Island Games 2009 Badminton Zwycięzcy |
---|
Mężczyźni indywidualnie | Frederik Elsner |
Mężczyźni deble | Poulsen-Lamhauge |
Kobiety indywidualnie | Sigrun Smith |
Kobiety deble | G. Lloyd-K. Green |
Mieszane deble | Ch. Cotillard-K. Ashton |
Drużynowo | Wyspy Owcze |
Turniej badmintona na Island Games 2009 trwał w dniach 28-29 czerwca oraz 1-3 lipca 2009 roku[1]. Cały turniej odbył się na Vikingahallen w miejscowości Jomala. Jest to wyremontowana hala sportowa z roku 1991, pierwotnie służąca do rozgrywek siatkówki[2]. Obiekt ma 1400 m² i wymiary 56x26 m[2].
Medale
Medale dla poszczególnych krajów
Poz. | Kraj | Złote | Srebrne | Brązowe | Wszystkie |
---|
1. | Wyspy Owcze | 3 | 1 | 1 | 5 |
2. | Grenlandia | 1 | 4 | 1 | 6 |
3. | Guernsey | 1 | 1 | 0 | 2 |
4. | Jersey | 1 | 0 | 1 | 2 |
5. | Wyspa Man | 0 | 0 | 5 | 5 |
6. | Gotlandia | 0 | 0 | 2 | 2 |
7. | Minorka | 0 | 0 | 1 | 1 |
| Suma | 6 | 6 | 11 | 23 |
---|
Konkurencje męskie
Odbyły się dwie konkurencje męskie badmintona - indywidualna oraz deble.
Mężczyźni indywidualnie
Kraje biorące udział |
---|
Reprezentacja | L. | Najlepszy |
---|
Zawodnik | Wynik |
---|
Falklandy | 4 | Wszyscy | 1/32 finału |
Gibraltar | 2 | Kasper Thy Jessen | 1/8 finału |
Gotlandia | 3 | Christian Pettersson | 1/8 finału |
Grenlandia | 4 | Frederik Kjærholm Elsner | Zwycięzca |
Guernsey | 4 | Jake Mann | Ćwierćfinał |
Jersey | 4 | Chris Cotillard | Ćwierćfinał |
Minorka | 4 | Eric Navarro Comes | Półfinał |
Orkady | 4 | Groundwater/Gorn | 1/16 finału |
Święta Helena | 1 | Philip Francis | 1/16 finału |
Wight | 4 | David Anderson | 1/8 finału |
Wyspa Man | 4 | Matthew Wilkinson | Ćwierćfinał |
Wyspy Alandzkie | 2 | Sandholm/Smulter | 1/16 finału |
Wyspy Owcze | 4 | Aksel Poulsen | Półfinał |
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy z trzynastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Świętej Heleny, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[3]. Turniej odbył się 1 lipca.
Medaliści
Przebieg
Przebieg męskiego turnieju indywidualnego wyglądał następująco[4]:
Przed 1/16 finału odbyło się jeszcze kilka meczów 1/32 finału:
| 1/16 finału | | 1/8 finału | | Ćwierćfinały | | Półfinały | | Finał |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| | Bror Madsen | 2 | |
| | Albert Comes | 0 | |
| | | Bror Madsen | 2 | |
| |
| | | David Anderson | 0 | |
| | Mattias Englund | 1 |
|
| | David Anderson | 2 | |
| | | | Bror Madsen | 2 | |
| |
| | | Chris Cotillard | 0 | |
| | Chris Cotillard | 2 | |
|
| | James Domaille | 0 | |
| | | Chris Cotillard | 2 |
| |
| | | Kasper Thy Jessen | 1 | |
| | Kasper Thy Jessen | 2 |
|
| | Daniel O'Hare | 0 | |
| | | | Bror Madsen | 2 | |
| | |
| | | Aksel Poulsen | 0 | |
| | Aksel Poulsen | 2 | |
|
| | Thomas Gibbs | 0 | |
| | | Aksel Poulsen | 2 |
| |
| | | Quentin Petit | 0 | |
| | Pedro Ameller | 1 |
|
| | Quentin Petit | 2 | |
| | | | Aksel Poulsen | 2 |
| |
| | | Matthew Wilkinson | 0 | |
| | Matthew Wilkinson | 2 | |
|
| | Mikael Sandholm | 0 | |
| | | Matthew Wilkinson | 2 |
| |
| | | Christian Pettersson | 0 | |
| | Christian Pettersson | 2 |
|
| | Duncan Groundwater | 0 | |
| | | | Bror Madsen | 0 |
|
| | | | Frederik Elsner | 2 |
| | Mininnguaq Kleist | 2 | |
|
| | Alex Hutchings | 0 | |
| | | Mininnguaq Kleist | 1 | |
| |
| | | Jake Mann | 2 | |
| | Ian Gorn | 0 |
|
| | Jake Mann | 2 | |
| | | | Jake Mann | 1 | |
| |
| | | Eric Navarro Comes | 2 | |
| | Rógvi Poul Poulsen | 2 | |
|
| | Philip Francis | 0 | |
| | | Rógvi Poul Poulsen | 1 |
| |
| | | Eric Navarro Comes | 2 | |
| | Eric Navarro Comes | 2 |
|
| | Björn Eriksson | 1 | |
| | | | Eric Navarro Comes | 0 |
| | |
| | | Frederik Elsner | 2 | |
| | Jonathan Callow | 2 | |
|
| | Christopher Allan | 0 | |
| | | Jonathan Callow | 0 |
| |
| | | Absalon Eysturoy | 2 | |
| | Kevin Le Moigne | 0 |
|
| | Absalon Eysturoy | 2 | |
| | | | Absalon Eysturoy | 1 |
| |
| | | Frederik Elsner | 2 | |
| | Christopher Massey | 1 | |
|
| | Adam McGeoch Maya | 2 | |
| | | Adam McGeoch Maya | 0 |
| |
| | | Frederik Elsner | 2 | |
| | Kristian Smulter | 0 |
|
| | Frederik Elsner | 2 | |
Mężczyźni deble
W konkurencji tej wzięli udział zawodnicy z dwunastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[5]. Turniej odbył się 2 lipca.
Medaliści
Medal | Zawodnik | Kraj |
---|
Złoto | Aksel Poulsen-Bjartur Lamhauge | Wyspy Owcze |
Srebro | Mininnguaq Kleist-Frederik Kjærholm Elsner | Grenlandia |
Brąz | Matthew Wilkinson-Neil Harding | Wyspa Man |
Brąz | Johan Gate-Björn Eriksson | Gotlandia |
Przebieg
Przebieg męskiego turnieju deblowego wyglądał następująco[6]:
| 1/16 finału | | 1/8 finału | | Ćwierćfinały | | Półfinały | | Finał |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| | Kleist-Elsner | | |
| | - | | |
| | | Kleist-Elsner | 2 | |
| |
| | | Watson-Gibbs | 0 | |
| | Watson-Gibbs | |
|
| | - | | |
| | | | Kleist-Elsner | 2 | |
| |
| | | Petit-Mann | 1 | |
| | Nicolson-Gray | | |
|
| | - | | |
| | | Nicolson-Gray | 0 |
| |
| | | Petit-Mann | 2 | |
| | Petit-Mann | 2 |
|
| | Callow-O'Hare | 1 | |
| | | | Kleist-Elsner | 2 | |
| | |
| | | Gate-Eriksson | 1 | |
| | Gate-Eriksson | | |
|
| | - | | |
| | | Gate-Eriksson | 2 |
| |
| | | Eysturoy-Poulsen | 1 | |
| | Eysturoy-Poulsen | 2 |
|
| | Jessen-Vinales | 0 | |
| | | | Gate-Eriksson | 2 |
| |
| | | A. Comes-E. Comes | 0 | |
| | Brownlee-Smith | | |
|
| | - | | |
| | | Brownlee-Smith | 0 |
| |
| | | A. Comes-E. Comes | 2 | |
| | A. Comes-E. Comes | 2 |
|
| | Anderson-Downer | 0 | |
| | | | Kleist-Elsner | 0 |
|
| | | | Poulsen-Lamhauge | 2 |
| | Le Moigne-Domaille | 2 | |
|
| | Ameller-Maya | 0 | |
| | | Le Moigne-Domaille | 0 | |
| |
| | | De Haro-Allan | 2 | |
| | De Haro-Allan | |
|
| | - | | |
| | | | De Haro-Allan | 1 | |
| |
| | | Wilkinson-Harding | 2 | |
| | Gorn-Groundwater | 2 | |
|
| | Phillips-Jaffray | 0 | |
| | | Gorn-Groundwater | 0 |
| |
| | | Wilkinson-Harding | 2 | |
| | Wilkinson-Harding | |
|
| | - | | |
| | | | Wilkinson-Harding | 0 |
| | |
| | | Poulsen-Lamhauge | 2 | |
| | Cotillard-Carter | 2 | |
|
| | Nielsen-Kristensen | 0 | |
| | | Cotillard-Carter | 2 |
| |
| | | Pettersson-Englund | 1 | |
| | Pettersson-Englund | |
|
| | - | | |
| | | | Cotillard-Carter | 0 |
| |
| | | Poulsen-Lamhauge | 2 | |
| | Massey-Ellis | 1 | |
|
| | Sandholm-Smulter | 2 | |
| | | Sandholm-Smulter | 0 |
| |
| | | Poulsen-Lamhauge | 2 | |
| | Poulsen-Lamhauge | |
|
| | - | | |
Konkurencje żeńskie
Odbyły się dwie konkurencje żeńskie badmintona - indywidualna oraz deble.
Kobiety indywidualnie
Kraje biorące udział |
---|
Reprezentacja | L. | Najlepsza |
---|
Zawodniczka | Wynik |
---|
Falklandy | 2 | Wszystkie | 1/16 finału |
Gibraltar | 3 | Jennifer Kwan | 1/16 finału |
Gotlandia | 3 | Victoria Olsson Meimermondt | 1/8 finału |
Grenlandia | 3 | Mille Schiøtt Kongstad | 2. miejsce |
Guernsey | 4 | Gayle Lloyd | Ćwierćfinał |
Jersey | 4 | Kimberly Ashton | Ćwierćfinał |
Minorka | 4 | Laia Foguet Seguí | Ćwierćfinał |
Orkady | 4 | Trzy zawodniczki | 1/16 finału |
Wight | 3 | Lauren Blowman | 1/16 finału |
Wyspa Man | 4 | Cristen Callow/Kimberley Clague | Półfinał |
Wyspy Alandzkie | 1 | Jenna Gestranius | 1/32 finału |
Wyspy Owcze | 4 | Sigrun Smith | Zwyciężczyni |
W konkurencji tej wzięły udział zawodniczki z dwunastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[7]. Turniej odbył się 1 lipca.
Medalistki
Przebieg
Przebieg żeńskiego turnieju indywidualnego wyglądał następująco[8]:
Przed 1/16 finału odbyło się jeszcze kilka meczów 1/32 finału:
| 1/16 finału | | 1/8 finału | | Ćwierćfinały | | Półfinały | | Finał |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| | Sigrun Smith | 2 | |
| | Lauren Blowman | 0 | |
| | | Sigrun Smith | 2 | |
| |
| | | Anika Johnson | 0 | |
| | Anika Johnson | 2 |
|
| | Coombs-Goodfellow | 0 | |
| | | | Sigrun Smith | 2 | |
| |
| | | Laia Foguet Seguí | 0 | |
| | Aviaaja Geisler | 2 | |
|
| | Nicola Wilkinson | 1 | |
| | | Aviaaja Geisler | 0 |
| |
| | | Laia Foguet Seguí | 2 | |
| | Rebecca Reid | 1 |
|
| | Laia Foguet Seguí | 2 | |
| | | | Sigrun Smith | 2 | |
| | |
| | | Kimberley Clague | 1 | |
| | Kimberley Clague | 2 | |
|
| | Marilisa Garnier | 0 | |
| | | Kimberley Clague | 2 |
| |
| | | Victoria Meimermondt | 0 | |
| | Ruth Flett | 0 |
|
| | V. Meimermondt | 2 | |
| | | | Kimberley Clague | 2 |
| |
| | | Gayle Lloyd | 1 | |
| | Gayle Lloyd | 2 | |
|
| | Laura Rita Román | 0 | |
| | | Gayle Lloyd | 2 |
| |
| | | Brynhild Carlsson | 1 | |
| | Sofia Arkhipkina | 0 |
|
| | Brynhild Carlsson | 2 | |
| | | | Sigrun Smith | 2 |
|
| | | | Mille Kongstad | 0 |
| | Rannvá Carlsson | 2 | |
|
| | Olivia Delcán Román | 1 | |
| | | Rannvá Carlsson | 0 | |
| |
| | | Cristen Callow | 2 | |
| | Jennifer Kwan | 0 |
|
| | Cristen Callow | 2 | |
| | | | Cristen Callow | 2 | |
| |
| | | Rina Lorentzen | 0 | |
| | Rachel Legg | 0 | |
|
| | Rina Lorentzen | 2 | |
| | | Rina Lorentzen | 2 |
| |
| | | Katharine Thornton | 0 | |
| | Katharine Thornton | W |
|
| | Helena Nirs | | |
| | | | Cristen Callow | 0 |
| | |
| | | Mille Kongstad | 2 | |
| | Sofia Oscarsson | 0 | |
|
| | Guðri Poulsen | 2 | |
| | | Guðri Poulsen | 0 |
| |
| | | Kimberly Ashton | 2 | |
| | Laura Minto | 0 |
|
| | Kimberly Ashton | 2 | |
| | | | Kimberly Ashton | 0 |
| |
| | | Mille Kongstad | 2 | |
| | Kiara Green | 2 | |
|
| | Ana Mamajón Camino | 0 | |
| | | Kiara Green | 0 |
| |
| | | Mille Kongstad | 2 | |
| | Jane Hill | 0 |
|
| | Mille Kongstad | 2 | |
Kobiety deble
W konkurencji tej wzięły udział zawodniczki z jedenastu następujących reprezentacji: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[9]. Turniej odbył się 2 lipca.
Medalistki
Medal | Zawodniczki | Kraj |
---|
Złoto | Kiara Green-Gayle Lloyd | Guernsey |
Srebro | Guðri Poulsen-Sigrun Smith | Wyspy Owcze |
Brąz | Kimberly Ashton-Lindsey Woodward | Jersey |
Brąz | Cristen Callow-Nicola Wilkinson | Wyspa Man |
Przebieg
Przebieg żeńskiego turnieju deblowego wyglądał następująco[10]:
| 1/16 finału | | 1/8 finału | | Ćwierćfinały | | Półfinały | | Finał |
| | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | | |
| | Geisler-Møller | | |
| | - | | |
| | | Geisler-Møller | 0 | |
| |
| | | Ashton-Woodward | 2 | |
| | Ashton-Woodward | |
|
| | - | | |
| | | | Ashton-Woodward | 2 | |
| |
| | | Clague-Singer | 0 | |
| | Román-Seguí | | |
|
| | - | | |
| | | Román-Seguí | 0 |
| |
| | | Clague-Singer | 2 | |
| | Clague-Singer | 2 |
|
| | Flett-Reid | 0 | |
| | | | Ashton-Woodward | 1 | |
| | |
| | | Green-Lloyd | 2 | |
| | Lawergren-Nirs | | |
|
| | - | | |
| | | Lawergren-Nirs | 0 |
| |
| | | Green-Lloyd | 2 | |
| | Green-Lloyd | |
|
| | - | | |
| | | | Green-Lloyd | 2 |
| |
| | | Carlsson-Carlsson | 0 | |
| | Dye-Insley | | |
|
| | - | | |
| | | Dye-Insley | 0 |
| |
| | | Carlsson-Carlsson | 2 | |
| | Arkhipkina-Minto | 0 |
|
| | Carlsson-Carlsson | 2 | |
| | | | Green-Lloyd | 2 |
|
| | | | Poulsen-Smith | 0 |
| | Kwan-Murchison | 0 | |
|
| | Meimermondt-Oscarsson | 2 | |
| | | Meimermondt-Oscarsson | 2 | |
| |
| | | Blowman-Law | 0 | |
| | - | |
|
| | Blowman-Law | | |
| | | | Meimermondt-Oscarsson | 0 | |
| |
| | | Callow-Wilkinson | 2 | |
| | - | | |
|
| | Johansen-Lorentzen | | |
| | | Johansen-Lorentzen | 0 |
| |
| | | Callow-Wilkinson | 2 | |
| | - | |
|
| | Callow-Wilkinson | | |
| | | | Callow-Wilkinson | 0 |
| | |
| | | Poulsen-Smith | 2 | |
| | Camino-Román | 2 | |
|
| | Hill-Pottinger | 0 | |
| | | Camino-Román | 1 |
| |
| | | Johnson-Stuart | 2 | |
| | - | |
|
| | Johnson-Stuart | | |
| | | | Johnson-Stuart | 0 |
| |
| | | Poulsen-Smith | 2 | |
| | - | | |
|
| | Coombs-Goodfellow-Garnier | | |
| | | Coombs-Goodfellow-Garnier | 0 |
| |
| | | Poulsen-Smith | 2 | |
| | - | |
|
| | Poulsen-Smith | | |
Mieszane deble
Konkurencja drużynowa
W drużynowej konkurencji wzięło udział jedenaście reprezentacji. Były to następujące reprezentacje: Falklandów, Gibraltaru, Gotlandii, Grenlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Orkadów, Wight, Wysp Owczych oraz Wyspy Man[11]. Mecze rozegrano w dniach: 28 i 29 czerwca 2009. Każdy z meczów składał się z pięciu spotkań - singlowych (męskiego i żeńskiego) oraz deblowych (męskiego, żeńskiego i mieszanego).
Medaliści
Medal | Drużyna |
---|
Złoto | Wyspy Owcze |
Srebro | Grenlandia |
Brąz | Gotlandia |
Przebieg
Turniej przebiegał następująco[12]:
Faza grupowa
Grupa A
Grupa A |
---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty |
---|
Wygrane | Przegrane |
---|
Grenlandia | 2 | 2 | 0 | 10 | 0 | 2 |
Wight | 2 | 1 | 1 | 3 | 7 | 1 |
Orkady | 2 | 0 | 2 | 2 | 8 | 0 |
Grupa B
Grupa B |
---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty |
---|
Wygrane | Przegrane |
---|
Wyspy Owcze | 3 | 3 | 0 | 12 | 3 | 3 |
Jersey | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 |
Minorka | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 |
Guernsey | 3 | 1 | 2 | 6 | 9 | 1 |
Grupa C
Grupa C |
---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty |
---|
Wygrane | Przegrane |
---|
Gotlandia | 3 | 3 | 0 | 12 | 3 | 3 |
Wyspa Man | 3 | 2 | 1 | 11 | 4 | 2 |
Gibraltar | 3 | 1 | 2 | 7 | 8 | 1 |
Falklandy | 3 | 0 | 3 | 0 | 15 | 0 |
Rozgrywki o miejsca 7-11
Grupa D
Grupa D |
---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty |
---|
Wygrane | Przegrane |
---|
Minorka | 2 | 2 | 0 | 7 | 3 | 2 |
Gibraltar | 2 | 1 | 1 | 6 | 4 | 1 |
Wight | 2 | 0 | 2 | 2 | 8 | 0 |
Grupa E
Grupa E |
---|
Drużyna | Mecze | Wygrane | Przegrane | Spotkania | Punkty |
---|
Wygrane | Przegrane |
---|
Guernsey | 2 | 2 | 0 | 8 | 2 | 2 |
Orkady | 2 | 1 | 1 | 6 | 3 | 1 |
Falklandy | 2 | 0 | 2 | 0 | 9 | 0 |
Baraż o półfinał
Mecz o piąte miejsce
Półfinały
Mecz o trzecie miejsce
Finał
Ostateczna klasyfikacja
Miejsce | Drużyna |
---|
1. | Wyspy Owcze |
2. | Grenlandia |
3. | Gotlandia |
4. | Jersey |
5. | Wyspa Man |
6. | Minorka |
7. | Gibraltar |
8. | Wight |
9. | Guernsey |
10. | Orkady |
11. | Falklandy |
Przypisy
Linki zewnętrzne
Reprezentacje | |
---|
Dyscypliny | |
---|
Inne | |
---|