61. Turniej Czterech Skoczni

61. Turniej Czterech Skoczni
61. Vierschanzentournee
2011/20122013/2014
DyscyplinaSkoki narciarskie
Organizator Niemcy
 Austria
Szczegóły turnieju
Pierwsze zawody29 grudnia 2012
Oberstdorf
Zamknięcie (finał)6 stycznia 2013
Bischofshofen
I miejsce I miejsceGregor Schlierenzauer
 Austria
II miejsce II miejsceAnders Jacobsen
 Norwegia
III miejsce III miejsceTom Hilde
 Norwegia
Gregor Schlierenzauer, zwycięzca 61. edycji Turnieju Czterech Skoczni
Anders Jacobsen, zwycięzca konkursu w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen

61. Turniej Czterech Skoczni (niem. 61. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, która przeprowadzona została w sezonie 2012/2013 na skoczniach w Niemczech i Austrii, w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Początek turnieju nastąpił 29 grudnia 2012, podczas serii kwalifikacyjnej do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2013 przeprowadzony został konkurs w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 4 stycznia odbyły się zawody w Innsbrucku. Ostatni z konkursów odbył się 6 stycznia 2013 w Bischofshofen. Zwycięski tytuł obronił Austriak Gregor Schlierenzauer.

W Turnieju Czterech Skoczni rywalizacja w pierwszej serii toczy się systemem KO, a w drugiej serii zawodnicy rywalizują tak, jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Legenda:

Q – zwycięzca pary;
LL – szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej;
nq – nie zakwalifikował się do serii finałowej.

Przed 61. Turniejem Czterech Skoczni

Nagrody

Pula nagród w turnieju wyniosła 300 tysięcy franków szwajcarskich. Zwycięzca poszczególnych konkursów otrzymał 20 tysięcy franków[1].

Faworyci

Zdaniem większości gazet największe szanse na zwycięstwo w Turnieju Czterech Skoczni mieli: lider PŚ – Gregor Schlierenzauer, Andreas Kofler, Richard Freitag, Severin Freund, Anders Bardal i Andreas Wellinger. Wśród faworytów do zwycięstwa w turnieju, poza tymi zawodnikami, wymieniani byli także Kamil Stoch i Thomas Morgenstern[2].

Klasyfikacja Pucharu Świata przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni

Przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni odbyło się siedem konkursów indywidualnych Pucharu Świata. Trzy zwycięstwa odniósł Gregor Schlierenzauer, który zgromadził najwięcej punktów PŚ przed rozpoczęciem turnieju. Po dwa konkursy wygrali: Andreas Kofler, Severin Freund[3]. Poniżej znajduje się klasyfikacja dziesięciu najlepszych skoczków w Pucharze Świata po rozegraniu siedmiu zawodów[4].

MiejsceZawodnikPaństwoPunkty
1.Schlierenzauer, GregorGregor Schlierenzauer Austria448
2.Freund, SeverinSeverin Freund Niemcy430
3.Kofler, AndreasAndreas Kofler Austria396
4.Wellinger, AndreasAndreas Wellinger Niemcy290
5.Bardal, AndersAnders Bardal Norwegia286
6.Morgenstern, ThomasThomas Morgenstern Austria223
7.Freitag, RichardRichard Freitag Niemcy220
8.Loitzl, WolfgangWolfgang Loitzl Austria187
9.Hvala, JakaJaka Hvala Słowenia180
10.Ammann, SimonSimon Ammann Szwajcaria171

Oberstdorf

Sędziowie[5]

Lp.SędziaNarodowośćNajwyższa notaNajniższa nota
ZawodnikNotaZawodnikNota
ATom Nyman FinlandiaAustria Gregor Schlierenzauer
Niemcy Severin Freund
19,0Rosja Dmitrij Wasiljew14,5
BStefan Wolf AustriaNorwegia Anders Jacobsen
Austria Gregor Schlierenzauer
Niemcy Severin Freund
Norwegia Tom Hilde
Austria Manuel Fettner
19,0Rosja Dmitrij Wasiljew
Norwegia Anders Fannemel
Polska Dawid Kubacki
15,5
CJean-Claude Gaillard FrancjaNorwegia Anders Jacobsen19,5Finlandia Lauri Asikainen
Polska Maciej Kot
Rosja Dmitrij Wasiljew
Norwegia Tom Hilde
16,0
DMike Symalla Stany ZjednoczoneNorwegia Anders Jacobsen19,0Polska Maciej Kot
Słowenia Jurij Tepeš
Korea Południowa Choi Heung-chul
Norwegia Anders Fannemel
Rosja Dmitrij Wasiljew
16,0
EJuergen Guenther NiemcyAustria Gregor Schlierenzauer19,5Polska Maciej Kot
Finlandia Lauri Asikainen
Rosja Dmitrij Wasiljew
16,0

Kwalifikacje[6]

Poz.NrZawodnikNarodowośćPrędkość
(km/h)
OdległośćPkt za
odległość
Oceny sędziówBelkaWiatrPktUwagi
ABCDEPktNrPkt(m/s)Pkt
170Gregor Schlierenzauer Austria94,5131,580,718,518,019,018,518,555,5187,3-0,676,1149,6Q
259Anders Jacobsen Norwegia94,0133,584,317,517,518,018,018,053,5187,30,21-1,9143,2Q
363Wolfgang Loitzl Austria94,5128,575,318,518,518,518,518,055,5187,3-0,181,6139,7Q
464Richard Freitag Niemcy93,7128,575,319,017,518,518,018,054,5187,3-0,262,4139,5Q
551Dmitrij Wasiljew Rosja95,2130,578,918,017,518,518,018,054,020-0,585,3138,2Q
669Severin Freund Niemcy94,3126,571,717,517,518,518,018,053,5187,3-0,615,5138,0Q
761Simon Ammann Szwajcaria93,4126,070,818,017,518,518,517,554,0187,3-0,504,5136,6Q
855Tom Hilde Norwegia95,6134,586,118,518,018,518,518,555,522-7,4-0,252,3136,5Q
960Peter Prevc Słowenia93,7128,074,418,518,018,018,018,054,0187,30,09-0,8134,9Q
1019Piotr Żyła Polska94,4132,081,618,018,017,519,018,054,0200,15-1,4134,2Q
1165Thomas Morgenstern Austria94,3124,568,117,517,518,518,017,553,0187,3-0,464,2132,6Q
1257Michael Neumayer Niemcy95,9135,087,017,017,017,018,517,551,522-7,4-0,161,5132,6Q
1366Anders Bardal Norwegia94,5124,067,218,016,518,017,517,052,5187,3-0,555,0132,0Q
1450Dienis Korniłow Rosja95,2127,072,617,517,518,018,517,553,020-0,595,4131,0Q
1545Dawid Kubacki Polska94,7127,072,618,018,017,518,518,054,020-0,454,1130,7Q
1653Kamil Stoch Polska95,2131,079,817,516,517,518,017,552,522-7,4-0,625,6130,5Q
1739Michael Hayböck Austria95,3125,569,917,518,017,518,017,553,020-0,736,6129,5Q
1817Stefan Hula Polska94,0128,074,417,518,017,518,018,053,520-0,111,0128,9Q
1944Lukáš Hlava Czechy95,0126,070,817,517,518,018,517,553,020-0,534,8128,6Q
2068Andreas Kofler Austria94,4121,562,717,517,517,517,517,052,5187,3-0,666,0128,5Q
2154Manuel Fettner Austria95,3128,575,318,518,018,518,518,055,022-7,4-0,544,9127,8Q
214Martin Schmitt Niemcy94,4126,070,817,517,017,517,517,552,520-0,494,5127,8Q
2325Jan Matura Czechy94,2124,568,117,518,017,518,017,553,020-0,555,0126,1Q
245Maximilian Mechler Niemcy94,6125,069,017,017,017,017,517,051,020-0,666,0126,0Q
2518Roman Koudelka Czechy94,4127,573,517,517,017,518,017,552,5200,06-0,5125,5Q
2635Lauri Asikainen Finlandia94,4124,067,217,017,017,517,517,051,520-0,716,5125,2Q
2741Maciej Kot Polska94,2123,065,417,517,017,517,517,052,020-0,696,3123,7Q
2858Anders Fannemel Norwegia94,4127,072,617,517,018,018,017,553,0200,23-2,1123,5Q
2849Andreas Wank Niemcy94,7124,067,217,017,018,018,017,052,020-0,474,3123,5Q
3067Andreas Wellinger Niemcy94,3118,056,417,017,017,517,517,051,5187,3-0,787,1122,3Q
3136Robert Kranjec Słowenia94,8121,562,717,017,517,518,017,552,520-0,787,1122,3Q
3242Władimir Zografski Bułgaria93,8122,063,617,517,017,517,517,052,020-0,736,6122,2Q
3337Sebastian Colloredo Włochy94,3121,061,817,517,517,018,017,052,020-0,766,9120,7Q
3428Klemens Murańka Polska121,562,716,516,016,517,016,549,520-0,877,9120,1Q
3562Jaka Hvala Słowenia93,5122,564,515,514,017,016,014,045,5187,3-0,181,6118,9Q
3638Martin Koch Austria95,1120,560,917,016,517,517,017,051,020-0,696,3118,2Q
3740Andreas Stjernen Norwegia95,3120,560,917,517,017,017,017,051,020-0,676,1118,0Q
3834Danny Queck Niemcy95,0120,060,017,517,017,017,017,051,020-0,676,1117,1Q
3956Taku Takeuchi Japonia95,7133,083,414,512,514,013,012,539,522-7,4-0,141,3116,8Q
4020Ilja Roslakow Rosja94,8122,063,617,517,018,018,017,553,0200,02-0,2116,4Q
4126Gregor Deschwanden Szwajcaria94,3121,061,816,516,516,517,016,549,520-0,555,0116,3Q
4248Jurij Tepeš Słowenia95,0118,557,317,017,017,018,017,051,020-0,847,6115, 9Q
4347Rune Velta Norwegia94,7117,555,517,017,017,017,517,051,020-0,908,2114,7Q
4333Yūta Watase Japonia116,553,717,017,517,017,517,051,520-1,059,5114,7Q
4532Krzysztof Miętus Polska117,555,517,017,017,017,516,551,020-0,898,1114,2Q
4610Davide Bresadola Włochy94,3120,060,017,517,517,017,517,052,020-0,262,4114,4Q
4731Vegard Swensen Norwegia117,054,617,516,517,018,017,051,520-0,898,1114,2Q
482Felix Schoft Niemcy94,7120,560,917,016,517,017,517,051,020-0,252,3114,2Q
4922Choi Heung-chul Korea Południowa94,4121,061,817,016,517,517,517,051,520-0,080,7114,0Q
5027Anton Kaliniczenko Rosja94,7119,058,216,516,516,017,516,549,520-0,686,2113,9Q
5143Karl Geiger Niemcy95,1117,555,517,016,517,017,516,550,520-0,817,4113,4
5214Čestmír Kožíšek Czechy94,6120,560,917,017,016,517,017,051,020-0,171,5113,4
5346Reruhi Shimizu Japonia94,9117,555,517,016,517,517,517,051,520-0,484,4111,4
547Peter Frenette Stany Zjednoczone94,6119,559,116,516,516,517,016,549,520-0,282,5111,1
5530Matjaž Pungertar Słowenia115,051,017,017,017,017,516,551,020-0,908,2110,2
568Daiki Itō Japonia94,2117,555,517,017,517,017,017,051,020-0,262,4108,9
5716Olli Muotka Finlandia94,5119,559,117,016,516,017,016,550,0200,04-0,4108,7
5829Ville Larinto Finlandia114,049,216,516,016,517,016,549,520-1,009,1107,8
5913Vincent Descombes Sevoie Francja94,4117,054,616,516,517,017,016,550,020-0,343,1107,7
6011Mackenzie Boyd-Clowes Kanada94,8117,555,516,516,516,517,016,549,520-0,252,3107,3
6152Noriaki Kasai Japonia95,2113,548,316,516,517,017,016,550,020-0,968,7107,0
629Kaarel Nurmsalu Estonia94,6117,054,616,516,516,518,516,549,520-0,242,2106,3
6324Anders Johnson Stany Zjednoczone94,9115,051,016,017,017,017,016,050,020-0,524,7105,7
641Daniel Wenig Niemcy93,7114,550,116,015,017,520,016,550,020-0,151,4101,5
6521Shōhei Tochimoto Japonia94,2114,550,117,016,517,017,516,550,5200,04-0,4100,2
6615Aleksiej Korolow Kazachstan94,5111,043,816,516,516,517,016,549,520-0,131,294,5
673Tobias Bogner Niemcy93,7105,033,016,015,516,516,516,048,520-0,413,785,2
6823Tomaž Naglič Słowenia94,297,519,514,013,014,014,514,042,020-0,353,264,7
696Sami Niemi Finlandia94,084,5-3,912,513,013,014,013,039,020-0,615,540,6
12Kang Chil-ku Korea PołudniowaDSQ – nieprzepisowy strój

Konkurs główny

Data: 30 grudnia 2012
Godzina: 16:00
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Schattenbergschanze
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 137 m
Oficjalny rekord skoczni: Norwegia Sigurd Pettersen (29.12.2003) – 143,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Finlandia Lauri AsikainenvsCzechy Roman Koudelka
Polska Maciej KotvsNiemcy Maximilian Mechler
Norwegia Anders FannemelvsCzechy Jan Matura
Niemcy Andreas WankvsNiemcy Martin Schmitt
Niemcy Andreas WellingervsAustria Manuel Fettner
Słowenia Robert KranjecvsAustria Andreas Kofler
Bułgaria Władimir ZografskivsCzechy Lukáš Hlava
Włochy Sebastian ColloredovsPolska Stefan Hula
Polska Klemens MurańkavsAustria Michael Hayböck
Słowenia Jaka HvalavsPolska Kamil Stoch
Austria Martin KochvsPolska Dawid Kubacki
Norwegia Andreas StjernenvsRosja Dienis Korniłow
Niemcy Danny QueckvsNorwegia Anders Bardal
Japonia Taku TakeuchivsNiemcy Michael Neumayer
Rosja Ilja RoslakowvsAustria Thomas Morgenstern
Szwajcaria Gregor DeschwandenvsPolska Piotr Żyła
Słowenia Jurij TepešvsSłowenia Peter Prevc
Norwegia Rune VeltavsNorwegia Tom Hilde
Japonia Yūta WatasevsSzwajcaria Simon Ammann
Polska Krzysztof MiętusvsNiemcy Severin Freund
Włochy Davide BresadolavsRosja Dmitrij Wasiljew
Norwegia Vegard SwensenvsNiemcy Richard Freitag
Niemcy Felix SchoftvsAustria Wolfgang Loitzl
Korea Południowa Choi Heung-chulvsNorwegia Anders Jacobsen
Rosja Anton KaliniczenkovsAustria Gregor Schlierenzauer

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1.Anders Jacobsen Norwegia138,0 m149,6 pkt139,0 m159,0 pkt308,6 pktQ
2.Gregor Schlierenzauer Austria134,5 m144,4 pkt138,5 m152,6 pkt297,0 pktQ
3.Severin Freund Niemcy138,5 m143,8 pkt135,5 m147,0 pkt290,8 pktQ
4.Dmitrij Wasiljew Rosja137,5 m138,9 pkt138,5 m143,7 pkt282,6 pktQ
5.Tom Hilde Norwegia135,5 m141,1 pkt138,5 m140,2 pkt281,3 pktQ
6.Simon Ammann Szwajcaria133,5 m139,2 pkt139,0 m141,2 pkt280,3 pktQ
7.Manuel Fettner Austria136,5 m138,5 pkt131,0 m140,2 pkt278,7 pktQ
8.Michael Neumayer Niemcy136,5 m134,3 pkt134,5 m140,3 pkt274,6 pktQ
9.Rune Velta Norwegia132,5 m133,5 pkt134,5 m139,3 pkt272,8 pktLL
10.Andreas Wellinger Niemcy131,0 m137,1 pkt127,0 m135,3 pkt272,4 pktLL
11.Anders Bardal Norwegia136,0 m137,0 pkt125,5 m129,9 pkt266,9 pktQ
12.Jaka Hvala Słowenia127,0 m129,4 pkt132,5 m137,3 pkt266,7 pktLL
13.Kamil Stoch Polska132,5 m140,6 pkt125,0 m123,7 pkt264,3 pktQ
14.Wolfgang Loitzl Austria130,5 m133,5 pkt130,5 m130,7 pkt264,2 pktQ
15.Richard Freitag Niemcy126,5 m129,5 pkt129,0 m134,6 pkt264,1 pktQ
16.Martin Schmitt Niemcy125,0 m129,7 pkt130,5 m133,9 pkt263,6 pktQ
17.Taku Takeuchi Japonia134,0 m131,3 pkt130,0 m129,2 pkt260,5 pktLL
18.Peter Prevc Słowenia127,5 m132,0 pkt128,5 m127,8 pkt259,8 pktQ
19.Danny Queck Niemcy126,0 m127,4 pkt128,5 m132,3 pkt259,7 pktLL
20.Ilja Roslakow Rosja127,5 m130,7 pkt128,0 m126,5 pkt257,2 pktQ
21.Stefan Hula Polska128,5 m126,8 pkt126,0 m129,0 pkt255,8 pktQ
22.Anders Fannemel Norwegia127,5 m127,1 pkt125,5 m126,6 pkt253,7 pktQ
23.Dienis Korniłow Rosja124,5 m128,9 pkt126,0 m123,6 pkt252,5 pktQ
24.Maximilian Mechler Niemcy126,5 m124,9 pkt123,5 m126,8 pkt251,7 pktQ
25.Gregor Deschwanden Szwajcaria130,0 m132,1 pkt124,0 m119,4 pkt251,5 pktQ
26.Dawid Kubacki Polska127,0 m127,3 pkt124,5 m120,9 pkt248,2 pktQ
27.Lukáš Hlava Czechy117,5 m120,9 pkt122,5 m126,3 pkt247,2 pktQ
28.Klemens Murańka Polska129,5 m129,5 pkt118,5 m113,1 pkt242,6 pktQ
29.Roman Koudelka Czechy116,0 m114,9 pkt116,0 m113,3 pkt228,2 pktQ
30.Andreas Kofler Austria128,0 m134,6 pktDSQ134,6 pktQ
31.Piotr Żyła Polska125,0 m126,5 pkt--126,5 pktnq
32.Robert Kranjec Słowenia125,5 m126,3 pkt--126,3 pktnq
33.Krzysztof Miętus Polska129,0 m125,6 pkt--125,6 pktnq
34.Andreas Wank Niemcy127,0 m125,0 pkt--125,0 pktnq
35.Anton Kaliniczenko Rosja128,5 m124,0 pkt--124,0 pktnq
36.Sebastian Colloredo Włochy126,5 m123,4 pkt--123,4 pktnq
37.Jan Matura Czechy126,0 m123,0 pkt--123,0 pktnq
38.Andreas Stjernen Norwegia121,5 m122,6 pkt--122,6 pktnq
39.Michael Hayböck Austria124,5 m121,9 pkt--121,9 pktnq
40.Thomas Morgenstern Austria119,5 m120,7 pkt--120,7 pktnq
41.Vegard Swensen Norwegia123,5 m120,4 pkt--120,4 pktnq
42.Władimir Zografski Bułgaria119,5 m118,4 pkt--118,4 pktnq
43.Yūta Watase Japonia118,5 m116,4 pkt--116,4 pktnq
44.Choi Heung-chul Korea Południowa122,5 m116,3 pkt--116,3 pktnq
45.Davide Bresadola Włochy125,0 m115,9 pkt--115,9 pktnq
46.Jurij Tepeš Słowenia118,5 m114,1 pkt--114,1 pktnq
47.Felix Schoft Niemcy121,0 m113,9 pkt--113,9 pktnq
48.Martin Koch Austria118,5 m113,3 pkt--113,3 pktnq
49.Lauri Asikainen Finlandia113,5 m110,3 pkt--110,3 pktnq
50.Maciej Kot Polska111,5 m97,4 pkt--97,4 pktnq

Klasyfikacja generalna Pucharu Świata[7]

Poz.ZawodnikNarodowośćPkt
1Gregor Schlierenzauer Austria528
2Severin Freund Niemcy490
3Andreas Kofler Austria397
4Andreas Wellinger Niemcy316
5Anders Bardal Norwegia310
6Anders Jacobsen Norwegia246
7Richard Freitag Niemcy236
8Thomas Morgenstern Austria223
9Simon Ammann Szwajcaria211
10Wolfgang Loitzl Austria205
...
19Kamil Stoch Polska119
25Dawid Kubacki Polska72
30Maciej Kot Polska52
40Krzysztof Miętus Polska13
43Stefan Hula Polska10
51Klemens Murańka Polska6

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni[8]

Poz.ZawodnikNarodowośćPkt
1Anders Jacobsen Norwegia308,6
2Gregor Schlierenzauer Austria297,0
3Severin Freund Niemcy290,8
4Dmitrij Wasiljew Rosja282,6
5Tom Hilde Norwegia281,3
6Simon Ammann Szwajcaria280,3
7Manuel Fettner Austria278,7
8Michael Neumayer Niemcy274,6
9Rune Velta Norwegia272,8
10Andreas Wellinger Niemcy272,4
...
13Kamil Stoch Polska264,3
21Stefan Hula Polska255,8
26Dawid Kubacki Polska248,2
31Piotr Żyła Polska126,5
33Krzysztof Miętus Polska125,6
50Maciej Kot Polska97,4

Klasyfikacja Pucharu Narodów[9]

Poz.PaństwoPkt
1 Niemcy1936
2 Austria1922
3 Norwegia1480
4 Słowenia829
5 Japonia710
6 Rosja404
7 Polska272
8 Szwajcaria243
9 Czechy193
10 Włochy187
11 Finlandia144
12 Stany Zjednoczone100
13 Bułgaria58

Garmisch-Partenkirchen

Sędziowie[10][11]

Lp.SędziaNarodowośćNajwyższa nota – kwalifikacjeNajniższa nota – kwalifikacjeNajwyższa nota – konkurs głównyNajniższa nota – konkurs główny
ZawodnikNotaZawodnikNotaZawodnikNotaZawodnikNota
AJean-Claude Gaillard FrancjaNorwegia Anders Jacobsen
Słowenia Jaka Hvala
Niemcy Andreas Wank
18,5Norwegia Tom Hilde14,5Norwegia Anders Jacobsen19,5Czechy Lukáš Hlava11,0
BTom Nyman FinlandiaSłowenia Jaka Hvala
Polska Kamil Stoch
Niemcy Andreas Wank
18,5Norwegia Tom Hilde
Austria Andreas Kofler
Kazachstan Aleksiej Korolow
15,5Norwegia Anders Jacobsen19,5Czechy Lukáš Hlava10,0
CHermann Kothleitner AustriaSłowenia Jaka Hvala
Polska Kamil Stoch
18,5Kazachstan Aleksiej Korolow15,0Norwegia Anders Jacobsen
Austria Gregor Schlierenzauer
Norwegia Anders Bardal
19,0Czechy Lukáš Hlava10,0
DMichael Lorenz NiemcyNorwegia Anders Jacobsen
Słowenia Jaka Hvala
18,5Kazachstan Aleksiej Korolow14,5Norwegia Anders Jacobsen19,5Czechy Lukáš Hlava10,0
EMike Symalla Stany ZjednoczoneNorwegia Anders Jacobsen
Słowenia Jaka Hvala
Norwegia Anders Bardal
Czechy Lukáš Hlava
Bułgaria Władimir Zografski
18,5Słowenia Tomaž Naglič
Kazachstan Aleksiej Korolow
15,5Norwegia Anders Jacobsen
Norwegia Anders Bardal
19,0Czechy Lukáš Hlava10,0

Kwalifikacje[10]

Poz.NrZawodnikNarodowośćPrędkość
(km/h)
OdległośćPkt za
odległość
Oceny sędziówBelkaWiatrPktUwagi
ABCDEPktNrPkt(m/s)Pkt
170Gregor Schlierenzauer Austria94,0138,083,416,517,016,517,017,550,525-3,8-0,373,5133,6Q
265Anders Jacobsen Norwegia93,5135,078,018,518,018,018,518,555,0240,19-1,8131,2Q
360Jaka Hvala Słowenia93,3134,577,118,518,518,518,518,555,525-3,8-0,121,1129,9Q
466Anders Bardal Norwegia93,9133,575,318,018,017,518,018,554,025-3,80,09-0,8124,7Q
552Kamil Stoch Polska93,2130,569,918,018,518,518,018,054,525-3,8-0,373,5124,1Q
654Dmitrij Wasiljew Rosja93,5130,569,916,517,517,017,017,551,524-0,282,6124,0Q
759Michael Neumayer Niemcy93,6133,074,417,516,517,517,517,052,0240,27-2,5123,9Q
848Andreas Wank Niemcy93,7131,070,818,518,518,018,018,054,525-3,8-0,232,2123,7Q
944Lukáš Hlava Czechy93,8132,072,618,017,518,017,518,553,525-3,8-0,040,4122,7Q
1042Władimir Zografski Bułgaria92,3131,070,818,018,017,517,518,553,525-3,8-0,030,3120,8Q
1135Robert Kranjec Słowenia93,4127,564,518,018,017,017,518,053,525-3,8-0,595,5119,7Q
1257Tom Hilde Norwegia93,5134,076,214,515,515,515,516,046,525-3,80,06-0,6118,3Q
1361Wolfgang Loitzl Austria94,4125,060,017,517,018,017,518,053,025-3,8-0,847,9117,1Q
1438Martin Koch Austria94,1128,566,317,017,017,516,517,551,525-3,8-0,252,3116,3Q
1563Thomas Morgenstern Austria93,7125,560,918,017,517,517,518,053,025-3,8-0,656,1116,2Q
1667Andreas Wellinger Niemcy93,7128,566,317,518,017,017,517,552,525-3,8-0,111,0116,0Q
1664Richard Freitag Niemcy93,3128,566,317,018,017,017,517,552,025-3,8-0,161,5116,0Q
1856Anders Fannemel Norwegia93,3129,067,217,517,517,517,518,052,525-3,80,03-0,3115,6Q
1958Peter Prevc Słowenia93,2129,067,217,518,017,518,018,053,525-3,80,15-1,4115,5Q
2032Martin Schmitt Niemcy93,5125,060,018,018,017,517,518,053,525-3,8-0,595,5115,2Q
2134Lauri Asikainen Finlandia93,2125,560,918,017,017,517,517,552,525-3,8-0,575,3114,9Q
2246Dawid Kubacki Polska93,6127,063,616,017,517,017,517,552,025-3,8-0,302,8114,6Q
2336Danny Queck Niemcy94,2125,560,917,517,517,517,517,552,525-3,8-0,494,6114,2Q
2441Maciej Kot Polska93,0126,562,717,517,517,017,518,052,525-3,8-0,212,0113,4Q
2537Sebastian Colloredo Włochy93,3126,061,817,517,517,017,017,552,025-3,8-0,343,2113,2Q
2669Severin Freund Niemcy94,0126,061,818,017,517,517,518,053,025-3,8-0,212,0113,0Q
2739Michael Hayböck Austria93,6126,562,717,517,517,517,017,552,525-3,8-0,161,5112,9Q
2853Manuel Fettner Austria93,7125,560,917,517,517,517,517,552,525-3,8-0,312,9112,5Q
2931Krzysztof Miętus Polska93,1124,058,217,517,517,517,018,052,525-3,8-0,504,7111,6Q
3028Stefan Hula Polska92,8123,557,317,517,517,517,017,552,525-3,8-0,464,3110,3Q
3112Jan Matura Czechy93,1126,061,818,017,517,017,017,552,025-3,8-0,020,2110,2Q
3243Karl Geiger Niemcy93,6126,562,717,517,517,017,517,552,525-3,80,22-2,1109,3Q
3321Roman Koudelka Czechy93,5123,056,417,017,017,517,017,551,525-3,8-0,535,0109,1Q
3445Reruhi Shimizu Japonia93,5124,559,117,517,517,517,017,552,525-3,8-0,131,2109,0Q
3440Andreas Stjernen Norwegia93,9124,559,117,517,017,017,017,051,025-3,8-0,292,7109,0Q
3655Taku Takeuchi Japonia93,5124,559,117,517,017,017,017,051,025-3,8-0,141,3107,6Q
377Piotr Żyła Polska93,0120,051,016,516,516,516,016,549,524-0,757,0107,5Q
3826Maximilian Mechler Niemcy93,6122,555,517,017,017,016,517,551,025-3,8-0,464,3107,0Q
3949Dienis Korniłow Rosja93,8125,060,016,016,016,516,016,048,025-3,8-0,292,7,106,9Q
4051Rune Velta Norwegia93,4122,555,517,517,517,017,017,051,525-3,8-0,363,4106,6Q
4050Noriaki Kasai Japonia93,8123,056,417,017,017,017,517,051,025-3,8-0,323,0106,6Q
4025Matjaž Pungertar Słowenia122,0118,554,617,516,517,517,017,051,525-3,8-0,464,3106,6Q
4333Yūta Watase Japonia93,3120,551,917,518,017,017,017,552,025-3,8-0,585,4105,5Q
4447Jurij Tepeš Słowenia93,4122,054,617,017,517,017,017,051,025-3,8-0,252,3104,1Q
4519Daiki Itō Japonia93,4120,551,916,517,517,517,017,552,025-3,8-0,393,7103,8Q
4662Simon Ammann Szwajcaria93,3117,546,517,017,516,517,017,051,024-0,585,4102,9Q
4627Vegard Swensen Norwegia94,0120,051,017,517,017,016,517,051,025-0,504,7102,9Q
4823Gregor Deschwanden Szwajcaria93,4120,051,016,517,016,516,516,549,525-3,8-0,625,8102,5Q
4968Andreas Kofler Austria93,4124,058,216,015,515,516,016,047,525-3,8-0,040,4102,3Q
503Felix Schoft Niemcy93,3118,047,416,517,017,016,516,550,024-0,514,8102,2Q
5130Ilja Roslakow Rosja93,6119,049,217,518,017,517,017,552,525-3,8-0,373,5101,4
524Anders Johnson Stany Zjednoczone93,8116,544,717,016,017,016,016,049,024-0,605,699,3
535Mackenzie Boyd-Clowes Kanada93,7116,043,816,516,516,016,016,549,024-0,656,198,9
5418Kaarel Nurmsalu Estonia93,7118,548,316,516,016,516,517,049,025-3,8-0,464,397,8
5520Vincent Descombes Sevoie Francja93,0118,548,316,516,516,016,017,049,025-3,8-0,464,397,8
5624Ville Larinto Finlandia93,6117,546,516,516,516,516,517,049,525-3,8-0,565,297,4
5713Peter Frenette Stany Zjednoczone93,6120,051,016,516,516,516,516,549,525-3,80,000,096,7
5815Choi Heung-chul Korea Południowa93,3119,550,117,516,517,016,516,550,025-3,80,15-1,494,9
591Daniel Wenig Niemcy93,0113,539,316,516,016,516,516,549,524-0,393,792,5
6029Aleksiej Romaszow Rosja93,0113,539,317,016,517,016,517,050,525-3,8-0,514,890,8
6110Davide Bresadola Włochy93,3114,541,116,517,016,515,516,549,525-3,8-0,353,390,1
6216Čestmír Kožíšek Czechy93,4114,541,116,017,016,516,516,049,025-3,8-0,201,988,2
638Shōhei Tochimoto Japonia93,3109,532,116,016,516,015,516,548,524-0,807,588,1
6417Olli Muotka Finlandia93,4113,539,316,016,516,016,516,048,525-3,8-0,393,787,7
6514Sami Niemi Finlandia93,1116,043,816,516,517,016,516,549,525-3,80,27-2,587,0
6611Kang Chil-ku Korea Południowa93,5112,537,516,516,516,516,016,549,525-3,8-0,222,185,3
676Tomaž Naglič Słowenia93,7102,018,615,516,015,515,015,546,524-0,686,471,5
689Aleksiej Korolow Kazachstan93,1103,020,415,015,515,014,515,545,524-0,565,271,1
2Tobias Bogner NiemcyDSQ – nieprzepisowe wiązania
22Klemens Murańka PolskaDSQ – nieprzepisowy strój

Konkurs główny

Data: 1 stycznia 2013
Godzina:14:00
Państwo:  Niemcy
Skocznia: Große Olympiaschanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Oficjalny rekord skoczni: Szwajcaria Simon Ammann (01.01.2010) – 143,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Niemcy Severin FreundvsWłochy Sebastian Colloredo
Austria Michael HayböckvsPolska Maciej Kot
Austria Manuel FettnervsNiemcy Danny Queck
Polska Krzysztof MiętusvsPolska Dawid Kubacki
Polska Stefan HulavsFinlandia Lauri Asikainen
Czechy Jan MaturavsNiemcy Martin Schmitt
Niemcy Karl GeigervsSłowenia Peter Prevc
Czechy Roman KoudelkavsNorwegia Anders Fannemel
Japonia Reruhi ShimizuvsNiemcy Richard Freitag
Norwegia Andreas StjernenvsNiemcy Andreas Wellinger
Japonia Taku TakeuchivsAustria Thomas Morgenstern
Polska Piotr ŻyłavsAustria Martin Koch
Niemcy Maximilian MechlervsAustria Wolfgang Loitzl
Rosja Dienis KorniłowvsNorwegia Tom Hilde
Norwegia Rune VeltavsSłowenia Robert Kranjec
Japonia Noriaki KasaivsBułgaria Władimir Zografski
Słowenia Matjaž PungertarvsCzechy Lukáš Hlava
Japonia Yūta WatasevsNiemcy Andreas Wank
Słowenia Jurij TepešvsNiemcy Michael Neumayer
Japonia Daiki ItōvsRosja Dmitrij Wasiljew
Szwajcaria Simon AmmannvsPolska Kamil Stoch
Norwegia Vegard SwensenvsNorwegia Anders Bardal
Szwajcaria Gregor DeschwandenvsSłowenia Jaka Hvala
Austria Andreas KoflervsNorwegia Anders Jacobsen
Niemcy Felix SchoftvsAustria Gregor Schlierenzauer

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1.Anders Jacobsen Norwegia131,0 m128,4 pkt143,0 m149,3 pkt277,7 pktQ
2.Gregor Schlierenzauer Austria134,0 m137,1 pkt136,5 m139,7 pkt276,8 pktQ
3.Anders Bardal Norwegia136,5 m131,8 pkt135,5 m135,4 pkt267,2 pktQ
4.Tom Hilde Norwegia133,5 m134,3 pkt138,0 m132,1 pkt266,4 pktQ
5.Maciej Kot Polska134,5 m131,4 pkt135,0 m134,3 pkt265,7 pktQ
6.Kamil Stoch Polska142,0 m134,3 pkt131,5 m127,5 pkt261,8 pktQ
6.Dmitrij Wasiljew Rosja132,5 m126,9 pkt132,0 m134,9 pkt261,8 pktQ
8.Jaka Hvala Słowenia136,0 m132,9 pkt130,0 m121,3 pkt254,2 pktQ
9.Andreas Wellinger Niemcy133,0 m124,4 pkt131,5 m128,6 pkt253,0 pktQ
10.Peter Prevc Słowenia131,5 m126,8 pkt131,0 m125,8 pkt252,6 pktQ
11.Andreas Wank Niemcy128,0 m125,0 pkt132,0 m127,5 pkt252,5 pktQ
11.Thomas Morgenstern Austria133,0 m125,4 pkt133,0 m127,1 pkt252,5 pktQ
13.Robert Kranjec Słowenia130,5 m125,5 pkt132,0 m126,8 pkt252,3 pktQ
14.Martin Schmitt Niemcy131,0 m130,5 pkt129,0 m121,5 pkt252,0 pktQ
15.Severin Freund Niemcy129,5 m123,1 pkt130,5 m128,8 pkt251,9 pktQ
16.Jan Matura Czechy132,0 m129,5 pkt129,0 m122,2 pkt251,7 pktLL
17.Władimir Zografski Bułgaria127,0 m120,1 pkt134,0 m131,1 pkt251,2 pktQ
18.Roman Koudelka Czechy130,0 m123,2 pkt130,0 m127,6 pkt250,8 pktLL
19.Andreas Kofler Austria130,5 m122,7 pkt132,0 m126,9 pkt249,6 pktLL
20.Anders Fannemel Norwegia132,0 m127,1 pkt129,0 m120,6 pkt247,7 pktQ
21.Michael Neumayer Niemcy127,5 m118,9 pkt132,0 m127,2 pkt246,1 pktQ
22.Maximilian Mechler Niemcy125,5 m119,5 pkt132,0 m125,6 pkt245,1 pktQ
23.Danny Queck Niemcy129,5 m122,9 pkt126,0 m119,9 pkt242,8 pktLL
24.Manuel Fettner Austria131,5 m125,0 pkt125,0 pkt116,4 pkt241,4 pktQ
25.Richard Freitag Niemcy127,5 m118,3 pkt129,5 m122,9 pkt241,2 pktQ
26.Rune Velta Norwegia128,5 m125,0 pkt126,0 m115,4 pkt240,4 pktLL
27.Lauri Asikainen Finlandia127,0 m117,1 pkt127,5 m119,3 pkt236,4 pktQ
28.Dawid Kubacki Polska126,5 m115,1 pkt126,5 m118,0 pkt233,1 pktQ
29.Matjaž Pungertar Słowenia125,0 m113,9 pkt125,0 m113,2 pkt227,1 pktQ
30.Piotr Żyła Polska128,0 m115,6 pkt122,0 m107,1 pkt222,7 pktQ
31.Michael Hayböck Austria127,5 m118,1 pkt--118,1 pktnq
32.Andreas Stjernen Norwegia128,0 m118,0 pkt--118,0 pktnq
33.Wolfgang Loitzl Austria126,0 m117,6 pkt--117,6 pktnq
34.Gregor Deschwanden Szwajcaria130,0 m116,2 pkt--116,2 pktnq
35.Yūta Watase Japonia124,0 m116,0 pkt--116,0 pktnq
36.Karl Geiger Niemcy126,0 m115,7 pkt--115,7 pktnq
37.Taku Takeuchi Japonia127,5 m115,4 pkt--115,4 pktnq
38.Krzysztof Miętus Polska126,0 m114,7 pkt--114,7 pktnq
39.Martin Koch Austria126,0 m113,9 pkt--113,9 pktnq
40.Dienis Korniłow Rosja126,0 m113,5 pkt--113,5 pktnq
41.Noriaki Kasai Japonia123,5 m113,4 pkt--113,4 pktnq
42.Sebastian Colloredo Włochy125,0 m112,8 pkt--112,8 pktnq
42.Simon Ammann Szwajcaria124,0 m112,8 pkt--112,8 pktnq
44.Stefan Hula Polska124,5 m112,7 pkt--112,7 pktnq
45.Reruhi Shimizu Japonia124,5 m112,2 pkt--112,2 pktnq
46.Vegard Swensen Norwegia125,0 m111,9 pkt--111,9 pktnq
47.Daiki Itō Japonia123,0 m111,4 pkt--111,4 pktnq
48.Felix Schoft Niemcy122,5 m108,7 pkt--108,7 pktnq
49.Lukáš Hlava Czechy128,0 m100,5 pkt--100,5 pktnq
50.Jurij Tepeš Słowenia119,0 m99,9 pkt--99,9 pktnq

Klasyfikacja generalna[12]

Poz.ZawodnikNarodowośćPkt
1Gregor Schlierenzauer Austria608
2Severin Freund Niemcy506
3Andreas Kofler Austria409
4Anders Bardal Norwegia380
5Anders Jacobsen Norwegia346
6Andreas Wellinger Niemcy345
7Thomas Morgenstern Austria247
8Richard Freitag Niemcy242
9Jaka Hvala Słowenia234
10Simon Ammann Szwajcaria211
...
17Kamil Stoch Polska159
23Maciej Kot Polska97
26Dawid Kubacki Polska75
43Krzysztof Miętus Polska13
46Stefan Hula Polska10
53Klemens Murańka Polska6
58Piotr Żyła Polska1

Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni[13]

Poz.ZawodnikNarodowośćPkt
1Anders Jacobsen Norwegia586,3
2Gregor Schlierenzauer Austria573,8
3Tom Hilde Norwegia547,7
4Dmitrij Wasiljew Rosja544,4
5Severin Freund Niemcy542,7
6Anders Bardal Norwegia534,1
7Kamil Stoch Polska526,1
8Andreas Wellinger Niemcy525,4
9Jaka Hvala Słowenia520,9
10Michael Neumayer Niemcy520,7
...
19Dawid Kubacki Polska481,3
30Stefan Hula Polska368,5
33Maciej Kot Polska363,1
34Piotr Żyła Polska349,2
38Klemens Murańka Polska242,6
40Krzysztof Miętus Polska240,3

Klasyfikacja Pucharu Narodów[14]

Poz.PaństwoPkt
1 Niemcy2056
2 Austria2045
3 Norwegia1706
4 Słowenia909
5 Japonia710
6 Rosja444
7 Polska361
8 Szwajcaria243
9 Czechy221
10 Włochy187
11 Finlandia148
12 Stany Zjednoczone100
13 Bułgaria72

Innsbruck

Data: 4 stycznia 2013
Godzina: 13:45
Państwo:  Austria
Skocznia: Bergisel
Punkt konstrukcyjny: 120 m
Rozmiar skoczni (HS): 130 m
Oficjalny rekord skoczni: Niemcy Sven Hannawald (04.01.2002) – 134,5 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Finlandia Lauri AsikainenvsAustria Martin Koch
Austria Manuel FettnervsSłowenia Robert Kranjec
Czechy Lukáš HlavavsSłowenia Jaka Hvala
Słowenia Matjaž PungertarvsAustria Stefan Kraft
Polska Dawid KubackivsNiemcy Severin Freund
Austria Andreas KoflervsRosja Dmitrij Wasiljew
Polska Piotr ŻyłavsJaponia Taku Takeuchi
Włochy Sebastian ColloredovsAustria Michael Hayböck
Norwegia Andreas StjernenvsRosja Dienis Korniłow
Czechy Roman KoudelkavsNiemcy Michael Neumayer
Rosja Ilja RoslakowvsAustria Wolfgang Loitzl
Norwegia Anders FannemelvsNorwegia Rune Velta
Niemcy Martin SchmittvsBułgaria Władimir Zografski
Czechy Čestmír KožíšekvsCzechy Jan Matura
Niemcy Andreas WellingervsAustria Thomas Morgenstern
Niemcy Andreas WankvsNorwegia Anders Bardal
Japonia Daiki ItōvsSzwajcaria Simon Ammann
Japonia Noriaki KasaivsNorwegia Tom Hilde
Polska Stefan HulavsNiemcy Richard Freitag
Japonia Reruhi ShimizuvsSłowenia Peter Prevc
Japonia Yūta WatasevsPolska Krzysztof Miętus
Stany Zjednoczone Anders JohnsonvsPolska Maciej Kot
Rosja Anton KaliniczenkovsPolska Kamil Stoch
Austria Lukas MüllervsNorwegia Anders Jacobsen
Austria David UnterbergervsAustria Gregor Schlierenzauer

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1.Gregor Schlierenzauer Austria131,5 m130,3 pkt123,0 m123,4 pkt253,7 pktQ
2.Kamil Stoch Polska124,5 m119,6 pkt123,0 m121,3 pkt240,9 pktQ
3.Anders Bardal Norwegia125,0 m120,6 pkt120,0 m114,8 pkt235,4 pktQ
4.Severin Freund Niemcy125,0 m117,7 pkt120,5 m116,7 pkt234,4 pktQ
5.Peter Prevc Słowenia124,0 m117,0 pkt121,5 m115,3 pkt232,3 pktQ
6.Tom Hilde Norwegia121,5 m113,1 pkt123,0 m117,5 pkt230,6 pktQ
7.Anders Jacobsen Norwegia127,0 m120,2 pkt117,5 m110,3 pkt230,5 pktQ
8.Lukáš Hlava Czechy120,0 m110,6 pkt122,5 m117,3 pkt227,9 pktQ
9.Maciej Kot Polska121,5 m116,0 pkt119,0 m110,7 pkt226,7 pktQ
10.Martin Koch Austria121,5 m112,9 pkt121,5 m113,7 pkt226,6 pktQ
11.Richard Freitag Niemcy122,5 m113,2 pkt120,0 m113,0 pkt226,2 pktQ
12,Martin Schmitt Niemcy122,0 m111,0 pkt121,0 m114,4 pkt225,4 pktLL
13.Michael Neumayer Niemcy124,5 m110,0 pkt124,0 m114,5 pkt224,5 pktQ
14.Robert Kranjec Słowenia122,5 m115,1 pkt118,5 m108,9 pkt224,0 pktQ
15.Michael Hayböck Austria122,0 m112,6 pkt120,0 m109,6 pkt222,2 pktQ
16.Władimir Zografski Bułgaria122,5 m112,4 pkt119,0 m108,9 pkt221,3 pktQ
17.Manuel Fettner Austria122,0 m113,2 pkt118,5 m107,9 pkt221,1 pktLL
18.Thomas Morgenstern Austria122,0 m114,5 pkt116,5 m106,3 pkt220,8 pktQ
19.Wolfgang Loitzl Austria122,0 m114,1 pkt116,5 m106,5 pkt220,6 pktQ
20.Jan Matura Czechy117,5 m106,4 pkt121,0 m114,0 pkt220,4 pktQ
21.Andreas Wellinger Niemcy120,0 m110,2 pkt120,5 m109,9 pkt220,1 pktLL
22.Piotr Żyła Polska125,0 m111,2 pkt117,5 m107,9 pkt219,1 pktLL
23.Stefan Kraft Austria113,5 m99,5 pkt125,0 m119,4 pkt218,9 pktQ
24.Andreas Kofler Austria128,5 m117,1 pkt112,5 m100,0 pkt217,1 pktQ
25.Simon Ammann Szwajcaria117,5 m103,3 pkt121,5 m112,8 pkt216,1 pktQ
26.Rune Velta Norwegia119,0 m106,5 pkt119,0 m109,2 pkt215,7 pktQ
27.Krzysztof Miętus Polska117,5 m105,3 pkt118,0 m109,9 pkt215,2 pktQ
28.Taku Takeuchi Japonia122,0 m111,3 pkt115,0 m101,6 pkt212,9 pktQ
29.Dienis Korniłow Rosja121,5 m108,8 pkt115,5 m101,4 pkt210,2 pktQ
30.Dmitrij Wasiljew Rosja130,5 m113,7 pkt106,0 m83,8 pkt197,5 pktLL
31.Reruhi Shimizu Japonia120,0 m106,9 pkt--106,9 pktnq
32.Andreas Wank Niemcy119,5 m106,8 pkt--106,8 pktnq
33.Lauri Asikainen Finlandia119,0 m106,5 pkt--106,5 pktnq
34.Noriaki Kasai Japonia118,5 m106,2 pkt--106,2 pktnq
35.Andreas Stjernen Norwegia119,0 m105,4 pkt--105,4 pktnq
36.Dawid Kubacki Polska117,5 m105,1 pkt--105,1 pktnq
37.Jaka Hvala Słowenia116,5 m104,8 pkt--104,8 pktnq
38.Anders Fannemel Norwegia118,5 m104,6 pkt--104,6 pktnq
39.Stefan Hula Polska118,5 m104,4 pkt--104,4 pktnq
40.Roman Koudelka Czechy118,0 m99,1 pkt--99,1 pktnq
40.Ilja Roslakow Rosja117,0 m99,1 pkt--99,1 pktnq
42.Matjaž Pungertar Słowenia111,5 m98,2 pkt--98,2 pktnq
43.Yūta Watase Japonia113,5 m95,6 pkt--95,6 pktnq
44.Lukas Müller Austria113,5 m95,2 pkt--95,2 pktnq
45.Daiki Itō Japonia113,0 m95,0 pkt--95,0 pktnq
46.Anders Johnson Stany Zjednoczone110,0 m90,5 pkt--90,5 pktnq
47.Sebastian Colloredo Włochy111,5 m90,1 pkt--90,1 pktnq
48.David Unterberger Austria114,0 m89,4 pkt--89,4 pktnq
49.Anton Kaliniczenko Rosja109,5 m88,9 pkt--88,9 pktnq
50.Čestmír Kožíšek Czechy111,5 m88,7 pkt--88,7 pktnq

Bischofshofen

Data: 6 stycznia 2013
Godzina: 16:30
Państwo:  Austria
Skocznia: Paul-Ausserleitner-Schanze
Punkt konstrukcyjny: 125 m
Rozmiar skoczni (HS): 140 m
Oficjalny rekord skoczni: Japonia Daiki Itō (06.01.2005) – 143 m

Zestawienie par

Zawodnik 1vsZawodnik 2
Polska Stefan HulavsNiemcy Severin Freund
Czechy Lukáš HlavavsNorwegia Andreas Stjernen
Szwajcaria Simon AmmannvsCzechy Jan Matura
Japonia Reruhi ShimizuvsSłowenia Jurij Tepeš
Polska Krzysztof MiętusvsNiemcy Andreas Wank
Japonia Taku TakeuchivsNorwegia Rune Velta
Niemcy Martin SchmittvsSłowenia Peter Prevc
Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsAustria Thomas Morgenstern
Polska Piotr ŻyłavsPolska Dawid Kubacki
Austria Lukas MüllervsJaponia Noriaki Kasai
Norwegia Anders FannemelvsAustria Michael Hayböck
Austria Gregor SchlierenzauervsSłowenia Robert Kranjec
Norwegia Anders BardalvsAustria Martin Koch
Stany Zjednoczone Peter FrenettevsFinlandia Lauri Asikainen
Włochy Sebastian ColloredovsRosja Dmitrij Wasiljew
Polska Maciej KotvsNiemcy Richard Freitag
Słowenia Matjaž PungertarvsAustria Andreas Kofler
Czechy Čestmír KožíšekvsBułgaria Władimir Zografski
Rosja Ilja RoslakowvsNiemcy Andreas Wellinger
Słowenia Jaka HvalavsNorwegia Anders Jacobsen
Austria David UnterbergervsAustria Stefan Kraft
Japonia Daiki ItōvsNiemcy Michael Neumayer
Austria Manuel PoppingervsNorwegia Tom Hilde
Norwegia Vegard SwensenvsPolska Kamil Stoch
Szwajcaria Gregor DeschwandenvsAustria Wolfgang Loitzl

Wyniki konkursu

Poz.Imię i nazwiskoNarodowośćSkok 1Nota 1Skok 2Nota 2PunktyKO
1.Gregor Schlierenzauer Austria133,0 m133,3 pkt137,5 m139,4 pkt272,7 pktQ
2.Anders Jacobsen Norwegia131,5 m132,5 pkt139,0 m137,9 pkt270,4 pktQ
3.Stefan Kraft Austria131,0 m131,8 pkt131,0 m129,5 pkt261,3 pktQ
4.Kamil Stoch Polska131,0 m131,4 pkt131,5 m128,8 pkt260,2 pktQ
5.Anders Bardal Norwegia130,0 m127,6 pkt130,0 m129,7 pkt257,3 pktQ
6.Thomas Morgenstern Austria132,0 m128,1 pkt127,0 m125,6 pkt253,7 pktQ
7.Dmitrij Wasiljew Rosja132,0 m125,1 pkt130,5 m127,8 pkt252,9 pktQ
8.Michael Neumayer Niemcy132,0 m127,4 pkt128,5 m124,1 pkt251,5 pktQ
9.Tom Hilde Norwegia126,5 m123,8 pkt131,0 m127,1 pkt250,9 pktQ
10.Maciej Kot Polska132,0 m130,4 pkt126,0 m120,4 pkt250,8 pktQ
11.Jaka Hvala Słowenia128,5 m127,9 pkt127,0 m122,5 pkt250,4 pktLL
12.Richard Freitag Niemcy130,0 m127,2 pkt125,0 m120,9 pkt248,1 pktLL
13.Andreas Kofler Austria128,5 m125,8 pkt126,0 m121,4 pkt247,2 pktQ
14.Jan Matura Czechy129,5 m126,2 pkt125,0 m120,0 pkt246,2 pktQ
15.Peter Prevc Słowenia127,5 m122,3 pkt130,0 m122,9 pkt245,2 pktQ
16.Michael Hayböck Austria127,5 m120,3 pkt127,5 m124,3 pkt244,6 pktQ
17.Martin Koch Austria127,0 m118,1 pkt129,0 m125,9 pkt244,0 pktLL
18.Wolfgang Loitzl Austria130,0 m129,6 pkt123,0 m114,3 pkt243,9 pktQ
19.Andreas Wellinger Niemcy133,5 m114,2 pkt130,0 m129,0 pkt243,2 pktLL
20.Ilja Roslakow Rosja124,5 m117,2 pkt128,5 m125,6 pkt242,8 pktQ
21.Andreas Wank Niemcy124,5 m114,4 pkt129,5 m127,8 pkt242,2 pktQ
22.Władimir Zografski Bułgaria123,5 m114,2 pkt126,5 m126,4 pkt240,6 pktQ
23.Noriaki Kasai Japonia123,0 m114,0 pkt127,0 m126,4 pkt240,4 pktQ
24.Martin Schmitt Niemcy127,0 m118,1 pkt126,0 m121,7 pkt239,8 pktLL
25.Rune Velta Norwegia131,0 m126,0 pkt121,5 m112,0 pkt238,0 pktQ
26.Anders Fannemel Norwegia127,0119,1 pkt125,5118,7 pkt237,8 pktLL
27.Robert Kranjec Słowenia127,5 m120,6 pkt123,5 m117,0 pkt237,6 pktLL
28.Lauri Asikainen Finlandia124,0 m114,1 pkt124,5 m121,3 pkt235,4 pktQ
29.Stefan Hula Polska127,0 m120,3 pkt122,0 m111,0 pkt231,3 pktQ
30.Piotr Żyła Polska127,0 m112,3 pkt124,5 m118,2 pkt230,5 pktQ
31.Jurij Tepeš Słowenia125,5 m119,1 pkt118,5 m107,1 pkt226,1 pktQ
32.Lukáš Hlava Czechy122,5 m110,3 pkt123,0 m112,7 pkt223,0 pktQ
33.Severin Freund Niemcy126,0 m118,0 pkt--118,0 pktnq
34.Matjaž Pungertar Słowenia126,0 m117,7 pkt--117,7 pktnq
35.Daiki Itō Japonia125,0 m117,2 pkt--117,2 pktnq
36.Taku Takeuchi Japonia123,0 m116,9 pkt--116,9 pktnq
37.Reruhi Shimizu Japonia123,0 m115,1 pkt--115,1 pktnq
38.Sebastian Colloredo Włochy124,0 m113,9 pkt--113,9 pktnq
39.Krzysztof Miętus Polska123,0 m113,6 pkt--113,6 pktnq
40.Simon Ammann Szwajcaria122,5 m113,5 pkt--113,5 pktnq
41.Peter Frenette Stany Zjednoczone123,0 m111,8 pkt--111,8 pktnq
42.Dawid Kubacki Polska125,0 m111,6 pkt--111,6 pktnq
43.Lukas Müller Austria123,0 m109,6 pkt--109,6 pktnq
44.Manuel Poppinger Austria119,0 m107,3 pkt--107,3 pktnq
45.Andreas Stjernen Norwegia119,5 m106,0 pkt--106,0 pktnq
46.Vegard Swensen Norwegia118,5 m105,8 pkt--105,8 pktnq
47.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada120,5 m105,1 pkt--105,1 pktnq
48.Gregor Deschwanden Szwajcaria119,5 m104,7 pkt--104,7 pktnq
49.Čestmír Kožíšek Czechy114,0 m95,5 pkt--95,5 pktnq
50.David Unterberger Austria113,0 m94,5 pkt--94,5 pktnq

Klasyfikacja końcowa

MiejsceZawodnikWystępyPunkty
1.Austria Gregor Schlierenzauer41100,2
2.Norwegia Anders Jacobsen41087,2
3.Norwegia Tom Hilde41029,2
4.Polska Kamil Stoch41027,2
5.Norwegia Anders Bardal41026,8
6.Niemcy Michael Neumayer4996,7
7.Rosja Dmitrij Wasiljew4994,8
8.Słowenia Peter Prevc4989,9
9.Niemcy Andreas Wellinger4988,7
10.Niemcy Martin Schmitt4980,8
11.Niemcy Richard Freitag4979,6
12.Norwegia Rune Velta4966,9
13.Niemcy Severin Freund4895,1
14.Słowenia Jaka Hvala4876,1
15.Austria Andreas Kofler4848,5
16.Austria Thomas Morgenstern4847,7
17.Austria Wolfgang Loitzl4846,3
18.Norwegia Anders Fannemel4843,8
19.Czechy Jan Matura4841,3
20.Polska Maciej Kot4840,6
21.Słowenia Robert Kranjec4840,2
22.Bułgaria Władimir Zografski4831,5
23.Polska Piotr Żyła4798,8
24.Czechy Lukáš Hlava4798,6
25.Austria Manuel Fettner3741,2
26.Niemcy Andreas Wank4726,5
27.Szwajcaria Simon Ammann4722,7
28.Austria Michael Hayböck4706,8
29.Japonia Taku Takeuchi4705,7
30.Polska Stefan Hula4704,2
31.Polska Dawid Kubacki4698,0
32.Austria Martin Koch4697,8
33.Finlandia Lauri Asikainen4688,6
34.Rosja Ilja Roslakow3599,1
35.Czechy Roman Koudelka3578,1
36.Rosja Dienis Korniłow3576,2
37.Polska Krzysztof Miętus4569,1
38.Niemcy Danny Queck2502,5
39.Niemcy Maximilian Mechler2496,8
40.Austria Stefan Kraft2480,2
41.Szwajcaria Gregor Deschwanden3472,4
42.Japonia Noriaki Kasai3460,0
43.Norwegia Andreas Stjernen4452,0
44.Słowenia Matjaž Pungertar3443,0
45.Słowenia Jurij Tepeš3440,2
45.Włochy Sebastian Colloredo4440,2
47.Norwegia Vegard Swensen3338,1
48.Japonia Reruhi Shimizu3334,2
49.Japonia Yūta Watase3328,0
50.Japonia Daiki Itō3323,6
51.Polska Klemens Murańka1242,6
52.Niemcy Felix Schoft2222,6
53.Rosja Anton Kaliniczenko2212,9
54.Austria Lukas Müller2204,8
55.Czechy Čestmír Kožíšek2184,2
56.Austria David Unterberger2183,9
57.Korea Południowa Choi Heung-chul1116,3
58.Włochy Davide Bresadola1115,9
59.Niemcy Karl Geiger1115,7
60.Stany Zjednoczone Peter Frenette1111,8
61.Austria Manuel Poppinger1107,3
62.Kanada Mackenzie Boyd-Clowes1105,1
63.Stany Zjednoczone Anders Johnson190,5

Przypisy

  1. Michał Kruk: Turniej Czterech Skoczni: Nagrody turniejowej rywalizacji (pol.). sport.sn2.pl. [dostęp 2018-06-24].
  2. Michał Beczek: Kamil Stoch wśród faworytów 61. Turnieju Czterech Skoczni (pol.). dziennikwschodni.pl, 28 grudnia 2012. [dostęp 2012-12-29].
  3. Skoki narciarskie – Puchar Świata 2012/2013 (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2012-11-22].
  4. Puchar Świata 2012/2013 – Klasyfikacja po konkursie: 16.12.2012, Engelberg K-125. skokinarciarskie.pl. [dostęp 2016-09-17].
  5. Wyniki konkursu głównego w Oberstdorfie (ang.). [dostęp 2013-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  6. Wyniki kwalifikacji w Oberstdorfie (ang.). [dostęp 2013-08-03]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  7. Klasyfikacja generalna po konkursie w Oberstdorfie (ang.). [dostęp 2013-08-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  8. Klasyfikacja Turnieju Czterech Skoczni po konkursie w Oberstdorfie (ang.). [dostęp 2013-08-06].
  9. Klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie w Oberstdorfie (ang.). [dostęp 2013-08-06].
  10. a b Wyniki kwalifikacji do konkursu w Garmisch-Partenkirchen (ang.). [dostęp 2013-08-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  11. Wyniki konkursu w Garmisch-Partenkirchen. [dostęp 2013-08-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  12. Klasyfikacja generalna po konkursie w Garmisch-Partenkirchen (ang.). [dostęp 2013-08-06].
  13. Klasyfikacji TCS po konkursie w Garmisch-Partenkirchen (ang.). [dostęp 2013-08-06]. [zarchiwizowane z tego adresu (2013-01-23)].
  14. Klasyfikacja Pucharu Narodów po konkursie w Garmisch-Partenkirchen (ang.). [dostęp 2013-08-06].

Bibliografia

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Gold medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A gold medal
Silver medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A silver medal
Bronze medal blank.svg
Autor: maix¿?, Licencja: CC BY-SA 2.5
A bronze medal
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).
SNP Vikersund 2012 Gregor Schlierenzauer.jpg
Autor: Tadeusz Mieczyński, Licencja: CC BY 3.0
Gregor Schlierenzauer na Mistrzostwach Świata w Lotach Narciarskich 2012