Puchar IBU Juniorów w biathlonie 2019/2020
| |||
Data | 12 grudnia 2019 – 12 marca 2020 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Zwycięzcy | |||
Generalna | Niklas Hartweg | ||
Sprint | Niklas Hartweg | ||
Bieg pościgowy | Niklas Hartweg | ||
Bieg indywidualny | Max Barchewitz | ||
Sztafeta | |||
Puchar Narodów | |||
Puchar Narodów | Francja |
Puchar IBU juniorów w biathlonie 2019/2020 – piąta edycja tego cyklu zawodów. Pierwsze starty odbyły się 12 grudnia w słoweńskiej Pokljuce, natomiast ostatnie zawody rozegrano trzy miesiące później w austriackim Hochfilzen, gdzie odbyły się mistrzostwa Europy juniorów, również wliczane do klasyfikacji generalnej.
Wyniki
Mężczyźni
1. Pokljuka, 9–15 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
12 grudnia | Bieg indywidualny na 15 km | Niklas Hartweg | Daniił Sierochwostow | Max Barchewitz |
14 grudnia | Sprint na 10 km | Didier Bionaz | Julian Hollandt | Niklas Hartweg |
2. Martell, 16–21 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
20 grudnia | Sprint na 10 km | Niklas Hartweg | Guillaume Desmus | Tommaso Giacomel |
21 grudnia | Bieg pościgowy na 12,5 km | Tommaso Giacomel | Niklas Hartweg | Patrick Braunhofer |
Mistrzostwa świata juniorów, Lenzerheide, 23 stycznia–2 lutego 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
27 stycznia | Bieg indywidualny na 15 km | Max Barchewitz | Vebjørn Sørum | Sebastian Stalder |
29 stycznia | Sztafeta 4 × 7,5 km | Rosja
| Niemcy
| Francja
|
1 lutego | Sprint na 10 km | Vebjørn Sørum | Jakub Štvrtecký | Dzmitryj Łazouski |
2 lutego | Bieg pościgowy na 12,5 km | Danilo Riethmüller | Said Karimułła Chalili | Alex Cisar |
4. Arber, 2–8 marca 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
6 marca | Supersprint | Alex Cisar | Niklas Hartweg | Dominic Unterweger |
7 marca | Sprint na 10 km | Niklas Hartweg | Václav Červenka | Magnus Oberhauser |
Mistrzostwa Europy juniorów, Hochfilzen, 9–15 marca 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
11 marca | Bieg indywidualny na 15 km | Vítězslav Hornig | Alex Cisar | Patrick Braunhofer |
12 marca | Sprint na 10 km | Alex Cisar | Vítězslav Hornig | Niklas Hartweg |
Zawody odwołane[a] |
Kobiety
1. Pokljuka, 9–15 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
12 grudnia | Bieg indywidualny na 12,5 km | Lisa Maria Spark | Amy Baserga | Beatrice Trabucchi |
14 grudnia | Sprint na 7,5 km | Amy Baserga | Paula Botet | Franziska Pfnür |
2. Martell, 16–21 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
20 grudnia | Sprint na 7,5 km | Daria Gembicka | Amy Baserga | Lea Meier |
21 grudnia | Bieg pościgowy na 10 km | Amy Baserga | Daria Gembicka | Paula Botet |
Mistrzostwa świata juniorów, Lenzerheide, 23 stycznia–2 lutego 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
27 stycznia | Bieg indywidualny na 12,5 km | Anastasija Chalullina | Milena Todorowa | Amy Baserga |
29 stycznia | Sztafeta 4 × 6 km | Francja
| Rosja
| Norwegia
|
1 lutego | Sprint na 7,5 km | Anastasija Szewczenko | Åsne Skrede | Milena Todorowa |
2 lutego | Bieg pościgowy na 10 km | Anastasija Szewczenko | Åsne Skrede | Milena Todorowa |
4. Arber, 2–8 marca 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
6 marca | Supersprint | Amy Baserga | Juliane Frühwirt | Sabrina Braun |
7 marca | Sprint na 7,5 km | Lisa Maria Spark | Rebecca Passler | Kristina Oberthaler |
Mistrzostwa Europy juniorów, Hochfilzen, 9–15 marca 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
11 marca | Bieg indywidualny na 12,5 km | Anna Gandler | Amina Iwanowa | Joanna Jakieła |
12 marca | Sprint na 7,5 km | Kateryna Bech | Laura Boucaud | Anastasija Szewczenko |
Zawody odwołane[a] |
Sztafety mieszane
1. Pokljuka, 9–15 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
15 grudnia | Pojedyncza sztafeta mieszana (4 × 3 km + 1,5 km) | Francja
| Słowenia
| Włochy
|
15 grudnia | Sztafeta mieszana (4 × 6 km) | Szwajcaria
| Niemcy
| Rosja
|
2. Martell, 16–21 grudnia 2019 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
15 grudnia | Pojedyncza sztafeta mieszana (4 × 3 km + 1,5 km) | Szwajcaria
| Włochy
| Niemcy
|
15 grudnia | Sztafeta mieszana (4 × 7,5 km) | Francja
| Włochy
| Niemcy
|
Mistrzostwa Europy juniorów, Hochfilzen, 9–15 marca 2020 | ||||
---|---|---|---|---|
Data | Konkurencja | . miejsce | . miejsce | . miejsce |
Zawody odwołane[a] |
Klasyfikacje
Mężczyźni
Klasyfikacja generalna | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacja biegu indywidualnego | Klasyfikacja sprintu | Klasyfikacja biegu na dochodzenie | Klasyfikacja Pucharu Narodów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Kobiety
Klasyfikacja generalna | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Klasyfikacja biegu indywidualnego | Klasyfikacja sprintu | Klasyfikacja biegu na dochodzenie | Klasyfikacja Pucharu Narodów | ||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
|
|
Drużynowe
Klasyfikacja sztafet | |||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||||
|
|
Uwagi
- ↑ a b c Zawody zostały odwołane z powodu rozprzestrzeniającej się pandemii koronawirusa.
Bibliografia
- Events 2019/2020, biathlon.com.ua [dostęp 2020-06-07] (ukr. • ros. • ang.).
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
An icon that represents a gold medal
An icon that represents a silver medal
An icon that represents a bronze medal
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii
Autor: International Biathlon Union | IBU, Licencja: CC BY-SA 4.0
IBU official logo