Daiki Itō

Daiki Itō
Ilustracja
Data i miejsce urodzenia27 grudnia 1985
Shimokawa
KlubMegmilk Snow Brand Ski Team
Wzrost173 cm[1]
Debiut w PŚ13 marca 2002 w Falun (32. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ23 stycznia 2004 w Hakubie (9. miejsce)
Pierwsze podium w PŚ6 stycznia 2005 w Bischofshofen (3. miejsce)
Pierwsze zwycięstwo w PŚ28 stycznia 2012 w Sapporo
Rekord życiowy243,0 m na Vikersundbakken w Vikersund (19 marca 2017)
Dorobek medalowy
Reprezentacja  Japonia
Igrzyska olimpijskie
brązSoczi 2014duża druż.
Mistrzostwa świata
złotoVal di Fiemme 2013norm. druż. miesz.
brązSapporo 2007duża druż.
brązLiberec 2009duża druż.
brązLahti 2017norm. druż. miesz.
brązSeefeld 2019duża druż.
Mistrzostwa świata juniorów
srebroSchonach 2002indywidualnie
Letnie Grand Prix
Gold medal with cup.svg 1. miejsce
2010

Daiki Itō (jap. 伊東大貴 Itō Daiki; ur. 27 grudnia 1985 w Shimokawie na Hokkaido)japoński skoczek narciarski, reprezentant klubu Megmilk Snow Brand Ski Team. Drużynowy brązowy medalista olimpijski (2014), na mistrzostwach świata złoty (2013) i brązowy (2017) medalista w drużynie mieszanej oraz trzykrotnie brązowy (2007, 2009 i 2019) w drużynie męskiej.

Przebieg kariery

W Pucharze Świata zadebiutował podczas konkursu w Falun, 13 marca 2002, a pierwsze punkty zdobył 23 stycznia 2004 w Hakubie. W 2005 podczas ostatniego konkursu Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen zajął 3. miejsce w konkursie Pucharu Świata. W klasyfikacji Pucharu Świata najwyższe miejsce (19.) zdobył w sezonie 2004/2005; sezon wcześniej był 32. W Pucharze Kontynentalnym w sezonie 2001/2002 był 109., w sezonie 2002/2003 zajął miejsce 79., a sezon później 23. W sezonie 2004/2005 zajął również 18. miejsce w Letnim Grand Prix. W sezonie olimpijskim 2005/2006 stanął na podium w Sapporo oraz zajął 4. miejsce w Sapporo i w Willingen. Cały sezon zakończył na 19. miejscu w klasyfikacji generalnej PŚ, notując przeciętne wyniki podczas igrzysk olimpijskich.

W 2010 zwyciężył w cyklu Letniego Grand Prix, wyprzedzając w klasyfikacji generalnej o 30 punktów Kamila Stocha, który zajął 2. miejsce i o 50 punktów Adama Małysza, który zajął 3. miejsce.

28 stycznia 2012 po raz pierwszy zwyciężył w konkursie Pucharu Świata w Sapporo po skokach na odległość 134 i 130 m[2].

Podczas mistrzostw świata w lotach rozegranych w 2012 roku w Vikersund w konkursie indywidualnym zajął 5. miejsce. W konkursie drużynowym ustanowił swój rekord życiowy wynoszący 240 m i również uplasował się na 5. pozycji.

20 stycznia 2013 w drugiej serii konkursu w Sapporo spadł z belki startowej i zsunął się w dół rozbiegu, zatrzymując się tuż przed progiem. Japończyk został zdyskwalifikowany za start przed zapaleniem się zielonego światła i nie uzyskał możliwości powtarzania skoku[3].

Skacze na nartach firmy Fischer, ma wiązania firmy Win Air i buty marki Jalas.

Igrzyska olimpijskie

Indywidualnie

2006 Włochy Turyn/Pragelato18. miejsce (K-95), 42. miejsce (K-125)
2010 Kanada Vancouver/Whistler15. miejsce (K-95), 20. miejsce (K-125)
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polana9. miejsce (K-125)
2018 Korea Południowa Pjongczang20. miejsce (K-98)

Drużynowo

2006 Włochy Turyn/Pragelato6. miejsce[a]
2010 Kanada Vancouver/Whistler5. miejsce[b]
2014 Rosja Soczi/Krasnaja Polanabrązowy medal[c]
2018 Korea Południowa Pjongczang6. miejsce[d]

Starty D. Itō na igrzyskach olimpijskich – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
18.12 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-95HS-106indywid.100,0 m96,0 m243,5 pkt23,0 pktLars Bystøl
42.18 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140indywid.112,5 m82,5 pkt194,4 pktThomas Morgenstern
6.20 lutego2006Włochy PragelatoTrampolino a MonteK-125HS-140druż.[a]121,5 m121,5 m893,1 pkt (213,4 pkt)90,9 pktAustria
15.13 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-95HS-106indywid.100,5 m100,0 m249,5 pkt27,0 pktSimon Ammann
20.20 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140indywid.117,0 m128,5 m216,9 pkt66,7 pktSimon Ammann
5.22 lutego2010Kanada WhistlerWhistler Olympic ParkK-125HS-140druż.[b]129,5 m133,5 m1007,7 pkt (252,9 pkt)100,2 pktAustria
9.15 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140indywid.137,5 m124,0 m252,5 pkt26,2 pktKamil Stoch
3.Bronze medal.svg17 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaRusskije GorkiK-125HS-140druż.[c]130,5 m132,0 m1024,9 pkt (257,3 pkt)16,2 pktNiemcy
20.10 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-98HS-109indywid.103,0 m102,0 m214,7 pkt44,6 pktAndreas Wellinger
6.19 lutego2018Korea Południowa PjongczangAlpensia Jumping ParkK-125HS-142druż.[d]126,0 m123,0 m940,5 pkt (227,4 pkt)158,0 pktNorwegia

Mistrzostwa świata

Indywidualnie

2005 Niemcy Oberstdorf36. miejsce (K-90), 31. miejsce (K-120)
2007 Japonia Sapporo29. miejsce (K-120), 20. miejsce (K-90)
2009 Czechy Liberec20. miejsce (K-90), 22. miejsce (K-120)
2011 Norwegia Oslo13. miejsce (K-95), 18. miejsce (K-120)
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzo15. miejsce (K-95), 10. miejsce (K-120)
2015 Szwecja Falun12. miejsce (K-90), 28. miejsce (K-120)
2017 Finlandia Lahti10. miejsce (K-90), 15. miejsce (K-116)
2019 Austria Seefeld/Innsbruck20. miejsce (K-120), 34. miejsce (K-99)

Drużynowo

2005 Niemcy Oberstdorf9. miejsce (K-95)[e]
2007 Japonia Sapporobrązowy medal[f]
2009 Czechy Liberecbrązowy medal[f]
2011 Norwegia Oslo5. miejsce (K-95)[g], 6. miejsce (K-120)[h]
2013 Włochy Val di Fiemme/Predazzozłoty medal (drużyna mieszana/K-95)[i], 5. miejsce (K-120)[j]
2015 Szwecja Falun4. miejsce (K-120)[k]
2017 Finlandia Lahtibrązowy medal (drużyna mieszana/K-90)[l], 7. miejsce (K-116)[m]
2019 Austria Seefeld/Innsbruckbrązowy medal (K-120)[n]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
36.19 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-106indywid.88,0 m110,5 pkt146,0 pktRok Benkovic
9.20 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-90HS-106druż.[e]83,5 m409,5 pkt (99,0 pkt)561,0 pktAustria
31.25 lutego2005Niemcy OberstdorfSchattenbergschanzeK-120HS-137indywid.122,5 m118,0 pkt195,2 pktJanne Ahonen
29.24 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134indywid.112,0 m106,0 m173,9 pkt92,2 pktSimon Ammann
3.FIS bronze medal.png25 lutego2007Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134druż.[f]117,0 m131,5 m905,9 pkt (243,3 pkt)94,3 pktAustria
20.3 marca2007Japonia SapporoMiyanomoriK-90HS-98indywid.89,5 m91,5 m227,5 pkt49,5 pktAdam Małysz
22.21 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-90HS-100indywid.95,5 m90,5 m237,5 pkt44,5 pktWolfgang Loitzl
20.27 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134indywid.123,5 m119,8 pkt21,5 pktAndreas Küttel
3.FIS bronze medal.png28 lutego2009Czechy LiberecJeštědK-120HS-134druż.[f]118,5 m123,5 m981,2 pkt (231,1 pkt)53,1 pktAustria
13.26 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106indywid.92,5 m98,0 m229,9 pkt69,3 pktThomas Morgenstern
5.27 lutego2011Norwegia OsloMidtstubakkenK-95HS-106druż.[g]100,5 m105,5 m931,1 pkt (250,7 pkt)94,4 pktAustria
18.3 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134indywid.123,0 m123,5 m236,3 pkt41,2 pktGregor Schlierenzauer
6.5 marca2011Norwegia OsloHolmenkollbakkenK-120HS-134druż.[h]123,0 m410,7 pkt (110,9 pkt)89,3 pktAustria
15.23 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106indywid.96,0 m96,5 m230,6 pkt22,0 pktAnders Bardal
1.FIS gold medal.png24 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-95HS-106druż. mix[i]100,0 m100,0 m1011,0 pkt (259,1 pkt)
10.28 lutego2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134indywid.127,5 m127,0 m276,9 pkt18,9 pktKamil Stoch
5.2 marca2013Włochy PredazzoTrampolino Dal BenK-120HS-134druż.[j]128,0 m130,5 m1099,1 pkt (283,8 pkt)36,8 pktAustria
12.21 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-90HS-100indywid.91,0 m89,0 m225,3 pkt27,4 pktRune Velta
28.26 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134indywid.119,0 m111,0 m192,1 pkt76,6 pktSeverin Freund
4.28 lutego2015Szwecja FalunLugnetK-120HS-134druż.[k]120,5 m122,5 m831,2 pkt (201,3 pkt)41,4 pktNorwegia
10.25 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100indywid.95,5 m94,5 m249,8 pkt21,0 pktStefan Kraft
3.FIS bronze medal.png26 lutego2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-100druż. mix.[l]92,5 m96,5 m979,7 pkt (254,6 pkt)55,8 pktNiemcy
15.2 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130indywid.122,0 m120,0 m248,7 pkt30,6 pktStefan Kraft
7.4 marca2017Finlandia LahtiSalpausselkäK-116HS-130druż.[m]119,0 m114,0 m922,7 pkt (247,0 pkt)181,5 pktPolska
20.23 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130indywid.119,0 m126,0 m225,7 pkt53,7 pktMarkus Eisenbichler
3.FIS bronze medal.png24 lutego2019Austria InnsbruckBergiselK-120HS-130druż.[n]117,0 m116,0 m920,2 pkt (206,4 pkt)67,3 pktNiemcy
34.1 marca2019Austria SeefeldToni-Seelos-OlympiaschanzeK-99HS-109indywid.89,5 m81,9 pkt136,4 pktDawid Kubacki

Mistrzostwa świata w lotach narciarskich

Indywidualnie

2004 Słowenia Planica20. miejsce
2008 Niemcy Oberstdorf27. miejsce
2010 Słowenia Planica20. miejsce
2012 Norwegia Vikersund5. miejsce

Drużynowo

2004 Słowenia Planica5. miejsce[o]
2008 Niemcy Oberstdorf7. miejsce[b]
2012 Norwegia Vikersund5. miejsce[p]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata w lotach – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSKonkursSkok 1Skok 2Skok 3Skok 4NotaStrataZwycięzca
20.20-21 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185indywid.182,0 m191,5 m208,0 m100,0 m614,3 pkt217,8 pktRoar Ljøkelsøy
5.22 lutego2004Słowenia PlanicaVelikankaK-185druż.[o]203,0 m196,5 m1574,5 pkt (387,9 pkt)137,3 pktNorwegia
27.22-23 lutego2008Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213indywid.187,0 m180,5 m176,0 m168,0 m650,3 pkt185,1 pktGregor Schlierenzauer
7.24 lutego2008Niemcy OberstdorfIm. Heiniego KlopferaK-185HS-213druż.[b]182,0 m174,5 m1241,2 pkt (328,8 pkt)312,1 pktAustria
20.19-20 marca2010Słowenia PlanicaLetalnicaK-185HS-215indywid.200,5 m191,5 m209,5 m197,5 m743,5 pkt192,3 pktSimon Ammann
10.24-25 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225indywid.206,0 m219,0 m[q][q]365,2 pkt43,5 pktRobert Kranjec
5.26 lutego2012Norwegia VikersundVikersundbakkenK-195HS-225druż.[p]240,0 m215,5 m1472,9 pkt (439,5 pkt)175,5 pktAustria

Mistrzostwa świata juniorów

Indywidualnie

2001 Polska Karpacz24. miejsce
2002 Niemcy Schonachsrebrny medal
2003 Szwecja Sollefteå23. miejsce

Drużynowo

2001 Polska Karpacz7. miejsce[r]
2002 Niemcy Schonach5. miejsce[s]
2003 Szwecja Sollefteå9. miejsce[t]

Starty D. Itō na mistrzostwach świata juniorów – szczegółowo

MiejsceDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KKonkursSkok 1Skok 2NotaStrataZwycięzca
7.1 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85druż.[r]79,5 m82,0 m779,0 pkt (208,5 pkt)113,0 pktFinlandia
24.3 lutego2001Polska KarpaczOrlinekK-85indywid.76,5 m80,5 m196,0 pkt50,0 pktVeli-Matti Lindström
5.24 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90druż.[s]83,5 m88,5 m766,5 pkt (212,5 pkt)186,5 pktFinlandia
2.Silver medal with cup.svg26 stycznia2002Niemcy SchonachLangenwaldschanzeK-90indywid.89,0 m98,0 m248,0 pkt7,5 pktJanne Happonen
9.6 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107druż.[t]96,0 m95,5 m728,1 pkt (178,4 pkt)217,1 pktAustria
23.8 lutego2003Szwecja SollefteåHallstabackenK-107indywid.94,0 m95,0 m173,4 pkt87,6 pktThomas Morgenstern

Puchar Świata

Daiki Itō na zawodach w Holmenkollen w Norwegii

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2001/2002niesklasyfikowany
2003/200437.
2004/200513.
2005/200619.
2006/200760.
2007/200831.
2008/200929.
2009/201016.
2010/201115.
2011/20124.
2012/201326.
2013/201421.
2014/201516.
2015/201616.
2016/201724.
2017/201863.
2018/201932.
2019/202024.
2020/202155.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaPrzypisy
1.28 stycznia2012Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134134,0 m130,0 m252,6 pkt
2.29 stycznia2012Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134127,5 m137,0 m243,7 pkt
3.4 marca2012Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-9793,0 m92,0 m245,5 pkt
4.8 marca2012Norwegia TrondheimGranåsenK-123HS-140137,5 m141,0 m295,1 pkt

Miejsca na podium

Sezon PŚ1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem
2001/2002
2003/2004
2004/200511
2005/200611
2006/2007
2007/2008
2008/2009
2009/201022
2010/2011
2011/20124329
2012/2013112
2013/201411
2014/201511
2015/2016
2016/2017
2017/2018
2018/2019
2019/2020
Suma46717

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.6 stycznia2005Austria Bischofshofenim. Paula AusserleitneraK-125HS-140127,0 m143,0 m238,9 pkt3.7,5 pktMartin Höllwarth
2.22 stycznia2006Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134137,5 m128,0 m280,9 pkt2.0,5 pktRoar Ljøkelsøy
3.20 grudnia2009Szwajcaria EngelbergGross-Titlis-SchanzeK-125HS-137134,5 m132,6 pkt3.12,2 pktSimon Ammann
4.16 stycznia2010Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134133,0 m128,0 m266,3 pkt3.5,2 pktThomas Morgenstern
5.9 grudnia2011Czechy HarrachovČerťákK-125HS-142129,0 m136,5 m245,8 pkt2.1,0 pktGregor Schlierenzauer
6.1 stycznia2012Niemcy Garmisch-PartenkirchenGroße OlympiaschanzeK-125HS-140138,5 m141,5 m269,6 pkt3.4,9 pktGregor Schlierenzauer
7.15 stycznia2012Austria Tauplitz/Bad MitterndorfKulmK-185HS-200209,0 m171,5 m363,3 pkt2.1,6 pktAnders Bardal
8.28 stycznia2012Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134134,0 m130,0 m252,6 pkt1.
9.29 stycznia2012Japonia SapporoŌkurayamaK-120HS-134127,5 m137,0 m243,7 pkt1.
10.12 lutego2012Niemcy WillingenMühlenkopfschanzeK-130HS-145149,5 m144,0 m264,4 pkt3.12,6 pktAnders Bardal
11.18 lutego2012Niemcy Oberstdorfim. Heiniego KlopferaK-185HS-213209,0 m209,5 m433,2 pkt2.10,2 pktMartin Koch
12.4 marca2012Finlandia LahtiSalpausselkäK-90HS-9793,0 m92,0 m245,5 pkt1.
13.8 marca2012Norwegia TrondheimGranåsenK-123HS-140137,5 m141,0 m295,1 pkt1.
14.12 marca2013Finlandia KuopioPuijoK-120HS-127129,0 m132,0 m257,2 pkt2.10,9 pktKamil Stoch
15.15 marca2013Norwegia TrondheimGranåsenK-124HS-140130,0 m135,5 m272,1 pkt.3.8,3 pktKamil Stoch
16.8 grudnia2013Norwegia LillehammerLysgårdsbakkenK-123HS-138132,5 m138,0 m275,7 pkt3.3,3 pktSeverin Freund
17.28 listopada2014Finlandia RukaRukatunturiK-120HS-142138,0 m137,5 m276,1 pkt2.8,0 pktSimon Ammann

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

stan po zakończeniu sezonu 2020/2021

Sezon 2001/2002
Kuopio K120Kuopio K120Titisee-Neustadt K120Titisee-Neustadt K120Villach K90Engelberg K120Engelberg K120Predazzo K120Predazzo K120Oberstdorf K115Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K120Bischofshofen K120Willingen K120Zakopane K120Zakopane K120Hakuba K120Sapporo K120Lahti K116Falun K115Trondheim K120Oslo K115punkty
-------------------48q330
Sezon 2003/2004
Ruka K120Ruka K120Trondheim K120Titisee-Neustadt K120Engelberg K125Oberstdorf K120Garmisch-Partenkirchen K115Innsbruck K120Bischofshofen K125Liberec K120Liberec K120Zakopane K120Zakopane K120Hakuba K120Sapporo K120Sapporo K120Oberstdorf K185Willingen K130Park City K120Lahti K116Kuopio K120Lillehammer K120Oslo K115punkty
-------------9181815q232332362791
Sezon 2004/2005
Ruka HS142Ruka HS142Trondheim HS131Trondheim HS131Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Willingen HS145Tauplitz HS200Tauplitz HS200Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Pragelato HS140Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS134Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
q12203810109244101136196139--333332412312101813511
Sezon 2005/2006
Ruka HS142Ruka HS142Lillehammer HS134Lillehammer HS134Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS134Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
423537382832361626392342--4341524q1220267
Sezon 2006/2007
Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS125Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Vikersund HS207Zakopane HS134Oberstdorf HS137Oberstdorf HS137Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Klingenthal HS140Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Oslo HS128Oslo HS128Planica HS215Planica HS215Planica HS215punkty
4245qq4444q4131----19303118-------26
Sezon 2007/2008
Ruka HS142Trondheim HS131Trondheim HS131Villach HS98Villach HS98Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Bischofshofen HS140Bischofshofen HS140Predazzo HS134Predazzo HS134Harrachov HS205Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Liberec HS134Liberec HS134Willingen HS145Kuopio HS127Kuopio HS127Lillehammer HS138Oslo HS128Planica HS215Planica HS215punkty
q16161613--q4434q-----1625--20264321332120133
Sezon 2008/2009
Ruka HS142Trondheim HS140Trondheim HS140Pragelato HS140Pragelato HS140Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS200Tauplitz HS200Zakopane HS134Zakopane HS134Whistler HS140Whistler HS140Sapporo HS134Willingen HS145Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Lahti HS97Kuopio HS127Lillehammer HS138Vikersund HS207Planica HS215Planica HS215punkty
4132183531q1619262218----24268747-37182020q20193
Sezon 2009/2010
Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS200Tauplitz HS200Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Oberstdorf HS213Klingenthal HS140Willingen HS145Lahti HS130Kuopio HS127Lillehammer HS138Oslo HS134punkty
945q65314241326--36-----13352423359
Sezon 2010/2011
Ruka HS142Kuopio HS127Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS137Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Harrachov HS205Harrachov HS205Sapporo HS134Sapporo HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Zakopane HS134Willingen HS145Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Planica HS215Planica HS215punkty
869198631152230---182312241838335835101315413
Sezon 2011/2012
Ruka HS142Lillehammer HS100Lillehammer HS138Harrachov HS142Harrachov HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS200Tauplitz HS200Zakopane HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Predazzo HS134Predazzo HS134Willingen HS145Oberstdorf HS213Lahti HS97Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS215Planica HS215punkty
q201421637195327542--11118321144161131
Sezon 2012/2013
Lillehammer HS100Lillehammer HS138Ruka HS142Krasnaja Polana HS106Krasnaja Polana HS106Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Vikersund HS225Vikersund HS225Harrachov HS205Harrachov HS205Klingenthal HS140Oberstdorf HS213Lahti HS130Kuopio HS127Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS215Planica HS215punkty
-------q4745353433630----2661123191217298
Sezon 2013/2014
Klingenthal HS140Ruka HS142Lillehammer HS100Lillehammer HS138Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS200Tauplitz HS200Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Willingen HS145Willingen HS145Falun HS134Lahti HS130Lahti HS130Kuopio HS127Trondheim HS140Oslo HS134Planica HS139Planica HS139punkty
401113387--16284326----51096--------335
Sezon 2014/2015
Klingenthal HS140Ruka HS142Ruka HS142Lillehammer HS138Lillehammer HS138Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS225Wisła HS134Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Willingen HS145Willingen HS145Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Kuopio HS100Trondheim HS140Oslo HS134Oslo HS134Planica HS225Planica HS225punkty
26218414----92634q222018146251118481126211523361912513
Sezon 2015/2016
Klingenthal HS140Lillehammer HS100Lillehammer HS100Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS137Engelberg HS137Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Willingen HS145Zakopane HS134Sapporo HS134Sapporo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Vikersund HS225Vikersund HS225Lahti HS130Lahti HS100Kuopio HS127Ałmaty HS140Ałmaty HS140Wisła HS134Titisee-Neustadt HS142Planica HS225Planica HS225Planica HS225punkty
122622--18452410810--5751913211020221914171814914476
Sezon 2016/2017
Ruka HS142Ruka HS142Klingenthal HS140Lillehammer HS138Lillehammer HS138Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Wisła HS134Wisła HS134Zakopane HS134Willingen HS145Oberstdorf HS225Oberstdorf HS225Sapporo HS137Sapporo HS137Pjongczang HS140Pjongczang HS109Oslo HS134Trondheim HS140Vikersund HS225Planica HS225Planica HS225punkty
131833341551923403121353326---178--417121122294
Sezon 2017/2018
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Titisee-Neustadt HS142Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS140Innsbruck HS130Bischofshofen HS140Tauplitz HS235Zakopane HS140Willingen HS145Willingen HS145Lahti HS130Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS140Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
29-----------25---------8
Sezon 2018/2019
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS135Predazzo HS135Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Oberstdorf HS235Lahti HS130Willingen HS145Willingen HS145Oslo HS134Lillehammer HS140Trondheim HS138Vikersund HS240Planica HS240Planica HS240punkty
34523244234044311215223649411826-2522271327453816q2721145
Sezon 2019/2020
Wisła HS134Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Klingenthal HS140Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Predazzo HS104Predazzo HS104Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Sapporo HS137Sapporo HS137Willingen HS145Bad Mitterndorf HS235Bad Mitterndorf HS235Râșnov HS97Râșnov HS97Lahti HS130Lahti HS130Lillehammer HS140Lillehammer HS140punkty
535113121--1851881245162020q19-----21251630285
Sezon 2020/2021
Wisła HS134Ruka HS142Ruka HS142Niżny Tagił HS134Niżny Tagił HS134Engelberg HS140Engelberg HS140Oberstdorf HS137Garmisch-Partenkirchen HS142Innsbruck HS130Bischofshofen HS142Titisee-Neustadt HS142Titisee-Neustadt HS142Zakopane HS140Lahti HS130Willingen HS147Willingen HS147Klingenthal HS140Klingenthal HS140Zakopane HS140Zakopane HS140Râșnov HS97Planica HS240Planica HS240Planica HS240punkty
41212931382445--------293739-------21
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował
1 Dyskwalifikacja w drugiej serii zawodów

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2004/20057.
2005/200623.
2006/200745.
2007/200856.
2008/200919.
2009/201013.
2010/201132.
2011/20126.
2012/201350.
2013/201414.
2014/201532.
2015/201613.
2016/201725.
2018/201921.
2019/20209.

Turniej Nordycki

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200254.
200452.
200519.
200628.
200832.
200918.
201019.

Raw Air

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201710.
201940.
202030.

Willingen Six

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201920.
202130.

Planica 7

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
201927.

Titisee-Neustadt Five

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
202016.

Puchar Świata w lotach

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2003/200415.
2004/200511.
2005/200615.
2007/200828.
2008/200935.
2010/201113.
2011/20124.
2012/201322.
2014/201510.
2015/201613.
2016/201718.
2018/201931.

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200415.
200542.
200620.
200720.
20086.
20097.
20101.
201116.
201351.
201553.
201620.
201737.
201816.
201927.
202121.

Zwycięstwa w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2Nota
1.13 sierpnia2010Francja CourchevelTremplin du PrazK-120HS-132133,5 m130,0 m256,3 pkt
2.15 sierpnia2010Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117116,0 m138,4 pkt
3.28 sierpnia2010Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131131,5 m128,5 m271,6 pkt

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych LGP chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.13 września2008Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131126,5 m118,0 m237,6 pkt2.24,9 pktSimon Ammann
2.14 września2008Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131124,5 m129,0 m255,3 pkt2.7,3 pktSimon Ammann
3.4 października2008Czechy LiberecJeštědK-120HS-134128,5 m133,5 m272,6 pkt2.1,5 pktGregor Schlierenzauer
4.16 sierpnia2009Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117111,5 m112,0 m245,7 pkt2.0,4 pktBjørn Einar Romøren
5.30 sierpnia2009Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131134,0 m127,5 m271,7 pkt2.8,0 pktRobert Kranjec
6.13 sierpnia2010Francja CourchevelTremplin du PrazK-120HS-132133,5 m130,0 m256,3 pkt1.
7.15 sierpnia2010Szwajcaria EinsiedelnAndreas Küttel-SchanzeK-105HS-117116,0 m138,4 pkt1.
8.20 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134128,0 m130,5 m267,5 pkt3.2,4 pktAdam Małysz
9.21 sierpnia2010Polska Wisłaim. Adama MałyszaK-120HS-134123,5 m129,0 m267,5 pkt2.13,1 pktKamil Stoch
10.28 sierpnia2010Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131131,5 m128,5 m271,6 pkt1.
11.1 października2011Austria HinzenbachAigner-SchanzeK-85HS-9488,5 m94,0 m245,5 pkt2.3,0 pktGregor Schlierenzauer
12.24 sierpnia2018Japonia HakubaOlimpijskaK-120HS-131125,5 m126,0 m257,5 pkt3.22,3 pktRyōyū Kobayashi

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

stan po zakończeniu LGP 2021

2004
HinterzartenCourchevelZakopanePredazzoInnsbruckHakubaHakubapunkty
15112220131513116
2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
------31929
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
--1723--843226109
2007
HinterzartenCourchevelPragelatoEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaOberhofKlingenthalpunkty
------117168107
2008
HinterzartenEinsiedelnCourchevelPragelatoZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalLiberecpunkty
------22112264
2009
HinterzartenPragelatoCourchevelEinsiedelnZakopaneZakopaneHakubaHakubaKlingenthalpunkty
935102--72-252
2010
HinterzartenCourchevelEinsiedelnWisłaWisłaHakubaHakubaLiberecKlingenthalpunkty
6113214--530
2011
WisłaSzczyrkZakopaneHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaAłmatyHinzenbachKlingenthalpunkty
------612-212164
2013
HinterzartenWisłaCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaNiżny TagiłNiżny TagiłAłmatyAłmatyKlingenthalpunkty
201042332241-----46
2015
WisłaHinterzartenCourchevelEinsiedelnHakubaHakubaCzajkowskiCzajkowskiAłmatyAłmatyHinzenbachpunkty
----523-----53
2016
Courchevel HS132Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowski HS140Czajkowski HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
----516--1411102
2017
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS132Hakuba HS131Hakuba HS131Czajkowski HS140Czajkowski HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
---1720--11q49
2018
Wisła HS134Hinterzarten HS108Einsiedeln HS117Courchevel HS135Hakuba HS131Hakuba HS131Râșnov HS97Râșnov HS97Hinzenbach HS94punkty
----34---110
2019
Wisła HS134Hinterzarten HS108Courchevel HS135Zakopane HS140Hakuba HS131Hakuba HS131Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
----56--85
2021
Wisła HS134Wisła HS134Courchevel HS135Szczuczyńsk HS99Szczuczyńsk HS99Czajkowskij HS140Hinzenbach HS94Klingenthal HS140punkty
---1485--95
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował
 dq  – dyskwalifikacja
 q  – dyskwalifikacja w kwalifikacjach

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
200635.
200910.
20103.

Puchar Kontynentalny

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2000/2001niesklasyfikowany
2001/2002109.
2002/200370.
2003/200423.

Miejsca na podium w konkursach indywidualnych Pucharu Kontynentalnego chronologicznie

Lp.DzieńRokMiejscowośćSkoczniaPunkt KHSSkok 1Skok 2NotaLok.StrataZwycięzca
1.11 stycznia2002Japonia SapporoMiyanomoriK-9091,5 m89,0 m232,0 pkt3.21,0 pktAkira Higashi
2.4 stycznia2004Słowenia PlanicaSrednija VelikankaK-90101,0 m96,0 m268,0 pkt1.

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Kontynentalnego

stan po zakończeniu sezonu 2016/2017

Sezon 2000/2001
VelenjeVelenjeVillachOberstdorfRælingenRælingenWinterbergSt MoritzInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoSapporoBrotterodeBrotterodeLauschaLauschaRamsauSchönwaldWestbyNeustadtWestbyPlanicaIron MountainIron MountainChamonixIshpemingChamonixZakopaneZakopaneVikersundVikersundHarrachovHarrachovVålerZaōZaōÖrnskoeldsvikÖrnskoeldsvikHedepunkty
----------424534---------------------------0
Sezon 2001/2002
VelenjeVelenjeVillachVillachOberstdorfRælingenRælingenCalgaryCalgaryPark CityPark CityOberhofRukaRukaLahtiLahtiSankt MoritzEngelbergInnsbruckSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenCourchevelCourchevelIshpemingIshpemingWestbyWestbyLauschaBraunlageBraunlageGallioGallioPlanicaIron MountainIron MountainSchönwaldSchönwaldZaōZaōVikersundVikersundVikersundpunkty
-------------------3927-----------------------93
Sezon 2002/2003
LahtiLahtiLiberecLiberecSankt MoritzEngelbergSeefeldBischofshofenSapporoSapporoSapporoPlanicaPlanicaTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtBraunlageBraunlageWillingenZakopaneZakopaneEisenerzEisenerzWestbyBrotterodeBrotterodeLauschaIshpemingIshpemingIshpemingRuhpoldingRuhpoldingZaōZaōStrynStrynpunkty
--------191821--------------------355--80
Sezon 2003/2004
LillehammerLillehammerSankt MoritzEngelbergSeefeldPlanicaPlanicaSapporoSapporoSapporoBischofshofenBischofshofenBraunlageBraunlageBrotterodeBrotterodeZakopaneWestbyWestbyIron MountainIron MountainKuopioKuopioVikersundVikersundpunkty
1116273297127810---------------270
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30 

 -  - zawodnik nie wystartował  dq  – dyskwalifikacja

Uwagi

  1. a b Skład zespołu: Daiki Itō, Tsuyoshi Ichinohe, Noriaki Kasai, Takanobu Okabe
  2. a b c d Skład zespołu: Daiki Itō, Taku Takeuchi, Shōhei Tochimoto, Noriaki Kasai
  3. a b Skład zespołu: Reruhi Shimizu, Taku Takeuchi, Daiki Itō, Noriaki Kasai
  4. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Daiki Itō, Noriaki Kasai, Ryōyū Kobayashi
  5. a b Skład zespołu: Daiki Itō, Takanobu Okabe, Akira Higashi i Noriaki Kasai
  6. a b c d Skład zespołu: Shōhei Tochimoto, Takanobu Okabe, Daiki Itō i Noriaki Kasai
  7. a b Skład zespołu: Fumihisa Yumoto, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai i Daiki Itō
  8. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Fumihisa Yumoto, Noriaki Kasai i Daiki Itō
  9. a b Skład zespołu: Yūki Itō, Daiki Itō, Sara Takanashi, Taku Takeuchi
  10. a b Skład zespołu: Reruhi Shimizu, Noriaki Kasai, Daiki Itō, Taku Takeuchi
  11. a b Skład zespołu: Junshirō Kobayashi, Daiki Itō, Taku Takeuchi, Noriaki Kasai
  12. a b Skład zespołu: Sara Takanashi, Taku Takeuchi, Yūki Itō, Daiki Itō
  13. a b Skład zespołu: Taku Takeuchi, Ryōyū Kobayashi, Noriaki Kasai, Daiki Itō
  14. a b Skład zespołu: Yukiya Satō, Daiki Itō, Junshirō Kobayashi, Ryōyū Kobayashi
  15. a b Skład zespołu: Akira Higashi, Daiki Itō, Hideharu Miyahira i Noriaki Kasai
  16. a b Yūta Watase, Shōhei Tochimoto, Taku Takeuchi, Daiki Itō
  17. a b Seria konkursowa została odwołana.
  18. a b Skład zespołu: Takayuki Kiryū, Daijirō Higuchi, Takashi Sawara i Daiki Itō
  19. a b Skład zespołu: Shūsaku Hosoyama, Takashi Sawara, Daijirō Higuchi i Daiki Itō
  20. a b Skład zespołu: Hiroshi Yoshinari, Kenta Yamamoto, Tsubasa Chōnan i Daiki Itō

Przypisy

  1. 伊東 大貴(いとう だいき) (jap.). meg-snow.com. [dostęp 2019-01-24].
  2. Wyniki Pucharu Świata, z dnia 2012-01-29 w Sapporo (HS134), Japonia (pol.). skijumping.pl. [dostęp 2012-01-29].
  3. Andrzej Mysiak: Skoki Narciarskie - PŚ Sapporo: Matura wygrywa kuriozalny konkurs. skokinarciarskie.pl, 2013-01-20. [dostęp 2013-01-21].

Bibliografia

Media użyte na tej stronie

Gold medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Złoty medal z pucharem.
Bronze medal.svg
Autor: unknown, Licencja: CC BY-SA 2.5
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
FIS bronze medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Brązowy medal FIS
FIS gold medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Złoty medal FIS
Silver medal with cup.svg
Autor: Michał460, Licencja: CC BY-SA 3.0
Srebrny medal z pucharem.
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Japan (bordered).svg
Flag of Japan (bordered, unrounded corners)
Flag of Slovenia (bordered).svg
Łatwo można dodać ramkę naokoło tej grafiki
Flag of Canada (bordered).svg
Flag of Canada with a black border
Olympic flag.svg
Olympic Movement flag

Proportions 2:3, created 1913, adopted 1914, first used 1920.

Ito Daiki.jpg
Autor: Alexander Nilssen, Licencja: CC BY-SA 2.0
Daiki Ito at World Cup in Holmenkollen, Norway
Daiki Ito (2011).jpg
Autor: Sławek, Licencja: CC BY-SA 2.0
Ito Daiki