Puchar Świata w skokach narciarskich 1989/1990

Puchar Świata w skokach narciarskich 1989/1990
1988/19891990/1991
Zwycięzcy
Klasyfikacja generalnaFinlandia Ari-Pekka Nikkola
Turniej Czterech Skoczni Dieter Thoma
Puchar Narodów Austria

Sezon 1989/1990 Pucharu Świata w skokach narciarskich – 11. sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich.

Kalendarz zawodów

LpDataMiejscowośćSkoczniaKUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.3 grudnia 1989Kanada Thunder BayBig ThunderK120[1]Niemcy Dieter ThomaAustria Heinz KuttinFinlandia Ari-Pekka Nikkola
2.4 grudnia 1989Normal ThunderK90[2]Finlandia Risto LaakkonenAustria Andreas FelderAustria Heinz Kuttin
3.9 grudnia 1989Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK114Austria Ernst VettoriFinlandia Matti NykänenSzwecja Jan Boklöv
4.10 grudnia 1989MacKenzie IntervaleK86Finlandia Ari-Pekka NikkolaAustria Ernst VettoriAustria Andreas Felder
5.16 grudnia 1989Japonia SapporoMiyanomoriK90Austria Ernst VettoriAustria Andreas FelderCzechosłowacja Pavel Ploc
6.17 grudnia 1989ŌkurayamaK115 Jens WeißflogAustria Werner HaimAustria Heinz Kuttin
7.28 grudnia 1989Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK115TCSNiemcy Dieter ThomaNiemcy Josef Heumann Jens Weißflog
8.1 stycznia 1990Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK107TCS Jens WeißflogFinlandia Risto LaakkonenCzechosłowacja František Jež
9.4 stycznia 1990Austria InnsbruckBergiselK109TCSFinlandia Ari-Pekka Nikkola Jens WeißflogAustria Ernst Vettori
10.6 stycznia 1990Austria BischofshofenPaul-Ausserleitner-SchanzeK111TCSCzechosłowacja František JežNiemcy Dieter ThomaNorwegia Ole Gunnar Fidjestøl
38. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowaNiemcy Dieter ThomaCzechosłowacja František Jež Jens Weißflog
11.12 stycznia 1990Czechosłowacja HarrachovČerťákK120TCzNiemcy Dieter ThomaCzechosłowacja Ladislav DluhošCzechosłowacja Jiří Parma
12.14 stycznia 1990Czechosłowacja LiberecJeštěd AK115TCzAustria Werner HaimCzechosłowacja Pavel Ploc Pawieł Kustow
26. Turniej Czeski – klasyfikacja końcowaAustria Werner HaimCzechosłowacja Ladislav DluhošAustria Ernst Vettori
13.17 stycznia 1990Polska ZakopaneWielka KrokiewK116 Jens WeißflogAustria Andreas FelderNorwegia Ole Gunnar Fidjestøl
14.7 lutego 1990Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK94TSCzechosłowacja František JežAustria Heinz KuttinAustria Ernst Vettori
15.9 lutego 1990Szwajcaria GstaadMattenschanzeK88TSCzechosłowacja František Jež Miran TepešFinlandia Ari-Pekka Nikkola
16.11 lutego 1990Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK120TSFinlandia Ari-Pekka Nikkola
Franci Petek
Primož Ulaga
Austria Andi Rauschmeier
Turniej Szwajcarski 1990 – klasyfikacja końcowaCzechosłowacja František JežAustria Heinz KuttinFinlandia Ari-Pekka Nikkola
17.16 lutego 1990Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK90Włochy Roberto Cecon Jens WeißflogWłochy Virginio Lunardi
18.18 lutego 1990Trampolino Dal BenK120Czechosłowacja František JežAustria Ernst VettoriSzwajcaria Stefan Zünd
Mistrzostwa Świata w Lotach Narciarskich 1990Norwegia Vikersund, 24–25 lutego 1990
19.3 marca 1990Finlandia LahtiSalpausselkäK114Austria Franz NeuländtnerWłochy Virginio LunardiFinlandia Ari-Pekka Nikkola
20.4 marca 1990SalpausselkäK90Austria Andreas FelderWłochy Virginio LunardiFinlandia Ari-Pekka Nikkola
21.7 marca 1990Szwecja ÖrnsköldsvikParadiskullenK82[3]Austria Andreas FelderAustria Werner HaimNiemcy Thomas Klauser
22.11 marca 1990Szwecja Falun
Szwecja Sollefteå
HallstabackenK105[4]Czechosłowacja Pavel PlocFinlandia Ari-Pekka NikkolaWłochy Virginio Lunardi
23.17 marca 1990Norwegia Bærum
Norwegia Raufoss
LønnbergbakkenK90[5]Austria Andreas FelderAustria Heinz Kuttin Jens Weißflog
24.24 marca 1990 PlanicaBloudkova velikankaK120Włochy Roberto CeconFinlandia Ari-Pekka Nikkola Jens Weißflog
25.25 marca 1990Finlandia Ari-Pekka NikkolaNiemcy Dieter Thoma Primož Ulaga
Puchar Świata w skokach narciarskich 1989/1990 – klasyfikacja końcowaFinlandia Ari-Pekka NikkolaAustria Ernst VettoriAustria Andreas Felder

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata

lp.zawodnikkrajpunkty
1.Ari-Pekka Nikkola Finlandia
289
2.Ernst Vettori Austria
239
3.Andreas Felder Austria
236
4.Dieter Thoma RFN
206
5.František Jež Czechosłowacja
202
6.Jens Weißflog NRD
200
7.Pavel Ploc Czechosłowacja
186
8.Heinz Kuttin Austria
176
9.Werner Haim Austria
137
10.Virginio Lunardi Włochy
135
11.Risto Laakkonen Finlandia
117
12.Primož Ulaga Jugosławia
96
13.Miran Tepeš Jugosławia
83
14.Jan Boklöv Szwecja
78
15.Josef Heumann RFN
68
16.Ole Gunnar Fidjestøl Norwegia
63
17.Roberto Cecon Włochy
59
18.Andriej Wierwiejkin ZSRR
58
19.Matti Nykänen Finlandia
55
20.Franz Neuländtner Austria
49
21.Pawieł Kustow ZSRR
46
21.Franci Petek Jugosławia
46
21.Stefan Zünd Szwajcaria
46
24.Ladislav Dluhoš Czechosłowacja
43
24.Noriaki Kasai Japonia
43
26.Andreas Bauer RFN
41
27.Ron Richards Kanada
38
28.Andi Rauschmeier Austria
35
28.Staffan Tällberg Szwecja
35
30.Rune Olijnyk Norwegia
31
31.Jiří Parma Czechosłowacja
29
32.Thomas Klauser RFN
26
32.Jon Inge Kjørum Norwegia
26
34.Władimir Brejczew Bułgaria
23
35.Didier Mollard Francja
22
36.Heiko Hunger NRD
21
37.Jari Puikkonen Finlandia
19
38.Vladimír Podzimek Czechosłowacja
18
39.Ivo Pertile Włochy
16
40.Magne Johansen Norwegia
15
41.Vegard Opaas Norwegia
12
42.Christian Hauswirth Szwajcaria
9
43.Anssi Nieminen Finlandia
8
43.Kent Johanssen Norwegia
8
43.Günther Stranner Austria
8
43.Alexander Pointner Austria
8
47.Jaroslav Sakala Czechosłowacja
7
48.Zachari Sotirow Bułgaria
6
48.René Kummerlöw NRD
6
50.Ingo Lesser NRD
4
50.Martin Švagerko Czechosłowacja
4
52.Vesa Hakala Finlandia
3
52.Robert Leonhard NRD
3
52.Michaił Jesin ZSRR
3
52.Masahiko Harada Japonia
3
56.Thomas Kindlimann Szwajcaria
2
56.Ralf Gebstedt NRD
2
56.Jarkko Heikkelä Finlandia
2
56.Klaus Huber Austria
2
60.Manabu Nikaidō Japonia
1
60.Dionis Wodniew ZSRR
1
60.Åke Norman Szwecja
1

Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów

MiejsceKrajLiczba punktów
1Austria912
2Czechosłowacja506
3Finlandia502
4RFN344
5NRD233
6Jugosławia228
7Włochy210
8Norwegia155
9Szwecja114
10ZSRR108
11Szwajcaria57
12Japonia47
13Kanada38
14Bułgaria29
15Francja22

Zobacz też

Przypisy

  1. Konkurs przełożony z 2 grudnia 1989.
  2. Konkurs przełożony z 3 grudnia 1989.
  3. Z powodu złych warunków atmosferycznych skrócony do jednej serii.
  4. Konkurs przeniesiony z Falun do Sollefteå.
  5. Konkurs przeniesiony z Bærum (gdzie miał się odbyć 15 marca) do Raufoss.

Media użyte na tej stronie