Puchar Beskidów 1987

Puchar Beskidów 1987
19861988
Data24–25 stycznia 1987
Miejsce rozpoczęciaPolska Rzeczpospolita Ludowa Szczyrk
(24 stycznia 1987)
Miejsce zakończeniaPolska Rzeczpospolita Ludowa Wisła
(25 stycznia 1987)
OrganizatorPZN
Liczba konkurencji2
Liczba zawodników57
Zwycięzcy
I miejsceNiemiecka Republika Demokratyczna Manfred Deckert
II miejscePolska Rzeczpospolita Ludowa Jan Kowal
III miejscePolska Rzeczpospolita Ludowa Z. Klimowski

Puchar Beskidów 1987 – dwudziesta szósta edycja pucharu. Odbył się on w dniach 24–25 stycznia w Szczyrku i we Wiśle. Była to szósta edycja nie będąca organizowaną przez Międzynarodową Federację Narciarską.

Pierwszy konkurs indywidualny wygrał Jan Kowal pokonując o dwie dziesiąte punktu reprezentanta Niemiec Wschodnich Manfreda Deckerta. Trzecie miejsce w konkursie zajął Zbigniew Klimowski straciwszy ponad dziesięć punktów do miejsca wyżej.

Drugi konkurs rozegrany we Wiśle zwyciężył Manfred Deckert przed Janem Kowalem wygrawszy o niespełna dwa punkty. Trzecie miejsce zajął Piotr Fijas.

Końcową klasyfikację generalną zwyciężył Niemiec Deckert. Za nim na podium turnieju plasowali się Polacy, kolejno: Jan Kowal oraz Zbigniew Klimowski.

Terminarz

Na podstawie danych[1][2]

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.24 stycznia 1987Polska Rzeczpospolita Ludowa SzczyrkSkalitePolska Rzeczpospolita Ludowa Jan KowalNiemiecka Republika Demokratyczna Manfred DeckertPolska Rzeczpospolita Ludowa Zbigniew Klimowski
2.25 stycznia 1987Polska Rzeczpospolita Ludowa WisłaMalinkaNiemiecka Republika Demokratyczna Manfred DeckertPolska Rzeczpospolita Ludowa Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa Piotr Fijas

Wyniki zawodów

Pierwszy konkurs indywidualny – 24 stycznia 1987 – Szczyrk

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL84,5 m83,5 m220,3
2.Manfred DeckertNiemiecka Republika Demokratyczna DDR83,0 m83,0 m220,1
3.Zbigniew KlimowskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL79,5 m82,5 m209,2
4.Bruno RomangSzwajcaria SUI77,5 m79,0 m199,9
5.Roy KochNiemiecka Republika Demokratyczna DDR77,0 m78,0 m193,5
6.Ingo ZüchnerNiemiecka Republika Demokratyczna DDR74,0 m79,0 m193,3
7.Piotr FijasPolska Rzeczpospolita Ludowa POL81,5 m73,5 m193,0
8.Zenon WęgrzynkiewiczPolska Rzeczpospolita Ludowa POL75,5 m76,5 m189,2
9.Sören RoseNiemiecka Republika Demokratyczna DDR77,5 m76,0 m188,6
10.Bogdan PapierzPolska Rzeczpospolita Ludowa POL77,0 m76,5 m188,1
. . .

Drugi konkurs indywidualny – 25 stycznia 1987 – Wisła

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Manfred DeckertNiemiecka Republika Demokratyczna DDR99,0 m100,0 m226,1
2.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL99,0 m100,5 m224,3
3.Piotr FijasPolska Rzeczpospolita Ludowa POL97,5 m98,0 m215,7
4.Zbigniew KlimowskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL93,0 m100,5 m213,4
5.Bruno RomangSzwajcaria SUI92,5 m97,0 m205,8
6.Tadeusz BafiaPolska Rzeczpospolita Ludowa POL92,5 m96,0 m205,4
7.Ryszard GuńkaPolska Rzeczpospolita Ludowa POL93,0 m93,5 m200,6
8.Jan ŁoniewskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL97,0 m89,0 m197,9
9.Zenon WęgrzynkiewiczPolska Rzeczpospolita Ludowa POL93,5 m89,5 m197,7
10.Tadeusz FijasPolska Rzeczpospolita Ludowa POL93,5 m89,5 m197,2
. . .

Klasyfikacja generalna

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktówStrata
24.01.25.01.
Gold medal icon.svgManfred Deckert NRD220,12.226,11.446,2
Silver medal icon.svgJan Kowal PRL220,31.224,32.444,6-1,6
Bronze medal icon.svgZbigniew Klimowski PRL209,23.213,44.422,6-23,6
4.Piotr Fijas PRL193,07.215,73.408,7-37,5
5.Bruno Romang Szwajcaria199,94.205,85.405,7-40,5
6.Zenon Węgrzynkiewicz PRL189,28.197,79.386,9-59,3
7.Tadeusz Bafia PRL180,215.205,46.385,6-60,6
8.Jan Łoniewski PRL186,512.197,98.384,4-61,8
9.Zbigniew Malik PRL187,711.194,111.381,8-64,4
10.Ryszard Guńka PRL179,716.200,67.380,3-65,9
11.Ingo Züchner NRD193,36.183,414.376,7-69,5
12.Sören Rose NRD188,69.187,412.376,0-70,2
13.Bogdan Papierz PRL188,110.182,915.371,0-75,2
14.Tadeusz Fijas PRL170,820.197,210.368,0-78,2
15.Roy Koch NRD193,55.172,218.365,7-80,5
16.Ralf Damerau Szwajcaria181,414.181,716.363,1-83,1
17.Robert Witke PRL176,217.184,613.360,8-85,4
18.Jarosław Węgrzynkiewicz PRL173,419.176,017.349,4-96,8
19.Alojzy Moskal PRL167,022.169,619.336,6-109,6
Józef Pluskota PRL175,318.161,321.
21.Janusz Duda PRL186,113.148,626.334,7-111,5
22.Silvio Bürger NRD169,621.156,622.326,2-120,0
23.Grzegorz Jabłoński PRL153,828.166,220.320,0-126,2
24.Stanisław Ustupski PRL156,525.156,423.312,9-133,3
25.Roman Sosna PRL164,623.148,127.312,7-133,5
26.Sławomir Socala PRL157,124.144,628.301,7-144,5
27.Ludwik Hajnos PRL129,034.156,024.285,0-161,2
28.Janusz Guńka PRL128,036.153,025.281,0-165,2
29.Jarosław Mądry PRL132,433.140,029.272,4-173,8
30.Adam Leksander PRL144,929.127,131.272,0-174,2
31.Marek Tucznio PRL143,130.119,334.262,4-183,8
32.Andrzej Malik PRL129,034.131,530.260,5-185,7
33.Janusz Baran PRL122,339.121,433.243,7-202,5
34.Artur Pawłowski PRL125,837.115,435.241,2-205,0
35.Andrzej Ogórek PRL115,744.122,632.238,3-207,9
36.Kazimierz Malik PRL118,742.103,537.222,2-224,0
37.Andrzej Gawlak PRL113,645.94,740.208,3-237,9
38.Wacław Przybyła PRL106,346.98,038.204,3-241,9
39.Maciej Słodyczka PRL120,341.80,243.200,5-245,7
40.Jarosław Kargul PRL89,950.109,236.199,1-247,1
41.Wiesław Miętus PRL116,443.81,342.197,7-248,5
42.Ludwik Marek PRL99,049.97,239.196,2-250,0
43.Marek Bistyga PRL102,447.86,441.188,8-257,4
44.Roman Groński PRL156,024.DNS156,0-290,2
45.Karol Kołtaś PRL154,227.DNS154,2-292,0
46.Marek Sterkowiec PRL83,251.61,545.144,7-301,5
47.Kazimierz Fraczysty PRL135,831.DNS135,8-310,4
48.Zbigniew Bobak PRL132,732.DNS132,7-313,5
49.Ryszard Waliczek PRL78,753.49,046.127,7-318,5
50.Edward Tylka PRL122,738.DNS122,7-323,5
51.Wojciech Wojciak PRL121,640.DNS121,6-324,6
52.Janusz Nowak PRL42,657.74,844.117,4-328,8
53.Józef Jarząbek PRL101,548.DNS101,5-344,7
54.Krzysztof Gąsienica PRL57,656.39,847.97,4-348,8
55.Andrzej Zajdel PRL82,152.DNS82,1-364,1
56.Krzysztof Ustupski PRL73,354.DNS73,3-372,9
57.Władysław Bukowski PRL64,855.DNS64,8-381,4

Przypisy

  1. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].
  2. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].

Media użyte na tej stronie

Flag of Poland (1928–1980).svg
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, a później Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w okresie 1928-1980 ustanowiona rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 grudnia 1927 r. o godłach i barwach państwowych oraz o oznakach, chorągwiach i pieczęciach, Dz. U. z 1927 r. Nr 115, poz. 980 i potwierdzona dekretem z dnia 9 listopada 1955 r. o znakach Sił Zbrojnych, Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 315.
Do odwzorowania barwy czerwonej użyto domyślnego odcienia "vermilion" (#E34234, cynober). Proporcje 5:8 (w dekrecie z 1955 roku błędnie ustalone jako 3:8, skorygowane w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lutego 1956 r. o sprostowania błędu w dekrecie z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych, Dz.U. z 1955 r. Nr 47 poz. 314).
Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea