Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2014

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2014
20132015
Data5 lipca - 28 września 2014
Miejsce rozpoczęciaSłowenia Kranj
Miejsce zakończeniaNorwegia Trondheim
OrganizatorFIS
Liczba konkurencji14
Zwycięzcy
Letni Puchar KontynentalnyPolska Jakub Wolny
Klasyfikacja drużynowa Słowenia

Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2014 – 13. edycja letniego Pucharu Kontynentalnego. Rozpoczął się 5 lipca na skoczni Bauhenk w Kranj, a zakończył 28 września 2014 na skoczni Granåsen w Trondheim. Rozegrano 14 konkursów w siedmiu krajach.

W klasyfikacji generalnej zwyciężył Polak Jakub Wolny, wyprzedzając dwóch Słoweńców – drugiego Cene Prevca o 33 punkty i trzeciego Mirana Zupančiča o 54 punkty.

Ostateczny terminarz zawodów został zatwierdzony w czerwcu 2014 w hiszpańskiej Barcelonie.

Zwycięzcy

Kalendarz zawodów

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.5 lipca 2014Słowenia KranjBauhenkHS109-Słowenia Peter PrevcSłowenia Cene PrevcSłowenia Andraž Pograjc
2.6 lipca 2014Słowenia KranjBauhenkHS109-Słowenia Peter PrevcSłowenia Cene PrevcSłowenia Miran Zupančič
3.1 sierpnia 2014Polska WisłaMalinkaHS134-Słowenia Cene PrevcPolska Piotr ŻyłaSłowenia Miran Zupančič
4.2 sierpnia 2014Polska WisłaMalinkaHS134-Polska Piotr ŻyłaSłowenia Mitja MežnarPolska Jan Ziobro
5.16 sierpnia 2014Finlandia KuopioPuijoHS127-Słowenia Cene PrevcSłowenia Miran ZupančičNiemcy Stephan Leyhe
6.17 sierpnia 2014Finlandia KuopioPuijoHS127-Słowenia Cene PrevcSłowenia Miran ZupančičFinlandia Olli Muotka
7.29 sierpnia 2014Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyHS106-Austria Markus SchiffnerNiemcy Danny QueckSłowenia Jure Šinkovec
8.30 sierpnia 2014Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyHS106-Słowenia Jure ŠinkovecCzechy Jakub JandaNiemcy Pius Paschke
9.13 września 2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaHS140-Słowenia Anže LanišekSłowenia Peter PrevcNiemcy Markus Eisenbichler
10.14 września 2014Niemcy KlingenthalVogtland ArenaHS1401 seriaPolska Jakub WolnySłowenia Peter PrevcAustria Wolfgang Loitzl
11.20 września 2014Austria StamsBrunnentalschanzenHS115-Polska Jakub WolnyNiemcy Michael NeumayerSłowenia Miran Zupančič
12.21 września 2014Austria StamsBrunnentalschanzenHS115-Polska Jakub WolnySłowenia Anže LanišekNiemcy Pius Paschke
13.27 września 2014Norwegia TrondheimGranåsenHS140-Słowenia Anže LanišekNiemcy Michael NeumayerNorwegia Kenneth Gangnes
14.28 września 2014Norwegia TrondheimGranåsenHS140-Niemcy Karl GeigerNiemcy Markus EisenbichlerCzechy Antonín Hájek
Letni Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2014 – klasyfikacja końcowaPolska Jakub WolnySłowenia Cene PrevcSłowenia Miran Zupančič

Statystyki indywidualne

ZawodnikKranj 05.07Kranj 06.07Wisła 01.08Wisła 02.08Kuopio 16.08Kuopio 17.08Frenštát pod Radhoštěm 29.08Frenštát pod Radhoštěm 30.08Klingenthal 13.09Klingenthal 14.09Stams 20.09Stams 21.09Trondheim 27.09Trondheim 28.09
 Austria
Clemens Aigner211518102727166
Florian Altenburger33402724
Philipp Aschenwald22101526
Markus Eggenhofer29293827
Manuel Fettner6242326
Thomas Hofer3031152822373432
Daniel Huber2115494327384031
Björn Koch40434042
Wolfgang Loitzl142673179410
Lukas Müller2942
Manuel Poppinger37136774
Janni Reisenauer2631
Markus Schiffner26dsq11234282928
Patrick Streitler13138203221
Elias Tollinger4143322
Ulrich Wohlgenannt31313335
David Zaunerdsq42
 Bułgaria
Ewelin Mitew4748
Krasimir Simitczijski48dns
Władimir Zografskidsq50
 Czechy
Martin Cikl24311441
Tomáš Friedrich4947
Antonín Hájek53
Jakub Janda172263224431814
Jan Matura331021322734
Miloš Kadlec45494747
Damián Lasota51dsq
Jan Michálek4850
Filip Sakala51462644
Vojtěch Štursa362932455131
 Estonia
Artti Aigro30
Kristjan Ilves28
Martti Nõmme1414
Siim-Tanel Sammelselg3846
 Finlandia
Antti Aalto3933
Andreas Alamommo36324450
Sami Heiskanen2017
Ville Korhonen4535
Eetu Meriläinen32394535
Lasse Moilanen2736
Olli Muotka153
Juho Ojala2821
Ossi-Pekka Valta1834
 Francja
Vincent Descombes Sevoie1820412
Ronan Lamy Chappuis1092051
Nicolas Mayer4526
 Holandia
Oldrik van der Aalst4847545351534847
Lars Antonissen40294844
Ruben de Wit43445248
 Japonia
Kenshirō Itō169
Shūsaku Hosoyama3538
Junshirō Kobayashi911
 Kanada
Matthew Rowley38354029
 Kazachstan
Czingiz Kałykow52514442
Konstantin Sokolenko4748dsq3888
Sabirżan Muminow4234
Marat Żaparow393233151915
 Korea Południowa
Choi Heung-chul3946
Kim Hyun-ki3645
 Niemcy
Sebastian Bradatsch121722
Michael Dreher26402536
Markus Eisenbichler3191118102
Tim Fuchs101824dsq
Karl Geiger12161013111
Martin Hamann224234
Petrick Hammanndsq46
Stephan Leyhe121222243422526162413
Dominik Mayländer3437401620191745
Jan Mayländer1626
Michael Neumayer81425211
Pius Paschke3339293511328361232627
Danny Queck1352321816299221311820
David Siegel1940
Niclas Wangler21222942
Daniel Wenig72677dsq28
Paul Winter919
 Norwegia
Joakim Aune35dns
Hans Petter Bergquistdsq29
Kim René Elverum Sorselldsq18201365
Johann André Forfang2020
Kenneth Gangnes231714838
Halvor Egner Granerud163028252518
Espen Enger Halvorsen2233
Joachim Hauerdsq44173722
Robert Johansson19dsq
Espen Røe4737
Sigurd Nymoen Søberg141130123928
Daniel-André Tande1722
 Polska
Krzysztof Biegun3251225404025302824
Stefan Hula9193112771136544238
Dawid Jarząbek3744
Przemysław Kantyka28251817
Bartłomiej Kłusek1922111311625dsq18194326
Dawid Kubacki56
Krzysztof Leja3882320
Grzegorz Miętus3138126134941291739
Krzysztof Miętus44452945
Klemens Murańka27362012
Łukasz Podżorski3037
Andrzej Stękaładsq163817
Jakub Wolny15114459301111
Andrzej Zapotoczny2921
Jan Ziobro631219
Aleksander Zniszczoł20242534415216415
Piotr Żyła21
 Rosja
Władisław Bojarincew2413
Ilmir Chazietdinow1324
Anton Kaliniczenko3043247471818dsq50351515
Dienis Korniłow2525
Michaił Maksimoczkin1116
Aleksandr Sardyko4336352010314121dsq344138
Wadim Szyszkindsq3023
Roman Trofimow45423447334451
 Rumunia
Ștefan Blega4546
Robert Buzescudnsdns
Iulian Pîtea3732424141485035
Eduard Torok4330213746333850
 Słowenia
Gašper Bartol4244
Nejc Dežman16
Jaka Hvala362013191626
Dejan Judež39
Rok Justin18
Robert Kranjec4
Anže Lanišek19721301
Žiga Mandl741325
Mitja Mežnar222310213861032253733
Tomaž Naglič5
Andraž Pograjc3420236105510204949
Cene Prevc2211211
Domen Prevc358
Peter Prevc112294
Ernest Prišlič3172341
Matjaž Pungertar7
Anže Semenič173434284139dsq327
Jure Šinkovec81031581920
Jurij Tepeš6
Miran Zupančič53314221515310
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander32274636
Kevin Bickner44dsq404537
Nicholas Fairall149
Christian Friberg39363843525148
Anders Johnson28323552
Nicholas Mattoon47
William Rhoads3311dsq34414940
 Szwajcaria
Tobias Birchler4141
Luca Egloff42dsq31123923
Pascal Egloff5347
Marco Grigoli231733133941
Gabriel Karlen41411724433919743121615
Pascal Kälin4244
Killian Peier19332327824316
 Szwecja
Carl Nordin37304642
Jonas-Sloth Sandell3646
 Turcja
Muhammet İrfan Çintımardns
Ayberk Demirdns
Samet Kartadns
 Ukraina
Witalij Kaliniczenko46494742
Andrij Kłymczuk49394446
Stepan Pasicznyk50505051
 Włochy
Davide Bresadola1518
Federico Cecon273035303139
Alessio De Crignis4645dsq43
Diego Dellasega34354848
Roberto Dellasegadsq3735384544
Michael Lunardi282825235049
Andrea Morassi4423
Daniele Varesco37433840
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony nie wystartował w konkursie
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu
1 Zdyskwalifikowany w drugiej serii

Klasyfikacje

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja końcowa[1]

MiejscePaństwoWystępyPunkty
1.Polska Jakub Wolny10515
2.Słowenia Cene Prevc6482
3.Słowenia Miran Zupančič10461
4.Słowenia Peter Prevc6439
5.Niemcy Danny Queck14364
6.Słowenia Anže Lanišek6346
7.Słowenia Andraž Pograjc12322
8.Słowenia Jure Šinkovec8318
9.Niemcy Michael Neumayer6279
10.Niemcy Stephan Leyhe12271
11.Słowenia Mitja Mežnar12247
12.Austria Wolfgang Loitzl8238
13.Niemcy Markus Eisenbichler6215
14.Niemcy Karl Geiger6207
15.Polska Aleksander Zniszczoł10185
16.Austria Manuel Poppinger6182
17.Polska Piotr Żyła2180
17.Niemcy Pius Paschke12180
19.Polska Bartłomiej Kłusek12165
20.Norwegia Kenneth Gangnes6164
21.Słowenia Anže Semenič10152
22.Czechy Jakub Janda8137
23.Austria Markus Schiffner8135
24.Polska Jan Ziobro4134
25.Norwegia Kim René Elverum Sorsell6129
26.Austria Clemens Aigner8128
27.Norwegia Joachim Hauer6123
28.Szwajcaria Gabriel Karlen12122
29.Niemcy Daniel Wenig6116
30.Słowenia Žiga Mandl4112
...

Przypisy

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Disambig.svg
Symbol wieloznaczności
Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
2017-10-03 FIS SGP 2017 Klingenthal Jakub Wolny 002.jpg
Autor: Christian Bier, Licencja: CC BY-SA 4.0
FIS Ski Jumping Summer Grand Prix Klingenthal 2017 on 2017-10-03 Jakub Wolny