Puchar Świata w biathlonie 2014/2015 – Oberhof
| |||
Data | 7 – 11 stycznia | ||
---|---|---|---|
Gospodarz | Oberhof | ||
Organizator | IBU | ||
Liczba konkurencji | 6 | ||
Zwycięzcy | |||
Sprint | Veronika Vítková Martin Fourcade | ||
Bieg masowy | Darja Domraczewa Martin Fourcade | ||
Sztafeta | Czechy Rosja |
Zawody pucharu świata w biathlonie w Oberhofie były czwartymi w sezonie 2014/2015 w tej dyscyplinie sportu. Konkurencje rozgrywane były między 7 a 11 stycznia 2015. Rywalizacja odbywała się w sprincie, biegu masowym oraz w sztafecie.
Program zawodów
Dzień | Konkurencja | Początek | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
7 stycznia | Sztafeta kobiet | 14:15 CET | 84 (21 sztafet) |
8 stycznia | Sztafeta mężczyzn | 14:15 CET | 96 (24 sztafety) |
9 stycznia | Sprint kobiet | 14:30 CET | 98 |
10 stycznia | Sprint mężczyzn | 12:00 CET | 99 |
11 stycznia | Bieg masowy kobiet | 11:15 CET | 30 |
Bieg masowy mężczyzn | 14:15 CET | 30 |
Zestawienie medalistów
Mężczyźni
Sztafeta (4x7,5 km) szczegóły | Rosja | Norwegia | Francja |
Sprint (10 km) szczegóły | Martin Fourcade Francja (FRA) | Ole Einar Bjørndalen Norwegia (NOR) | Timofiej Łapszyn Rosja (RUS) |
Bieg masowy (15 km) szczegóły | Martin Fourcade Francja (FRA) | Anton Szypulin Rosja (RUS) | Dmitrij Małyszko Rosja (RUS) |
Kobiety
Sztafeta (4x6 km) szczegóły | Czechy | Francja | Białoruś |
Sprint (7,5 km) szczegóły | Veronika Vítková Czechy (CZE) | Dorothea Wierer Włochy (ITA) | Nicole Gontier Włochy (ITA) |
Bieg masowy (12,5 km) szczegóły | Darja Domraczewa Białoruś (BLR) | Veronika Vítková Czechy (CZE) | Tiril Eckhoff Norwegia (NOR) |
Wyniki
Sztafeta kobiet
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika | Czas drużyny | Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||
Czechy | Eva Puskarčíková | 0+0 | 0+1 | 19:13,7 | 1:16:56,0 | — | |
Gabriela Soukalová | 0+1 | 0+0 | 18:53,6 | ||||
Jitka Landová | 0+0 | 0+0 | 19:38,9 | ||||
Veronika Vítková | 0+1 | 0+2 | 19:09,8 | ||||
Francja | Marine Bolliet | 0+0 | 0+0 | 19:10,2 | 1:17:04,9 | +8,9 | |
Marie Dorin Habert | 0+0 | 0+3 | 19:45,7 | ||||
Justine Braisaz | 0+0 | 1+3 | 20:25,8 | ||||
Anaïs Bescond | 0+1 | 0+1 | 18:41,1 | ||||
Białoruś | Nadieżda Skardino | 0+1 | 0+1 | 19:27,3 | 1:18:02,8 | +1:06,8 | |
Nastassia Dubarezawa | 0+1 | 0+0 | 18:28,7 | ||||
Nadieżda Pisariewa | 0+1 | 0+2 | 19:58,0 | ||||
Darja Domraczewa | 0+0 | 0+2 | 19:10,9 | ||||
4. | Norwegia | Marte Olsbu | 0+0 | 0+1 | 19:49,1 | 1:18:08,7 | +1:12,7 |
Elise Ringen | 0+0 | 0+3 | 19:33,4 | ||||
Synnøve Solemdal | 0+0 | 0+2 | 19:01,1 | ||||
Tiril Eckhoff | 0+1 | 1+3 | 19:45,1 | ||||
5. | Włochy | Dorothea Wierer | 0+0 | 0+0 | 19:02.0 | 1:18:09,7 | +1:13,7 |
Lisa Vittozzi | 0+1 | 0+0 | 20:01,2 | ||||
Nicole Gontier | 0+3 | 0+3 | 19:56,5 | ||||
Karin Oberhofer | 0+0 | 0+1 | 19:10,0 | ||||
6. | Ukraina | Anastasija Merkuszyna | 0+0 | 0+0 | 19:27,7 | 1:18:15,0 | +1:19,0 |
Wałentyna Semerenko | 0+0 | 0+0 | 18:28,2 | ||||
Olga Abramowa | 0+3 | 0+1 | 19:41,6 | ||||
Iryna Warwyneć | 0+1 | 0+1 | 20:37,5 | ||||
7. | Rosja | Jekatierina Głazyrina | 0+1 | 0+0 | 19:02,0 | 1:19:07,5 | +2:11,5 |
Galina Nieczkasowa | 0+1 | 0+1 | 19:25,7 | ||||
Darja Wirołajnen | 0+0 | 2+3 | 20:29,7 | ||||
Jana Romanowa | 0+0 | 0+2 | 20:10,1 | ||||
8. | Austria | Lisa Theresa Hauser | 0+2 | 0+1 | 19:38,4 | 1:19:35,7 | +2:39,7 |
Dunja Zdouc | 0+0 | 0+1 | 19:40,4 | ||||
Katharina Innerhofer | 0+0 | 0+3 | 19:55,7 | ||||
Simone Kupfner | 0+0 | 0+1 | 20:21,2 | ||||
9. | Polska | Monika Hojnisz | 0+0 | 0+2 | 19:22,1 | 1:19:55,0 | +2:59,0 |
Weronika Nowakowska-Ziemniak | 0+1 | 0+0 | 19:27,0 | ||||
Magdalena Gwizdoń | 0+3 | 0+2 | 20:20,4 | ||||
Krystyna Guzik | 0+2 | 0+3 | 20:45,5 | ||||
10. | Niemcy | Luise Kummer | 1+3 | 0+0 | 20:36,7 | 1:20:27,0 | +3:31,0 |
Vanessa Hinz | 0+1 | 0+2 | 19:27,8 | ||||
Karolin Horchler | 0+0 | 0+1 | 20:45,2 | ||||
Franziska Preuß | 0+1 | 0+1 | 19:37,3 | ||||
11. | Finlandia | Mari Laukkanen | 0+0 | 0+2 | 19:07,1 | 1:21:19,8 | +4:23,8 |
Sanna Markkanen | 0+2 | 0+0 | 20:46,0 | ||||
Annukka Siltakorpi | 0+0 | 0+1 | 18:22,1 | ||||
Kaisa Mäkäräinen | 1+3 | 1+3 | 23:04,6 | ||||
12. | Kazachstan | Alina Rajkowa | 0+3 | 0+2 | 21:12,6 | 1:22:03,4 | +5:07,4 |
Darja Usanowa | 0+1 | 0+0 | 19:51,4 | ||||
Galina Wiszniewska | 0+2 | 0+1 | 19:54,5 | ||||
Marina Lebiediewa | 0+1 | 0+2 | 21:04,9 | ||||
13. | Szwecja | Elisabeth Högberg | 0+2 | 0+0 | 20:03,9 | LPD | |
Mona Brorsson | 0+0 | 0+0 | 20:03,5 | ||||
Anna Magnusson | 0+1 | 0+1 | 21:15,9 | ||||
Emma Nilsson | 0+0 | 0+2 | |||||
14. | Słowacja | Paulína Fialková | 0+1 | 1+3 | 19:51,7 | LPD | |
Jana Gereková | 0+3 | 0+3 | 20:41,7 | ||||
Natália Prekopová | 0+0 | 0+3 | 21:42,8 | ||||
Martina Chrapanowa | 0+1 | 0+3 | |||||
15. | Szwajcaria | Lena Häcki | 1+3 | 1+3 | 21:17,7 | LPD | |
Aita Gasparin | 0+2 | 0+1 | 20:16,8 | ||||
Flurina Volken | 0+2 | 1+3 | 21:29,7 | ||||
Ladina Meier-Ruge | 0+1 | 0+3 | |||||
16. | Estonia | Kadri Lehtla | 0+0 | 0+0 | 20:04,3 | LPD | |
Daria Jurłowa | 0+2 | 0+1 | 20:46,4 | ||||
Johanna Talihaerm | 0+1 | 0+2 | 20:53,4 | ||||
Grete Haim | 1+3 | 0+2 | |||||
17. | Kanada | Megan Heinicke | 0+0 | 0+0 | 19:10,8 | LPD | |
Julia Ransom | 0+0 | 0+1 | 20:34,4 | ||||
Emma Lunder | 2+3 | 0+3 | 22:51,5 | ||||
Zina Kocher | 0+3 | 0+3 | |||||
18. | Bułgaria | Emilija Jordanowa | 0+3 | 0+2 | 21:15,3 | LPD | |
Stefani Popowa | 0+1 | 0+1 | 20:48,1 | ||||
Desisława Stojanowa | 0+3 | 0+0 | 21:33,4 | ||||
Danijeła Kadewa | 0+3 | 0+1 | |||||
19. | Rumunia | Réka Ferencz | 0+1 | 0+0 | 21:29,1 | LPD | |
Luminița Pișcoran | 0+1 | 0+2 | 20:10,4 | ||||
Diana Marian Salman | 0+2 | 0+2 | 22:56,7 | ||||
Florina Ioana Cirstea | 1+3 | 0+0 | |||||
20. | Korea Południowa | Mun Ji-hee | 0+0 | 0+1 | 20:11,5 | LPD | |
Kim Seon-su | 3+3 | 0+3 | 23:38,4 | ||||
Kim Kyung-nam | 0+1 | 0+2 | 23:17,5 | ||||
Jo In-hee | 0+0 | 0+0 | |||||
21. | Litwa | Natalija Paulauskaite | 0+1 | 0+3 | 21:23,5 | LPD | |
Marija Kaznačenko | 0+2 | 0+2 | 22:12,7 | ||||
Gaudvile Nalivaikaite | 3+3 | 0+0 | 24:47,1 | ||||
Natalija Kočergina | 0+2 | 0+3 |
Sztafeta mężczyzn
Lp. | Reprezentacja | Zawodnicy | Strzelanie | Czas zawodnika | Czas drużyny | Strata | |
---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | 2 | ||||||
Rosja | Jewgienij Garaniczew | 0+1 | 0+1 | 18:39,7 | 1:15:24,1 | — | |
Timofiej Łapszyn | 0+2 | 0+1 | 18:34,3 | ||||
Dmitrij Małyszko | 0+3 | 1+3 | 19:50,9 | ||||
Anton Szypulin | 0+0 | 0+1 | 18:19,2 | ||||
Norwegia | Vetle Sjåstad Christiansen | 0+0 | 0+2 | 18:57,1 | 1:15:26,4 | +2,3 | |
Alexander Os | 0+0 | 0+1 | 18:26,1 | ||||
Johannes Thingnes Bø | 0+0 | 1+3 | 18:43,8 | ||||
Ole Einar Bjørndalen | 0+1 | 0+3 | 19:19,4 | ||||
Francja | Simon Fourcade | 0+1 | 0+2 | 18:43,0 | 1:16:56,4 | +1:32,3 | |
Jean-Guillaume Béatrix | 0+1 | 0+1 | 18:31,4 | ||||
Simon Desthieux | 0+2 | 1+3 | 19:56,3 | ||||
Quentin Fillon Maillet | 0+1 | 0+1 | 19:45,7 | ||||
4. | Niemcy | Erik Lesser | 0+1 | 1+3 | 19:19,2 | 1:18:07,8 | +2:43,7 |
Daniel Böhm | 0+0 | 0+1 | 18:52,2 | ||||
Arnd Peiffer | 0+1 | 0+3 | 18:52,6 | ||||
Simon Schempp | 0+0 | 1+3 | 21:03,8 | ||||
5. | Ukraina | Dmytro Pidruczny | 0+0 | 1+3 | 19:18,1 | 1:19:32,6 | +4:08,5 |
Władimir Siemakow | 1+3 | 0+2 | 20:39,9 | ||||
Artem Pryma | 0+2 | 0+3 | 19:51,8 | ||||
Serhij Semenow | 0+3 | 0+2 | 19:42,8 | ||||
6. | Szwajcaria | Ivan Joller | 0+3 | 0+1 | 19:35,2 | 1:19:52,0 | +4:27,9 |
Benjamin Weger | 0+0 | 1+3 | 18:49,5 | ||||
Mario Dolder | 0+1 | 3+3 | 20:49,9 | ||||
Serafin Wiestner | 2+3 | 0+3 | 20:37,4 | ||||
7. | Bułgaria | Iwan Złatew | 0+3 | 0+3 | 19:36,6 | 1:20:09,7 | +4:45,6 |
Dimityr Partałow | 0+0 | 0+1 | 20:59,5 | ||||
Władimir Ilijew | 0+1 | 0+3 | 19:13,9 | ||||
Dimityr Gerdżikow | 0+1 | 0+1 | 20:19,7 | ||||
8. | Kanada | Christian Gow | 0+2 | 0+1 | 19:36,1 | 1:20:55,3 | +5:31,2 |
Nathan Smith | 0+2 | 0+2 | 18:56,0 | ||||
Marc-André Bédard | 0+3 | 1+3 | 20:58,2 | ||||
Macx Davies | 0+2 | 2+3 | 21:25,0 | ||||
9. | Finlandia | Jarkko Kauppinen | 0+1 | 0+1 | 19:20,9 | 1:20:55,3 | +5:31,2 |
Ahti Toivanen | 0+2 | 0+2 | 19:50,7 | ||||
Matti Hakala | 1+3 | 0+2 | 21:03,2 | ||||
Tuomas Grönman | 0+3 | 0+1 | 20:40,5 | ||||
10. | Estonia | Kauri Kõiv | 1+3 | 0+0 | 20:22,9 | 1:21:16,9 | +5:52,8 |
Indrek Tobreluts | 0+2 | 0+1 | 19:32,3 | ||||
Roland Lessing | 1+3 | 0+3 | 20:20,5 | ||||
Kalev Ermits | 0+3 | 1+3 | 21:01,2 | ||||
11. | Słowenia | Klemen Bauer | 1+3 | 0+2 | 19:17,8 | LPD | |
Janez Marič | 0+3 | 1+3 | 20:18,1 | ||||
Rok Tršan | 0+1 | 0+2 | 20:08,4 | ||||
Lenart Oblak | 0+3 | 1+3 | |||||
12. | Białoruś | Uładzimir Czapielin | 1+3 | 0+2 | 19:33,6 | LPD | |
Juryj Ladau | 0+2 | 0+3 | 20:13,7 | ||||
Raman Jalotnau | 0+0 | 3+3 | 21:42,3 | ||||
Wiktor Kryuko | 0+3 | 0+2 | |||||
13. | Austria | Daniel Mesotitsch | 0+3 | 2+3 | 20:22,3 | LPD | |
Julian Eberhard | 0+1 | 1+3 | 19:18,4 | ||||
Tobias Eberhard | 2+3 | 0+3 | 22:10,2 | ||||
Simon Eder | 0+3 | 1+3 | |||||
14. | Włochy | Christian De Lorenzi | 0+1 | 0+2 | 18:57,5 | LPD | |
Thomas Bormolini | 0+1 | 2+3 | 20:28,1 | ||||
Maikol Demetz | 2+3 | 1+3 | 22:55,5 | ||||
Dominik Windisch | 1+3 | 0+3 | |||||
15. | Słowacja | Miroslav Matiaško | 0+1 | 2+3 | 21:02,4 | LPD | |
Matej Kazár | 2+3 | 2+3 | 21:30,0 | ||||
Tomáš Hasilla | 1+3 | 1+3 | 21:22,1 | ||||
Martin Otčenáš | 0+1 | 0+3 | |||||
16. | Kazachstan | Jan Sawicki | 0+3 | 0+0 | 19:01,5 | LPD | |
Anton Pantow | 0+2 | 0+1 | 20:06,6 | ||||
Aleksandr Trifonow | 3+3 | 0+3 | 23:12,7 | ||||
Timur Chamigatin | 0+1 | 1+3 | |||||
17. | Rumunia | Remus Faur | 0+2 | 1+3 | 21:28,2 | LPD | |
Marian Marcel Dănilă | 0+2 | 2+3 | 21:30,9 | ||||
George Buta | 0+0 | 0+0 | 19:44,9 | ||||
Cornel Puchianu | 0+1 | 2+3 | |||||
18. | Łotwa | Andrejs Rastorgujevs | 0+2 | 0+2 | 18:48,2 | LPD | |
Daumants Lusa | 0+1 | 0+1 | 22:13,4 | ||||
Roberts Slotins | 1+3 | 1+3 | 23:09,3 | ||||
Rolands Pužulis | 0+2 | 0+1 | |||||
19. | Japonia | Kazuya Inomata | 0+1 | 0+2 | 19:43,4 | LPD | |
Tsukasa Kobonoki | 1+3 | 1+3 | 21:21,2 | ||||
Mikito Tachizaki | 0+1 | 1+3 | 21:12,3 | ||||
Ryō Maeda | 1+3 | 3+3 | |||||
20. | Polska | Krzysztof Pływaczyk | 0+1 | 2+3 | 20:40,2 | LPD | |
Grzegorz Guzik | 2+3 | 0+3 | 21:25,0 | ||||
Łukasz Szczurek | 2+3 | 0+1 | 21:41,6 | ||||
Grzegorz Jakubowicz | 0+1 | 2+3 | |||||
21. | Wielka Brytania | Kevin Kane | 0+1 | 0+0 | 21:10,0 | LPD | |
Marcel Laponder | 0+2 | 0+2 | 21:11,7 | ||||
Scott Dixon | 0+3 | 0+2 | 22:53,6 | ||||
Alex Gleave | 0+2 | 2+3 | |||||
22. | Litwa | Karol Dąbrowski | 0+1 | 0+2 | 22:45,8 | LPD | |
Vytautas Strolia | 0+2 | 3+3 | 22:09,4 | ||||
Rokas Suslavičius | 0+0 | 0+3 | 21:55,4 | ||||
Sarunas Jukna | 0+1 | 0+2 | |||||
23. | Szwecja | Tobias Arwidson | 0+4 | 0+2 | 19:38,4 | DSQ | |
Ted Armgren | 0+0 | 0+2 | 19:34,5 | ||||
Christoffer Eriksson | 0+2 | 2+3 | 21:44,7 | ||||
Peppe Femling | 0+2 | 0+2 | |||||
24. | Czechy | Michal Krčmář | 2+3 | 0+3 | DNF | ||
Michal Šlesingr | |||||||
Jaroslav Soukup | |||||||
Ondřej Moravec |
Sprint kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Veronika Vítková | Czechy | 2 (1+1) | 22:40,0 | — | |
Dorothea Wierer | Włochy | 1 (1+0) | 22:48,8 | +8,8 | |
Nicole Gontier | Włochy | 0 (0+0) | 22:59,1 | +19,1 | |
4. | Franziska Preuß | Niemcy | 1 (1+0) | 23:02,5 | +22,5 |
5. | Mari Laukkanen | Finlandia | 2 (1+1) | 23:03,9 | +23,9 |
6. | Gabriela Soukalová | Czechy | 2 (1+1) | 23:04,8 | +24,8 |
7. | Vanessa Hinz | Niemcy | 1 (1+0) | 23:10,9 | +30,9 |
8. | Karin Oberhofer | Włochy | 2 (0+2) | 23:14,5 | +34,5 |
9. | Nadieżda Skardino | Białoruś | 1 (0+1) | 23:18,7 | +38,7 |
10. | Natalja Burdyga | Ukraina | 0 (0+0) | 23:19,5 | +39,5 |
11. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | Polska | 2 (2+0) | 23:27,1 | +47,1 |
12. | Elise Ringen | Norwegia | 1 (0+1) | 23:29,5 | +49,5 |
13. | Tiril Eckhoff | Norwegia | 2 (1+1) | 23:30,4 | +50,4 |
14. | Enora Latuillière | Francja | 2 (1+1) | 23:32,3 | +52,3 |
15. | Monika Hojnisz | Polska | 1 (1+0) | 23:32,5 | +52,5 |
16. | Jekatierina Głazyrina | Rosja | 2 (1+1) | 23:36,4 | +56,4 |
17. | Darja Wirołajnen | Rosja | 2 (1+1) | 23:38,9 | +58,9 |
18. | Darja Domraczewa | Białoruś | 4 (3+1) | 23:42,1 | +1:02,1 |
19. | Jana Gereková | Słowacja | 2 (1+1) | 23:46,3 | +1:06,3 |
20. | Kaisa Mäkäräinen | Finlandia | 4 (2+2) | 23:52,2 | +1:12,2 |
21. | Susan Dunklee | Stany Zjednoczone | 3 (2+1) | 24:02,9 | +1:22,9 |
22. | Jekatierina Szumiłowa | Rosja | 2 (1+1) | 24:05,1 | +1:25,1 |
23. | Luise Kummer | Niemcy | 1 (0+1) | 24:05,2 | +1:25,2 |
24. | Katharina Innerhofer | Austria | 3 (2+1) | 24:08,0 | +1:28,0 |
25. | Marie Dorin Habert | Francja | 4 (2+2) | 24:08,3 | +1:28,3 |
26. | Franziska Hildebrand | Niemcy | 3 (2+1) | 24:10,3 | +1:30,3 |
27. | Nadieżda Pisariewa | Białoruś | 3 (0+3) | 24:20,2 | +1:40,2 |
28. | Iryna Kryuko | Białoruś | 2 (1+1) | 24:23,9 | +1:43,9 |
29. | Elisa Gasparin | Szwajcaria | 2 (1+1) | 24:25,5 | +1:45,5 |
30. | Lena Häcki | Szwajcaria | 3 (2+1) | 24:28,3 | +1:48,3 |
31. | Marine Bolliet | Francja | 3 (1+2) | 24:29,8 | +1:49,8 |
32. | Fanny Welle-Strand Horn | Norwegia | 4 (2+2) | 24:29,9 | +1:49,9 |
33. | Elisabeth Högberg | Szwecja | 1 (0+1) | 24:32,8 | +1:52,8 |
34. | Teja Gregorin | Słowenia | 2 (0+2) | 24:39,1 | +1:59,1 |
35. | Fuyuko Suzuki | Japonia | 1 (1+0) | 24:44,4 | +2:04,4 |
36. | Galina Nieczkasowa | Rosja | 3 (0+3) | 24:44,7 | +2:04,7 |
37. | Hannah Dreissigacker | Stany Zjednoczone | 2 (0+2) | 24:45,0 | +2:05,0 |
38. | Krystyna Guzik | Polska | 3 (1+2) | 24:46,0 | +2:06,0 |
39. | Wałentyna Semerenko | Ukraina | 4 (1+3) | 24:47,4 | +2:07,4 |
40. | Lisa Theresa Hauser | Austria | 3 (1+2) | 24:47,8 | +2:07,8 |
41. | Jewgienija Seledcowa | Rosja | 4 (1+3) | 24:48,4 | +2:08,4 |
42. | Kadri Lehtla | Estonia | 2 (1+1) | 24:58,1 | +2:18,1 |
43. | Paulína Fialková | Słowacja | 3 (1+2) | 25:01,9 | +2:21,9 |
Dunja Zdouc | Austria | 3 (0+3) | 25:01,9 | +2:21,9 | |
45. | Justine Braisaz | Francja | 3 (2+1) | 25:03,4 | +2:23,4 |
46. | Rosanna Crawford | Kanada | 4 (0+4) | 25:09,2 | +2:29,2 |
47. | Tina Bachmann | Niemcy | 3 (1+2) | 25:18,1 | +2:38,1 |
48. | Martina Chrapánová | Słowacja | 2 (1+1) | 25:22,7 | +2:42,7 |
49. | Darja Usanowa | Kazachstan | 4 (2+2) | 25:26,9 | +2:46,9 |
50. | Marte Olsbu | Norwegia | 4 (1+3) | 25:27,6 | +2:47,6 |
. | ... | ... | ... | ... | ... |
64. | Magdalena Gwizdoń | Polska | 5 (2+3) | 26:11,3 | +3:31,3 |
85. | Karolina Pitoń | Polska | 6 (4+2) | 27:19,9 | +4:39,9 |
Sprint mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Martin Fourcade | Francja | 1 (1+0) | 27:02,5 | ||
Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 1 (1+0) | 27:06,9 | +4,4 | |
Timofiej Łapszyn | Rosja | 1 (0+1) | 27:20,0 | +17,5 | |
4. | Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 2 (0+2) | 27:20,7 | +18,2 |
5. | Benjamin Weger | Szwajcaria | 2 (2+0) | 27:21,5 | +19,0 |
6. | Andrejs Rastorgujevs | Łotwa | 3 (2+1) | 27:23,9 | +21,4 |
7. | Roland Lessing | Estonia | 1 (0+1) | 27:32.8 | +30.3 |
8. | Benedikt Doll | Niemcy | 2 (1+1) | 27:35,7 | +33,2 |
9. | Krasimir Anew | Bułgaria | 2 (2+0) | 27:42,3 | +39,8 |
10. | Artem Tyszczenko | Ukraina | 0 (0+0) | 27:44,9 | +42,4 |
11. | Juryj Ladau | Białoruś | 1 (1+0) | 27:45,0 | +42,5 |
12. | Simon Eder | Austria | 2 (2+0) | 27:46,9 | +44,4 |
13. | Michal Šlesingr | Czechy | 3 (1+2) | 27:52,0 | +49,5 |
14. | Władimir Iliew | Bułgaria | 2 (0+2) | 27:56,2 | +53,7 |
15. | Klemen Bauer | Słowenia | 3 (1+2) | 27:56,3 | +53,8 |
16. | Jakov Fak | Słowenia | 2 (2+0) | 27:57,9 | +55,4 |
Quentin Fillon Maillet | Francja | 3 (1+2) | |||
18. | Uładzimir Czapielin | Białoruś | 1 (0+1) | 27:59,9 | +57,4 |
19. | Simon Fourcade | Francja | 2 (0+2) | 28:00,8 | +58,3 |
20. | Andreas Birnbacher | Niemcy | 3 (2+1) | 28:02,9 | +1:00,4 |
21. | Thomas Bormolini | Włochy | 1 (1+0) | 28:10,6 | +1:08,1 |
22. | Erlend Bjøntegaard | Norwegia | 3 (1+2) | 28:11,9 | +1:09,4 |
23. | Dmitrij Małyszko | Rosja | 3 (3+0) | 28:14,9 | +1:12,4 |
24. | Daniel Mesotitsch | Austria | 1 (0+1) | 28:17,7 | +1:15,2 |
25. | Ondřej Moravec | Czechy | 3 (2+1) | 28:19,1 | +1:16,6 |
26. | Erik Lesser | Niemcy | 1 (0+1) | 28:20,1 | +1:17,6 |
27. | Alexander Os | Norwegia | 3 (1+2) | 28:22,5 | +1:20,0 |
28. | Serafin Wiestner | Szwajcaria | 2 (1+1) | 28:22,6 | +1:20,1 |
29. | Christoffer Eriksson | Szwecja | 2 (1+1) | 28:22,8 | +1:20,3 |
30. | Simon Schempp | Niemcy | 4 (2+2) | 28:25,5 | +1:23,0 |
31. | Jaroslav Soukup | Czechy | 2 (0+2) | 28:27,3 | +1:24,8 |
32. | Michael Rösch | Belgia | 2 (0+2) | 28:30,5 | +1:28,0 |
33. | Dominik Windisch | Włochy | 3 (1+2) | 28:30,7 | +1:28,2 |
34. | Lowell Bailey | Stany Zjednoczone | 3 (0+3) | 28:32,6 | +1:30,1 |
35. | Nathan Smith | Kanada | 4 (1+3) | 28:39,2 | +1:36,7 |
36. | Daniel Böhm | Niemcy | 2 (2+0) | 28:40,8 | +1:38,3 |
37. | Fredrik Lindström | Szwecja | 2 (2+0) | 28:45,4 | +1:42,9 |
38. | Matej Kazár | Słowacja | 3 (1+2) | 28:48,3 | +1:45,8 |
39. | Miroslav Matiaško | Słowacja | 2 (0+2) | 28:54,0 | +1:51,5 |
40. | Aleksiej Wołkow | Rosja | 2 (1+1) | 28:55,7 | +1:53,2 |
41. | Friedrich Pinter | Austria | 2 (0+2) | 28:57,3 | +1:54,8 |
42. | Tim Burke | Stany Zjednoczone | 4 (1+3) | 28:59,0 | +1:56,5 |
43. | Anton Szypulin | Rosja | 4 (2+2) | 29:01,5 | +1:59,0 |
Kauri Kõiv | Estonia | 2 (0+2) | |||
45. | Mario Dolder | Szwajcaria | 4 (1+3) | 29:02,7 | +2:00,2 |
46. | Jan Sawicki | Kazachstan | 3 (2+1) | 29:04,9 | +2:02,4 |
47. | Tobias Eberhard | Austria | 3 (1+2) | 29:09,1 | +2:06,6 |
48. | Christian Gow | Kanada | 2 (1+1) | 29:15.7 | +2:13.2 |
49. | Marc-André Bédard | Kanada | 2 (1+1) | 29:16,4 | +2:13,9 |
50. | Sven Grossegger | Austria | 4 (3+1) | 29:19,7 | +2:17,2 |
... | ... | ... | ... | ... | ... |
73. | Krzysztof Pływaczyk | Polska | 2 (0+2) | 30:05,6 | +3:03,1 |
97. | Grzegorz Guzik | Polska | 6 (5+1) | 32:35,0 | +5:32,5 |
Bieg masowy kobiet
Pozycja | Zawodniczka | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Darja Domraczewa | Białoruś | 4 (2+1+0+1) | 42:36,6 | — | |
Veronika Vítková | Czechy | 2 (1+0+0+1) | 42:51,5 | +14,9 | |
Tiril Eckhoff | Norwegia | 2 (1+1+0+0) | 42:58,3 | +21,7 | |
4. | Kaisa Mäkäräinen | Finlandia | 4 (2+0+1+1) | 43:02,5 | +25,9 |
5. | Jana Gereková | Słowacja | 0 (0+0+0+0) | 43:12,8 | +36,2 |
6. | Franziska Preuß | Niemcy | 3 (0+0+1+2) | 43:38,3 | +1:01,7 |
7. | Wałentyna Semerenko | Ukraina | 3 (1+0+1+1) | 43:45,5 | +1:08,9 |
8. | Darja Wirołajnen | Rosja | 4 (1+1+1+1) | 43:50,6 | +1:14,0 |
9. | Karin Oberhofer | Włochy | 3 (2+0+0+1) | 43:53,8 | +1:17,2 |
10. | Gabriela Soukalová | Czechy | 2 (0+1+1+0) | 44:18,2 | +1:41,6 |
11. | Franziska Hildebrand | Niemcy | 3 (0+1+1+1) | 44:27,7 | +1:51,1 |
12. | Dorothea Wierer | Włochy | 4 (0+0+2+2) | 44:30,6 | +1:54,0 |
13. | Weronika Nowakowska-Ziemniak | Polska | 3 (0+0+3+0) | 44:31,6 | +1:55,0 |
14. | Jekatierina Głazyrina | Rosja | 4 (0+0+3+1) | 44:33,4 | +1:56,8 |
15. | Natalja Burdyga | Ukraina | 2 (1+0+1+0) | 44:34,2 | +1:57,6 |
16. | Vanessa Hinz | Niemcy | 3 (2+0+0+1) | 44:42,0 | +2:05,4 |
17. | Marine Bolliet | Francja | 4 (2+0+1+1) | 44:43,3 | +2:06,7 |
18. | Elise Ringen | Norwegia | 4 (1+0+2+1) | 44:44,5 | +2:07,9 |
19. | Lisa Theresa Hauser | Austria | 0 (0+0+0+0) | 44:57,2 | +2:20,6 |
20. | Rosanna Crawford | Kanada | 5 (2+0+1+2) | 45:16,9 | +2:40,3 |
21. | Jekatierina Szumiłowa | Rosja | 4 (0+2+1+1) | 45:26,9 | +2:50,3 |
22. | Teja Gregorin | Słowenia | 3 (0+1+2+0) | 45:39,1 | +3:02,5 |
23. | Anaïs Bescond | Francja | 4 (0+1+1+2) | 45:40,1 | +3:03,5 |
24. | Nadieżda Skardino | Białoruś | 5 (0+2+2+1) | 46:08,0 | +3:31,4 |
25. | Nicole Gontier | Włochy | 5 (0+2+1+2) | 46:15,8 | +3:39,2 |
26. | Monika Hojnisz | Polska | 4 (1+1+2+0) | 46:41,3 | +4:04,7 |
27. | Susan Dunklee | Stany Zjednoczone | 8 (3+1+1+3) | 47:00,9 | +4:24,3 |
28. | Mari Laukkanen | Finlandia | 10 (3+0+4+3) | 47:23,4 | +4:46,8 |
29. | Fanny Welle-Strand Horn | Norwegia | 10 (0+5+1+4) | 48:02,9 | +5:26,3 |
30. | Enora Latuillière | Francja | 9 (0+4+3+2) | 48:24,7 | +5:48,1 |
Bieg masowy mężczyzn
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Pudła | Wynik | Strata |
---|---|---|---|---|---|
Martin Fourcade | Francja | 0 (0+0+0+0) | 44:52,0 | — | |
Anton Szypulin | Rosja | 4 (1+1+1+1) | 45:05,1 | +13,1 | |
Dmitrij Małyszko | Rosja | 3 (1+0+0+2) | 45:22,7 | +30,7 | |
4. | Krasimir Anew | Bułgaria | 3 (1+0+1+1) | 45:23,4 | +31,4 |
5. | Michal Šlesingr | Czechy | 3 (0+0+1+2) | 45:29,8 | +37,8 |
6. | Andrejs Rastorgujevs | Łotwa | 4 (0+0+2+2) | 45:30,9 | +38,9 |
7. | Jakov Fak | Słowenia | 3 (0+0+1+2) | 45:35,7 | +43,7 |
8. | Benedikt Doll | Niemcy | 3 (0+1+0+2) | 45:36,5 | +44,5 |
9. | Timofiej Łapszyn | Rosja | 4 (1+0+1+2) | 45:36,6 | +44,6 |
10. | Simon Schempp | Niemcy | 5 (2+0+1+2) | 45:43,2 | +51,2 |
11. | Simon Eder | Austria | 4 (0+0+3+1) | 45:58,6 | +1:06,6 |
12. | Erik Lesser | Niemcy | 4 (0+1+0+3) | 46:00,7 | +1:08,7 |
13. | Ondřej Moravec | Czechy | 4 (1+0+1+2) | 46:23,9 | +1:31,9 |
14. | Johannes Thingnes Bø | Norwegia | 7 (2+1+3+1) | 46:32,1 | +1:40,1 |
15. | Roland Lessing | Estonia | 3 (1+1+1+0) | 46:32,7 | +1:40,7 |
16. | Simon Fourcade | Francja | 3 (0+0+2+1) | 46:38,6 | +1:46,6 |
17. | Ole Einar Bjørndalen | Norwegia | 5 (0+0+2+3) | 46:39,8 | +1:47,8 |
18. | Andreas Birnbacher | Niemcy | 5 (1+2+1+1) | 46:40,2 | +1:48,2 |
19. | Władimir Iliew | Bułgaria | 6 (1+2+2+1) | 46:41,4 | +1:49,4 |
20. | Fredrik Lindström | Szwecja | 4 (1+1+1+1) | 46:43,4 | +1:51,4 |
Nathan Smith | Kanada | 6 (2+1+0+3) | 46:43,4 | +1:51,4 | |
22. | Quentin Fillon Maillet | Francja | 4 (1+1+1+1) | 46:47,1 | +1:55,1 |
23. | Jewgienij Garaniczew | Rosja | 8 (2+2+1+3) | 47:17,7 | +2:25,7 |
24. | Maksim Cwietkow | Rosja | 3 (1+2+0+0) | 47:19,0 | +2:27,0 |
25. | Benjamin Weger | Szwajcaria | 8 (4+0+1+3) | 47:19,3 | +2:27,3 |
26. | Artem Tyszczenko | Ukraina | 4 (2+0+1+1) | 47:22,8 | +2:30,8 |
27. | Emil Hegle Svendsen | Norwegia | 5 (0+0+3+2) | 47:26,3 | +2:34,3 |
28. | Juryj Ladau | Białoruś | 4 (1+0+2+1) | 47:47,8 | +2:55,8 |
29. | Lowell Bailey | Stany Zjednoczone | 10 (1+3+3+3) | 49:28,0 | +4:36,0 |
DNF | Jean-Guillaume Béatrix | Francja | DNF |
Klasyfikacje po zawodach w Oberhofie
Klasyfikacje generalne | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacje sprintu | |||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacje biegu masowego | ||||||||||||||||||||||||
|
|
Bibliografia
- BMW IBU World Cup Biathlon 4 (ang.). [dostęp 2014-11-28].
Media użyte na tej stronie
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta mapa została stworzona za pomocą GeoTools.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Pictograms of Olympic sports - Biathlon