68. Turniej Czterech Skoczni

68. Turniej Czterech Skoczni
2018/20192020/2021
Data29 grudnia 2019 –
6 stycznia 2020
Miejsce rozpoczęciaNiemcy Oberstdorf
Miejsce zakończeniaAustria Bischofshofen
OrganizatorOberstdorf
Ga-Pa
Innsbruck
Bischofshofen
Liczba konkurencji4
Zwycięzcy
I miejscePolska Dawid Kubacki
II miejsceNorwegia Marius Lindvik
III miejsceNiemcy Karl Geiger
Strona internetowa

68. Turniej Czterech Skoczni (niem. 68. Vierschanzentournee) – edycja Turnieju Czterech Skoczni, która rozegrana była w sezonie 2019/2020 na skoczniach w Niemczech i Austrii w ramach Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Turniej rozpoczął się 28 grudnia 2019 roku kwalifikacjami do pierwszego konkursu indywidualnego, który rozegrany został dzień później w Oberstdorfie. 1 stycznia odbył się konkurs w Garmisch-Partenkirchen. 4 oraz 6 stycznia zawody przeniosły się do kolejno Innsbrucku i Bischofshofen, gdzie odbył się finał turnieju. Tytuł zdobył Dawid Kubacki.

Zwyczajowo rywalizacja w pierwszej serii konkursów wchodzących w skład turnieju toczyła się zgodnie z systemem KO, a w drugiej serii tak jak podczas innych zawodów Pucharu Świata.

Skocznie

Konkursy Turnieju Czterech Skoczni zostały rozegrane – jak co roku – na czterech położonych niedaleko siebie (ale w dwóch krajach) obiektach: dwóch w Niemczech, tj. w Oberstdorfie i Garmisch-Partenkirchen, oraz na dwóch w Austrii, tj. w Innsbrucku i Bischofshofen. Wszystkie cztery obiekty to duże skocznie – punkt konstrukcyjny skoczni w Oberstdorfie i Innsbrucku usytuowany jest na 120. metrze, a obiektów w Bischofshofen i Garmisch-Partenkirchen – na 125. metrze.

W tabeli podano rekordy skoczni obowiązujące przed rozpoczęciem Turnieju Czterech Skoczni 2019/2020 lub ustanowione bądź wyrównane w trakcie jego trwania (wyróżnione wytłuszczeniem).

Nazwa skoczniMiejscowośćPunkt KHSRekord skoczni
Schattenberg20061230.jpgSchattenbergschanzeNiemcy OberstdorfK-120HS-137143,5 mNorwegia Sigurd Pettersen29.12.2003
Olympiaschanze Garmisch-Partenkirchen 2009-05-10.jpgGroße OlympiaschanzeNiemcy Garmisch
–Partenkirchen
K-125HS-142143,5 m Simon Ammann01.01.2010
Norwegia Marius Lindvik01.01.2020
Bergisel-N.jpgBergiselAustria InnsbruckK-120HS-130138,0 mAustria Michael Hayböck04.01.2015
Paul-Ausserleitner-Schanze.JPGPaul-Ausserleitner-SchanzeAustria BischofshofenK-125HS-142145,0 mPolska Dawid Kubacki06.01.2019

Przed turniejem

Sponsorzy

Głównym sponsorem 68. Turnieju Czterech Skoczni zostało przedsiębiorstwo 4F. Ponadto wśród sponsorów znalazły się przedsiębiorstwa Bauhaus, Veltins, Liqui Moly oraz Hörmann, a sponsorami ze strony Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS) zostały Audi i Viessmann.

Klasyfikacja Pucharu Świata i Pucharu Narodów przed rozpoczęciem turnieju

Przed rozpoczęciem turnieju rozegrano siedem indywidualnych konkursów Pucharu Świata, w których najwięcej punktów zgromadził Ryōyū Kobayashi, zwyciężając w dwóch z nich (po jednym w Klingenthal i Engelbergu), wyprzedzając drugiego w zestawieniu Stefana Krafta o 71 punktów i o 93 Karla Geigera.

W klasyfikacji generalnej Pucharu Narodów po rozegraniu dziewięciu konkursów (siedmiu indywidualnych i dwóch drużynowych) największą liczbę punktów zgromadzili reprezentanci Austrii (1865), a za nimi sklasyfikowani byli Norwedzy (1492) i Polacy (1290).

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów 2019/2020 przed 68. Turniejem Czterech Skoczni – po przeprowadzeniu siedmiu konkursów indywidualnych i dwóch drużynowych[1][2].

Zasady

Podobnie jak w przypadku wszystkich edycji od sezonu 1996/1997 Turniej Czterech Skoczni został rozegrany według systemu KO. Na podstawie miejsc uzyskanych w kwalifikacjach zawodnicy zostali dobrani w pary – zwycięzca kwalifikacji startował ze skoczkiem, który zajął w nich 50. miejsce, drugi zawodnik kwalifikacji z 49. zawodnikiem itd., aż do pary, w której znaleźli się zawodnicy z miejsc 26. i 25. Podczas konkursu awans do serii finałowej uzyskało bezpośrednio 25 zwycięzców par. Spośród przegranych zostało wyłonionych pięciu szczęśliwych przegranych (tzw. lucky losers) z najwyższymi w tej grupie notami. Podczas serii finałowej obowiązywały takie same zasady jak podczas indywidualnych zawodów Pucharu Świata[3].

Trzydziestu zawodników, którzy awansowali do serii finałowej, zdobyło punkty do klasyfikacji Pucharu Świata według identycznych zasad jak w pozostałych konkursach tej rangi. Wszyscy uczestnicy zawodów głównych uzyskali także punkty do klasyfikacji generalnej Turnieju Czterech Skoczni, w której sumowano wyniki uzyskane we wszystkich seriach konkursowych.

Skoki oceniano w taki sam sposób jak podczas pozostałych zawodów Pucharu Świata. Za osiągnięcie odległości równej punktowi konstrukcyjnemu zawodnik otrzymywał 60 punktów; za każdy metr powyżej tej granicy uzyskiwał dodatkowo 1,8 punktu, natomiast za każdy metr poniżej odejmowano mu analogiczną liczbę punktów. Styl skoku i lądowania podlegał ocenie przez pięciu sędziów wybranych przez FIS, którzy mogli przyznać maksymalnie po 20 punktów. Dwie skrajne noty (najwyższa i najniższa) nie były wliczane do noty łącznej zawodnika. Ponadto wpływ na ocenę końcową skoczka miał przelicznik za prędkość i kierunek wiatru oraz za ewentualną zmianę długości najazdu. Jeżeli zawodnik skakał z niższej belki startowej, otrzymywał dodatkowe punkty, jeżeli skakał z wyższej – punkty zostawały mu odjęte. Dodatkowo jeżeli wiatr wiał z przodu skoczni, zawodnik tracił punkty, gdyż dzięki temu uzyskiwał lepsze noszenie na nartach, jeżeli zaś wiatr wiał z tyłu skoczni, zawodnik zyskiwał punkty.

Przeliczniki punktów za wiatr i belkę startową
ZawodyPrzelicznik za długość rozbieguPrzelicznik za wiatr przedniPrzelicznik za wiatr tylny
Oberstdorf± 7,56 pkt / m– 10,80 pkt / m/s+ 13,07 pkt / m/s
Garmisch-Partenkirchen± 7,67 pkt / m– 10,44 pkt / m/s+ 12,64 pkt / m/s
Innsbruck± 7,02 pkt / m– 9,90 pkt / m/s+ 11,99 pkt / m/s
Bischofshofen± 4,86 pkt / m– 10,80 pkt / m/s+ 13,07 pkt / m/s

Program zawodów

MiejscowośćDzieńKonkurencjaPoczątek
(CET)
Liczba uczestników
Oberstdorf28 grudniaOficjalny trening14:30
Kwalifikacje16:3071
29 grudniaSeria próbna16:00
Konkurs indywidualny17:3050
30 grudniaPrzerwa
Ga-Pa31 grudniaOficjalny trening11:45
Kwalifikacje14:0073
1 styczniaSeria próbna12:30
Konkurs indywidualny14:0050
2 styczniaPrzerwa
Innsbruck3 styczniaOficjalny trening11:45
Kwalifikacje14:0072
4 styczniaSeria próbna12:30
Konkurs indywidualny14:0050
Bischofshofen5 styczniaOficjalny trening15:00
Kwalifikacje16:3070[4]
6 styczniaSeria próbna15:30
Konkurs indywidualny17:1550

Jury

Głównym dyrektorem zawodów w ramach 68. Turnieju Czterech Skoczni był Walter Hofer, a jego asystentem – Borek Sedlák.

ZawodyDelegat technicznyAsystent delegata technicznegoKierownik konkurencjiKontrola sprzętu
OberstdorfSłowenia Gabrjel GrosAustria Stefan WolfNiemcy Georg SpäthAustria Sepp Gratzer
Garmisch-PartenkirchenSłowenia Sašo KomovecWłochy Sandro SambugaroNiemcy Florian Cynis
InnsbruckCzechy Ivo Gréger Hubert MathisAustria Christian Kathol
BischofshofenNiemcy Thomas HaßlbergerSłowacja Ján JelenskýAustria Robert Krautgartner
SędziaKrajStanowisko na wieży sędziowskiej
OberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofen
Joachim Lesser NiemcyD
Thomas Kuglitsch AustriaA
Bruno Grand-Chavin FrancjaBD
Hideki Akimoto JaponiaEA
Borut Markošek SłoweniaCC
Rüdiger Münch NiemcyB
Klaus Dobrezberger AustriaE
Christian Begutter AustriaB
Peter Knoll NiemcyD
Martino De Crignis WłochyEB
Nikolai Sebergsen NorwegiaCE
Reed Zuehlke Stany ZjednoczoneAD
Wolfgang Perktold AustriaA
Thomas Scherm NiemcyC

Podsumowanie

Lp.DataMiejscowośćHSUwagi1. miejsce2. miejsce3. miejsceLider po konkursie
1.29 grudnia 2019Niemcy OberstdorfHS137nocnyJaponia Ryōyū KobayashiNiemcy Karl GeigerPolska Dawid KubackiJaponia Ryōyū Kobayashi
2.1 stycznia 2020Niemcy Garmisch-PartenkirchenHS142Norwegia Marius LindvikNiemcy Karl GeigerPolska Dawid KubackiJaponia Ryōyū Kobayashi
3.4 stycznia 2020Austria InnsbruckHS130Norwegia Marius LindvikPolska Dawid KubackiNorwegia Daniel-André TandePolska Dawid Kubacki
4.6 stycznia 2020Austria BischofshofenHS142nocnyPolska Dawid KubackiNiemcy Karl GeigerNorwegia Marius LindvikPolska Dawid Kubacki
68. Turniej Czterech Skoczni – klasyfikacja końcowaPolska Dawid KubackiNorwegia Marius LindvikNiemcy Karl Geiger

Wyniki

Oberstdorf

Kwalifikacje

PozycjaBIBZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.70Stefan Kraft Austria136,0 m55,512-0,03152,2Q
2.46Junshirō Kobayashi Japonia136,5 m54,0100,84149,6Q
3.51Stephan Leyhe Niemcy133,5 m54,5100,55147,9Q
4.71Ryōyū Kobayashi Japonia133,5 m54,512-0,10147,6Q
5.41Markus Eisenbichler Niemcy134,0 m51,5100,48146,5Q
6.69Karl Geiger Niemcy132,0 m54,512-0,11145,0Q
7.63Marius Lindvik Norwegia130,0 m54,012-0,37144,3Q
8.48Domen Prevc Słowenia133,0 m54,0100,78144,0Q
9.52Piotr Żyła Polska131,0 m52,5100,35143,5Q
10.66Philipp Aschenwald Austria129,0 m54,012-0,28141,4Q
11.49Constantin Schmid Niemcy129,5 m53,5100,51140,1Q
12.25Roman Koudelka Czechy131,0 m54,0100,95138,5Q
13.57Dawid Kubacki Polska127,0 m52,0100,25136,6Q
14.54Pius Paschke Niemcy126,0 m52,5100,27135,4Q
15.44Simon Ammann Szwajcaria130,5 m48,5100,57135,2Q
16.62Yukiya Satō Japonia128,0 m52,5120,01134,3Q
17.5Martin Hamann Niemcy131,0 m52,514-0,06133,1Q
18.28Antti Aalto Finlandia129,5 m52,5101,08132,9Q
19.58Johann André Forfang Norwegia125,0 m51,0100,24132,4Q
20.50Daiki Itō Japonia125,0 m52,0100,38131,9Q
21.37Jakub Wolny Polska135,0 m48,5101,75131,6Q
22.68Kamil Stoch Polska126,0 m52,0120,02130,1Q
23.40Maciej Kot Polska127,5 m52,0100,97130,0Q
24.47Robin Pedersen Norwegia127,0 m51,0100,82129,7Q
25.53Timi Zajc Słowenia122,5 m51,5100,16129,3Q
26.35Jewgienij Klimow Rosja125,5 m52,5101,05126,1Q
27.61Jan Hörl Austria123,0 m54,012-0,11125,8Q
22Viktor Polášek Czechy130,0 m53,0121,18Q
29.33Mackenzie Boyd-Clowes Kanada127,5 m52,0101,39125,5Q
30.39Stefan Hula Polska124,0 m51,0100,80124,6Q
31.56Robert Johansson Norwegia122,5 m50,5100,55124,1Q
32.42Naoki Nakamura Japonia122,0 m50,5100,58122,8Q
33.4Luca Roth Niemcy127,0 m51,0140,09122,6Q
34.36Moritz Baer Niemcy124,5 m52,5101,24122,2Q
35.64Anže Lanišek Słowenia119,0 m50,512-0,43121,8Q
27Siergiej Tkaczenko Kazachstan124,0 m51,0121,06Q
37.24Dmitrij Wasiljew Rosja127,0 m51,0120,93121,6Q
38.45Michael Hayböck Austria123,0 m51,0100,93121,4Q
39.29Kevin Bickner Stany Zjednoczone127,0 m48,5101,39121,1Q
40.59Killian Peier Szwajcaria119,0 m50,012-0,35120,3Q
41.65Peter Prevc Słowenia118,5 m50,512-0,32119,5Q
42.16Anders Håre Norwegia124,5 m51,0140,07118,3Q
43.23Władimir Zografski Bułgaria127,0 m52,0121,29118,2Q
44.26Dominik Peter Szwajcaria121,5 m51,0101,16116,2Q
45.3Philipp Raimund Niemcy122,5 m50,5140,06114,4Q
46.67Daniel-André Tande Norwegia116,0 m50,012-0,23114,2Q
47.20Sondre Ringen Norwegia124,5 m51,5140,56113,6Q
48.19Tilen Bartol Słowenia121,0 m51,0140,11111,6Q
49.34Taku Takeuchi Japonia130,0 m32,0101,51108,7Q
50.55Gregor Schlierenzauer Austria112,0 m49,5100,19108,0Q
51.21Roman Trofimow Rosja120,0 m51,0120,98107,9NQ
52.32Keiichi Satō Japonia117,0 m50,0101,13107,4NQ
53.6Mathis Contamine Francja118,5 m49,5140,11105,6NQ
54.60Daniel Huber Austria112,0 m48,512-0,30105,5NQ
55.8Filip Sakala Czechy119,0 m50,0140,31104,9NQ
56.14Čestmír Kožíšek Czechy117,5 m49,5140,02104,8NQ
57.38Rok Justin Słowenia112,0 m49,0100,64102,7NQ
58.13Sabirżan Muminow Kazachstan112,0 m48,514-0,61102,1NQ
59.43Richard Freitag Niemcy112,0 m48,5101,1596,7NQ
60.11Clemens Leitner Austria111,5 m48,014-0,0993,9NQ
61.7Jewhen Marusiak Ukraina112,5 m48,0140,2891,5NQ
2Kilian Märkl Niemcy108,0 m48,014-0,39NQ
63.9Eetu Nousiainen Finlandia107,5 m47,5140,0984,0NQ
64.1Felix Hoffmann Niemcy102,0 m48,014-0,4881,9NQ
65.12Jonathan Learoyd Francja104,0 m46,514-0,2080,3NQ
66.15Artti Aigro Estonia105,5 m46,0140,0779,1NQ
67.30Niko Kytösaho Finlandia104,0 m45,0101,2078,2NQ
68.18Witalij Kaliniczenko Ukraina107,0 m43,0140,2377,1NQ
69.17Casey Larson Stany Zjednoczone103,0 m46,0140,1074,3NQ
70.10Matthew Soukup Kanada101,0 m46,514-0,1073,6NQ
31Gregor Deschwanden SzwajcariaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Rosja Jewgienij KlimowvsSłowenia Timi Zajc
2Austria Jan HörlvsNorwegia Robin Pedersen
3Czechy Viktor PolášekvsPolska Maciej Kot
4Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsPolska Kamil Stoch
5Polska Stefan HulavsPolska Jakub Wolny
6Norwegia Robert JohanssonvsJaponia Daiki Itō
7Japonia Naoki NakamuravsNorwegia Johann André Forfang
8Niemcy Luca RothvsFinlandia Antti Aalto
9Niemcy Moritz BaervsNiemcy Martin Hamann
10Słowenia Anže LanišekvsJaponia Yukiya Satō
11Kazachstan Siergiej TkaczenkovsSzwajcaria Simon Ammann
12Rosja Dmitrij WasiljewvsNiemcy Pius Paschke
13Austria Michael HayböckvsPolska Dawid Kubacki
14Stany Zjednoczone Kevin BicknervsCzechy Roman Koudelka
15Szwajcaria Killian PeiervsNiemcy Constantin Schmid
16Słowenia Peter PrevcvsAustria Philipp Aschenwald
17Norwegia Anders HårevsPolska Piotr Żyła
18Bułgaria Władimir ZografskivsSłowenia Domen Prevc
19Szwajcaria Dominik PetervsNorwegia Marius Lindvik
20Niemcy Philipp RaimundvsNiemcy Karl Geiger
21Norwegia Daniel-André TandevsNiemcy Markus Eisenbichler
22Norwegia Sondre RingenvsJaponia Ryōyū Kobayashi
23Słowenia Tilen BartolvsNiemcy Stephan Leyhe
24Japonia Taku TakeuchivsJaponia Junshirō Kobayashi
25Austria Gregor SchlierenzauervsAustria Stefan Kraft

Konkurs

PozycjaNPBIBZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svg224Ryōyū Kobayashi Japonia138,0 m12-0,35134,0 m11-0,15305,1
Silver medal icon.svg206Karl Geiger Niemcy135,0 m12-0,06134,0 m11-0,04295,9
Bronze medal icon.svg1313Dawid Kubacki Polska132,0 m13-0,51133,0 m11-0,34294,7
4.251Stefan Kraft Austria131,0 m12-0,50132,0 m11-0,45291,2
5.179Piotr Żyła Polska132,0 m13-0,36129,0 m11-0,18281,5
6.1610Philipp Aschenwald Austria132,5 m13-0,31129,5 m11-0,08280,3
7.1016Yukiya Satō Japonia129,5 m13-0,28132,0 m12-0,41280,1
8.631Robert Johansson Norwegia134,0 m130,05130,5 m11-0,01279,8
9.188Domen Prevc Słowenia129,5 m13-0,39134,0 m120,16279,5
10.197Marius Lindvik Norwegia139,0 m13-0,03124,5 m11-0,55278,5
11.215Markus Eisenbichler Niemcy134,0 m12-0,21123,5 m11-0,63277,8
12.1214Pius Paschke Niemcy132,5 m13-0,09132,5 m120,19277,4
13.233Stephan Leyhe Niemcy124,0 m12-0,56133,0 m12-0,24276,6
14.13*38Michael Hayböck Austria129,5 m13-0,28127,5 m12-0,51272,8
15.719Johann André Forfang Norwegia136,0 m130,03122,0 m11-0,48272,5
16.1115Simon Ammann Szwajcaria132,0 m13-0,08128,0 m12-0,13270,0
17.10*35Anže Lanišek Słowenia125,0 m13-0,45134,0 m13-0,07269,5
18.6*20Daiki Itō Japonia132,0 m130,21127,0 m12-0,35267,3
19.422Kamil Stoch Polska124,5 m13-0,76130,5 m12-0,10267,0
20.1511Constantin Schmid Niemcy127,0 m13-0,40126,0 m12-0,52266,2
21.16*41Peter Prevc Słowenia127,0 m13-0,50135,0 m130,03265,3
22.126Jewgienij Klimow Rosja122,5 m13-0,75131,0 m13-0,45265,0
23.242Junshirō Kobayashi Japonia128,5 m12-0,18125,5 m12-0,18264,1
24.1*25Timi Zajc Słowenia123,0 m13-0,60129,0 m13-0,66262,0
25.227Jan Hörl Austria123,0 m13-0,45126,5 m13-0,48253,3
26.1412Roman Koudelka Czechy125,5 m13-0,45122,0 m13-0,33247,7
27.833Luca Roth Niemcy124,0 m13-0,33119,5 m13-0,56242,4
28.323Maciej Kot Polska124,5 m13-0,17117,5 m13-0,61235,8
29.934Moritz Baer Niemcy121,5 m13-0,34118,5 m13-0,19229,4
30.530Stefan Hula Polska113,5 m13-0,33124,5 m13-0,01220,8
31.732Naoki Nakamura Japonia128,0 m130,20NQ124,2
2550Gregor Schlierenzauer Austria121,5 m12-0,40NQ
33.1540Killian Peier Szwajcaria123,5 m13-0,48NQ123,6
34.2045Philipp Raimund Niemcy124,5 m120,08NQ123,5
35.1136Siergiej Tkaczenko Kazachstan122,5 m13-0,45NQ121,4
36.1742Anders Håre Norwegia122,0 m13-0,23NQ117,6
37.818Antti Aalto Finlandia119,0 m13-0,44NQ115,4
38.917Martin Hamann Niemcy118,5 m13-0,43NQ113,9
39.429Mackenzie Boyd-Clowes Kanada119,0 m13-0,39NQ113,3
40.2247Sondre Ringen Norwegia115,0 m12-0,41NQ110,7
41.2449Taku Takeuchi Japonia114,0 m12-0,40NQ107,7
42.1439Kevin Bickner Stany Zjednoczone114,0 m13-0,50NQ105,7
43.2146Daniel-André Tande Norwegia112,5 m12-0,31NQ103,4
44.224Robin Pedersen Norwegia113,0 m13-0,38NQ100,4
45.1944Dominik Peter Szwajcaria113,0 m13-0,22NQ98,8
46.328Viktor Polášek Czechy113,0 m13-0,09NQ98,1
47.1237Dmitrij Wasiljew Rosja112,0 m130,05NQ93,6
48.1843Władimir Zografski Bułgaria110,0 m13-0,42NQ92,5
49.2348Tilen Bartol Słowenia106,0 m12-0,71NQ92,4
521Jakub Wolny PolskaDSQ

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Garmisch-Partenkirchen

Kwalifikacje

PozycjaBIBZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.72Karl Geiger Niemcy139,0 m56,514-0,08142,7Q
2.70Philipp Aschenwald Austria140,0 m55,514-0,01142,6Q
3.73Ryōyū Kobayashi Japonia138,0 m56,014-0,12140,9Q
67Peter Prevc Słowenia138,0 m55,514-0,16Q
5.46Markus Eisenbichler Niemcy137,5 m54,514-0,24140,0Q
6.65Yukiya Satō Japonia138,0 m54,5140,02137,7Q
7.71Stefan Kraft Austria137,0 m55,014-0,06137,4Q
51Daiki Itō Japonia136,0 m55,514-0,17Q
9.60Johann André Forfang Norwegia137,0 m55,5140,00137,1Q
10.63Dawid Kubacki Polska135,5 m54,514-0,25136,6Q
11.69Kamil Stoch Polska136,0 m56,0140,02135,6Q
12.54Stephan Leyhe Niemcy130,5 m54,014-0,87134,9Q
13.50Constantin Schmid Niemcy134,5 m55,014-0,14133,9Q
14.58Killian Peier Szwajcaria134,0 m54,514-0,24133,7Q
15.52Domen Prevc Słowenia133,5 m55,014-0,21133,0Q
16.57Piotr Żyła Polska132,0 m53,014-0,42130,9Q
17.49Michael Hayböck Austria135,0 m53,5140,06130,9Q
18.68Daniel-André Tande Norwegia134,5 m54,0140,04130,7Q
19.59Daniel Huber Austria133,5 m55,0140,02130,1Q
20.53Timi Zajc Słowenia130,0 m54,014-0,52129,6Q
21.62Robert Johansson Norwegia132,0 m54,014-0,15128,5Q
22.61Jan Hörl Austria132,5 m53,014-0,15128,4Q
23.66Anže Lanišek Słowenia131,0 m54,014-0,21127,5Q
24.45Junshirō Kobayashi Japonia130,5 m53,514-0,31127,3Q
25.32Roman Koudelka Czechy128,0 m52,514-0,41123,1Q
26.56Pius Paschke Niemcy127,0 m51,514-0,55122,0Q
27.35Keiichi Satō Japonia128,0 m52,514-0,21120,6Q
28.41Jewgienij Klimow Rosja127,0 m51,014-0,44120,2Q
4Philipp Raimund Niemcy131,0 m46,014-0,27Q
30.43Maciej Kot Polska126,5 m51,514-0,41119,4Q
31.44Naoki Nakamura Japonia127,0 m52,014-0,20118,1Q
32.47Simon Ammann Szwajcaria128,5 m49,514-0,16117,8Q
42Stefan Hula Polska124,0 m52,514-0,56Q
34.5Martin Hamann Niemcy127,5 m52,514-0,03117,4Q
35.64Marius Lindvik Norwegia128,0 m52,5140,09117,0Q
36Mackenzie Boyd-Clowes Kanada126,5 m52,514-0,14Q
24Luca Roth Niemcy128,5 m53,0140,22Q
38.48Robin Pedersen Norwegia128,5 m48,014-0,08115,3Q
39.25Viktor Polášek Czechy128,5 m51,5140,30114,7Q
40.40Rok Justin Słowenia122,5 m51,014-0,50112,8Q
41.31Kevin Bickner Stany Zjednoczone121,5 m50,514-0,63112,2Q
42.16Clemens Leitner Austria125,0 m52,5140,05112,0Q
43.37Taku Takeuchi Japonia122,0 m51,514-0,46111,9Q
44.55Gregor Schlierenzauer Austria119,5 m50,514-0,83111,1Q
45.10Anders Håre Norwegia123,0 m51,014-0,28110,9Q
46.23Sondre Ringen Norwegia123,0 m50,514-0,28110,4Q
47.7Federico Cecon Włochy123,0 m50,514-0,19109,3Q
48.19Filip Sakala Czechy120,0 m49,014-0,69108,7Q
49.34Gregor Deschwanden Szwajcaria122,0 m50,514-0,28108,6Q
50.39Moritz Baer Niemcy118,5 m51,514-0,57107,0Q
51.26Władimir Zografski Bułgaria123,5 m51,0140,19106,3NQ
52.28Dominik Peter Szwajcaria122,0 m51,0140,07104,9NQ
53.11Čestmír Kožíšek Czechy120,0 m50,514-0,24104,5NQ
54.21Tilen Bartol Słowenia116,0 m50,014-0,78103,7NQ
55.3Kilian Märkl Niemcy119,0 m50,514-0,17101,8NQ
56.17Alex Insam Włochy117,0 m50,014-0,36100,1NQ
57.38Jakub Wolny Polska114,5 m50,514-0,5999,1NQ
58.22Roman Trofimow Rosja116,0 m49,514-0,4599,0NQ
59.29Siergiej Tkaczenko Kazachstan117,0 m48,014-0,3497,9NQ
60.1Adrian Sell Niemcy115,0 m48,514-0,4395,9NQ
61.33Niko Kytösaho Finlandia115,5 m49,014-0,2695,2NQ
62.14Mathis Contamine Francja116,0 m50,014-0,1195,2NQ
63.30Antti Aalto Finlandia111,5 m48,514-0,6992,9NQ
64.18Artti Aigro Estonia111,5 m48,014-0,5891,0NQ
65.27Dmitrij Wasiljew Rosja116,0 m49,0140,2090,7NQ
66.6Jewhen Marusiak Ukraina113,0 m49,0140,0087,4NQ
67.20Sabirżan Muminow Kazachstan108,0 m48,014-0,6785,9NQ
68.2Felix Hoffmann Niemcy109,0 m49,014-0,4385,6NQ
69.9Eetu Nousiainen Finlandia108,5 m45,514-0,4581,5NQ
70.15Witalij Kaliniczenko Ukraina111,0 m47,0140,1180,7NQ
71.12Jonathan Learoyd Francja109,5 m44,014-0,2579,3NQ
72.8Casey Larson Stany Zjednoczone102,0 m46,514-0,4070,2NQ
13Matthew Soukup KanadaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Niemcy Pius PaschkevsCzechy Roman Koudelka
2Japonia Keiichi SatōvsJaponia Junshirō Kobayashi
3Rosja Jewgienij KlimowvsSłowenia Anže Lanišek
4Niemcy Philipp RaimundvsAustria Jan Hörl
5Polska Maciej KotvsNorwegia Robert Johansson
6Japonia Naoki NakamuravsSłowenia Timi Zajc
7Szwajcaria Simon AmmannvsAustria Daniel Huber
8Polska Stefan HulavsNorwegia Daniel-André Tande
9Niemcy Martin HamannvsAustria Michael Hayböck
10Norwegia Marius LindvikvsPolska Piotr Żyła
11Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsSłowenia Domen Prevc
12Niemcy Luca RothvsSzwajcaria Killian Peier
13Norwegia Robin PedersenvsNiemcy Constantin Schmid
14Czechy Viktor PolášekvsNiemcy Stephan Leyhe
15Słowenia Rok JustinvsPolska Kamil Stoch
16Stany Zjednoczone Kevin BicknervsPolska Dawid Kubacki
17Austria Clemens LeitnervsNorwegia Johann André Forfang
18Japonia Taku TakeuchivsJaponia Daiki Itō
19Austria Gregor SchlierenzauervsAustria Stefan Kraft
20Norwegia Anders HårevsJaponia Yukiya Satō
21Norwegia Sondre RingenvsNiemcy Markus Eisenbichler
22Włochy Federico CeconvsSłowenia Peter Prevc
23Czechy Filip SakalavsJaponia Ryōyū Kobayashi
24Szwajcaria Gregor DeschwandenvsAustria Philipp Aschenwald
25Niemcy Moritz BaervsNiemcy Karl Geiger

Konkurs

PozycjaNPBIBZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svg1035Marius Lindvik Norwegia143,5 m13-0,11136,0 m13-0,54289,8
Silver medal icon.svg251Karl Geiger Niemcy132,0 m12-0,66141,5 m130,04285,0
Bronze medal icon.svg1610Dawid Kubacki Polska137,0 m12-0,02139,5 m13-0,21284,0
4.233Ryōyū Kobayashi Japonia132,0 m12-0,54141,0 m130,04282,1
5.188Daiki Itō Japonia131,0 m12-0,38136,5 m13-0,22273,4
6.719Daniel Huber Austria136,5 m13-0,03134,0 m13-0,34272,1
7.1313Constantin Schmid Niemcy134,5 m120,05134,5 m13-0,28271,5
8.125Roman Koudelka Czechy135,0 m13-0,13133,0 m13-0,30267,3
9.179Johann André Forfang Norwegia132,0 m12-0,24135,0 m13-0,18266,2
10.215Markus Eisenbichler Niemcy129,0 m12-0,48134,5 m13-0,39266,1
11.1214Killian Peier Szwajcaria133,0 m12-0,04132,5 m13-0,27264,1
12.224Peter Prevc Słowenia129,0 m12-0,26134,0 m13-0,44263,6
13.197Stefan Kraft Austria129,0 m12-0,31131,0 m13-0,49262,4
14.521Robert Johansson Norwegia134,0 m130,05133,0 m13-0,29262,3
15.10*16Piotr Żyła Polska133,5 m12-0,03133,0 m13-0,02262,2
16.1412Stephan Leyhe Niemcy131,0 m12-0,25132,0 m13-0,25261,6
17.1115Domen Prevc Słowenia129,0 m12-0,19133,0 m13-0,24261,3
18.620Timi Zajc Słowenia132,0 m13-0,10132,5 m13-0,34260,7
19.1511Kamil Stoch Polska126,5 m12-0,32135,0 m13-0,04257,5
20.1*26Pius Paschke Niemcy131,5 m13-0,04132,0 m13-0,20256,3
21.323Anže Lanišek Słowenia128,0 m13-0,19134,5 m13-0,14255,2
22.3*28Jewgienij Klimow Rosja128,5 m13-0,15133,0 m13-0,18251,9
23.227Keiichi Satō Japonia134,0 m13-0,12128,0 m13-0,28251,6
24.7*32Simon Ammann Szwajcaria131,0 m130,02132,0 m13-0,18251,0
25.242Philipp Aschenwald Austria124,5 m12-0,23132,0 m13-0,44250,0
26.16*41Kevin Bickner Stany Zjednoczone130,5 m120,07131,5 m130,10248,2
27.206Yukiya Satō Japonia127,0 m12-0,43129,5 m13-0,22247,2
28.917Michael Hayböck Austria128,5 m13-0,16129,0 m13-0,40246,6
29.422Jan Hörl Austria127,0 m13-0,10130,0 m13-0,13241,5
30.818Daniel-André Tande Norwegia129,5 m13-0,27117,5 m130,04216,6
31.1843Taku Takeuchi Japonia125,0 m12-0,31NQ119,7
32.934Martin Hamann Niemcy128,0 m13-0,13NQ119,0
33.530Maciej Kot Polska128,0 m130,02NQ117,2
34.1540Rok Justin Słowenia123,0 m12-0,24NQ115,2
35.1944Gregor Schlierenzauer Austria124,5 m120,04NQ115,0
36.631Naoki Nakamura Japonia126,0 m13-0,07NQ114,7
37.1136Mackenzie Boyd-Clowes Kanada123,5 m12-0,11NQ113,5
38.1237Luca Roth Niemcy123,5 m12-0,08NQ113,1
39.429Philipp Raimund Niemcy125,0 m13-0,05NQ112,1
40.833Stefan Hula Polska124,5 m13-0,05NQ111,7
41.1742Clemens Leitner Austria123,5 m120,00NQ111,1
42.2146Sondre Ringen Norwegia119,5 m12-0,36NQ109,4
43.2449Gregor Deschwanden Szwajcaria120,0 m12-0,38NQ108,6
44.1338Robin Pedersen Norwegia121,5 m120,20NQ106,9
45.2045Anders Håre Norwegia119,0 m120,10NQ102,0
46.2550Moritz Baer Niemcy115,0 m12-0,48NQ101,9
47.2247Federico Cecon Włochy119,0 m120,19NQ100,0
48.1439Viktor Polášek Czechy114,0 m12-0,44NQ98,6
49.2348Filip Sakala Czechy114,0 m12-0,30NQ96,8
224Junshirō Kobayashi JaponiaDSQ

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Innsbruck

Kwalifikacje

PozycjaBIBZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.68Marius Lindvik Norwegia131,5 m56,013-0,18138,9Q
2.70Stefan Kraft Austria132,5 m57,0130,27136,8Q
3.71Karl Geiger Niemcy131,5 m55,0130,08134,9Q
69Philipp Aschenwald Austria131,0 m55,5130,04Q
5.72Ryōyū Kobayashi Japonia130,0 m55,513-0,04134,0Q
6.65Dawid Kubacki Polska127,0 m54,513-0,57133,9Q
7.51Timi Zajc Słowenia126,0 m55,513-0,27129,5Q
44Junshirō Kobayashi Japonia127,0 m54,013-0,24Q
9.56Piotr Żyła Polska131,0 m52,5130,30129,3Q
10.52Stephan Leyhe Niemcy127,0 m56,0130,04128,2Q
11.50Domen Prevc Słowenia124,0 m55,013-0,38126,8Q
12.48Markus Eisenbichler Niemcy128,0 m54,5130,22126,7Q
13.57Jan Hörl Austria127,0 m55,0130,13126,3Q
14.55Daiki Itō Japonia127,0 m53,5130,07125,4Q
15.53Constantin Schmid Niemcy126,0 m54,0130,03124,5Q
16.64Peter Prevc Słowenia124,0 m54,013-0,20123,6Q
17.59Robert Johansson Norwegia121,0 m53,013-0,64122,5Q
18.67Kamil Stoch Polska123,0 m54,513-0,19122,2Q
34Taku Takeuchi Japonia124,5 m55,5130,14Q
20.47Simon Ammann Szwajcaria126,0 m51,5130,19120,4Q
21.43Roman Koudelka Czechy122,5 m54,013-0,10119,7Q
22.32Kevin Bickner Stany Zjednoczone124,0 m53,5130,13119,4Q
23.46Michael Hayböck Austria122,5 m52,013-0,18118,7Q
24.35Keiichi Satō Japonia122,5 m53,513-0,04118,5Q
25.54Pius Paschke Niemcy122,0 m53,013-0,10117,8Q
26.29Antti Aalto Finlandia123,0 m54,0130,33116,1Q
27.60Johann André Forfang Norwegia115,5 m52,513-0,89115,1Q
28.5Clemens Aigner Austria120,0 m53,513-0,08114,5Q
29.58Killian Peier Szwajcaria119,5 m52,513-0,21114,1Q
30.66Daniel-André Tande Norwegia116,5 m52,513-0,59113,3Q
63Anže Lanišek Słowenia118,5 m52,513-0,29Q
32.33Mackenzie Boyd-Clowes Kanada121,5 m52,5130,22113,0Q
33.49Gregor Schlierenzauer Austria119,0 m52,513-0,14112,4Q
34.17Cene Prevc Słowenia117,0 m52,513-0,33111,1Q
35.42Naoki Nakamura Japonia117,5 m52,513-0,21110,5Q
36.6Stefan Huber Austria119,0 m52,5130,02110,5Q
37.38Rok Justin Słowenia117,0 m53,013-0,15109,4Q
38.45Robin Pedersen Norwegia116,0 m51,513-0,41109,2Q
39.40Maciej Kot Polska117,0 m51,013-0,29109,1Q
40.31Gregor Deschwanden Szwajcaria117,5 m52,5130,07107,3Q
41.9Clemens Leitner Austria118,0 m52,0130,17106,7Q
42.23Sondre Ringen Norwegia115,0 m51,513-0,33106,5Q
43.62Yukiya Satō Japonia114,0 m50,013-0,59106,3Q
44.27Dominik Peter Szwajcaria114,5 m52,013-0,53106,1Q
45.61Daniel Huber Austria111,0 m51,513-0,85105,5Q
46.4Markus Schiffner Austria115,0 m51,513-0,11103,8Q
47.39Stefan Hula Polska114,0 m51,013-0,21102,7Q
48.37Moritz Baer Niemcy114,0 m51,013-0,19102,5Q
49.12Filip Sakala Czechy113,0 m49,513-0,36101,2Q
50.24Viktor Polášek Czechy110,5 m51,513-0,49100,3Q
51.3Manuel Fettner Austria112,0 m50,013-0,3499,7NQ
52.18Anders Håre Norwegia110,5 m50,013-0,5699,6NQ
53.28Siergiej Tkaczenko Kazachstan114,0 m49,5130,1197,6NQ
54.22Roman Trofimow Rosja111,5 m49,513-0,2397,0NQ
55.30Niko Kytösaho Finlandia113,5 m50,5130,2196,7NQ
56.36Jakub Wolny Polska111,0 m49,513-0,2496,2NQ
57.8Čestmír Kožíšek Czechy113,0 m49,5130,2094,9NQ
58.2Thomas Hofer Austria108,5 m49,013-0,4894,1NQ
59.41Jewgienij Klimow Rosja109,0 m49,013-0,3092,8NQ
60.7Mathis Contamine Francja110,5 m49,5130,1191,3NQ
61.11Federico Cecon Włochy108,5 m48,513-0,2490,7NQ
62.1Stefan Rainer Austria107,5 m49,013-0,1888,7NQ
63.10Artti Aigro Estonia108,0 m48,513-0,1488,6NQ
64.26Dmitrij Wasiljew Rosja105,0 m48,013-0,4786,6NQ
65.16Jewhen Marusiak Ukraina106,0 m48,013-0,0383,2NQ
66.21Andreas Alamommo Finlandia104,0 m47,513-0,3182,4NQ
67.13Witalij Kaliniczenko Ukraina105,0 m46,013-0,2782,2NQ
68.20Jonathan Learoyd Francja101,0 m46,513-0,5378,7NQ
69.19Sabirżan Muminow Kazachstan100,0 m47,013-0,6278,4NQ
70.15Alex Insam Włochy100,0 m47,513-0,0572,1NQ
71.14Andrew Urlaub Stany Zjednoczone94,5 m46,0130,0160,0NQ
25Władimir Zografski BułgariaDSQ

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Finlandia Antti AaltovsNiemcy Pius Paschke
2Norwegia Johann André ForfangvsJaponia Keiichi Satō
3Austria Clemens AignervsAustria Michael Hayböck
4Szwajcaria Killian PeiervsStany Zjednoczone Kevin Bickner
5Norwegia Daniel-André TandevsCzechy Roman Koudelka
6Słowenia Anže LanišekvsSzwajcaria Simon Ammann
7Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsJaponia Taku Takeuchi
8Austria Gregor SchlierenzauervsPolska Kamil Stoch
9Słowenia Cene PrevcvsNorwegia Robert Johansson
10Japonia Naoki NakamuravsSłowenia Peter Prevc
11Austria Stefan HubervsNiemcy Constantin Schmid
12Słowenia Rok JustinvsJaponia Daiki Itō
13Norwegia Robin PedersenvsAustria Jan Hörl
14Polska Maciej KotvsNiemcy Markus Eisenbichler
15Szwajcaria Gregor DeschwandenvsSłowenia Domen Prevc
16Austria Clemens LeitnervsNiemcy Stephan Leyhe
17Norwegia Sondre RingenvsPolska Piotr Żyła
18Japonia Yukiya SatōvsJaponia Junshirō Kobayashi
19Szwajcaria Dominik PetervsSłowenia Timi Zajc
20Austria Daniel HubervsPolska Dawid Kubacki
21Austria Markus SchiffnervsJaponia Ryōyū Kobayashi
22Polska Stefan HulavsAustria Philipp Aschenwald
23Niemcy Moritz BaervsNiemcy Karl Geiger
24Czechy Filip SakalavsAustria Stefan Kraft
25Czechy Viktor PolášekvsNorwegia Marius Lindvik

Konkurs

PozycjaNPBIBZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svg251Marius Lindvik Norwegia133,0 m90,95120,5 m12-0,61253,3
Silver medal icon.svg206Dawid Kubacki Polska133,0 m91,08120,5 m12-0,61252,0
Bronze medal icon.svg530Daniel-André Tande Norwegia126,0 m91,01131,0 m120,04249,3
4.242Stefan Kraft Austria123,0 m90,46127,5 m120,04245,0
5.1610Stephan Leyhe Niemcy125,0 m90,65125,0 m120,11241,6
6.833Gregor Schlierenzauer Austria127,5 m91,06126,0 m120,19240,0
7.227Johann André Forfang Norwegia131,0 m110,72120,5 m12-0,27238,4
8.233Karl Geiger Niemcy117,5 m90,47126,0 m120,16236,5
9.1016Peter Prevc Słowenia127,0 m90,96122,0 m120,05236,3
10.1511Domen Prevc Słowenia125,0 m90,64122,0 m120,13234,6
11.631Anže Lanišek Słowenia124,0 m90,96120,5 m12-0,47233,8
12.179Piotr Żyła Polska117,0 m90,40125,0 m100,47230,9
13.224Philipp Aschenwald Austria115,0 m90,36125,0 m100,62230,8
14.215Ryōyū Kobayashi Japonia122,0 m90,34127,5 m12-0,17229,8
15.8*18Kamil Stoch Polska126,5 m91,27118,5 m12-0,33229,5
16.5*21Roman Koudelka Czechy124,0 m91,31123,5 m120,17228,9
17.917Robert Johansson Norwegia127,0 m90,94115,5 m12-0,46224,8
18.1214Daiki Itō Japonia122,5 m90,77117,0 m12-0,32221,9
19.429Killian Peier Szwajcaria123,0 m91,10120,0 m120,18221,3
20.197Timi Zajc Słowenia123,5 m90,92114,5 m12-0,45219,8
21.1313Jan Hörl Austria120,0 m90,63122,5 m120,60219,5
22.188Junshirō Kobayashi Japonia117,0 m90,55122,0 m101,00215,4
23.323Michael Hayböck Austria123,5 m91,09119,0 m120,56214,0
24.126Antti Aalto Finlandia119,0 m110,34119,0 m100,67211,9
25.20*45Daniel Huber Austria126,0 m91,20118,5 m12-0,12207,7
26.1115Constantin Schmid Niemcy118,0 m90,74115,0 m100,79205,3
27.1412Markus Eisenbichler Niemcy114,5 m90,92116,5 m100,50200,7
28.10*35Naoki Nakamura Japonia123,0 m91,22109,5 m12-0,11199,3
29.2*24Keiichi Satō Japonia127,5 m111,30103,0 m10-0,25194,0
30.719Taku Takeuchi Japonia117,5 m91,00110,5 m100,67193,4
31.620Simon Ammann Szwajcaria122,5 m91,24NQ112,7
32.1136Stefan Huber Austria118,0 m90,56NQ110,4
33.125Pius Paschke Niemcy120,5 m110,54NQ107,1
34.1742Sondre Ringen Norwegia117,0 m90,87NQ105,5
35.328Clemens Aigner Austria118,0 m91,28NQ104,7
36.934Cene Prevc Słowenia116,5 m91,06NQ103,2
37.732Mackenzie Boyd-Clowes Kanada118,0 m90,90NQ103,0
38.1237Rok Justin Słowenia113,5 m90,62NQ102,2
39.1338Robin Pedersen Norwegia115,0 m90,90NQ102,1
1641Clemens Leitner Austria116,0 m91,03NQ
41.1540Gregor Deschwanden Szwajcaria116,0 m90,61NQ101,8
42.2146Markus Schiffner Austria113,5 m90,66NQ101,3
43.2550Viktor Polášek Czechy113,5 m90,62NQ100,8
44.1439Maciej Kot Polska113,0 m90,40NQ99,6
45.422Kevin Bickner Stany Zjednoczone114,0 m91,16NQ95,7
46.1843Yukiya Satō Japonia111,0 m90,92NQ92,7
47.2348Moritz Baer Niemcy107,0 m90,32NQ91,4
48.2449Filip Sakala Czechy105,5 m90,53NQ86,7
49.1944Dominik Peter Szwajcaria102,0 m90,28NQ81,3
50.2247Stefan Hula Polska100,5 m90,37NQ73,2

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Bischofshofen

Kwalifikacje

PozycjaBIBZawodnikReprezentacjaSkokStylBelkaWiatrWynikKwalifikacja
1.69Stefan Kraft Austria134,5 m56,010-0,82150,8Q
2.53Daiki Itō Japonia138,0 m57,013-0,79150,7Q
3.64Kamil Stoch Polska136,0 m56,510-0,54150,4Q
4.49Constantin Schmid Niemcy139,0 m55,513-0,67149,5Q
5.54Stephan Leyhe Niemcy138,0 m56,013-0,75149,2Q
6.71Ryōyū Kobayashi Japonia134,0 m54,010-0,89148,8Q
7.63Peter Prevc Słowenia137,0 m55,010-0,36148,3Q
8.61Johann André Forfang Norwegia142,0 m55,013-0,20148,2Q
9.68Marius Lindvik Norwegia133,0 m55,010-0,80146,9Q
10.59Daniel Huber Austria139,5 m51,513-0,54144,7Q
11.66Philipp Aschenwald Austria133,5 m54,510-0,43142,4Q
12.47Markus Eisenbichler Niemcy135,0 m53,013-0,84142,0Q
13.67Dawid Kubacki Polska131,5 m54,510-0,60141,0Q
14.52Gregor Schlierenzauer Austria135,0 m55,513-0,49139,9Q
15.60Yukiya Satō Japonia135,5 m54,013-0,43138,5Q
16.70Karl Geiger Niemcy128,0 m53,010-0,91137,3Q
17.46Michael Hayböck Austria131,0 m54,013-0,86136,0Q
18.50Pius Paschke Niemcy133,0 m52,513-0,68135,8Q
19.65Daniel-André Tande Norwegia129,5 m54,510-0,47135,7Q
20.51Domen Prevc Słowenia133,0 m54,013-0,49134,8Q
21.10Anders Håre Norwegia129,0 m53,513-1,03134,2Q
22.44Junshirō Kobayashi Japonia130,0 m54,013-0,84134,0Q
23.62Anže Lanišek Słowenia130,5 m52,510-0,22132,3Q
24.56Jan Hörl Austria131,0 m52,013-0,64131,2Q
25.48Timi Zajc Słowenia129,0 m52,513-0,74129,4Q
26.55Piotr Żyła Polska130,0 m52,513-0,54128,6Q
27.42Roman Koudelka Czechy128,0 m51,513-0,87128,3Q
28.57Killian Peier Szwajcaria128,5 m54,013-0,57127,7Q
29.39Maciej Kot Polska126,5 m52,013-0,98127,5Q
30.43Robin Pedersen Norwegia127,0 m52,013-0,90127,4Q
31.35Keiichi Satō Japonia127,0 m51,513-0,90126,9Q
32.58Robert Johansson Norwegia129,0 m52,513-0,45125,6Q
33.30Gregor Deschwanden Szwajcaria126,0 m51,513-0,88124,8Q
26Dmitrij Wasiljew Rosja126,0 m51,513-0,88Q
35.45Simon Ammann Szwajcaria127,0 m50,513-0,81124,7Q
36.1Manuel Fettner Austria125,0 m52,013-0,94124,3Q
37.32Mackenzie Boyd-Clowes Kanada125,0 m51,513-0,93123,7Q
38.8Cene Prevc Słowenia125,0 m51,513-0,89123,1Q
39.33Antti Aalto Finlandia123,5 m51,013-1,10122,7Q
40.20Clemens Leitner Austria126,0 m52,513-0,60122,1Q
41.28Siergiej Tkaczenko Kazachstan123,0 m51,013-1,00120,5Q
42.23Sondre Ringen Norwegia123,5 m52,513-0,74119,5Q
43.4Clemens Aigner Austria121,5 m52,513-0,96118,7Q
44.2Markus Schiffner Austria121,5 m51,013-0,99117,6Q
45.5Stefan Huber Austria122,5 m47,013-1,15117,5Q
46.34Taku Takeuchi Japonia121,5 m50,513-0,96116,7Q
47.38Stefan Hula Polska122,0 m49,513-0,92116,1Q
48.40Jewgienij Klimow Rosja121,5 m51,013-0,85115,8Q
49.22Roman Trofimow Rosja121,5 m50,013-0,67112,5Q
50.41Naoki Nakamura Japonia119,5 m49,513-0,90111,4Q
51.21Anže Semenič Słowenia120,5 m50,013-0,63110,1NQ
52.24Viktor Polášek Czechy120,0 m50,013-0,69110,0NQ
53.17Mathis Contamine Francja118,0 m50,013-0,88108,9NQ
54.27Dominik Peter Szwajcaria115,5 m49,513-1,10106,8NQ
55.6Stefan Rainer Austria116,5 m50,013-0,87106,1NQ
56.31Kevin Bickner Stany Zjednoczone117,0 m45,513-1,00104,2NQ
57.36Jakub Wolny Polska115,0 m49,513-0,94103,8NQ
58.9Filip Sakala Czechy116,0 m47,513-0,95103,7NQ
59.25Władimir Zografski Bułgaria118,0 m48,013-0,61103,4NQ
60.13Čestmír Kožíšek Czechy113,0 m48,513-1,11101,4NQ
61.11Federico Cecon Włochy113,5 m49,513-0,94101,1NQ
62.3Thomas Hofer Austria112,5 m49,013-1,06100,4NQ
63.15Alex Insam Włochy110,5 m47,013-1,2096,6NQ
64.29Niko Kytösaho Finlandia112,0 m48,013-0,8695,8NQ
65.16Sabirżan Muminow Kazachstan110,0 m46,513-1,0292,8NQ
66.7Witalij Kaliniczenko Ukraina113,0 m43,013-0,7791,5NQ
67.12Andreas Alamommo Finlandia108,0 m45,013-1,0488,0NQ
68.18Artti Aigro Estonia106,0 m45,013-0,8381,6NQ
69.14Jewhen Marusiak Ukraina101,5 m42,013-1,2576,0NQ
70.19Andrew Urlaub Stany Zjednoczone88,5 m41,513-0,6043,6NQ
37Moritz Baer NiemcyDNS

Zestawienie par

Legenda

     Zwycięzca pary

     Szczęśliwy przegrany (lucky loser) – zawodnik przegrał rywalizację w parze, ale awansował do serii finałowej

NumerZawodnik 1vsZawodnik 2
1Polska Piotr ŻyłavsSłowenia Timi Zajc
2Czechy Roman KoudelkavsAustria Jan Hörl
3Szwajcaria Killian PeiervsSłowenia Anže Lanišek
4Polska Maciej KotvsJaponia Junshirō Kobayashi
5Norwegia Robin PedersenvsNorwegia Anders Håre
6Japonia Keiichi SatōvsSłowenia Domen Prevc
7Norwegia Robert JohanssonvsNorwegia Daniel-André Tande
8Szwajcaria Gregor DeschwandenvsNiemcy Pius Paschke
9Rosja Dmitrij WasiljewvsAustria Michael Hayböck
10Szwajcaria Simon AmmannvsNiemcy Karl Geiger
11Austria Manuel FettnervsJaponia Yukiya Satō
12Kanada Mackenzie Boyd-ClowesvsAustria Gregor Schlierenzauer
13Słowenia Cene PrevcvsPolska Dawid Kubacki
14Finlandia Antti AaltovsNiemcy Markus Eisenbichler
15Austria Clemens LeitnervsAustria Philipp Aschenwald
16Kazachstan Siergiej TkaczenkovsAustria Daniel Huber
17Norwegia Sondre RingenvsNorwegia Marius Lindvik
18Austria Clemens AignervsNorwegia Johann André Forfang
19Austria Markus SchiffnervsSłowenia Peter Prevc
20Austria Stefan HubervsJaponia Ryōyū Kobayashi
21Japonia Taku TakeuchivsNiemcy Stephan Leyhe
22Polska Stefan HulavsNiemcy Constantin Schmid
23Rosja Jewgienij KlimowvsPolska Kamil Stoch
24Rosja Roman TrofimowvsJaponia Daiki Itō
25Japonia Naoki NakamuravsAustria Stefan Kraft

Konkurs

PozycjaNPBIBZawodnikReprezentacjaSeria 1Seria 2Wynik
SkokBelkaWiatrSkokBelkaWiatr
Gold medal icon.svg1313Dawid Kubacki Polska143,0 m8-0,17140,5 m8-0,41300,9
Silver medal icon.svg1016Karl Geiger Niemcy140,0 m8-0,21136,0 m8-0,50291,0
Bronze medal icon.svg179Marius Lindvik Norwegia139,0 m8-0,25137,0 m8-0,48289,4
4.251Stefan Kraft Austria138,0 m8-0,33137,0 m8-0,43287,4
5.197Peter Prevc Słowenia136,5 m8-0,22138,0 m8-0,43283,6
6.719Daniel-André Tande Norwegia137,5 m8-0,26135,0 m8-0,34279,3
7.206Ryōyū Kobayashi Japonia135,5 m8-0,26138,0 m8-0,29279,0
8.242Daiki Itō Japonia137,0 m8-0,21134,0 m8-0,41276,4
9.620Domen Prevc Słowenia140,0 m80,05133,0 m8-0,35275,5
10.1511Philipp Aschenwald Austria136,0 m8-0,30135,0 m8-0,49274,6
11.188Johann André Forfang Norwegia135,5 m8-0,15135,0 m8-0,42273,9
12.1115Yukiya Satō Japonia139,0 m8-0,14131,5 m8-0,39271,3
13.233Kamil Stoch Polska134,5 m8-0,20134,0 m8-0,28269,6
14.1412Markus Eisenbichler Niemcy137,0 m8-0,21130,0 m8-0,40266,5
15.1610Daniel Huber Austria135,0 m8-0,31133,0 m8-0,14266,3
16.7*32Robert Johansson Norwegia133,0 m8-0,13132,0 m8-0,33258,5
17.1214Gregor Schlierenzauer Austria129,0 m8-0,29133,0 m8-0,28258,1
18.215Stephan Leyhe Niemcy132,0 m8-0,26131,0 m8-0,22257,7
19.917Michael Hayböck Austria131,0 m8-0,19132,0 m8-0,37257,2
20.224Constantin Schmid Niemcy134,5 m8-0,22127,5 m8-0,29256,8
21.328Killian Peier Szwajcaria128,0 m8-0,46131,0 m8-0,33253,0
22.13*38Cene Prevc Słowenia132,0 m8-0,30128,0 m8-0,33252,7
23.227Roman Koudelka Czechy126,0 m8-0,47131,0 m8-0,22248,1
24.20*45Stefan Huber Austria132,0 m8-0,37126,5 m8-0,25247,4
25.15*40Clemens Leitner Austria130,0 m8-0,16128,0 m8-0,28246,2
26.18*43Clemens Aigner Austria129,0 m8-0,11128,0 m8-0,39246,1
27.126Piotr Żyła Polska125,5 m8-0,44129,0 m8-0,37242,1
28.818Pius Paschke Niemcy126,0 m8-0,23127,5 m8-0,30239,2
29.422Junshirō Kobayashi Japonia127,0 m8-0,39124,5 m8-0,42237,8
30.521Anders Håre Norwegia125,0 m8-0,15124,0 m8-0,25226,0
31.323Anže Lanišek Słowenia126,0 m8-0,49NQ120,2
32.224Jan Hörl Austria127,0 m8-0,43NQ119,7
33.429Maciej Kot Polska126,0 m8-0,50NQ119,3
34.1439Antti Aalto Finlandia127,0 m8-0,10NQ117,4
35.1641Siergiej Tkaczenko Kazachstan124,0 m8-0,34NQ114,1
36.2550Naoki Nakamura Japonia124,0 m8-0,25NQ112,5
37.2146Taku Takeuchi Japonia123,0 m8-0,36NQ112,1
38.631Keiichi Satō Japonia125,0 m8-0,07NQ111,9
39.2348Jewgienij Klimow Rosja124,0 m8-0,05NQ111,4
40.125Timi Zajc Słowenia121,0 m8-0,44NQ110,5
41.1136Manuel Fettner Austria123,5 m8-0,13NQ108,5
42.1237Mackenzie Boyd-Clowes Kanada120,5 m8-0,32NQ107,1
43.2419Roman Trofimow Rosja122,0 m8-0,11NQ106,0
44.530Robin Pedersen Norwegia120,0 m8-0,48NQ105,8
45.1944Markus Schiffner Austria121,0 m8-0,12NQ104,9
46.1035Simon Ammann Szwajcaria121,0 m8-0,18NQ104,7
47.833Gregor Deschwanden Szwajcaria118,5 m8-0,24NQ100,9
48.1742Sondre Ringen Norwegia117,0 m8-0,37NQ100,4
49.2247Stefan Hula Polska119,0 m8-0,12NQ100,3
50.934Dmitrij Wasiljew Rosja113,0 m8-0,24NQ90,0

* – szczęśliwi przegrani z I serii

Klasyfikacja 68. Turnieju Czterech Skoczni

Poz.ZawodnikReprezentacjaPunkty zdobyte w konkursachSuma

punktów

Strata
29.12.01.01.04.01.06.01.
Gold medal icon.svgDawid Kubacki Polska294,73.284,03.252,02.300,91.1131,6
Silver medal icon.svgMarius Lindvik Norwegia278,510.289,81.253,31.289,43.1111,0-20,6
Bronze medal icon.svgKarl Geiger Niemcy295,92.285,02.236,58.291,02.1108,4-23,2
4.Ryōyū Kobayashi Japonia305,11.282,14.229,814.279,07.1096,0-35,6
5.Stefan Kraft Austria291,24.262,413.245,04.287,44.1086,0-45,6
6.Johann André Forfang Norwegia272,515.266,29.238,47.273,911.1051,0-80,6
7.Domen Prevc Słowenia279,59.261,317.234,610.275,59.1050,9-80,7
8.Peter Prevc Słowenia265,321.263,612.236,39.283,65.1048,8-82,8
9.Daiki Itō Japonia267,318.273,45.221,918.276,48.1039,0-92,6
10.Stephan Leyhe Niemcy276,613.261,616.241,65.257,718.1037,5-94,1
11.Philipp Aschenwald Austria280,36.250,025.230,813.274,610.1035,7-95,9
12.Robert Johansson Norwegia279,88.262,314.224,817.258,516.1025,4-106,2
13.Kamil Stoch Polska267,019.257,519.229,515.269,613.1023,6-108,0
14.Piotr Żyła Polska281,55.262,215.230,912.242,127.1016,7-114,9
15.Markus Eisenbichler Niemcy277,811.266,110.200,727.266,514.1011,1-120,5
16.Constantin Schmid Niemcy266,220.271,57.205,326.256,820.999,8-131,8
17.Roman Koudelka Czechy247,726.267,38.228,916.248,123.992,0-139,6
18.Michael Hayböck Austria272,814.246,628.214,023.257,219.990,6-141,0
19.Yukiya Satō Japonia280,17.247,227.92,746.271,312.891,3-240,3
20.Pius Paschke Niemcy277,412.256,320.107,133.239,228.880,0-251,6
21.Anže Lanišek Słowenia269,517.255,221.233,811.120,231.878,7-252,9
22.Killian Peier Szwajcaria123,633.264,111.221,319.253,021.862,0-269,6
23.Timi Zajc Słowenia262,024.260,718.219,820.110,540.853,0-278,6
24.Daniel-André Tande Norwegia103,443.216,630.249,33.279,36.848,6-283,0
25.Jan Hörl Austria253,325.241,529.219,521.119,732.834,0-297,6
26.Daniel Huber AustriaNQ272,16.207,725.266,315.746,1-385,5
27.Simon Ammann Szwajcaria270,016.251,024.112,731.104,746.738,4-393,2
28.Gregor Schlierenzauer Austria124,231.115,035.240,06.258,117.737,3-394,3
29.Junshirō Kobayashi Japonia264,123.DSQ215,422.237,829.717,3-414,3
30.Jewgienij Klimow Rosja265,022.251,922.NQ111,439.628,3-503,3
31.Maciej Kot Polska235,828.117,233.99,644.119,333.571,9-559,7
32.Keiichi Satō JaponiaNQ251,623.194,029.111,938.557,5-574,1
33.Naoki Nakamura Japonia124,231.114,736.199,328.112,536.550,7-580,9
34.Taku Takeuchi Japonia107,741.119,731.193,430.112,137.532,9-598,7
35.Stefan Hula Polska220,830.111,740.73,250.100,349.506,0-625,6
36.Clemens Leitner AustriaNQ111,141.102,139.246,225.459,4-672,2
37.Kevin Bickner Stany Zjednoczone105,742.248,226.95,745.NQ449,6-682,0
38.Anders Håre Norwegia117,636.102,045.NQ226,030.445,6-686,0
39.Antti Aalto Finlandia115,437.NQ211,924.117,434.444,7-686,9
40.Mackenzie Boyd-Clowes Kanada113,339.113,537.103,037.107,142.436,9-694,7
41.Sondre Ringen Norwegia110,740.109,442.105,534.100,448.426,0-705,6
42.Moritz Baer Niemcy229,429.101,946.91,447.NQ422,7-708,9
43.Robin Pedersen Norwegia100,444.106,944.102,139.105,844.415,2-716,4
44.Stefan Huber Austria110,432.247,424.357,8-773,8
45.Cene Prevc Słowenia103,236.252,722.355,9-775,7
46.Luca Roth Niemcy242,427.113,138.355,5-776,1
47.Clemens Aigner Austria104,735.245,126.349,8-781,8
48.Gregor Deschwanden SzwajcariaNQ108,643.101,841.100,947.311,3-820,3
49.Viktor Polášek Czechy98,146.98,648.100,843.NQ297,5-834,1
50.Philipp Raimund Niemcy123,534.112,139.235,6-896,0
51.Siergiej Tkaczenko Kazachstan121,435.NQNQ114,135.235,5-896,1
52.Martin Hamann Niemcy113,938.119,032.232,9-898,7
53.Rok Justin SłoweniaNQ115,234.102,238.217,4-914,2
54.Markus Schiffner Austria101,342.104,945.206,2-925,4
55.Dmitrij Wasiljew Rosja93,647.NQNQ90,050.183,6-948,0
56.Filip Sakala CzechyNQ96,849.86,748.NQ183,5-948,1
57.Dominik Peter Szwajcaria99,845.NQ81,349.NQ181,1-950,5
58.Manuel Fettner AustriaNQ108,541.108,5-1023,1
59.Roman Trofimow RosjaNQNQNQ106,043.106,0-1025,6
60.Federico Cecon Włochy100,047.NQNQ100,0-1031,6
61.Władimir Zografski Bułgaria92,548.NQNQNQ92,5-1039,1
62.Tilen Bartol Słowenia92,449.NQ92,4-1039,2

Klasyfikacje po zakończeniu turnieju

Dzięki wygranej w 68. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki z piętnastego miejsca awansował o dziesięć pozycji w klasyfikacji generalnej cyklu zdobywając łącznie przez ten czas 300 punktów. Na pozostałych miejscach na podium nie doszło do zmian: Ryōyū Kobayashi utrzymał się na pozycji lidera, a Karl Geiger zmienił Stefana Krafta na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej z przewagą osiemdziesięciu punktów. Liczba zawodników sklasyfikowanych zwiększyła się z 58 do 64.

Po zakończeniu turnieju na czele klasyfikacji Pucharu Narodów liderzy, czyli Austriacy utrzymali prowadzenie, a ich przewaga nad dotychczas będącymi na drugim miejscu w zestawieniu reprezentantami Norwegii zmniejszyła się do 256 punktów. Na trzecim miejscu pozostała reprezentacja Polski ze stratą 579 punktów.

Poniższe tabele przedstawiają klasyfikację Pucharu Świata i Pucharu Narodów w sezonie 2019/2020 po przeprowadzeniu 13 konkursów indywidualnych (dziewięciu przed Turniejem Czterech Skoczni i tych przeprowadzonych w jego ramach) oraz jednego drużynowego[5].

Klasyfikacja generalna

Klasyfikacja drużynowa

Składy reprezentacji

Poniższa tabela zawiera składy reprezentacji, które potwierdziły udział w 68. Turnieju Czterech Skoczni. W nawiasie obok nazwy kraju podana została liczba zawodników z poszczególnych państw, którzy przynajmniej raz zostali zgłoszeni do serii kwalifikacyjnej. W tabeli przedstawiono także wyniki zajmowane przez zawodników we wszystkich czterech konkursach oraz wyniki.

ZawodnikData urodzeniaMiejsce w 67. TCS[6]Starty w 68. TCSŹródło
OberstdorfGarmisch-
Partenkirchen
InnsbruckBischofshofen
 Austria[7][8] (13)
Clemens Aigner1993-02-02 2 lutego 1993(dts)53.35.25[9]
Philipp Aschenwald1995-11-12 12 listopada 1995(dts)34.6.25.13.10[10]
Manuel Fettner1985-06-17 17 czerwca 1985(dts)24.q41[11]
Michael Hayböck1991-03-05 5 marca 1991(dts)26.14.28.23.19[12]
Thomas Hofer1996-01-28 28 stycznia 1996(dts)64.qq[13]
Jan Hörl1998-10-16 16 października 1998(dts)45.25.29.21.32[14]
Daniel Huber1993-01-02 2 stycznia 1993(dts)9.q6.25.15[15]
Stefan Huber1994-03-08 8 marca 1994(dts)32.24[16]
Stefan Kraft1993-05-13 13 maja 1993(dts)17.4.13.4.4[17]
Clemens Leitner1998-11-07 7 listopada 1998(dts)56.q41.39.25[18]
Stefan Rainer1999-08-15 15 sierpnia 1999(dts)qq[19]
Markus Schiffner1992-06-05 5 czerwca 1992(dts)44.42.45[20]
Gregor Schlierenzauer1990-01-07 7 stycznia 1990(dts)31.35.6.17[21]
 Bułgaria[22] (1)
Władimir Zografski1993-07-14 14 lipca 1993(dts)18.48.qqq[23]
 Czechy[24] (4)
Roman Koudelka1989-07-09 9 lipca 1989(dts)5.26.8.16.23[25]
Čestmír Kožíšek1991-11-09 9 listopada 1991(dts)43.qqqq[26]
Viktor Polášek1997-07-18 18 lipca 1997(dts)38.46.48.43.q[27]
Filip Sakala1996-05-21 21 maja 1996(dts)q49.48.q[28]
 Estonia[22] (1)
Artti Aigro1999-08-29 29 sierpnia 1999(dts)qqqq[29]
 Finlandia[8][24] (4)
Antti Aalto1995-04-02 2 kwietnia 1995(dts)30.37.q24.34[30]
Andreas Alamommo1998-12-23 23 grudnia 1998(dts)59.qq[31]
Niko Kytösaho1999-12-18 18 grudnia 1999(dts)qqqq[32]
Eetu Nousiainen1997-04-29 29 kwietnia 1997(dts)qq[33]
 Francja[24] (2)
Mathis Contamine2001-09-14 14 września 2001(dts)qqqq[34]
Jonathan Learoyd2000-11-03 3 listopada 2000(dts)60.qqq[35]
 Japonia[36] (7)
Daiki Itō1985-12-27 27 grudnia 1985(dts)21.18.5.18.8[37]
Junshirō Kobayashi1991-06-11 11 czerwca 1991(dts)25.23.dsq22.29[38]
Ryōyū Kobayashi1996-11-08 8 listopada 1996(dts)1.1.4.14.7[39]
Naoki Nakamura1996-09-19 19 września 1996(dts)32.31.36.28.36[40]
Keiichi Satō1997-07-27 27 lipca 1997(dts)q23.29.38[41]
Yukiya Satō1995-06-19 19 czerwca 1995(dts)12.7.27.46.12[42]
Taku Takeuchi1987-05-20 20 maja 1987(dts)41.31.30.37[43]
 Kanada[22] (2)
Mackenzie Boyd-Clowes1991-07-13 13 lipca 1991(dts)47.39.37.37.42[44]
Matthew Soukup1997-08-31 31 sierpnia 1997(dts)qq[45]
 Kazachstan[22] (2)
Sabirżan Muminow1994-04-16 16 kwietnia 1994(dts)qqqq[46]
Siergiej Tkaczenko1999-06-08 8 czerwca 1999(dts)65.35.qq35[47]
 Niemcy[48][49] (12)
Moritz Baer1997-05-16 16 maja 1997(dts)52.29.36.47.q[50]
Markus Eisenbichler1991-04-03 3 kwietnia 1991(dts)2.11.10.27.14[51]
Richard Freitag1991-08-14 14 sierpnia 1991(dts)14.q[52]
Karl Geiger1993-02-11 11 lutego 1993(dts)11.2.2.8.2.[53]
Martin Hamann1997-04-10 10 kwietnia 1997(dts)58.38.32.[54]
Felix Hoffmann1997-10-14 14 października 1997(dts)50.qq[55]
Stephan Leyhe1992-01-05 5 stycznia 1992(dts)3.13.16.5.18[56]
Kilian Märkl2000-04-10 10 kwietnia 2000(dts)qq[57]
Pius Paschke1990-05-20 20 maja 1990(dts)40.12.20.33.28[58]
Philipp Raimund2000-06-23 23 czerwca 2000(dts)34.39.[59]
Luca Roth1996-08-28 28 sierpnia 1996(dts)27.38.[60]
Constantin Schmid1999-11-27 27 listopada 1999(dts)23.20.7.26.20[61]
Adrian Sell1998-04-28 28 kwietnia 1998(dts)q[62]
 Norwegia[63] (7)
Johann André Forfang1995-07-04 4 lipca 1995(dts)16.15.9.7.11[64]
Anders Håre1999-12-07 7 grudnia 1999(dts)36.45.q30[65]
Robert Johansson1990-03-23 23 marca 1990(dts)8.8.14.17.16[66]
Marius Lindvik1998-06-27 27 czerwca 1998(dts)10.1.1.3.[67]
Robin Pedersen1996-08-31 31 sierpnia 1996(dts)33.44.44.39.44[68]
Sondre Ringen1996-10-09 9 października 1996(dts)40.42.34.48[69]
Daniel-André Tande1994-01-29 29 stycznia 1994(dts)37.43.30.3.6[70]
 Polska[71] (6)
Stefan Hula1986-09-29 29 września 1986(dts)36.30.40.50.49[72]
Maciej Kot1991-06-09 9 czerwca 1991(dts)61.28.33.44.33[73]
Dawid Kubacki1990-03-12 12 marca 1990(dts)4.3.3.2.1.[74]
Kamil Stoch1987-05-25 25 maja 1987(dts)6.19.19.15.13[75]
Jakub Wolny1995-05-15 15 maja 1995(dts)29.dsqqqq[76]
Piotr Żyła1987-01-16 16 stycznia 1987(dts)19.5.15.12.27[77]
 Rosja[22] (3)
Jewgienij Klimow1994-02-03 3 lutego 1994(dts)15.22.22.q39[78]
Roman Trofimow1989-11-19 19 listopada 1989(dts)66.qqq43[79]
Dmitrij Wasiljew1979-12-26 26 grudnia 1979(dts)47.qq50[80]
 Słowenia[8][24][81] (9)
Tilen Bartol1997-04-17 17 kwietnia 1997(dts)49.q[82]
Rok Justin1993-04-06 6 kwietnia 1993(dts)62.q34.38.[83]
Anže Lanišek1996-04-20 20 kwietnia 1996(dts)41.17.21.11.31[84]
Cene Prevc1996-03-12 12 marca 1996(dts)36.22[85]
Domen Prevc1999-06-04 4 czerwca 1999(dts)9.17.10.9[86]
Peter Prevc1992-09-20 20 września 1992(dts)46.21.12.9.5[87]
Anže Semenič1993-08-01T00:00:00.001 1 sierpnia 1993(dts)28.q[88]
Timi Zajc2000-04-26 26 kwietnia 2000(dts)20.24.18.20.40[89]
 Stany Zjednoczone[8][22] (3)
Kevin Bickner1996-09-23 23 września 1996(dts)55.42.26.45.q[90]
Casey Larson1998-12-16 16 grudnia 1998(dts)qq[91]
Andrew Urlaub2001-04-12 12 kwietnia 2001(dts)qq[92]
 Szwajcaria[93] (4)
Simon Ammann1981-06-25 25 czerwca 1981(dts)13.16.24.31.46[94]
Gregor Deschwanden1991-02-27 27 lutego 1991(dts)q43.41.47[95]
Killian Peier1995-03-28 28 marca 1995(dts)10.33.11.19.21[96]
Dominik Peter2001-05-30 30 maja 2001(dts)45.q49.q[97]
 Ukraina[24] (2)
Witalij Kaliniczenko1993-08-09 9 sierpnia 1993(dts)qqqq[98]
Jewhen Marusiak2000-03-16 16 marca 2000(dts)qqqq[99]
 Włochy[49] (2)
Federico Cecon1994-06-11 11 czerwca 1994(dts)47.qq[100]
Alex Insam1997-12-19 19 grudnia 1997(dts)54.qqq[101]

Legenda:

dsq – Zawodnik zdyskwalifikowany w konkursie;
dns – Zawodnik zakwalifikowany nie wystartował w konkursie;
q – Zawodnik nie zakwalifikował się;
– – Zawodnik niezgłoszony do konkursu albo nie wystartował w poprzedniej edycji.

Uwagi

  1. Brane są pod uwagę wyłącznie występy w konkursie głównym.
  2. Suma liczby konkursów drużynowych z udziałem danej reprezentacji oraz zawodów indywidualnych (głównych), w których wystąpił co najmniej jeden przedstawiciel danego państwa.

Przypisy

  1. Klasyfikacja generalna Pucharu Świata po konkursach w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-22)].
  2. Klasyfikacja generalna Pucharu Narodów po konkursach w Engelbergu (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22]. [zarchiwizowane z tego adresu (2019-12-22)].
  3. Fisskijumping.com – Encyklopedia – System KO (pol.). berkutschi.com. [dostęp 2017-01-18].
  4. Jeden zawodnik nie oddał skoku.
  5. Skijumping.pl - TCS w Bischofshofen: Dawid Kubacki wygrywa konkurs i cały turniej!, Skijumping.pl [dostęp 2020-01-07] (pol.).
  6. FIS Ski Jumping World Cup presented by Viessmann – 2018/2019 – Vierschanzentournee Standing. fis-ski.com, 2019-01-06. [dostęp 2019-12-22].
  7. Bolesne skutki upadku Krafta w Engelbergu (pol.). skijumping.pl, 2019-12-25. [dostęp 2019-12-25].
  8. a b c d Start List Training & Qualification (pol.). fis-ski.com, 2020-01-03. [dostęp 2020-01-03].
  9. AIGNER Clemens - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  10. ASCHENWALD Philipp - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  11. FETTNER Manuel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  12. HAYBOECK Michael - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  13. HOFER Thomas – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  14. HOERL Jan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  15. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  16. HUBER Daniel - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  17. KRAFT Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  18. LEITNER Clemens – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  19. RAINER Stefan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  20. SCHIFFNER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  21. SCHLIERENZAUER Gregor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-25].
  22. a b c d e f Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-12-27. [dostęp 2019-12-27].
  23. ZOGRAFSKI Vladimir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  24. a b c d e Piotr Bąk: Kolejne ekipy odsłaniają karty przed Turniejem Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-26. [dostęp 2019-12-26].
  25. KOUDELKA Roman - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  26. KOZISEK Cestmir - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  27. POLASEK Viktor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  28. SAKALA Filip - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  29. AIGRO Artti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  30. AALTO Antti - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  31. ALAMOMMO Andreas - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-10-03].
  32. KYTOSAHO Niko - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  33. NOUSIAINEN Eetu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  34. CONTAMINE Mathis - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  35. LEAROYD Jonathan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  36. Turniej Czterech Skoczni: Noriaki Kasai nie wystąpi (pol.). sport.tvp.pl, 2019-12-24. [dostęp 2019-12-17].
  37. ITO Daiki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  38. KOBAYASHI Junshiro - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  39. KOBAYASHI Ryoyu - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  40. NAKAMURA Naoki - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  41. SATO Keiichi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  42. SATO Yukiya - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2018-12-22].
  43. TAKEUCHI Taku - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  44. BOYD-CLOWES Mackenzie – Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  45. SOUKUP Matthew - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  46. MUMINOV Sabirzhan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  47. TKACHENKO Sergey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  48. Piotr Bąk: Debiutanci w kadrze Niemiec na 68. TCS (pol.). skijumping.pl, 2019-12-26. [dostęp 2019-12-26].
  49. a b Start List & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2019-12-30. [dostęp 2019-12-30].
  50. BAER Moritz – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  51. EISENBICHLER Markus – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  52. FREITAG Richard – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  53. GEIGER Karl – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  54. HAMANN Martin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  55. HOFFMANN Felix – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  56. LEYHE Stephan – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  57. MAERKL Kilian – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  58. PASCHKE Pius – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  59. RAIMUND Philipp – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  60. ROTH Luca – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  61. SCHMID Constantin – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  62. SELL Adrian – Biographie (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-31].
  63. Michał Grzela: Trzech Norwegów zadebiutuje w Turnieju Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-24. [dostęp 2019-12-23].
  64. FORFANG Johann Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  65. HAARE Anders - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  66. JOHANSSON Robert - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  67. LINDVIK Marius - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  68. PEDERSEN Robin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  69. RINGEN Sondre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  70. TANDE Daniel Andre - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-24].
  71. Adam Bucholz: Kadra Polski na 68. Turniej Czterech Skoczni (pol.). skijumping.pl, 2019-12-22. [dostęp 2019-12-22].
  72. HULA Stefan - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  73. KOT Maciej - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  74. KUBACKI Dawid - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  75. STOCH Kamil - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  76. WOLNY Jakub - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  77. ZYLA PIOTR - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-22].
  78. KLIMOV Evgeniy - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-28].
  79. TROFIMOV Roman Sergeevich - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-28].
  80. VASSILIEV Dmitry - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  81. Start List Training & Qualification (ang.). fis-ski.com, 2020-01-05. [dostęp 2020-01-05].
  82. BARTOL Tilen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  83. JUSTIN Rok - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  84. LANISEK Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  85. PREVC Cene - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  86. PREVC Domen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  87. PREVC Peter - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  88. SEMENIC Anze - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-05].
  89. ZAJC Timi - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-23].
  90. BICKNER Kevin - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  91. LARSON Casey - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-27].
  92. URLAUB Andrew - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2020-01-03].
  93. Schweizer Aufgebot für den Auftakt der Vierschanzentournee (niem.). swiss-ski.ch, 2019-12-22. [dostęp 2019-12-26].
  94. AMMANN Simon - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  95. DESCHWANDEN Gregor - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  96. PEIER Killian - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  97. PETER Dominik - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  98. KALINICHENKO Vitaly - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  99. MARUSIAK Yevhen - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-26].
  100. CECON Federico - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-30].
  101. INSAM Alex - Athlete Information (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2019-12-30].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie