Najwięcej zwycięstw

Brazylia Corinthians
Brazylia São José
po 3 razy

Puchar Wyzwolicieli Ameryki kobiet (hiszp. Copa Libertadores Femenina) – coroczne klubowe rozgrywki piłkarskie kobiet pomiędzy najlepszymi klubami piłkarskimi Ameryki Południowej organizowane przez CONMEBOL (hiszp. Confederación Sudamericana de Fútbol).

Historia

Zapoczątkowany został w 2009 roku przez CONMEBOL jako Copa Libertadores Femenina. W rozgrywkach uczestniczyły mistrzowie swoich krajów. Inauguracyjny turniej został rozegrany na brazylijskich stadionach Santosu i Guarujá od 3 października do 18 października 2009 przy udziale 10 zespołów. Drużyny zostały podzielone na 2 grupy, a potem czwórka najlepszych zespołów systemem pucharowym rozegrała miejsca na podium. Pierwszym zwycięzcą została drużyna Santos FC, która w finale pokonała 9:0 klub Universidad Autónoma[1].

Począwszy od 2011 roku dwanaście drużyn grały w turnieju, które zostały podzielone na trzy grupy po cztery drużyny. Zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca awansowała do półfinału.

Od 2019 roku w Copa Libertadores Femenina występuje 16 drużyn.

Brazylia
Brazylia Santos9:0Paragwaj Universidad AutónomaKolumbia Formas Íntimas2:0Chile Everton10
2010
Szczegóły
Brazylia
Brazylia
Brazylia Santos1:0Chile EvertonArgentyna Boca Juniors2:1Ekwador Deportivo Quito10
Brazylia
Chile Colo-Colo0:0 karne 4:2Brazylia Foz CataratasBrazylia São José1:0Brazylia Vitória das Tabocas12
2013
Szczegóły
Brazylia
Brazylia
Brazylia São José3:1Kolumbia Formas ÍntimasChile Colo-Colo6:3Boliwia Mundo Futuro12
2014
Szczegóły
Brazylia
Brazylia
Brazylia São José5:1Wenezuela CaracasParagwaj Cerro Porteño0:0 karne 5:3Kolumbia Formas Íntimas12
2015
Szczegóły
Kolumbia
Kolumbia
Brazylia Ferroviária3:1Chile Colo-ColoArgentyna UAI Urquiza1:1 karne 6:5Brazylia São José12
2016
Szczegóły
Urugwaj
Urugwaj
Paragwaj Sportivo Limpeño2:1Wenezuela Estudiantes de GuáricoBrazylia Foz Cataratas0:0 karne 3:1Urugwaj Colón12
2017
Szczegóły
Paragwaj
Paragwaj
Brazylia Audax/Corinthians0:0 karne 5:4Chile Colo-ColoArgentyna River Plate2:1Paragwaj Cerro Porteño12
2018
Szczegóły
Brazylia
Brazylia
Kolumbia Atlético Huila1:1 karne 5:3Brazylia SantosBrazylia Iranduba1:1 karne 2:0Chile Colo-Colo12
2019
Szczegóły
Ekwador
Ekwador
Brazylia Corinthians2:0Brazylia FerroviáriaKolumbia América Cali3:1Paragwaj Cerro Porteño16
2020
Szczegóły
Argentyna
Argentyna
Brazylia Ferroviária2:1Kolumbia América CaliBrazylia Corinthians4:0Chile Universidad de Chile16
2021
Szczegóły
Paragwaj
Paragwaj
Urugwaj
Urugwaj
Brazylia Corinthians2:0Kolumbia Santa FeBrazylia Ferroviária1:1 karne 3:1Urugwaj Nacional16
2022
Szczegóły
Ekwador
Ekwador
Brazylia Palmeiras4:1Argentyna Boca JuniorsKolumbia América Cali5:0Kolumbia Deportivo Cali16

Klasyfikacja medalowa

MiejsceKrajKlub1. miejsca2. miejsca3. miejscaRazemLata zwycięstwLata zdobycia 2 miejscLata zdobycia 3 miejsc