67. Turniej Czterech Skoczni

67. Turniej Czterech Skoczni
2017/20182019/2020
Data29 grudnia 2018 – 6 stycznia 2019
Miejsce rozpoczęciaOberstdorf, Niemcy
Miejsce zakończeniaBischofshofen, Austria
OrganizatorOberstdorf, Garmisch-Partenkirchen (Niemcy)
Innsbruck, Bischofshofen (Austria)
Liczba konkurencji4
Liczba reprezentacji17
Zwycięzcy
I miejsceJaponia Ryōyū Kobayashi
II miejsceNiemcy Markus Eisenbichler
III miejsceNiemcy Stephan Leyhe
Strona internetowa

67. Turniej Czterech Skoczni (niem. 67. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni przeprowadzona w sezonie 2018/2019 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 29 grudnia 2018 kwalifikacjami do konkursu w Oberstdorfie, który został rozegrany dnia następnego. Dwa dni później, 1 stycznia 2019 zostały przeprowadzone zawody w Garmisch-Partenkirchen. Następnie zwyczajowo zawody przeniosły się do Austrii: 4 stycznia odbył się konkurs w Innsbrucku, a ostatnia z części turnieju została rozegrana tradycyjnie w święto Trzech Króli (6 stycznia) w Bischofshofen. Tytuł zdobył Ryōyū Kobayashi wygrywając wszystkie cztery konkursy i tym samym powtarzając wyczyn Svena Hannawalda z 50. edycji turnieju oraz Kamila Stocha z 66. edycji.

Zwyczajowo rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata. Wyjątkiem był konkurs w Bischofshofen, gdzie system KO nie był używany z powodu przeniesienia kwalifikacji na dzień zawodów w wyniku niekorzystnych warunków atmosferycznych[1].

Skocznie

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni zostały rozegrane – jak co roku – na czterech położonych niedaleko siebie (ale w dwóch krajach) obiektach: dwóch w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120. metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125. metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2018/2019 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczniMiejscowośćPunkt KHSRekord skoczni
Schattenberg20061230.jpgSchattenbergschanzeNiemcy OberstdorfK120HS137143,5 mNorwegia Sigurd Pettersen29.12.2003
Olympiaschanze Garmisch-Partenkirchen 2009-05-10.jpgGroße OlympiaschanzeNiemcy Garmisch
–Partenkirchen
K125HS142143,5 mSzwajcaria Simon Ammann01.01.2010
Bergisel-N.jpgBergiselAustria InnsbruckK120HS130138,0 mAustria Michael Hayböck04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPGPaul-Ausserleitner-SchanzeAustria BischofshofenK125HS142145,0 mPolska Dawid Kubacki06.01.2019

Przed turniejem

Sponsorzy

Głównym sponsorem 67. Turnieju Czterech Skoczni zostało przedsiębiorstwo 4F. Ponadto wśród sponsorów znalazły się przedsiębiorstwa Bauhaus, Veltins, Liqui Moly oraz Hörmann, a sponsorami ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zostały Audi i Viessmann.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Ryōyū Kobayashi, zwyciężając w czterech z nich (dwa konkursy w Ruce oraz po jednym w Niżnym Tagile i Engelbergu), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Piotra Żyłę o 111 punktów i o 191 Kamila Stocha.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu ośmiu konkursów (siedmiu indywidualnych i jednego drużynowego) największą liczbę punktów zgromadzili reprezentanci Polski (1457), a za nimi sklasyfikowani byli Niemcy (1320) i Japończycy (946).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2018/2019 przed 67. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu 7 konkursów indywidualnych i jednego drużynowego[2][3].

Zasady

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni został rozegrany według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy zostali dobierani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych zostało wyłonionych pięciu szczęśliwych przegranych (tzw. lucky losers) z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[4].

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobyli punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych uzyskali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskał dodatkowo 1,8 punktu, natomiast za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegało ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymał dodatkowe punkty, jeżeli skakał z wyższej – punkty zostały mu odjęte. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik stracił punkty, gdyż dzięki temu uzyskał lepsze noszenie na nartach, zaś jeżeli wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
ZawodyPrzelicznik za długość rozbieguPrzelicznik za wiatr przedniPrzelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf± 7,56 pkt / m– 10,80 pkt / m/s+ 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen± 7,67 pkt / m– 10,44 pkt / m/s+ 12,64 pkt / m/s
Innsbruck± 7,02 pkt / m– 9,90 pkt / m/s+ 11,99 pkt / m/s
Bischofshofen± 4,86 pkt / m– 10,80 pkt / m/s+ 13,07 pkt / m/s

Program zawodów

MiejscowośćDzieńKonkurencjaPoczątekLiczba uczestników
Oberstdorf29 grudniaOficjalny trening14:30 CET
Kwalifikacje16:30 CET68
30 grudniaKonkurs indywidualny16:30 CET50
Ga-Pa31 grudniaOficjalny trening11:45 CET
Kwalifikacje14:00 CET69
1 styczniaKonkurs indywidualny14:00 CET50
2 styczniadzień przerwy
Innsbruck3 styczniaOficjalny trening11:45 CET
Kwalifikacje14:00 CET67
4 styczniaKonkurs indywidualny14:00 CET50
Bischofshofen6 stycznia[c]Oficjalny trening13:30 CET
Kwalifikacje14:30 CET66
Konkurs indywidualny17:00 CET50

Jury

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 67. Turnieju Czterech Skoczni jest Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

ZawodyDelegat technicznyAsystent delegata technicznegoKierownik konkurencjiKontrola sprzętu
Przed skokiemPo skoku
OberstdorfWłochy Sandro PertilleAustria Stefan WolfNiemcy Georg SpäthNiemcy Horst TielmannAustria Sepp Gratzer
Garmisch-PartenkirchenFinlandia Pekka HyvärinenWłochy Sandro SambugaroNiemcy Florian Cynis
InnsbruckCzechy Ivo GregerSzwajcaria Hubert MathisAustria Christian KatholSłowenia Miran Tepeš
BischofshofenSłowenia Sašo KomovecNiemcy Martin BrunnerAustria Robert Krautgartner
SędziaKrajStanowisko na wieży sędziowskiej
OberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofen
Peter Knoll NiemcyC
Wolfgang Reissner AustriaE
Ernst Bösch SzwajcariaAC
Tadeusz Szostak PolskaBD
Shinya Tanaka KanadaDB
Hermann Gschwendtner AustriaA
Mirko Hünefeld NiemcyE
Thomas Scherm NiemcyE
Jürgen Winkler AustriaC
Asko Aalto FinlandiaBC
Kjersti Haugen Espelid NorwegiaDE
Mitsugu Satoh JaponiaAB
Bob Knoll NiemcyA
Stefan Wolf AustriaD

Podsumowanie

Lp.DataMiejscowośćHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsceLider po konkursie
1.30 grudnia 2018Niemcy OberstdorfHS137nocnyJaponia Ryōyū KobayashiNiemcy Markus EisenbichlerAustria Stefan KraftJaponia Ryōyū Kobayashi
2.1 stycznia 2019Niemcy Garmisch-PartenkirchenJaponia Ryōyū KobayashiNiemcy Markus EisenbichlerPolska Dawid KubackiJaponia Ryōyū Kobayashi
3.4 stycznia 2019Austria InnsbruckHS130Japonia Ryōyū KobayashiAustria Stefan KraftNorwegia Andreas StjernenJaponia Ryōyū Kobayashi
4.6 stycznia 2019Austria BischofshofenHS140nocnyJaponia Ryōyū KobayashiPolska Dawid KubackiAustria Stefan KraftJaponia Ryōyū Kobayashi
67. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowaJaponia Ryōyū KobayashiNiemcy Markus EisenbichlerNiemcy Stephan Leyhe

Wyniki

Skróty stosowane w tabelach:

  • DNS – zawodnik nie wystartował
  • DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany
  • NQ – zawodnik nie zakwalifikował się do serii finałowej
  • nq – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego
  • q – zawodnik, który zakwalifikował się do konkursu głównego

Oberstdorf

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[5].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.56Stefan KraftAustria138,5 m93,357,090,09-1,0153,1q
2.68Ryōyū KobayashiJaponia138,5 m93,352,080,000,0152,9q
3.67Piotr ŻyłaPolska137,5 m91,553,080,15-1,6150,5q
4.33Andreas StjernenNorwegia136,5 m89,755,09-0,08+1,0149,5q
5.52Daniel HuberAustria133,5 m84,354,59-0,51+6,7149,3q
6.54Roman KoudelkaCzechy137,5 m91,557,090,29-3,1149,2q
7.42David SiegelNiemcy138,0 m92,455,090,46-5,0146,2q
8.66Kamil StochPolska130,0 m78,054,58-0,33+4,3144,4q
9.57Dawid KubackiPolska133,5 m84,355,090,01-0,1143,0q
10.60Andreas WellingerNiemcy130,0 m78,055,58-0,08+1,0142,1q
11.31Yukiya SatōJaponia136,5 m89,755,090,60-6,5142,0q
12.41Richard FreitagNiemcy133,5 m84,355,590,19-2,1141,5q
13.61Robert JohanssonNorwegia130,0 m78,054,08-0,08+1,0140,6q
14.3Constantin SchmidNiemcy134,5 m86,154,5100,06-0,6140,0q
15.59Timi ZajcSłowenia129,5 m77,154,08-0,02+0,3139,0q
15.6Pius PaschkeNiemcy135,0 m87,055,0100,28-3,0139,0q
17.63Stephan LeyheNiemcy125,0 m69,052,58-0,65+8,5137,6q
17.62Jewgienij KlimowRosja125,5 m69,953,08-0,54+7,1137,6q
19.43Viktor PolášekCzechy133,0 m83,454,090,40-4,3136,9q
20.39Michael HayböckAustria131,0 m79,852,09-0,09+1,2136,8q
21.40Jernej DamjanSłowenia129,5 m77,153,59-0,16+2,1136,5q
22.2Felix HoffmannNiemcy131,0 m79,854,010-0,12+1,6135,4q
23.65Karl GeigerNiemcy124,0 m67,252,08-0,65+8,5135,3q
24.30Severin FreundNiemcy131,0 m79,853,090,14-1,5135,1q
25.22Simon AmmannSzwajcaria127,5 m73,553,59-0,26+3,4134,2q
26.55Antti AaltoFinlandia130,0 m78,054,090,22-2,4133,4q
27.44Naoki NakamuraJaponia129,5 m77,152,09-0,02+0,3133,2q
28.49Anders FannemelNorwegia125,5 m69,952,09-0,48+6,3132,0q
29.46Jakub WolnyPolska127,0 m72,652,09-0,22+2,9131,3q
29.53Markus EisenbichlerNiemcy127,5 m73,553,090,03-0,3130,0q
31.38Stefan HulaPolska125,0 m69,052,09-0,25+3,3128,1q
32.7Bor PavlovčičSłowenia128,0 m74,452,590,25-2,7128,0q
33.16Aleksander ZniszczołPolska125,0 m69,052,09-0,16+2,1126,9q
34.5Martin HamannNiemcy128,5 m75,352,5100,13-1,4126,4q
35.36Daniel-André TandeNorwegia123,5 m66,352,09-0,24+3,1125,2q
36.4Moritz BaerNiemcy128,0 m74,451,0100,10-1,1124,3q
37.45Manuel FettnerAustria123,0 m65,451,59-0,23+3,0123,7q
38.13Robin PedersenNorwegia123,0 m65,449,59-0,32+4,2122,9q
39.51Władimir ZografskiBułgaria121,0 m61,851,09-0,41+5,4122,0q
39.35Philipp AschenwaldAustria121,5 m62,750,59-0,38+5,0122,0q
41.18Markus SchiffnerAustria122,0 m63,651,09-0,25-3,3121,7q
42.32Lukáš HlavaCzechy124,0 m67,252,090,23-2,5120,5q
43.47Killian PeierSzwajcaria120,0 m60,051,09-0,41+5,4120,2q
44.50Junshirō KobayashiJaponia120,0 m60,051,09-0,36+4,7119,5q
45.24Anže SemeničSłowenia119,5 m59,149,59-0,47+6,1118,5q
46.34Peter PrevcSłowenia120,0 m60,049,59-0,34+4,4117,7q
47.28Daiki ItōJaponia119,5 m59,150,59-0,32+4,2117,6q
48.64Johann André ForfangNorwegia115,0 m51,050,08-0,67+8,8117,4q
49.29Mackenzie Boyd-ClowesKanada119,5 m59,151,09-0,25+3,3117,2q
50.14Jonathan LearoydFrancja119,5 m59,150,59-0,28+3,7117,1q
51.58Domen PrevcSłowenia122,0 m63,649,59-0,01+0,1117,0nq
52.19Andreas SchulerSzwajcaria119,0 m58,250,09-0,22+2,9114,9nq
53.37Kevin BicknerStany Zjednoczone120,0 m60,049,59-0,11+1,4114,7nq
53.20Noriaki KasaiJaponia118,0 m56,451,09-0,27+3,5114,7nq
55.12Sandro HauswirthSzwajcaria117,0 m54,649,59-0,42+5,5113,4nq
56.48Halvor Egner GranerudNorwegia117,0 m54,650,09-0,31+4,1112,5nq
57.23Čestmír KožíšekCzechy115,0 m51,050,09-0,33+4,3109,1nq
58.8Eetu NousiainenFinlandia118,0 m56,449,590,09-1,0108,7nq
59.1Justin LissoNiemcy116,5 m53,748,510-0,29+3,8106,0nq
60.9Siergiej TkaczenkoKazachstan115,5 m51,948,59-0,08+1,0105,2nq
61.26Alex InsamWłochy108,5 m39,348,09-1,03+13,5104,6nq
62.27Maciej KotPolska108,5 m39,346,59-0,77+10,199,7nq
63.25Roman TrofimowRosja107,0 m36,647,59-0,68+8,996,8nq
63.21Jarkko MäättäFinlandia107,5 m37,547,59-0,29+3,892,6nq
65.15Sabirżan MuminowKazachstan108,5 m39,348,09-0,11+1,492,5nq
66.11Maksim SiergiejewRosja106,0 m34,847,09-0,41+5,491,0nq
17Michaił NazarowRosjaDSQ
10Martti NõmmeEstoniaDNS

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Finlandia Antti AaltovsSzwajcaria Simon Ammann
2Japonia Naoki NakamuravsNiemcy Severin Freund
3Norwegia Anders FannemelvsNiemcy Karl Geiger
4Polska Jakub WolnyvsNiemcy Felix Hoffmann
5Niemcy Markus EisenbichlervsSłowenia Jernej Damjan
6Polska Stefan HulavsAustria Michael Hayböck
7Słowenia Bor PavlovčičvsCzechy Viktor Polášek
8Polska Aleksander ZniszczołvsRosja Jewgienij Klimow
9Niemcy Martin HamannvsNiemcy Stephan Leyhe
10Norwegia Daniel-André TandevsNiemcy Pius Paschke
11Niemcy Moritz BaervsSłowenia Timi Zajc
12Austria Manuel FettnervsNiemcy Constantin Schmid
13Norwegia Robin PedersenvsNorwegia Robert Johansson
14Bułgaria Władimir ZografskivsNiemcy Richard Freitag
15Austria Philipp AschenwaldvsJaponia Yukiya Satō
16Austria Markus SchiffnervsNiemcy Andreas Wellinger
17Czechy Lukáš HlavavsPolska Dawid Kubacki
18Szwajcaria Killian PeiervsPolska Kamil Stoch
19Japonia Junshirō KobayashivsNiemcy David Siegel
20Słowenia Anže SemeničvsCzechy Roman Koudelka
21Słowenia Peter PrevcvsAustria Daniel Huber
22Japonia Daiki ItōvsNorwegia Andreas Stjernen
23Norwegia Johann André ForfangvsPolska Piotr Żyła
24Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsJaponia Ryōyū Kobayashi
25Francja Jonathan LearoydvsAustria Stefan Kraft

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[6].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg242Ryōyū KobayashiJaponia138,5 m80,01147,2126,5 m8-0,72135,1282,3
Silver medal icon.svg530Markus EisenbichlerNiemcy133,0 m8-0,54144,5129,0 m8-0,51137,4281,9
Bronze medal icon.svg251Stefan KraftAustria131,0 m80,05134,8134,5 m8-0,20145,7280,5
4.224Andreas StjernenNorwegia132,5 m8-0,24140,6131,0 m8-0,25137,6278,2
5.179Dawid KubackiPolska128,5 m8-0,23132,3133,5 m80,35137,5269,8
6.233Piotr ŻyłaPolska133,0 m8-0,03139,3126,5 m8-0,29129,0268,3
7.1313Robert JohanssonNorwegia129,0 m8-0,68139,1125,0 m8-0,49128,9268,0
8.188Kamil StochPolska127,0 m8-0,58134,7131,0 m80,08132,9267,6
9.1115Timi ZajcSłowenia127,0 m8-0,84137,1125,5 m8-0,46128,9266,0
10.215Daniel HuberAustria129,0 m8-0,63138,4124,0 m8-0,47126,8265,2
11.206Roman KoudelkaCzechy126,0 m8-0,33128,6129,0 m8-0,35135,8264,4
12.323Karl GeigerNiemcy129,0 m8-0,11132,1128,0 m8-0,18130,8262,9
13.917Stephan LeyheNiemcy125,5 m8-0,69131,4125,0 m8-0,47128,6260,0
14.125Simon AmmannSzwajcaria125,0 m8-0,62130,1126,0 m8-0,34128,2258,3
15.1511Yukiya SatōJaponia130,0 m80,44126,2124,5 m8-0,59128,8255,0
16.14*12Richard FreitagNiemcy123,5 m8-0,33124,1122,5 m8-0,76126,9251,0
17.197David SiegelNiemcy121,5 m8-0,81125,8122,0 m8-0,67124,4250,2
18.21*46Peter PrevcSłowenia120,5 m8-0,71121,2122,5 m8-0,71126,3247,5
19.18*43Killian PeierSzwajcaria123,0 m8-0,23120,9119,0 m8-0,77120,3241,2
20.818Jewgienij KlimowRosja124,0 m8-0,86131,4117,0 m8-0,31109,2240,6
21.1016Pius PaschkeNiemcy120,0 m8-0,87123,4116,5 m8-0,97116,9240,3
22.1*26Antti AaltoFinlandia120,0 m8-0,75120,8118,0 m8-0,90119,2240,0
23.1439Władimir ZografskiBułgaria125,0 m8-0,21125,2118,0 m8-0,50113,9239,1
24.1214Constantin SchmidNiemcy119,0 m8-0,72118,6113,0 m8-0,85108,0226,6
25.23*48Johann André ForfangNorwegia125,0 m8-0,21125,2110,0 m8-0,85101,1226,3
26.429Jakub WolnyPolska116,0 m8-0,60110,1117,0 m8-0,82115,3225,4
27.620Michael HayböckAustria118,5 m8-0,45114,2109,0 m8-0,93100,4214,6
28.719Viktor PolášekCzechy119,0 m8-0,41114,6109,0 m8-0,7396,2210,8
29.227Naoki NakamuraJaponia118,0 m8-0,68115,8108,0 m8-0,6693,0208,8
30.1641Markus SchiffnerAustria119,5 m8-0,15112,1107,0 m8-0,9796,3208,4
31.2247Daiki ItōJaponia123,0 m8-0,25120,7NQ120,7
31.2449Mackenzie Boyd-ClowesKanada124,5 m8-0,01120,7NQ120,7
33.328Anders FannemelNorwegia121,5 m8-0,36118,4NQ118,4
34.1338Robin PedersenNorwegia117,0 m8-0,82115,8NQ115,8
35.1540Philipp AschenwaldAustria122,5 m80,17114,2NQ114,2
36.224Severin FreundNiemcy118,5 m8-0,60114,1NQ114,1
36.2045Anže SemeničSłowenia117,5 m8-0,58114,1NQ114,1
38.2550Jonathan LearoydFrancja119,5 m8-0,12111,7NQ111,7
39.1610Andreas WellingerNiemcy114,5 m8-0,65109,6NQ109,6
40.732Bor PavlovčičSłowenia116,0 m8-0,49109,2NQ109,2
41.422Felix HoffmannNiemcy114,0 m8-0,72109,1NQ109,1
42.833Aleksander ZniszczołPolska114,5 m8-0,70108,7NQ108,7
43.631Stefan HulaPolska113,5 m8-0,83107,1NQ107,1
44.1035Daniel-André TandeNorwegia110,5 m8-1,08105,5NQ105,5
44.1136Moritz BaerNiemcy109,0 m8-1,25105,5NQ105,5
46.1742Lukáš HlavaCzechy109,0 m8-0,4193,6NQ93,6
47.521Jernej DamjanSłowenia108,0 m8-0,8193,5NQ93,5
48.1237Manuel FettnerAustria104,5 m8-0,9292,1NQ92,1
49.934Martin HamannNiemcy105,0 m8-0,7791,1NQ91,1
50.1944Junshirō KobayashiJaponia101,0 m8-1,0687,7NQ87,7
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[7].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.59Dawid KubackiPolska135,5 m91,055,517-0,29+3,7138,1q
2.69Ryōyū KobayashiJaponia140,0 m90,849,517-0,09+1,1137,6q
3.67Kamil StochPolska135,5 m90,057,017-0,04+0,5136,4q
4.57Markus EisenbichlerNiemcy135,5 m90,955,017-0,04+0,5134,4q
5.47Andreas StjernenNorwegia135,0 m91,554,017-0,12+1,5133,5q
6.66Karl GeigerNiemcy133,5 m91,355,517-0,10+1,3132,1q
7.54Roman KoudelkaCzechy132,5 m90,755,517-0,10+1,3130,3q
8.64Stephan LeyheNiemcy131,0 m91,155,017-0,35+4,4130,2q
9.60Timi ZajcSłowenia131,0 m90,454,017-0,41+5,2130,0q
10.49Anders FannemelNorwegia132,0 m91,254,017-0,26+3,3129,9q
11.65Johann André ForfangNorwegia130,0 m90,954,017-0,43+5,4128,4q
12.62Robert JohanssonNorwegia130,5 m91,354,017-0,35+4,4128,3q
13.68Piotr ŻyłaPolska132,0 m90,754,017-0,12+1,5128,1q
13.46Halvor Egner GranerudNorwegia133,0 m91,154,0170,03-0,3128,1q
15.44David SiegelNiemcy131,5 m91,155,5170,03-0,3126,9q
16.50Junshirō KobayashiJaponia129,0 m90,654,017-0,41+5,2126,4q
17.55Antti AaltoFinlandia130,5 m90,754,017-0,14+1,8125,7q
18.17Noriaki KasaiJaponia130,0 m90,654,017-0,19+2,4125,4q
19.45Richard FreitagNiemcy131,5 m90,854,0170,06-0,6125,1q
20.39Yukiya SatōJaponia128,0 m90,653,017-0,50+6,3124,7q
21.26Constantin SchmidNiemcy128,0 m91,052,517-0,53+6,7124,6q
22.53Daniel HuberAustria130,0 m90,552,517-0,20+2,5124,0q
23.52Władimir ZografskiBułgaria128,0 m90,154,017-0,26+3,3122,7q
24.40Michael HayböckAustria127,0 m91,152,517-0,47+5,9122,0q
25.43Naoki NakamuraJaponia129,0 m90,752,517-0,12+1,5121,2q
26.48Jakub WolnyPolska128,0 m90,454,017-0,11+1,4120,8q
27.12Robin PedersenNorwegia128,0 m91,152,017-0,06+0,8118,2q
28.4Martin HamannNiemcy126,5 m90,952,517-0,22+2,8118,0q
29.58Andreas WellingerNiemcy127,0 m91,253,017-0,10+1,3117,9q
30.61Stefan KraftAustria125,0 m90,852,517-0,41+5,2117,7q
30.24Alex InsamWłochy125,0 m90,752,517-0,41+5,2117,7q
32.34Kevin BicknerStany Zjednoczone129,0 m90,651,0170,13-1,4116,8q
33.27Daiki ItōJaponia123,5 m91,052,017-0,48+6,1115,4q
34.42Manuel FettnerAustria123,5 m91,152,517-0,43+5,4115,2q
35.33Daniel-André TandeNorwegia126,5 m90,953,5170,12-1,3114,9q
36.22Anže SemeničSłowenia124,0 m90,752,017-0,28+3,5113,7q
37.36Stefan HulaPolska124,0 m90,352,017-0,19+2,4112,6q
38.51Killian PeierSzwajcaria122,5 m90,652,517-0,34+4,3112,3q
39.29Pius PaschkeNiemcy123,5 m90,251,517-0,27+3,4112,2q
40.2Felix HoffmannNiemcy122,5 m90,550,517-0,33+4,2110,2q
41.35Simon AmmannSzwajcaria124,0 m90,352,0170,04-0,4109,8q
41.9Aleksander ZniszczołPolska124,0 m90,351,517-0,01+0,1109,8q
43.63Jewgienij KlimowRosja122,0 m90,751,517-0,27+3,4109,5q
44.30Severin FreundNiemcy123,0 m90,652,517-0,04+0,5109,4q
45.32Philipp AschenwaldAustria124,0 m90,551,5170,04-0,4109,3q
46.19Markus SchiffnerAustria123,0 m90,851,017-0,07+0,9108,3q
47.3Moritz BaerNiemcy121,5 m90,551,017-0,27+3,4108,1q
48.18Andreas SchulerSzwajcaria122,5 m90,850,017-0,14+1,8107,3q
49.23Roman TrofimowRosja120,0 m89,951,517-0,26+3,3105,8q
50.37Jernej DamjanSłowenia118,0 m89,650,517-0,53+6,7104,6q
51.13Eetu NousiainenFinlandia120,5 m90,751,017-0,03+0,4103,3nq
52.25Maciej KotPolska118,5 m90,450,017-0,39+4,9103,2nq
53.28Mackenzie Boyd-ClowesKanada117,0 m91,350,017-0,36+4,5100,1nq
54.1Justin LissoNiemcy118,5 m91,047,017-0,33+4,299,5nq
55.20Jarkko MäättäFinlandia118,5 m90,750,517-0,03+0,499,2nq
56.11Sandro HauswirthSzwajcaria118,0 m90,450,517-0,01+0,198,0nq
57.21Čestmír KožíšekCzechy117,0 m90,349,517-0,20+2,597,6nq
58.41Viktor PolášekCzechy116,0 m90,249,017-0,36+4,597,3nq
59.15Siergiej TkaczenkoKazachstan118,5 m89,548,517-0,01+0,196,9nq
60.31Lukáš HlavaCzechy117,5 m90,450,0170,06-0,695,9nq
61.38Peter PrevcSłowenia112,5 m90,249,017-0,66+8,394,8nq
62.8Maksim SiergiejewRosja116,5 m89,849,017-0,01+0,193,8nq
63.14Jonathan LearoydFrancja115,0 m90,149,517-0,02+0,391,8nq
64.56Domen PrevcSłowenia120,5 m90,733,517-0,14+1,887,2nq
65.7Sabirżan MuminowKazachstan112,5 m90,147,517-0,05+0,685,6nq
66.6Casey LarsonStany Zjednoczone110,5 m90,148,017-0,04+0,582,4nq
67.16Michaił NazarowRosja108,0 m90,448,017-0,08+1,078,4nq
68.5Martti NõmmeEstonia106,0 m89,947,517-0,18+2,375,6nq
69.10Bor PavlovčičSłowenia91,0 m90,339,0170,01-0,137,7nq

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Polska Jakub WolnyvsJaponia Naoki Nakamura
2Norwegia Robin PedersenvsAustria Michael Hayböck
3Niemcy Martin HamannvsBułgaria Władimir Zografski
4Niemcy Andreas WellingervsAustria Daniel Huber
5Austria Stefan KraftvsNiemcy Constantin Schmid
6Włochy Alex InsamvsJaponia Yukiya Satō
7Stany Zjednoczone Kevin BicknervsNiemcy Richard Freitag
8Japonia Daiki ItōvsJaponia Noriaki Kasai
9Austria Manuel FettnervsFinlandia Antti Aalto
10Norwegia Daniel-André TandevsJaponia Junshirō Kobayashi
11Słowenia Anže SemeničvsNiemcy David Siegel
12Polska Stefan HulavsNorwegia Halvor Egner Granerud
13Szwajcaria Killian PeiervsPolska Piotr Żyła
14Niemcy Pius PaschkevsNorwegia Robert Johansson
15Niemcy Felix HoffmannvsNorwegia Johann André Forfang
16Szwajcaria Simon AmmannvsNorwegia Anders Fannemel
17Polska Aleksander ZniszczołvsSłowenia Timi Zajc
18Rosja Jewgienij KlimowvsNiemcy Stephan Leyhe
19Niemcy Severin FreundvsCzechy Roman Koudelka
20Austria Philipp AschenwaldvsNiemcy Karl Geiger
21Austria Markus SchiffnervsNorwegia Andreas Stjernen
22Niemcy Moritz BaervsNiemcy Markus Eisenbichler
23Szwajcaria Andreas SchulervsPolska Kamil Stoch
24Rosja Roman TrofimowvsJaponia Ryōyū Kobayashi
25Słowenia Jernej DamjanvsPolska Dawid Kubacki

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[8].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg242Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia136,5 m14-0,38129,5133,0 m14-0,27137,1266,6
Silver medal icon.svg224Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy138,0 m14-0,03129,3135,0 m140,23135,4264,7
Bronze medal icon.svg251Kubacki, DawidDawid KubackiPolska133,5 m14-0,23122,7133,0 m140,02133,5256,2
4.197Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy133,0 m140,16116,7134,5 m140,03137,1253,8
5.1016Kobayashi, JunshirōJunshirō KobayashiJaponia131,0 m13-0,18119,4131,5 m14-0,04130,0249,4
6.233Stoch, KamilKamil StochPolska129,0 m14-0,01110,3134,0 m14-0,27138,9249,2
7.18*8Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy128,0 m14-0,27110,8135,0 m14-0,07138,2249,0
8.179Zajc, TimiTimi ZajcSłowenia132,0 m14-0,10116,4132,5 m14-0,04132,3248,7
9.1214Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia127,0 m13-0,42114,7132,0 m14-0,02130,7245,4
10.215Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia129,5 m14-0,23112,5134,0 m140,16132,8245,3
11.1313Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska128,5 m13-0,14113,9130,5 m140,03127,4241,3
12.833Itō, DaikiDaiki ItōJaponia130,0 m130,17113,5130,0 m14-0,07127,7241,2
13.126Wolny, JakubJakub WolnyPolska128,0 m110,27116,1127,5 m14-0,19124,7240,8
14.1610Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia130,0 m14-0,38115,3128,5 m14-0,11124,5239,8
15.422Huber, DanielDaniel HuberAustria120,0 m11-0,24105,5136,5 m150,13133,3238,8
16.1843Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja130,0 m14-0,12113,0129,0 m140,08123,7236,7
17.620Satō, YukiyaYukiya SatōJaponia126,5 m130,05106,0134,0 m150,09130,3236,3
17.1115Siegel, DavidDavid SiegelNiemcy125,0 m13-0,18107,1129,0 m14-0,33129,2236,3
19.1412Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia120,5 m13-0,53102,4136,5 m150,27133,4235,8
19.206Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy127,0 m14-0,12107,1130,0 m14-0,22128,7235,8
21.16*41Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria126,0 m14-0,46107,1130,0 m14-0,12128,3235,4
22.1511Forfang, Johann AndréJohann André ForfangNorwegia122,0 m13-0,48104,5136,0 m150,34130,8235,3
23.13*38Peier, KillianKillian PeierSzwajcaria125,0 m13-0,09105,9132,5 m150,05127,0232,9
24.719Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy132,5 m130,19116,3123,0 m14-0,22115,5231,8
25.323Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria117,0 m11-0,2899,1133,0 m150,16127,2226,3
26.1*25Nakamura, NaokiNaoki NakamuraJaponia126,0 m110,56108,5126,0 m14-0,01117,7226,2
27.11*36Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia124,0 m13-0,14103,8130,0 m150,09120,1223,9
28.934Fettner, ManuelManuel FettnerAustria120,0 m13-0,2197,0126,0 m15-0,10116,1213,1
29.521Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy123,5 m130,17100,3121,5 m150,00105,7206,0
30.227Pedersen, RobinRobin PedersenNorwegia120,5 m110,25100,3119,0 m15-0,11101,6201,9
31.631Insam, AlexAlex InsamWłochy123,5 m130,09101,2NQ101,2
32.429Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy118,5 m11-0,09100,9NQ100,9
32.818Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia124,0 m130,20100,9NQ100,9
34.1035Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia121,0 m13-0,1598,0NQ98,0
35.1439Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy121,0 m13-0,0397,5NQ97,5
36.917Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia114,0 m13-0,7891,9NQ91,9
37.732Bickner, KevinKevin BicknerStany Zjednoczone121,0 m130,2990,6NQ90,6
38.2247Baer, MoritzMoritz BaerNiemcy114,5 m14-0,6488,2NQ88,2
39.2348Schuler, AndreasAndreas SchulerSzwajcaria119,0 m140,0687,6NQ87,6
39.1540Hoffmann, FelixFelix HoffmannNiemcy114,5 m13-0,3787,6NQ87,6
41.1944Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy119,0 m140,1687,0NQ87,0
42.2045Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria119,5 m140,2786,3NQ86,3
43.1237Hula, StefanStefan HulaPolska116,0 m13-0,0586,2NQ86,2
44.1742Zniszczoł, AleksanderAleksander ZniszczołPolska118,5 m140,1085,8NQ85,8
45.224Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria113,0 m11-0,1485,7NQ85,7
46.2550Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia116,0 m14-0,2285,1NQ85,1
47.2146Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria115,5 m14-0,2684,2NQ84,2
48.2449Trofimow, RomanRoman TrofimowRosja116,0 m14-0,2182,0NQ82,0
49.530Kraft, StefanStefan KraftAustria114,0 m13-0,2379,4NQ79,4
50328Hamann, MartinMartin HamannNiemcy105,5 m11-0,3577,8NQ77,8

Innsbruck

Kwalifikacje

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[9].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.67Ryōyū KobayashiJaponia126,5 m88,254,040,000,0126,2q
2.54Roman KoudelkaCzechy124,5 m88,055,54-0,01+0,1123,7q
3.63Johann André ForfangNorwegia127,5 m88,155,540,56-5,5123,5q
4.52Daniel HuberAustria126,0 m87,855,540,57-5,6120,7q
5.45Killian PeierSzwajcaria119,5 m88,652,54-0,62+7,4119,0q
6.64Karl GeigerNiemcy124,0 m88,454,040,23-2,3118,9q
7.59Dawid KubackiPolska121,0 m88,752,54-0,35+4,2118,5q
8.62Stephan LeyheNiemcy123,5 m88,655,040,37-3,7117,6q
9.56Stefan KraftAustria120,5 m88,554,04-0,20+2,4117,3q
10.48Andreas StjernenNorwegia122,0 m88,853,040,11-1,1115,5q
11.42Anže LanišekSłowenia122,5 m88,254,540,38-3,8115,2q
12.43Richard FreitagNiemcy119,0 m88,254,04-0,24+2,9115,1q
13.41Naoki NakamuraJaponia123,0 m88,454,040,46-4,6114,8q
14.35Simon AmmannSzwajcaria119,5 m88,452,54-0,15+1,8113,4q
15.39Yukiya SatōJaponia118,0 m88,352,04-0,36+4,3112,7q
16.31Daniel-André TandeNorwegia123,0 m88,454,040,71-7,0112,4q
17.53Antti AaltoFinlandia121,5 m87,952,540,32-3,2112,0q
18.51Junshirō KobayashiJaponia122,0 m87,653,040,47-4,7111,9q
19.30Philipp AschenwaldAustria122,0 m88,454,040,70-6,9110,7q
20.57Timi ZajcSłowenia113,0 m88,251,04-0,79+9,5108,4q
21.58Robert JohanssonNorwegia116,5 m88,852,04-0,11+1,3107,0q
21.50Władimir ZografskiBułgaria119,5 m87,652,540,46-4,6107,0q
23.36Daiki ItōJaponia114,5 m88,751,54-0,44+5,3106,9q
24.65Kamil StochPolska114,0 m87,852,54-0,40+4,8106,5q
25.34Jernej DamjanSłowenia115,5 m87,452,54-0,08+1,0105,4q
26.37Michael HayböckAustria113,0 m88,651,04-0,57+6,8105,2q
27.28Clemens AignerAustria118,0 m88,552,540,40-4,0104,9q
28.49Halvor Egner GranerudNorwegia118,0 m88,551,540,31-3,1104,8q
29.46Jakub WolnyPolska115,0 m88,252,04-0,15+1,8104,8q
30.27Constantin SchmidNiemcy116,0 m88,452,540,17-1,7103,6q
31.66Piotr ŻyłaPolska115,5 m88,551,040,11-1,1101,8q
32.60Markus EisenbichlerNiemcy116,0 m87,851,040,23-2,3101,5q
32.44David SiegelNiemcy110,0 m87,949,54-0,83+10,0101,5q
34.33Stefan HulaPolska115,5 m88,151,540,24-2,4101,0q
35.47Anders FannemelNiemcy115,0 m88,751,040,11-1,1100,9q
36.61Jewgienij KlimowRosja114,0 m88,351,04-0,03+0,4100,6q
37.26Anže SemeničSłowenia113,0 m88,351,04-0,07+0,899,2q
38.4Jan HörlAustria109,5 m87,749,54-0,72+8,699,2q
39.32Kevin BicknerStany Zjednoczone117,0 m88,348,040,40-4,098,6q
40.18Noriaki KasaiJaponia113,0 m88,251,540,04-0,498,5q
41.21Čestmír KožíšekCzechy114,0 m88,048,540,11-1,196,6q
41.14Bor PavlovčičSłowenia113,0 m88,050,540,13-1,396,6q
43.15Siergiej TkaczenkoKazachstan113,0 m87,948,54-0,04+0,596,4q
44.12Rok JustinSłowenia109,0 m88,550,04-0,40+4,895,0q
45.38Viktor PolášekCzechy109,5 m88,249,54-0,34+4,194,7q
46.40Manuel FettnerAustria108,0 m88,949,54-0,41+4,992,8q
47.55Andreas WellingerNiemcy110,0 m88,250,54-0,03+0,492,4q
48.19Andreas SchulerSzwajcaria111,5 m88,150,040,29-2,991,8q
49.16Andreas AlamommoFinlandia107,0 m88,049,54-0,40+4,890,9q
50.1Clemens LeitnerAustria110,0 m87,949,540,09-0,990,6q
51.25Mackenzie Boyd-ClowesKanada110,0 m88,450,040,16-1,690,4nq
52.22Roman TrofimowRosja107,5 m87,849,54-0,22+2,689,6nq
53.13Aleksander ZniszczołPolska107,0 m87,949,04-0,31+3,789,3nq
54.20Markus SchiffnerAustria111,0 m88,150,040,47-4,789,1nq
55.7Eetu NousiainenFinlandia102,0 m88,447,54-0,92+11,086,1nq
56.29Lukáš HlavaCzechy109,5 m87,949,040,41-4,186,0nq
57.24Maciej KotPolska106,5 m88,349,040,05-0,584,2nq
58.2Thomas HoferAustria104,5 m88,048,54-0,10+1,281,8nq
59.23Alex InsamWłochy103,0 m88,248,04-0,28+3,480,8nq
60.5David HaagenAustria97,0 m87,748,04-0,80+9,676,2nq
61.3Andreas KoflerAustria101,0 m88,048,04-0,01+0,173,9nq
62.8Sabirżan MuminowKazachstan92,5 m87,946,04-0,65+7,864,3nq
63.11Michaił NazarowRosja93,5 m88,243,04-0,58+7,062,3nq
64.10Martti NõmmeEstonia81,0 m87,442,04-0,49+5,937,7nq
6Maksim SiergiejewRosjaDSQ
9Casey LarsonStany ZjednoczoneDSQ
17Robin PedersenNorwegiaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Austria Michael HayböckvsSłowenia Jernej Damjan
2Austria Clemens AignervsPolska Kamil Stoch
3Norwegia Halvor Egner GranerudvsJaponia Daiki Itō
4Polska Jakub WolnyvsBułgaria Władimir Zografski
5Niemcy Constantin SchmidvsNorwegia Robert Johansson
6Polska Piotr ŻyłavsSłowenia Timi Zajc
7Niemcy Markus EisenbichlervsAustria Philipp Aschenwald
8Niemcy David SiegelvsJaponia Junshirō Kobayashi
9Polska Stefan HulavsFinlandia Antti Aalto
10Norwegia Anders FannemelvsNorwegia Daniel-André Tande
11Rosja Jewgienij KlimowvsJaponia Yukiya Satō
12Słowenia Anže SemeničvsSzwajcaria Simon Ammann
13Austria Jan HörlvsJaponia Naoki Nakamura
14Stany Zjednoczone Kevin BicknervsNiemcy Richard Freitag
15Japonia Noriaki KasaivsSłowenia Anže Lanišek
16Czechy Čestmír KožíšekvsNorwegia Andreas Stjernen
17Słowenia Bor PavlovčičvsAustria Stefan Kraft
18Kazachstan Siergiej TkaczenkovsNiemcy Stephan Leyhe
19Słowenia Rok JustinvsPolska Dawid Kubacki
20Czechy Viktor PolášekvsNiemcy Karl Geiger
21Austria Manuel FettnervsSzwajcaria Killian Peier
22Niemcy Andreas WellingervsAustria Daniel Huber
23Szwajcaria Andreas SchulervsNorwegia Johann André Forfang
24Finlandia Andreas AlamommovsCzechy Roman Koudelka
25Austria Clemens LeitnervsJaponia Ryōyū Kobayashi

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[10].

Poz.Nr
pary
Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg251Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia136,5 m11,13137,0131,0 m0[11]0,82130,0267,0
Silver medal icon.svg179Stefan KraftAustria129,5 m10,79126,8130,5 m11,01127,4254,2
Bronze medal icon.svg1610Andreas StjernenNorwegia131,0 m11,19123,5126,0 m10,77119,2242,7
4.188Stephan LeyheNiemcy129,0 m11,14120,4127,5 m11,19118,7239,1
5.224Kamil StochPolska126,5 m10,96119,2131,0 m30,99114,9234,1
6.1115Yukiya SatōJaponia129,0 m11,16120,2123,5 m10,92111,2231,4
7.215Killian PeierSzwajcaria127,0 m11,03117,9123,0 m10,73112,7230,6
8.1412Richard FreitagNiemcy128,0 m11,23117,7124,0 m11,00112,3230,0
9.242Roman KoudelkaCzechy123,0 m11,04109,6125,0 m10,73118,8228,4
10.620Timi ZajcSłowenia130,0 m11,30122,1119,5 m10,82104,5226,6
11.521Robert JohanssonNorwegia129,0 m11,28119,0124,0 m30,56107,1226,1
12.1511Anže LanišekSłowenia126,5 m11,28115,0123,0 m11,12109,8224,8
13.732Markus EisenbichlerNiemcy129,0 m11,72114,2123,5 m11,08109,6223,8
14.224Daniel HuberAustria127,0 m10,96118,6121,0 m30,30104,2222,8
15.323Daiki ItōJaponia124,5 m11,15110,7124,5 m11,01111,6222,3
16.21*46Manuel FettnerAustria121,5 m11,13104,0122,5 m10,24115,6219,6
17.1214Simon AmmannSzwajcaria125,0 m10,77111,4123,5 m11,17106,2217,6
18.197Dawid KubackiPolska130,0 m11,57118,0116,0 m10,5498,5216,5
19.11*36Jewgienij KlimowRosja122,0 m10,92108,5120,5 m10,92105,8214,3
20.22*47Andreas WellingerNiemcy118,5 m10,73102,6121,0 m10,92105,2207,8
21.233Johann André ForfangNorwegia119,5 m11,2697,6123,5 m11,06108,3205,9
21.126Michael HayböckAustria123,0 m11,29106,1115,5 m10,4699,8205,9
23.7*19Philipp AschenwaldAustria123,5 m11,27107,7115,0 m10,7496,2203,9
24.206Karl GeigerNiemcy120,5 m11,06102,9115,5 m10,25100,4203,3
25.1035Anders FannemelNorwegia124,5 m11,21107,6116,0 m10,8094,4202,0
26.818Junshirō KobayashiJaponia124,0 m10,99109,9114,0 m10,8290,6200,5
27.422Władimir ZografskiBułgaria120,0 m10,95103,6111,5 m10,0993,8197,4
28.8*33David SiegelNiemcy123,0 m11,07107,3112,5 m10,8089,1196,4
29.1338Jan HörlAustria120,0 m11,02102,9110,0 m10,5985,7188,6
30.934Stefan HulaPolska120,0 m11,18100,8112,0 m10,9685,6186,4
31.1313Naoki NakamuraJaponia119,0 m10,87102,1NQ102,1
32.1540Noriaki KasaiJaponia120,0 m11,32100,9NQ100,9
33.530Constantin SchmidNiemcy121,0 m11,48100,1NQ100,1
34.429Jakub WolnyPolska116,5 m10,6499,4NQ99,4
35.227Clemens AignerAustria119,5 m11,4198,1NQ98,1
36.1742Bor PavlovčičSłowenia117,5 m10,9397,3NQ97,3
37.1237Anže SemeničSłowenia118,0 m11,0696,9NQ96,9
38.1641Čestmír KožíšekCzechy118,0 m10,9896,2NQ96,2
39.1439Kevin BicknerStany Zjednoczone117,0 m11,0795,0NQ95,0
40.1944Rok JustinSłowenia117,0 m11,3294,0NQ94,0
41.917Antti AaltoFinlandia117,0 m11,3293,0NQ93,0
42.631Piotr ŻyłaPolska113,5 m10,7790,7NQ90,7
43.1016Daniel-André TandeNorwegia115,5 m11,2490,6NQ90,6
44.2045Viktor PolášekCzechy113,5 m10,9690,3NQ90,3
45.125Jernej DamjanSłowenia114,5 m11,1090,2NQ90,2
46.2449Andreas AlamommoFinlandia115,5 m11,4289,8NQ89,8
47.1843Siergiej TkaczenkoKazachstan113,5 m10,9288,7NQ88,7
48.2550Clemens LeitnerAustria115,0 m11,3688,0NQ88,0
49.2348Andreas SchulerSzwajcaria111,0 m11,1081,9NQ81,9
328Halvor Egner GranerudNorwegiaDSQ
* – szczęśliwi przegrani z I serii

Bischofshofen

Kwalifikacje

Z powodu złych warunków atmosferycznych 5 stycznia zostały przełożone na dzień następny[1].
Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[12].

Poz.NrZawodnikReprezentacjaSkokPunktyBelkaWiatrSumaUwagi
SkokStyl(m/s)Pkt
1.59Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy143,0 m92,454,5110,46-5,0151,2q
2.57Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia143,0 m92,456,5130,31-3,3150,3q
3.66Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia131,5 m71,754,09-0,60+7,8147,5q
4.60Kraft, StefanStefan KraftAustria135,0 m78,055,090,12-1,3145,7q
5.62Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy133,0 m74,454,090,04-0,4142,0q
6.46Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia137,0 m81,655,513-0,01+0,1141,9q
7.56Kubacki, DawidDawid KubackiPolska145,0 m96,050,0130,99-10,7140,0q
8.35Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria144,0 m94,248,5150,49-5,3137,4q
9.44Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy142,0 m90,652,0140,89-9,6135,3q
10.37Itō, DaikiDaiki ItōJaponia136,0 m79,854,5140,21-2,3134,3q
11.63Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy127,0 m63,651,09-0,42+5,5134,1q
12.39Fettner, ManuelManuel FettnerAustria130,5 m69,953,014-0,64+8,4133,6q
13.65Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska129,0 m67,254,090,08-0,9133,3q
14.31Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria132,0 m72,652,515-0,47+6,1132,7q
15.51Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia130,0 m69,054,013-0,48+6,3'132,5q
16.55Zajc, TimiTimi ZajcSłowenia131,0 m70,854,0130,02-0,2129,3q
17.58Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja131,0 m70,853,0110,53-5,7127,4q
18.48Peier, KillianKillian PeierSzwajcaria126,0 m61,852,513-0,58+7,6126,6q
19.54Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy127,5 m64,551,513-0,15+2,0122,7q
20.22Insam, AlexAlex InsamWłochy132,0 m72,653,5150,62-6,7119,4q
21.36Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria131,5 m71,746,5140,18-1,9118,6q
22.64Stoch, KamilKamil StochPolska124,0 m58,251,590,48-5,2118,5q
22.18Pedersen, RobinRobin PedersenNorwegia130,0 m69,053,0150,32-3,5118,5q
24.50Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia125,0 m60,051,013-0,19+2,5118,2q
25.47Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria125,0 m60,052,013-0,10+1,3118,0q
26.61Forfang, Johann AndréJohann André ForfangNorwegia121,5 m53,751,090,07-0,8117,9q
27.53Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy124,5 m59,152,513-0,08+1,0117,3q
28.45Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia125,0 m60,049,513-0,21+2,7116,9q
29.32Hula, StefanStefan HulaPolska122,5 m55,551,515-0,63+8,2115,2q
30.43Wolny, JakubJakub WolnyPolska124,0 m58,251,514-0,21+2,7114,7q
31.25Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia126,0 m61,851,015-0,14+1,8114,6q
32.40Siegel, DavidDavid SiegelNiemcy122,0 m54,651,014-0,50+6,5114,4q
33.38Nakamura, NaokiNaoki NakamuraJaponia124,0 m58,251,014-0,16+2,1113,6q
34.42Satō, YukiyaYukiya SatōJaponia120,0 m51,049,514-0,74+9,7112,5q
35.20Kožíšek, ČestmírČestmír KožíšekCzechy126,0 m61,852,5150,23-2,5111,8q
36.27Aigner, ClemensClemens AignerAustria126,5 m62,750,5150,15-1,6111,6q
37.19Hörl, JanJan HörlAustria128,0 m65,452,5150,63-6,8111,1q
38.52Huber, DanielDaniel HuberAustria121,0 m52,850,513-0,19+2,5110,5q
39.26Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy123,5 m57,352,0150,08-0,9108,4q
40.49Kobayashi, JunshirōJunshirō KobayashiJaponia117,5 m46,549,513-0,57+7,4108,1q
41.41Lanišek, AnžeAnže LanišekSłowenia120,0 m51,050,514-0,31+4,1107,9q
42.33Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia119,5 m50,149,015-0,61+8,0107,1q
43.24Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada118,0 m47,450,015-0,63+8,2105,6q
44.1Leitner, ClemensClemens LeitnerAustria119,5 m50,151,015-0,31+4,1105,2q
45.34Polášek, ViktorViktor PolášekCzechy119,0 m49,249,515-0,26+3,4102,1q
46.17Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia119,0 m49,250,015-0,15+2,0101,2q
46.3Hofer, ThomasThomas HoferAustria118,0 m48,350,015-0,22+2,9101,2q
48.23Kot, MaciejMaciej KotPolska117,5 m46,549,515-0,29+3,899,8q
49.29Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia114,5 m41,149,515-0,64+8,499,0q
50.10Alamommo, AndreasAndreas AlamommoFinlandia113,5 m39,348,515-0,39+5,192,9q
51.21Trofimow, RomanRoman TrofimowRosja115,0 m42,050,015-0,05+0,792,7nq
52.11Pavlovčič, BorBor PavlovčičSłowenia112,0 m36,648,515-0,61+8,092,6nq
53.2Kofler, AndreasAndreas KoflerAustria112,0 m36,649,515-0,33+4,390,4nq
54.9Dežman, NejcNejc DežmanSłowenia110,5 m33,949,515-0,52+6,890,2nq
55.13Tkaczenko, SiergiejSiergiej TkaczenkoKazachstan110,0 m33,049,515-0,57+7,489,9nq
55.7Zniszczoł, AleksanderAleksander ZniszczołPolska111,5 m35,749,015-0,40+5,289,9nq
57.28Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy110,5 m33,948,015-0,50+6,588,4nq
58.15Schuler, AndreasAndreas SchulerSzwajcaria107,0 m27,647,515-0,65+8,583,6nq
59.16Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria106,0 m25,848,015-0,64+8,482,2nq
60.6Nousiainen, EetuEetu NousiainenFinlandia107,0 m27,648,015-0,42+5,581,1nq
61.14Siergiejew, MaksimMaksim SiergiejewRosja105,0 m24,048,015-0,51+6,778,7nq
62.4Haagen, DavidDavid HaagenAustria107,0 m27,648,015-0,15+2,077,6nq
63.5Nazarow, MichaiłMichaił NazarowRosja102,0 m18,647,015-0,37+4,870,4nq
64.8Muminow, SabirżanSabirżan MuminowKazachstan94,0 m4,245,015-0,23+3,052,2nq
30Bickner, KevinKevin BicknerStany ZjednoczoneDSQ
12Nõmme, MarttiMartti NõmmeEstoniaDNS

Zestawienie par

Z uwagi na zmiany w programie zawodów spowodowane warunkami atmosferycznymi konkurs nie został rozgrywany systemem KO[1].

Konkurs

Źródło: Międzynarodowa Federacja Narciarska[13].

Poz.Nr
st.
ZawodnikReprezentacja1. skok2. skokSuma
SkokBWiatrNotaSkokBWiatrNota
Gold medal icon.svg66Kobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia135,0 m12-0,16136,1137,5 m13-0,42146,0282,1
Silver medal icon.svg56Kubacki, DawidDawid KubackiPolska138,0 m12-0,08139,9130,0 m13-0,34128,4268,3
Bronze medal icon.svg60Kraft, StefanStefan KraftAustria134,0 m12-0,41137,1131,5 m13-0,28130,4267,5
4.62Leyhe, StephanStephan LeyheNiemcy126,0 m12-0,68123,7137,0 m13-0,36142,3266,0
5.59Eisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy137,0 m12-0,19140,1131,5 m130,03125,4265,5
6.54Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy133,0 m120,01129,3130,5 m13-0,42130,4259,7
7.46Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegia128,5 m12-0,59128,0135,0 m130,28130,0258,0
8.48Peier, KillianKillian PeierSzwajcaria131,5 m120,04125,8127,0 m13-0,86128,8254,6
9.57Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia132,0 m12-0,24130,2126,5 m13-0,49123,1253,3
10.63Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy122,0 m12-0,86117,3133,5 m13-0,18132,2249,5
11.52Huber, DanielDaniel HuberAustria121,0 m12-0,64112,7131,5 m13-0,36130,9243,6
12.64Stoch, KamilKamil StochPolska129,0 m12-0,34125,6123,5 m13-0,59117,5243,1
13.65Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska130,0 m120,01122,4127,0 m13-0,25119,4241,8
14.35Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria124,0 m12-0,18112,1129,0 m13-0,55128,4240,5
15.53Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy121,5 m12-0,27109,7128,5 m13-0,36125,0234,7
16.36Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria125,5 m120,11110,7130,5 m13-0,11123,8234,5
17.61Forfang, Johann AndréJohann André ForfangNorwegia124,0 m12-0,53115,1126,5 m13-0,10116,5231,6
18.18Pedersen, RobinRobin PedersenNorwegia124,0 m12-0,17112,9125,0 m13-0,43118,1231,0
19.26Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy121,0 m12-0,37108,6129,0 m130,00121,7230,3
20.50Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia125,0 m12-0,56119,8123,0 m13-0,12109,0228,8
21.25Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia122,0 m12-0,29109,4126,0 m13-0,33118,6228,0
22.37Itō, DaikiDaiki ItōJaponia123,5 m120,28105,8128,0 m13-0,13121,1226,9
23.42Satō, YukiyaYukiya SatōJaponia118,0 m12-0,87109,8120,5 m13-0,80114,9224,7
24.39Fettner, ManuelManuel FettnerAustria124,0 m12-0,25114,0121,0 m13-0,43109,9223,9
25.51Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia120,0 m12-0,66110,1118,0 m13-1,02111,7221,8
26.58Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja132,5 m12-0,02127,8115,5 m130,2190,6218,4
27.44Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy121,0 m12-0,50111,8120,0 m130,05103,0214,8
28.47Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria125,0 m120,10110,9119,0 m130,1498,7209,6
29.49Kobayashi, JunshirōJunshirō KobayashiJaponia123,5 m12-0,38114,8114,0 m13-0,3394,5209,3
30.20Kožíšek, ČestmírČestmír KožíšekCzechy118,5 m12-0,39104,4120,5 m130,11101,7206,1
31.45Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia118,5 m12-0,36104,0NQ104,0
32.17Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponia119,0 m12-0,28103,9NQ103,9
33.19Hörl, JanJan HörlAustria120,0 m12-0,09103,2NQ103,2
34.38Nakamura, NaokiNaoki NakamuraJaponia120,0 m120,01101,9NQ101,9
35.31Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria115,5 m12-0,54100,5NQ100,5
36.32Hula, StefanStefan HulaPolska115,0 m12-0,5799,4NQ99,4
36.29Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia115,5 m12-0,4699,4NQ99,4
38.24Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada116,0 m12-0,1296,4NQ96,4
39.41Lanišek, AnžeAnže LanišekSłowenia112,0 m12-0,7495,8NQ95,8
40.23Kot, MaciejMaciej KotPolska115,0 m12-0,2795,0NQ95,0
41.27Aigner, ClemensClemens AignerAustria114,0 m12-0,3794,5NQ94,5
42.1Leitner, ClemensClemens LeitnerAustria114,0 m12-0,3093,6NQ93,6
43.55Zajc, TimiTimi ZajcSłowenia114,0 m12-0,2692,8NQ92,8
44.3Hofer, ThomasThomas HoferAustria113,5 m12-0,1190,2NQ90,2
45.43Wolny, JakubJakub WolnyPolska109,5 m12-0,6088,9NQ88,9
46.34Polášek, ViktorViktor PolášekCzechy112,5 m120,1288,6NQ88,6
47.22Insam, AlexAlex InsamWłochy110,0 m12-0,4287,0NQ87,0
48.40Siegel, DavidDavid SiegelNiemcy112,5 m12-0,2085,1NQ85,1
49.10Alamommo, AndreasAndreas AlamommoFinlandia105,5 m12-0,2575,2NQ75,2
50.33Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia103,0 m12-0,5873,0NQ73,0

Klasyfikacja 67. Turnieju Czterech Skoczni

PozycjaZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma punktów
1234
Gold medal icon.svgKobayashi, RyōyūRyōyū KobayashiJaponia282,31.266,61.267,01.282,11.1098,0
Silver medal icon.svgEisenbichler, MarkusMarkus EisenbichlerNiemcy281,92.264,72.223,813.265,55.1035,9
Bronze medal icon.svgLeyhe, StephanStephan LeyheNiemcy260,013.249,07.239,14.266,04.1014,1
4.Kubacki, DawidDawid KubackiPolska269,85.256,23.216,518.268,32.1010,8
5.Koudelka, RomanRoman KoudelkaCzechy264,411.253,84.228,49.259,76.1006,3
6.Stoch, KamilKamil StochPolska267,68.249,26.234,15.243,112.994,0
7.Stjernen, AndreasAndreas StjernenNorwegia278,24.245,310.242,73.221,825.988,0
8.Johansson, RobertRobert JohanssonNorwegia268,07.235,819.226,111.253,39.983,2
9.Huber, DanielDaniel HuberAustria265,210.238,815.222,814.243,611.970,4
10.Peier, KillianKillian PeierSzwajcaria241,219.232,923.230,67.254,68.959,3
11.Geiger, KarlKarl GeigerNiemcy262,912.235,819.203,324.249,510.951,5
12.Satō, YukiyaYukiya SatōJaponia255,015.236,317.231,46.224,723.947,4
13.Ammann, SimonSimon AmmannSzwajcaria258,314.235,421.217,617.234,516.945,8
14.Freitag, RichardRichard FreitagNiemcy251,016.231,824.230,08.214,827.927,6
15.Klimow, JewgienijJewgienij KlimowRosja240,620.236,716.214,319.218,426.910,0
16.Forfang, Johann AndréJohann André ForfangNorwegia226,325.235,322.205,921.231,617.899,1
17.Kraft, StefanStefan KraftAustria280,53.79,449.254,22.267,53.881,6
18.Zografski, WładimirWładimir ZografskiBułgaria239,123.226,325.197,427.209,628.872,4
19.Żyła, PiotrPiotr ŻyłaPolska268,36.241,311.90,742.241,813.842,1
20.Zajc, TimiTimi ZajcSłowenia266,09.248,78.226,610.92,843.834,1
21.Itō, DaikiDaiki ItōJaponia120,731.241,212.222,315.226,922.811,1
22.Siegel, DavidDavid SiegelNiemcy250,217.236,317.196,428.85,148.768,0
23.Schmid, ConstantinConstantin SchmidNiemcy226,624.206,029.100,133.230,319.763,0
24.Fettner, ManuelManuel FettnerAustria92,148.213,128.219,616.223,924.748,7
25.Kobayashi, JunshirōJunshirō KobayashiJaponia87,750.249,45.200,526.209,323.746,9
26.Hayböck, MichaelMichael HayböckAustria214,627.85,745.205,921.240,514.746,7
27.Fannemel, AndersAnders FannemelNorwegia118,433.239,814.202,025.104,031.664,2
28.Semenič, AnžeAnže SemeničSłowenia114,136.223,927.96,937.228,021.662,9
29.Wolny, JakubJakub WolnyPolska225,426.240,813.99,434.88,945.654,5
30.Aalto, AnttiAntti AaltoFinlandia240,022.91,936.93,041.228,820.653,7
31.Wellinger, AndreasAndreas WellingerNiemcy109,639.100,932.207,820.234,715.653,0
32.Nakamura, NaokiNaoki NakamuraJaponia208,829.226,226.102,131.101,934.639,0
33.Pedersen, RobinRobin PedersenNorwegia115,834.201,930.NQ231,018.548,7
34.Aschenwald, PhilippPhilipp AschenwaldAustria114,235.86,342.203,923.100,535.504,9
35.Granerud, Halvor EgnerHalvor Egner GranerudNorwegiaNQ245,49.DSQ258,07.503,4
36.Hula, StefanStefan HulaPolska107,143.86,243.186,430.99,436.479,1
37.Tande, Daniel-AndréDaniel-André TandeNorwegia105,544.98,034.90,643.99,436.393,5
38.Polášek, ViktorViktor PolášekCzechy210,828.NQ90,344.88,646.389,7
39.Damjan, JernejJernej DamjanSłowenia93,547.85,146.90,245.73,050.341,8
40.Paschke, PiusPius PaschkeNiemcy240,321.97,533.DNS337,8
41.Lanišek, AnžeAnže LanišekSłoweniaDNS224,812.95,839.320,6
42.Kasai, NoriakiNoriaki KasaiJaponiaNQ100,932.100,932.103,932.305,7
43.Kožíšek, ČestmírČestmír KožíšekCzechyNQNQ96,238.206,130.302,3
44.Schiffner, MarkusMarkus SchiffnerAustria208,430.84,247.NQ292,6
45.Hörl, JanJan HörlAustriaDNS188,629.103,233.291,8
46.Prevc, PeterPeter PrevcSłowenia247,518.NQDNS247,5
47.Boyd-Clowes, MackenzieMackenzie Boyd-ClowesKanada120,731.NQNQ96,438.217,1
48.Pavlovčič, BorBor PavlovčičSłowenia109,240.NQ97,336.NQ206,5
49.Freund, SeverinSeverin FreundNiemcy114,136.87,041.DNS201,1
50.Hoffmann, FelixFelix HoffmannNiemcy109,141.87,639.DNS196,7
51.Zniszczoł, AleksanderAleksander ZniszczołPolska108,742.85,844.NQ194,5
52.Baer, MoritzMoritz BaerNiemcy105,544.88,238.DNS193,7
53.Aigner, ClemensClemens AignerAustriaDNS98,135.94,541.192,6
54.Insam, AlexAlex InsamWłochyNQ101,231.NQ87,047.188,2
55.Bickner, KevinKevin BicknerStany ZjednoczoneNQ90,637.95,039.DSQ185,6
56.Leitner, ClemensClemens LeitnerAustriaDNS88,048.93,642.181,6
57.Schuler, AndreasAndreas SchulerSzwajcariaNQ87,639.81,949.NQ169,5
58.Hamann, MartinMartin HamannNiemcy91,149.77,850.DNS168,9
59.Alamommo, AndreasAndreas AlamommoFinlandiaDNS89,846.75,249.165,0
60.Learoyd, JonathanJonathan LearoydFrancja111,738.NQDNS111,7
61.Kot, MaciejMaciej KotPolskaNQ95,040.95,0
62.Justin, RokRok JustinSłoweniaDNS94,040.DNS94,0
63.Hlava, LukášLukáš HlavaCzechy93,646.NQNQ93,6
64.Hofer, ThomasThomas HoferAustriaNQ90,244.90,2
65.Tkaczenko, SiergiejSiergiej TkaczenkoKazachstanNQNQ88,747.NQ88,7
66.Trofimow, RomanRoman TrofimowRosjaNQ82,048.NQ82,0
Źródło:[14].

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju

Dzięki zdobyciu kompletu punktów w 67. Turnieju Czterech Skoczni Ryōyū Kobayashi umocnił się na pozycji lidera klasyfikacji generalnej (956 punktów). Na pozostałych miejscach na podium nie doszło do zmian: Piotr Żyła traci do Japończyka 427 punktów, natomiast Kamil Stoch ma stratę 452 punktów. Liczba zawodników sklasyfikowanych zwiększyła się z 58 do 63.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów doszło do zmiany lidera, a została nim reprezentacja Niemiec, a ich przewaga nad dotychczas będącymi na pierwszym miejscu w zestawieniu reprezentantami Polski wynosi 11 punktów. Na trzecim miejscu pozostała reprezentacja Japonii ze stratą 511 punktów.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów w sezonie 2018/2019 po przeprowadzeniu 11 konkursów indywidualnych (siedmiu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[15][16].

Składy reprezentacji

Poniższa tabela zawiera składy reprezentacji, które potwierdziły udział w 67. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach oraz wyniki .

ZawodnikData urodzeniaMiejsce w 66. TCS[17]Starty w 67. TCSŹródło
OberstdorfGarmisch-
Partenkirchen
InnsbruckBischofshofen
 Austria[18][19] (11)
Clemens Aigner2 lutego 199333.35.41.[20]
Philipp Aschenwald1995-11-12 12 listopada 1995(dts)35.42.23.35.[21]
Manuel Fettner1985-06-17 17 czerwca 1985(dts)31.48.28.16.24.[22]
David Haagen2002-04-06 6 kwietnia 2002(dts)qq[23]
Michael Hayböck1991-03-05 5 marca 1991(dts)14.27.45.21.14.[24]
Thomas Hofer1996-01-28 28 stycznia 1996(dts)q44.[25]
Jan Hörl1998-10-16 16 października 1998(dts)29.33.[26]
Daniel Huber1993-01-02 2 stycznia 1993(dts)10.15.14.11.[27]
Andreas Kofler1984-05-17 17 maja 1984(dts)qq[28]
Stefan Kraft1993-05-13 13 maja 1993(dts)20.3.49.2.3.[29]
Clemens Leitner1998-11-07 7 listopada 1998(dts)48.48.42.[30]
Markus Schiffner1992-06-05 5 czerwca 1992(dts)56.30.47.qq[31]
 Bułgaria[18] (1)
Władimir Zografski1993-07-14 14 lipca 1993(dts)60.23.25.27.28.[32]
 Czechy[18] (4)
Lukáš Hlava1984-09-10 10 września 1984(dts)46.qqq[33]
Roman Koudelka1989-07-09 9 lipca 1989(dts)42.11.4.9.6.[34]
Čestmír Kožíšek1991-11-09 9 listopada 1991(dts)35.qq38.30.[35]
Viktor Polášek1997-07-18 18 lipca 1997(dts)28.q44.46.[36]
 Estonia[18] (1)
Martti Nõmme1993-08-07 7 sierpnia 1993(dts)dnsqqdns[37]
 Finlandia[38] (3)
Antti Aalto1995-04-02 2 kwietnia 1995(dts)57.22.36.41.20.[39]
Andreas Alamommo23 grudnia 199846.49.[40]
Jarkko Määttä1994-12-28 28 grudnia 1994(dts)63.qq[41]
Eetu Nousiainen1997-04-29 29 kwietnia 1997(dts)qqqq[42]
 Francja[18] (1)
Jonathan Learoyd2000-11-03 3 listopada 2000(dts)44.38.q[43]
 Japonia[38] (6)
Daiki Itō1985-12-27 27 grudnia 1985(dts)31.12.15.22.[44]
Noriaki Kasai1972-06-06 6 czerwca 1972(dts)40.q32.32.32.[45]
Junshirō Kobayashi1991-06-11 11 czerwca 1991(dts)4.50.5.26.29.[46]
Ryōyū Kobayashi1996-11-08 8 listopada 1996(dts)22.1.1.1.1.[47]
Naoki Nakamura1996-09-19 19 września 1996(dts)29.26.31.34.[48]
Yukiya Satō1995-06-19 19 czerwca 1995(dts)15.17.6.23.[49]
 Kanada[18] (1)
Mackenzie Boyd-Clowes1991-07-13 13 lipca 1991(dts)47.31.qq38.[50]
 Kazachstan[18] (2)
Sabirżan Muminow1994-04-16 16 kwietnia 1994(dts)qqqq[51]
Siergiej Tkaczenko1999-06-08 8 czerwca 1999(dts)qq47.q[52]
 Niemcy[53] (13)
Moritz Baer1997-05-16 16 maja 1997(dts)44.38.[54]
Markus Eisenbichler1991-04-03 3 kwietnia 1991(dts)7.2.2.13.5.[55]
Richard Freitag1991-08-14 14 sierpnia 1991(dts)27.16.24.8.27.[56]
Severin Freund1988-05-11 11 maja 1988(dts)36.41.[57]
Karl Geiger1993-02-11 11 lutego 1993(dts)11.12.19.24.10.[58]
Martin Hamann1997-04-10 10 kwietnia 1997(dts)49.50.[59]
Felix Hoffmann1997-10-14 14 października 1997(dts)41.39.[60]
Stephan Leyhe1992-01-05 5 stycznia 1992(dts)12.13.7.4.4.[61]
Justin Lisso1999-12-12 12 grudnia 1999(dts)qq[62]
Pius Paschke1990-05-20 20 maja 1990(dts)39.21.35.[63]
Constantin Schmid1999-11-27 27 listopada 1999(dts)18.24.29.33.19.[64]
David Siegel1996-08-28 28 sierpnia 1996(dts)41.17.17.28.48.[65]
Andreas Wellinger1995-08-28 28 sierpnia 1995(dts)2.39.32.20.15.[66]
 Norwegia[67] (7)
Anders Fannemel1991-05-13 13 maja 1991(dts)3.33.14.25.31.[68]
Johann André Forfang1995-07-04 4 lipca 1995(dts)9.25.22.21.17.[69]
Halvor Egner Granerud1996-05-29 29 maja 1996(dts)24.q9.dsq7.[70]
Robert Johansson1990-03-23 23 marca 1990(dts)5.7.19.11.9.[71]
Robin Pedersen1996-08-31 31 sierpnia 1996(dts)34.30.dsq18.[72]
Andreas Stjernen1988-07-30 30 lipca 1988(dts)19.4.10.3.25.[73]
Daniel-André Tande1994-01-29 29 stycznia 1994(dts)8.44.34.43.36.[74]
 Polska[75] (7)
Stefan Hula1986-09-29 29 września 1986(dts)12.43.43.30.36.[76]
Maciej Kot1991-06-09 9 czerwca 1991(dts)23.qqq40.[77]
Dawid Kubacki1990-03-12 12 marca 1990(dts)6.5.3.18.2.[78]
Kamil Stoch1987-05-25 25 maja 1987(dts)1.8.6.5.12.[79]
Jakub Wolny1995-05-15 15 maja 1995(dts)38.26.13.34.45.[80]
Aleksander Zniszczoł1994-03-08 8 marca 1994(dts)42.44.qq[81]
Piotr Żyła1987-01-16 16 stycznia 1987(dts)15.6.11.42.13.[82]
 Rosja[18] (4)
Jewgienij Klimow1994-02-03 3 lutego 1994(dts)43.20.16.19.26.[83]
Michaił Nazarow1994-10-14 14 października 1994(dts)dsqqqq[84]
Maksim Siergiejew1999-06-16 16 czerwca 1999(dts)qqdsqq[85]
Roman Trofimow1989-11-19 19 listopada 1989(dts)q48.qq[86]
 Słowenia[19][87] (9)
Jernej Damjan1983-05-28 28 maja 1983(dts)10.47.46.45.50.[88]
Nejc Dežman1992-12-07 7 grudnia 1992(dts)53.q[89]
Rok Justin1993-04-06 6 kwietnia 1993(dts)40.[90]
Anže Lanišek1996-04-20 20 kwietnia 1996(dts)12.39.[91]
Bor Pavlovčič1998-06-27 27 czerwca 1998(dts)40.q36.q[92]
Domen Prevc1999-06-04 4 czerwca 1999(dts)37.qq[93]
Peter Prevc1992-09-20 20 września 1992(dts)21.18.q[94]
Anže Semenič1993-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia 1993(dts)34.36.27.37.21.[95]
Timi Zajc2000-04-26 26 kwietnia 2000(dts)16.9.8.10.43.[96]
 Stany Zjednoczone[18][97] (2)
Kevin Bickner1996-09-29 29 września 1996(dts)51.q37.39.dsq[98]
Casey Larson1998-12-16 16 grudnia 1998(dts)qdsq[99]
 Szwajcaria[18] (4)
Simon Ammann1981-06-25 25 czerwca 1981(dts)29.14.21.17.16.[100]
Sandro Hauswirth2000-08-29 29 sierpnia 2000(dts)qq[101]
Killian Peier1995-03-28 28 marca 1995(dts)32.19.23.7.8.[102]
Andreas Schuler1995-12-30 30 grudnia 1995(dts)q39.49.q[103]
 Włochy[18] (1)
Alex Insam1997-12-19 19 grudnia 1997(dts)46.q31.q47.[104]

Legenda:

DSQ – zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dsq – zawodnik zdyskwalifikowany w kwalifikacjach;
dns – zawodnik nie wystartował w kwalifikacjach;
q – zawodnik nie zakwalifikował się do konkursu głównego;
– – zawodnik nie został zgłoszony do kwalifikacji, bądź nie został sklasyfikowany albo nie wystartował w poprzedniej edycji.

Uwagi

  1. a b Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. a b Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.
  3. Kwalifikacje przełożone z powodu złych warunków atmosferycznych

Przypisy

  1. a b c Andrzej Mysiak: TCS Bischofshofen: Dzisiejsze skoki odwołane, jutro kwalifikacje i konkurs bez KO (pol.). skokinarciarskie.pl. [dostęp 2019-01-05].
  2. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019 po konkursie w Engelbergu (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  3. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2018/2019 po konkursie w Engelbergu (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  4. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  5. Wyniki kwalifikacji w Oberstdorfie (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-29].
  6. Wyniki konkursu w Oberstdorfie (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-30].
  7. Wyniki kwalifikacji w Garmisch-Partenkirchen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-31].
  8. Wyniki konkursu w Garmisch-Partenkirchen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-01].
  9. Wyniki kwalifikacji w Innsbrucku (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  10. Wyniki konkursu w Innsbrucku (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-04].
  11. Belka obniżona na prośbę trenera.
  12. Wyniki kwalifikacji w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  13. Wyniki konkursu w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  14. VIERSCHANZENTOURNEE STANDINGS (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  15. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata 2018/2019 po konkursie w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  16. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów 2018/2019 po konkursie w Bischofshofen (ang. • niem.). fis-ski.com. [dostęp 2018-01-06].
  17. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2017/2018 – Vierschanzentournee Standing. fis-ski.com, 2018-01-06. [dostęp 2018-12-22].
  18. a b c d e f g h i j k Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2018-12-28. [dostęp 2018-12-28].
  19. a b Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-01-02. [dostęp 2019-01-02].
  20. AIGNER Clemens - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-04].
  21. ASCHENWALD PHILIPP - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  22. FETTNER Manuel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  23. HAAGEN David - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-06].
  24. HAYBOECK Michael - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  25. HOFER Thomas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  26. HOERL Jan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  27. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  28. KOFLER Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  29. KRAFT Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  30. LEITNER Clemens – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  31. SCHIFFNER Markus - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  32. ZOGRAFSKI Vladimir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  33. HLAVA Lukas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  34. KOUDELKA Roman - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  35. KOZISEK Cestmir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  36. POLASEK Viktor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  37. NOMME Martti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  38. a b Adam Bucholz: Składy Japonii i Finlandii na 67. Turniej Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2018-12-18. [dostęp 2018-12-22].
  39. AALTO Antti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  40. ALAMOMMO Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-03].
  41. MAATTA Jarkko - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  42. NOUSIAINEN Eetu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  43. LEAROYD Jonathan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  44. ITO Daiki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  45. KASAI Noriaki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  46. KOBAYASHI Junshiro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  47. KOBAYASHI Ryoyu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  48. NAKAMURA Naoki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  49. SATO Yukiya - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  50. BOYD-CLOWES Mackenzie - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  51. MUMINOV Sabirzhan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  52. TKACHENKO Sergey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  53. Adam Bucholz: Trzynastu Niemców na inaugurację 67. Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2018-12-27. [dostęp 2018-12-27].
  54. BAER Moritz – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  55. EISENBICHLER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  56. FREITAG Richard – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  57. FREUND Severin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  58. GEIGER Karl – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  59. HAMANN Martin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  60. HOFFMANN Felix – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  61. LEYHE Stephan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  62. LISSO Justin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  63. PASCHKE Pius – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  64. SCHMID Constantin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  65. SIEGEL David – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  66. WELLINGER Andreas – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-27].
  67. Dominik Formela: Granerud jedzie na TCS, Stoeckl celuje w wielkie turnieje (pol.). skijumping.pl, 2018-12-20. [dostęp 2018-12-22].
  68. FANNEMEL Anders - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  69. FORFANG Johann Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  70. GRANERUD Halvor Egner - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  71. JOHANSSON Robert - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  72. PEDERSEN Robin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  73. STJERNEN Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  74. TANDE Daniel Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  75. Adam Bucholz: Znamy kadrę Polski na 67. Turniej Czterech Skoczni! (pol.). skijumping.pl, 2018-12-21. [dostęp 2018-12-22].
  76. HULA Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  77. KOT Maciej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  78. KUBACKI Dawid - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  79. STOCH Kamil - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  80. WOLNY Jakub - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  81. ZNISZCZOL Aleksander - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  82. ZYLA PIOTR - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  83. KLIMOV Evgeniy - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  84. NAZAROV Mikhail - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  85. SERGEEV Maksim - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  86. TROFIMOV Roman Sergeevich - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  87. Dominik Formela: Mistrzostwa Słowenii bez P. Prevca, złoto Zajca, kontuzja Klinec (pol.). skijumping.pl, 2018-12-23. [dostęp 2018-12-23].
  88. DAMJAN Jernej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  89. DEZMAN Nejc - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-05].
  90. JUSTIN Rok - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  91. LANISEK Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-01-02].
  92. PAVLOVCIC Bor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  93. PREVC Domen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  94. PREVC Peter - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  95. SEMENIC Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  96. ZAJC Timi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-23].
  97. Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2018-12-30. [dostęp 2018-12-31].
  98. BICKNER Kevin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  99. LARSON Casey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-30].
  100. AMMANN Simon - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  101. HAUSWIRTH Sandro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  102. PEIER Killian - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  103. SCHULER Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].
  104. INSAM Alex - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-28].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Europe blank laea location map.svg
Autor: Alexrk2, Licencja: CC BY-SA 3.0
Location map Europe; Political with state boundaries; Lambert azimuthal equal-area projection
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
Gold medal icon.svg
An icon that represents a gold medal
Silver medal icon.svg
An icon that represents a silver medal
Bronze medal icon.svg
An icon that represents a bronze medal
Ski jumping pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Ski jumping
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPG
Autor: junafani, Licencja: CC BY-SA 3.0
Paul-Ausserleitner-Schanze in Bischofshofen, Austria.
Schattenberg20061230.jpg
Skijumping in Oberstdorf, Germany. Four-Hills-Tournament 2006/07
Vierschanzentournee logo.png
Logo of the Four Hills Tournament (aka Vierschanzentournee).
Bergisel-N.jpg
Autor: Veit Mueller, Licencja: CC-BY-SA-3.0
View of Bergisel ski jumping hill in Innsbruck (Austria) from the North
Olympiaschanze Garmisch-Partenkirchen 2009-05-10.jpg
Autor: Allie_Caulfield, Licencja: CC BY 2.0
Olympiaschanze in Garmisch-Partenkirchen, Germany