Puchar Beskidów 1986

Puchar Beskidów 1986
19851987
Data31 stycznia –
2 lutego 1986
Miejsce rozpoczęciaPolska Rzeczpospolita Ludowa Szczyrk
(31 stycznia 1986)
Miejsce zakończeniaPolska Rzeczpospolita Ludowa Wisła
(2 lutego 1986)
OrganizatorPZN
Liczba konkurencji2
Liczba zawodników83
Zwycięzcy
I miejsceNiemiecka Republika Demokratyczna Ulf Findeisen
II miejsceNiemiecka Republika Demokratyczna Ingo Lesser
III miejscePolska Rzeczpospolita Ludowa Piotr Fijas

Puchar Beskidów 1986 – dwudziesta piąta edycja pucharu. Odbył się on w dniach 31 stycznia–2 lutego w Szczyrku i we Wiśle. Była to piąta edycja nie będąca organizowaną przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Pierwszy jak i drugi konkurs indywidualny wygrał triumfator tej edycji reprezentujący NRD Ulf Findeisen. Drugie miejsce w klasyfikacji generalnej cyklu zajął broniący tytułu sprzed roku Ingo Lesser, który w zawodach stawał na podium kolejno na trzecim i drugim miejscu. Trzecie miejsce wywalczył triumfator turnieju sprzed dwóch lat – Polak Piotr Fijas.

Terminarz

Na podstawie danych[1][2]

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.31 stycznia 1986Polska Rzeczpospolita Ludowa SzczyrkSkaliteNiemiecka Republika Demokratyczna Ulf FindeisenPolska Rzeczpospolita Ludowa Piotr FijasNiemiecka Republika Demokratyczna Ingo Lesser
2.2 lutego 1986Polska Rzeczpospolita Ludowa WisłaMalinkaNiemiecka Republika Demokratyczna Ulf FindeisenNiemiecka Republika Demokratyczna Ingo LesserNiemiecka Republika Demokratyczna Holger Freitag

Wyniki zawodów

Pierwszy konkurs indywidualny – 31 stycznia 1986 – Szczyrk

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Ulf FindeisenNiemiecka Republika Demokratyczna DDR82,0 m80,0 m213,7
2.Piotr FijasPolska Rzeczpospolita Ludowa POL79,5 m83,5 m210,5
3.Ingo LesserNiemiecka Republika Demokratyczna DDR81,5 m79,5 m206,8
4.Holger FreitagNiemiecka Republika Demokratyczna DDR78,0 m78,5 m205,6
5.Zbigniew MalikPolska Rzeczpospolita Ludowa POL79,0 m78,0 m201,4
6.Remo LedererNiemiecka Republika Demokratyczna DDR76,0 m80,0 m199,3
7.Frank SauerbreyNiemiecka Republika Demokratyczna DDR77,0 m77,5 m198,4
8.Tomáš PortykCzechosłowacja TCH76,5 m78,5 m191,7
9.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL75,5 m75,0 m187,0
10.Jens SchreiberNiemiecka Republika Demokratyczna DDR74,0 m74,0 m184,0
. . .

Drugi konkurs indywidualny – 2 lutego 1986 – Wisła

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Ulf FindeisenNiemiecka Republika Demokratyczna DDR93,5 m98,5 m226,6
2.Ingo LesserNiemiecka Republika Demokratyczna DDR91,0 m96,5 m218,6
3.Holger FreitagNiemiecka Republika Demokratyczna DDR90,5 m94,5 m214,8
4.Remo LedererNiemiecka Republika Demokratyczna DDR90,5 m96,5 m214,1
5.Piotr FijasPolska Rzeczpospolita Ludowa POL89,0 m98,5 m213,3
6.Frank SauerbreyNiemiecka Republika Demokratyczna DDR86,0 m95,5 m208,4
7.Jiří MalecCzechosłowacja TCH87,5 m93,0 m200,0
8.Jan ŁoniewskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL88,0 m91,5 m199,1
9.Józef PluskotaPolska Rzeczpospolita Ludowa POL85,5 m90,0 m193,0
10.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL84,5 m89,5 m191,9
. . .

Klasyfikacja generalna

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktówStrata
31.01.02.02.
Gold medal icon.svgUlf Findeisen NRD213,71.226,61.440,3
Silver medal icon.svgIngo Lesser NRD206,83.218,62.425,4-14,9
Bronze medal icon.svgPiotr Fijas PRL210,52.213,35.423,8-16,5
4.Holger Freitag NRD205,64.214,83.420,4-19,9
5.Remo Lederer NRD199,36.214,14.413,4-26,9
6.Frank Sauerbrey NRD198,47.208,46.406,8-33,5
7.Jan Kowal PRL187,09.191,910.378,9-61,4
8.Tomáš Portyk Czechosłowacja191,78.184,714.376,4-63,9
9.Jiří Malec Czechosłowacja175,017.200,07.375,0-65,3
10.Jens Schreiber NRD184,010.190,112.374,1-66,2
11.Zbigniew Malik PRL201,45.171,220.372,6-67,7
12.Bogdan Papierz PRL183,411.186,513.369,9-70,4
13.Peter Grundig NRD173,718.191,011.364,7-75,6
14.Józef Pluskota PRL169,120.193,09.362,1-78,2
15.Miroslav Šimon Czechosłowacja180,715.180,315.361,0-79,3
16.Jan Łoniewski PRL161,827.199,18.360,9-79,4
17.Zenon Węgrzynkiewicz PRL180,814.179,216.360,0-80,3
18.Ryszard Guńka PRL181,512.177,518.359,0-81,3
19.Kerst Rölz NRD181,213.175,019.356,2-84,1
20.Jiří Raška Czechosłowacja173,319.179,216.352,5-87,8
21.Zbyněk Mikeska Czechosłowacja167,821.168,323.336,1-104,2
22.Robert Witke PRL165,125.170,321.335,4-104,9
23.Jindřich Mayer Czechosłowacja178,816.154,835.333,6-106,7
24.Roman Klima PRL161,428.166,524.327,9-112,4
25.Tadeusz Fijas PRL166,023.157,232.323,2-117,1
26.Ondřej Martinák Czechosłowacja161,329.161,029.322,3-118,0
27.Silvio Bürger NRD167,722.153,037.320,7-119,6
28.Zbigniew Klimowski PRL165,624.151,239.316,8-123,5
29.Ingo Züchner NRD161,130.150,031.311,1-129,2
30.Janusz Duda PRL152,736.157,232.309,9-130,4
31.Jarosław Węgrzynkiewicz PRL150,439.158,230.308,6-131,7
32.Mirosław Pytel PRL156,732.151,638.308,3-132,0
Martin Řehořek Czechosłowacja146,341.162,026.
34.Ralf Ludwig NRD158,331.144,042.302,3-138,0
35.Elgudze Ordszkoidze ZSRR150,837.148,740.299,5-140,8
36.Ibrachim Kobozow ZSRR143,643.154,934.298,5-141,8
37.Alojzy Moskal PRL163,826.131,546.295,3-145,0
38.Grzegorz Jabłoński PRL156,034.132,345.288,3-152,0
39.Stefan Obinger RFN156,133.123,450.279,5-160,8
40.Edward Tylka PRL135,446.130,048.265,4-174,9
41.Zbigniew Bobak PRL144,742.59,651.204,3-236,0
42.Marek Tucznio PRL150,538.51,657.202,1-238,2
43.Thomas Speicher RFN132,947.58,453.191,3-249,0
44.Tzanko TzannikowLudowa Republika Bułgarii Bułgaria139,044.48,659.187,6-252,7
45.Andrzej Malik PRL147,940.32,070.179,9-260,4
46.Józef Papież PRL137,045.39,766.176,7-263,6
47.Roman Groński PRL119,850.52,756.172,5-267,8
48.Uwe Prenzel NRDDNS169,222.169,2-271,1
49.Janusz Klis PRL129,048.38,667.167,6-272,7
50.Wiesław Miętus PRL122,349.43,963.166,2-274,1
51.Igor Skutin ZSRRDNS163,025.163,0-277,3
52.Ingolf Hüther NRDDNS162,026.162,0-278,3
53.Jens Wagner NRDDNS161,228.161,2-279,1
54.Guntram Kraus NRD154,435.DNS154,4-285,9
55.Roman Sosna PRLDNS153,836.153,8-286,5
56.Bogusław Aniołkowski PRLDNS145,941.145,9-294,4
57.Dirk Neudert NRDDNS137,943.137,9-302,4
58.Thoralf Jacob NRDDNS136,344.136,3-304,0
59.Aleksandr Baryszkin ZSRRDNS130,847.130,8-309,5
60.Heiko Legait NRDDNS126,749.126,7-313,6
61.Józef Jarząbek PRL59,352.56,168.115,4-324,9
62.Władysław Stańko PRL53,458.58,354.111,7-328,6
63.Kazimierz Malik PRL60,051.49,958.109,9-330,4
64.Emił BłagojewLudowa Republika Bułgarii Bułgaria57,554.47,960.105,4-334,9
65.Józef Hraścina PRL54,156.44,761.98,8-341,5
66.Konstantin Kaługin ZSRR58,353.38,268.96,5-343,8
67.Stanisław Marek PRL53,857.40,865.94,6-345,7
68.Piotr Zielonka PRL56,455.34,169.90,5-349,8
69.Andrzej Gawlak PRL46,661.30,172.76,7-363,6
70.Adam Leksander PRL50,059.25,873.75,8-364,5
71.Artur Pawłowski PRL47,260.25,374.72,5-367,8
72.Zachari SotirowLudowa Republika Bułgarii Bułgaria38,265.31,971.70,1-370,2
73.Krzysztof Gąsienica PRL42,062.21,975.63,9-376,4
74.Ago Markvardt ZSRRDNS58,852.58,8-381,5
75.Sławomir Górny PRLDNS44,362.44,3-396,0
76.Jerzy Hula PRL28,369.14,976.43,2-397,1
77.Richo Reisenbuk ZSRRDNS42,464.42,4-397,9
78.Adam Kudzia PRL41,463.DNS41,4-398,9
79.Dariusz Opacki PRL40,764.DNS40,7-399,6
80.Krzysztof Bozek PRL31,566.DNS31,5-408,8
81.Zdzisław Waluś PRL31,067.DNS31,0-409,3
82.Bogdan Sztwiertnia PRL28,369.DNS28,4-411,9
83.Ryszard Waliczek PRL24,870.DNS24,8-415,5

Przypisy

  1. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-22].
  2. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-22].

Media użyte na tej stronie

Flag of Poland (1928–1980).svg
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, a później Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w okresie 1928-1980 ustanowiona rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 grudnia 1927 r. o godłach i barwach państwowych oraz o oznakach, chorągwiach i pieczęciach, Dz. U. z 1927 r. Nr 115, poz. 980 i potwierdzona dekretem z dnia 9 listopada 1955 r. o znakach Sił Zbrojnych, Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 315.
Do odwzorowania barwy czerwonej użyto domyślnego odcienia "vermilion" (#E34234, cynober). Proporcje 5:8 (w dekrecie z 1955 roku błędnie ustalone jako 3:8, skorygowane w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lutego 1956 r. o sprostowania błędu w dekrecie z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych, Dz.U. z 1955 r. Nr 47 poz. 314).
Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Flag of Bulgaria (1971 – 1990).svg
Autor: User:Scroch, Licencja: CC BY-SA 3.0
Flag of Bulgaria (1971-1990). Flag of Bulgaria with Bulgarian coat from 1971.