartłomiej Kłusek6157
14.Polska Aleksander Zniszczoł6148
15.Austria Markus Schiffner4126
15.Polska Jan Ziobro4126
17.Austria Michael Hayböck4125
18.Finlandia Jarkko Määttä2124
19.Austria Thomas Diethart6[b]120
20.Norwegia Robert Johansson4114
21.Włochy Roberto Dellasega6112
22.Austria Martin Koch4111
23.Słowenia Jaka Hvala2105
24.Słowenia Anže Lanišek296
24.Niemcy Jan Mayländer496
26.Niemcy Pius Paschke895
27.Czechy Jan Matura494
28.Austria Manuel Poppinger890
29.Niemcy Dominik Mayländer882
30.Norwegia Fredrik Bjerkeengen481
...

Uwagi

  1. Rozegrano tylko jedną serię.
  2. a b W tym jedna dyskwalifikacja.

Przypisy

  1. Letni Puchar Kontynentalny 2013. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2013-09-22].
  2. Klasyfikacja Letniego Pucharu Kontynentalnego w sezonie 2013/2014. skijumping.pl. [dostęp 2019-11-23].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
20150927 FIS Summer Grand Prix Hinzenbach 4539.jpg
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Fis Ski Jumping Summer Grand Prix in Hinzenbach, Upper Austria, 2015-09-27: Marinus Kraus