52. Turniej Czterech Skoczni

52. Turniej Czterech Skoczni
52. Vierschanzentournee
2002/20032004/2005
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody29 grudnia 2003
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 2004
Bischofshofen
I miejsce I miejsceSigurd Pettersen
 Norwegia
II miejsce II miejsceMartin Höllwarth
 Austria
III miejsce III miejscePeter Žonta
 Słowenia
Sigurd Pettersen, zwycięzca 52. Turnieju Czterech Skoczni.

52. Turniej Czterech Skoczni (niem. 52. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2003/2004 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rozgrywany był od 29 grudnia 2003 do 6 stycznia 2004.

Cały turniej wygrał Norweg Sigurd Pettersen.

Q - zwycięzca pary kwalifikacyjnej
q - "szczęśliwy przegrany" (zawodnik przegrał w bezpośredniej rywalizacji, ale awansował do II tury)

Oberstdorf

Data: 29 grudnia 2003
Godzina: 13.45
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12 2003) - 143,5 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Polska Wojciech TajnervsNiemcy Alexander Herr
Czechy Jan MaturavsPolska Adam Małysz

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Sigurd Pettersen Norwegia133,0140,9143,5154,3295,2Q
2Thomas Morgenstern Austria132,5139,5129,0133,2272,7Q
3Martin Höllwarth Austria126,5127,2133,0141,9269,1Q
4Michael Uhrmann Niemcy128,5130,8132,0137,1267,9Q
5Noriaki Kasai Japonia124,5123,6131,5138,2261,8Q
6Rok Benkovič Słowenia133,5140,8123,5120,8261,6Q
7Georg Späth Niemcy129,0132,7127,0128,6261,3Q
8Tommy Ingebrigtsen Norwegia124,5122,1132,0138,1260,2q
9Adam Małysz Polska121,5116,7131,5137,7254,4Q
Roar Ljøkelsøy Norwegia125,5125,4127,5129,0254,4Q
11Peter Žonta Słowenia128,5130,8125,0123,0253,8Q
12Tami Kiuru Finlandia124,5122,1128,0129,9252,0Q
13Janne Ahonen Finlandia123,5121,8126,5127,2249,0Q
14Simon Ammann Szwajcaria123,5120,8127,0128,1248,9Q
15Maximilian Mechler Niemcy124,5122,1126,0125,8247,9Q
...........................
36Wojciech Tajner Polska114,0101,2--101,2P

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 2004
Godzina: 13.45
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 115 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (1.01 2001) - 129,5 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Japonia Kazuyoshi FunakivsPolska Adam Małysz

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Sigurd Pettersen Norwegia123,0128,4120,5125,4253,8Q
2Martin Höllwarth Austria118,5123,8121,0129,3253,1Q
3Georg Späth Niemcy120,5125,4118,5123,3248,7Q
4Janne Ahonen Finlandia120,0124,5120,0124,0248,5Q
5Peter Žonta Słowenia119,0121,2117,5120,0241,2Q
6Noriaki Kasai Japonia116,0118,3117,5121,5239,8Q
7Michael Uhrmann Niemcy118,0120,9116,5117,7238,6Q
8Thomas Morgenstern Austria115,5116,4116,0117,3233,7Q
9Sven Hannawald Niemcy114,5114,1116,0117,8231,9q
10Veli-Matti Lindström Finlandia115,5114,9115,5115,9230,8Q
11Lars Bystøl Norwegia115,5115,4114,0112,7228,1Q
12Maximilian Mechler Niemcy114,5113,6114,0113,7227,3Q
13Simon Ammann Szwajcaria114,0113,2114,0112,2225,4Q
14Roar Ljøkelsøy Norwegia114,5114,6111,5108,7223,3Q
15Andreas Goldberger Austria113,0111,9112,0109,6221,5q
Andreas KüttelSzwajcaria112,5111,0112,5110,5221,5q
...........................
19Adam Małysz Polska114,0112,7109,0104,7217,4Q

Innsbruck

Data: 4 stycznia 2004
Godzina: 13.45
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rekord skoczni: Niemcy Sven Hannawald (4.01 2002) - 134,5 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Szwajcaria Andreas KüttelvsPolska Adam Małysz
Polska Marcin BachledavsAustria Thomas Morgenstern

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Peter Žonta Słowenia128,0131,4128,5133,8265,2Q
2Veli-Matti Lindström Finlandia126,5129,2124,0124,7253,9Q
3Janne Ahonen Finlandia132,5135,0121,0118,8253,8Q
4Sigurd Pettersen Norwegia131,0134,8120,0117,0251,8Q
5Martin Höllwarth Austria131,5139,2117,5112,5251,7Q
6Noriaki Kasai Japonia127,0131,1120,5118,4249,5Q
7Thomas Morgenstern Austria128,5133,3118,5114,3247,6Q
8Lars Bystøl Norwegia130,0135,5116,5110,2245,7Q
9Sven Hannawald Niemcy128,0132,9117,5111,5244,4q
10Georg Späth Niemcy127,5131,5117,0111,1242,6Q
11Michael Uhrmann Niemcy125,5125,9119,5116,1242,0Q
12Akira Higashi Japonia124,5123,6119,0113,7237,3q
13Maximilian Mechler Niemcy127,5129,5115,0106,5236,0Q
14Bjørn Einar Romøren Norwegia121,0118,8119,0115,7234,5Q
15Wolfgang Loitzl Austria119,0115,2120,0118,0233,2Q
...........................
25Adam Małysz Polska115,0106,5118,0111,9218,4Q
50Marcin Bachleda Polska108,091,4--91,4P

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 2004
Godzina: 13.45
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rekord skoczni: Niemcy Sven Hannawald (6.01 2002) - 139 m

Zestawienie polskich par

Z powodu śniegu kwalifikacje do konkursu zostały przełożone z 5 na 6 stycznia, na godzinę przed głównymi zmaganiami. Wobec tego organizatorzy zrezygnowali z systemu KO.

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2Punkty
1Sigurd Pettersen Norwegia132,5132,0133,5133,8265,8
2Peter Žonta Słowenia134,0133,7131,5129,7263,4
3Janne Ahonen Finlandia131,5130,2132,0131,1261,3
4Thomas Morgenstern Austria138,0141,9125,0117,0258,9
5Martin Höllwarth Austria130,5126,9131,5130,7257,6
6Georg Späth Niemcy131,5130,2130,0127,0257,2
7Veli-Matti Lindström Finlandia133,0131,9129,0124,2256,1
8Matti Hautamäki Finlandia134,5135,6124,5116,1251,7
9Michael Uhrmann Niemcy130,5126,9128,5123,3250,2
10Roar Ljøkelsøy Norwegia124,0115,2133,0131,9247,1
11Noriaki Kasai Japonia126,5119,7129,0125,7245,4
12Andreas Goldberger Austria129,5126,6125,0117,5244,1
13Lars Bystøl Norwegia127,0122,1127,0120,6242,7
14Maximilian Mechler Niemcy126,5119,7125,5117,9237,6
15Bjørn Einar Romøren Norwegia126,0118,8125,5117,9236,7
Martin Schmitt Niemcy125,5117,9126,0118,8236,7
........................
20Adam Małysz Polska123,0111,9120,0106,5218,4

Klasyfikacja generalna

Poz.SkoczekKrajPunkty
1Sigurd Pettersen Norwegia1066.6
2Martin Höllwarth Austria1031.5
3Peter Žonta Słowenia1023.6
4Thomas Morgenstern Austria1012.9
5Janne Ahonen Finlandia1012.6
6Georg Späth Niemcy1009.8
7Michael Uhrmann Niemcy998.7
8Noriaki Kasai Japonia996.5
9Roar Ljøkelsøy Norwegia956.5
10Lars Bystøl Norwegia952.6
11Maximilian Mechler Niemcy948.8
12Sven Hannawald Niemcy935.4
13Bjørn Einar Romøren Norwegia933.5
14Simon Ammann Szwajcaria923.2
15Adam Małysz Polska908.6
............
61Wojciech Tajner Polska101.2
63Marcin Bachleda Polska91.4

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie