Puchar Świata w skokach narciarskich 2017/2018 – Niżny Tagił
| |||
| |||
Data | 2–3 grudnia 2017 | ||
Gospodarz | Niżny Tagił | ||
Organizator | FIS | ||
Liczba konkurencji | 2 | ||
Liczba zawodników | 70 | ||
Zwycięzcy | |||
Konkurs indywidualny (02.12.2017) | Richard Freitag | ||
Konkurs indywidualny (03.12.2017) | Andreas Wellinger |
Trzeci oraz czwarty konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich 2017/2018 odbyły się w dniach 2–3 grudnia 2017 roku w Niżnym Tagile na skoczni dużej Aist.
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego wygrał reprezentant Niemiec Markus Eisenbichler. Za nim uplasowali się o dwa punkty gorszy Johann André Forfang oraz Pius Paschke. Wszyscy reprezentanci Polski pomyślnie zakwalifikowali się do konkursu głównego. Na starcie zawodów zabrakło dotychczasowego lidera Pucharu Świata Junshirō Kobayashiego, który wraz z całą Kadrą A reprezentacji Japonii odpuścili zawody na rzecz Kadry B. W zawodach wzięło udział siedemdziesięciu zawodników[1].
Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Richard Freitag. Niemiec dzięki temu zwycięstwu został nowym liderem cyklu. Za nim na podium znalazł się Daniel-André Tande oraz drugi zawodnik kwalifikacji Johann André Forfang. Najlepszym z polskich zawodników okazał się być Piotr Żyła, który zajął dziesiątą lokatę[2].
Kwalifikacje poprzedzające drugi konkurs indywidualny wygrał Norweg Daniel-André Tande. Oprócz niego w czołowej trójce znaleźli się także Andreas Wellinger i Simon Ammann. Podobnie jak w pierwszych kwalifikacjach wszyscy reprezentanci Polski uzyskali prawo startu w konkursie indywidualnym[3].
Drugi konkurs indywidualny padł łupem Andreasa Wellingera. Niemiec o prawie pięć punktów wyprzedził swojego rodaka i zwycięzcę pierwszego konkursu Richarda Freitaga. Trzecie miejsce zajął reprezentant Austrii Stefan Kraft. W czołowej dziesiątce konkursu znaleźli się także Maciej Kot wraz z Kamilem Stochem. Stefan Hula jako jedyny z polskich zawodników nie zdołał zakwalifikować się do czołowej trzydziestki po pierwszej serii, w wyniku czego nie zdobył punktów[4].
Skocznia
Nazwa skoczni | Miejscowość | Punkt K | HS | Rekord skoczni | ||
---|---|---|---|---|---|---|
Aist | Niżny Tagił | K120 | HS134 | 141,5 m | Johann André Forfang | 02.12.2017 |
Program zawodów
Dzień | Konkurencja | Początek (Czas CET) | Liczba uczestników |
---|---|---|---|
1 grudnia | Oficjalny trening | 13:00 | — |
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego | 15:00 | 70 | |
2 grudnia | Pierwszy konkurs indywidualny | 16:15 | 50 |
3 grudnia | Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego | 14:30 | 70 |
Drugi konkurs indywidualny | 16:00 | 50 |
Jury
Dyrektorem konkursów podczas zawodów Pucharu Świata w Niżnym Tagile był Siergiej Żyrianow oraz z ramienia Międzynarodowej Federacji Narciarskiej, dyrektor zawodów Pucharu Świata, Walter Hofer. Jego asystentem był, podobnie jak w innych oficjalnych zawodach organizowanych przez FIS, Borek Sedlák. Sędzią technicznym był Christian Kathol, a jego asystentem – Marko Mlakar. Kontrolą sprzętu zajmował się Sepp Gratzer.
Sędzia | Stanowisko | |||
---|---|---|---|---|
Kwalifikacje | Pierwszy konkurs ind. | Kwalifikacje | Drugi konkurs ind. | |
Grigorij Zacharow | A | B | ||
Bojan Jost | B | C | ||
Aleksandr Klimow | C | D | ||
Martino de Crignis | D | E | ||
Ryszard Gunka | E | A |
Wyniki
Kwalifikacje do pierwszego konkursu indywidualnego
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Skok | Styl | Belka | Wiatr | Wynik | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 133,5 m | 54,5 | 7 | 0,02 | 143,5 | Q |
2. | Johann André Forfang | Norwegia | 132,0 m | 54,5 | 7 | -0,03 | 141,4 | Q |
3. | Pius Paschke | Niemcy | 132,5 m | 55,5 | 7 | 0,16 | 141,3 | Q |
4. | Richard Freitag | Niemcy | 131,5 m | 55,5 | 7 | -0,01 | 141,2 | Q |
5. | Kamil Stoch | Polska | 131,0 m | 56,5 | 7 | 0,05 | 140,7 | Q |
6. | Stefan Kraft | Austria | 131,0 m | 55,5 | 7 | -0,03 | 140,6 | Q |
7. | Dawid Kubacki | Polska | 130,0 m | 55,5 | 7 | -0,11 | 139,7 | Q |
8. | Anders Fannemel | Norwegia | 135,0 m | 55,5 | 8 | 0,34 | 139,1 | Q |
9. | Jernej Damjan | Słowenia | 130,0 m | 54,0 | 7 | -0,16 | 138,8 | Q |
10. | Andreas Wellinger | Niemcy | 129,0 m | 54,0 | 7 | -0,12 | 138,5 | Q |
11. | Karl Geiger | Niemcy | 131,5 m | 55,0 | 7 | 0,18 | 137,8 | Q |
12. | Stephan Leyhe | Niemcy | 131,0 m | 53,5 | 7 | 0,21 | 137,6 | Q |
13. | Manuel Fettner | Austria | 132,0 m | 55,5 | 7 | 0,25 | 137,5 | Q |
14. | Tilen Bartol | Słowenia | 132,0 m | 55,5 | 8 | 0,01 | 137,0 | Q |
15. | Daniel-André Tande | Norwegia | 127,5 m | 55,5 | 7 | -0,08 | 134,9 | Q |
16. | Jewgienij Klimow | Rosja | 132,0 m | 55,5 | 8 | 0,31 | 134,0 | Q |
17. | Michael Hayböck | Austria | 132,0 m | 53,5 | 8 | 0,21 | 133,0 | Q |
18. | Maciej Kot | Polska | 129,5 m | 54,0 | 7 | 0,31 | 132,9 | Q |
19. | Peter Prevc | Słowenia | 127,5 m | 54,0 | 7 | 0,02 | 132,2 | Q |
20. | Andreas Stjernen | Norwegia | 127,0 m | 54,0 | 7 | 0,14 | 130,1 | Q |
21. | Anže Semenič | Słowenia | 127,0 m | 54,0 | 7 | 0,18 | 129,7 | Q |
22. | Piotr Żyła | Polska | 127,0 m | 52,5 | 7 | 0,13 | 128,7 | Q |
Manuel Poppinger | Austria | 127,5 m | 54,0 | 8 | -0,10 | Q | ||
24. | Clemens Aigner | Austria | 125,5 m | 54,0 | 7 | 0,05 | 128,3 | Q |
25. | Simon Ammann | Szwajcaria | 128,0 m | 50,0 | 7 | 0,23 | 127,0 | Q |
26. | Stefan Hula | Polska | 125,5 m | 52,5 | 7 | 0,04 | 126,9 | Q |
27. | Dienis Korniłow | Rosja | 129,0 m | 53,5 | 8 | 0,48 | 124,9 | Q |
28. | Timi Zajc | Słowenia | 126,5 m | 54,0 | 8 | 0,13 | 124,4 | Q |
29. | Yukiya Satō | Japonia | 126,0 m | 52,5 | 8 | -0,01 | 123,4 | Q |
30. | Robert Johansson | Norwegia | 124,0 m | 52,5 | 7 | 0,16 | 123,0 | Q |
31. | Jakub Wolny | Polska | 127,5 m | 52,0 | 8 | 0,27 | 122,8 | Q |
32. | Tomáš Vančura | Czechy | 126,5 m | 54,0 | 8 | 0,47 | 121,0 | Q |
33. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 126,0 m | 52,5 | 8 | 0,29 | 120,4 | Q |
34. | Daniel Huber | Austria | 122,0 m | 51,5 | 7 | 0,03 | 119,7 | Q |
35. | Kento Sakuyama | Japonia | 123,5 m | 52,0 | 8 | 0,07 | 117,6 | Q |
36. | Antti Aalto | Finlandia | 126,5 m | 51,0 | 8 | 0,67 | 116,1 | Q |
37. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 122,0 m | 51,5 | 7 | 0,40 | 116,0 | Q |
38. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 122,0 m | 52,0 | 8 | 0,00 | 115,6 | Q |
39. | Alex Insam | Włochy | 122,0 m | 52,5 | 8 | 0,06 | 115,5 | Q |
40. | Michaił Nazarow | Rosja | 122,5 m | 51,5 | 8 | 0,15 | 114,5 | Q |
41. | Vojtěch Štursa | Czechy | 123,0 m | 50,0 | 8 | 0,16 | 113,8 | Q |
42. | Markus Schiffner | Austria | 121,5 m | 51,5 | 8 | 0,05 | 113,7 | Q |
43. | Władimir Zografski | Bułgaria | 124,0 m | 50,0 | 8 | 0,46 | 113,6 | Q |
44. | Killian Peier | Szwajcaria | 121,0 m | 52,0 | 8 | 0,09 | 112,9 | Q |
45. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 121,0 m | 50,5 | 8 | 0,02 | 112,1 | Q |
46. | Davide Bresadola | Włochy | 121,0 m | 50,0 | 8 | -0,02 | 112,0 | Q |
Robert Kranjec | Słowenia | 122,5 m | 51,0 | 8 | 0,35 | Q | ||
Yūmu Harada | Japonia | 121,0 m | 52,5 | 8 | 0,23 | Q | ||
49. | Anže Lanišek | Słowenia | 121,0 m | 51,0 | 8 | 0,14 | 111,4 | Q |
50. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 121,0 m | 51,0 | 8 | 0,21 | 110,7 | Q |
51. | Andreas Alamommo | Finlandia | 120,0 m | 51,5 | 8 | 0,12 | 110,3 | NQ |
52. | Lukáš Hlava | Czechy | 121,5 m | 51,0 | 8 | 0,47 | 109,0 | NQ |
53. | Seou Choi | Korea Południowa | 119,5 m | 49,0 | 8 | -0,03 | 108,5 | NQ |
54. | Kevin Bickner | Stany Zjednoczone | 118,5 m | 50,5 | 8 | 0,14 | 106,4 | NQ |
Ilmir Chazietdinow | Rosja | 117,0 m | 51,0 | 8 | -0,07 | NQ | ||
56. | Andreas Schuler | Szwajcaria | 118,0 m | 50,0 | 8 | 0,10 | 105,4 | NQ |
57. | Naoki Nakamura | Japonia | 117,5 m | 50,0 | 8 | 0,04 | 105,1 | NQ |
58. | Michael Glasder | Stany Zjednoczone | 116,0 m | 51,0 | 8 | -0,01 | 103,9 | NQ |
59. | David Siegel | Niemcy | 117,5 m | 51,0 | 8 | 0,32 | 103,3 | NQ |
60. | Viktor Polášek | Czechy | 116,5 m | 48,0 | 8 | -0,10 | 102,9 | NQ |
61. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 115,5 m | 51,0 | 8 | 0,05 | 102,4 | NQ |
62. | Roman Trofimow | Rosja | 115,0 m | 50,5 | 8 | -0,02 | 101,7 | NQ |
63. | Aleksandr Bażenow | Rosja | 114,5 m | 49,5 | 8 | -0,12 | 101,0 | NQ |
64. | Sebastian Colloredo | Włochy | 115,0 m | 49,0 | 8 | 0,12 | 98,8 | NQ |
65. | Mackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 113,5 m | 45,0 | 8 | -0,06 | 94,0 | NQ |
65. | Masamitsu Itō | Japonia | 112,0 m | 49,5 | 8 | 0,14 | 93,7 | NQ |
67. | Aleksiej Romaszow | Rosja | 110,0 m | 49,0 | 8 | 0,09 | 90,1 | NQ |
68. | Marat Żaparow | Kazachstan | 106,0 m | 48,0 | 8 | -0,02 | 83,0 | NQ |
69. | Sabirżan Muminow | Kazachstan | 107,5 m | 46,0 | 8 | 0,33 | 80,2 | NQ |
70. | Wadim Szyszkin | Rosja | 98,5 m | 46,0 | 8 | -0,13 | 68,9 | NQ |
Pierwszy konkurs indywidualny
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Belka | Wiatr | Skok | Belka | Wiatr | ||||
Richard Freitag | Niemcy | 135,0 m | 5 | 0,90 | 137,0 m | 4 | 0,63 | 267,5 | |
Daniel-André Tande | Norwegia | 141,0 m | 5 | 1,31 | 134,0 m | 4 | 1,02 | 266,9 | |
Johann André Forfang | Norwegia | 129,0 m | 5 | 0,67 | 141,5 m | 4 | 1,11 | 264,3 | |
4. | Andreas Wellinger | Niemcy | 127,0 m | 5 | 0,93 | 138,5 m | 4 | 0,56 | 264,2 |
Stefan Kraft | Austria | 133,0 m | 5 | 0,75 | 133,6 m | 4 | 0,97 | ||
6. | Karl Geiger | Niemcy | 131,0 m | 5 | 0,02 | 131,0 m | 4 | 1,07 | 259,8 |
7. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 137,0 m | 5 | 1,41 | 128,5 m | 4 | 1,17 | 250,3 |
8. | Manuel Fettner | Austria | 129,5 m | 5 | 0,43 | 127,5 m | 4 | 1,04 | 244,5 |
9. | Anže Semenič | Słowenia | 130,0 m | 5 | 1,11 | 131,0 m | 4 | 1,30 | 243,9 |
10. | Piotr Żyła | Polska | 128,0 m | 5 | 0,25 | 129,5 m | 4 | 1,30 | 243,8 |
11. | Dawid Kubacki | Polska | 126,0 m | 5 | 0,66 | 130,5 m | 4 | 1,06 | 242,7 |
12. | Timi Zajc | Słowenia | 119,5 m | 5 | -0,29 | 134,0 m | 4 | 1,38 | 242,6 |
13. | Peter Prevc | Słowenia | 131,5 m | 5 | 0,78 | 123,5 m | 4 | 0,74 | 242,5 |
14. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 129,0 m | 5 | 1,04 | 127,0 m | 4 | 0,42 | 241,8 |
15. | Kamil Stoch | Polska | 128,0 m | 5 | 0,46 | 124,0 m | 4 | 0,48 | 241,2 |
16. | Simon Ammann | Szwajcaria | 127,0 m | 5 | 0,47 | 124,5 m | 4 | 0,21 | 239,4 |
17. | Pius Paschke | Niemcy | 130,0 m | 5 | 0,25 | 122,5 m | 4 | 0,96 | 239,0 |
18. | Jernej Damjan | Słowenia | 127,5 m | 5 | 0,71 | 127,5 m | 4 | 1,09 | 238,2 |
19. | Michael Hayböck | Austria | 131,0 m | 5 | 1,11 | 122,5 m | 4 | 0,43 | 238,0 |
20. | Maciej Kot | Polska | 127,5 m | 5 | 0,45 | 123,5 m | 4 | 0,59 | 237,0 |
21. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 126,0 m | 5 | 0,98 | 131,5 m | 4 | 1,16 | 236,3 |
22. | Anders Fannemel | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,97 | 131,0 m | 4 | 1,22 | 236,2 |
23. | Andreas Stjernen | Norwegia | 123,0 m | 5 | 0,34 | 128,5 m | 4 | 0,90 | 235,9 |
24. | Clemens Aigner | Austria | 126,0 m | 5 | 0,72 | 127,0 m | 4 | 1,02 | 233,7 |
25. | Dienis Korniłow | Rosja | 125,0 m | 5 | 0,81 | 127,0 m | 4 | 1,06 | 230,6 |
26. | Robert Johansson | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,77 | 123,0 m | 4 | 0,59 | 230,1 |
27. | Stefan Hula | Polska | 129,5 m | 5 | 1,17 | 120,0 m | 4 | 0,49 | 226,1 |
28. | Vojtěch Štursa | Czechy | 124,0 m | 5 | 0,31 | 123,5 m | 4 | 1,12 | 221,3 |
29. | Daniel Huber | Austria | 127,0 m | 5 | 0,83 | 118,0 m | 4 | 0,59 | 216,0 |
30. | Jakub Wolny | Polska | 126,0 m | 5 | 0,95 | 117,0 m | 4 | 0,84 | 211,7 |
31. | Manuel Poppinger | Austria | 120,0 m | 5 | 0,22 | NQ | 109,3 | ||
32. | Anže Lanišek | Słowenia | 122,0 m | 5 | 0,96 | NQ | 107,6 | ||
33. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 120,0 m | 5 | 0,71 | NQ | 105,5 | ||
34. | Killian Peier | Szwajcaria | 120,0 m | 5 | 0,77 | NQ | 104,9 | ||
35. | Tilen Bartol | Słowenia | 199,5 m | 5 | 0,54 | NQ | 104,8 | ||
36. | Antti Aalto | Finlandia | 122,0 m | 5 | 1,19 | NQ | 102,8 | ||
37. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 122,0 m | 5 | 1,35 | NQ | 102,2 | ||
38. | Kento Sakuyama | Japonia | 118,5 m | 5 | 0,63 | NQ | 102,1 | ||
39. | Władimir Zografski | Bułgaria | 119,0 m | 5 | 0,86 | NQ | 99,2 | ||
40. | Stephan Leyhe | Niemcy | 114,5 m | 5 | 0,31 | NQ | 96,5 | ||
41. | Markus Schiffner | Austria | 118,5 m | 5 | 1,22 | NQ | 96,2 | ||
42. | Tomáš Vančura | Czechy | 115,0 m | 5 | 0,67 | NQ | 95,4 | ||
43. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 113,0 m | 5 | 0,21 | NQ | 94,8 | ||
44. | Yūmu Harada | Japonia | 113,5 m | 5 | 0,37 | NQ | 94,1 | ||
45. | Robert Kranjec | Słowenia | 112,0 m | 5 | 0,45 | NQ | 90,6 | ||
46. | Michaił Nazarow | Rosja | 108,5 m | 5 | 0,37 | NQ | 83,6 | ||
47. | Davide Bresadola | Włochy | 108,5 m | 5 | 0,58 | NQ | 83,1 | ||
48. | Jewgienij Klimow | Rosja | 104,5 m | 5 | 0,49 | NQ | 75,2 | ||
49. | Alex Insam | Włochy | 98,0 m | 5 | -0,27 | NQ | 67,6 | ||
– | Yukiya Satō | Japonia | DSQ |
Kwalifikacje do drugiego konkursu indywidualnego
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Skok | Styl | Belka | Wiatr | Wynik | Kwalifikacja |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1. | Daniel-André Tande | Norwegia | 134,5 m | 57,0 | 4 | 1,39 | 129,3 | Q |
2. | Andreas Wellinger | Niemcy | 127,5 m | 55,5 | 4 | 0,86 | 120,5 | Q |
3. | Simon Ammann | Szwajcaria | 128,5 m | 51,0 | 4 | 0,61 | 120,3 | Q |
4. | Stefan Kraft | Austria | 126,5 m | 54,5 | 4 | 0,84 | 117,9 | Q |
5. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 127,0 m | 54,5 | 4 | 1,29 | 114,3 | Q |
6. | Andreas Stjernen | Norwegia | 128,0 m | 54,0 | 4 | 1,45 | 114,0 | Q |
7. | Richard Freitag | Niemcy | 124,5 m | 53,0 | 4 | 0,77 | 113,5 | Q |
8. | Stephan Leyhe | Niemcy | 122,0 m | 52,5 | 4 | 0,27 | 113,4 | Q |
9. | Manuel Fettner | Austria | 120,5 m | 53,0 | 4 | 0,17 | 112,2 | Q |
10. | Pius Paschke | Niemcy | 123,0 m | 53,5 | 4 | 0,75 | 111,5 | Q |
11. | Clemens Aigner | Austria | 122,0 m | 53,0 | 4 | 0,68 | 109,9 | Q |
12. | Kamil Stoch | Polska | 121,5 m | 52,5 | 4 | 0,55 | 109,8 | Q |
13. | Dawid Kubacki | Polska | 122,5 m | 53,5 | 4 | 0,98 | 108,3 | Q |
14. | Anders Fannemel | Norwegia | 121,0 m | 52,0 | 4 | 0,61 | 107,8 | Q |
15. | Stefan Hula | Polska | 125,0 m | 54,0 | 4 | 1,59 | 107,3 | Q |
Michael Hayböck | Austria | 122,0 m | 51,5 | 4 | 0,79 | Q | ||
17. | Vojtěch Štursa | Czechy | 123,0 m | 51,0 | 4 | 1,04 | 106,1 | Q |
18. | Maciej Kot | Polska | 118,5 m | 50,5 | 4 | 0,21 | 104,8 | Q |
19. | Anže Semenič | Słowenia | 118,5 m | 51,5 | 4 | 0,44 | 104,4 | Q |
20. | Karl Geiger | Niemcy | 117,5 m | 51,0 | 4 | 0,22 | 104,3 | Q |
21. | Peter Prevc | Słowenia | 119,0 m | 53,0 | 4 | 0,77 | 103,6 | Q |
22. | Daniel Huber | Austria | 122,0 m | 46,5 | 4 | 0,72 | 103,0 | Q |
23. | Tilen Bartol | Słowenia | 117,5 m | 51,5 | 4 | 0,59 | 101,2 | Q |
24. | Jernej Damjan | Słowenia | 118,5 m | 52,5 | 4 | 0,95 | 100,4 | Q |
25. | Antti Aalto | Finlandia | 118,5 m | 51,0 | 4 | 0,86 | 99,8 | Q |
26. | Johann André Forfang | Norwegia | 116,5 m | 51,0 | 4 | 0,63 | 98,5 | Q |
27. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 116,5 m | 48,5 | 4 | 0,43 | 97,9 | Q |
28. | Manuel Poppinger | Austria | 120,5 m | 51,5 | 4 | 1,53 | 97,3 | Q |
Vincent Descombes Sevoie | Francja | 113,5 m | 51,0 | 4 | 0,20 | Q | ||
30. | Robert Johansson | Norwegia | 113,5 m | 50,0 | 4 | 0,33 | 95,0 | Q |
31. | Timi Zajc | Słowenia | 117,0 m | 51,0 | 4 | 1,11 | 94,6 | Q |
32. | Lukáš Hlava | Czechy | 115,0 m | 50,5 | 4 | 0,78 | 93,8 | Q |
33. | Andreas Alamommo | Finlandia | 112,0 m | 50,0 | 4 | 0,25 | 93,1 | Q |
34. | Jakub Wolny | Polska | 113,0 m | 51,0 | 4 | 0,63 | 92,2 | Q |
35. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 116,0 m | 51,0 | 4 | 1,21 | 91,8 | Q |
36. | Alex Insam | Włochy | 113,0 m | 51,0 | 4 | 0,86 | 89,9 | Q |
37. | Piotr Żyła | Polska | 109,0 m | 48,0 | 4 | -0,12 | 89,6 | Q |
Jewgienij Klimow | Rosja | 113,0 m | 50,5 | 4 | 0,84 | Q | ||
39. | Yukiya Satō | Japonia | 116,0 m | 48,0 | 4 | 1,21 | 88,8 | Q |
40. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 114,0 m | 51,0 | 4 | 1,16 | 88,7 | Q |
41. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 110,5 m | 50,5 | 4 | 0,55 | 88,0 | Q |
42. | Killian Peier | Szwajcaria | 110,0 m | 50,0 | 4 | 0,47 | 87,3 | Q |
43. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 116,5 m | 46,5 | 4 | 1,32 | 87,1 | Q |
44. | Władimir Zografski | Bułgaria | 110,0 m | 49,5 | 4 | 0,46 | 86,9 | Q |
45. | Dienis Korniłow | Rosja | 111,5 m | 49,5 | 4 | 0,77 | 86,6 | Q |
Robert Kranjec | Słowenia | 111,0 m | 47,5 | 4 | 0,47 | Q | ||
47. | Davide Bresadola | Włochy | 108,5 m | 49,5 | 4 | 0,29 | 85,9 | Q |
48. | Naoki Nakamura | Japonia | 110,0 m | 47,5 | 4 | 0,46 | 84,9 | Q |
49. | Markus Schiffner | Austria | 109,5 m | 49,5 | 4 | 0,66 | 84,1 | Q |
50. | Viktor Polášek | Czechy | 110,0 m | 48,0 | 4 | 0,65 | 83,6 | Q |
51. | Kento Sakuyama | Japonia | 110,0 m | 48,0 | 4 | 0,67 | 83,4 | NQ |
52. | David Siegel | Niemcy | 108,0 m | 49,5 | 4 | 0,49 | 83,0 | NQ |
53. | Michael Glasder | Stany Zjednoczone | 107,5 m | 49,0 | 4 | 0,59 | 80,7 | NQ |
54. | Ilmir Chazietdinow | Rosja | 107,0 m | 49,0 | 4 | 0,59 | 79,8 | NQ |
55. | Tomáš Vančura | Czechy | 108,0 m | 49,5 | 4 | 1,02 | 77,8 | NQ |
56. | Yūmu Harada | Japonia | 105,0 m | 47,5 | 4 | 0,46 | 75,9 | NQ |
57. | Sebastian Colloredo | Włochy | 101,0 m | 48,0 | 4 | -0,13 | 75,4 | NQ |
58. | Anže Lanišek | Słowenia | 103,0 m | 48,0 | 4 | 0,22 | 75,2 | NQ |
59. | Kevin Bickner | Stany Zjednoczone | 105,5 m | 46,0 | 4 | 0,76 | 72,4 | NQ |
60. | Michaił Nazarow | Rosja | 106,0 m | 46,5 | 4 | 0,81 | 71,5 | NQ |
61. | Roman Trofimow | Rosja | 101,0 m | 46,5 | 4 | 0,14 | 70,9 | NQ |
62. | Masamitsu Itō | Japonia | 95,0 m | 47,5 | 4 | -0,36 | 66,8 | NQ |
63. | Aleksandr Bażenow | Rosja | 99,0 m | 46,5 | 4 | 0,30 | 65,7 | NQ |
64. | Andreas Schuler | Szwajcaria | 101,0 m | 48,0 | 4 | 0,88 | 65,1 | NQ |
65. | Sabirżan Muminow | Kazachstan | 98,5 m | 46,5 | 4 | 0,38 | 64,0 | NQ |
65. | Mackenzie Boyd-Clowes | Kanada | 96,0 m | 47,0 | 4 | 0,30 | 60,8 | NQ |
67. | Michaił Maksimoczkin | Rosja | 94,0 m | 48,0 | 4 | 0,06 | 60,6 | NQ |
68. | Aleksiej Romaszow | Rosja | 92,5 m | 46,0 | 4 | -0,07 | 57,3 | NQ |
69. | Marat Żaparow | Kazachstan | 91,0 m | 46,0 | 4 | 0,15 | 52,3 | NQ |
70. | Seou Choi | Korea Południowa | 88,5 m | 43,5 | 4 | 0,14 | 45,4 | NQ |
Drugi konkurs indywidualny
Pozycja | Zawodnik | Reprezentacja | Seria 1 | Seria 2 | Wynik | ||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Skok | Belka | Wiatr | Skok | Belka | Wiatr | ||||
Andreas Wellinger | Niemcy | 132,0 m | 5 | 0,16 | 133,5 m | 5 | 0,36 | 275,7 | |
Richard Freitag | Niemcy | 131,0 m | 5 | 0,80 | 138,0 m | 5 | 0,75 | 270,9 | |
Stefan Kraft | Austria | 128,0 m | 5 | -0,14 | 133,5 m | 5 | 0,95 | 263,5 | |
4. | Markus Eisenbichler | Niemcy | 134,5 m | 5 | 0,80 | 130,0 m | 5 | 0,50 | 263,2 |
5. | Daniel-André Tande | Norwegia | 122,0 m | 5 | 0,36 | 138,5 m | 5 | 0,79 | 255,5 |
6. | Anders Fannemel | Norwegia | 130,0 m | 5 | 1,05 | 132,0 m | 5 | 0,68 | 251,0 |
7. | Kamil Stoch | Polska | 123,5 m | 5 | 0,22 | 134,0 m | 5 | 1,06 | 250,8 |
8. | Maciej Kot | Polska | 130,0 m | 5 | 0,58 | 132,5 m | 5 | 1,49 | 250,5 |
9. | Karl Geiger | Niemcy | 126,5 m | 5 | 0,36 | 131,5 m | 5 | 0,94 | 250,0 |
10. | Jernej Damjan | Słowenia | 123,0 m | 5 | 0,51 | 130,0 m | 5 | 0,24 | 245,5 |
11. | Robert Johansson | Norwegia | 120,0 m | 5 | 0,18 | 137,0 m | 5 | 1,16 | 243,8 |
12. | Simon Ammann | Szwajcaria | 123,5 m | 5 | 0,18 | 133,5 m | 5 | 1,06 | 242,8 |
13. | Manuel Fettner | Austria | 124,5 m | 5 | 0,41 | 131,0 m | 5 | 1,07 | 242,7 |
14. | Andreas Stjernen | Norwegia | 127,0 m | 5 | 0,28 | 128,0 m | 5 | 0,80 | 241,8 |
15. | Johann André Forfang | Norwegia | 122,5 m | 5 | 0,29 | 129,5 m | 5 | 0,70 | 240,8 |
16. | Piotr Żyła | Polska | 121,5 m | 5 | 0,17 | 131,0 m | 5 | 0,88 | 240,6 |
17. | Stephan Leyhe | Niemcy | 119,5 m | 5 | 0,20 | 132,0 m | 5 | 0,78 | 237,5 |
18. | Halvor Egner Granerud | Norwegia | 118,0 m | 5 | 0,07 | 126,0 m | 5 | 0,55 | 227,6 |
19. | Dawid Kubacki | Polska | 121,5 m | 5 | 0,09 | 126,5 m | 5 | 1,46 | 227,0 |
20. | Clemens Aigner | Austria | 119,5 m | 5 | 0,35 | 122,5 m | 5 | 0,01 | 225,5 |
21. | Anže Semenič | Słowenia | 120,5 m | 5 | 0,40 | 126,0 m | 5 | 0,80 | 225,3 |
22. | Timi Zajc | Słowenia | 119,5 m | 5 | 0,39 | 121,0 m | 5 | 0,11 | 218,4 |
23. | Manuel Poppinger | Austria | 119,5 m | 5 | 0,72 | 125,0 m | 5 | 0,83 | 218,3 |
24. | Pius Paschke | Niemcy | 120,5 m | 5 | 0,65 | 123,5 m | 5 | 1,08 | 217,6 |
25. | Tilen Bartol | Słowenia | 119,5 m | 5 | 0,28 | 121,0 m | 5 | 0,71 | 214,6 |
26. | Jakub Wolny | Polska | 124,5 m | 5 | 1,09 | 121,5 m | 5 | 1,06 | 214,5 |
27. | Vincent Descombes Sevoie | Francja | 123,5 m | 5 | 1,30 | 117,0 m | 5 | 0,02 | 212,8 |
28. | Gregor Deschwanden | Szwajcaria | 116,5 m | 5 | 0,09 | 122,0 m | 5 | 0,82 | 210,8 |
29. | William Rhoads | Stany Zjednoczone | 127,0 m | 5 | 1,23 | 111,0 m | 5 | 0,14 | 203,8 |
30. | Dmitrij Wasiljew | Rosja | 123,5 m | 5 | 1,03 | 103,0 m | 5 | 0,04 | 184,6 |
31. | Naoki Nakamura | Japonia | 118,0 m | 5 | 0,37 | NQ | 103,7 | ||
32. | Andreas Alamommo | Finlandia | 118,0 m | 5 | 0,43 | NQ | 103,1 | ||
33. | Dienis Korniłow | Rosja | 117,5 m | 5 | 0,31 | NQ | 102,9 | ||
34. | Antti Aalto | Finlandia | 118,0 m | 5 | 0,67 | NQ | 100,8 | ||
35. | Michael Hayböck | Austria | 116,5 m | 5 | 0,43 | NQ | 100,4 | ||
36. | Władimir Zografski | Bułgaria | 118,0 m | 5 | 0,69 | NQ | 99,6 | ||
37. | Viktor Polášek | Czechy | 117,5 m | 5 | 0,72 | NQ | 98,9 | ||
38. | Vojtěch Štursa | Czechy | 117,0 m | 5 | 0,59 | NQ | 98,8 | ||
39. | Jewgienij Klimow | Rosja | 116,0 m | 5 | 0,58 | NQ | 98,6 | ||
40. | Stefan Hula | Polska | 111,5 m | 5 | -0,32 | NQ | 98,5 | ||
Peter Prevc | Słowenia | 117,5 m | 5 | 0,96 | NQ | ||||
42. | Yukiya Satō | Japonia | 116,0 m | 5 | 0,72 | NQ | 96,7 | ||
43. | Lukáš Hlava | Czechy | 113,5 m | 5 | 0,20 | NQ | 95,8 | ||
44. | Eetu Nousiainen | Finlandia | 113,5 m | 5 | 0,29 | NQ | 94,4 | ||
45. | Daniel Huber | Austria | 110,0 m | 5 | -0,09 | NQ | 92,6 | ||
46. | Killian Peier | Szwajcaria | 116,0 m | 5 | 1,05 | NQ | 91,9 | ||
47. | Markus Schiffner | Austria | 112,5 m | 5 | 0,50 | NQ | 91,0 | ||
48. | Davide Bresadola | Włochy | 111,0 m | 5 | 0,37 | NQ | 89,6 | ||
49. | Alex Insam | Włochy | 109,0 m | 5 | 0,35 | NQ | 86,2 | ||
50. | Robert Kranjec | Słowenia | 107,5 m | 5 | 0,52 | NQ | 81,9 |
Klasyfikacje
Klasyfikacja generalna Pucharu Świata
Miejsce | Zawodnik | Występy | Punkty |
---|---|---|---|
1. | Richard Freitag | 4 | 270 |
2. | Andreas Wellinger | 4 | 239 |
3. | Daniel-André Tande | 4 | 220 |
4. | Stefan Kraft | 4 | 190 |
5. | Johann André Forfang | 4 | 169 |
6. | Kamil Stoch | 4 | 143 |
7. | Jernej Damjan | 3 | 139 |
8. | Markus Eisenbichler | 4 | 129 |
9. | Junshirō Kobayashi | 2 | 126 |
10. | Piotr Żyła | 4 | 101 |
11. | Karl Geiger | 4 | 96 |
12. | Dawid Kubacki | 4 | 94 |
13. | Manuel Fettner | 4 | 89 |
14. | Robert Johansson | 4 | 85 |
15. | Maciej Kot | 4 | 70 |
16. | Stephan Leyhe | 4 | 69 |
17. | Pius Paschke | 4 | 61 |
18. | Anders Fannemel | 3 | 55 |
19. | Anže Semenič | 4 | 53 |
20. | Stefan Hula | 4 | 50 |
21. | Simon Ammann | 4 | 49 |
22. | Andreas Stjernen | 4 | 44 |
23. | Daniel Huber | 3 | 42 |
24. | Gregor Deschwanden | 3 | 39 |
Peter Prevc | 4 | ||
26. | Clemens Aigner | 4 | 31 |
Timi Zajc | 3 | ||
28. | Halvor Egner Granerud | 4 | 29 |
29. | Michael Hayböck | 4 | 19 |
30. | Tilen Bartol | 4 | 18 |
31. | Taku Takeuchi | 1 | 16 |
32. | Manuel Poppinger | 4 | 15 |
33. | Dienis Korniłow | 3 | 13 |
34. | William Rhoads | 3 | 12 |
35. | Antti Aalto | 4 | 8 |
David Siegel | 1 | ||
37. | Jakub Wolny | 4 | 7 |
38. | Ryōyū Kobayashi | 1 | 5 |
39. | Vincent Descombes Sevoie | 4 | 4 |
40. | Vojtěch Štursa | 3 | 3 |
41. | Daiki Itō | 1 | 2 |
42. | Dmitrij Wasiljew | 1 | 1 |
Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów
Miejsce | Reprezentacja | Występy | Ind. | Druż. | Razem |
---|---|---|---|---|---|
1. | Niemcy | 6 | 872 | 600 | 1472 |
2. | Norwegia | 6 | 602 | 800 | 1402 |
3. | Austria | 6 | 386 | 600 | 986 |
4. | Polska | 6 | 465 | 500 | 965 |
5. | Japonia | 6 | 149 | 500 | 649 |
6. | Słowenia | 6 | 280 | 350 | 630 |
7. | Szwajcaria | 6 | 88 | 200 | 288 |
8. | Rosja | 6 | 14 | 100 | 114 |
9. | Stany Zjednoczone | 3 | 12 | – | 12 |
10. | Finlandia | 6 | 8 | 0 | 8 |
11. | Francja | 4 | 4 | – | 4 |
12. | Czechy | 6 | 3 | 0 | 3 |
Przypisy
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Kwalifikacje dla Eisenbichlera, Stoch piąty [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Richard Freitag wygrywa i zostaje nowym liderem cyklu [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Daniel Andre Tande wygrywa kwalifikacje [dostęp 2017-12-04] .
- ↑ PŚ w Niżnym Tagile: Wellinger triumfuje, Stoch i Kot w dziesiątce [dostęp 2017-12-04] .
Bibliografia
- Program zawodów (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04]. [zarchiwizowane z tego adresu (2017-12-04)].
- Wyniki kwalifikacji do pierwszego konkursu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
- Pierwszy konkurs indywidualny (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
- Wyniki kwalifikacji do drugiego konkursu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
- Drugi konkurs indywidualny (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
- Klasyfikacja generalna po konkursach w Niżnym Tagile (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
- Puchar Narodów po konkursach w Niżnym Tagile (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-12-04].
Media użyte na tej stronie
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ta mapa została stworzona za pomocą GeoTools.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flaga Finlandii
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping