Mistrzostwa świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2018/Elita
20. Mistrzostwa Świata do lat 18 w hokeju na lodzie mężczyzn 2018 rozgrywane były w rosyjskim Czelabińsku i Magnitogorsku, w dniach od 19 do 29 kwietnia 2018 roku. Mecze odbywały się w Rosji po raz czwarty w historii. W poprzednich mistrzostwach złoty medal zdobyli Amerykanie po wygranej w finale nad Finlandią 4:2.
Mistrzami zostali zawodnicy Finlandii, którzy w finale pokonali obrońców tytułu 3:2 i tym samym zrewanżowali się Amerykanom za porażkę sprzed roku.
Organizacja
- Lodowiska
Traktor Arena Pojemność: 7500 | Arena-Metallurg Pojemność: 7800 |
---|---|
Czelabińsk | Magnitogorsk |
W tej części mistrzostw uczestniczy 10 najlepszych drużyn na świecie. System rozgrywania meczów jest inny niż w niższych dywizjach. Najpierw drużyny rozgrywają mecze w fazie grupowej (2 grupy po 5 zespołów), systemem każdy z każdym. Cztery pierwsze zespoły w fazie grupowej awansują do ćwierćfinałów. Najsłabsze drużyny z każdej z grup zagrają w fazie play-off do dwóch zwycięstw. Drużyna, która przegra dwukrotnie spada do niższej dywizji.
Sędziowie
IIHF wyznaczyło 12 głównych arbitrów oraz 10 liniowych, którzy prezentują się następująco[1]:
|
|
Faza grupowa
Godziny podane w czasie lokalnym (UTC+05:00)
- Grupa A
19 kwietnia 2018 | Szwecja | 3:1 | Szwajcaria | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | J. Berggren (EQ) 15:39 J. Berggren (EQ) 30:00 J. Berggren (EQ) 31:46 | (1:0, 2:1, 0:0) | 30:59 (EQ) K. Sopa | Widzów: 2920 Sędzia główny: Daniel Prazak Kristian Vikman Sędziowie liniowi: Lauri Nikulainen Charlie O’Connor |
20 min. kar | 6 min. kar |
19 kwietnia 2018 | Kanada | 6:4 | Stany Zjednoczone | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Lafreniere (EQ) 15:59 L. Foudy (EQ) 26:11 K. Bahl (EQ) 30:14 R. Lavoie (EQ) 38:04 R. Lavoie (EQ) 51:07 A. Thomas (EQ) 59:41 | (1:1, 3:1, 2:2) | 04:56 (EQ) J. Farabee 24:14 (PP) O. Wahlstrom 46:40 (PP) O. Wahlstrom 49:35 (EQ) J. Hughes | Widzów: 7405 Sędzia główny: Geoffrey Barcelo Denis Naumow Sędziowie liniowi: Jan-Christian Müller Nikita Szałagin |
10 min. kar | 12 min. kar |
20 kwietnia 2018 | Szwajcaria | 5:8 | Stany Zjednoczone | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | J. Mettler (EQ) 06:02 J. Mettler (EQ) 20:58 G. Kohler (EQ) 28:19 A. Villa (EQ) 28:48 S. Patry (EQ) 34:38 | (1:3, 4:3, 0:2) | 02:54 (EQ) J. Hughes 03:35 (EQ) T. Janicke 04:50 (EQ) A. Turcotte 27:22 (EQ) J. Farabee 36:04 (PP) O. Wahlstrom 38:25 (EQ) J. Hughes 45:35 (EQ) T. Weiss 46:49 (EQ) M. Samuelsson | Widzów: 3017 Sędzia główny: Kristijan Nikolic Peter Stano Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Jan-Christian Müller |
8 min. kar | 10 min. kar |
20 kwietnia 2018 | Kanada | 8:3 | Białoruś | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | J. McBain (EQ) 01:19 R. Lavoie (EQ) 02:03 A. Lafreniere (EQ) 03:00 J. McIsaac (EQ) 12:01 S. Noel (EQ) 12:48 L. Foudy (EQ) 36:49 S. Noel (EQ) 44:44 T. Dellandrea (SH) 50:16 | (5:2, 1:0, 2:1) | 01:45 (EQ) I. Usow 06:48 (EQ) A. Protas 40:29 (EQ) W. Masilewicz | Widzów: 6818 Sędzia główny: Daniel Prazak Kristian Vikman Sędziowie liniowi: Lauri Nikulainen Charlie O’Connor |
6 min. kar | 10 min. kar |
21 kwietnia 2018 | Białoruś | 3:4 | Szwecja | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | W. Alistrow (EQ) 15:23 A. Borszjow (PP) 24:27 J. Oksentiuk (PP) 58:05 | (1:0, 1:2, 1:2) | 22:18 (PP2) L. Wernblom 34:12 (EQ) A. Boqvist 51:21 (PP) N. Pasić 52:41 (PP) D. Gustafsson | Widzów: 4691 Sędzia główny: Geoffrey Barcelo Denis Naumow Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Nikita Szałagin |
22 min. kar | 12 min. kar |
22 kwietnia 2018 | Stany Zjednoczone | 1:3 | Szwecja | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | O. Wahlstrom (PP) 02:25 | (1:1, 0:0, 0:2) | 10:51 (PP) D. Lilja 58:26 (EQ) L. Wernblom 59:56 (EQ) L. Wernblom | Widzów: 5715 Sędzia główny: Ken Mollard Kristijan Nikolic Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Nikita Szałagin |
22 min. kar | 10 min. kar |
22 kwietnia 2018 | Szwajcaria | 0:5 | Kanada | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | (0:1, 0:3, 0:1) | 04:44 (EQ) A. Lafreniere 26:24 (SH) A. Dudas 33:11 (PP) A. McShane 37:46 (EQ) C. Wouters 55:32 (PP) R. Lavoie | Widzów: 7354 Sędzia główny: Geoffrey Barcelo Milan Zrnic Sędziowie liniowi: Tobias Nordlander Dmitrij Sziszło | |
26 min. kar | 12 min. kar |
23 kwietnia 2018 | Białoruś | 5:4 | Szwajcaria | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | I. Kazjanin (EQ) 27:00 W. Koliaczonok (EQ) 30:02 P. Ażgirej (EQ) 44:56 K. Lewszunow (EQ) 58:44 W. Alistrow (EQ) 59:48 | (0:2, 2:0, 3:2) | 12:37 (EQ) V. Nussbaumer 16:38 (EQ) N. Gross 48:20 (PP) S. Patry 49:06 (EQ) M. Henauer | Widzów: 3090 Sędzia główny: Christoffer Holm Milan Zrnic Sędziowie liniowi: Jan-Christian Müller Dmitrij Sziszło |
4 min. kar | 4 min. kar |
24 kwietnia 2018 | Stany Zjednoczone | 8:0 | Białoruś | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | A. Turcotte (PP) 02:19 K. Miller (EQ) 16:57 O. Wahlstrom (EQ) 22:13 C. Caufield (EQ) 24:26 J. Farabee (EQ) 26:16 C. Caufield (PP) 33:13 G. Hain (EQ) 39:02 C. Caufield (EQ) 53:39 | (2:0, 5:0, 1:0) | Widzów: 4876 Sędzia główny: Jonathan Alarie Ken Mollard Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Tobias Nordlander | |
10 min. kar | 10 min. kar |
24 kwietnia 2018 | Szwecja | 2:3 pd. | Kanada | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | A. Boqvist (EQ) 10:27 A. Boqvist (PP) 58:26 | (1:0, 0:1, 1:1, 0:1) | 26:39 (EQ) R. Lavoie 48:15 (EQ) C. Wouters 62:27 (PP) A. Lafreniere | Widzów: 7273 Sędzia główny: Kenneth Anderson Benjamin Hoppe Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Jan-Christian Müller |
16 min. kar | 12 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Kanada | 4 | 11 | 3 | 1 | 0 | 0 | 22 | 9 | +13 |
2. | Szwecja | 4 | 10 | 3 | 0 | 1 | 0 | 12 | 8 | +4 |
3. | Stany Zjednoczone | 4 | 6 | 2 | 0 | 0 | 2 | 21 | 14 | +7 |
4. | Białoruś | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | 11 | 24 | –13 |
5. | Szwajcaria | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 10 | 21 | –11 |
= awans do ćwierćfinałów = baraż o utrzymanie
- Grupa B
19 kwietnia 2018 | Słowacja | 2:5 | Finlandia | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | O. Okuliar (EQ) 32:19 M. Cajkovic (PP) 36:02 | (0:1, 2:2, 0:2) | 01:50 (EQ) L. Ältonen 30:23 (PP) N. Nordgren 39:08 (PP) A. Lundell 55:18 (PP) T. Utunen 59:32 (EQ) J. Kotkaniemi | Widzów: 1217 Sędzia główny: Jonathan Alarie Ken Mollard Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Dmitrij Sziszło |
14 min. kar | 10 min. kar |
19 kwietnia 2018 | Rosja | 7:1 | Francja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | S. Kizimow (PP) 06:06 R. Ischakow (EQ) 08:09 J. Zamuła (EQ) 13:28 K. Marczenko (EQ) 13:52 W. Michajłow (EQ) 33:01 D. Zawgorodnij (EQ) 34:05 I. Morozow (SH) 47:31 | (4:0, 2:0, 1:1) | 58:05 (PP) P. Dube | Widzów: 6771 Sędzia główny: Kenneth Anderson Christoffer Holm Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Tobias Nordlander |
10 min. kar | 16 min. kar |
20 kwietnia 2018 | Francja | 0:7 | Finlandia | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | (0:0, 0:3, 0:4) | 31:17 (EQ) K. Kakko 35:02 (EQ) V. Petman 39:31 (EQ) K. Hirvonen 47:54 (EQ) A. Lundell 48:16 (EQ) K. Kakko 51:51 (EQ) V. Petman 56:43 (EQ) N. Nordgren | Widzów: 2170 Sędzia główny: Benjamin Hoppe Milan Zrnic Sędziowie liniowi: Ulrich Pardatscher Dmitrij Sziszło | |
6 min. kar | 10 min. kar |
20 kwietnia 2018 | Słowacja | 5:2 | Czechy | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | M. Mrazik (PP) 04:20 M. Mrazik (PP) 06:33 R. Dzugan (EQ) 13:03 M. Cajkovic (EQ) 14:12 O. Okuliar (EQ) 32:30 | (4:1, 1:1, 0:0) | 08:34 (EQ) J. Lauko 31:51 (PP) K. Plasek | Widzów: 3580 Sędzia główny: Kenneth Anderson Christoffer Holm Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Tobias Nordlander |
18 min. kar | 37 min. kar |
21 kwietnia 2018 | Czechy | 2:3 | Rosja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | J. Lauko (EQ) 17:11 V. Strondala (PP) 58:10 | (1:0, 0:1, 1:2) | 35:26 (PP) I. Morozow 49:20 (EQ) W. Podkołżin 52:22 (EQ) P. Dorofiejew | Widzów: 7498 Sędzia główny: Jonathan Alarie Benjamin Hoppe Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Ulrich Pardatscher |
10 min. kar | 26 min. kar |
22 kwietnia 2018 | Finlandia | 5:4 | Rosja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | N. Nordgren (EQ) 04:52 K. Tanus (EQ) 11:29 S. Ranta (PP) 39:51 P. Seppala (EQ) 47:20 N. Nordgren (EQ) 52:55 | (2:2, 1:2, 2:0) | 06:09 (EQ) A. Żabriejew 08:12 (PP) K. Marczenko 35:54 (PP) I. Morozow 36:55 (EQ) P. Dorofiejew | Widzów: 7496 Sędzia główny: Daniel Prazak Peter Stano Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Charlie O’Connor |
10 min. kar | 10 min. kar |
22 kwietnia 2018 | Francja | 1:7 | Słowacja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | J. Gallet (PP) 15:04 | (1:2, 0:3, 0:2) | 11:23 (EQ) S. Knazko 15:40 (EQ) M. Cajkovic 21:01 (PP) O. Okuliar 30:10 (EQ) S. Knazko 36:53 (EQ) A. Pauliny 41:00 (EQ) O. Okuliar 41:23 (EQ) A. Pauliny | Widzów: 4590 Sędzia główny: Jonathan Alarie Benjamin Hoppe Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Lauri Nikulainen |
8 min. kar | 10 min. kar |
23 kwietnia 2018 | Czechy | 9:2 | Francja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | V. Strondala (EQ) 07:26 K. Plasek (PP) 27:45 K. Plasek (EQ) 31:11 M. Pekar (EQ) 39:35 M. Kvasnica (EQ) 42:09 A. Gajarsky (EQ) 43:14 M. Blumel (EQ) 47:04 M. Pekar (EQ) 48:13 J. Pytlik (EQ) 54:27 | (1:1, 3:1, 5:0) | 18:26 (PP) F. Dair 26:14 (EQ) P. Dube | Widzów: 3781 Sędzia główny: Peter Stano Kristian Vikman Sędziowie liniowi: Lauri Nikulainen Ulrich Pardatscher |
12 min. kar | 10 min. kar |
24 kwietnia 2018 | Finlandia | 4:2 | Czechy | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | N. Nordgren (EQ) 20:35 R. Kupari (EQ) 21:11 J. Kotkaniemi (EQ) 29:56 N. Nordgren (PP2) 37:03 | (0:0, 4:0, 0:2) | 46:02 (PP) J. Lauko 57:44 (EQ) V. Strondala | Widzów: 4620 Sędzia główny: Geoffrey Barcelo Denis Naumow Sędziowie liniowi: Charlie O’Connor Nikita Szałagin |
39 min. kar | 12 min. kar |
24 kwietnia 2018 | Rosja | 6:5 pk. | Słowacja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | K. Marczenko (EQ) 17:00 D. Misjul (PP) 32:01 A. Romanow (EQ) 33:32 W. Podkołżin (EQ) 34:00 R. Ischakow (EQ) 52:36 S. Kizimow (GWG) 65:00 | (1:3, 3:1, 1:1, 0:0, 1:0) | 13:27 (PP2) M. Cajkovic 15:00 (PP) M. Dlugos 15:22 (EQ) M. Bucko 28:59 (EQ) D. V. Tkac 47:50 (PP) M. Mrazik | Widzów: 7367 Sędzia główny: Kristijan Nikolic Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Ulrich Pardatscher |
10 min. kar | 12 min. kar |
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | Zd | Pd | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Finlandia | 4 | 12 | 4 | 0 | 0 | 0 | 21 | 8 | +13 |
2. | Rosja | 4 | 8 | 2 | 1 | 0 | 1 | 20 | 13 | +7 |
3. | Słowacja | 4 | 7 | 2 | 0 | 1 | 1 | 19 | 14 | +5 |
4. | Czechy | 4 | 3 | 1 | 0 | 0 | 3 | 15 | 14 | +1 |
5. | Francja | 4 | 0 | 0 | 0 | 0 | 4 | 4 | 30 | –26 |
= awans do ćwierćfinałów = baraż o utrzymanie
Baraż o utrzymanie
26 kwietnia 2018 | Szwajcaria | 5:2 | Francja | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 11:30 | G.-Marco Wetter (PP) 02:40 J. Tanner (PP) 23:35 D. Barandun (EQ) 28:29 S. Patry (EQ) 31:58 K. Sopa (PP) 39:10 | (1:1, 4:0, 0:1) | 03:50 (EQ) T. Quattrone 47:12 (EQ) H. Allais | Widzów: 3086 Sędzia główny: Benjamin Hoppe Peter Stano Sędziowie liniowi: Charlie O’Connor Nikita Szałagin |
10 min. kar | 12 min. kar |
28 kwietnia 2018 | Francja | 0:6 | Szwajcaria | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | (0:2, 0:2, 0:2) | 14:08 (PP) G.-M. Wetter 15:32 (EQ) G. Kohler 21:47 (EQ) K. Weibel 27:38 (EQ) G. Kohler 42:46 (EQ) G. Kohler 50:00 (EQ) L. de Nisco | Widzów: 4650 Sędzia główny: Denis Naumow Kristian Vikman Sędziowie liniowi: Lauri Nikulainen Ulrich Pardatscher | |
34 min. kar | 16 min. kar |
Rywalizacje wygrała drużyna Szwajcarii wynikiem 2:0.
Faza pucharowa
- Ćwierćfinały
26 kwietnia 2018 | Finlandia | 5:2 | Białoruś | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | L. Ältonen (PP) 01:39 K. Kakko (EQ) 10:27 J. Moilanen (EQ) 14:39 K. Nousiainen (EQ) 27:39 W. Alistrow (PP2) 35:32 | (3:0, 2:1, 0:1) | 21:53 (EQ) W. Alistrow 41:59 (EQ) I. Usow | Widzów: 4879 Sędzia główny: Geoffrey Barcelo Kristijan Nikolic Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Jan-Christian Müller |
2 min. kar | 14 min. kar |
26 kwietnia 2018 | Szwecja | 6:1 | Słowacja | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | M. Westfalt (EQ) 05:20 N. Pasic (PP) 29:19 D. Gustafsson (PP) 34:38 J. Berggren (EQ) 39:58 L. Wernblom (EQ) 45:16 J. Berggren (EQ) 57:36 | (1:0, 3:1, 2:0) | 37:37 (PP2) M. Dlugos | Widzów: 4460 Sędzia główny: Denis Naumow Milan Zrnic Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Ulrich Pardatscher |
8 min. kar | 6 min. kar |
26 kwietnia 2018 | Rosja | 1:5 | Stany Zjednoczone | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | R. Ischakow (EQ) 22:26 | (0:1, 1:0, 0:4) | 08:47 (EQ) C. Caufield 52:55 (SH) J. Farabee 57:22 (EQ) O. Wahlstrom 58:43 (EQ) J. Wise 59:53 (EQ) J. Hughes | Widzów: 7499 Sędzia główny: Jonathan Alarie Christoffer Holm Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Tobias Nordlander |
2 min. kar | 6 min. kar |
26 kwietnia 2018 | Kanada | 1:2 | Czechy | Arena-Metallurg, Magnitogorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | T. Dellandrea (EQ) 53:19 | (0:1, 0:0, 1:1) | 11:30 (EQ) M. Blumel 50:03 (EQ) P. Cajka | Widzów: 6530 Sędzia główny: Ken Mollard Kristian Vikman Sędziowie liniowi: Lauri Nikulainen Dmitrij Sziszło |
14 min. kar | 8 min. kar |
- Półfinały
28 kwietnia 2018 | Finlandia | 2:0 | Szwecja | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | K. Hirvonen (EQ) 07:46 J. Kotkaniemi (PP) 17:19 | (2:0, 0:0, 0:0) | Widzów: 6052 Sędzia główny: Kenneth Anderson Daniel Prazak Sędziowie liniowi: Daniel Hynek Balazs Kovacs | |
6 min. kar | 8 min. kar |
28 kwietnia 2018 | Stany Zjednoczone | 4:1 | Czechy | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | J. Hughes (EQ) 03:37 O. Wahlstrom (EQ) 21:04 S. Stastney (EQ) 35:47 T. Weiss (EQ) 42:48 | (1:0, 2:1, 1:0) | 30:54 (EQ) L. Zábranský | Widzów: 6459 Sędzia główny: Jonathan Alarie Christoffer Holm Sędziowie liniowi: Tobias Nordlander Dmitrij Sziszło |
4 min. kar | 8 min. kar |
- Mecz o trzecie miejsce
29 kwietnia 2018 | Szwecja | 5:2 | Czechy | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | O. Back (EQ) 04:48 N. Pasic (PP) 08:17 M. Westfalt (PP) 16:17 F. Johansson (PP) 30:57 A. Ginning (EQ) 45:31 | (3:1, 1:1, 1:0) | 13:42 (PP) K. Plasek 25:57 (EQ) M. Teply | Widzów: 5813 Sędzia główny: Jonathan Alarie Kenneth Anderson Sędziowie liniowi: Balazs Kovacs Dmitrij Sziszło |
14 min. kar | 12 min. kar |
- Finał
29 kwietnia 2018 | Finlandia | 3:2 | Stany Zjednoczone | Traktor Arena, Czelabińsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:30 | R. Kupari (PP) 09:13 K. Kakko (PP) 12:33 N. Nordgren (SH) 50:41 | (2:1, 0:1, 1:0) | 16:53 (EQ) P. Giles 28:24 (EQ) T. Janicke | Widzów: 7499 Sędzia główny: Daniel Prazak Peter Stano Sędziowie liniowi: Maxime Chaput Tobias Nordlander |
8 min. kar | 8 min. kar |
Statystyki
- Klasyfikacja strzelców: Niklas Nordgren (8 bramek)
- Klasyfikacja asystentów: Maxim Cajkovic (7 asyst)
- Klasyfikacja kanadyjska: Jack Hughes (12 punktów)
- Klasyfikacja +/−: Toni Utunen (+12)
Nagrody
Najbardziej Wartościowy Zawodnik (MVP) turnieju: Jack Hughes
Nagrody IIHF dla najlepszych zawodników
- Bramkarz: Olof Lindblom
- Obrońca: Adam Boqvist
- Napastnik: Jack Hughes
Skład Gwiazd turnieju
- Bramkarz: Olof Lindblom
- Obrońcy: Cameron York, Anton Małyszew
- Napastnicy: Jack Hughes, Oliver Wahlstrom, Niklas Nordgren
Przypisy
- ↑ IIHF: Referee assignments 2017/2018. iihf.com. (ang.).
Bibliografia
- Oficjalna strona mistrzostw świata juniorów. u18worlds2018.iihf.hockey. [dostęp 2018-03-21]. (ang.).
Media użyte na tej stronie
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii
Autor: Sergey Ksen, Licencja: CC BY 2.0
Traktor Ice Arena, Chelyabinsk, Russia.