1. Aktualne na: 2019-07-12.
Dorobek medalowy
Puchar Narodów Afryki
złotoGabon 2017

Clinton Mua N’Jie (ur. 15 sierpnia 1993 w Duali) – kameruński piłkarz występujący na pozycji napastnika w rosyjskim klubie Dinamo Moskwa, reprezentant kraju.

Kariera piłkarska

Swoją karierę piłkarską rozpoczął w klubie Olympique Lyon. W 2011 roku został członkiem zespołu rezerw. 12 listopada 2011 zadebiutował w nich w czwartej lidze w wygranym 2–0 domowym meczu z FC Mulhouse. W 2012 roku awansował również do pierwszego zespołu. 18 listopada 2012 zaliczył swój debiut w Ligue 1 w wygranym 3–0 domowym spotkaniu ze Stade de Reims. W 89. minucie tego meczu zmienił Bafétimbi Gomisa. W sezonie 2014/2015 stał się podstawowym zawodnikiem Olympique i stworzył w nim linię ataku z Alexandre Lacazette. 24 września 2014 w meczu z FC Lorient (4–0) strzelił swojego premierowego gola w Ligue 1[1].

15 sierpnia 2015 został zawodnikiem londyńskiego Tottenhamu[2]. N'Jie zagrał w 8 meczach Tottenhamu w Premier League, za każdym razem wchodząc z ławki rezerwowych. Jego najdłuższy 79-minutowy występ miał miejsce w meczu przeciwko Liverpool FC, kiedy to zastąpił kontuzjowanego Nacera Chadli.

31 sierpnia 2016 N'Jie powrócił do Ligue 1, dołączając do Olympique Marsylia na sezonowe wypożyczenie[3]. 11 września zadebiutował w tym klubie jako zastępca Williama Vainqueura w 68. minucie meczu z OGC Nice, a swojego pierwszego gola w tym klubie zdobył dwa tygodnie później, w wygranym 2–1 meczu z FC Nantes. 16 lipca 2017 przeszedł na stały kontrakt[4].

25 lipca 2019 podpisał czteroletni kontrakt z rosyjskim Dinamo Moskwa[5].

W reprezentacji Kamerunu zadebiutował 6 września 2014 w wygranym 2–0 meczu eliminacji do Pucharu Narodów Afryki 2015 z Demokratyczną Republiką Konga, zdobył w tym meczu gola. Następnie wszedł w skład kadry na ten puchar[6]. Zagrał na nim w jednym meczu, przegranym 0–1 z Wybrzeżem Kości Słoniowej.