55. Turniej Czterech Skoczni

55. Turniej Czterech Skoczni
55. Vierschanzentournee
2005/20062007/2008
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody29 grudnia 2006
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)7 stycznia 2007
Bischofshofen
I miejsce I miejsceAnders Jacobsen
 Norwegia
II miejsce II miejsceGregor Schlierenzauer
 Austria
III miejsce III miejsceSimon Ammann
 Szwajcaria
Anders Jacobsen, zwycięzca 55. Turnieju Czterech Skoczni.

55. Turniej Czterech Skoczni (niem. 55. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2006/2007 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Początek turnieju nastąpił 29 grudnia 2006, podczas serii kwalifikacyjnej do konkursu na skoczni w Oberstdorfie, który odbył się dzień później. Następnie, 1 stycznia 2007 rozegrano konkurs w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku oraz 7 stycznia w Bischofshofen.

Pierwszy konkurs wygrał Gregor Schlierenzauer, w drugim zwycięstwo odniósł Andreas Küttel, trzecie zawody wygrał Anders Jacobsen, a w ostatnim konkursie triumfował ponownie Schlierenzauer. Zwycięstwo w całym cyklu odniósł Anders Jacobsen, na drugim miejscu w TCS uplasował się Schlierenzauer, a na trzecim - Simon Ammann.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczyła się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizowali tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Legenda:

Q - zwycięzca pary;
LL - lucky loser - zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej;
nq - nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Oberstdorf

Data: 30 grudnia 2006
Godzina: 16.30
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12.2003) – 143,5 m

Zestawienie par

Poniżej znajduje się zestawienie par KO w konkursie w Oberstdorfie[1].

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Francja Vincent Descombes SevoievsFinlandia Janne Happonen
Słowenia Robert KranjecvsNiemcy Martin Schmitt
Polska Stefan HulavsSłowenia Jernej Damjan
Polska Kamil StochvsNorwegia Roar Ljøkelsøy
Słowenia Rok BenkovičvsFinlandia Matti Hautamäki
Czechy Roman KoudelkavsNorwegia Tom Hilde
Rosja Dmitrij IpatowvsAustria Andreas Widhölzl
Czechy Antonín HájekvsNiemcy Michael Uhrmann
Niemcy Jörg RitzerfeldvsAustria Martin Koch
Szwajcaria Michael MöllingervsNorwegia Bjørn Einar Romøren
Japonia Kenshirō ItōvsNorwegia Anders Bardal
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsCzechy Jakub Janda
Finlandia Jussi HautamäkivsAustria Martin Höllwarth
Finlandia Harri OllivsAustria Wolfgang Loitzl
Korea Południowa Choi Heung-chulvsRosja Dmitrij Wasiljew
Szwecja Johan EriksonvsRosja Dienis Korniłow
Francja David LazzaronivsAustria Andreas Kofler
Szwajcaria Guido LandertvsFinlandia Janne Ahonen
Niemcy Christian UlmervsFinlandia Arttu Lappi
Niemcy Maximilian MechlervsSzwajcaria Simon Ammann
Japonia Daiki ItōvsAustria Thomas Morgenstern
Finlandia Veli-Matti LindströmvsSzwajcaria Andreas Küttel
Japonia Takanobu OkabevsPolska Adam Małysz
Słowenia Primož PiklvsAustria Gregor Schlierenzauer
Włochy Alessio BolognanivsNorwegia Anders Jacobsen

Wyniki konkursu

MiejsceZawodnikPaństwoSeria 1[2]Seria 2[3]Nota łączna
SkokNotaSkokNota
1.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria135,5144,9Q142,0151,1296,0
2.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria133,5139,8Q136,5146,7286,5
3.Małysz, AdamAdam Małysz Polska132,0138,1Q134,0142,2280,3
4.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia131,5136,2Q135,0143,5279,7
5.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria135,0142,5Q133,0134,4276,9
6.Lappi, ArttuArttu Lappi Finlandia131,0135,3Q135,0141,0276,3
7.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia132,5138,5Q131,0136,3274,8
8.Koch, MartinMartin Koch Austria135,0140,0Q129,5130,6270,6
9.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia130,0133,5Q129,5133,6267,1
10.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria130,5134,4Q128,5130,8265,2
11.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria128,5130,8Q125,0124,5255,3
12.Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy129,5132,6LL124,5122,1254,7
13.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria127,5129,5Q125,5124,9254,4
14.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria126,5128,2Q124,5123,6251,8
15.Uhrmann, MichaelMichael Uhrmann Niemcy128,5130,8Q122,5118,5249,3
16.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia128,0130,4Q121,0115,8246,2
17.Olli, HarriHarri Olli Finlandia126,5125,7LL122,0117,6243,3
18.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy126,0123,8Q122,0117,6241,4
19.Hautamäki, MattiMatti Hautamäki Finlandia126,5126,7Q120,0113,0239,7
20.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja125,0122,5Q120,0114,0236,5
21.Janda, JakubJakub Janda Czechy121,5116,7Q123,5118,3235,0
22.Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia125,0123,5Q119,0110,7234,2
23.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja123,0118,4Q120,5114,4232,8
24.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria123,5120,8Q119,5111,6232,4
25.Lindström, Veli-MattiVeli-Matti Lindström Finlandia125,0123,0LL118,0108,9231,9
26.Happonen, JanneJanne Happonen Finlandia119,0110,7Q123,0119,4230,1
26.Itō, KenshirōKenshirō Itō Japonia123,5120,3LL118,5109,8230,1
28.Romøren, Bjørn EinarBjørn Einar Romøren Norwegia122,0117,6Q118,0109,4227,0
29.Stoch, KamilKamil Stoch Polska123,5120,3LL116,5105,7226,0
30.Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy120,0113,0Q116,0102,8215,8
31.Benkovič, RokRok Benkovič Słowenia121,5115,2
nq
115,2
32.Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja120,5113,4
nq
113,4
32.Möllinger, MichaelMichael Möllinger Szwajcaria120,5113,4
nq
113,4
34.Hilde, TomTom Hilde Norwegia118,0109,4
nq
109,4
35.Hautamäki, JussiJussi Hautamäki Finlandia117,5108,0
nq
108,0
36.Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy117,5107,5
nq
107,5
37.Ulmer, ChristianChristian Ulmer Niemcy117,0107,1
nq
107,1
38.Pikl, PrimožPrimož Pikl Słowenia117,5106,5
nq
106,5
39.Lazzaroni, DavidDavid Lazzaroni Francja116,0103,8
nq
103,8
40.Karpienko, NikołajNikołaj Karpienko Kazachstan117,5103,5
nq
103,5
41.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia115,0103,0
nq
103,0
42.Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja115,0102,5
nq
102,5
43.Erikson, JohanJohan Erikson Szwecja114,5101,1
nq
101,1
44.Itō, DaikiDaiki Itō Japonia114,0100,7
nq
100,7
45.Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia112,096,6
nq
96,6
46.Heung-chul, ChoiChoi Heung-chul Korea Południowa111,595,2
nq
95,2
47.Mechler, MaximilianMaximilian Mechler Niemcy110,092,5
nq
92,5
48.Bolognani, AlessioAlessio Bolognani Włochy108,589,3
nq
89,3
49.Landert, GuidoGuido Landert Szwajcaria110,588,9
nq
88,9
-Hula, StefanStefan Hula Polska
DSQ[a]
nq
DSQ

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 2007
Godzina: 13.45
Państwo: Niemcy Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 115 m
Rozmiar skoczni (HS): 125 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (1.01.2001) – 129,5 m

Zestawienie par

Poniżej znajduje się zestawienie par KO w konkursie w Garmisch-Partenkirchen[4].

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Czechy Roman KoudelkavsNiemcy Michael Uhrmann
Rosja Dienis KorniłowvsNorwegia Roar Ljøkelsøy
Norwegia Tom HildevsCzechy Antonín Hájek
Włochy Sebastian ColloredovsPolska Kamil Stoch
Finlandia Veli-Matti LindströmvsNorwegia Anders Bardal
Słowenia Robert KranjecvsSłowenia Primož Pikl
Szwajcaria Michael MöllingervsJaponia Kenshirō Itō
Niemcy Jörg RitzerfeldvsFinlandia Harri Olli
Japonia Noriaki KasaivsAustria Andreas Widhölzl
Rosja Dmitrij IpatowvsNiemcy Martin Schmitt
Norwegia Bjørn Einar RomørenvsSzwajcaria Andreas Küttel
Słowenia Jernej DamjanvsFinlandia Matti Hautamäki
Finlandia Janne HapponenvsCzechy Jakub Janda
Finlandia Jussi HautamäkivsAustria Martin Höllwarth
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsRosja Dmitrij Wasiljew
Polska Rafał ŚliżvsAustria Wolfgang Loitzl
Norwegia Jon AaraasvsFinlandia Arttu Lappi
Japonia Takanobu OkabevsAustria Andreas Kofler
Białoruś Maksim AnisimauvsAustria Martin Koch
Francja David LazzaronivsPolska Adam Małysz
Słowacja Martin MesíkvsSzwajcaria Simon Ammann
Włochy Alessio BolognanivsFinlandia Janne Ahonen
Francja Vincent Descombes SevoievsAustria Thomas Morgenstern
Korea Południowa Choi Yong-jikvsAustria Gregor Schlierenzauer
Słowenia Rok BenkovičvsNorwegia Anders Jacobsen

Wyniki konkursu

MiejsceZawodnikPaństwoSeria 1[5]Seria 2[6]Nota łączna
SkokNotaSkokNota
1.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria125,5135,9Q
-[b]
135,9
2.Hautamäki, MattiMatti Hautamäki Finlandia125,0133,0Q
-
133,0
3.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia128,0132,9Q
-
132,9
4.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria123,0129,4Q
-
129,4
5.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia122,0128,1Q
-
128,1
5.Lappi, ArttuArttu Lappi Finlandia122,0128,1Q
-
128,1
5.Romøren, Bjørn EinarBjørn Einar Romøren Norwegia122,0128,1LL
-
128,1
8.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy122,0127,6Q
-
127,6
9.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria120,5124,9Q
-
124,9
9.Uhrmann, MichaelMichael Uhrmann Niemcy120,5124,9Q
-
124,9
11.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria124,0124,7Q
-
124,7
12.Małysz, AdamAdam Małysz Polska120,5123,9Q
-
123,9
13.Janda, JakubJakub Janda Czechy120,0123,5Q
-
123,5
14.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja121,5122,2Q
-
122,2
15.Koudelka, RomanRoman Koudelka Czechy118,5119,8LL
-
119,8
16.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia118,0118,4Q
-
118,4
17.Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja118,5118,3LL
-
118,3
18.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria117,5118,0Q
-
118,0
19.Karpienko, NikołajNikołaj Karpienko Kazachstan118,0116,9LL
-
116,9
20.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia116,5116,7Q
-
116,7
21.Stoch, KamilKamil Stoch Polska116,5115,7Q
-
115,7
22.Happonen, JanneJanne Happonen Finlandia116,0114,3LL
-
114,3
23.Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy115,5112,9Q
-
112,9
24.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja114,5112,6Q
-
112,6
25.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria114,0110,7Q
-
110,7
26.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia113,0108,9Q
-
108,9
27.Koch, MartinMartin Koch Austria112,0106,6Q
-
106,6
28.Hilde, TomTom Hilde Norwegia111,0105,3Q
-
105,3
29.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria110,0102,0Q
-
102,0
30.Möllinger, MichaelMichael Möllinger Szwajcaria107,598,5Q
-
98,5
31.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria116,0113,8
nq
113,8
32.Olli, HarriHarri Olli Finlandia115,0111,5
nq
111,5
33.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia113,5109,8
nq
109,8
34.Lindström, Veli-MattiVeli-Matti Lindström Finlandia113,0108,4
nq
108,4
35.Hautamäki, JussiJussi Hautamäki Finlandia112,5108,0
nq
108,0
36.Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja113,0107,9
nq
107,9
37.Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia112,5105,5
nq
105,5
38.Mesík, MartinMartin Mesík Słowacja110,5103,9
nq
103,9
39.Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy110,0103,0
nq
103,0
40.Pikl, PrimožPrimož Pikl Słowenia110,0101,0
nq
101,0
41.Benkovič, RokRok Benkovič Słowenia109,5100,6
nq
100,6
42.Bolognani, AlessioAlessio Bolognani Włochy108,098,9
nq
98,9
43.Itō, KenshirōKenshirō Itō Japonia107,598,0
nq
98,0
44.Anisimau, MaksimMaksim Anisimau Białoruś105,092,0
nq
92,0
45.Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy102,587,5
nq
87,5
46.Aaraas, JonJon Aaraas Norwegia102,086,6
nq
86,6
47.Lazzaroni, DavidDavid Lazzaroni Francja100,578,4
nq
78,4
48.Śliż, RafałRafał Śliż Polska99,577,6
nq
77,6
49.Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia98,576,3
nq
76,3
50.Yong-jik, ChoiChoi Yong-jik Korea Południowa87,051,6
nq
51,6

Innsbruck

Data: 4 stycznia 2007
Godzina: 13.45
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 130 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (11.09 2004) – 136 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Japonia Noriaki KasaivsFinlandia Veli-Matti Lindström
Słowenia Robert KranjecvsNiemcy Martin Schmitt
Austria Martin HöllwarthvsSzwajcaria Simon Ammann
Czechy Jakub JandavsWłochy Sebastian Colloredo
Norwegia Bjørn Einar RomørenvsAustria Mario Innauer
Norwegia Roar LjøkelsøyvsAustria Andreas Widhölzl
Austria Balthasar SchneidervsAustria Wolfgang Loitzl
Norwegia Tom HildevsRosja Dmitrij Wasiljew
Austria Arthur PaulivsFinlandia Harri Olli
Słowenia Primož PiklvsSzwajcaria Andreas Küttel
Austria Florian LieglvsFinlandia Arttu Lappi
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsPolska Kamil Stoch
Japonia Daiki ItōvsNorwegia Anders Jacobsen
Niemcy Felix SchoftvsNiemcy Jörg Ritzerfeld
Francja Vincent Descombes SevoievsFinlandia Matti Hautamäki
Austria Stefan ThurnbichlervsAustria Gregor Schlierenzauer
Finlandia Jussi HautamäkivsAustria Andreas Kofler
Finlandia Janne HapponenvsNorwegia Anders Bardal
Słowenia Jernej DamjanvsAustria Martin Koch
Francja David LazzaronivsFinlandia Janne Ahonen
Czechy Jan MaturavsAustria Manuel Fettner
Polska Rafał ŚliżvsRosja Dienis Korniłow
Rosja Dmitrij IpatowvsAustria Thomas Morgenstern
Niemcy Christian UlmervsPolska Adam Małysz
Niemcy Maximilian MechlervsNiemcy Michael Uhrmann

Wyniki konkursu

MiejsceZawodnikPaństwoSeria 1[7]Seria 2[8]Nota łączna
SkokNotaSkokNota
1.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia129,0132,7Q128,5132,3265,0
2.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria128,5129,8Q129,5134,1263,9
3.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria125,5125,4Q132,0136,1261,5
4.Lappi, ArttuArttu Lappi Finlandia125,5126,4Q128,5131,3257,7
5.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia125,5124,9Q126,0126,3251,2
6.Małysz, AdamAdam Małysz Polska124,0122,2Q126,5127,7249,9
7.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria122,0118,6Q120,5115,4234,0
8.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria123,0120,4LL118,5110,8231,2
9.Fettner, ManuelManuel Fettner Austria123,5119,8Q118,0110,9230,7
10.Uhrmann, MichaelMichael Uhrmann Niemcy115,5104,4Q126,0125,3229,7
11.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria122,0115,1Q119,0112,2227,3
12.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja122,0117,6Q117,0107,1224,7
13.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria121,0116,8Q114,0103,2220,0
14.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria115,0105,0Q120,0114,0219,0
15.Stoch, KamilKamil Stoch Polska120,0113,5Q115,5104,4217,9
16.Innauer, MarioMario Innauer Austria117,5109,5Q116,5107,2216,7
17.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy121,0114,8Q113,5100,3215,1
18.Koch, MartinMartin Koch Austria119,0110,7Q114,5102,6213,3
19.Janda, JakubJakub Janda Czechy119,5111,6Q113,5101,3212,9
20.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja118,5111,3Q113,5100,8212,1
21.Olli, HarriHarri Olli Finlandia116,5106,2Q116,0105,3211,5
22.Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja116,5106,2LL115,5104,9211,1
23.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria120,0114,0Q111,095,3209,3
24.Lindström, Veli-MattiVeli-Matti Lindström Finlandia118,5109,3Q113,099,9209,2
25.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia118,5110,3Q113,098,4208,7
26.Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy115,5104,4Q115,0103,5207,9
27.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia119,0112,2LL111,095,3207,5
28.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia117,0108,6LL109,593,6202,2
29.Hautamäki, MattiMatti Hautamäki Finlandia116,5106,2Q109,586,1192,3
30.Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy117,5107,5Q105,084,0191,5
31.Lazzaroni, DavidDavid Lazzaroni Francja116,5105,7
nq
105,7
32.Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia115,5104,4
nq
104,4
33.Romøren, Bjørn EinarBjørn Einar Romøren Norwegia115,0103,5
nq
103,5
34.Pauli, ArthurArthur Pauli Austria113,5100,8
nq
100,8
35.Happonen, JanneJanne Happonen Finlandia113,099,9
nq
99,9
36.Hilde, TomTom Hilde Norwegia113,599,3
nq
99,3
36.Schoft, FelixFelix Schoft Niemcy113,599,3
nq
99,3
38.Schneider, BalthasarBalthasar Schneider Austria112,599,0
nq
99,0
39.Karpienko, NikołajNikołaj Karpienko Kazachstan112,598,5
nq
98,5
40.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia112,098,1
nq
98,1
41.Itō, DaikiDaiki Itō Japonia112,097,1
nq
97,1
42.Pikl, PrimožPrimož Pikl Słowenia110,093,0
nq
93,0
43.Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja109,591,6
nq
91,6
44.Liegl, FlorianFlorian Liegl Austria109,090,7
nq
90,7
45.Śliż, RafałRafał Śliż Polska108,088,4
nq
88,4
46.Matura, JanJan Matura Czechy107,587,0
nq
87,0
47.Thurnbichler, StefanStefan Thurnbichler Austria106,586,7
nq
86,7
48.Hautamäki, JussiJussi Hautamäki Finlandia105,584,9
nq
84,9
49.Mechler, MaximilianMaximilian Mechler Niemcy105,083,0
nq
83,0
50.Ulmer, ChristianChristian Ulmer Niemcy104,581,1
nq
81,1

Bischofshofen

Data: 7 stycznia 2007
Godzina: 16.30
Państwo: Austria Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Japonia Daiki Itō (6.01 2005) – 143 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Francja David LazzaronivsAustria Stefan Thurnbichler
Austria Florian LieglvsCzechy Jan Matura
Czechy Jakub JandavsKazachstan Radik Żaparow
Czechy Antonín HájekvsRosja Dienis Korniłow
Norwegia Roar LjøkelsøyvsSłowenia Robert Kranjec
Finlandia Harri OllivsAustria Manuel Fettner
Włochy Sebastian ColloredovsJaponia Kenshirō Itō
Szwajcaria Michael MöllingervsAustria Balthasar Schneider
Japonia Daiki ItōvsNiemcy Martin Schmitt
Słowenia Primož PiklvsAustria Arthur Pauli
Słowenia Jernej DamjanvsNorwegia Tom Hilde
Norwegia Anders BardalvsAustria Andreas Widhölzl
Niemcy Jörg RitzerfeldvsAustria Mario Innauer
Norwegia Lars BystølvsRosja Dmitrij Wasiljew
Austria Bastian KaltenböckvsAustria Andreas Kofler
Rosja Dmitrij IpatowvsNiemcy Michael Uhrmann
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsAustria Martin Koch
Japonia Takanobu OkabevsAustria Wolfgang Loitzl
Japonia Noriaki KasaivsFinlandia Matti Hautamäki
Polska Stefan HulavsAustria Martin Höllwarth
Polska Kamil StochvsAustria Thomas Morgenstern
Francja Vincent Descombes SevoievsFinlandia Arttu Lappi
Austria Gregor SchlierenzauervsSzwajcaria Simon Ammann
Szwajcaria Andreas KüttelvsPolska Adam Małysz
Finlandia Janne AhonenvsNorwegia Anders Jacobsen

Wyniki konkursu

MiejsceZawodnikPaństwoSeria 1[9]Seria 2[10]Nota łączna
SkokNotaSkokNota
1.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria139,5144,6Q141,0147,3291,9
2.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia137,5140,0Q142,0149,1289,1
3.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria135,0135,0LL137,5140,5275,5
4.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja133,5132,3Q136,0136,8269,1
5.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria133,0131,4Q132,5131,0262,4
6.Pauli, ArthurArthur Pauli Austria132,0128,1Q131,0126,8254,9
7.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria130,5125,4Q132,0128,6254,0
8.Małysz, AdamAdam Małysz Polska129,5123,6LL133,5128,8252,4
9.Stoch, KamilKamil Stoch Polska126,5117,2LL134,5134,1251,3
10.Uhrmann, MichaelMichael Uhrmann Niemcy127,0117,6Q132,5130,5248,1
11.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia128,0120,9LL130,5125,4246,3
12.Lappi, ArttuArttu Lappi Finlandia131,0127,3Q128,0118,9246,2
13.Hilde, TomTom Hilde Norwegia127,5119,5Q129,5123,6243,1
14.Koch, MartinMartin Koch Austria126,0114,8Q131,5127,2242,0
15.Innauer, MarioMario Innauer Austria128,5122,3Q127,5118,5240,8
16.Ljøkelsøy, RoarRoar Ljøkelsøy Norwegia125,5115,4Q128,5121,8237,2
17.Schneider, BalthasarBalthasar Schneider Austria129,0122,2Q125,0114,0236,2
18.Schmitt, MartinMartin Schmitt Niemcy129,0122,7Q124,5113,1235,8
19.Korniłow, DienisDienis Korniłow Rosja126,0115,8Q126,5116,7232,5
20.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria121,5107,2Q129,0123,2230,4
21.Fettner, ManuelManuel Fettner Austria125,0114,5Q125,5115,4229,9
22.Höllwarth, MartinMartin Höllwarth Austria125,5114,4Q125,0114,0228,4
22.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria125,0112,5Q125,5115,9228,4
24.Widhölzl, AndreasAndreas Widhölzl Austria124,0112,7Q124,0112,2224,9
25.Hautamäki, MattiMatti Hautamäki Finlandia124,0112,2Q124,0111,7223,9
26.Colloredo, SebastianSebastian Colloredo Włochy122,5107,5Q128,0114,9222,4
27.Janda, JakubJakub Janda Czechy123,5111,8Q122,0108,6220,4
28.Olli, HarriHarri Olli Finlandia124,0112,2LL121,5106,2218,4
29.Liegl, FlorianFlorian Liegl Austria124,0112,2Q120,5104,9217,1
30.Thurnbichler, StefanStefan Thurnbichler Austria118,5102,3Q122,0108,6210,9
31.Itō, DaikiDaiki Itō Japonia123,0110,4
nq
110,4
31.Ritzerfeld, JörgJörg Ritzerfeld Niemcy123,0110,4
nq
110,4
33.Żaparow, RadikRadik Żaparow Kazachstan123,5109,8
nq
109,8
34.Möllinger, MichaelMichael Möllinger Szwajcaria122,5108,5
nq
108,5
35.Hájek, AntonínAntonín Hájek Czechy122,5108,0
nq
108,0
36.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia121,5107,2
nq
107,2
37.Kranjec, RobertRobert Kranjec Słowenia121,5105,7
nq
105,7
37.Pikl, PrimožPrimož Pikl Słowenia121,5105,7
nq
105,7
37.Damjan, JernejJernej Damjan Słowenia121,5105,7
nq
105,7
40.Bystøl, LarsLars Bystøl Norwegia121,0104,3
nq
104,3
41.Kaltenböck, BastianBastian Kaltenböck Austria119,5101,1
nq
101,1
42.Kasai, NoriakiNoriaki Kasai Japonia119,0100,7
nq
100,7
43.Matura, JanJan Matura Czechy118,5100,3
nq
100,3
43.Karpienko, NikołajNikołaj Karpienko Kazachstan118,5100,3
nq
100,3
45.Ipatow, DmitrijDmitrij Ipatow Rosja117,096,6
nq
96,6
46.Lazzaroni, DavidDavid Lazzaroni Francja116,595,7
nq
95,7
47.Itō, KenshirōKenshirō Itō Japonia116,094,8
nq
94,8
48.Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes Sevoie Francja115,093,0
nq
93,0
49.Okabe, TakanobuTakanobu Okabe Japonia114,091,2
nq
91,2
50.Hula, StefanStefan Hula Polska113,589,8
nq
89,8

Klasyfikacja generalna

Najlepsza 10

MiejsceZawodnikPaństwoKonkurs I[11]Konkurs II[12]Konkurs III[13]Konkurs IV[14]Nota łączna
NotaMiejsceNotaMiejsceNotaMiejsceNotaMiejsce
1.Jacobsen, AndersAnders Jacobsen Norwegia279,74.128,15.265,01.289,12.961,9
2.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria296,01.129,44.227,311.291,91.944,6
3.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria276,95.118,018.261,53.275,53.931,9
4.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria265,210.124,711.263,92.262,45.916,2
5.Küttel, AndreasAndreas Küttel Szwajcaria286,52.135,91.234,07.254,07.910,4
6.Lappi, ArttuArttu Lappi Finlandia276,36.128,15.257,74.246,212.908,3
7.Małysz, AdamAdam Małysz Polska280,33.123,912.249,96.252,48.906,5
8.Ahonen, JanneJanne Ahonen Finlandia274,87.118,416.251,25.246,311.890,7
9.Uhrmann, MichaelMichael Uhrmann Niemcy249,315.124,99.229,710.248,110.852,0
10.Wasiljew, DmitrijDmitrij Wasiljew Rosja232,823.122,214.224,712.269,14.848,8

Pozostałe miejsca

Poz.SkoczekKrajPunkty
11Martin Koch Austria832,5
12Andreas Kofler Austria828,6
13Martin Höllwarth Austria824,7
14Martin Schmitt Niemcy819,9
15Kamil Stoch Polska810,9
16Wolfgang Loitzl Austria803,2
17Roar Ljøkelsøy Norwegia800,7
18Dienis Korniłow Rosja793,7
19Jakub Janda Czechy791,8
20Matti Hautamäki Finlandia788,9
21Harri Olli Finlandia784,7
22Andreas Widhölzl Austria780,4
23Anders Bardal Norwegia699,7
24Jörg Ritzerfeld Niemcy685,9
25Tom Hilde Norwegia557,1
26Jernej Damjan Słowenia549,8
27Veli-Matti Lindström Finlandia549,5
28Dmitrij Ipatow Rosja539,4
29Sebastian Colloredo Włochy516,9
30Manuel Fettner Austria460,6
31Bjørn Einar Romøren Norwegia458,6
32Mario Innauer Austria457,5
33Janne Happonen Finlandia444,3
34Noriaki Kasai Japonia435,8
35Kenshirō Itō Japonia422,9
36Nikołaj Karpienko Kazachstan419,2
37Robert Kranjec Słowenia415,7
38Primož Pikl Słowenia406,2
39Vincent Descombes Sevoie Francja395,0
40David Lazzaroni Francja383,6
41Arthur Pauli Austria355,7
42Roman Koudelka Czechy335,6
43Balthasar Schneider Austria335,2
44Michael Möllinger Szwajcaria320,4
45Daiki Itō Japonia308,2
46Florian Liegl Austria307,8
47Antonín Hájek Czechy303,0
48Jussi Hautamäki Finlandia300,9
49Stefan Thurnbichler Austria297,6
50Takanobu Okabe Japonia264,1
51Rok Benkovič Słowenia215,8
52Alessio Bolognani
Christian Ulmer
 Włochy
 Niemcy
188,2
54Jan Matura Czechy187,3
55Maximilian Mechler Niemcy175,5
56Rafał Śliż Polska166,0
57Radik Żaparow Kazachstan109,8
58Lars Bystøl Norwegia104,3
59Martin Mesík Słowacja103,9
60Bastian Kaltenböck
Johan Erikson
 Austria
 Szwecja
101,1
62Felix Schoft Niemcy99,3
63Choi Heung-chul Korea Południowa95,2
64Maksim Anisimau Białoruś92,0
65Stefan Hula Polska89,8
66Guido Landert Szwajcaria88,9
67Jon Aaraas Norwegia86,6
68Choi Yong-jik Korea Południowa51,6

Uwagi

  1. Dyskwalifikacja za nieprzepisowy kombinezon.
  2. Runda finałowa została odwołana. Końcowymi wynikami konkursu zostały zatem wyniki pierwszej serii.

Przypisy

  1. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 9th World Cup Competition, Oberstdorf (GER), Large Hill KO, Start List 1st Round (ang.). fis-ski.com, 30 grudnia 2006. [dostęp 2011-12-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-03)].
  2. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 9th World Cup Competition, Oberstdorf (GER), Large Hill KO, Unofficial Results 1st Round (ang.). fis-ski.com, 30 grudnia 2006. [dostęp 2011-12-26].
  3. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 9th World Cup Competition, Oberstdorf (GER), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 30 grudnia 2006. [dostęp 2011-12-26]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-03)].
  4. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 10th World Cup Competition, Garmisch-Partenkirchen (GER), Large Hill KO, Start List 1st Round (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-06)].
  5. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 10th World Cup Competition, Garmisch-Partenkirchen (GER), Large Hill KO, Unofficial Results 1st Round (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-27].
  6. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 10th World Cup Competition, Garmisch-Partenkirchen (GER), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-27]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-03)].
  7. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 11th World Cup Competition, Innsbruck (AUT), Large Hill KO, Unofficial Results 1st Round (ang.). fis-ski.com, 4 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-06)].
  8. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 11th World Cup Competition, Innsbruck (AUT), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 4 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-07)].
  9. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 12th World Cup Competition, Bischofshofen (AUT), Large Hill KO, Unofficial Results 1st Round (ang.). fis-ski.com, 7 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-28].
  10. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 12th World Cup Competition, Bischofshofen (AUT), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 7 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-28]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-10-13)].
  11. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 9th World Cup Competition, Oberstdorf (GER), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 30 grudnia 2006. [dostęp 2011-12-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-03)].
  12. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 10th World Cup Competition, Garmisch-Partenkirchen (GER), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-03)].
  13. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 11th World Cup Competition, Innsbruck (AUT), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 4 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2007-01-07)].
  14. „e.on Ruhrgas” FIS World Cup Ski Jumping, 12th World Cup Competition, Bischofshofen (AUT), Large Hill KO, Official Results (ang.). fis-ski.com, 7 stycznia 2007. [dostęp 2011-12-29]. [zarchiwizowane z tego adresu (2008-10-13)].

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).
AndersJacobsen-2010.jpg
Autor: Tor Atle Kleven from Trondheim, Norway, Licencja: CC BY-SA 2.0

Anders Jacobsen being interviewed after winning the Norwegian ski jumping championship 19 January 2010.

The license on this photo is Creative Commons (CC-BY-SA).

If you use this picture, remember to give credit according to the license (https://creativecommons.org/licenses/by-sa/3.0/).