Puchar Kontynentalny 2016/2017
| |||
Miejsce finału | |||
---|---|---|---|
Podium | |||
Pierwsze miejsce | |||
Drugie miejsce | |||
Trzecie miejsce |
20. edycja Pucharu Kontynentalnego rozgrywana od 2 października 2016 roku do 15 stycznia 2017 roku.
Ostateczne miejsca rozgrywanych turniejów zostały potwierdzone 25 czerwca w Budapeszcie[1]. Do rozgrywek przystąpi zespół aktualnego wicemistrza Polski – GKS Tychy, który rozpoczął zmagania od II rundy.
Uczestnicy
Runda | Data | Grupa | Miejsce | Drużyna |
---|---|---|---|---|
Pierwsza runda | 30 września – 2 października 2016 | Grupa A | Winter Sports Palace Sofia Bułgaria | SK Irbis-Skate HK Partizan Zeytinburnu SK HC Bat Jam |
Druga runda | 21–23 października 2016 | Grupa B | Palacio de Hielo de Los Pireneos Jaca Hiszpania | CH Jaca Nottingham Panthers |
Grupa C | Stadion Zimowy Tychy Polska | GKS Tychy DVTK Jegesmedvék CSM Dunărea Galați HK Acroni Jesenice | ||
Trzecia runda | 18–20 listopada 2016 | Grupa D | Odense Isstadion Odense Dania | Odense Bulldogs Ducs d'Angers Donbas Donieck Nottingham Panthers |
Grupa E | Arena Ritten Ritten Włochy | Ritten Sport HK Szachcior Soligorsk Bejbarys Atyrau GKS Tychy | ||
Superfinał | 13–15 stycznia 2017 | Grupa F | Arena Ritten Ritten Włochy | Nottingham Panthers Ritten Sport Odense Bulldogs Bejbarys Atyrau |
I runda
Grupa A
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Zeytinburnu SK | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 32 | 6 | +26 |
2 | HK Partizan Belgrad | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 12 | 14 | -2 |
3 | SK Irbis-Skate | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9 | 13 | -4 |
4 | HC Bat Jam | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 10 | 30 | -20 |
Wyniki
30 września 2016 | HK Partizan Belgrad | 5:4 | HC Bat Jam | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16 | D. Komazec (EQ) 09:59 N. Raković (PP) 14:41 A. Vuković (EQ) 46:10 L. Novaković (SH) 51:44 P. Ogrizović (EQ) 59:27 | (2:2, 0:1, 3:1) | 03:09 (EQ) A. Verny 19:36 (PP) A. Verny 35:31 (PP) A. Verny 41:51 (PP) E. Valeev | Widzów: 150 Sędzia główny: Andrej Simankov Sędziowie liniowi: Luchezar Stojanow Cwetko Tanew |
36 min. kar | 22 min. kar |
30 września 2016 | Zeytinburnu SK | 5:1 | SK Irbis-Skate | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:15 | K. Kuchkin (EQ) 04:20 K. Kuchkin (EQ) 44:57 S. Gumus (EQ) 55:07 S. Gumus (EQ) 56:21 O. Zadoyenko (PP) 58:52 | (1:0, 0:1, 4:0) | 27:11 (PP) I. Malinjak | Widzów: 520 Sędzia główny: Micha Hebeisen Sędziowie liniowi: Vanja Belić Kirił Pejczinow |
31 min. kar | 59 min. kar |
1 października 2016 | HK Partizan Belgrad | 3:8 | Zeytinburnu SK | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:30 | D. Janković (EQ) 08:29 N. Raković (EQ) 21:07 L. Novaković (EQ) 39:18 | (1:3, 2:0, 0:5) | 01:20 (EQ) K. Kuchkin 08:50 (EQ) O. Zadoyenko 15:16 (EQ) D. Kamis 46:04 (SH) B. Dunford 49:08 (PP) A. Voytsekhovsky 50:59 (EQ) O. Zadoyenko 53:21 (PP2) B. Dunford 56:33 (EQ) A. Peronmaa | Widzów: 149 Sędzia główny: Miroslav Iarets Sędziowie liniowi: Kirił Pejczinow Luchezar Stojanow |
30 min. kar | 30 min. kar |
1 października 2016 | SK Irbis-Skate | 6:4 | HC Bat Jam | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | A. Yotov (EQ) 08:41 A. Yotov (SH) 11:13 S. Mukhachev (PP) 21:02 I. Malinjak (EQ) 43:01 A. Panev (EQ) 54:43 A. Yotov (EQ) 58:21 | (2:0, 1:2, 3:2) | 32:33 (EQ) J. Greenberg 38:45 (EQ) D. Merkulov 40:19 (EQ) J. Greenberg 41:48 (EQ) A. Verny | Widzów: 420 Sędzia główny: Andrej Simankov Sędziowie liniowi: Vanja Belić Cwetko Tanew |
20 min. kar | 14 min. kar |
2 października 2016 | HC Bat Jam | 2:19 | Zeytinburnu SK | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 13:00 | J. Greenberg (PP) 21:30 I. Treibochan (EQ) 57:53 | (0:5, 1:6, 1:8) | 06:27 (PP) O. Zadoyenko 08:14 (PP) A. Voytsekhovsky 13:22 (EQ) A. Voytsekhovsky 16:56 (EQ) O. Zadoyenko 17:45 (EQ) A. Peronmaa 20:33 (EQ) M. Dimitrovici 25:27 (EQ) O. Zadoyenko 25:58 (EQ) S. Gumus 32:08 (SH) K. Kuchkin 36:02 (PP) S. Gumus 39:36 (SH) S. Gumus 42:35 (EQ) O. Zadoyenko 46:29 (PP) S. Gumus 47:50 (EQ) T. Anlar 50:57 (PP) Y. Karakoc 52:48 (SH) A. Voytsekhovsky 56:05 (SH) O. Zadoyenko 56:32 (SH) K. Kuchkin 57:38 (EQ) A. Voytsekhovsky | Widzów: 40 Sędzia główny: Micha Hebeisen Sędziowie liniowi: Luchezar Stojanow Cwetko Tanew |
28 min. kar | 22 min. kar |
2 października 2016 | SK Irbis-Skate | 2:4 | HK Partizan Belgrad | Winter Sports Palace, Sofia |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 17:00 | J. Dusicka (PP) 11:42 A. Yotov (EQ) 27:27 | (1:2, 1:1, 0:1) | 13:59 (EQ) S. Ristić 14:22 (EQ) D. Komazec 23:43 (EQ) D. Komazec 49:31 (EQ) D. Janković | Widzów: 350 Sędzia główny: Miroslav Iarets Sędziowie liniowi: Vanja Belić Kirił Pejczinow |
20 min. kar | 26 min. kar |
II runda
Grupa B
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nottingham Panthers | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 28 | 4 | +24 |
2 | HK Liepāja | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 19 | 6 | +13 |
3 | Zeytinburnu SK | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 9 | 23 | -14 |
4 | CH Jaca | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 7 | 30 | -23 |
Wyniki
21 października 2016 | HK Liepāja | 8:1 | Zeytinburnu SK | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | E. Beizaks (EQ) 06:12 I. Ļeščovs (PP) 29:14 L. Rimjāns (EQ) 30:29 R. Demiters (EQ) 31:40 M. Diļevka (EQ) 32:12 I. Ļeščovs (SH) 42:30 M. Diļevka (EQ) 43:16 S. Danilovs (EQ) 50:01 | (1:0, 4:1, 3:0) | 22:38 (EQ) K. Kuchkin | Widzów: 300 Sędzia główny: Dániel Rencz Christoph Sternat Sędziowie liniowi: Urko Arbina Astulez Sergio Biec |
8 min. kar | 26 min. kar |
21 października 2016 | CH Jaca | 2:13 | Nottingham Panthers | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | G. Betran (EQ) 01:21 A. Ubieto (EQ) 14:41 | (2:6, 0:5, 0:2) | 00:28 (EQ) B. Moran 02:25 (PP) P. Kalus 06:22 (EQ) L. MacMillan 10:55 (EQ) M. Carter 11:17 (EQ) R. Farmer 14:04 (EQ) B. McGrattan 18:54 (EQ) A. Nikiforuk 22:50 (PP) D. Clarke 27:26 (EQ) L. MacMillan 30:14 (EQ) B. Moran 35:47 (PP) D. Clarke 37:33 (PP) R. Lachowicz 59:31 (PP) E. Lindhagen | Widzów: 800 Sędzia główny: Vedran Krcelic Vladimír Snášel Sędziowie liniowi: Alejandro Baños Garcia Carlos Trobajo |
14 min. kar | 8 min. kar |
22 października 2016 | Nottingham Panthers | 12:1 | Zeytinburnu SK | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | (3:0, 5:0, 4:1) | 57:46 (EQ) B. Dunford | Widzów: 200 Sędzia główny: Vedran Krcelic Dániel Rencz Sędziowie liniowi: Sergio Biec Carlos Trobajo | |
16 min. kar | 20 min. kar |
22 października 2016 | HK Liepāja | 10:2 | CH Jaca | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | V. Minajevs (EQ) 01:55 D. Kornilovs (EQ) 08:25 I. Ļeščovs (PP2) 26:32 I. Žučkovs (EQ) 29:05 K. Planics (EQ) 32:47 K. Planics (EQ) 39:15 K. Ozoliņš (EQ) 40:33 K. Planics (EQ) 44:28 M. Lavrovs (EQ) 50:49 L. Rimjāns (PP) 59:36 | (2:1, 4:0, 4:1) | 11:22 (PP) A. Carbonell 58:42 (PP) F. Diséi | Widzów: 1000 Sędzia główny: Vladimír Snášel Christoph Sternat Sędziowie liniowi: Urko Arbina Astulez Alejandro Baños Garcia |
12 min. kar | 18 min. kar |
23 października 2016 | Nottingham Panthers | 3:1 | HK Liepāja | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:30 | D. Clarke (EQ) 12:52 D. Clarke (EQ) 16:41 M. Carter (PP) 39:44 | (2:1, 1:0, 0:0) | 02:07 (PP) I. Ļeščovs | Widzów: 750 Sędzia główny: Vladimír Snášel Dániel Rencz Sędziowie liniowi: Sergio Biec Alejandro Baños Garcia |
12 min. kar | 12 min. kar |
23 października 2016 | Zeytinburnu SK | 7:3 | CH Jaca | Pabellón de Hielo, Jaca |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | O. Zadoyenko (EQ) 19:02 M. Dimitrovici (EQ) 29:23 O. Zadoyenko (EQ) 33:42 S. Gumus (EQ) 34:49 O. Zadoyenko (PP) 41:08 S. Gumus (EQ) 53:08 S. Gumus (EQ) 56:17 | (1:1, 3:2, 3:0) | 14:04 (EQ) G. Gonzalez 30:30 (EQ) G. Gonzalez 39:19 (PP) G. Gonzalez | Widzów: 850 Sędzia główny: Vedran Krcelic Christoph Sternat Sędziowie liniowi: Urko Arbina Astulez Carlos Trobajo |
76 min. kar | 51 min. kar |
Grupa C
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | GKS Tychy | 3 | 7 | 2 | 0 | 1 | 0 | 18 | 4 | +14 |
2 | DVTK Jegesmedvék | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 11 | 7 | +4 |
3 | HK Acroni Jesenice | 3 | 4 | 0 | 2 | 0 | 1 | 6 | 7 | -1 |
4 | CSM Dunărea Galați | 3 | 1 | 0 | 0 | 1 | 2 | 3 | 20 | -17 |
Wyniki
21 października 2016 | DVTK Jegesmedvék | 4:1 | HK Acroni Jesenice | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:30 | (0:1, 2:0, 2:0) | |||
14 min. kar | 33 min. kar |
21 października 2016 | CSM Dunărea Galați | 0:12 | GKS Tychy | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | (0:3, 0:2, 0:7) | |||
14 min. kar | 2 min. kar |
22 października 2016 | DVTK Jegesmedvék | 5:1 | CSM Dunărea Galați | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:30 | (1:0, 1:0, 3:1) | |||
12 min. kar | 16 min. kar |
22 października 2016 | GKS Tychy | 1:2 pd. | HK Acroni Jesenice | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | (0:0, 1:0, 0:1, 0:1) | |||
18 min. kar | 6 min. kar |
23 października 2016 | HK Acroni Jesenice | 3:2 pk. | CSM Dunărea Galați | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 14:30 | (1:1, 1:1, 0:0, 0:0, 1:0) | |||
2 min. kar | 6 min. kar |
23 października 2016 | GKS Tychy | 5:2 | DVTK Jegesmedvék | Stadion Zimowy, Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 18:00 | (2:1, 0:1, 3:0) | |||
12 min. kar | 37 min. kar |
III runda
Grupa D
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nottingham Panthers | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10 | 10 | 0 |
2 | Odense Bulldogs | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 9 | 8 | +1 |
3 | Ducs d'Angers | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 8 | 9 | -1 |
4 | Donbas Donieck | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 6 | 6 | 0 |
Wyniki
18 listopada 2016 | Donbas Donieck | 2:3 | Ducs d'Angers | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (1:0, 1:2, 0:1) | Widzów: 426 |
18 listopada 2016 | Odense Bulldogs | 4:5 | Nottingham Panthers | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (1:2, 1:2, 2:1) | Widzów: 684 |
19 listopada 2016 | Ducs d'Angers | 3:4 | Nottingham Panthers | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:00 | (2:1, 0:2, 1:1) | Widzów: 437 |
19 listopada 2016 | Odense Bulldogs | 2:1 | Donbas Donieck | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 19:00 | (1:1, 0:0, 1:0) | Widzów: 592 |
20 listopada 2016 | Nottingham Panthers | 1:3 | Donbas Donieck | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 12:00 | (0:0, 0:1, 1:2) | Widzów: 273 |
20 listopada 2016 | Ducs d'Angers | 2:3 | Odense Bulldogs | Odense Isstadion, Odense |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (0:1, 2:1, 0:1) | Widzów: 615 |
Grupa E
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Ritten Sport | 3 | 9 | 3 | 0 | 0 | 0 | 10 | 6 | +4 |
2 | Bejbarys Atyrau | 3 | 6 | 2 | 0 | 0 | 1 | 10 | 6 | +4 |
3 | HK Szachcior Soligorsk | 3 | 3 | 1 | 0 | 0 | 2 | 4 | 7 | -3 |
4 | GKS Tychy | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 3 | 5 | 10 | -5 |
Wyniki
18 listopada 2016 | Bejbarys Atyrau | 4:1 | HK Szachcior Soligorsk |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 16:00 | (1–1, 1–0, 2–0) |
18 listopada 2016 | Ritten Sport | 4:3 | GKS Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 20:00 | (0–0, 1–0, 3–3) |
19 listopada 2016 | HK Szachcior Soligorsk | 2:0 | GKS Tychy |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
Godzina: 15:00 | (0–0, 1–0, 1–0) |
19 listopada 2016 | Ritten Sport | 3:2 | Bejbarys Atyrau |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–0, 1–1, 2–1) |
20 listopada 2016 | GKS Tychy | 2:4 | Bejbarys Atyrau |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–1, 1–1, 1–2) |
20 listopada 2016 | HK Szachcior Soligorsk | 1:3 | Ritten Sport |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–1, 1–1, 0–1) |
Superfinał
Tabela
Lp. | Zespół | M | Pkt | Z | WpD | PpD | P | G+ | G- | +/− |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Nottingham Panthers | 3 | 8 | 2 | 1 | 0 | 0 | 9 | 3 | +6 |
2 | Bejbarys Atyrau | 3 | 4 | 0 | 1 | 2 | 0 | 7 | 8 | -1 |
3 | Odense Bulldogs | 3 | 4 | 1 | 0 | 1 | 1 | 6 | 6 | 0 |
4 | Ritten Sport | 3 | 2 | 0 | 1 | 0 | 2 | 5 | 10 | -5 |
Wyniki
13 stycznia 2017 | Nottingham Panthers | 2:0 | Odense Bulldogs |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–0, 1–0, 1–0) |
13 stycznia 2017 | Bejbarys Atyrau | 2:3 pk. | Ritten Sport |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(1–2, 0–0, 1–0, 0–0, 0–1) |
14 stycznia 2017 | Nottingham Panthers | 3:2 pk. | Bejbarys Atyrau |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(1–1, 0–0, 1–1, 0–0, 1–0) |
14 stycznia 2017 | Ritten Sport | 1:4 | Odense Bulldogs |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–1, 0–1, 1–2) |
15 stycznia 2017 | Odense Bulldogs | 2:3 pd. | Bejbarys Atyrau |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(1–0, 1–1, 0–1, 0–1) |
15 stycznia 2017 | Ritten Sport | 1:4 | Nottingham Panthers |
Szczegóły | ||||
---|---|---|---|---|
(0–1, 1–2, 0–1) |
Indywidualne
- Klasyfikacja strzelców: Brad Moran (Nottingham Panthers), Albiert Wiszniakow (Bejbarys Atyrau) - 2 gole
- Klasyfikacja asystentów: Tony Romano Jason Williams (Nottingham Panthers) - 3 asysty
- Klasyfikacja kanadyjska: Brad Moran Jason Williams (Nottingham Panthers), Albiert Wiszniakow (Bejbarys Atyrau) - 4 punkty
- Klasyfikacja skuteczności interwencji bramkarzy: Miika Wiikman (Nottingham Panthers) - 96.97%
- Klasyfikacja średniej goli straconych na mecz bramkarzy: Miika Wiikman (Nottingham Panthers) - 0,97
- Nagrody
W turnieju finałowym przyznano nagrody indywidualne[2]:
- Najlepszy bramkarz turnieju: Miika Wiikman (Nottingham Panthers)
- Najlepszy obrońca turnieju: Dmitrij Stiepanow (Bejbarys Atyrau)
- Najlepszy napastnik turnieju: Albiert Wiszniakow (Bejbarys Atyrau)
Przypisy
- ↑ pzhl.org.pl: Puchar Kontynentalny znów w Tychach! (pol.). pzhl.org.pl. [dostęp 2016-07-05].
- ↑ http://reports.iihf.hockey/Hydra/587/IHM587000_85I_1_0.pdf
Bibliografia
- Puchar Kontynentalny na stronie IIHF (ang.). iihf.com. [dostęp 2016-06-05].
Media użyte na tej stronie
Pictograms of Olympic sports - Ice hockey
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Flag of Israel. Shows a Magen David (“Shield of David”) between two stripes. The Shield of David is a traditional Jewish symbol. The stripes symbolize a Jewish prayer shawl (tallit).
Autor: Pedro A. Gracia Fajardo, escudo de Manual de Imagen Institucional de la Administración General del Estado, Licencja: CC0
Flaga Hiszpanii
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flaga Finlandii