Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2008/2009

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2008/2009
2007/20082009/2010
Data8 grudnia 2008 - 22 marca 2009
Miejsce rozpoczęciaFinlandia Rovaniemi
Miejsce zakończeniaFinlandia Ruka
OrganizatorFIS
Zwycięzcy
Puchar KontynentalnyAustria Stefan Thurnbichler

Puchar Kontynentalny w skokach narciarskich 2008/2009 – rozpoczął się 8 grudnia 2008 roku w Rovaniemi a zakończył 22 marca w Ruce. Pierwszy raz w historii w Polsce odbyły się 4 konkursy.

Zwycięzcy

Kalendarz i wyniki

LpDataMiejscowośćSkoczniaHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsce
1.9 grudnia 2008Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100-Niemcy Stephan HockeNiemcy Pascal BodmerAustria Manuel Fettner
2.10 grudnia 2008Finlandia RovaniemiOunasvaaraHS100-Niemcy Stephan HockeNiemcy Pascal BodmerAustria Daniel Lackner
3.13 grudnia 2008Norwegia VikersundVikersundbakkenHS117-Niemcy Stephan HockeAustria Daniel LacknerSłowenia Rok Urbanc
4.14 grudnia 2008Norwegia VikersundVikersundbakkenHS117-Niemcy Stephan HockeNiemcy Tobias BognerAustria David Unterberger
5.20 grudnia 2008Czechy LiberecJeštědHS134-Austria Daniel LacknerAustria Florian Schabereiter
Rosja Roman Trofimow
-
6.20 grudnia 2008Czechy LiberecJeštědHS134[1]Norwegia Atle Pedersen RønsenSłowenia Rok UrbancCzechy Lukáš Hlava
21 grudnia 2008Czechy LiberecJeštědHS134[2]odwołany
7.27 grudnia 2008Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Norwegia Sigurd PettersenNorwegia Kenneth GangnesAustria Roland Müller
Czechy Lukáš Hlava
8.28 grudnia 2008Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeHS137-Norwegia Sigurd PettersenSłowenia Rok UrbancAustria Manuel Fettner
9.3 stycznia 2008Niemcy BraunlageWurmbergschanzeHS100-Czechy Martin CiklAustria Andreas StrolzCzechy Lukáš Hlava
Czechy Jan Matura
10.4 stycznia 2008Niemcy BraunlageWurmbergschanzeHS100-Norwegia Sigurd PettersenCzechy Lukáš HlavaAustria Andreas Strolz
11.9 stycznia 2009Japonia SapporoMiyanomoriHS100-Japonia Takanobu OkabeNorwegia Jon AaraasJaponia Shūsaku Hosoyama
12.10 stycznia 2009Japonia SapporoOkurayamaHS134-Norwegia Vegard Haukø SklettNiemcy Christian UlmerNiemcy Maximilian Mechler
13.11 stycznia 2009Japonia SapporoOkurayamaHS134-Japonia Takanobu OkabeJaponia Kazuyoshi FunakiNorwegia Vegard Haukø Sklett
14.17 stycznia 2009Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraHS140-Niemcy Christian UlmerAustria Lukas MüllerNorwegia Kenneth Gangnes
15.18 stycznia 2009Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraHS140-Norwegia Vegard Haukø SklettAustria Lukas MüllerCzechy Lukáš Hlava
16.24 stycznia 2009Słowenia KranjBauhenkHS109-Niemcy Julian MusiolCzechy Ondřej VaculíkSłowenia Žiga Mandl
17.25 stycznia 2009Słowenia KranjBauhenkHS109-Polska Rafał ŚliżSłowenia Peter PrevcSłowenia Primož Pikl
18.31 stycznia 2009Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeHS142-Czechy Jakub JandaCzechy Ondřej VaculíkNiemcy Pascal Bodmer
19.1 lutego 2009Niemcy Titisee-NeustadtHochfirstschanzeHS142-Czechy Jakub JandaAustria Roland MüllerAustria Daniel Lackner
20.8 lutego 2009Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Słowacja Tomáš ZmorayCzechy Borek SedlákPolska Marcin Bachleda
21.8 lutego 2009Polska ZakopaneWielka KrokiewHS134-Czechy Lukáš HlavaCzechy Jan MaturaCzechy Borek Sedlák
22.14 lutego 2009Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133-Austria Lukas MüllerAustria Stefan ThurnbichlerNorwegia Jon Aaraas
23.15 lutego 2009Stany Zjednoczone Iron MountainPine MountainHS133-Austria Lukas MüllerAustria Stefan ThurnbichlerSłowenia Anže Damjan
24.21 lutego 2009Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS110-Austria Lukas MüllerAustria Stefan ThurnbichlerSłowenia Primož Pikl
25.22 lutego 2009Niemcy BrotterodeInselbergschanzeHS110-Austria Stefan ThurnbichlerNorwegia Jon AaraasAustria Lukas Müller
26.28 lutego 2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaHS134-Austria Stefan ThurnbichlerAustria Andreas KoflerNorwegia Kim René Elverum Sorsell
27.1 marca 2009Polska Wisłaim. Adama MałyszaHS134-Austria Andreas KoflerNorwegia Bjørn Einar RomørenNorwegia Jon Aaraas
28.7 marca 2009Norwegia TrondheimGranåsenHS131-Austria Stefan ThurnbichlerAustria Manuel FettnerSłowenia Matic Kramaršič
29.8 marca 2009Norwegia TrondheimGranåsenHS131-Norwegia Thomas LobbenNorwegia Vegard Haukø SklettAustria Stefan Thurnbichler
30.14 marca 2009Włochy PragelatoTrampolino a MonteHS140-Niemcy Severin FreundNiemcy Danny QueckNiemcy Nico Polichronidis
31.15 marca 2009Włochy PragelatoTrampolino a MonteHS140-Niemcy Severin FreundSłowenia Peter PrevcSłowenia Matic Kramaršič
21 marca 2009Finlandia RukaRukatunturiHS142[3]odwołany
32.22 marca 2009Finlandia RukaRukatunturiHS142[4]Austria Manuel FettnerNorwegia Jon AaraasAustria Andreas Kofler
33.22 marca 2009Finlandia RukaRukatunturiHS142-Austria Andreas KoflerNorwegia Jon AaraasNorwegia Thomas Lobben

Statystyki indywidualne

ZawodnikRovaniemi 09.12Rovaniemi 10.12Vikersund 13.12Vikersund 14.12Liberec 20.12Liberec 20.12Engelberg 27.12Engelberg 28.12Braunlage 03.01Braunlage 04.01Sapporo 09.01Sapporo 10.01Sapporo 11.01Bischofshofen 17.01Bischofshofen 18.01Kranj 24.01Kranj 25.01Titisee-Neustadt 31.01Titisee-Neustadt 01.02Zakopane 08.02Zakopane 08.02Iron Mountain 14.02Iron Mountain 15.02Brotterode 21.02Brotterode 22.02Wisła 28.02Wisła 01.03Trondheim 07.03Trondheim 08.03Pragelato 14.03Pragelato 15.03Ruka 21.03Ruka 22.03
 Austria
Lukas Bergmann---------52---3521------------------
Manuel Fettner371614--53---------39482107125122135211136115
Nicolas Fettner----4321816--11232733292724--7829------------
Michael Hayböck16253538----285---27252949------11271331201922191413
Stefan Hayböck34184123----4656---4048----3548--3120------1921
Mario Innauer-------------3739------------------
Bastian Kaltenböck-------------6813121310--------------
Andreas Kofler-------------------------21----31
Daniel Lackner5326115-----------4330722182213--11182813146
Johannes Lenz--------------66------------------
Lukas Müller------37242934---2297----1112------622
Roland Müller-1761639539---------dsq238161814--3425--17113642
Arthur Pauli--------3651---2020------------------
Manuel Poppinger-------------3546--------2438--------
Florian Schabereiter6102124281711-----2413------817--18193331----
Balthasar Schneider1341445311113-----42111917830225108--11936343135--
Andreas Strolz----1244--23---32451453282260243252630--39423345--
Stefan Thurnbichler------3014--911416187347821422211513--47
Thomas Thurnbichler----2319--1652420196131----------3017--1931--
David Unterberger17105319432321878342091217323113--------21122034--
 Białoruś
Alaksandr Hanczarou-------------------4683--5149dnsdns------
 Bułgaria
Petyr Fyrtunow-----------------------------dsq57--
Władimir Zografski---------------3048--------dnsdns------
 Chiny
Li Yang---------------------------61445156--
Sun Jianping---------------------------65565861--
Tian Zhandong---------------------------59dsq3749--
Yang Guang---------------------------64555760--
 Czechy
Hubert Bláha----5145-------------5168------------
Martin Cikl192121950181022117-----------------------
Pavel Farkaš-----------------dsqdsq----4747--------
Lukáš Hlava31511225233532---43125182341------1174579
Jakub Janda-----------------11--------------
Čestmír Kožíšek1414272925132682344---1822----520--14154049--1820--
Robert Kubáň----5442-------3149443740503347--44294140------
Jan Matura------1912354---251024232726452--2118281613253917--
Jiří Mazoch---------------4952------48---------
Martin Plhal----29-70644327---62606264----------------
Borek Sedlák4016916344-------1223----23--82133845374530--
Vladimír Struhár----6160---------------------------
Ondřej Vaculík---------------29214--------------
 Estonia
Jaan Jüris6061-----------------------4951------
Tõnis Kartau68------------66---636366773129----------
Illimar Pärn5552--5557-------6860--616130643430--dnsdns------
Mats Piho6662-----------6353------------------
 Finlandia
Jussi Hautamäki--3420-----------------------------
Sami Heiskanen-63-----------------7976------------
Joonas Ikonen50--------------------------------
Mika Kauhanen4036-------------4839--1660------------
Kai Kovaljeff25362814-----------------------------
Mika Kulmala-58-------------------------6048----
Jere Kykkänen49--------------------2725----5649----
Jesse Kykkänen49--------------------------6254----
Arttu Lappi28193034-----------------------------
Veli-Matti Lindström3426-------------------------------
Jarkko Määttä-64-----------------------------3331
Olli Muotka-------------22143526----------------
Sami Niemi116-----------------7952----------55
Olli Pekkala31505741---------26153939----------------
Juha-Matti Ruuskanen4643-------------------------------
Sami Saapunki3649-----------3947----5667----------2623
Riku Tähkävuori--------------------------------36
Kimmo Yliriesto51--------------------------4933----
 Francja
Sebastian Cala------69------5765dsq-dsq45--2632----------
Julien Dorme-------294435---6062----7379----4950--5552--
Alexandre Mabboux------48524559---5859----2628------------
Nicolas Mayer--------5326---5137----4931----4734--1536--
Pierre Emmanuel Robe-----------------------------4746--
Jordan Taillard-------474831---------5073--------5652--
 Japonia
Shūji Endō----------152211--------------------
Kazuyoshi Funaki-----------102--------------------
Yūmu Harada------------dsq--------------------
Shōtarō Hosoda------------33--------------------
Shūsaku Hosoyama----------33811--------------------
Kenshirō Itō-----------128--------------------
Yūsuke Narita-----------28---------------------
Takanobu Okabe----------151--------------------
Yoshihiko Osanai-----------69--------------------
Yukio Sakano-----------3213--------------------
Kento Sakuyama-------------------1061------------
Taro Takayanagi-----------3637--------------------
Shōta Tanaka----------dsq717--------------------
Keita Umezaki-----------2421--------------------
Hiroaki Watanabe-----------19---------------------
 Kanada
Mackenzie Boyd-Clowes------49-3235-----------------------
Eric Mitchell-------476164-------59597278------------
Trevor Morrice------44455042-------454259743027----------
Stefan Read------31343132-----------------------
Wesley Savill-------------------------dnsdns------
 Kazachstan
Iwan Karaułow--------3442-------3836--------------
Anatolij Karpienko----535964635558272931----5256--------------
Jewgienij Lowkin----455468685838223532----48485853--4942--------
Aleksiej Pczelincew-------------------7784------------
Asan Tachtachunow----435357575549-------58581269--dsq39--------
Radik Żaparow533141402223---------106------2035--------
 Korea Południowa
Choi Heung-chul------2439184611422----1944--------------
Choi Yong-jik------29543057262728--------------------
Kang Chil-ku----5652----272535----5362--------------
Kim Hyun-ki----------111625----1415--------------
 Niemcy
Pascal Bodmer22451516-------77--36----13487------
Tobias Bogner9281324017-------292821725348-2520----------
Markus Eisenbichler------56201944-----------2324----1515----
Jonas Faller-----------------5052--------------
Nico Faller------2535345572114--415024207562------4241----
Richard Freitag-------------1042--29194753--29263629--1412--
Severin Freund-----------------2316----3525--241011925
Christoph Hänel----261120252443---4757--4231--2826----------
Nico Hermann------52411915---5140--5549----------3541--
Stephan Hocke1111-----------------------------
Florian Horst------6549-------------------43283227128
Marc Krauspenhaar------45154139-----332792453502123----------
Stephan Leyhe-------------------------------2728
Maximilian Mechler7293121389----4310--3846--40171677836483132--1815
Julian Musiol391225326----192624--110----1311--9212714219--
Nico Polichronidis-----------------------------3153230
Danny Queck44235636837-------2834413916182543--18dsq3827--24--
Jörg Ritzerfeld22223813213615231052101415----4347--------2422571112
Erik Simon----------1817617---5111425124106622------
Christian Ulmer141315331320161714915251420136-----4195686----
Andreas Wank---------------1618--3255491522dsq44----2538
Daniel Wenig---------2723--------------------dnsdns
Benedikt Wider-----------------5638--------------
 Norwegia
Jon Aaraas203423271741----28789814--241736192123----22
Kim René Elverum Sorsell27297113512761610---------2611----24----2713
Anders Fannemel265736---6065-------5761----------------
André Fredheim----------231334--2634--6421------44---2029
Jan Fuhre-------------------2641------23-3047--
Kenneth Gangnes81017181124241222---361815--15121119616--1017--104
Håkon Helgesen-----------------1031--20162524--------
Ole Marius Ingvaldsen213537910221337-----211943826271725--429--26-4618--
Robert Johansson--43---5035-------3120--1944----29401620----
Eirik Kjelstrup--31---4642-----------2036------30---1910
Thomas Lobben--8193646-----------------1243--61--163
Christoffer Nygård-5454------------------2431----------
Atle Pedersen Rønsen--263716121183812---4536--179----177141034-5031--
Sigurd Pettersen1020181228711221---------------1015939----
Erik Renmælmo--44------------------------32-716--
Bjørn Einar Romøren-------------------------7279----
Stig Sørensen Rud---------------------922----------
Vegard Haukø Sklett30820311426----513-1----------43942----
Erik Lyche Solheim---------------------515----------
Andreas Stjernen--48--------------3338------2411188----
Vegard Swensen-------------1315--2012--1710911--40-3842--
Rune Velta---------------------------54-2425--
Andreas Vilberg--4543---------43332334------2317--22164926--
Erik Leine Wangen-------------2217--1225--------------
 Polska
Marcin Bachleda-------------------319----31235735--2327
W. Gąsienica-Kotelnicki-----------------31363866------------
Stefan Hula----371433321318----------------28------
Jakub Kot465939354835-------------1157------------
Maciej Kot54--44-35--104-----3119--4839------------
Dawid Kowal-------------37262429305471---5040--------
Dawid Kubacki------4044--251829------6759--3636----1055--
Grzegorz Miętus-----49-------3432----534--------3628--
Krzysztof Miętus37482428592851-2421163718--5354--5237--4641--3538--1524
Klemens Murańka----------1430235356----5564----1920--1624--
Łukasz Rutkowski--------711-------15213715------------
Kamil Skrobot--------------------70------------
Kamil Stoch------87-------------------------
Rafał Śliż294245------------612265-------14523--2417
Andrzej Zapotoczny-4725263037-55--209306451----3340----31---2738--
Piotr Żyła2214197---------------5350--303643-3739--2220
 Rosja
Sergiej Byczkow---------------60596064--------------
Gieorgij Czerwiakow67-6657605867-6060---6564595657501871--45505130------
Dmitrij Ipatow------1432-------------------------
Stanisław Oszczepkow62-6455444663615763---5854545154554280--38dsq473755dsq26223011
Dmitrij Ponomariew63-65585650-675961---6767--------52485152------
Dmitrij Sporynin-------------------6982------5152dsq433733
Roman Trofimow513958512212728930---4844404511336314--34232012282368841
Aleksiej Wostriecow---------------------------414540503540
 Rumunia
Szilveszter Kozma--------6262293336------8381------------
Remus Tudor----------293938--------------------
 Słowacja
Matúš Mistrík---------------6157--6275------------
Mojmír Nosáľ-----------------------dsq---------
Tomáš Zmoray------54--------3543--146------------
 Słowenia
Luka Brnot-----------------4928--------------
Anže Damjan11272846183347273641---4041------631610152614211110--
Robert Hrgota24521082430926158---1453411--449------------
Jaka Hvala---------------dsq4----------------
Jernej Košnjek---------------44305117--------------
Matic Kramaršič----9291210616---19272231----1338--2213352531726
Luka Leban---------------5622----------------
Žiga Mandl------28305439-----316--------2735------
Mitja Mežnar---------------------------38131214--
Tomaž Naglič-----------------3741--------------
Andraž Pograjc44244832-----------5239----------------
Primož Pikl---------------283--418--35--------
Peter Prevc--------2118-----112--------1523294442--
Primož Roglič42465248---------5955------------------
Jure Šinkovec----------211516--41-----------------
Sašo Tadič----------53126---28347817215133328--------
Jurij Tepeš----6253540-------4760----1921----------
Rok Urbanc174433045262513-----521--766--4114--19274240--
 Stany Zjednoczone
Nicholas Alexander433640dsq273459332618---49dsq--4757----284444384630829--
Andrew Bliss--------------605062---63------------
Nicholas Fairall56393145---------11341546--dns-------------
Michael Glasder--------4628---46435055--5734--4334354047365339--
Zachery Hammill---------------------3637----------
Josh Hanson---------------------3534----------
Blake Hughes----494866665247-------6260--3828----------
Anders Johnson3832513873732------------6542------------
Nicholas Johnson---------------------3333----------
Krzysztof Kowalczyk---------------------3735----------
Christopher Lamb39dsq5343315653463925---54505557--6833--3946465350505258--
John Lyons---------------------2936----------
 Szwajcaria
Gregor Deschwanden56606054--5859-----4963--3646----4031--------
Pascal Egloff------55504232----58----845-----32--41522918
Rémi Français48456246--3651-----4452--4453----27333245------
Marco Grigoli------41603929---55-----2623--373245---54373121
Antoine Guignard61336353--6256---------41291356--32453947--34483449
Adrian Schuler31415949--42384948---1530----3649----2633--29213541
Pascal Sommer------6162-------------------------
 Szwecja
Fredrik Balkåsen--5556---------------2330------------
Oskar Englund6565-------------------------------
Niklas Eriksson59566152-----------------------5351--3740
Isak Grimholm5854475058273918-------------------------
Carl Nordin6351504220553858-----------6158------4846--3233
 Ukraina
Wołodymyr Boszczuk----41922----------3538------2318------
Ołeksandr Łazarowycz----4251-----------4543------2543------
Witalij Szumbareć----47404353---------2135------1746------
 Włochy
Alessio De Crignis--------3213---3024dsq25--4325------dsq434333--
Diego Dellasega--------3424----374632--7013------52292323--
Roberto Dellasega--------5135---5-3744--7437--------944--
Michael Lunardi---------49-----------------58474851--
Andrea Morassi-------------------732------1726----
Simone Morassi---------------5863------------dsq59--
1-3     4-30     31+     dns - Zawodnik nie wystartował      dsq - Zawodnik zdyskwalifikowany

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja po 33 / 33 konkursów

MiejsceZawodnikWystępyPunktyStrata do lidera
1Austria Stefan Thurnbichler2310450
2Czechy Lukáš Hlava24951-94
3Niemcy Christian Ulmer25787-258
4Norwegia Jon Aaraas23751-294
5Austria Manuel Fettner22725-320
6Austria Daniel Lackner20657-388
7Norwegia Kenneth Gangnes24651-394
8Austria Lukas Müller14643-402
9Niemcy Pascal Bodmer14596-449
10Norwegia Vegard Haukø Sklett14552-493
...............

Przypisy

  1. Konkurs przeniesiony z 21 grudnia
  2. Konkurs odwołany i przeniesiony na 20 grudnia z powodu niekorzystnych prognoz atmosferycznych
  3. Konkurs odwołany i przeniesiony na 22 marca z powodu niekorzystnych prognoz atmosferycznych
  4. Konkurs przeniesiony z 21 marca

Media użyte na tej stronie

Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Sin foto.svg
Autor: User:Huhsunqu, Licencja: CC BY-SA 2.5
Image in case there's a portrait missing.