3. Turniej Czterech Skoczni

3. Turniej Czterech Skoczni
3. Vierschanzentournee
1953/19541955/1956
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody30 grudnia 1954
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)8 stycznia 1954
Bischofshofen
I miejsce I miejsceHemmo Silvennoinen
 Finlandia
II miejsce II miejsceEino Kirjonen
 Finlandia
III miejsce III miejsceAulis Kallakorpi
 Finlandia

3. Turniej Czterech Skoczni rozgrywany był od 30 grudnia 1954 do 8 stycznia 1955.

Turniej wygrał Finlandia Hemmo Silvennoinen, nie odnosząc żadnego zwycięstwa w konkursach.

Oberstdorf

Data: 30 grudnia 1954
Państwo:  RFN
Skocznia: Schattenbergschanze
Źródło:[1]

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoPaństwoSkok 1 (m)Skok 2 (m)Punkty
1.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia68,568,0224,0
2.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia65,567,0220,0
2.Silvennoinen, HemmoHemmo Silvennoinen Finlandia67,066,5220,0
4.Knarvik, KjellKjell Knarvik Norwegia65,065,0217,0
4.Ruste, TorbjørnTorbjørn Ruste Norwegia67,067,5217,0
6.Brutscher, ToniToni Brutscher RFN64,566,5216,5
7.Hohenleitner, SeppSepp Hohenleitner RFN66,065,5216,0
8.Gundersen, GunderGunder Gundersen Norwegia66,565,0215,0
9.Bolkart, MaxMax Bolkart RFN64,064,0213,5
10.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN66,064,5210,0
11.Plank, AlbinAlbin Plank Austria63,064,0209,5
12.Bradl, JosefJosef Bradl Austria64,064,0209,0
13.Eder, FranzFranz Eder RFN66,565,5208,0
13.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja63,063,0208,0
13.Schjelderup, ThorleifThorleif Schjelderup Norwegia65,063,0208,0
16.Dengg, FranzFranz Dengg RFN62,563,0204,5
17.Moland, AsbjørnAsbjørn Moland Norwegia61,060,0202,0
18.Habersatter, WalterWalter Habersatter Austria64,564,5199,0
19.Bergseije, Lars-ÅkeLars-Åke Bergseije Szwecja198,5
20.Heilingbrunner, EdiEdi Heilingbrunner RFN195,5
23.Hohenegg, ErnstErnst Hohenegg Austria56,057,0174,5
25.Kerber, FerdlFerdl Kerber Austria61,563,0167,5
26.Schweinberger, RudiRudi Schweinberger Austria61,060,5158,5

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 1955
Państwo:  RFN
Skocznia: Große Olympiaschanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia228,0
2.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia220,5
3.Silvennoinen, HemmoHemmo Silvennoinen Finlandia218,5
4.Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter RFN215,5
4.Knarvik, KjellKjell Knarvik Norwegia215,5
6.Moland, AsbjørnAsbjørn Moland Norwegia205,0
7.Dengg, FranzFranz Dengg RFN203,5
8.Bergseije, Lars-ÅkeLars-Åke Bergseije Szwecja199,0
9.Plank, AlbinAlbin Plank Austria196,0
9.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN196,0

Innsbruck

Data: 6 stycznia 1955
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1Ruste, TorbjørnTorbjørn Ruste Norwegia225,0
2.Silvennoinen, HemmoHemmo Silvennoinen Finlandia222,0
3.Bolkart, MaxMax Bolkart RFN221,0
4.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia218,5
5.Bradl, JosefJosef Bradl Austria212,0
6.Hohenleiter, SeppSepp Hohenleiter RFN211,5
7.Plank, AlbinAlbin Plank Austria210,5
8.Gundersen, GunderGunder Gundersen Norwegia209,5
9.Brutscher, ToniToni Brutscher RFN209,0
10.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja206,0

Bischofshofen

Data: 8 stycznia 1955
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1Ruste, TorbjørnTorbjørn Ruste Norwegia224,5
2.Silvennoinen, HemmoHemmo Silvennoinen Finlandia217,5
3.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia216,2
4.Bradl, JosefJosef Bradl Austria215,1
5.Eder, FranzFranz Eder RFN205,8
6.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia205,1
7.Lauren, ToivoToivo Lauren Szwecja204,2
8.Plank, AlbinAlbin Plank Austria201,9
9.Knarvik, KjellKjell Knarvik Norwegia200,8
10.Leodolter, OttoOtto Leodolter Austria198,0

Klasyfikacja generalna

Poz.SkoczekKrajPunkty
1Silvennoinen, HemmoHemmo Silvennoinen Finlandia878,0
2.Kirjonen, EinoEino Kirjonen Finlandia875,2
3.Kallakorpi, AulisAulis Kallakorpi Finlandia851,1
4.Bradl, JosefJosef Bradl Austria831,1
5.Knarvik, KjellKjell Knarvik Norwegia824,3
6.Plank, AlbinAlbin Plank Austria818,2
7.Kleisl, SeppSepp Kleisl RFN799,5
8.Dengg, FranzFranz Dengg Niemcy791,4
9.Moland, AsbjørnAsbjørn Moland Norwegia790,6
10.Bergseije, Lars-ÅkeLars-Åke Bergseije Szwecja788,9
10.Bolkart, MaxMax Bolkart RFN788,9

Przypisy

  1. Adam Kwieciński: Oberstdorf GER 1954.12.30 TCS (pol.). Wyniki-skoki.pl. [dostęp 2015-01-11].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie