Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2007/2008

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2007/2008
2006/20072008/2009
Data1 grudnia 2007 - 11 marca 2008
Miejsce rozpoczęciaWłochy Pragelato
Miejsce zakończeniaNorwegia Vikersund
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyAustria Stefan Thurnbichler

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2007/2008 – rozpoczął się 1 grudnia 2007 roku w Pragelato, a zakończył 12 marca 2008 roku w Vikersund.

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.1 grudnia 2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteHS140-Austria Manuel FettnerCzechy Jakub JandaAustria Roland Müller
2.2 grudnia 2007Włochy PragelatoTrampolino a MonteHS140-Austria Thomas ThurnbichlerCzechy Jakub JandaWłochy Andrea Morassi
3.11 grudnia 2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100[1]Austria Mario InnauerAustria Roland MüllerCzechy Jan Matura
4.12 grudnia 2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100-Austria Roland MüllerAustria Manuel FettnerNorwegia Andreas Vilberg
5.13 grudnia 2007Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100-Austria Manuel FettnerSłowenia Mitja MežnarNorwegia Andreas Vilberg
5.15 grudnia 2007Finlandia LahtiSalpausselkäHS130[2]odwołany
6.16 grudnia 2007Finlandia LahtiSalpausselkäHS130[3]odwołany
7.21 grudnia 2007Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeHS140-Niemcy Martin SchmittAustria Balthasar SchneiderAustria Stefan Thurnbichler
8.22 grudnia 2007Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeHS140-Norwegia Andreas VilbergAustria Martin HöllwarthAustria Stefan Kaiser
9.27 grudnia 2007Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Czechy Jakub JandaAustria Bastian KaltenböckNorwegia Jon Aaraas
10.28 grudnia 2007Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Czechy Jakub JandaAustria Stefan KaiserNorwegia Kim René Elverum Sorsell
11.5 stycznia 2008Słowenia KranjBauhenkHS109-Czechy Antonín HájekNorwegia Jon AaraasSłowenia Jure Bogataj
12.6 stycznia 2008Słowenia KranjBauhenkHS109-Austria Bastian KaltenböckNorwegia Kim René Elverum SorsellCzechy Antonín Hájek
13.11 stycznia 2008Japonia SapporoMiyanomoriHS100-Niemcy Stephan HockeJaponia Yūta WataseAustria Bastian Kaltenböck
14.12 stycznia 2008Japonia SapporoOkurayamaHS134-Słowenia Jure ŠinkovecAustria Stefan ThurnbichlerJaponia Yukio Sakano
15.13 stycznia 2008Japonia SapporoOkurayamaHS134-Austria Bastian KaltenböckNorwegia Ole Marius IngvaldsenAustria Stefan Thurnbichler
16.19 stycznia 2008Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS110-Austria Martin HöllwarthAustria Mario InnauerCzechy Ondřej Vaculík
17.20 stycznia 2008Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS110[4]odwołany
18.25 stycznia 2008Czechy LiberecJeštědHS100[3]odwołany
19.26 stycznia 2008Czechy LiberecJeštědHS100[3]odwołany
20.2 lutego 2008Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Norwegia Lars BystølNorwegia Kim René Elverum SorsellAustria Stefan Thurnbichler
21.3 lutego 2008Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Norwegia Lars BystølSłowenia Jure ŠinkovecNorwegia Kim René Elverum Sorsell
22.9 lutego 2008Niemcy HinterzartenAdlerschanzeHS108[5]Norwegia Thomas LobbenAustria Thomas ThurnbichlerNorwegia Kim René Elverum Sorsell
23.10 lutego 2008Niemcy HinterzartenAdlerschanzeHS108[5][6]Norwegia Lars BystølAustria Stefan ThurnbichlerNiemcy Felix Schoft
24.16 lutego 2008Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133-Austria Stefan ThurnbichlerNorwegia Henning StensrudNorwegia Andreas Vilberg
25.17 lutego 2008Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133[4]odwołany
26.23 lutego 2008Austria RamsauMattensprunganlageHS98[7]Austria Wolfgang LoitzlAustria Bastian KaltenböckAustria Manuel Fettner
27.24 lutego 2008Austria RamsauMattensprunganlageHS98[7]Austria Manuel FettnerAustria Wolfgang LoitzlAustria Bastian Kaltenböck
28.1 marca 2008Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkHS140-Austria Bastian KaltenböckNorwegia Thomas LobbenAustria Stefan Thurnbichler
29.2 marca 2008Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkHS140-Czechy Martin CiklAustria Daniel Lackner
Austria Martin Höllwarth
-
30.8 marca 2008Norwegia TrondheimGranåsenHS131-Austria Bastian KaltenböckNorwegia Henning StensrudNorwegia Roar Ljøkelsøy
31.9 marca 2008Norwegia TrondheimGranåsenHS131-Norwegia Roar LjøkelsøyAustria Bastian KaltenböckNorwegia Henning Stensrud
32.10 marca 2008Norwegia VikersundVikersundbakkenHS100[8]Austria Bastian KaltenböckNorwegia Lars BystølCzechy Martin Cikl
33.11 marca 2008Norwegia VikersundVikersundbakkenHS100-Austria Stefan ThurnbichlerAustria Bastian KaltenböckNorwegia Vegard Haukø Sklett

Statystyki indywidualne

ZawodnikPragelato 1.12Pragelato 2.15Rovaniemi 11.12Rovaniemi 12.12Rovaniemi 13.12Garmisch-Partenkirchen 21.12Garmisch-Partenkirchen 22.12Engelberg 27.12Engelberg 28.12Kranj 5.01Kranj 6.01Sapporo 11.01Sapporo 12.01Sapporo 13.01Brotterode 19.01Zakopane 2.02Zakopane 3.02Hinterzarten 9.02Hinterzarten 10.02Iron Mountain 16.02Ramsau 23.02Ramsau 24.02Whistler 1.03Whistler 2.03Trondheim 8.03Trondheim 9.03Vikersund 10.03Vikersund 11.03
 Austria
Markus Eggenhofer--322812--12253653--------17517112106519
David Fallmann--------------------4546------
Manuel Fettner16251---------5-----31------
Nicolas Fettner---------3232----8146521218464131611
Martin Höllwarth64---62227-----15810---913142----
Mario Innauer--1512412-------2--128---------
Stefan Kaiser19117514-342-----85226172192222718----
Bastian Kaltenböck-----12923016134113-----231111212
Daniel Katzian--------------------dsqdsq------
Daniel Lackner---------132810718648127518105242172040
Wolfgang Loitzl--------------------12------
Roland Müller35219106306------2512151423----11151012
Manuel Poppinger--------------------dsq14------
Balthasar Schneider--311172574--8121165112517162931914----
Andreas Strolz-------40292430---------3618--36976
Stefan Thurnbichler88---3148561942393442113631922741
Thomas Thurnbichler51dsq1510910--------732211-3121--30202236
David Unterberger1822221915----3441---------1739------
Andreas Widhölzl1721---54---2226--------10--------
 Białoruś
Maksim Anisimau-------3638-------------------
 Bułgaria
Petyr Fyrtunow44dsq---444649415248242831394672---3847------
Bogomił Pawłowdsqdns-------6161---67dsq816263---------
Władimir Zografski5456---72dsqdsq565449---5959593835-4139------
 Czechy
Martin Cikl--------------------112081161238
Antonín Hájek-------52113-----------------
Lukáš Hlava-----172417211113----1315---65135122284
Jakub Janda2230720191611-----------388------
Čestmír Kožíšek-------28332627---622727---dsq34--3841339
Lukáš Kuban-------25374339---173949-------46334734
Robert Kuban--------------68-------------
Jan Matura23731024-----------------------
Jan Mazoch1551152641433616201012---251743---3337------
Jiří Mazoch3328dsq4638----2524----4113---4348--33184218
Martin Plhal--------------306442-------dsq534941
Vlastibor Sedlák132011132488---------------------
Ondřej Vaculík-----1435343659---33819---242862224212514
 Estonia
Jaan Jüris--dsq5754-----------------------
Tõnis Kartau-----7776-----------------58dsq5252
Illimar Pärn--4958dsq6966-----------------50474435
Mats Piho--3445516272---------------------
Jens Salumäe--435037-------------------52503029
 Finlandia
Jussi Hautamäki--1522223111--2829----5329-----------
Joonas Ikonen-----------------2033---2020----
Mika Kauhanen391445-------------------------
Kalle Keituri--------------51-------------
Kai Kovaljeff--2144-1613--4638-----------------
Jere Kykkänendsq35-38-5567---------------------
Ville Larinto--53334----432------5014-------4245
Veli-Matti Lindström--17186---------31-------------
Olli Muotka212349-----------241229-----------
Sami Niemi--2592---------10-------------
Olli Pekkala----------------------2427----
Niko Petjala-------------------32--------
Juha-Matti Ruuskanen--2029-1819--------3565218---------
Ossi-Pekka Valta-------------------35--------
Anssi Ylipulli5038-------------23243323---------
Kimmo Yliriesto---40-----1522--------28------4544
 Francja
Benjamin Bourqui53dsq---------------3752---------
Alexandre Mabboux5247--------------------------
Nicolas Mayer--374049--5262--------4753---------
Pierre Emmanuel Robe5143-----5046--------2734---------
 Holandia
Thomas de Wit-----------------6062-4951--56545149
 Japonia
Kota Endō------------27---------------
Akira Higashi-----------1918911-------------
Shōtarō Hosoda-------------21--------------
Shūsaku Hosoyama-----------7193254-------------
Kenshirō Itō12102526261519-----2414--------------
Ryōhei Nishimori------------2126--------------
Takanobu Okabe------------65--------------
Yoshihiko Osanai3540dns49455945-----2523--------------
Yukio Sakano------------319--------------
Kento Sakuyama4241dns59465230-----1716--------------
Taro Takayanagi------------dsq7--------------
Shōta Tanaka-----------13262453-------------
Keita Umezaki4050dns55476371---------------------
Yūta Watase-----------213224-------------
Kazuya Yoshioka--2516334127---------------------
 Kanada
Gregory Baxter--4051444543-------553940-----1915--31dns
Mackenzie Boyd-Clowes--4660496658-------566453-----dsq23----
Eric Mitchell----------------------2729----
Trevor Morrice--345147---------416865-----3425----
Stefan Read--------------331555-----1817--39dns
Matthew Rowley----------------------32dns----
 Kazachstan
Iwan Karaułow-----6565-------57-63-----------
Anatolij Karpienko--------------------dsqdsq------
Nikołaj Karpienko-------910------2635-----------
Aleksiej Korolow-------4852-----384557-----------
Jewgienij Lowkin-----------------dsq53-4850------
Aleksiej Pczelincew-----------------5355-4752------
Asan Tachtachunow-------5148------69------------
Radik Żaparow-------2931-----122850-----------
 Korea Południowa
Choi Heung-chul--------------19--3941---------
Choi Yong-jik--------------34--2831---------
Kang Chil-ku-----4846----2029204833672924---------
Kim Hyun-ki-----------12510dns--4428---------
 Niemcy
Pascal Bodmer2845---29555839-35------910-3138--21232626
Tobias Bogner2424---39445443------2222--11--171623251648
Severin Freund--14215------------368-2830--34312223
Christoph Hänel-----dsq3327232716------5626-3044--16dsq3324
Stephan Hocke---------216181537---------6161215
Kevin Horlacher3337---3242--41------------------
Mark Krauspenhaar-------2316-----50----19--------
Maximilian Mechler-----6854---------------------
Julian Musiol--98212356-------462954--20--------
Jörg Ritzerfeld-----2223----15162721197-----------
Martin Schmitt-----14---------------------
Felix Schoft3226---2732----------143-1519--205149
Erik Simon--22176----------1139-----158----
Georg Späth---------------3020-----------
Christian Ulmer-----6053----133225-----25--------
Andreas Wank--74302121--1714------1913-2522------
Benedikt Wider------------------------47453921
Andre Wolfram-----6759---------------------
 Norwegia
Jon Aaraas2016181454--3824-------------7142113
Lars Bystøl16323412101815--------1111161916----25
Kim René Elverum Sorsell2217---72010372----23344-------1439
Johan Remen Evensen-----------21304----------910--
Andre Fredheim-------------------------dsq--
Kenneth Gangnes-------18193515----1016---------187
Tord Markussen Hammer------------------------4549--
Terje Hilde-------1111--11163045-----3443--1926--
Ole Marius Ingvaldsen--543339------1720223----314022--3939--
Robert Johansson----------------------2312dsq---
Eirik Kjelstrup--2442313551--------2428235-----27422232
Roar Ljøkelsøy------------------------31--
Thomas Lobben1119493928----1331---22--120142072103419937
Sigurd Pettersen--------------------412------
Atle Pedersen Rønsen-------dsq123344----3121-------2844--
Vegard Haukø Sklett-----3437-------14--53113--116154193
Henning Stensrud948-----------------284--23--
Andreas Stjernen-------35274040----4960-------4346--
Vegard Swensen-----------181535--------21213227--
Andreas Vilberg712103251-------26--31393--------
Erik Leine Wangen-----3725-------20---------3711--
 Polska
Marcin Bachleda3115---137------------41611------
Wojciech Gąsienica-Kotelnicki---------------7069-----------
Stefan Hula41302923323838--19189106----------31281131
Jakub Kot---------------46514548---------
Maciej Kot--------------2675-----------
Dawid Kowal---------------42403327-----40302830
Dawid Kubacki--------------425362-----------
Robert Mateja2741-------------5123--71435------
Grzegorz Miętus---------------4361-----------
Krzysztof Miętus--385453----1823---3618343237-----18243522
Klemens Murańka---------dsq7-----------------
Tomasz Pochwała-----------dsq22dsq-6364-----------
Łukasz Rutkowski--1825185049--238---1635174035-----138615
Rafał Śliż4538---5750--------2145--122627------
Tomisław Tajner-----------22dsq33-5356--274549------
Piotr Żyła--13208------5913--------------
 Rosja
Ilmir Chazietdinow------74---------------------
Iwan Czumyszew-----49612161-----47-75-----------
Anton Kaliniczenko-----------------dsq47---------
Stanisław Oszczepkow5958dns6358-------------------55565453
Jewgienij Plechow5746-----5760--2631286174744850-------4128
Dmitrij Ponomariew6159dns625976---56552733294075-5757-----5755--
Ilja Roslakow-----3226---------------------
Aleksiej Siłajew--dns6560------253434--------------
Dmitrij Sporynin-------dsq55------6665-------48374742
Roman Trofimow5557dns64576162534431252323123250694037-----41384543
 Rumunia
Andrei Balazs---------------73785859---------
Mihai Damian---------------76805960---------
Szilveszter Kozma---------------dsq766164---------
Remus Tudor---------------81836361---------
 Słowacja
Martin Mesík---------------7243-----------
Mojmir Nosal-----75dsq--dns-----7871-----------
Vladimír Roško---------------7779-----------
Tomáš Zmoray-----7375--dns-----6777-----------
 Słowenia
Jure Bogataj352544352711226935---------1114--1436--
Anže Damjan2934414642--13173036----3238--22dsq42----2727
Nejc Frank---------4751----5631----36------
Robert Hrgota-----2628--3757---------------3720
Jernej Košnjek---------4954------4842---------
Matic Kramaršič-----391719425544---------------3117
Rok Mandl---------3847------919291031--4432--
Mitja Mežnar251312242--2014910---18203330dns-726--829--
Primož Pikl---------4250----79242212152231--2640--
Andraž Pograjc---------5859---------------3838
Matjaž Pungertar--------------------------3533
Gorazd Robnik-----283331352921---521636--3636-------
Primož Roglič3031415339--26134546------2445---------
Jure Šinkovec42493936233631--20176117446284---------
Sašo Tadič---------5356-----------------
Jurij Tepeš1433-----1415--------1722-----548--
Jan Tomazin--------------35-------------
Rok Urbanc37293232192441--11111114828141871482729--4935--
Rok Zima-----5370---------------------
Primož Zupan--------------434837---3425----2945
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander60--------------71-4346-4341------
Buck Bailey--------------64-73555642--------
Andrew Bliss----------------------2632----
Evan Bliss-------------------34--3126----
Nicholas Fairall-----4239-------656246464937--------
Michael Glasder-------------------41--------
Josh Hanson-------------------43--------
Blake Hughes5653-----------------40--3034----
Anders Johnson38363143294648-------153552--33--------
Chris Lamb5852---6452-------585748354030--------
Kyle Lockhart-54-----------------39--------
John Lyons-----4740------------38--2224----
 Szwajcaria
Vital Anken-------6164-------------------
Guillaume Berney-------6059-------------------
Sebastien Cala-------4451--------5451---------
Gregor Deschwanden-------4358-------------------
Pascal Egloff-------5949-------------------
Rémi Français4727534634--37254432-----------------
Marco Grigoli-------46dsq-------------------
Antoine Guignard2618473016--1523820---69--1630---161351341325
Felix Kläsi-------5654-------------------
Guido Landert-----------------2128---104----
Adrian Schuler-------4718-------------------
 Szwecja
Fredrik Balkåsen--525652302941285060---665968515826----5352--
Oskar Englund----------------------2828--5050
Johan Erikson--2831362557---------------------
Niklas Eriksson----------------------2931----
Isak Grimholm-------39473841---274446404218----2951--
Jakob Grimholm--486156706838634843---60-------------
Josef Larsson----------------------3333--5351
Alexander Mitz----------------------253054575547
Carl Nordin--553643516333395136---493432262424----2543--
 Ukraina
Wołodymyr Boszczuk-------4545-------------------
Ołeksandr Łazarowycz-------3231-------------------
Witalij Szumbareć-------2434------6158-----------
Wołodymyr Werediuk---------------7982-----------
 Węgry
Dénes Pungor---------6052---------5053------
 Włochy
Marco Beltrame-----576042575752---------4245------
Sebastian Colloredo109--------------------------
Roberto Dellasega4954---74735553-------------------
Michele Liva4843---7169---------------------
Andrea Morassi43--------------------------
Simone Morassi46dsq---566362505958-----------------
1-3     4-30     poniżej 30     dns – Zawodnik zgłoszony do konkursu nie wystartował
dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany     - – Zawodnik nie zgłoszony do konkursu

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja końcowa (po 33 / 33 konkursach)

MiejsceZawodnikWystępyPunktyStrata do lidera
1.Austria Stefan Thurnbichler2511570
2.Austria Bastian Kaltenböck181101-56
3.Norwegia Lars Bystøl16608-549
4.Austria Balthasar Schneider20580-577
5.Austria Roland Müller18579-578
6.Austria Manuel Fettner8570-587
7.Austria Martin Höllwarth13528-629
8.Austria Daniel Lackner19512-645
9.Norwegia Kim René Elverum Sorsell14490-667
10.Austria Stefan Kaiser18482-675
...
31.Polska Łukasz Rutkowski16209-948
35.Polska Marcin Bachleda7161-996
38.Polska Stefan Hula16158-999
39.Polska Piotr Żyła6157-1000
64.Polska Maciej Kot383-1074
73.Polska Robert Mateja766-1091
76.Polska Krzysztof Miętus1463-1094
89.Polska Rafał Śliż941-1116
92.Polska Klemens Murańka236-1121
119.Polska Tomisław Tajner713-1144
121.Polska Tomasz Pochwała512-1145
132.Polska Dawid Kowal89-1148

Przypisy

  1. Konkurs przeniesiony z Lahti, 15 grudnia
  2. Konkurs odwołany i przeniesiony do Rovaniemi, na 11 grudnia z powodu wysokich temperatur i braku śniegu
  3. a b c Konkurs odwołany z powodu wysokich temperatur i braku śniegu
  4. a b Konkurs odwołany z powodu złych warunków atmosferycznych
  5. a b Konkurs przeniesiony z Braunlage
  6. Rozegrano jedną serię
  7. a b Konkurs przeniesiony z Bischofshofen
  8. Konkurs przeniesiony z 12 marca

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Sin foto.svg
Autor: User:Huhsunqu, Licencja: CC BY-SA 2.5
Image in case there's a portrait missing.