2020–2022Górnik Zabrze65(14)
2022–Raków Częstochowa16(5)
W sumie:289(73)
  1. Aktualne na: 1 listopada 2022.

Bartosz Nowak (ur. 25 sierpnia 1993 w Radomiu) – polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w polskim klubie Raków Częstochowa.

Kariera piłkarska

Wychowanek Gwarka Zabrze, w trakcie swojej kariery grał także w takich zespołach, jak Polonia Bytom, Miedź Legnica, Stal Mielec, Ruch Chorzów oraz Górnik Zabrze. 3 sierpnia 2022 roku ogłoszono jego transfer z Górnika Zabrze do Rakowa Częstochowa, za kwotę ok. 400 tys. euro[1]. Nowak podpisał z częstochowianami kontrakt do 2025 roku z opcją przedłużenia o rok[1].

Pierwszą szansą Nowaka na debiut w Rakowie był mecz przeciwko swojemu byłemu pracodawcy, Górnikowi Zabrze, ale strony zawarły porozumienie dżentelmeńskie, że pomocnik w tym meczu nie wystąpi[2]. Ostatecznie, Nowak zadebiutował 11 sierpnia 2022 roku w domowym, wygranym 1:0 meczu eliminacji Ligi Konferencji Europy UEFA przeciwko Spartakowi Trnawa[3]. 14 sierpnia 2022 roku, w swoim ligowym debiucie w Rakowie, zdobył gola na 1:0 w spotkaniu przeciwko Jagielloni Białystok[4].

Wyróżnienia

Piłkarz miesiąca Ekstraklasy we wrześniu 2020[5] i sierpnia 2022[6].

1. a b Bartosz Nowak piłkarzem Rakowa, weszlo.com, 3 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-03] (pol.).
  2. Maciej Wąsowski, Nowak nie zagra w meczu Górnika z Rakowem. To był warunek zabrzan, weszlo.com, 7 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-12] (pol.).
  3. Raków długo się rozkręcał. Uśpił rywala, a w drugiej połowie zadał decydujący cios, Fakt24.pl, 11 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-12] (pol.).
  4. Piorunujący debiut Nowaka w Rakowie. Strzelił gola w trzeciej minucie [WIDEO], weszlo.com, 14 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-16] (pol.).
  5. Bartosz Nowak piłkarzem września PKO Ekstraklasy, Górnik Zabrze Spółka Akcyjna [dostęp 2022-09-11] (pol.).
  6. PIŁKARZ SIERPNIA 2022: BARTOSZ NOWAK (RAKÓW CZĘSTOCHOWA), Ekstraklasa [dostęp 2022-09-11] (ang.).