Puchar Beskidów 1989

Puchar Beskidów 1989
19882017
Data28–29 stycznia 1989
Miejsce rozpoczęciaPolska Rzeczpospolita Ludowa Wisła
(28 stycznia 1989)
Miejsce zakończeniaPolska Rzeczpospolita Ludowa Wisła
(29 stycznia 1989)
OrganizatorPZN
Liczba konkurencji2
Liczba zawodników65
Zwycięzcy
I miejscePolska Rzeczpospolita Ludowa Jan Kowal
II miejsceAustria S. Horngacher
III miejscePolska Rzeczpospolita Ludowa Jarosław Mądry

Puchar Beskidów 1989 – dwudziesta ósma edycja pucharu. Odbył się on w dniach 28–29 stycznia we Wiśle. Była to ósma edycja nie będąca organizowaną przez Międzynarodową Federację Narciarską[1].

Oba konkursy indywidualne wchodzące w skład cyklu zwyciężył Polak Jan Kowal czym zapewnił sobie triumf w końcowej klasyfikacji turnieju. Dwukrotnie na podium, bo kolejno na drugim i trzecim miejscu stawał Austriak Stefan Horngacher sklasyfikowany na drugim miejscu w zestawieniu końcowym. Po jednym razie na podium stawali Bogdan Papierz (3. miejsce) oraz Jarosław Mądry (2. miejsce).

Terminarz

Na podstawie danych[2][3]

Lp.DataMiejscowośćSkoczniaUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.28 stycznia 1989Polska Rzeczpospolita Ludowa WisłaMalinkaPolska Rzeczpospolita Ludowa Jan KowalAustria Stefan HorngacherPolska Rzeczpospolita Ludowa Bogdan Papierz
2.29 stycznia 1989Polska Rzeczpospolita Ludowa Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa Jarosław MądryAustria Stefan Horngacher

Wyniki zawodów

Pierwszy konkurs indywidualny – 28 stycznia 1989 – Wisła

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL82,5 m81,5 m214,8
2.Stefan HorngacherAustria AUT79,5 m82,5 m212,9
3.Bogdan PapierzPolska Rzeczpospolita Ludowa POL79,5 m79,0 m208,7
4.Paul EratAustria AUT76,5 m80,0 m202,3
Jarosław MądryPolska Rzeczpospolita Ludowa POL78,5 m78,0 m
6.Zbigniew KlimowskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL76,5 m79,5 m200,7
7.Roman GrońskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL76,0 m78,0 m194,8
8.Guntram KrausNiemiecka Republika Demokratyczna DDR71,0 m78,0 m191,0
9.Zbigniew MalikPolska Rzeczpospolita Ludowa POL76,0 m73,5 m188,9
10.Norbert MörtlAustria AUT71,5 m75,5 m184,4
. . .

Drugi konkurs indywidualny – 29 stycznia 1989 – Wisła

Msc.ZawodnikKrajI seriaII seriaPunkty
1.Jan KowalPolska Rzeczpospolita Ludowa POL97,5 m98,5 m220,5
2.Jarosław MądryPolska Rzeczpospolita Ludowa POL96,5 m95,0 m215,5
3.Stefan HorngacherAustria AUT95,0 m95,5 m212,0
4.Zbigniew KlimowskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL94,5 m95,0 m210,5
5.Guntram KrausNiemiecka Republika Demokratyczna DDR93,5 m93,0 m208,0
6.Bogdan PapierzPolska Rzeczpospolita Ludowa POL93,0 m91,0 m205,0
7.André KiesewetterNiemiecka Republika Demokratyczna DDR88,0 m88,5 m198,5
8.Paul EratAustria AUT89,5 m89,0 m196,5
9.Norbert MörtlAustria AUT89,5 m88,5 m196,0
10.Roman GrońskiPolska Rzeczpospolita Ludowa POL89,0 m87,5 m192,5
. . .

Klasyfikacja generalna

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktówStrata
28.01.29.01.
Gold medal icon.svgJan Kowal PRL214,81.220,51.435,3
Silver medal icon.svgStefan Horngacher Austria212,92.212,03.424,9-10,4
Bronze medal icon.svgJarosław Mądry PRL202,34.215,52.417,8-17,5
4.Bogdan Papierz PRL208,73.205,06.413,7-21,6
5.Zbigniew Klimowski PRL200,76.210,54.411,2-24,1
6.Guntram Kraus NRD191,08.208,05.399,0-36,3
7.Paul Erat Austria202,34.196,58.398,8-36,5
8.Roman Groński PRL194,87.192,510.387,3-48,0
9.Norbert Mörtl Austria184,410.196,09.380,4-54,9
10.André Kiesewetter NRD179,313.198,57.374,8-60,5
11.Sören Rose NRD177,615.190,011.367,6-67,7
12.Alojzy Moskal PRL181,811.183,515.365,3-70,0
13.Stanisław Ustupski PRL177,615.186,512.364,1-71,2
14.Zbigniew Malik PRL188,99.174,020.362,9-72,4
15.Harald Rodlauer Austria176,017.185,513.361,5-73,8
16.Burkhard Pichler Austria181,112.178,017.359,1-76,2
17.Michael Ross NRD178,314.173,021.351,3-84,0
18.Robert Witke PRL175,318.175,519.350,8-84,5
19.Jiří Hradil Czechosłowacja168,319.179,516.347,8-87,5
20.Zenon Węgrzynkiewicz PRL150,725.177,518.328,2-107,1
21.Vladimír Lamper Czechosłowacja163,521.164,527.328,0-107,3
22.Ryszard Guńka PRL155,524.170,522.327,0-108,3
23.Kazimierz Nędza PRL163,620.162,031.325,6-109,7
24.Jan Łoniewski PRL150,327.170,522.320,8-114,5
25.Jarosław Węgrzynkiewicz PRL158,722.160,032.318,7-116,6
26.Tomáš Bartoš Czechosłowacja146,432.170,522.316,9-118,4
27.Janusz Nowak PRL150,426.163,528.313,9-121,4
28.Hanys Pfister Austria148,530.162,530.311,0-124,3
29.Vladimír Reichel Czechosłowacja140,036.166,525.306,5-128,8
30.Andrzej Malik PRL149,129.156,536.305,6-129,7
31.Tomáš Bartoníček Czechosłowacja145,233.160,032.305,2-130,1
32.Rostislav Kraus Czechosłowacja146,531.156,536.303,0-132,3
33.Marián Mesík Czechosłowacja149,228.151,538.300,7-134,6
34.Marek Tucznio PRL137,538.158,534.296,0-139,3
35.Stanisław Kułach PRL157,023.135,042.292,0-143,3
36.Andrzej Gawlak PRL144,335.147,539.291,8-143,5
37.Jan Pidanič Czechosłowacja144,634.142,540.287,1-148,2
38.Marek Sterkowiec PRL128,841.157,535.286,3-149,0
39.Wacław Przybyła PRL139,037.141,041.280,0-155,3
40.Ludwik Hajnos PRL129,939.129,545.259,4-175,9
41.Karol Kołtaś PRL125,742.132,544.258,4-176,9
42.Piotr Habas PRL129,540.121,548.251,0-184,3
43.Adam Leksander PRL112,852.128,547.241,3-194,0
44.Andrzej Ogórek PRL122,346.116,051.238,3-197,0
45.Jarosław Kargul PRL117,247.119,050.236,2-199,1
46.Robert Lorenc PRL124,345.111,053.235,3-200,0
47.Zdzisław Waluś PRL112,553.120,549.232,0-203,3
48.Marek Bistyga PRL115,450.113,052.228,4-206,9
49.Andrzej Młynarczyk PRL116,548.107,554.224,0-211,3
50.Kazimierz Gąsienica PRL112,154.106,056.218,1-217,2
51.Kazimierz Pawlak PRL114,551.91,058.205,5-229,8
52.Norbert Mroczkowski PRL95,658.107,055.202,6-232,7
53.Stanisław Długopolski PRL109,157.92,057.201,1-234,2
54.Hans Jürgen Hopf NRDDNS185,513.185,5-249,8
55.Robert Gąsienica-Ciaptak PRL91,559.82,559.174,0-261,3
56.Sven Leonhardt NRDDNS166,525.166,5-268,8
57.Jörg Beetz NRDDNS163,528.163,5-271,8
58.Adam Kudzia PRLDNS133,543.133,5-301,8
59.Jens Wagner NRDDNS129,545.129,5-305,8
60.Sebastian Hermanowski PRL125,443.DNS125,4-309,9
61.Przemysław Podwacietnik PRL124,544.DNS124,5-310,8
62.Krzysztof Wirmański PRL116,249.DNS116,2-319,1
63.Józef Jarząbek PRL110,555.DNS110,5-324,8
64.Wojciech Wojciak PRL110,156.DNS110,1-325,2
65.Franciszek Mrugała PRL91,260.DNS91,2-344,1

Przypisy

  1. Stanisław. Red. nacz. Wojtek, Trybuna Robotnicza, 1989, nr 25, 1989 [dostęp 2019-10-23] (ang.).
  2. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].
  3. Wyniki Konkursu/Kwalifikacji, www.wyniki-skoki.hostingasp.pl [dostęp 2019-10-23].

Media użyte na tej stronie

Flag of Poland (1928–1980).svg
Flaga Rzeczypospolitej Polskiej, a później Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej w okresie 1928-1980 ustanowiona rozporządzeniem Prezydenta Rzeczypospolitej z dnia 13 grudnia 1927 r. o godłach i barwach państwowych oraz o oznakach, chorągwiach i pieczęciach, Dz. U. z 1927 r. Nr 115, poz. 980 i potwierdzona dekretem z dnia 9 listopada 1955 r. o znakach Sił Zbrojnych, Dz. U. z 1955 r. Nr 47, poz. 315.
Do odwzorowania barwy czerwonej użyto domyślnego odcienia "vermilion" (#E34234, cynober). Proporcje 5:8 (w dekrecie z 1955 roku błędnie ustalone jako 3:8, skorygowane w obwieszczeniu Prezesa Rady Ministrów z dnia 20 lutego 1956 r. o sprostowania błędu w dekrecie z dnia 7 grudnia 1955 r. o godle i barwach Polskiej Rzeczypospolitej Ludowej oraz o pieczęciach państwowych, Dz.U. z 1955 r. Nr 47 poz. 314).
Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal