57. Turniej Czterech Skoczni

57. Turniej Czterech Skoczni
57. Vierschanzentournee
2007/20082009/2010
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody28 grudnia 2008
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 2009
Bischofshofen
I miejsce I miejsceWolfgang Loitzl
 Austria
II miejsce II miejsceSimon Ammann
 Szwajcaria
III miejsce III miejsceGregor Schlierenzauer
 Austria
Wolfgang Loitzl, zwycięzca 57. Turnieju Czterech Skoczni.

57. Turniej Czterech Skoczni (niem. 57. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2008/2009 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Początek turnieju nastąpił 28 grudnia 2008, podczas serii kwalifikacyjnej do konkursu na skoczni w Oberstdorfie, który odbył się dzień później. Następnie, 1 stycznia 2009 rozegrano konkurs w Garmisch-Partenkirchen, 4 stycznia w Innsbrucku oraz 6 stycznia w Bischofshofen.

Pierwszy konkurs wygrał Simon Ammann, natomiast w trzech kolejnych triumfował Wolfgang Loitzl, który odniósł także zwycięstwo w klasyfikacji łącznej Turnieju Czterech Skoczni. Na drugim miejscu w TCS uplasował się Ammann, a na trzecim - Gregor Schlierenzauer.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczyła się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizowali tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Legenda:

Q - zwycięzca pary;
LL - lucky loser - zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej;
nq - nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Oberstdorf

Data: 29 grudnia 2008
Godzina: 16.30
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12.2003) – 143,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Słowenia Robert KranjecvsRosja Dmitrij Wasiljew
Francja Vincent Descombes SevoievsAustria Andreas Kofler
Polska Adam MałyszvsCzechy Roman Koudelka
Norwegia Tom HildevsCzechy Jakub Janda
Norwegia Roar LjøkelsøyvsJaponia Daiki Itō
Japonia Fumihisa YumotovsNorwegia Johan Remen Evensen
Japonia Yūta WatasevsFinlandia Matti Hautamäki
Japonia Shōhei TochimotovsAustria Markus Eggenhofer
Rosja Dienis KorniłowvsFrancja Emmanuel Chedal
Finlandia Sami NiemivsNorwegia Anders Jacobsen
Czechy Borek SedlákvsFinlandia Kalle Keituri
Rosja Ilja RoslakowvsJaponia Noriaki Kasai
Słowenia Mitja MežnarvsNiemcy Michael Uhrmann
Niemcy Felix SchoftvsFinlandia Harri Olli
Szwecja Johan EriksonvsNiemcy Michael Neumayer
Czechy Ondřej VaculíkvsNiemcy Stephan Hocke
Niemcy Andreas WankvsNorwegia Anders Bardal
Kazachstan Aleksiej KorolowvsSzwajcaria Andreas Küttel
Austria Daniel LacknervsAustria Martin Koch
Słowenia Jernej DamjanvsNiemcy Martin Schmitt
Słowenia Primož PeterkavsFinlandia Ville Larinto
Słowenia Primož PiklvsAustria Thomas Morgenstern
Niemcy Severin FreundvsSzwajcaria Simon Ammann
Polska Piotr ŻyłavsAustria Gregor Schlierenzauer
Niemcy Julian MusiolvsAustria Wolfgang Loitzl

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Simon Ammann Szwajcaria136,5 m145,7 pkt134,0 m140,7 pkt286,4 pktQ
2Wolfgang Loitzl Austria135,0 m142,5 pkt134,0 m142,7 pkt285,2 pktQ
3Dmitrij Wasiljew Rosja134,5 m140,1 pkt136,0 m144,3 pkt284,4 pktQ
4Gregor Schlierenzauer Austria133,0 m138,9 pkt134,0 m141,2 pkt280,1 pktQ
5Martin Schmitt Niemcy134,5 m142,1 pkt129,0 m131,7 pkt273,8 pktQ
6Anders Jacobsen Norwegia138,0 m142,4 pkt127,0 m126,6 pkt269,0 pktQ
7Harri Olli Finlandia135,5 m141,9 pkt127,0 m126,6 pkt268,5 pktQ
8Kalle Keituri Finlandia131,5 m135,7 pkt129,5 m132,1 pkt267,8 pktQ
9Michael Neumayer Niemcy133,0 m137,4 pkt125,5 m122,4 pkt259,8 pktQ
10Michael Uhrmann Niemcy131,5 m136,2 pkt124,0 m120,7 pkt256,9 pktQ
11Thomas Morgenstern Austria128,0 m129,9 pkt126,0 m124,8 pkt254,7 pktQ
12Emmanuel Chedal Francja131,0 m133,8 pkt123,0 m117,9 pkt251,7 pktQ
13Matti Hautamäki Finlandia126,5 m126,5 pkt126,0 m124,8 pkt250,5 pktQ
14Ville Larinto Finlandia125,0 m121,5 pkt128,0 m128,4 pkt249,9 pktQ
15Stephan Hocke Niemcy124,0 m120,2 pkt127,0 m127,1 pkt247,3 pktQ
16Fumihisa Yumoto Japonia127,5 m127,0 pkt123,0 m117,9 pkt244,9 pktQ
17Noriaki Kasai Japonia127,0 m125,1 pkt123,5 m118,8 pkt243,9 pktQ
18Dienis Korniłow Rosja127,5 m127,5 pkt123,0 m114,9 pkt242,4 pktLL
19Daiki Itō Japonia128,0 m128,4 pkt120,0 m112,5 pkt240,9 pktQ
20Andreas Kofler Austria125,5 m123,9 pkt120,5 m113,4 pkt237,3 pktQ
21Johan Remen Evensen Norwegia126,5 m125,7 pkt120,0 m111,0 pkt236,7 pktLL
22Andreas Küttel Szwajcaria123,0 m117,4 pkt123,5 m118,8 pkt236,2 pktQ
23Martin Koch Austria129,0 m130,2 pkt116,0 m103,3 pkt233,5 pktQ
24Vincent Descombes Sevoie Francja124,5 m121,0 pkt120,5 m111,4 pkt233,4 pktLL
25Jakub Janda Czechy125,0 m122,5 pkt118,5 m109,8 pkt232,3 pktQ
26Roman Koudelka Czechy124,5 m121,6 pkt119,5 m110,6 pkt232,2 pktQ
27Adam Małysz Polska124,5 m121,6 pkt118,0 m107,9 pkt229,5 pktLL
28Markus Eggenhofer Austria122,0 m116,1 pkt118,5 m109,8 pkt225,9 pktQ
29Ilja Roslakow Rosja125,5 m123,4 pkt113,0 m97,9 pkt221,3 pktLL
30Andreas Wank Niemcy115,5 m102,9 pkt120,5 m111,9 pkt214,8 pktQ
31Felix Schoft Niemcy124,5 m120,6 pkt
120,6 pktnq
32Johan EriksonSzwecja Szwecja124,5 m120,1 pkt
120,1 pktnq
33Robert Kranjec Słowenia124,0 m119,7 pkt
119,7 pktnq
34Piotr Żyła Polska123,5 m118,8 pkt
118,8 pktnq
35Yūta Watase Japonia122,5 m117,0 pkt
117,0 pktnq
36Ondřej Vaculík Czechy121,0 m113,3 pkt
113,3 pktnq
37Roar Ljøkelsøy Norwegia120,5 m112,9 pkt
112,9 pktnq
38Severin Freund Niemcy119,5 m111,6 pkt
111,6 pktnq
39Sami Niemi Finlandia120,0 m111,5 pkt
111,5 pktnq
40Shōhei Tochimoto Japonia119,0 m109,2 pkt
109,2 pktnq
41Mitja Mežnar Słowenia118,5 m108,8 pkt
108,8 pktnq
42Tom Hilde Norwegia118,0 m108,4 pkt
108,4 pktnq
43Jernej Damjan Słowenia117,5 m107,5 pkt
107,5 pktnq
44Aleksiej Korolow Kazachstan117,0 m106,1 pkt
106,1 pktnq
45Daniel Lackner Austria117,0 m105,6 pkt
105,6 pktnq
46Borek Sedlák Czechy116,0 m103,8 pkt
103,8 pktnq
47Julian Musiol Niemcy116,5 m103,7 pkt
103,7 pktnq
48Primož Peterka Słowenia114,0 m98,7 pkt
98,7 pktnq
49Anders Bardal Norwegia122,0 m94,1 pkt
94,1 pktnq
50Primož Pikl Słowenia105,5 m77,9 pkt
77,9 pktnq

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 2009
Godzina: 13.45
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Austria Gregor Schlierenzauer (1.01.2008) – 141 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Polska Kamil StochvsRosja Ilja Roslakow
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsSłowenia Robert Kranjec
Czechy Ondřej VaculíkvsNiemcy Michael Neumayer
Słowenia Primož PiklvsFinlandia Matti Hautamäki
Norwegia Anders BardalvsRosja Dienis Korniłow
Polska Piotr ŻyłavsJaponia Daiki Itō
Stany Zjednoczone Nicholas FairallvsNiemcy Michael Uhrmann
Niemcy Tobias BognervsJaponia Shōhei Tochimoto
Francja Vincent Descombes SevoievsAustria Thomas Morgenstern
Słowenia Primož PeterkavsAustria Andreas Kofler
Włochy Sebastian ColloredovsNiemcy Martin Schmitt
Francja Emmanuel ChedalvsSłowenia Jernej Damjan
Finlandia Kalle KeiturivsNiemcy Stephan Hocke
Japonia Fumihisa YumotovsNiemcy Pascal Bodmer
Japonia Noriaki KasaivsFinlandia Ville Larinto
Norwegia Bjørn Einar RomørenvsJaponia Yūta Watase
Austria Daniel LacknervsRosja Dmitrij Wasiljew
Niemcy Andreas WankvsPolska Adam Małysz
Czechy Roman KoudelkavsSzwajcaria Andreas Küttel
Włochy Andrea MorassivsAustria Martin Koch
Japonia Taku TakeuchivsNorwegia Anders Jacobsen
Niemcy Felix SchoftvsCzechy Jakub Janda
Szwecja Johan EriksonvsAustria Wolfgang Loitzl
Szwecja Andreas ArénvsFinlandia Harri Olli
Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Gregor Schlierenzauer

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Wolfgang Loitzl Austria134,5 m135,6 pkt136,5 m140,7 pkt276,3 pktQ
2Simon Ammann Szwajcaria140,0 m143,0 pkt134,5 m131,6 pkt274,6 pktQ
3Harri Olli Finlandia133,0 m130,9 pkt131,5 m127,7 pkt258,6 pktQ
4Gregor Schlierenzauer Austria134,0 m131,7 pkt130,5 m125,9 pkt257,6 pktLL
5Martin Koch Austria134,5 m129,6 pkt128,0 m119,4 pkt249,0 pktQ
6Thomas Morgenstern Austria128,0 m120,4 pkt132,0 m128,1 pkt248,5 pktQ
7Anders Jacobsen Norwegia134,0 m132,2 pkt126,0 m114,8 pkt247,0 pktQ
8Martin Schmitt Niemcy135,0 m134,5 pkt124,0 m110,7 pkt245,2 pktQ
9Dmitrij Wasiljew Rosja131,0 m123,8 pkt126,0 m115,8 pkt239,6 pktQ
10Matti Hautamäki Finlandia130,5 m125,4 pkt124,0 m111,7 pkt237,1 pktQ
11Emmanuel Chedal Francja128,5 m119,8 pkt125,0 m114,0 pkt233,8 pktQ
12Andreas Küttel Szwajcaria128,0 m119,4 pkt121,5 m106,2 pkt225,6 pktQ
13Roman Koudelka Czechy124,0 m110,7 pkt124,5 m113,1 pkt223,8 pktLL
14Michael Uhrmann Niemcy126,5 m116,7 pkt121,5 m106,2 pkt222,9 pktQ
15Ville Larinto Finlandia125,0 m113,5 pkt123,0 m108,4 pkt221,9 pktQ
16Noriaki Kasai Japonia125,0 m112,5 pkt122,5 m108,0 pkt220,5 pktLL
17Jakub Janda Czechy125,5 m114,9 pkt121,0 m105,3 pkt220,2 pktQ
18Shōhei Tochimoto Japonia124,0 m110,7 pkt121,0 m104,8 pkt215,5 pktQ
19Anders Bardal Norwegia126,0 m114,8 pkt118,5 m100,3 pkt215,1 pktQ
20Stephan Hocke Niemcy125,5 m113,9 pkt119,0 m100,7 pkt214,6 pktLL
21Ilja Roslakow Rosja118,0 m98,9 pkt126,5 m115,2 pkt214,1 pktQ
22Andreas Kofler Austria120,5 m104,9 pkt122,0 m107,6 pkt212,5 pktQ
23Yūta Watase Japonia119,5 m102,6 pkt123,0 m109,4 pkt212,0 pktQ
24Michael Neumayer Niemcy127,5 m116,0 pkt116,5 m95,2 pkt211,2 pktQ
25Jernej Damjan Słowenia126,5 m115,7 pkt116,0 m93,8 pkt209,5 pktLL
26Daiki Itō Japonia118,5 m99,3 pkt122,5 m108,0 pkt207,3 pktQ
27Fumihisa Yumoto Japonia116,0 m93,3 pkt125,5 m113,9 pkt207,2 pktQ
28Dienis Korniłow Rosja124,0 m110,7 pkt116,0 m94,3 pkt205,0 pktq
29Kalle Keituri Finlandia126,5 m115,7 pkt112,5 m88,0 pkt203,7 pktQ
30Andreas Wank Niemcy118,0 m96,9 pkt121,0 m103,3 pkt200,2 pktQ
31Robert Kranjec Słowenia119,0 m99,4 pkt113,0 m84,9 pkt185,6 pktQ
32Felix Schoft Niemcy123,5 m109,8 pkt
109,8 pktnq
33Primož Peterka Słowenia118,0 m99,4 pkt
99,4 pktnq
34Vincent Descombes Sevoie Francja117,5 m97,5 pkt
97,5 pktnq
35Daniel Lackner Austria117,0 m96,6 pkt
96,6 pktnq
36Primož Pikl Słowenia117,0 m95,6 pkt
95,6 pktnq
37Adam Małysz Polska116,0 m95,3 pkt
95,3 pktnq
38Tobias Bogner Niemcy116,0 m94,8 pkt
94,8 pktnq
39Sebastian Colloredo Włochy115,5 m93,4 pkt
93,4 pktnq
40Nikołaj Karpienko Kazachstan114,5 m92,1 pkt
92,1 pktnq
41Piotr Żyła Polska114,5 m90,6 pkt
90,6 pktnq
42Ondřej Vaculík Czechy114,0 m90,2 pkt
90,2 pktnq
43Johan Erikson Szwecja114,5 m90,1 pkt
90,1 pktnq
44Andreas Arén Szwecja113,5 m87,8 pkt
87,8 pktnq
45Pascal Bodmer Niemcy113,5 m85,8 pkt
85,8 pktnq
46Nicholas Fairall Stany Zjednoczone111,5 m83,7 pkt
83,7 pktnq
47Kamil Stoch Polska110,5 m83,4 pkt
83,4 pktnq
48Taku Takeuchi Japonia112,5 m81,5 pkt
81,5 pktnq
49Andrea Morassi Włochy109,5 m81,1 pkt
81,1 pktnq
50Bjørn Einar Romøren Norwegia110,5 m78,4 pkt
78,4 pktnq

Innsbruck

Data: 4 stycznia 2009
Godzina: 13.45
Państwo:  Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 130 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (11.09.2004) – 136 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Niemcy Felix SchoftvsFrancja Emmanuel Chedal
Austria Martin KochvsSzwajcaria Andreas Küttel
Austria Daniel LacknervsFinlandia Kalle Keituri
Japonia Fumihisa YumotovsRosja Dienis Korniłow
Finlandia Sami NiemivsPolska Adam Małysz
Polska Kamil StochvsAustria Markus Eggenhofer
Słowenia Robert KranjecvsAustria Andreas Kofler
Czechy Ondřej VaculíkvsCzechy Roman Koudelka
Norwegia Tom HildevsCzechy Jakub Janda
Polska Piotr ŻyłavsNiemcy Stephan Hocke
Niemcy Tobias BognervsJaponia Noriaki Kasai
Japonia Yūta WatasevsRosja Ilja Roslakow
Austria Manuel FettnervsJaponia Daiki Itō
Norwegia Johan Remen EvensenvsNiemcy Michael Neumayer
Japonia Shōhei TochimotovsFrancja Vincent Descombes Sevoie
Słowenia Jernej DamjanvsNiemcy Martin Schmitt
Włochy Sebastian ColloredovsFinlandia Ville Larinto
Norwegia Anders BardalvsFinlandia Harri Olli
Szwecja Andreas ArénvsNiemcy Michael Uhrmann
Japonia Taku TakeuchivsRosja Dmitrij Wasiljew
Niemcy Pascal BodmervsFinlandia Matti Hautamäki
Słowenia Primož PeterkavsAustria Thomas Morgenstern
Słowenia Primož PiklvsSzwajcaria Simon Ammann
Słowenia Mitja MežnarvsNorwegia Anders Jacobsen
Austria Gregor SchlierenzauervsAustria Wolfgang Loitzl

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Wolfgang Loitzl Austria126,5 m128,7 pkt128,5 m132,3 pkt261,0 pktQ
2Gregor Schlierenzauer Austria126,0 m128,3 pkt127,5 m132,0 pkt260,3 pktLL
3Martin Schmitt Niemcy128,5 m132,3 pkt125,5 m125,4 pkt257,7 pktQ
4Matti Hautamäki Finlandia123,5 m121,8 pkt128,0 m131,4 pkt253,2 pktQ
5Thomas Morgenstern Austria124,5 m124,6 pkt125,0 m126,0 pkt250,6 pktQ
6Noriaki Kasai Japonia124,0 m122,2 pkt126,0 m126,8 pkt249,0 pktQ
7Michael Neumayer Niemcy124,0 m121,2 pkt126,0 m125,3 pkt246,5 pktQ
8Simon Ammann Szwajcaria125,5 m125,4 pkt123,5 m120,3 pkt245,7 pktQ
9Dmitrij Wasiljew Rosja121,5 m112,2 pkt129,0 m132,7 pkt244,9 pktQ
10Anders Jacobsen Norwegia121,5 m116,7 pkt126,5 m127,7 pkt244,4 pktQ
11Harri Olli Finlandia122,0 m116,6 pkt125,0 m123,0 pkt239,6 pktQ
12Ilja Roslakow Rosja123,5 m121,8 pkt121,5 m115,2 pkt237,0 pktQ
13Andreas Küttel Szwajcaria119,5 m111,6 pkt124,5 m123,6 pkt235,2 pktLL
14Martin Koch Austria122,0 m117,6 pkt122,5 m117,0 pkt234,6 pktQ
15Adam Małysz Polska120,5 m114,9 pkt121,5 m117,2 pkt232,1 pktQ
16Michael Uhrmann Niemcy116,5 m106,2 pkt125,5 m123,9 pkt230,1 pktQ
17Stephan Hocke Niemcy115,5 m103,9 pkt124,0 m122,2 pkt226,1 pktQ
18Yūta Watase Japonia118,0 m108,9 pkt122,0 m116,6 pkt225,5 pktLL
19Roman Koudelka Czechy115,5 m104,4 pkt123,5 m120,3 pkt224,7 pktQ
19Tom Hilde Norwegia116,5 m106,2 pkt122,5 m118,5 pkt224,7 pktQ
21Johan Remen Evensen Norwegia119,0 m112,2 pkt119,0 m112,2 pkt224,4 pktLL
22Daiki Itō Japonia116,5 m106,7 pkt121,5 m116,7 pkt223,4 pktQ
23Felix Schoft Niemcy116,5 m106,2 pkt122,0 m116,1 pkt222,3 pktQ
24Ville Larinto Finlandia117,0 m107,1 pkt120,5 m114,4 pkt221,5 pktQ
25Fumihisa Yumoto Japonia115,0 m103,0 pkt123,0 m117,9 pkt220,9 pktQ
26Daniel Lackner Austria115,5 m104,4 pkt121,5 m115,7 pkt220,1 pktQ
27Kamil Stoch Polska116,0 m105,3 pkt119,0 m112,1 pkt217,4 pktLL
28Markus Eggenhofer Austria117,5 m107,5 pkt118,0 m108,9 pkt216,4 pktQ
29Andreas Kofler Austria114,5 m102,6 pkt119,5 m112,1 pkt214,7 pktQ
30Shōhei Tochimoto Japonia112,5 m96,5 pkt122,0 m117,1 pkt213,6 pktQ
31Emmanuel Chedal Francja115,0 m103,0 pkt
103,0 pktnq
31Anders Bardal Norwegia115,0 m103,0 pkt
103,0 pktnq
33Jakub Janda Czechy114,0 m101,7 pkt
101,7 pktnq
34Tobias Bogner Niemcy114,5 m101,6 pkt
101,6 pktnq
35Kalle Keituri Finlandia114,0 m100,7 pkt
100,7 pktnq
36Robert Kranjec Słowenia114,0 m100,2 pkt
100,2 pktnq
37Vincent Descombes Sevoie Francja112,0 m96,1 pkt
96,1 pktnq
38Taku Takeuchi Japonia111,0 m94,8 pkt
94,8 pktnq
39Dienis Korniłow Rosja110,5 m93,9 pkt
93,9 pktnq
40Sami Niemi Finlandia111,0 m93,8 pkt
93,8 pktnq
41Pascal Bodmer Niemcy110,5 m92,9 pkt
92,9 pktnq
42Sebastian Colloredo Włochy110,0 m92,0 pkt
92,0 pktnq
43Manuel Fettner Austria110,0 m91,5 pkt
91,5 pktnq
44Primož Peterka Słowenia110,5 m89,9 pkt
89,9 pktnq
45Mitja Mežnar Słowenia110,5 m89,4 pkt
89,4 pktnq
46Piotr Żyła Polska109,5 m89,1 pkt
89,1 pktnq
47Jernej Damjan Słowenia108,0 m87,4 pkt
87,4 pktnq
48Ondřej Vaculík Czechy107,5 m86,5 pkt
86,5 pktnq
49Andreas Arén Szwecja106,5 m84,2 pkt
84,2 pktnq
50Primož Pikl Słowenia104,5 m79,1 pkt
79,1 pktnq

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 2009
Godzina: 16.45
Państwo:  Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Austria Gregor Schlierenzauer (5.01.2008) – 145 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Finlandia Kalle KeiturivsAustria Markus Eggenhofer
Japonia Fumihisa YumotovsNorwegia Sigurd Pettersen
Niemcy Pascal BodmervsNorwegia Tom Hilde
Austria Balthasar SchneidervsFinlandia Matti Hautamäki
Słowenia Robert KranjecvsFrancja Emmanuel Chedal
Czechy Borek SedlákvsCzechy Roman Koudelka
Rosja Dienis KorniłowvsRosja Ilja Roslakow
Francja Vincent Descombes SevoievsNorwegia Johan Remen Evensen
Polska Piotr ŻyłavsJaponia Noriaki Kasai
Austria Bastian KaltenböckvsNiemcy Michael Uhrmann
Włochy Sebastian ColloredovsJaponia Daiki Itō
Polska Kamil StochvsFinlandia Harri Olli
Szwecja Johan EriksonvsJaponia Yūta Watase
Japonia Taku TakeuchivsAustria Martin Koch
Rosja Pawieł KarielinvsCzechy Jakub Janda
Niemcy Felix SchoftvsFinlandia Ville Larinto
Austria Daniel LacknervsNiemcy Stephan Hocke
Polska Maciej KotvsAustria Thomas Morgenstern
Stany Zjednoczone Anders JohnsonvsNiemcy Michael Neumayer
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsNorwegia Anders Bardal
Słowenia Mitja MežnarvsSzwajcaria Andreas Küttel
Niemcy Tobias BognervsAustria Wolfgang Loitzl
Słowenia Jernej DamjanvsNiemcy Martin Schmitt
Szwajcaria Simon AmmannvsNorwegia Anders Jacobsen
Austria Gregor SchlierenzauervsRosja Dmitrij Wasiljew

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Wolfgang Loitzl Austria142,5 m151,5 pkt141,5 m149,7 pkt301,2 pktQ
2Simon Ammann Szwajcaria137,5 m139,5 pkt140,5 m144,9 pkt284,4 pktQ
3Dmitrij Wasiljew Rosja138,0 m138,9 pkt138,5 m140,3 pkt279,2 pktLL
4Gregor Schlierenzauer Austria138,5 m141,8 pkt136,0 m137,3 pkt279,1 pktQ
5Martin Schmitt Niemcy138,5 m141,3 pkt136,5 m137,2 pkt278,5 pktQ
6Michael Neumayer Niemcy136,0 m135,3 pkt135,0 m133,5 pkt268,8 pktQ
7Anders Jacobsen Norwegia132,5 m129,0 pkt137,5 m138,5 pkt267,5 pktLL
8Michael Uhrmann Niemcy133,5 m132,3 pkt131,5 m125,7 pkt258,0 pktQ
9Martin Koch Austria130,5 m124,4 pkt134,5 m132,6 pkt257,0 pktQ
10Harri Olli Finlandia134,5 m133,1 pkt128,0 m119,4 pkt252,5 pktQ
11Ville Larinto Finlandia133,0 m129,9 pkt128,5 m121,3 pkt251,2 pktQ
12Emmanuel Chedal Francja131,5 m126,2 pkt130,5 m124,4 pkt250,6 pktQ
12Matti Hautamäki Finlandia132,5 m129,0 pkt129,5 m121,6 pkt250,6 pktQ
14Ilja Roslakow Rosja132,0 m128,1 pkt129,0 m121,7 pkt249,8 pktQ
15Stephan Hocke Niemcy132,0 m126,1 pkt130,0 m123,0 pkt249,1 pktQ
16Thomas Morgenstern Austria130,0 m125,0 pkt129,0 m122,2 pkt247,2 pktQ
17Anders Bardal Norwegia129,5 m121,6 pkt129,5 m122,1 pkt243,7 pktQ
18Daiki Itō Japonia130,5 m124,4 pkt126,5 m116,7 pkt241,1 pktQ
19Noriaki Kasai Japonia129,5 m122,6 pkt127,5 m117,5 pkt240,1 pktQ
20Yūta Watase Japonia125,5 m114,9 pkt128,0 m120,4 pkt235,3 pktQ
21Johan Remen Evensen Norwegia128,0 m119,4 pkt125,5 m114,9 pkt234,3 pktQ
22Roman Koudelka Czechy126,5 m116,7 pkt127,5 m116,5 pkt233,2 pktQ
23Jakub Janda Czechy127,5 m118,5 pkt124,5 m113,1 pkt231,6 pktQ
24Markus Eggenhofer Austria127,0 m117,6 pkt125,5 m113,4 pkt231,0 pktQ
25Tom Hilde Norwegia129,0 m121,2 pkt123,5 m108,3 pkt229,5 pktQ
26Andreas Küttel Szwajcaria126,5 m115,2 pkt126,0 m112,8 pkt228,0 pktQ
27Felix Schoft Niemcy128,5 m120,3 pkt122,0 m106,6 pkt226,9 pktLL
28Kamil Stoch Polska126,0 m115,8 pkt121,5 m106,7 pkt222,5 pktLL
29Robert Kranjec Słowenia126,0 m114,3 pkt121,0 m105,3 pkt219,6 pktLL
30Sigurd Pettersen Norwegia122,5 m108,0 pkt122,0 m107,1 pkt215,1 pktQ
31Pawieł Karielin Rosja125,5 m113,4 pkt
113,4 pktnq
32Mitja Mežnar Słowenia125,5 m112,9 pkt
112,9 pktnq
33Dienis Korniłow Rosja123,5 m109,8 pkt
109,8 pktnq
33Jernej Damjan Słowenia123,5 m109,8 pkt
109,8 pktnq
35Maciej Kot Polska123,0 m108,4 pkt
108,4 pktnq
36Piotr Żyła Polska122,0 m106,6 pkt
106,6 pktnq
37Kalle Keituri Finlandia121,5 m106,2 pkt
106,2 pktnq
38Taku Takeuchi Japonia122,0 m106,1 pkt
106,1 pktnq
39Bastian Kaltenböck Austria121,5 m105,7 pkt
105,7 pktnq
40Daniel Lackner Austria121,0 m105,3 pkt
105,3 pktnq
40Nikołaj Karpienko Kazachstan121,0 m105,3 pkt
105,3 pktnq
42Balthasar Schneider Austria121,5 m104,7 pkt
104,7 pktnq
43Sebastian Colloredo Włochy119,5 m101,1 pkt
101,1 pktnq
43Tobias Bogner Niemcy119,5 m101,1 pkt
101,1 pktnq
45Borek Sedlák Czechy118,5 m100,3 pkt
100,3 pktnq
46Johan Erikson Szwecja118,5 m99,3 pkt
99,3 pktnq
47Fumihisa Yumoto Japonia117,5 m97,5 pkt
97,5 pktnq
48Pascal Bodmer Niemcy117,0 m95,1 pkt
95,1 pktnq
49Vincent Descombes Sevoie Francja117,0 m91,6 pkt
91,6 pktnq
50Anders Johnson Stany Zjednoczone113,5 m88,8 pkt
88,8 pktnq

Klasyfikacja generalna

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1Wolfgang Loitzl Austria1123,7 pkt
2Simon Ammann Szwajcaria1091,1 pkt
3Gregor Schlierenzauer Austria1077,1 pkt
4Martin Schmitt Niemcy1055,2 pkt
5Dmitrij Wasiljew Rosja1048,1 pkt
6Anders Jacobsen Norwegia1027,9 pkt
7Harri Olli Finlandia1019,2 pkt
8Thomas Morgenstern Austria1001,0 pkt
9Matti Hautamäki Finlandia991,4 pkt
10Michael Neumayer Niemcy986,3 pkt
11Martin Koch Austria974,1 pkt
12Michael Uhrmann Niemcy967,9 pkt
13Noriaki Kasai Japonia953,5 pkt
14Ville Larinto Finlandia944,5 pkt
15Stephan Hocke Niemcy937,1 pkt
16Andreas Küttel Szwajcaria925,0 pkt
17Ilja Roslakow Rosja922,2 pkt
18Roman Koudelka Czechy913,9 pkt
19Daiki Itō Japonia912,7 pkt
20Emmanuel Chedal Francja839,1 pkt
21Yūta Watase Japonia789,8 pkt
22Jakub Janda Czechy785,8 pkt
23Fumihisa Yumoto Japonia770,5 pkt
24Johan Remen Evensen Norwegia695,4 pkt
25Felix Schoft Niemcy679,6 pkt
26Kalle Keituri Finlandia678,4 pkt
27Markus Eggenhofer Austria673,3 pkt
28Andreas Kofler Austria664,5 pkt
29Anders Bardal Norwegia655,9 pkt
30Dienis Korniłow Rosja651,1 pkt
31Robert Kranjec Słowenia625,1 pkt
32Tom Hilde Norwegia562,6 pkt
33Adam Małysz Polska556,9 pkt
34Shōhei Tochimoto Japonia538,3 pkt
35Daniel Lackner Austria527,6 pkt
36Kamil Stoch Polska523,3 pkt
37Vincent Descombes Sevoie Francja517,6 pkt
38Jernej Damjan Słowenia514,2 pkt
39Andreas Wank Niemcy415,0 pkt
40Piotr Żyła Polska405,1 pkt
41Mitja Mežnar Słowenia311,1 pkt
42Johan EriksonSzwecja Szwecja309,5 pkt
43Tobias Bogner Niemcy297,5 pkt
44Ondřej Vaculík Czechy290,0 pkt
45Primož Peterka Słowenia288,0 pkt
46Sebastian Colloredo Włochy286,5 pkt
47Taku Takeuchi Japonia282,4 pkt
48Pascal Bodmer Niemcy273,8 pkt
49Primož Pikl Słowenia252,6 pkt
50Sigurd Pettersen Norwegia215,1 pkt
51Sami Niemi Finlandia205,3 pkt
52Borek Sedlák Czechy204,1 pkt
53Nikołaj Karpienko Kazachstan197,4 pkt
54Andreas Arén Szwecja172,0 pkt
55Pawieł Karielin Rosja113,4 pkt
56Roar Ljøkelsøy Norwegia112,9 pkt
57Severin Freund Niemcy111,6 pkt
58Maciej Kot Polska108,4 pkt
59Aleksiej Korolow Kazachstan106,1 pkt
60Bastian Kaltenböck Austria105,7 pkt
61Balthasar Schneider Austria104,7 pkt
62Julian Musiol Niemcy103,7 pkt
63Manuel Fettner Austria91,5 pkt
64Anders Johnson Stany Zjednoczone88,8 pkt
65Nicholas Fairall Stany Zjednoczone83,7 pkt
66Andrea Morassi Włochy81,1 pkt
67Bjørn Einar Romøren Norwegia78,4 pkt

Bibliografia

Media użyte na tej stronie