Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1996/1997

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1996/1997
1995/19961997/1998
Data28 czerwca 1996 - 4 kwietnia 1997
Miejsce rozpoczęciaSłowenia Velenje
Miejsce zakończeniaFinlandia Rovaniemi
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyCzechy Jaroslav Kahánek

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 1996/1997 rozpoczął się 28 czerwca 1996 na skoczni Grajski grič w Velenje, a zakończył 4 kwietnia 1997 w Rovaniemi na normalnym obiekcie Ounasvaara. Zwycięzcą całego cyklu po 48 konkursach został Czech Jaroslav Kahánek wyprzedzając drugiego Austriaka Ingemara Mayra o 191 punktów[a]. Triumfator cyklu z poprzedniego sezonu, Stein Henrik Tuff zajął 107. miejsce tracąc do czeskiego zawodnika 1045 punktów. Najlepszym z Polaków był Adam Małysz, który został sklasyfikowany na 25. miejscu z liczbą 350 punktów.

W planach było zorganizowanie 25 stycznia 1997 konkursu Pucharu Kontynentalnego na skoczni Malinka w Wiśle. Konkurs nie doszedł do skutku z powodu braku komputera na wieży sędziowskiej i mimo dostarczenia brakującego sprzętu na skocznię podjęto ostateczną decyzję o odwołaniu konkursu[1].

Kalendarz i wyniki

Opracowano na podstawie[2][3]

LpDataMiejscowośćSkoczniaPunkt KUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.[b]28 czerwca 1996Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Słowenia Samo GostišaSłowenia Primož PeterkaJaponia Naoki Yasuzaki
2.[b]29 czerwca 1996Słowenia VelenjeGrajski gričK-85Japonia Kenji SudaSłowenia Samo GostišaJaponia Naoki Yasuzaki
3.14 sierpnia 1996Francja CourchevelTremplin Le PrazK-120Francja Nicolas DessumJaponia Hideharu MiyahiraFrancja Lucas Chevalier-Girod
4.18 sierpnia 1996Polska ZakopaneŚrednia KrokiewK-85Japonia Naoto ItōPolska Marcin SitarzCzechy Jaroslav Kahánek
5.8 września 1996Czechy Frenštát pod RadhoštěmAreal HorečkyK-90Czechy František JežCzechy Jaroslav KahánekCzechy Jaroslav Sakala
6.21 września 1996Japonia HakubaOlimpijskaK-90Japonia Masahiko HaradaJaponia Masayuki SatōJaponia Kazuyoshi Funaki
7.22 września 1996Japonia HakubaOlimpijskaK-120Japonia Masahiko HaradaPolska Adam MałyszJaponia Masayuki Satō
8.26 września 1996[c]Korea Południowa MujuChonjuK-120Polska Adam MałyszSzwajcaria Marco SteinauerJaponia Hideharu Miyahira
9.27 września 1996[d]Korea Południowa MujuChonjuK-90Polska Adam MałyszAustria Ingemar MayrJaponia Hideharu Miyahira
10.14 grudnia 1996Francja Chaux-NeuveLa Côté FeuilléeK-90Austria Andreas WidhölzlNorwegia Hein-Arne MathiesenAustria Ingemar Mayr
11.15 grudnia 1996Francja Chaux-NeuveLa Côté FeuilléeK-90Austria Andreas WidhölzlJaponia Yukitaka FukitaNorwegia Hein-Arne Mathiesen
12.21 grudnia 1996Niemcy BrotterodeInselbergschanzeK-98Austria Andreas WidhölzlAustria Ingemar MayrNiemcy Sven Hannawald
13.22 grudnia 1996Niemcy LauschaMarktiegelschanzeK-92Finlandia Toni NieminenNorwegia Hein-Arne MathiesenNiemcy Sven Hannawald
14.26 grudnia 1996Szwajcaria Sankt MoritzOlympiaschanzeK-95Austria Martin HöllwarthJaponia Yukitaka FukitaNiemcy Martin Schmitt
15.28 grudnia 1996Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-120Francja Jérôme GayStany Zjednoczone Randy WeberNorwegia Frode Håre
16.29 grudnia 1996Stany Zjednoczone Lake PlacidMacKenzie IntervaleK-90Norwegia Frode HåreFrancja Jérôme GayStany Zjednoczone Randy Weber
17.10 stycznia 1997Austria RamsauMattensprunganlageK-90Niemcy Frank Reichel
Norwegia Hein-Arne Mathiesen
Czechy Roman Křenek
Czechy Jaroslav Kahánek
18.11 stycznia 1997Austria VillachAlpenarenaK-90Norwegia Hein-Arne MathiesenNiemcy Martin SchmittCzechy Jaroslav Kahánek
19.11 stycznia 1997Japonia SapporoŌkurayamaK-120Japonia Masahiko HaradaJaponia Kazuhiro HigashiJaponia Kazuya Yoshioka
20.12 stycznia 1997Słowenia PlanicaSrednija velikankaK-90Czechy Roman KřenekAustria Markus EigentlerNiemcy Olaf Hegenbarth
21.12 stycznia 1997Japonia SapporoŌkurayamaK-120Japonia Yūsuke KanekoJaponia Masahiko HaradaJaponia Naoki Yasuzaki
22.15 stycznia 1997Japonia SapporoMiyanomoriK-90Norwegia Egil GrønnJaponia Kazuhiro HigashiJaponia Naoki Yasuzaki
23.18 stycznia 1997Niemcy OberhofHans-Renner-SchanzeK-120Czechy Roman KřenekNiemcy Dionis WodniewNorwegia Simen Berntsen
24.19 stycznia 1997Niemcy OberhofHans-Renner-SchanzeK-120Czechy Roman KřenekNiemcy Martin SchmittNiemcy Dionis Wodniew
25.24 stycznia 1997Słowacja Szczyrbskie JezioroMS 1970 BK-90Austria Andreas WidhölzlNorwegia Simen Berntsen
Czechy Roman Křenek
25 stycznia 1997Polska WisłaMalinkaK-105[1]odwołany
26.26 stycznia 1997Polska ZakopaneWielka KrokiewK-116Czechy Roman KřenekSłowenia Primož PeterkaNiemcy Christof Duffner
27.7 lutego 1997Niemcy Reit im WinklFranz-Haslberger-SchanzeK-90Austria Martin ZimmermannCzechy Jakub JandaNorwegia Simen Berntsen
28.8 lutego 1997Austria SaalfeldenBibergschanzeK-85Austria Martin HöllwarthNiemcy Ronny HornschuhCzechy Jaroslav Kahánek
29.8 lutego 1997Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106Finlandia Lassi HuuskonenNorwegia Wilhelm BrennaFinlandia Matti Hautamäki
30.9 lutego 1997Niemcy RuhpoldingGroße ZirmbergschanzeK-108Niemcy Michael UhrmannNiemcy Dionis WodniewCzechy Jaroslav Kahánek
31.9 lutego 1997Stany Zjednoczone WestbySnowflakeK-106Norwegia Wilhelm BrennaFinlandia Jussi HautamäkiFinlandia Matti Hautamäki
32.22 lutego 1997Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120Norwegia Simen BerntsenNorwegia Wilhelm BrennaNorwegia Hein-Arne Mathiesen
33.23 lutego 1997Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainK-120[e]Niemcy Sven HannawaldCzechy František JežNorwegia Simen Berntsen
34.1 marca 1997Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK-90Norwegia Simen BerntsenNorwegia Wilhelm BrennaCzechy Jakub Janda
35.2 marca 1997Stany Zjednoczone IshpemingSuicide HillK90Czechy Tomáš GoderNorwegia Simen BerntsenNorwegia Wilhelm Brenna
36.8 marca 1997Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80Czechy Jaroslav KahánekNiemcy Dionis Wodniew
Austria Martin Zimmermann
37.8 marca 1997Japonia SapporoMiyanomoriK-90Austria Falko KrismayrJaponia Kazuhiro HigashiJaponia Yūsuke Kaneko
38.9 marca 1997Niemcy BraunlageWurmbergschanzeK-80Czechy Jaroslav KahánekNorwegia Hein-Arne MathiesenNiemcy Dionis Wodniew
39.12 marca 1997Japonia ZaōYamagataK-85Japonia Katsutoshi ChibaNorwegia Helge BrendryenKorea Południowa Choi Heung-chul
40.13 marca 1997Japonia ZaōYamagataK-85Japonia Naoki YasuzakiAustria Falko KrismayrJaponia Yūsuke Kaneko
41.14 marca 1997Francja CourchevelTremplin Le PrazK-90Austria Ingemar MayrCzechy Jaroslav KahánekCzechy Pavel Věchet
42.14 marca 1997Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90Norwegia Christian MeyerAustria Christian MoserNorwegia Hein-Arne Mathiesen
43.15 marca 1997[f]Francja CourchevelTremplin Le PrazK-90Czechy Jaroslav KahánekAustria Ingemar MayrNiemcy Rico Meinel
44.15 marca 1997Norwegia VikersundVikersundbakkenK-90Norwegia Arve VorvikNorwegia Marius SmårisetNorwegia Christian Meyer
45.22 marca 1997Czechy HarrachovČerťákK-90Niemcy Ronny HornschuhNorwegia Wilhelm BrennaNorwegia Arve Vorvik
46.23 marca 1997[g]Czechy HarrachovČerťákK-90Norwegia Wilhelm BrennaCzechy Jaroslav KahánekCzechy František Jež
47.30 marca 1997Finlandia RukaRukatunturiK-120Finlandia Jussi HautamäkiFinlandia Jouni KaitainenFrancja Jérôme Gay
48.4 kwietnia 1997Finlandia RovaniemiOunasvaaraK-90Finlandia Jani SoininenFrancja Jérôme GayFinlandia Marko Isokangas

Klasyfikacja generalna

MiejsceZawodnikPunkty
1.Czechy Jaroslav Kahánek1130[a]
2.Austria Ingemar Mayr939[a]
3.Norwegia Hein-Arne Mathiesen841
4.Norwegia Simen Berntsen728
5.Norwegia Wilhelm Brenna687
6.Czechy Roman Křenek683
7.Niemcy Sven Hannawald615
8.Austria Andreas Widhölzl500
9.Czechy František Jež497
10.Austria Martin Zimmermann482
11.Niemcy Dionis Wodniew476
12.Japonia Yukitaka Fukita456
13.Francja Jérôme Gay441
14.Niemcy Olaf Hegenbarth426
15.Francja Lucas Chevalier-Girod419
15.Niemcy Ronny Hornschuh419
17.Japonia Kazuhiro Higashi405
18.Japonia Masahiko Harada404
19.Austria Gerhard Schallert401
20.Japonia Hideharu Miyahira398
...
25.Polska Adam Małysz350
31.Polska Wojciech Skupień300
40.Polska Robert Mateja245
112.Polska Marcin Sitarz84
177.Polska Marek Gwóźdź32
182.Polska Krystian Długopolski30
232.Polska Łukasz Kruczek13
245.Polska Andrzej Karpiel10
264.Polska Bartłomiej Gąsienica-Sieczka7
264.Polska Mirosław Grzybowski7

Uwagi

  1. a b c W jednym ze źródeł w klasyfikacji generalnej pominięto Jaroslava Kahánka i Ingemara Mayra, umieszczając na pierwszym miejscu Heina-Arne Mathiesena
  2. a b Wg jednego ze źródeł konkurs ten nie był wliczany do klasyfikacji generalnej.
  3. Jedno ze źródeł podaje, że konkurs na dużej skoczni w Muju odbył się 27 września 1996.
  4. Jedno ze źródeł podaje, że konkurs na normalnej skoczni w Muju odbył się 26 września 1996.
  5. Konkurs skrócony do I serii.
  6. Jedno ze źródeł podaje, że konkurs, który został zorganizowany 15 marca 1997, odbył się na dużej skoczni.
  7. Jedno ze źródeł podaje, że konkurs, który został zorganizowany 23 marca 1997, odbył się na dużej skoczni.

Przypisy

  1. a b Adam Bucholz: Droga Wisły do organizacji zawodów Pucharu Świata (pol.). skijumping.pl, 2013-01-08. [dostęp 2019-09-04].
  2. 1996-97 FIS Continental Cup Ski-Jumping (jap.). skijumping-db.net, 2008-08-30. [dostęp 2014-04-13].
  3. Adam Kwieciński: Typ zawodów: Puchar Kontynentalny, sezon: 1997. [dostęp 2016-09-25].

Media użyte na tej stronie