53. Turniej Czterech Skoczni

53. Turniej Czterech Skoczni
53. Vierschanzentournee
2003/20042005/2006
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody29 grudnia 2004
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 2005
Bischofshofen
I miejsce I miejsceJanne Ahonen
 Finlandia
II miejsce II miejsceMartin Höllwarth
 Austria
III miejsce III miejsceThomas Morgenstern
 Austria
Janne Ahonen, zwycięzca 53. Turnieju Czterech Skoczni.

53. Turniej Czterech Skoczni (niem. 53. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2004/2005 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich. Rozgrywany był od 29 grudnia 2004 do 6 stycznia 2005.

Cały turniej wygrał po raz trzeci w karierze Fin - Janne Ahonen. Po raz pierwszy w historii turnieju dwa konkursy zostały rozegrane przy sztucznym oświetleniu - w Oberstdorfie i Bischofshofen.

Q - zwycięzca pary kwalifikacyjnej
q - "szczęśliwy przegrany" (zawodnik przegrał w bezpośredniej rywalizacji, ale awansował do II tury)

Oberstdorf

Data: 29 grudnia 2004
Godzina: 16.30
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12 2003) - 143,5 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Niemcy Maximilian MechlervsPolska Robert Mateja
Polska Krystian DługopolskivsNiemcy Hans Petrat
Polska Adam MałyszvsFinlandia Janne Ahonen

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Janne Ahonen Finlandia127,0127,6135,5140,8268,4Q
2Roar Ljøkelsøy Norwegia116,0104,8140,0154,0258,8Q
3Adam Małysz Polska124,5123,6129,0130,2253,8q
4Daiki Itō Japonia125,0124,0125,0123,5247,5Q
5Martin Höllwarth Austria123,0120,9126,0124,8245,7Q
6Matti Hautamäki Finlandia122,5119,0126,5125,7244,7Q
7Jernej Damjan Słowenia116,5106,2133,0136,9243,1Q
8Michael Uhrmann Niemcy118,0107,9131,0134,8242,7Q
9Jakub Janda Czechy120,0114,5127,5127,5242,0Q
10Dmitrij Wasiljew Rosja117,5107,0130,5132,9239,9q
11Thomas Morgenstern Austria123,0119,9122,0118,6238,5Q
12Risto Jussilainen Finlandia116,5105,7130,5132,4238,1Q
13Daniel Forfang Norwegia119,5112,1126,5124,7236,8Q
14Robert Mateja Polska115,5104,4129,0130,7235,1q
15Noriaki Kasai Japonia121,0114,8123,0119,4234,2Q
...........................
28Krystian Długopolski Polska105,582,9107,087,6170,5Q

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 2005
Godzina: 13.45
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 115 m
Rozmiar skoczni (HS): 125 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (1.01 2001) - 129,5 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Polska Robert MatejavsAustria Andreas Kofler
Słowenia Robert KranjecvsPolska Adam Małysz

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Janne Ahonen Finlandia124,0129,7128,0130,4260,1Q
2Thomas Morgenstern Austria119,5123,6122,5130,5254,1Q
3Georg Späth Niemcy120,5125,4118,5121,8247,2Q
4Martin Höllwarth Austria116,0116,3121,5126,7243,0Q
5Michael Uhrmann Niemcy118,5120,8116,0115,8236,6Q
6Jakub Janda Czechy118,0119,9114,0113,2233,1Q
7Roar Ljøkelsøy Norwegia115,0115,0117,0117,6232,6Q
Adam Małysz Polska117,0117,6115,0115,0232,6Q
9Andreas Widhölzl Austria117,5115,5115,0114,0229,5Q
10Daiki Itō Japonia115,0115,0114,5113,1228,1Q
11Matti Hautamäki Finlandia111,5108,2118,5119,8228,0Q
12Robert Mateja Polska113,0110,4117,0117,1227,5Q
13Sigurd Pettersen Norwegia112,0108,6116,5116,7225,3Q
14Andreas Küttel Szwajcaria114,5111,6114,0113,2224,8Q
15Noriaki Kasai Japonia110,5105,4117,0117,6223,0Q

Innsbruck

Data: 3 stycznia 2005
Godzina: 13.45
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 130 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (11.09 2004) - 136 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Stany Zjednoczone Alan AlbornvsPolska Robert Mateja
Austria Andreas GoldbergervsPolska Adam Małysz

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Janne Ahonen Finlandia128,5132,3120,0111,5243,8Q
2Adam Małysz Polska123,5122,3120,0114,5236,8Q
3Jakub Janda Czechy122,0120,6118,0111,9232,5Q
4Thomas Morgenstern Austria112,599,0127,5130,0229,0Q
5Martin Höllwarth Austria118,5111,8121,5116,7228,5Q
6Andreas Widhölzl Austria115,0104,0123,5123,3227,3q
7Martin Schmitt Niemcy117,0109,1119,5114,6223,7q
8Michael Uhrmann Niemcy120,5115,9115,5104,4220,3Q
9Akira Higashi Japonia113,099,9122,5120,0219,9Q
10Tommy Ingebrigtsen Norwegia117,5109,5117,5109,0218,5q
11Daiki Itō Japonia114,0101,7120,5115,9217,6Q
12Jernej Damjan Słowenia118,5111,3116,0105,3216,6Q
13Roar Ljøkelsøy Norwegia117,5111,0114,5104,6215,6Q
14Nicolas Dessum Francja113,599,3121,5115,7215,0Q
15Andreas Küttel Szwajcaria119,0112,7114,0102,2214,9Q
...........................
28Robert Mateja Polska103,581,3112,097,1178,4Q

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 2005
Godzina: 16.30
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Japonia Daiki Itō (6.01 2005) - 143 m

Zestawienie polskich par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Polska Robert MatejavsSłowenia Rok Benkovič
Francja David LazzaronivsPolska Adam Małysz

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Martin Höllwarth Austria135,0136,5137,5140,5277,0Q
2Janne Ahonen Finlandia132,0128,1140,5142,9271,0Q
3Daiki Itō Japonia127,0119,6143,0149,9269,5Q
4Jakub Janda Czechy132,0130,1134,5135,1265,2Q
5Thomas Morgenstern Austria130,5127,9135,0136,0263,9Q
6Roar Ljøkelsøy Norwegia130,0124,5136,5138,2262,7Q
7Adam Małysz Polska132,5129,5134,5132,6262,1Q
8Georg Späth Niemcy128,0120,9135,5135,4256,3Q
9Sigurd Pettersen Norwegia125,5115,4136,5136,7252,1Q
10Noriaki Kasai Japonia128,5121,8129,5124,1245,9Q
11Wolfgang Loitzl Austria125,0115,5132,0129,6245,1Q
12Matti Hautamäki Finlandia127,5118,0130,5124,4242,4Q
13Michael Uhrmann Niemcy125,0114,0130,5125,4239,4Q
14Dmitrij Wasiljew Rosja123,5111,3126,5116,2227,5Q
15Daniel Forfang Norwegia125,0114,0125,5113,4227,4Q
...........................
36Robert Mateja Polska116,094,8--94,8P

Klasyfikacja generalna

Poz.SkoczekKrajPunkty
1Janne Ahonen Finlandia1043.3
2Martin Höllwarth Austria994.2
3Thomas Morgenstern Austria985.5
4Adam Małysz Polska985.3
5Jakub Janda Czechy972.8
6Roar Ljøkelsøy Norwegia969.7
7Daiki Itō Japonia962.7
8Michael Uhrmann Niemcy939.0
9Georg Späth Niemcy928.5
10Matti Hautamäki Finlandia922.2
11Noriaki Kasai Japonia907.1
12Dmitrij Wasiljew Rosja874.0
13Wolfgang Loitzl Austria859.6
14Andreas Küttel Szwajcaria859.2
15Henning Stensrud Norwegia855.5
............
17Robert Mateja Polska735.8
53Krystian Długopolski Polska170.5

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie