58. Turniej Czterech Skoczni

58. Turniej Czterech Skoczni
58. Vierschanzentournee
2008/20092010/2011
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody28 grudnia 2009
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 2010
Bischofshofen
I miejsce I miejsceAndreas Kofler
 Austria
II miejsce II miejsceJanne Ahonen
 Finlandia
III miejsce III miejsceWolfgang Loitzl
 Austria
Andreas Kofler, zwycięzca 58. Turnieju Czterech Skoczni.

58. Turniej Czterech Skoczni (niem. 58. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, przeprowadzona w sezonie 2009/2010 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Początek turnieju nastąpił 28 grudnia 2009, podczas serii kwalifikacyjnej do konkursu na skoczni w Oberstdorfie, który odbył się dzień później. Następnie, 1 stycznia 2010 rozegrano konkurs w Garmisch-Partenkirchen, 3 stycznia w Innsbrucku oraz 6 stycznia w Bischofshofen.

Pierwszy konkurs wygrał Andreas Kofler, w drugich i trzecich zawodach zwyciężył Gregor Schlierenzauer, a w czwartych triumfował Thomas Morgenstern. W klasyfikacji łącznej najlepszy okazał się Kofler, a na podium Turnieju Czterech Skoczni stanęli także Janne Ahonen i Wolfgang Loitzl.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczyła się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizowali tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata. Z powodu problemów z warunkami atmosferycznymi zrezygnowano z rozgrywania konkursu w Innsbrucku systemem KO.

Legenda:

Q - zwycięzca pary;
LL - lucky loser - zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej;
nq - nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Oberstdorf

Data: 29 grudnia 2009
Godzina: 16.30
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12.2003) – 143,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Norwegia Tom HildevsJaponia Noriaki Kasai
Finlandia Kalle KeiturivsNorwegia Johan Remen Evensen
Czechy Jan MaturavsFinlandia Ville Larinto
Słowenia Peter PrevcvsFinlandia Matti Hautamäki
Rosja Dienis KorniłowvsPolska Adam Małysz
Korea Południowa Kim Hyun-kivsWłochy Sebastian Colloredo
Słowenia Jernej DamjanvsPolska Stefan Hula
Finlandia Janne AhonenvsNiemcy Michael Neumayer
Norwegia Kenneth GangnesvsAustria Lukas Müller
Austria Martin KochvsNiemcy Martin Schmitt
Słowenia Robert KranjecvsNiemcy Andreas Wank
Ukraina Witalij SzumbarećvsCzechy Jakub Janda
Polska Krzysztof MiętusvsNorwegia Roar Ljøkelsøy
Niemcy Richard FreitagvsAustria Stefan Thurnbichler
Niemcy Michael UhrmannvsSzwajcaria Andreas Küttel
Japonia Shōhei TochimotovsNorwegia Anders Jacobsen
Czechy Martin CiklvsNorwegia Bjørn Einar Romøren
Japonia Taku TakeuchivsNiemcy Pascal Bodmer
Czechy Lukáš HlavavsFrancja Emmanuel Chedal
Niemcy Stephan HockevsFinlandia Harri Olli
Słowenia Mitja MežnarvsJaponia Daiki Itō
Stany Zjednoczone Nicholas AlexandervsAustria Andreas Kofler
Rosja Pawieł KarielinvsAustria Wolfgang Loitzl
Włochy Andrea MorassivsAustria Gregor Schlierenzauer
Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Thomas Morgenstern

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Andreas Kofler Austria125,0 m124,0 pkt134,0 m141,2 pkt265,2 pktQ
2Janne Ahonen Finlandia116,5 m106,2 pkt137,0 m147,1 pkt253,3 pktQ
3Thomas Morgenstern Austria124,5 m123,6 pkt126,5 m126,7 pkt250,3 pktQ
4Wolfgang Loitzl Austria124,0 m122,7 pkt124,0 m122,7 pkt245,4 pktQ
5Simon Ammann Szwajcaria119,5 m113,1 pkt123,5 m141,2 pkt265,2 pktLL
6Lukas Müller Austria116,0 m105,3 pkt127,0 m127,6 pkt232,0 pktQ
7Jernej Damjan Słowenia121,5 m115,2 pkt121,5 m115,7 pkt230,9 pktQ
8Adam Małysz Polska117,5 m108,0 pkt124,0 m121,7 pkt229,7 pktQ
9Gregor Schlierenzauer Austria118,0 m109,4 pkt123,0 m119,4 pkt228,8 pktQ
10Johan Remen Evensen Norwegia120,0 m114,0 pkt120,0 m113,5 pkt227,5 pktQ
10Martin Koch Austria121,5 m114,7 pkt121,0 m112,8 pkt227,5 pktQ
12Pascal Bodmer Niemcy118,5 m109,8 pkt122,0 m117,1 pkt226,9 pktQ
13Noriaki Kasai Japonia115,5 m103,4 pkt123,0 m117,9 pkt221,3 pktQ
14Daiki Itō Japonia115,5 m104,4 pkt120,5 m113,9 pkt218,3 pktQ
15Lukáš Hlava Czechy113,0 m99,4 pkt116,0 m104,8 pkt204,2 pktQ
16Robert Kranjec Słowenia115,0 m102,5 pkt113,5 m100,8 pkt203,3 pktQ
17Harri Olli Finlandia111,0 m94,8 pkt117,5 m108,0 pkt202,8 pktQ
18Mitja Mežnar Słowenia115,0 m102,5 pkt114,0 m100,2 pkt202,7 pktLL
19Roar Ljøkelsøy Norwegia112,0 m98,1 pkt115,0 m103,5 pkt201,6 pktQ
20Jan Matura Czechy110,5 m95,4 pkt114,0 m101,7 pkt197,1 pktQ
21Sebastian Colloredo Włochy115,0 m102,0 pkt110,0 m92,5 pkt194,5 pktQ
22Stefan Thurnbichler Austria108,5 m90,8 pkt115,0 m102,0 pkt192,8 pktQ
23Martin Schmitt Niemcy115,5 m102,9 pkt108,0 m87,9 pkt190,8 pktLL
24Anders Jacobsen Norwegia111,0 m93,8 pkt112,5 m96,5 pkt190,3 pktQ
25Kalle Keituri Finlandia113,5 m101,3 pkt105,5 m84,9 pkt186,2 pktLL
26Jakub Janda Czechy106,0 m84,3 pkt113,5 m99,8 pkt184,1 pktQ
27Martin Cikl Czechy108,0 m89,4 pkt110,5 m93,4 pkt182,8 pktQ
28Andreas Küttel Szwajcaria103,0 m79,4 pkt113,5 m99,8 pkt179,2 pktQ
29Kim Hyun-ki Korea Południowa113,5 m100,8 pkt101,0 m75,3 pkt176,1 pktLL
30Matti Hautamäki Finlandia113,0 m98,4 pkt99,0 m66,2 pkt164,6 pktQ
31Michael Neumayer Niemcy113,5 m99,3 pkt
99,3 pktnq
32Peter Prevc Słowenia113 m97,4 pkt
97,4 pktnq
33Dienis Korniłow Rosja112,5 m97,0 pkt
97,0 pktnq
34Taku Takeuchi Japonia111,5 m96,7 pkt
94,8 pktnq
35Pawieł Karielin Rosja111 m94,8 pkt
94,8 pktnq
36Tom Hilde Norwegia110 m93,0 pkt
93,0 pktnq
37Stefan Hula Polska109 m91,2 pkt
91,2 pktnq
38Andrea Morassi Włochy108 m89,4 pkt
89,4 pktnq
39Bjørn Einar Romøren Norwegia108 m88,9 pkt
88,9 pktnq
40Andreas Wank Niemcy107,5 m88,5 pkt
88,5 pktnq
40Ville Larinto Finlandia107,5 m88,5 pkt
88,5 pktnq
42Nicholas Alexander Stany Zjednoczone105,5 m81,9 pkt
81,9 pktnq
43Kenneth Gangnes Norwegia103 m78,9 pkt
78,9 pktnq
44Emmanuel Chedal Francja103 m78,4 pkt
78,4 pktnq
45Witalij Szumbareć Ukraina101 m73,8 pkt
73,8 pktnq
46Richard Freitag Niemcy99,5 m72,1 pkt
72,1 pktnq
47Stephan Hocke Niemcy99,5 m67,6 pkt
67,6 pktnq
48Shōhei Tochimoto Japonia104,5 m62,1 pkt
62,1 pktnq
49Krzysztof Miętus Polska93 m58,9 pkt
58,9 pktnq
50Michael Uhrmann Niemcy93,5 m53,8 pkt
53,8 pktnq

Garmisch-Partenkirchen

Data: 1 stycznia 2010
Godzina: 13.45
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Szwajcaria Simon Ammann (1.01.2010) – 143,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Słowenia Jernej DamjanvsNiemcy Pascal Bodmer
Słowenia Peter PrevcvsSłowenia Mitja Mežnar
Austria Lukas MüllervsSzwajcaria Andreas Küttel
Włochy Sebastian ColloredovsNorwegia Anders Jacobsen
Kazachstan Nikołaj KarpienkovsRosja Dienis Korniłow
Czechy Lukáš HlavavsFinlandia Ville Larinto
Niemcy Martin SchmittvsUkraina Witalij Szumbareć
Norwegia Johan Remen EvensenvsWłochy Andrea Morassi
Austria Martin KochvsRosja Dmitrij Wasiljew
Japonia Taku TakeuchivsNorwegia Roar Ljøkelsøy
Austria Stefan ThurnbichlervsNiemcy Richard Freitag
Niemcy Severin FreundvsNiemcy Michael Neumayer
Finlandia Matti HautamäkivsFinlandia Harri Olli
Polska Kamil StochvsNorwegia Bjørn Einar Romøren
Czechy Martin CiklvsJaponia Daiki Itō
Finlandia Kalle KeiturivsFrancja Emmanuel Chedal
Polska Stefan HulavsNiemcy Andreas Wank
Finlandia Kai KovaljeffvsAustria Gregor Schlierenzauer
Czechy Jan MaturavsSłowenia Robert Kranjec
Niemcy Maximilian MechlervsCzechy Jakub Janda
Rosja Ilja RoslakowvsJaponia Noriaki Kasai
Niemcy Michael UhrmannvsFinlandia Janne Ahonen
Polska Krzysztof MiętusvsPolska Adam Małysz
Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Wolfgang Loitzl
Austria Andreas KoflervsAustria Thomas Morgenstern

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Gregor Schlierenzauer Austria136,5 m137,7 pkt137,5 m140,0 pkt277,7 pktQ
2Wolfgang Loitzl Austria135 m136,0 pkt135 m136,5 pkt272,5 pktQ
3Simon Ammann Szwajcaria132 m128,1 pkt143,5 m144,3 pkt272,4 pktLL
4Andreas Kofler Austria136 m135,3 pkt137,5 m136,6 pkt271,9 pktQ
5Anders Jacobsen Norwegia136 m136,8 pkt134 m132,7 pkt269,5 pktQ
6Janne Ahonen Finlandia129,5 m122,6 pkt137 m136,6 pkt259,2 pktQ
7Johan Remen Evensen Norwegia129 m122,7 pkt136 m136,3 pkt259,0 pktQ
8Bjørn Einar Romøren Norwegia131 m125,3 pkt134,5 m133,1 pkt258,4 pktQ
9Thomas Morgenstern Austria130 m124,5 pkt132,5 m130,5 pkt255,0 pktLL
10Stefan Thurnbichler Austria130 m124,5 pkt133 m129,9 pkt254,4 pktQ
11Adam Małysz Polska128,5 m121,8 pkt132 m127,6 pkt249,4 pktQ
12Martin Koch Austria129 m120,7 pkt132,5 m128,0 pkt248,7 pktQ
13Noriaki Kasai Japonia127 m117,6 pkt133 m129,4 pkt247,0 pktQ
14Jakub Janda Czechy128,5 m121,8 pkt129,5 m124,6 pkt246,4 pktQ
15Harri Olli Finlandia128 m118,9 pkt131 m125,3 pkt244,2 pktQ
16Pascal Bodmer Niemcy128 m117,9 pkt131,5 m125,7 pkt243,6 pktQ
17Michael Neumayer Niemcy126,5 m114,7 pkt133 m127,4 pkt242,1 pktQ
18Emmanuel Chedal Francja126,5 m116,2 pkt129,5 m122,1 pkt238,3 pktQ
19Dmitrij Wasiljew Rosja126,5 m114,7 pkt130,5 m122,4 pkt237,1 pktQ
20Andreas Wank Niemcy128 m119,4 pkt127,5 m116,5 pkt235,9 pktQ
21Jernej Damjan Słowenia125,5 m112,9 pkt129 m122,2 pkt235,1 pktLL
22Lukas Müller Austria129 m121,7 pkt126,5 m113,2 pkt234,9 pktQ
23Kamil Stoch Polska129,5 m121,1 pkt125 m113 pkt234,1 pktLL
24Daiki Itō Japonia126,5 m116,7 pkt126,5 m116,2 pkt232,9 pktQ
25Martin Schmitt Niemcy124,5 m112,6 pkt128,5 m119,8 pkt232,4 pktQ
26Sebastian Colloredo Włochy128,5 m119,3 pkt125 m112,5 pkt231,8 pktLL
27Lukáš Hlava Czechy125,5 m114,4 pkt125,5 m113,9 pkt228,3 pktQ
28Peter Prevc Słowenia124 m111,2 pkt126,5 m115,2 pkt226,4 pktQ
29Robert Kranjec Słowenia122 m105,6 pkt128 m119,4 pkt225 pktQ
30Roar Ljøkelsøy Norwegia121,5 m106,2 pkt123 m110,4 pkt216,6 pktQ
31Nikołaj Karpienko Kazachstan123 m109,4 pkt
109,4 pktnq
32Martin Cikl Czechy122,5 m109,0 pkt
109,0 pktnq
33Ville Larinto Finlandia122,5 m108,0 pkt
108,0 pktnq
34Dienis Korniłow Rosja122,5 m107,0 pkt
107,0 pktnq
35Matti Hautamäki Finlandia122,5 m106,5 pkt
106,5 pktnq
36Andrea Morassi Włochy121,5 m105,7 pkt
105,7 pktnq
37Kai Kovaljeff Finlandia121 m104,8 pkt
104,8 pktnq
38Michael Uhrmann Niemcy120,5 m104,4 pkt
104,4 pktnq
39Jan Matura Czechy120 m103,5 pkt
103,5 pktnq
40Richard Freitag Niemcy119,5 m103,1 pkt
103,1 pktnq
41Mitja Mežnar Słowenia120 m102,5 pkt
102,5 pktnq
42Taku Takeuchi Japonia119,5 m102,1 pkt
102,1 pktnq
43Krzysztof Miętus Polska117 m96,6 pkt
96,6 pktnq
44Ilja Roslakow Rosja116,5 m96,2 pkt
96,2 pktnq
45Witalij Szumbareć Ukraina117 m95,6 pkt
95,6 pktnq
46Kalle Keituri Finlandia116,5 m95,2 pkt
95,2 pktnq
47Severin Freund Niemcy115,5 m92,4 pkt
92,4 pktnq
48Stefan Hula Polska113,5 m90,3 pkt
90,3 pktnq
49Maximilian Mechler Niemcy114 m89,7 pkt
89,7 pktnq
50Andreas Küttel Szwajcaria114,5 m83,1 pkt
83,1 pktnq

Innsbruck

Data: 3 stycznia 2010
Godzina: 13.45
Państwo:  Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 130 m
Rekord skoczni: Polska Adam Małysz (11.09.2004) – 136 m

Zestawienie par

Ze względu na problemy z wiatrem i konieczność przeniesienia kwalifikacji, organizatorzy postanowili zrezygnować w tym konkursie z systemu KO[1].

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2Punkty
1Gregor Schlierenzauer Austria130,0 m135,0 pkt122,0 m116,1 pkt251,1 pkt
2Simon Ammann Szwajcaria128,5 m129,8 pkt117,5 m108,0 pkt237,8 pkt
3Janne Ahonen Finlandia128,0 m126,3 pkt117,5 m108,8 pkt237,4 pkt
4Andreas Kofler Austria126,0 m135,3 pkt118,5 m136,6 pkt235,1 pkt
5Anders Jacobsen Norwegia126,5 m128,2 pkt117,0 m106,1 pkt234,3 pkt
6Wolfgang Loitzl Austria122,0 m119,1 pkt119,0 m119,7 pkt232,8 pkt
7Adam Małysz Polska123,5 m121,3 pkt118,0 m110,4 pkt231,7 pkt
8Pascal Bodmer Niemcy122,5 m118,5 pkt118,5 m110,3 pkt228,8 pkt
9Noriaki Kasai Japonia122,0 m117,6 pkt117,0 m107,6 pkt225,2 pkt
10Mario Innauer Austria121,0 m114,3 pkt118,0 m109,4 pkt223,7 pkt
11Bjørn Einar Romøren Norwegia119,0 m110,7 pkt118,5 m111,3 pkt222,0 pkt
12Michael Uhrmann Niemcy121,0 m115,9 pkt115,5 m104,4 pkt220,2 pkt
13Daiki Itō Japonia117,5 m107,5 pkt119,0 m111,2 pkt218,7 pkt
14Thomas Morgenstern Austria117,5 m109,0 pkt117,0 m108,1 pkt217,1 pkt
15Robert Kranjec Słowenia118,5 m110,8 pkt116,5 m104,7 pkt215,5 pkt
16Dmitrij Wasiljew Rosja120,5 m110,9 pkt116,5 m103,7 pkt241,6 pkt
17Michael Hayböck Austria120,0 m113,0 pkt116,0 m101,3 pkt214,3 pkt
18Martin Koch Austria127,5 m129,0 pkt106,5 m84,7 pkt213,7 pkt
19Kamil Stoch Polska116,5 m104,7 pkt118,5 m108,8 pkt213,5 pkt
20Roar Ljøkelsøy Norwegia116,0 m105,8 pkt116,0 m105,8 pkt211,6 pkt
21Emmanuel Chedal Francja117,5 m108,0 pkt115,0 m105,0 pkt211,0 pkt
22Johan Remen Evensen Austria117,5 m108,5 pkt113,0 m98,9 pkt207,4 pkt
23Pawieł Karielin Rosja123,5 m120,3 pkt107,5 m86,5 pkt206,8 pkt
24Harri Olli Finlandia121,0 m115,8 pkt110,5 m90,4 pkt206,2 pkt
25Dienis Korniłow Rosja115,5 m102,4 pkt114,5 m102,6 pkt205,0 pkt
26Manuel Fettner Austria116,5 m104,7 pkt111,5 m94,2 pkt198,9 pkt
27Taku Takeuchi Japonia116,0 m102,8 pkt110,0 m93,0 pkt195,8 pkt
28Stefan Thurnbichler Austria113,5 m99,3 pkt108,0 m87,4 pkt186,7 pkt
29Nikołaj Karpienko Kazachstan114,5 m101,6 pkt105,5 m83,9 pkt185,5 pkt
30Richard Freitag Niemcy114,5 m101,1 pkt105 m82,0 pkt183,1 pkt
31Lukáš Hlava Czechy113,5 m98,8 pkt
98,8 pkt
32Michael Neumayer Niemcy114,0 m98,7 pkt
98,7 pkt
32Maximilian Mechler Niemcy114,0 m98,7 pkt
98,7 pkt
34Martin Schmitt Niemcy113,0 m97,9 pkt
97,9 pkt
34Lukas Müller Austria113,0 m97,9 pkt
97,9 pkt
36Peter Prevc Słowenia113,5 m97,8 pkt
97,8 pkt
37Jakub Janda Czechy112,0 m96,1 pkt
96,1 pkt
37Andreas Küttel Szwajcaria112,0 m96,1 pkt
96,1 pkt
37Jernej Damjan Słowenia112,0 m96,1 pkt
96,1 pkt
40Shōhei Tochimoto Japonia111,0 m93,8 pkt
93,8 pkt
41Stefan Hula Polska110,5 m92,9 pkt
92,9 pkt
42Ilja Roslakow Rosja109,0 m89,7 pkt
89,7 pkt
43Tom Hilde Norwegia108,5 m88,8 pkt
88,8 pkt
44Sebastian Colloredo Włochy108,5 m88,3 pkt
88,3 pkt
45Matti Hautamäki Finlandia107,5 m88,0 pkt
88,0 pkt
46Mitja Mežnar Słowenia109 m87,7 pkt
87,7 pkt
47Ville Larinto Finlandia104,5 m80,6 pkt
80,6 pkt
48Nicholas Alexander Stany Zjednoczone105 m80,0 pkt
80,0 pkt
49Kalle Keituri Finlandia104 m79,7 pkt
79,7 pkt
50Andreas Wank Niemcy98,5 m63,3 pkt
63,3 pkt

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 2010
Godzina: 16.45
Państwo:  Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Rekord skoczni: Austria Gregor Schlierenzauer (5.01.2008) – 145 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Austria Michael HayböckvsNiemcy Pascal Bodmer
Szwajcaria Simon AmmannvsSłowenia Robert Kranjec
Norwegia Roar LjøkelsøyvsAustria Mario Innauer
Niemcy Andreas WankvsNiemcy Michael Neumayer
Finlandia Kalle KeiturivsSłowenia Mitja Mežnar
Czechy Jakub JandavsRosja Pawieł Karielin
Czechy Lukáš HlavavsPolska Kamil Stoch
Rosja Dienis KorniłowvsFrancja Emmanuel Chedal
Finlandia Matti HautamäkivsJaponia Daiki Itō
Austria Manuel FettnervsAustria Stefan Thurnbichler
Austria Lukas MüllervsNorwegia Johan Remen Evensen
Japonia Fumihisa YumotovsPolska Adam Małysz
Japonia Shōhei TochimotovsSłowenia Jernej Damjan
Polska Stefan HulavsSzwajcaria Andreas Küttel
Austria Markus EggenhofervsJaponia Noriaki Kasai
Włochy Sebastian ColloredovsFinlandia Harri Olli
Korea Południowa Kim Hyun-kivsNorwegia Anders Jacobsen
Niemcy Martin SchmittvsRosja Dmitrij Wasiljew
Czechy Martin CiklvsNorwegia Bjørn Einar Romøren
Norwegia Tom HildevsAustria Thomas Morgenstern
Austria David UnterbergervsAustria Wolfgang Loitzl
Niemcy Richard FreitagvsAustria Andreas Kofler
Finlandia Kai KovaljeffvsNiemcy Michael Uhrmann
Włochy Andrea MorassivsAustria Gregor Schlierenzauer
Finlandia Janne AhonenvsAustria Martin Koch

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1Thomas Morgenstern Austria133 m129,4 pkt136 m135,3 pkt264,7 pktQ
2Janne Ahonen Finlandia134 m132,2 pkt133,5 m131,8 pkt264,0 pktQ
3Simon Ammann Szwajcaria136 m134,3 pkt131,5 m127,2 pkt261,5 pktQ
4Wolfgang Loitzl Austria130,5 m125,9 pkt135 m135,0 pkt260,9 pktQ
5Andreas Kofler Austria129 m122,7 pkt133,5 m132,3 pkt255,0 pktQ
6Gregor Schlierenzauer Austria128,5 m120,3 pkt134 m133,2 pkt253,5 pktQ
7Dmitrij Wasiljew Rosja130 m123,0 pkt131,5 m127,2 pkt250,2 pktQ
8Martin Koch Austria128,5 m120,3 pkt131 m124,8 pkt245,1 pktLL
9Pascal Bodmer Niemcy127 m116,6 pkt128,5 m120,3 pkt236,9 pktQ
10Anders Jacobsen Norwegia126,5 m116,7 pkt126,5 m116,7 pkt233,4 pktQ
11Harri Olli Finlandia127 m117,6 pkt125,5 m113,9 pkt231,5 pktQ
12Michael Neumayer Niemcy125 m111,5 pkt127,5 m118,5 pkt230,0 pktQ
13Michael Uhrmann Niemcy120 m102,0 pkt131 m125,3 pkt227,3 pktQ
14Bjørn Einar Romøren Norwegia133 m108,4 pkt127,5 m118,5 pkt226,9 pktQ
15Mario Innauer Austria124 m112,2 pkt124,5 m112,6 pkt224,8 pktQ
16Pawieł Karielin Rosja124 m111,2 pkt124,5 m113,1 pkt224,3 pktQ
17Emmanuel Chedal Francja124 m110,7 pkt125,5 m112,4 pkt223,1 pktQ
18Adam Małysz Polska123 m109,9 pkt124 m112,2 pkt222,1 pktQ
19Noriaki Kasai Japonia121,5 m106,2 pkt125,5 m114,9 pkt221,1 pktQ
20Robert Kranjec Słowenia123,5 m109,8 pkt124 m111,2 pkt221,0 pktLL
21Martin Schmitt Niemcy122,5 m108,0 pkt123,5 m110,8 pkt218,8 pktLL
22Stefan Thurnbichler Austria121,5 m106,2 pkt123 m109,4 pkt215,6 pktQ
23Jernej Damjan Słowenia121,5 m106,2 pkt124,5 m109,1 pkt215,3 pktQ
24Martin Cikl Czechy122 m107,1 pkt122 m107,1 pkt214,2 pktLL
25Stefan Hula Polska118,5 m99,8 pkt124,5 m112,6 pkt212,4 pktQ
26Daiki Itō Japonia119 m102,2 pkt123,5 m109,3 pkt211,5 pktQ
27Tom Hilde Norwegia122 m107,1 pkt120,5 m103,9 pkt211,0 pktLL
28Lukas Müller Austria122 m107,6 pkt119,5 m101,1 pkt208,7 pktQ
29Lukáš Hlava Czechy119,5 m101,1 pkt122 m105,6 pkt206,7 pktQ
30Mitja Mežnar Słowenia120 m102,0 pkt120,5 m103,4 pkt205,4 pktQ
31Jakub Janda Czechy121 m105,8 pkt
105,8 pktnq
32Roar Ljøkelsøy Norwegia120,5 m104,9 pkt
104,9 pktnq
33Johan Remen Evensen Norwegia120,5 m104,4 pkt
104,4 pktnq
34Andreas Wank Niemcy121 m103,8 pkt
103,8 pktnq
35Markus Eggenhofer Austria119 m101,2 pkt
101,2 pktnq
36Kim Hyun-ki Korea Południowa118,5 m100,3 pkt
100,3 pktnq
37Kalle Keituri Finlandia118,5 m99,8 pkt
99,8 pktnq
38Michael Hayböck Austria118,5 m99,3 pkt
99,3 pktnq
39Matti Hautamäki Finlandia117 m97,1 pkt
97,1 pktnq
40David Unterberger Austria117,5 m97,0 pkt
97,0 pktnq
41Sebastian Colloredo Włochy117 m96,6 pkt
96,6 pktnq
42Richard Freitag Niemcy116 m94,8 pkt
94,8 pktnq
43Dienis Korniłow Rosja115,5 m93,4 pkt
93,4 pktnq
44Kamil Stoch Polska116,5 m92,7 pkt
92,7 pktnq
45Manuel Fettner Austria114,5 m91,6 pkt
91,6 pktnq
46Andreas Küttel Szwajcaria115 m90,0 pkt
90,0 pktnq
47Andrea Morassi Włochy113,5 m89,8 pkt
89,8 pktnq
48Shōhei Tochimoto Japonia108,5 m77,8 pkt
77,8 pktnq
49Kai Kovaljeff Finlandia106,5 m74,7 pkt
74,7 pktnq
50Fumihisa Yumoto Japonia94 m45,7 pkt
45,7 pktnq

Klasyfikacja generalna

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćPunkty
1Andreas Kofler Austria1027,2 pkt
2Janne Ahonen Finlandia1013,9 pkt
3Wolfgang Loitzl Austria1011,6 pkt
4Gregor Schlierenzauer Austria1011,1 pkt
5Simon Ammann Szwajcaria1008,3 pkt
6Thomas Morgenstern Austria987,1 pkt
7Pascal Bodmer Niemcy936,2 pkt
8Martin Koch Austria935,0 pkt
9Adam Małysz Polska932,9 pkt
10Anders Jacobsen Norwegia927,5 pkt
11Noriaki Kasai Japonia914,6 pkt
12Harri Olli Finlandia884,7 pkt
13Daiki Itō Japonia881,4 pkt
14Robert Kranjec Słowenia864,8 pkt
15Stefan Thurnbichler Austria849,5 pkt
16Johan Remen Evensen Norwegia798,3 pkt
17Bjørn Einar Romøren Norwegia796,2 pkt
18Jernej Damjan Słowenia777,4 pkt
19Lukas Müller Austria774,4 pkt
20Emmanuel Chedal Francja750,8 pkt
21Martin Schmitt Niemcy739,9 pkt
22Lukáš Hlava Czechy738,0 pkt
23Roar Ljøkelsøy Norwegia734,7 pkt
24Dmitrij Wasiljew Rosja701,9 pkt
25Michael Neumayer Niemcy670,1 pkt
26Jakub Janda Czechy632,4 pkt
27Sebastian Colloredo Włochy611,2 pkt
28Michael Uhrmann Niemcy605,7 pkt
29Mitja Mežnar Słowenia598,3 pkt
30Kamil Stoch Polska540,3 pkt
31Pawieł Karielin Rosja525,9 pkt
32Martin Cikl Czechy506,0 pkt
33Dienis Korniłow Rosja502,4 pkt
34Andreas Wank Niemcy491,5 pkt
35Stefan Hula Polska486,8 pkt
36Kalle Keituri Finlandia460,9 pkt
37Matti Hautamäki Finlandia456,2 pkt
38Richard Freitag Niemcy453,1 pkt
39Mario Innauer Austria448,5 pkt
40Andreas Küttel Szwajcaria448,4 pkt
41Peter Prevc Słowenia421,6 pkt
42Taku Takeuchi Japonia394,6 pkt
43Tom Hilde Norwegia392,8 pkt
44Michael Hayböck Austria313,6 pkt
45Jan Matura Czechy300,6 pkt
46Nikołaj Karpienko Kazachstan294,9 pkt
47Manuel Fettner Austria290,5 pkt
48Andrea Morassi Włochy284,9 pkt
49Ville Larinto Finlandia277,1 pkt
50Kim Hyun-ki Korea Południowa276,4 pkt
51Shōhei Tochimoto Japonia233,7 pkt
52Maximilian Mechler Niemcy188,4 pkt
53Ilja Roslakow Rosja185,9 pkt
54Kai Kovaljeff Finlandia179,5 pkt
55Witalij Szumbareć Ukraina169,4 pkt
56Nicholas Alexander Stany Zjednoczone161,9 pkt
57Krzysztof Miętus Polska155,5 pkt
58Markus Eggenhofer Austria101,2 pkt
59David Unterberger Austria97,0 pkt
60Severin Freund Niemcy92,4 pkt
61Kenneth Gangnes Norwegia78,9 pkt
62Stephan Hocke Niemcy67,6 pkt
63Fumihisa Yumoto Japonia45,7 pkt

Przypisy

  1. Andrzej Mysiak: Skoki Narciarskie - TCS: Problemy z pogodą w Innsbrucku, kwalifikacje odwołane! (pol.). skokinarciarskie.pl, 2 stycznia 2010. [dostęp 2011-12-26].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie