2004–2006FC Aarau46(1)
2006–Urania Genève Sport82(11)
2006–2007Hapoel Petach Tikwa (wyp.)14(0)
1995–1998 Kamerun23(0)

Augustine Simo (ur. 18 września 1978 w Bangangté) – piłkarz kameruński występujący na pozycji środkowego pomocnika.

Życiorys

Swoją karierę rozpoczynał w kameruńskim klubie PWD Bamenda, który w roku 1994 awansował do pierwszej ligi i jako beniaminek zajął w niej 6. miejsce. Simo, jeszcze przed zakończeniem tego sezonu zmienił klub na nieco słabszy Aigle Nkongsamba (zajął 12. miejsce w lidze). Dobre występy zaowocowały zainteresowaniem działaczy z lepszych klubów. W sezonie 1995/1996 Augustine został graczem AC Torino i w debiutanckim sezonie rozegrał 8 meczów w barwach klubu z Turynu. Nie mieścił się jednak w podstawowym składzie i dostał wolną rękę w poszukiwaniu klubu. Trafił do szwajcarskiego AC Lugano. Został tam tylko na jeden sezon, po którym odszedł do Ligue 2, do AS Saint-Étienne. Spotkał tam aż trzech swoich rodaków, Luciena Mettomo, Romarina Billonga, oraz Roudolpha Douale. Z Saint-Étienne zajął dopiero 17 pozycję w lidze i wrócił do Szwajcarii, tym razem reprezentował barwy Neuchâtelu Xamax. Pozostał tam aż na 5 sezonów i był podstawowym graczem. W sezonie 2003/2004 trafił do stołecznego Zurychu. W stolicy rozegrał 22 mecze i po raz kolejny zmienił drużynę, na FC Aarau. Pierwszy mecz w tym klubie zaliczył w 8 kolejce, przeciwko FC Sankt Gallen i zdobył nawet bramkę, dającą prowadzenie Aarau (49 minuta, na 2:1). Simo został zmieniony w 90 minucie, a jego klub ostatecznie wygrał 4:1. W 2006 roku zakończył karierę.

Ma za sobą udział w Mistrzostwach Świata 1998, na których rozegrał jeden mecz, przeciwko Austrii. Kamerun zremisował 1:1, a Simo został zmieniony w 65 minucie przez Salomona Olembé.