Dorobek medalowy
Mistrzostwa świata juniorów
srebroStryn 2004drużynowo
brązZakopane 2008drużynowo

Dawid Kowal (ur. 17 grudnia 1988 w Zakopanem) – polski skoczek narciarski, zawodnik klubu Start Krokiew Zakopane. Syn byłego skoczka narciarskiego, mistrza Polski, Jana Kowala.

Dawid Kowal zaczął skakać w wieku 9 lat. Pierwszym jego sukcesem było zajęcie 6. miejsca podczas mistrzostw Polski na dużej skoczni pod koniec 2003 w Zakopanem. Nieco ponad miesiąc później stanął na podium mistrzostw na skoczni normalnej w Karpaczu. Zajął 3. lokatę[1].

Został powołany przez Heinza Kuttina na mistrzostwach świata juniorów w Stryn, gdzie indywidualnie był 25., a z drużyną zdobył tytuł wicemistrzowski.

Po powrocie z mistrzostw zwyciężył w kategorii juniorów młodszych mistrzostwa TZN. Kilka dni później wygrał w swojej kategorii zawody ogólnopolskiej olimpiady młodzieży w Wiśle-Łabajowie.

Po raz ostatni w międzynarodowych zawodach wystąpił w lutym 2011 (były to zawody Pucharu Kontynentalnego w Zakopanem, gdzie zajął 65. i 67. miejsce), po czym zakończył karierę.