2. Turniej Czterech Skoczni

2. Turniej Czterech Skoczni
2. Vierschanzentournee
19531954/1955
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody31 grudnia 1953
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 1954
Bischofshofen
I miejsce I miejsceOlaf B. Bjørnstad
 Norwegia
II miejsce II miejsceEino Kirjonen
 Finlandia
III miejsce III miejsceJosef Bradl
 Austria

2. Turniej Czterech Skoczni – druga w historii edycja Turnieju Czterech Skoczni, rozgrywana od 31 grudnia 1953 do 6 stycznia 1954.

Zwycięzcą turnieju został reprezentant Norwegii, Olaf B. Bjørnstad. Na podium TCS uplasowali się także: reprezentant Finlandii, Eino Kirjonen oraz reprezentant Austrii, Josef Bradl.

Oberstdorf

Data: 31 grudnia 1953
Państwo:  RFN
Skocznia: Schattenbergschanze

Wyniki konkursu

Zwycięzcą konkursu został Olaf B. Bjørnstad. Norweg o 1,5 punktu wyprzedził austriackiego skoczka, Josefa Bradla. Trzecie miejsce zajął reprezentant Finlandii, Aulis Kallakorpi, który stracił do zwycięzcy 6 punktów.

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad Norwegia222,0
2.Bradl, JosefJosef Bradl Austria220,5
3.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia216,0
4.Ellingsen, ArneArne Ellingsen Norwegia215,5
5.Rogelj, AlbinAlbin Rogelj Jugosławia207,0
6.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia206,0
7.Dengg, FranzFranz Dengg RFN204,0
8.Eder, FranzFranz Eder RFN202,0
9.Brutscher, ToniToni Brutscher RFN201,0
9.Nilsson, ArneArne Nilsson Szwecja201,0
11.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja200,0
12.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN197,0
13.Plank, AlbinAlbin Plank Austria196,0
14.Kerber, FerdlFerdl Kerber Austria194,0
15.Dietrich, RudiRudi Dietrich Austria192,5
16.Blokart, MaxMax Blokart Niemcy190,0
17.Weiler, SeppSepp Weiler RFN189,5
18.Leodolter, AloisAlois Leodolter Austria188,5
18.Baier, FranzFranz Baier RFN188,5
20.Steinnegger, WalterWalter Steinnegger Austria188,0
21.Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann Norwegia187,5
24.Böck, HelmutHelmut Böck Niemcy178

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 1954
Państwo:  RFN
Skocznia: Große Olympiaschanze

Wyniki konkursu

Zwycięzcą konkursu został Olaf B. Bjørnstad, który o 4,5 punktu wyprzedził Eino Kirjonena, zaś trzeciego Esko Mömme o 9 punktów.

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad Norwegia226,0
2.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia221,5
3.Mömme, EskoEsko Mömme Finlandia217,0
4.Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann Norwegia216,5
5.Eder, FranzFranz Eder RFN205,5
6.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia204,5
7.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja197,0
8.Nilsson, ArneArne Nilsson Szwecja192,5
9.Brutscher, ToniToni Brutscher RFN191,5
9.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN191,5
11.Pietikaeinen, MattiMatti Pietikaeinen Finlandia190,5
12.Kerber, FerdlFerdl Kerber Austria190,0
13.Rogelj, AlbinAlbin Rogelj Jugosławia189,0
14.Bradl, JosefJosef Bradl Austria188,5
14.Steinegger, WalterWalter Steinegger Austria188,5
16.Landenhammer, LeviLevi Landenhammer Niemcy186,5
17.Plank, AlbinAlbin Plank Austria183,5
17.Dengg, FranzFranz Dengg Niemcy183,5
19.Hauser, HeinzHeinz Hauser Niemcy181,5
19.Leodolter, LoisLois Leodolter Austria181,5
21.Ellingsen, ArneArne Ellingsen Norwegia181,0
22.Weiler, SeppSepp Weiler Niemcy180,0
23.Böck, HelmutHelmut Böck Niemcy
24.Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter Niemcy
28.Bolkart, MaxMax Bolkart Niemcy

Innsbruck

Data: 3 stycznia 1954
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel

Wyniki konkursu

Zwycięzcą konkursu został Nowreg Olaf B. Bjørnstad.Drugie miejsce zajął Fin Matti Pietikäinen, który przegrał ze zwycięzcą zaledwie o punkt.Trzecie miejsce zajął też Norweg Arnfinn Bergmann, który stracił do lidera 6 punktów.

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad Norwegia224,5
2.Pietikäinen, MattiMatti Pietikäinen Finlandia223,5
3.Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann Norwegia218,5
4.Ellingsen, ArneArne Ellingsen Norwegia218,0
5.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia217,5
6.Bradl, JosefJosef Bradl Austria212,5
7.Mömme, EskoEsko Mömme Finlandia211,5
8.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia207,5
9.Rogelj, AlbinAlbin Rogelj Jugosławia206,0
10.Nilsson, ArneArne Nilsson Szwecja203,5
11.Plank, AlbinAlbin Plank Austria
13.Steinegger, WalterWalter Steinegger Austria
14.Kleisl, SeppSepp Kleisl Niemcy197,5
16.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja
17.Dietrich, RudiRudi Dietrich Austria
18.Dengg, FranzFranz Dengg Niemcy194,0
19.Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter Niemcy193,0
21.Däscher, AndreasAndreas Däscher Szwajcaria
22.Steinegger, ErwinErwin Steinegger Austria
23.Wieser, ToniToni Wieser Austria
24.Kerber, FerdiFerdi Kerber Austria
25.Kostner, SiegfriedSiegfried Kostner Austria
26.Langus, JožeJože Langus Jugosławia
27.Winkler, HeinzHeinz Winkler Austria
28.Gotthold, WillyWilly Gotthold Niemcy165,0
29.Wilhelm, KarlKarl Wilhelm Austria
30.Brügger, GottfriedGottfried Brügger Szwajcaria
31.Finzgar, RudeRude Finzgar Jugosławia

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 1954
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Bradl, JosefJosef Bradl Austria222,5
2.Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann Norwegia218,4
3.Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad Norwegia215,6
3.Pietikäinen, MattiMatti Pietikäinen Finlandia215,6
5.Eder, FranzFranz Eder RFN213,4
6.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia210,1
7.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN208,8
8.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja207,0
9.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia206,2
10.Ellingsen, ArneArne Ellingsen Norwegia205,6

Klasyfikacja generalna

Poz.SkoczekKrajPunkty
1.Bjørnstad, Olaf B.Olaf B. Bjørnstad Norwegia888,1
2.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia851,2
3.Bradl, JosefJosef Bradl Austria844,0
4.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia838,1
5.Bergmann, ArnfinnArnfinn Bergmann Norwegia830,9
6.Ellingsen, ArneArne Ellingsen Norwegia820,1
7.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja800,5
8.Nilsson, ArneArne Nilsson Szwecja795,6
9.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN794,8
10.Rogelj, AlbinAlbin Rogelj Jugosławia792,2

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Flag of SFR Yugoslavia.svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Flag of Yugoslavia (1946-1992).svg
Flag of the Socialist Federal Republic of Yugoslavia (1946-1992).
The design (blazon) is defined in Article 4 of the Constitution for the Republic of Yugoslavia (1946). [1]
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).