File:Hipoteza Riemanna.mp3

Commons – repozytorium wolnych multimediów
Przejdź do nawigacji Przejdź do wyszukiwania

Hipoteza_Riemanna.mp3(plik dźwiękowy MP3, długość 49 min 14 s, ogółem 192 kbps, rozmiar pliku: 67,64 MB)

Podpisy

Podpisy

Odcinek podkastu Nauka XXI wieku

Opis[edytuj]

Opis
Polski: Hipoteza Riemanna to tylko jedna z wielu nierozwiązanych zagadek matematycznych. Zawiłości tej i innych hipotez przybliża dr. Bartosz Naskręcki z Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.

Audycja nagrana dzięki współpracy z Biblioteką Uniwersytecką Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblioteka_Uniwersytecka_w_Poznaniu

Dr Bartosz Naskręcki urodził się 11 maja 1986 roku. Jest absolwentem VIII LO im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Studiował na Wydziale Matematyki i Informatyki Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, który ukończył z wyróżnieniem (medal Sapere Aude) w roku 2010 broniąc pracę magisterską pod tytułem "O pewnym równaniu diofantycznym" napisaną pod kierunkiem profesora Wojciecha Gajdy. W tym samym roku został wyróżniony w 54. edycji Konkursu PTM im. Józefa Marcinkiewicza na najlepszą pracę studencką z matematyki. Będąc jeszcze studentem WMiI UAM otrzymał trzykrotnie stypendium Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, stypendium Fundacji Rodziny Kulczyków oraz był dwukrotnie nagrodzony na International Mathematics Competition (Blagoevgrad, Bułgaria, 2007, 2008). Nagrodę Główną PTM dla Młodych Matematyków za 2013 rok. Pracę doktorską pod tytułem "Rangi w rodzinach krzywych eliptycznych i formy modularne" napisaną pod kierunkiem prof. Wojciecha Gajdy obronił w 2014 roku. W latach 2014-2016 przebywał na stażu podoktorskim na Uniwersytecie w Bayreuth w Bawarii oraz w latach 2016-2017 na stażu podoktorskim na Uniwersytecie w Bristolu w Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w geometrii arytmetycznej i teorii liczb, łącząc metody teoretyczne z zaawansowanymi technikami numerycznymi.

Strona do subskrybowania: https://gopod.me/nauka

Audycja udostępniana jest na licencji CC-BY, w ramach nieodpłatnej działalności statutowej fundacji "Otwórz się". Każdy słuchacz może stać się mecenasem audycji deklarując comiesięczne wpłaty na stronie patronite.pl/boryskozielski. Zapraszam do kontaktu poprzez fanpage na facebook oraz e-mail boryskozielski@gmail.com. Żaden list nie pozostaje bez odpowiedzi.

Jeśli znasz kogoś kto interesuje się nauką tak jak Ty po prostu powiedz mu o tym podkaście i pokaż jak słuchać. Niech nas będzie więcej :)
Data
Źródło Praca własna
Autor Borys Kozielski

Licencja[edytuj]

Ja, właściciel praw autorskich do tego dzieła, udostępniam je na poniższej licencji
w:pl:Licencje Creative Commons
uznanie autorstwa
Ten plik udostępniony jest na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa 4.0 Międzynarodowe.
Wolno:
  • dzielić się – kopiować, rozpowszechniać, odtwarzać i wykonywać utwór
  • modyfikować – tworzyć utwory zależne
Na następujących warunkach:
  • uznanie autorstwa – musisz określić autorstwo utworu, podać link do licencji, a także wskazać czy utwór został zmieniony. Możesz to zrobić w każdy rozsądny sposób, o ile nie będzie to sugerować, że licencjodawca popiera Ciebie lub Twoje użycie utworu.

Historia pliku

Kliknij na odpowiedniej dacie/czasie, aby zobaczyć wersję pliku z tamtego okresu.

Data/czasMiniaturaWymiaryUżytkownikOpis
aktualny20:26, 19 sty 202049 min 14 s (67,64 MB)Borys Kozielski (dyskusja | edycje)User created page with UploadWizard

Poniższa strona korzysta z tego pliku:

Status konwersji

Zaktualizuj status konwersji
Format Szybkość transmisji Pobierz Status Czas kodowania
Ogg Vorbis 94 kbps Ukończono 20:27, 19 sty 2020 1 min 13 s

Globalne wykorzystanie pliku

Ten plik jest wykorzystywany także w innych projektach wiki: