2021 Włochy U-201(0)
W sumie:5(0)
  1. Aktualne na: 25 września 2021.
  2. Aktualne na: 11 września 2021.

Daniel Maldini (ur. 11 października 2001 w Mediolanie) – włoski piłkarz występujący na pozycji pomocnika. Aktualnie piłkarz Milanu, którego też klubu jest wychowankiem. Młodzieżowy reprezentant Włoch.

Swoją przygodę z seniorską piłką rozpoczął od sezonu 2019/20, został wówczas przesunięty do seniorskiej kadry Milanu. Pierwszy raz w kadrze meczowej znalazł się 23 listopada 2019[1] na mecz domowy przeciwko Napoli. Finalnie nie pojawił się na boisku w trakcie tego spotkania. Swój debiut w dorosłej drużynie Milanu zaliczył 2 lutego 2020 w spotkaniu z Hellasem Verona, wchodząc w 90. minucie meczu za Samuela Castillejo[2].

15 września 2021, zaliczył swój debiut w rozgrywkach Ligi Mistrzów, w meczu przeciwko Liverpoolowi wszedł w 83. minucie zastępując Ante Rebicia. Milan przegrał te spotkanie 3:2[3].

Debiutancką bramkę w Serie A zdobył 25 września 2021 w meczu przeciwko Spezii Calcio. Gol został zdobyty głową po dośrodkowaniu Pierre Kalulu w 48. minucie spotkania.

Swój debiut w młodzieżowej reprezentacji Włoch U-18 zaliczył 22 marca 2019 roku w meczu towarzyskim przeciwko rówieśnikom z Holandii[4]. W późniejszym czasie zaliczył również występy w zespołach U-19 oraz U-20. Swoje debiuty w tych drużynach zaliczył odpowiednio: 14 sierpnia 2019 w meczu przeciwko Słowenii oraz 2 września 2021 w spotkaniu przeciwko Polsce[5].

Życie prywatne

Jest synem Paolo Maldiniego – byłego piłkarza oraz wychowanka Milanu, oraz Adriany Fossa – modelki pochodzenia wenezuelskiego. Dzięki pochodzeniu matki jest uprawniony do gry w reprezentacji Wenezueli[6]. Jego brat, Christian również jest piłkarzem, aktualnie występuje w drużynie Pro Sesto. Jego dziadkiem był Cesare Maldini, również były piłkarz i trener Milanu.

1. Daniel Maldini - Szczegółowe podsumowanie występów, www.transfermarkt.pl [dostęp 2021-09-15] (pol.).
  2. AC Milan - Hellas Verona, 2 lut 2020 - Serie A, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2021-09-15].
  3. FC Liverpool - AC Milan, 15 wrz 2021 - Liga Mistrzów UEFA, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2021-09-27].
  4. Holandia U18 - Włochy U18, 22 mar 2019 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2021-09-15].
  5. Polska U20 - Włochy U20, 2 wrz 2021 - Mecze towarzyskie, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2021-09-15].
  6. Who is Daniel Maldini? AC Milan's new teen star out to maintain his family's legend | Goal.com, www.goal.com [dostęp 2021-09-15].