65. Turniej Czterech Skoczni

65. Turniej Czterech Skoczni
2015/20162017/2018
Data29 grudnia 2016 – 6 stycznia 2017
Miejsce rozpoczęciaOberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończeniaBischofshofen, Austria
OrganizatorOberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba konkurencji4
Liczba zawodników83 (65 sklasyfikowanych)
Liczba reprezentacji18
Zwycięzcy
I miejscePolska Kamil Stoch
II miejscePolska Piotr Żyła
III miejsceNorwegia Daniel-André Tande
Strona internetowa
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
Podium klasyfikacji generalnej 65. T4S

65. Turniej Czterech Skoczni (niem. 65. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2016/2017 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 29 grudnia 2016, kiedy rozegrano kwalifikacje do konkursu w Oberstdorfie. 1 stycznia 2017 przeprowadzono zawody w Garmisch-Partenkirchen, natomiast 3 dni później odbył się konkurs w Innsbrucku. Ostatnie z części turnieju rozegrano tradycyjnie w dzień Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), 6 stycznia 2017 w Bischofshofen. Tytułu bronił Słoweniec Peter Prevc.

Triumfatorem turnieju został Kamil Stoch, wyprzedzając Piotra Żyłę oraz Daniela-André Tandego. Zaraz za podium uplasował się Maciej Kot.

Rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła się zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznie

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni rozegrano – jak co roku – na dwóch obiektach w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany był na 120 metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125 metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2016/2017 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczniMiejscowośćPunkt KHSRekord skoczni
Schattenberg20061230.jpgSchattenbergschanzeNiemcy OberstdorfK120HS137143,5 mNorwegia Sigurd Pettersen29.12.2003
Garmisch-Partenkirchen - Grosse Olympiaschanze.jpgGroße OlympiaschanzeNiemcy Garmisch-PartenkirchenK125HS140143,5 mSzwajcaria Simon Ammann01.01.2010
Innsbruck2.jpgBergiselAustria InnsbruckK120HS130138,0 mAustria Michael Hayböck04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPGPaul-Ausserleitner-SchanzeAustria BischofshofenK125HS140144,5 mNiemcy Andreas Wellinger05.01.2017

Przed turniejem

Sponsorzy

Głównym sponsorem 65. Turnieju Czterech Skoczni została firma Audi, będąca także sponsorem zawodów Pucharu Świata w skokach narciarskich 2016/2017. Ponadto wśród sponsorów znalazły się firmy Bauhaus, Milka, Veltins oraz Intersport.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Domen Prevc, zwyciężając w czterech z nich (Ruka, Klingenthal, Lillehammer, Engelberg), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Daniela-André Tandego o 158 punktów i o 209 Stefana Krafta. Za wymienioną trójką znajdował się najwyżej sklasyfikowany z Polaków, Kamil Stoch, który uzbierał 323 punkty.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu siedmiu indywidualnych i jednego drużynowego konkursu największą liczbę punktów zgromadzili Austriacy (1369), a za nimi sklasyfikowani byli Niemcy (1359) i Polacy (1300).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2016/2017 przed 65. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu 7 konkursów indywidualnych oraz jednego drużynowego[1][2].

Zasady

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni rozegrano według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy byli dobierani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskiwało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych wyłaniano pięciu tzw. lucky losers z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[3].

Dziesięciu najlepszych zawodników klasyfikacji Pucharu Świata miało zapewniony udział w konkursie głównym, w wyniku czego nie musieli startować w seriach kwalifikacyjnych. Jeżeli zawodnik z tej grupy nie wystartował lub znalazł się poza pierwszą pięćdziesiątką, był sklasyfikowany na ostatnim miejscu dającym prawo udziału w pierwszej serii konkursowej (50.)[4]. W przypadkach, gdy dotyczyło to więcej niż jednego skoczka, najpierw klasyfikowani byli ci, którzy oddali skok w kolejności zdobyczy punktowej w tym skoku, zaś potem ci, którzy nie wystartowali – o ich kolejności decydował bieżący stan klasyfikacji Pucharu Świata (zawodnik z większa liczbą punktów startował w konkursie głównym z niższym numerem startowym).

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobywało punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych zyskiwali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskiwał dodatkowo 1,8 punktu, zaś za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegał ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymywał dodatkowe punkty, jeżeli skacze z wyższej – punkty mu odejmowano. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik tracił punkty, gdyż dzięki temu zyskiwał lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
ZawodyPrzelicznik za długość rozbieguPrzelicznik za wiatr przedniPrzelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf± 7,40 pkt / m– 10,80 pkt / m/s+ 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen± 7.56 pkt / m– 10,44 pkt / m/s+ 12,64 pkt / m/s
Innsbruck± 7,02 pkt / m– 8,46 pkt / m/s+ 10,24 pkt / m/s
Bischofshofen± 4,86 pkt / m– 9,36 pkt / m/s+ 11,32 pkt / m/s

Program zawodów

MiejscowośćDzieńKonkurencjaPoczątekLiczba uczestników
Oberstdorf29 grudniaOficjalny trening14:45 CET
Kwalifikacje16:45 CET70
30 grudniaKonkurs indywidualny16:45 CET50
Ga-Pa31 grudniaOficjalny trening11:45 CET
Kwalifikacje14:00 CET71
1 styczniaKonkurs indywidualny14:00 CET50
2 styczniadzień przerwy
Innsbruck3 styczniaOficjalny trening11:45 CET
Kwalifikacje14:00 CET70
4 styczniaKonkurs indywidualny14:00 CET50
Bischofshofen5 styczniaOficjalny trening14:45 CET
Kwalifikacje16:45 CET64
6 styczniaKonkurs indywidualny16:45 CET50

Jury

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 65. Turnieju Czterech Skoczni był Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

ZawodyDelegat technicznyAsystent delegata technicznegoKierownik konkurencjiKontrola sprzętu
Przed skokiemPo skoku
OberstdorfCzechy Ivo GregerKanada Nikolay PetrovNiemcy Georg SpäthNiemcy Michael NeumayerSzwajcaria Sepp Gratzer
Garmisch-PartenkirchenFinlandia Pekka HyvärinenAustria Werner RathmayrNiemcy Florian Cynis
InnsbruckSłowenia Gabriel GrosFinlandia Jani HyvärinenAustria Marion Vettori
BischofshofenWłochy Sandro PertileNiemcy Michael LaisAustria Robert Krautgartner
SędziaKrajStanowisko na wieży sędziowskiej
OberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofen
Wolfgang Perktold AustriaA
Michael Lorenz NiemcyD
Daneš Raich CzechyBC
Ole Walseth NorwegiaCB
Bruno Grandchavin FrancjaE
Michael Herzig NiemcyD
Jürgen Winkler AustriaA
Wolfgang Reissner AustriaB
Wolfgang Hammann NiemcyE
Martino de Crignis WłochyDA
Jurij Kalinin RosjaCD
Evgen Jesenko SłoweniaAC
Christian Kathol AustriaB
Jürgen Günther NiemcyE

Podsumowanie

Lp.DataMiejscowośćHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsceLider po konkursie
1.30 grudnia 2016Niemcy OberstdorfHS137nocnyAustria Stefan KraftPolska Kamil StochAustria Michael HayböckAustria Stefan Kraft
2.1 stycznia 2017Niemcy Garmisch-PartenkirchenHS140Norwegia Daniel-André TandePolska Kamil StochAustria Stefan KraftPolska Kamil Stoch
3.4 stycznia 2017Austria InnsbruckHS130[c]Norwegia Daniel-André TandeNorwegia Robert JohanssonRosja Jewgienij KlimowNorwegia Daniel-André Tande
4.6 stycznia 2017Austria BischofshofenHS140nocnyPolska Kamil StochAustria Michael HayböckPolska Piotr ŻyłaPolska Kamil Stoch
65. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowaPolska Kamil StochPolska Piotr ŻyłaNorwegia Daniel-André Tande

Wyniki

Skróty zastosowane w tabelach:

  • DNS – zawodnik nie wystartował
  • DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany,
  • NQ – zawodnik, który nie zakwalifikował się do serii finałowej
  • nq – zawodnik, który nie zakwalifikował się do konkursu głównego,
  • pq – zawodnik automatycznie zakwalifikowany do konkursu głównego,
  • q – zawodnik, który zakwalifikował się do konkursu głównego (spoza grupy zakwalifikowanych automatycznie).

Oberstdorf

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[5].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.69Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia139,094,252,06-0,30+3,9157,5pq
2.67Stoch, KamilKamil StochPolska137,591,556,07-0,22+2,9154,1pq
3.68Kraft, StefanStefan KraftAustria136,088,856,57-0,16+2,1151,1pq
4.63Fettner, ManuelManuel FettnerAustria136,088,855,58-0,46+6,0150,3pq
5.65Kot, MaciejMaciej KotPolska133,083,455,07-0,31+4,1146,2pq
6.64Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy137,090,650,58-0,38+5,0146,1pq
7.49Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy132,582,554,58-0,68+8,9145,9q
8.70Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia134,085,253,06+0,01-0,1145,5pq
9.62Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria136,589,749,58-0,43+5,6144,8pq
9.58Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia132,582,555,58-0,52+6,8144,8q
11.61Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria132,081,655,58-0,51+6,7143,8pq
12.40Janda, JakubJakub JandaCzechy132,582,554,08-0,50+6,5143,0q
13.52Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy129,577,154,08-0,81+10,6141,7q
14.56Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy130,578,954,58-0,54+7,1140,5q
15.53Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska128,575,353,58-0,80+10,5139,3q
16.33Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja132,081,653,08-0,34+4,4139,0q
17.54Itō, DaikiDaiki ItōJaponia128,074,454,58-0,63+8,2137,1q
18.59Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja127,573,554,08-0,67+8,8136,3q
19.66Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy126,571,755,07-0,44+5,7136,1pq
20.38Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria129,577,154,08-0,35+4,6135,7q
20.30Prevc, CeneCene PrevcSłowenia133,083,451,58-0,06+0,8135,7q
22.46Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia127,072,655,08-0,59+7,7135,3q
23.50Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja127,072,652,58-0,71+9,3134,4q
23.6Wank, AndreasAndreas WankNiemcy128,074,453,58-0,50+6,5134,4q
25.45Hula, StefanStefan HulaPolska126,070,853,58-0,75+9,8134,1q
26.60Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia126,571,754,08-0,56+7,3133,0q
27.39Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy128,074,454,58-0,25+3,3132,2q
28.55Kubacki, DawidDawid KubackiPolska125,569,953,08-0,58+7,6130,5q
29.42Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria128,575,349,08-0,41+5,4129,7q
30.31Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolska127,072,653,58-0,19+2,5128,6q
30.22Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria125,569,953,08-0,44+5,7128,6q
32.57Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy124,067,253,08-0,54+7,1127,3q
33.13Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia123,566,352,08-0,60+7,8126,1q
34.15Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja124,568,151,08-0,45+5,9125,0q
34.12Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia124,067,251,58-0,48+6,3125,0q
34.8Ziobro, JanJan ZiobroPolska123,566,352,08-0,51+6,7125,0q
37.44Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia121,562,752,08-0,70+9,1123,8q
38.51Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy120,560,951,08-0,90+11,8123,7q
39.5Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy122,564,552,58-0,46+6,0123,0q
40.43Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada123,566,351,08-0,38+5,0122,3q
41.37Hilde, TomTom HildeNorwegia123,065,452,08-0,35+4,6122,0q
42.41Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia123,065,452,58-0,29+3,8121,7q
43.47Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia120,060,052,08-0,61+8,0120,0q
44.26Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia121,562,751,08-0,40+5,2118,9q
45.1Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy120,560,951,08-0,52+6,8118,7q
46.32Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia122,063,651,08-0,24+3,1117,7q
47.10Tollinger, EliasElias TollingerAustria119,058,251,58-0,53+6,9116,6q
48.17Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria120,060,051,08-0,42+5,5116,5q
49.48Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia117,555,550,08-0,80+10,5116,0q
50.19Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancja118,557,350,58-0,60+7,8115,6q
51.27Justin, RokRok JustinSłowenia119,559,151,08-0,40+5,2115,3nq
52.28Karlen, GabrielGabriel KarlenSzwajcaria121,061,850,08-0,26+3,4115,2nq
53.29Vančura, TomášTomáš VančuraCzechy119,559,149,58-0,31+4,1112,7nq
54.36Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy119,058,251,08-0,23+3,0112,2nq
55.18Rhoads, WilliamWilliam RhoadsStany Zjednoczone116,553,750,58-0,51+6,7110,9nq
56.2Schubert, JohannesJohannes SchubertNiemcy115,551,950,08-0,65+8,5110,4nq
57.25Matura, JanJan MaturaCzechy115,551,049,08-0,48+6,3106,3nq
58.16Glasder, MichaelMichael GlasderStany Zjednoczone115,051,048,58-0,45+5,9105,4nq
59.34Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone115,051,049,08-0,35+4,6104,6nq
60.35Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponia114,049,248,58-0,42+5,5103,2nq
61.14Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia113,047,448,08-0,56+7,3102,7nq
62.11Heung-chul, ChoiChoi Heung-chulKorea Południowa112,546,548,58-0,48+6,3101,3nq
63.21Hyun-ki, KimKim Hyun-kiKorea Południowa112,045,649,08-0,43+5,6100,2nq
64.23Trofimow, RomanRoman TrofimowRosja111,544,748,58-0,40+5,298,4nq
65.4Kraus, MarinusMarinus KrausNiemcy107,036,647,58-0,62+8,192,2nq
66.3Hoffmann, FelixFelix HoffmannNiemcy106,034,847,58-0,65+8,590,8nq
67.9Żaparow, MaratMarat ŻaparowKazachstan107,036,647,08-0,49+6,490,0nq
68.24Sokolenko, KonstantinKonstantin SokolenkoKazachstan103,029,445,58-0,40+5,280,1nq
7Nõmme, MarttiMartti NõmmeEstoniaDSQ
20Semenič, AnžeAnže SemeničSłoweniaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Norwegia Andreas StjernenvsPolska Stefan Hula
2Czechy Roman KoudelkavsNiemcy Andreas Wank
3Polska Dawid KubackivsRosja Jewgienij Klimow
4Szwajcaria Simon AmmannvsSłowenia Jurij Tepeš
5Polska Klemens MurańkavsSłowenia Cene Prevc
6Austria Florian AltenburgervsAustria Markus Schiffner
7Niemcy Karl GeigervsNiemcy Severin Freund
8Słowenia Jernej DamjanvsFrancja Vincent Descombes Sevoie
9Rosja Dmitrij WasiljewvsJaponia Daiki Itō
10Norwegia Halvor Egner GranerudvsRosja Dienis Korniłow
11Polska Jan ZiobrovsPolska Piotr Żyła
12Japonia Noriaki KasaivsNiemcy Richard Freitag
13Czechy Vojtěch ŠtursavsNiemcy Andreas Wellinger
14Niemcy Pius PaschkevsCzechy Jakub Janda
15Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsAustria Andreas Kofler
16Norwegia Tom HildevsSłowenia Peter Prevc
17Norwegia Robert JohanssonvsAustria Michael Hayböck
18Japonia Taku TakeuchivsSłowenia Domen Prevc
19Japonia Ryōyū KobayashivsNiemcy Stephan Leyhe
20Niemcy Constantin SchmidvsNiemcy Markus Eisenbichler
21Finlandia Jarkko MäättävsPolska Maciej Kot
22Austria Elias TollingervsAustria Manuel Fettner
23Bułgaria Władimir ZografskivsAustria Stefan Kraft
24Norwegia Anders FannemelvsPolska Kamil Stoch
25Francja Ronan Lamy ChappuisvsNorwegia Daniel-André Tande

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[6].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg233Kraft, StefanStefan KraftAustria139,07+4,6156,3134,56+4,4151,7308,0
Silver medal icon.svg242Stoch, KamilKamil StochPolska137,07+3,9152,0135,06+5,0153,2305,2
Bronze medal icon.svg179Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria135,07+6,9149,9133,06+4,2146,3296,2
4.251Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia130,57+7,1141,5138,56-0,1153,9295,4
5.224Fettner, ManuelManuel FettnerAustria132,57+6,8145,3135,06+2,9149,6294,9
6.206Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy135,07+4,7148,2133,56+3,9144,9293,1
7.1115Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska133,07+8,2146,6133,06+2,7145,3291,9
8.521Prevc, CeneCene PrevcSłowenia132,57+5,7142,2132,06+0,4142,2284,4
9.422Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia133,57+0,9142,2132,06+1,0141,0283,2
10.1610Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia130,07+5,1137,6135,07+1,2144,2281,8
11.1511Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria129,07+4,4136,1134,57+1,0143,6279,7
12.215Kot, MaciejMaciej KotPolska129,57+7,1138,2133,07+1,8140,7278,9
13.323Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja132,07+1,7138,8130,06+1,8138,5277,3
14.1214Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy129,07+6,4137,1136,07+1,8140,1277,2
15.1313*Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy127,07+5,0131,6134,57+3,8145,4277,0
16.328*Kubacki, DawidDawid KubackiPolska129,57+5,0137,1131,07+1,4136,7273,8
17.197Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy129,57+3,9136,0129,57+1,8133,4269,4
18.125Hula, StefanStefan HulaPolska129,07+4,3136,0128,57+2,2132,0268,0
19.126*Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia126,07+4,3128,1133,07+0,5137,9266,0
20.719Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy129,07+5,2129,9127,57+2,5130,5260,4
20.224Wank, AndreasAndreas WankNiemcy125,07+3,3125,8130,07+2,6134,6260,4
20.1338Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy127,57+5,4132,4125,57+6,1128,0260,4
23.917Itō, DaikiDaiki ItōJaponia124,57+5,7127,3131,07-0,9132,9260,2
24.1412Janda, JakubJakub JandaCzechy127,07+3,7130,3127,07+2,1129,2259,5
25.818Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja126,07+8,8132,1124,07+6,8126,5258,6
26.188Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia124,57+6,4126,5127,07+2,6128,2254,7
27.732*Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy127,07+4,4129,5124,07+1,8121,0250,5
28.1035Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia124,07+5,9124,1122,07+7,6123,7247,8
29.620Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria121,07+1,8115,6128,07+3,8131,2246,8
30.2449*Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia128,57+3,8133,1120,57+4,7113,6246,7
31.1237Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia124,07+5,9127,1NQ127,1
32.833Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia124,07+6,0125,7NQ125,7
33.1439Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy123,07+6,8124,7NQ124,7
34.1641Hilde, TomTom HildeNorwegia121,07+6,7121,0NQ121,0
35.1016Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja120,57+7,4119,8NQ119,8
36.1540Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada120,07+5,6117,1NQ117,1
37.227Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy119,07+6,0115,7NQ115,7
37.429Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria123,07+0,8115,7NQ115,7
39.1742Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia118,57+7,3115,6NQ115,6
40.530Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolska119,07+3,9113,6NQ113,6
41.1743Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia117,07+5,4110,0NQ110,0
42.1136Ziobro, JanJan ZiobroPolska115,07+9,4109,9NQ109,9
43.2247Tollinger, EliasElias TollingerAustria116,07+5,5109,3NQ109,3
44.631Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria117,07+4,1108,7NQ108,7
45.2348Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria116,07+4,2107,5NQ107,5
46.1944Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia115,07+4,1104,1NQ104,1
47.2045Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy112,57+5,7102,2NQ102,2
48.2121Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia108,57+6,494,2NQ94,2
49.2550Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancja111,07+5,693,9NQ93,9
50.934Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosjaDSQNQDSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[7].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.67Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy138,083,456,015-0,19+2,4141,8pq
2.69Kraft, StefanStefan KraftAustria138,083,456,015-0,04+0,5139,9pq
3.65Fettner, ManuelManuel FettnerAustria139,085,253,5150,03-0,3138,4pq
4.71Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia137,582,550,515-0,22+2,8135,8pq
5.66Kot, MaciejMaciej KotPolska134,076,255,015-0,32+4,0135,2pq
6.57Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska136,079,853,015-0,16+2,0134,8q
7.64Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria135,078,055,515-0,05+0,6134,1pq
8.70Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia135,078,054,515-0,09+1,1133,6pq
9.51Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy134,577,154,515-0,14+1,8133,4q
10.61Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia133,575,355,015-0,12+1,5131,8q
11.60Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia133,575,352,515-0,17+2,1129,9q
12.59Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy131,575,355,015-0,21+2,7129,4q
13.58Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja131,070,853,015-0,24+3,0126,8q
14.44Prevc, CeneCene PrevcSłowenia131,070,854,515-0,07+0,9126,2q
15.62Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria129,568,153,515-0,22+2,8124,4pq
16.54Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy129,568,154,015-0,17+2,1124,2q
17.55Kubacki, DawidDawid KubackiPolska129,568,153,515-0,16+2,0123,6q
17.48Hula, StefanStefan HulaPolska129,568,153,015-0,20+2,5123,6q
19.40Janda, JakubJakub JandaCzechy128,065,453,515-0,18+2,3121,2q
20.63Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy127,063,654,015-0,17+2,1119,7pq
21.56Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy128,065,453,015-0,09+1,1119,5q
22.21Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria128,065,452,515-0,09+1,1119,0q
23.24Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia128,065,451,515-0,14+1,8118,7q
24.36Wank, AndreasAndreas WankNiemcy127,564,552,515-0,10+1,3118,3q
25.19Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia127,564,551,015-0,21+2,7118,2q
26.41Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia127,564,551,015-0,20+2,5118,0q
27.43Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada127,063,652,015-0,13+1,6117,2q
28.46Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia125,560,952,515-0,26+3,3116,7q
29.53Itō, DaikiDaiki ItōJaponia126,562,752,515-0,11+1,4116,6q
30.33Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone126,061,851,015-0,29+3,7116,5q
31.20Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia127,063,651,015-0,10+1,3115,9q
32.52Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja126,562,752,015-0,06+0,8115,5q
33.47Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia127,063,651,015-0,04+0,5115,1q
34.5Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy126,562,751,015-0,09+1,1114,8q
35.38Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy125,060,051,015-0,26+3,3114,3q
36.32Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja125,060,051,015-0,24+3,0114,0q
37.35Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy125,560,951,515-0,10+1,3113,7q
38.42Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria125,560,951,015-0,20+2,5113,5q
39.49Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia123,557,352,015-0,20+2,5111,8q
40.9Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja124,559,150,515-0,12+1,5111,1q
41.39Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria123,557,351,015-0,18+2,3110,6q
42.10Ziobro, JanJan ZiobroPolska124,058,249,515-0,18+2,3110,0q
43.37Hilde, TomTom HildeNorwegia123,056,451,015-0,15+1,9109,3q
44.29Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia124,058,251,0150,05-0,5108,7q
45.1Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy122,555,551,015-0,13+1,6108,1q
46.50Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy121,553,750,515-0,18+2,3106,5q
47.6Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia122,555,549,515-0,08+1,0106,0q
48.31Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia121,052,850,515-0,16+2,0105,3q
49.45Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia120,051,051,015-0,20+2,5104,5q
68Stoch, KamilKamil StochPolskaDNSpq
50.23Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria122,054,649,515-0,02+0,3104,4nq
51.26Tollinger, EliasElias TollingerAustria120,051,050,515-0,14+1,8103,3nq
52.3Hoffmann, FelixFelix HoffmannNiemcy119,550,149,515-0,04+0,5100,1nq
53.13Justin, RokRok JustinSłowenia117,045,650,515-0,20+2,598,6nq
54.25Deschwanden, GregorGregor DeschwandenSzwajcaria118,047,449,515-0,12+1,598,4nq
55.16Matura, JanJan MaturaCzechy116,544,750,015-0,25+3,297,9nq
56.34Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponia117,045,649,515-0,08+1,096,1nq
57.27Karlen, GabrielGabriel KarlenSzwajcaria116,043,849,515-0,15+1,995,2nq
58.22Trofimow, RomanRoman TrofimowRosja117,546,548,515-0,01+0,195,1nq
59.11Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancja114,541,149,515-0,17+2,192,7nq
60.17Żaparow, MaratMarat ŻaparowKazachstan112,036,648,015-0,61+7,792,3nq
61.18Glasder, MichaelMichael GlasderStany Zjednoczone112,036,648,515-0,12+1,586,6nq
61.18Rhoads, WilliamWilliam RhoadsStany Zjednoczone113,038,448,5150,03-0,386,6nq
63.2Schubert, JohannesJohannes SchubertNiemcy112,537,548,515-0,04+0,586,5nq
64.4Kraus, MarinusMarinus KrausNiemcy111,034,848,015-0,21+2,785,5nq
65.12Nõmme, MarttiMartti NõmmeEstonia109,031,248,015-0,18+2,381,5nq
66.28Vančura, TomášTomáš VančuraCzechy108,029,445,015-0,18+2,376,7nq
67.7Hyun-ki, KimKim Hyun-kiKorea Południowa105,024,045,015-0,11+1,470,4nq
68.15Heung-chul, ChoiChoi Heung-chulKorea Południowa103,521,344,015-0,32+4,069,3nq
69.14Sokolenko, KonstantinKonstantin SokolenkoKazachstan96,58,746,015-0,33+4,258,9nq
30Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolskaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Norwegia Robert JohanssonvsSłowenia Anže Semenič
2Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsNiemcy Andreas Wank
3Japonia Taku TakeuchivsSłowenia Jernej Damjan
4Japonia Daiki ItōvsAustria Florian Altenburger
5Stany Zjednoczone Kevin BicknervsNiemcy Karl Geiger
6Finlandia Antti AaltovsNiemcy Severin Freund
7Rosja Jewgienij KlimowvsCzechy Jakub Janda
8Norwegia Anders FannemelvsPolska Stefan Hula
9Niemcy Pius PaschkevsPolska Dawid Kubacki
10Czechy Roman KoudelkavsNiemcy Andreas Wellinger
11Rosja Dienis KorniłowvsAustria Andreas Kofler
12Czechy Lukáš HlavavsSłowenia Cene Prevc
13Szwajcaria Simon AmmannvsFrancja Vincent Descombes Sevoie
14Słowenia Jurij TepešvsNiemcy Richard Freitag
15Rosja Dmitrij WasiljewvsNorwegia Andreas Stjernen
16Austria Markus SchiffnervsSłowenia Peter Prevc
17Polska Jan ZiobrovsNiemcy Stephan Leyhe
18Norwegia Tom HildevsNorwegia Daniel-André Tande
19Norwegia Halvor Egner GranerudvsAustria Michael Hayböck
20Niemcy Constantin SchmidvsPolska Piotr Żyła
21Czechy Vojtěch ŠtursavsPolska Maciej Kot
22Japonia Ryōyū KobayashivsSłowenia Domen Prevc
23Finlandia Jarkko MäättävsAustria Manuel Fettner
24Japonia Noriaki KasaivsAustria Stefan Kraft
25Polska Kamil StochvsNiemcy Markus Eisenbichler

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[8].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg188Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia138,016+2,7141,6142,016+0,0147,6289,2
Silver medal icon.svg2550*Stoch, KamilKamil StochPolska135,516+0,9136,3143,016+0,8149,7286,0
Bronze medal icon.svg242Kraft, StefanStefan KraftAustria137,016+2,5139,6140,016+0,3142,8282,4
4.251Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy136,516+1,1137,3139,516+2,5141,6278,9
5.224Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia136,016+0,6134,9139,016+1,4143,6278,5
6.206Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska137,016+1,4138,5137,016+2,5139,6278,1
7.215Kot, MaciejMaciej KotPolska135,516+0,9135,3135,016+1,8134,3269,6
8.179Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy135,516+0,8135,2134,016+2,4133,6268,8
9.1313Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja133,016+3,5131,4137,016+0,1136,7268,1
10.197Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria133,016+2,9131,3135,516+0,1134,0265,3
11.1610Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia130,516+4,3129,2133,516+4,7134,0263,2
12.233Fettner, ManuelManuel FettnerAustria133,516+2,9131,2132,516+1,8128,3259,5
13.1016Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy133,016+1,6130,5131,016+3,7128,5259,0
14.1511Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia131,016+3,5127,8133,016+2,3130,7258,5
15.1412Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy131,016+0,4125,2131,516+4,0129,7254,9
16.818Hula, StefanStefan HulaPolska131,016+2,8127,1131,516+0,9126,6253,7
17.1035*Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy129,016+2,9123,6132,516+2,4129,4253,0
18.732Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja132,016-0,2125,4130,016+2,9125,9251,3
19.719*Janda, JakubJakub JandaCzechy131,016+1,3125,1128,516+5,1125,4250,5
20.917Kubacki, DawidDawid KubackiPolska128,516+2,0121,3132,016+2,8128,9250,2
21.1115Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria132,516-1,5125,5129,516+1,1122,2247,7
21.620Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy128,516+2,3121,6131,516+0,4126,1247,7
23.833*Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia130,016+1,3123,3131,016+0,0123,3246,6
24.1214Prevc, CeneCene PrevcSłowenia130,016+1,9125,9127,516+0,0118,0243,9
25.1641*Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria127,016+5,1119,2129,516+1,4121,0240,2
26.224Wank, AndreasAndreas WankNiemcy128,516-0,1118,7130,016+0,8120,3239,0
27.422Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria125,016+4,8116,8128,516+1,9120,7237,5
28.521Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy128,016+3,0120,9126,016+1,3115,6236,5
29.323Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia125,016+1,4112,4129,516+0,9121,5233,9
30.126Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia124,516+3,9114,0127,016+0,1114,7228,7
31.227Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada127,516+1,9118,4NQ118,4
32.530Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone127,016+2,7117,3NQ117,3
33.934Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy125,516+2,1115,5NQ115,5
34.2146Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy126,516+0,9114,6NQ114,6
35.631Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia126,016+1,6114,4NQ114,4
36.1439Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia125,016+1,8113,8NQ113,8
37.2449Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia125,016+2,7113,7NQ113,7
38.1136Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja126,516-0,3113,4NQ113,4
39.1237Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy126,516+0,6112,8NQ112,8
40.429Itō, DaikiDaiki ItōJaponia123,016+3,9111,8NQ111,8
41.1843Hilde, TomTom HildeNorwegia123,016+1,0108,4NQ108,4
41.2348Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia123,016+1,0108,4NQ108,4
43.1338Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria123,016+1,3107,7NQ107,7
44.1742Ziobro, JanJan ZiobroPolska123,016+0,5107,4NQ107,4
45.2247Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia123,016+0,4106,8NQ106,8
46.1925Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia119,516+3,4103,0NQ103,0
47.1944Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia119,016+0,999,6NQ99,6
48.1540Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja119,016-0,398,4NQ98,4
49.2045Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy117,016+0,695,7NQ95,7
50.328Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia117,016-1,390,3NQ90,3
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Innsbruck

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[10].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.68Kraft, StefanStefan KraftAustria134,586,158,080,12-1,0143,1pq
2.65Kot, MaciejMaciej KotPolska132,081,656,58-0,14+1,4139,5pq
3.59Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska130,078,057,08-0,26+2,7137,7q
4.64Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria131,079,857,08-0,02+0,2137,0pq
5.69Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia132,081,656,580,18-1,5136,6pq
6.66Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy130,078,055,58-0,27+2,8136,3pq
7.63Fettner, ManuelManuel FettnerAustria129,076,255,580,03-0,3131,4pq
8.57Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja127,072,654,58-0,24+2,5129,6q
9.53Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy126,571,755,58-0,14+1,4128,6q
10.43Prevc, CeneCene PrevcSłowenia126,571,755,58-0,05+0,5127,7q
11.58Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia128,074,454,080,17-1,4127,0q
12.52Leyhe, StephanStephan LeyheNorwegia124,067,254,58-0,45+4,6126,3q
13.50Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja125,069,053,08-0,39+4,0126,0q
14.60Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia126,070,854,08-0,11+1,1125,9q
15.33Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone126,070,852,08-0,24+2,5125,3q
16.47Hula, StefanStefan HulaPolska122,564,554,08-0,63+6,5125,0q
17.37Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria122,564,554,08-0,49+5,0123,5q
18.70Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia127,072,650,08-0,02+0,2122,8pq
19.5Aigner, ClemensClemens AignerAustria125,069,054,080,11-0,9122,1q
20.55Kubacki, DawidDawid KubackiPolska124,067,254,08-0,07+0,7121,9q
21.61Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria123,065,454,08-0,22+2,3121,7pq
22.39Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria127,072,649,580,13-1,1121,0q
23.31Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia122,063,654,08-0,31+3,2120,8q
24.44Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia123,566,352,58-0,19+1,9120,7q
25.56Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy122,063,653,58-0,34+3,5120,6q
26.48Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia123,065,452,58-0,25+2,6120,5q
27.38Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia123,566,353,08-0,10+1,0120,3q
28.42Janda, JakubJakub JandaCzechy124,568,154,080,32-2,7119,4q
29.40Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy122,564,554,080,05-0,4118,1q
30.15Tollinger, EliasElias TollingerAustria121,562,752,58-0,25+2,6117,8q
31.30Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria120,060,052,58-0,42+4,3116,8q
32.26Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia121,061,853,08-0,17+1,7116,5q
33.51Itō, DaikiDaiki ItōJaponia121,061,853,08-0,11+1,1115,9q
34.51Ziobro, JanJan ZiobroPolska120,560,950,58-0,42+4,3115,7q
35.35Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy122,564,553,580,31-2,6115,4q
36.6Huber, DanielDaniel HuberAustria120,560,952,58-0,05+0,5113,9q
37.4Huber, StefanStefan HuberAustria120,560,952,58-0,03+0,3113,7q
38.28Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia118,557,351,08-0,50+5,1113,4q
39.14Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja120,060,052,58-0,07+0,7113,2q
40.17Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia118,056,452,58-0,32+3,3112,2q
41.54Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy118,557,352,08-0,18+1,8111,1q
42.41Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada120,060,052,580,19-1,6110,9q
43.7Colloredo, SebastianSebastian ColloredoWłochy119,058,252,580,05-0,4110,3q
44.16Insam, AlexAlex InsamWłochy117,555,551,58-0,19+1,9108,9q
45.45Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia118,557,352,580,15-1,3108,5q
45.45Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja116,553,751,08-0,37+3,8108,5q
47.62Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy116,553,751,58-0,28+2,9108,1pq
48.46Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia114,049,251,08-0,65+6,7106,9q
49.29Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolska115,051,051,08-0,47+4,8106,8q
68Stoch, KamilKamil StochPolskaDNSpq
50.19Matura, JanJan MaturaCzechy115,051,052,08-0,23+2,4105,4nq
51.1Steiner, MaximilianMaximilian SteinerAustria116,052,851,08-0,02+0,2104,0nq
52.2Reisenauer, JanniJanni ReisenauerAustria115,051,051,58-0,09+0,9103,4nq
53.8Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia116,052,851,080,15-1,3102,5nq
54.25Justin, RokRok JustinSłowenia113,047,451,58-0,33+3,4102,3nq
55.21Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia113,548,349,08-0,45+4,6101,9nq
56.9Glasder, MichaelMichael GlasderStany Zjednoczone115,051,051,580,10-0,8101,7nq
57.49Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy111,043,850,58-0,71+7,3101,6nq
58.36Hilde, TomTom HildeNorwegia113,047,450,58-0,34+3,5101,4nq
58.34Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponia115,051,051,080,07-0,6101,4nq
60.24Żaparow, MaratMarat ŻaparowKazachstan112,045,649,58-0,61+6,2101,3nq
61.20Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria113,047,451,08-0,22+2,3100,7nq
62.3Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria115,551,950,080,18-1,5100,4nq
63.27Vančura, TomášTomáš VančuraCzechy110,042,050,08-0,28+2,994,9nq
64.23Maksimoczkin, MichaiłMichaił MaksimoczkinRosja109,040,248,08-0,42+4,392,5nq
65.22Nõmme, MarttiMartti NõmmeEstonia106,535,749,08-0,63+6,591,2nq
66.10Heung-chul, ChoiChoi Heung-chulKorea Południowa108,539,349,080,01-0,188,2nq
67.13Hyun-ki, KimKim Hyun-kiKorea Południowa108,539,347,58-0,01+0,186,9nq
68.11Sokolenko, KonstantinKonstantin SokolenkoKazachstan104,031,249,080,000,080,2nq
12Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancjaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Słowenia Jurij TepešvsNiemcy Richard Freitag
2Norwegia Robert JohanssonvsJaponia Noriaki Kasai
3Czechy Jakub JandavsFinlandia Jarkko Määttä
4Czechy Roman KoudelkavsSzwajcaria Simon Ammann
5Austria Elias TollingervsAustria Andreas Kofler
6Austria Florian AltenburgervsPolska Dawid Kubacki
7Słowenia Jernej DamjanvsAustria Clemens Aigner
8Japonia Daiki ItōvsSłowenia Domen Prevc
9Polska Jan ZiobrovsAustria Markus Schiffner
10Czechy Lukáš HlavavsPolska Stefan Hula
11Austria Daniel HubervsStany Zjednoczone Kevin Bickner
12Austria Stefan HubervsSłowenia Peter Prevc
13Norwegia Halvor Egner GranerudvsRosja Jewgienij Klimow
14Rosja Dmitrij WasiljewvsNiemcy Stephan Leyhe
15Słowenia Anže SemeničvsNorwegia Andreas Stjernen
16Niemcy Karl GeigervsSłowenia Cene Prevc
17Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsNiemcy Andreas Wellinger
18Włochy Sebastian ColloredovsFrancja Vincent Descombes Sevoie
19Włochy Alex InsamvsAustria Manuel Fettner
20Japonia Taku TakeuchivsNiemcy Markus Eisenbichler
21Rosja Dienis KorniłowvsNorwegia Daniel-André Tande
22Niemcy Severin FreundvsAustria Michael Hayböck
23Norwegia Anders FannemelvsPolska Piotr Żyła
24Polska Klemens MurańkavsPolska Maciej Kot
25Polska Kamil StochvsAustria Stefan Kraft

Konkurs

Rozegrano tylko jedną serię.

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[11].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skokNota
SkokBWiatr
Gold medal icon.svg215Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia128,56-3,6125,7
Silver medal icon.svg227Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia133,06-14,8123,1
Bronze medal icon.svg1313Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja127,06-8,0119,1
4.2550Stoch, KamilKamil StochPolska120,56+3,0117,4
5.1511Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia122,56-1,4117,1
6.242Kot, MaciejMaciej KotPolska121,06+1,2117,0
7.233Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska121,06+0,9116,7
7.197Fettner, ManuelManuel FettnerAustria120,06+3,7116,7
9.1843Colloredo, SebastianSebastian ColloredoWłochy122,56-4,1114,4
10.224*Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia125,56-9,6114,3
11.1412Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy120,56-1,9113,0
12.188*Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja120,56-0,7111,2
13.179Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy119,060,0110,7
14.323Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia125,56-12,5110,4
15.1641Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy125,06-13,0110,0
16.1035Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy120,56-7,5106,9
17.620Kubacki, DawidDawid KubackiPolska115,06+4,1105,6
18.251Kraft, StefanStefan KraftAustria116,06-2,0103,3
19.1214Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia114,06+1,3103,0
20.328*Janda, JakubJakub JandaCzechy114,06+0,5102,2
21.1742*Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada115,56-0,3102,1
22.2146*Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja114,06+0,6100,8
23.719Aigner, ClemensClemens AignerAustria114,06+0,5100,7
23.934Ziobro, JanJan ZiobroPolska115,06-2,3100,7
25.818Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia112,56+1,9100,4
26.429Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy118,56-11,098,8
27.521Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria111,56+2,298,4
28.125Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy114,06-3,697,6
29.206Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy112,06-0,197,0
30.1136Huber, DanielDaniel HuberAustria108,06+4,492,3
31.833Itō, DaikiDaiki ItōJaponia114,56-3,399,3
32.732Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia116,06-5,799,1
33.126Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia110,56-0,394,6
34.1338Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia108,56+0,790,0
35.1115Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone108,56+0,689,4
36.1540Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia108,56-0,988,9
37.530Tollinger, EliasElias TollingerAustria111,56-7,588,7
38.2146*Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja103,56+8,587,3
39.917Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria107,56+3,187,1
40.1610Prevc, CeneCene PrevcSłowenia106,56+0,186,8
41.2449Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolska108,56-2,686,7
42.1016Hula, StefanStefan HulaPolska100,56+15,084,9
43.2348Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia102,06+8,784,3
44.1944Insam, AlexAlex InsamWłochy106,06+0,284,0
45.2045Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia105,06+1,383,8
46.422Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria106,06-2,279,6
47.631Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria115,06-7,274,8
1237Huber, StefanStefan HuberAustriaDSQ
224Hayböck, MichaelMichael HayböckAustriaDNS
2247Freund, SeverinSeverin FreundNiemcyDNS

Bischofshofen

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[13].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.50Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy144,595,155,0100,85-8,0144,4q
2.62Fettner, ManuelManuel FettnerAustria141,589,756,071,16-10,9144,1pq
3.49Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy142,090,657,0110,67-6,3141,3q
4.57Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska137,081,656,090,27-2,5139,8q
5.63Kot, MaciejMaciej KotPolska138,083,454,571,32-12,4134,8pq
6.43Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia139,085,255,5110,77-7,2133,5q
7.52Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy135,078,055,090,46-4,3133,4q
8.55Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja135,578,953,590,52-4,9132,2q
9.51Kubacki, DawidDawid KubackiPolska138,083,455,091,19-11,1132,0q
10.56Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia133,575,355,090,41-3,8131,2q
11.48Itō, DaikiDaiki ItōJaponia137,582,555,5110,75-7,0131,0q
12.66Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia134,577,151,070,70-6,6130,8pq
13.45Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia137,582,555,5110,82-7,7130,3q
14.42Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia142,591,549,0111,23-11,5129,0q
15.60Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria134,076,254,590,74-6,9128,5pq
58Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia130,569,954,090,01-0,1pq
17.44Hula, StefanStefan HulaPolska134,577,154,5110,48-4,5127,1q
18.47Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia134,570,154,0110,47-4,4126,7q
19.54Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja135,078,054,091,18-11,0125,7q
20.64Kraft, StefanStefan KraftAustria132,072,654,071,20-11,2124,7pq
21.22Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja129,568,150,511-0,15+1,7120,3q
22.41Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia132,072,654,0110,70-6,6120,0q
23.37Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy128,065,454,0110,60-6,1113,3q
23Tollinger, EliasElias TollingerAustria124,559,152,511-0,15+1,7q
25.13Rhoads, WilliamWilliam RhoadsStany Zjednoczone125,060,052,5110,32-3,0109,5q
26.40Janda, JakubJakub JandaCzechy122,555,552,5110,04-0,4107,6q
27.46Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy125,560,952,5110,75-7,0106,4q
28.24Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia122,555,551,5110,07-6,7106,3q
29.35Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria119,550,150,011-0,52+5,9106,0q
30.33Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia122,555,551,0110,27-2,5104,0q
31.53Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy121,052,851,590,58-5,4103,6q
32.30Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponia125,560,951,0111,08-10,1101,8q
33.38Prevc, CeneCene PrevcSłowenia118,047,451,011-0,25+2,8101,2q
34.29Ziobro, JanJan ZiobroPolska116,544,749,511-0,54+6,1100,3q
35.3Hofer, ThomasThomas HoferAustria118,548,350,011-0,16+1,8100,1q
36.26Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia124,058,251,0111,16-10,998,3q
37.28Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone117,045,651,011-0,08+0,997,5q
38.20Glasder, MichaelMichael GlasderStany Zjednoczone117,045,652,0110,03-0,397,3q
39.67Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia121,052,846,071,18-11,097,1pq
40.34Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy118,047,450,0110,08-0,796,7q
41.8Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia116,544,751,0110,07-0,795,0q
42.14Matura, JanJan MaturaCzechy117,546,551,0110,35-3,394,2q
43.27Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria117,045,649,0110,08-0,793,9q
44.18Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria111,034,849,511-0,42+4,889,1q
45.59Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria112,537,547,090,03-0,388,9pq
46.25Vančura, TomášTomáš VančuraCzechy109,031,248,011-0,69+7,887,0q
47.4Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria111,034,849,011-0,20+2,386,1q
48.19Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia112,036,648,011-0,11+1,285,8q
65Stoch, KamilKamil StochPolskaDNSpq
61Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcyDNSpq
49.10Justin, RokRok JustinSłowenia112,537,549,5110,19-1,885,2nq
50.39Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada105,524,948,511-0,75+8,581,9nq
51.2Leitner, ClemensClemens LeitnerAustria114,040,249,0110,80-7,581,7nq
52.21Żaparow, MaratMarat ŻaparowKazachstan110,033,049,5110,30-2,879,7nq
53.32Hilde, TomTom HildeNorwegia110,033,048,5110,23-2,279,3nq
54.16Hyun-ki, KimKim Hyun-kiKorea Południowa106,025,846,011-0,57+6,578,3nq
55.36Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria110,033,046,0110,26-2,476,6nq
56.15Trofimow, RomanRoman TrofimowRosja110,033,049,0110,65-6,175,9nq
57.17Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancja106,025,845,011-0,18+2,072,8nq
58.31Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja97,09,646,011-0,40+4,560,1nq
59.1Rupitsch, MarkusMarkus RupitschAustria101,517,747,5110,70-6,658,6nq
60.9Sokolenko, KonstantinKonstantin SokolenkoKazachstan97,510,547,5110,06-0,657,4nq
61.12Heung-chul, ChoiChoi Heung-chulKorea Południowa98,512,346,0110,12-1,157,2nq
62.11Nõmme, MarttiMartti NõmmeEstonia91,5-0,345,511-0,54+6,151,3nq
5Reisenauer, JanniJanni ReisenauerAustriaDSQnq
7Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandiaDSQnq
6Steiner, MaximilianMaximilian SteinerAustriaDNS

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Czechy Jakub JandavsStany Zjednoczone William Rhoads
2Czechy Vojtěch ŠtursavsAustria Elias Tollinger
3Słowenia Jernej DamjanvsCzechy Roman Koudelka
4Austria Markus SchiffnervsJaponia Taku Takeuchi
5Finlandia Jarkko MäättävsRosja Dmitrij Wasiljew
6Niemcy Richard FreitagvsAustria Stefan Kraft
7Japonia Kento SakuyamavsRosja Jewgienij Klimow
8Słowenia Cene PrevcvsNorwegia Robert Johansson
9Polska Jan ZiobrovsPolska Stefan Hula
10Austria Thomas HofervsNorwegia Andreas Stjernen
11Norwegia Halvor Egner GranerudvsAustria Michael Hayböck
12Stany Zjednoczone Kevin BicknervsJaponia Noriaki Kasai
13Stany Zjednoczone Michael GlasdervsSłowenia Jurij Tepeš
14Norwegia Daniel-André TandevsSłowenia Domen Prevc
15Czechy Lukáš HlavavsJaponia Daiki Itō
16Słowenia Anže SemeničvsSłowenia Peter Prevc
17Czechy Jan MaturavsPolska Dawid Kubacki
18Austria Florian AltenburgervsFrancja Vincent Descombes Sevoie
19Bułgaria Władimir ZografskivsNiemcy Karl Geiger
20Austria Andreas KoflervsNorwegia Anders Fannemel
21Czechy Tomáš VančuravsPolska Maciej Kot
22Austria Philipp AschenwaldvsPolska Piotr Żyła
23Japonia Ryōyū KobayashivsNiemcy Stephan Leyhe
24Polska Kamil StochvsAustria Manuel Fettner
25Niemcy Markus EisenbichlervsNiemcy Andreas Wellinger

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[14].

Poz.Nr
pary (n.st.)
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg24 (49)Stoch, KamilKamil StochPolska134,59+6,9139,5138,512+8,9149,7289,2
Silver medal icon.svg11 (15)Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria130,59+4,8128,7142,012+7,0154,6283,3
Bronze medal icon.svg22 (4)Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska131,09+7,0133,3137,012+5,4142,5275,8
4.14 (12)*Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia130,57+0,9130,0139,512+3,6145,2275,2
5.21 (5)Kot, MaciejMaciej KotPolska130,59+3,5127,9135,012+7,4140,9268,8
6.6 (31)Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy130,59+2,2126,6134,012+9,1140,8267,4
7.13 (13)Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia141,09-4,2140,6124,512+7,9121,0261,6
8.23 (3)Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy126,59+5,7122,4132,012+9,9137,5259,9
9.19 (7)Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy127,09+7,2124,8132,012+7,1134,2259,0
10.10 (16)Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia130,59+2,2126,1129,012+11,9132,6258,7
11.4 (29)Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria133,09-1,9126,5129,512+9,3131,9257,4
12.24 (2)*Fettner, ManuelManuel FettnerAustria123,59+9,1118,9131,512+10,6136,8255,7
13.25 (50)Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy128,59+6,3126,1128,512+9,5129,3255,4
14.12 (14)Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia130,09+1,5124,5128,012+9,7129,1253,6
15.18 (8)Descombes Sevoie, VincentVincent Descombes SevoieFrancja125,59+6,0118,9129,512+10,6132,7251,6
16.7 (19)Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja124,59+6,2117,8127,512+10,1128,6246,4
17.1 (26)Janda, JakubJakub JandaCzechy132,09-0,7125,9123,012+11,3120,2246,1
18.17 (9)Kubacki, DawidDawid KubackiPolska125,09+3,4116,4127,512+11,1129,6246,0
19.3 (28)Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia128,59-1,4118,9126,012+9,3124,6243,5
20.8 (18)Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia122,09+4,3111,4131,012+4,1129,4240,8
21.15 (11)Itō, DaikiDaiki ItōJaponia120,57+4,4113,5129,512+4,5126,6240,1
22.9 (34)Ziobro, JanJan ZiobroPolska125,09+4,8115,8128,012+5,7124,1239,9
23.16 (10)Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia122,57+3,6116,8124,012+11,0122,7239,5
24.9 (17)*Hula, StefanStefan HulaPolska124,09+4,1115,3126,012+7,0121,3236,6
25.6 (20)*Kraft, StefanStefan KraftAustria128,09+0,9120,3121,012+10,2112,5232,8
26.14 (39)Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia135,07-2,2135,0117,012+8,496,5231,5
27.20 (45)Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria115,59+9,2103,1127,012+9,9127,5230,6
28.4 (22)*Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia126,59-0,4113,3125,012+2,5115,0228,3
29.2 (24)Tollinger, EliasElias TollingerAustria123,09+0,3109,2123,512+6,2116,5225,7
30.5 (30)Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia120,59+3,5106,9120,012+10,0113,5220,4
31.25 (1)Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy123,09+8,2112,1NQ112,1
32.3 (23)Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy124,09-0,8109,9NQ109,9
33.2 (27)Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy123,09+1,0108,4NQ108,4
34.8 (33)Prevc, CeneCene PrevcSłowenia119,09+4,4106,1NQ106,1
35.13 (38)Glasder, MichaelMichael GlasderStany Zjednoczone120,59-1,2103,2NQ103,2
36.5 (21)Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosja118,09+5,7103,1NQ103,1
37.11 (36)Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia118,59+3,3102,6NQ102,6
38.10 (35)Hofer, ThomasThomas HoferAustria115,59+3,897,7NQ97,7
39.1 (25)Rhoads, WilliamWilliam RhoadsStany Zjednoczone116,59+1,096,7NQ96,7
7 (32)Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponia115,59+3,3NQ
41.12 (37)Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone116,09+2,796,0NQ96,0
42.23 (48)Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia111,09+10,194,4NQ94,4
43.15 (40)Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy110,07+5,592,7NQ92,7
44.16 (41)Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia111,07+1,790,7NQ90,7
45.21 (46)Vančura, TomášTomáš VančuraCzechy109,59+6,688,2NQ88,2
46.17 (42)Matura, JanJan MaturaCzechy109,09+6,687,3NQ87,3
47.22 (47)Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria108,09+8,485,8NQ85,8
48.20 (6)Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia107,09+8,084,6NQ84,6
49.19 (44)Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria107,09+7,782,8NQ82,8
50.18 (43)Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria106,59+3,376,5NQ76,5
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Klasyfikacja końcowa 65. Turnieju Czterech Skoczni

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[15].

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktówStrata
1234
Gold medal icon.svgStoch, KamilKamil StochPolska305,22.286,02.117,44.289,21.997,8
Silver medal icon.svgŻyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska291,97.278,16.116,77.275,83.962,535,3
Bronze medal icon.svgTande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia295,44.289,21.125,71.231,526.941,856,0
4.Kot, MaciejMaciej KotPolska278,912.269,67.117,06.268,85.934,363,5
5.Fettner, ManuelManuel FettnerAustria294,95.259,512.116,77.255,712.926,871,0
6.Kraft, StefanStefan KraftAustria308,01.282,43.103,318.232,825.926,571,3
7.Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy293,16.278,94.97,029.255,413.924,473,4
8.Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy269,417.268,88.113,011.259,98.911,186,7
9.Prevc, DomenDomen PrevcSłowenia254,726.278,55.100,425.275,24.908,889,0
10.Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia266,019.258,514.117,15.258,710.900,397,5
11.Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy277,214.254,915.97,628.267,46.897,1100,7
12.Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja277,313.251,318.119,13.246,416.894,1103,7
13.Vincent Descombes SevoieFrancja258,625.268,19.111,212.251,615.889,5108,3
14.Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia281,810.263,211.103,019.239,523.887,5110,3
15.Kubacki, DawidDawid KubackiPolska273,816.250,220.105,617.246,018.875,6122,2
16.Janda, JakubJakub JandaCzechy259,524.250,519.102,220.246,117.858,3139,5
17.Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria279,711.247,721.98,427.230,627.856,4141,4
18.Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy250,527.236,528.110,015.259,09.856,0141,8
19.Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria296,23.265,310.DNS283,32.844,8153,0
20.Hula, StefanStefan HulaPolska268,018.253,716.84,942.236,624.843,2154,6
21.Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria246,829.240,225.87,139.258,411.832,5165,3
22.Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy277,015.259,013.110,713.112,131.758,8239,0
23.Tepeš, JurijJurij TepešSłowenia283,29.113,836.94,633.261,67.753,2244,6
24.Prevc, CeneCene PrevcSłowenia284,48.243,924.86,840.106,134.721,2276,6
25.Itō, DaikiDaiki ItōJaponia260,223.111,840.99,331.240,121.711,4286,4
26.Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia115,639.228,730.123,12.240,820.708,2289,6
27.Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia125,732.233,929.99,132.243,519.702,2295,6
28.Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia246,730.246,623.84,343.84,648.662,2335,6
29.Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia127,131.113,737.114,310.253,614.608,7389,1
30.Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy115,737.253,017.98,826.109,932.577,4420,4
31.Ziobro, JanJan ZiobroPolska109,942.107,444.100,723.239,922.557,9439,9
32.Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia247,828.99,647.90,034.102,637.540,0457,8
33.Määttä, JarkkoJarkko MäättäFinlandia94,248.108,441.110,414.220,430.533,4464,4
34.Takeuchi, TakuTaku TakeuchiJaponia110,041.90,350.83,845.228,328.512,4485,4
35.Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy260,420.247,721.DNSDNS508,1489,7
36.Wank, AndreasAndreas WankNiemcy260,420.239,026.DNSDNS499,4498,4
37.Altenburger, FlorianFlorian AltenburgerAustria108,744.237,527.74,847.76,550.497,5500,3
38.Štursa, VojtěchVojtěch ŠtursaCzechy260,420.114,634.NQ108,433.483,4514,4
39.Tollinger, EliasElias TollingerAustria109,343.NQ88,737.225,729.423,7574,1
40.Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada117,136.118,431.102,121.NQ337,6660,2
41.Korniłow, DienisDienis KorniłowRosja119,835.113,438.100,822.NQ334,0663,8
42.Hlava, LukášLukáš HlavaCzechyNQ112,839.106,916.92,743.312,4685,4
43.Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia104,146.106,845.NQ94,442.305,3692,5
44.Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria115,737.107,743.79,646.NQ303,0694,8
45.Bickner, KevinKevin BicknerStany ZjednoczoneNQ117,332.89,435.96,041.302,7695,1
46.Wasiljew, DmitrijDmitrij WasiljewRosjaDSQ98,448.87,338.103,136.288,8709,0
47.Semenič, AnžeAnže SemeničSłoweniaNQ103,046.88,936.90,744.282,6715,2
48.Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy124,733.115,533.DNSDNS240,2757,6
49.Hilde, TomTom HildeNorwegia121,034.108,441.NQNQ229,4768,4
50.Murańka, KlemensKlemens MurańkaPolska113,640.NQ86,741.DNS200,3797,5
51.Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy102,247.95,749.DNSDNS197,9799,9
52.Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria107,545.NQNQ82,849.190,3807,5
53.Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandiaNQ114,432.NQNQ114,4883,4
53.Colloredo, SebastianSebastian ColloredoWłochyDNSDNS114,49.DNS114,4883,4
55.Glasder, MichaelMichael GlasderStany ZjednoczoneNQNQNQ103,235.103,2894,6
56.Aigner, ClemensClemens AignerAustriaDNSDNS100,723.DNS100,7897,1
57.Hofer, ThomasThomas HoferAustriaDNSDNSDNS97,738.97,7900,1
58.Rhoads, WilliamWilliam RhoadsStany ZjednoczoneNQNQDNS96,739.96,7901,1
58.Sakuyama, KentoKento SakuyamaJaponiaNQNQNQ96,739.96,7901,1
60.Lamy Chappuis, RonanRonan Lamy ChappuisFrancja93,949.NQNQNQ93,9903,9
61.Huber, DanielDaniel HuberAustriaDNSDNS92,330.DNS92,3905,5
62.Vančura, TomášTomáš VančuraCzechyNQNQNQ88.245.88,2909,6
63.Matura, JanJan MaturaCzechyNQNQNQ87,346.87,3910,5
64.Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustriaDNSDNSNQ85,847.85,8912,0
65.Insam, AlexAlex InsamWłochyDNSDNS84,044.DNS84,0913,8

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów po zakończeniu turnieju

Najwięcej punktów Pucharu Świata – 310 – zdobył w trakcie Turnieju Czterech Skoczni 2016/2017 jego triumfator, Kamil Stoch, który awansował dzięki temu z czwartego na trzecie miejsce (633 punkty). Liderem pozostał Domen Prevc (646 punktów), na drugiej pozycji plasował się niezmiennie Daniel-André Tande (9 punktów straty); zajmujący przed turniejem trzecią lokatę Stefan Kraft zamienił się miejscem ze Stochem (tracił 136 punktów do Prevca). Liczba zawodników klasyfikowanych zwiększyła się z 47 do 56.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów znalazła się – po raz pierwszy w historii – reprezentacja Polski, która wcześniej zajmowała trzecią pozycję. Drużyny Austrii i Niemiec spadły odpowiednio z pierwszego na drugie i z drugiego na trzecie miejsce. Lista reprezentacji klasyfikowanych w Pucharze Narodów przed turniejem powiększyła się o zespół Włoch.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2016/2017 po przeprowadzeniu 10 konkursów indywidualnych (sześciu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[16][17].

Uwagi

  1. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. a b Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.
  3. Rozegrano tylko jedną serię.

Przypisy

  1. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2016/2017 po konkursie w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  2. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2016/2017 po konkursie w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  3. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  4. Marta Wąsowska: Skoki Narciarskie: Zasady Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2001-07-28. [dostęp 2011-12-20].
  5. 9th World Cup Competition Oberstdorf (GER) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  6. 9th World Cup Competition Oberstdorf (GER) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  7. 10th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  8. 10th World Cup Competition Garmisch-Partenkirchen (GER) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  9. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing – Garmisch-Partenkirchen (ang.). fis-ski.com, 1 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
  10. 11th World Cup Competition Innsbruck (AUT) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  11. 11th World Cup Competition Innsbruck (AUT) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  12. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing – Innsbruck (ang.). fis-ski.com, 4 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
  13. 12th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) Large Hill KO Results Qualification (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-11].
  14. 12th World Cup Competition Bischofshofen (AUT) Large Hill KO Official Results (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-11].
  15. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann 2016/2017 Vierschanzentournee Standing (ang.). fis-ski.com, 6 stycznia 2017. [dostęp 2017-11-05].
  16. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2016/2017 po konkursie w Bischofshofen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].
  17. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2016/2017 po konkursie w Bischofshofen (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2017-01-06].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Geographylogo.svg
Autor: Andrew Fitzsimon, Licencja: CC0
Geography logo
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).
Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Europe blank laea location map.svg
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Location map Europe; Political with state boundaries; Lambert azimuthal equal-area projection
20170106 VST Bischofshofen 5211.jpg
(c) Ailura, CC BY-SA 3.0 AT
FIS Ski Jumping World Cup, Four Hills Tournament, Bischofshofen 2017. Image shows Piotr Żyła (POL), Kamil Stoch (POL) and Daniel-André Tande (NOR) at the award ceremony.
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG
Autor: junafani, Licencja: CC BY-SA 3.0
Paul-Ausserleitner-Schanze in Bischofshofen, Austria.
Schattenberg20061230.jpg
Skijumping in Oberstdorf, Germany. Four-Hills-Tournament 2006/07
Innsbruck2.jpg
Autor: Windowlicker, Licencja: CC BY-SA 4.0
ski jumping in the night