Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2021/2022
| |||
Data | 13 listopada 2021 – 27 lutego 2022 | ||
---|---|---|---|
Miejsce rozpoczęcia | |||
Miejsce zakończenia | |||
Organizator | |||
Zwycięzcy | |||
Generalna | Ilja Poroszkin |
Eastern Europe Cup w biegach narciarskich 2021/2022 to kolejna edycja tego cyklu zawodów. Rywalizacja rozpoczęła się 13 listopada 2021 roku w kazachskim Szczuczyńsku, a zakończyła się 27 lutego 2022 roku w rosyjskiej Tiumieni.
Obrończynią tytułu wśród kobiet była Rosjanka Lilija Wasiljewa, a wśród mężczyzn jej rodak Andriej Łarkow.
Kalendarz i wyniki
Kobiety
Lp | Data | Miejscowość | Dystans | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 13 listopada 2021 | Szczuczyńsk | Sprint s. klasycznym (1.2 km) | Natalja Mekrjukowa | Darja Rogozina | Jekatierina Smirnowa |
2. | 14 listopada 2021 | 5 km s. klasycznym | Natalja Mekrjukowa | Jekatierina Smirnowa | Ksenija Szałygina | |
3. | 15 listopada 2021 | 10 km s. dowolnym | Jekatierina Smirnowa | Ksenija Szałygina | Natalja Mekrjukowa | |
4. | 27 listopada 2021 | Wierszyna Tioi | Sprint s. klasycznym (1.5 km) | Alesia Ruszencewa | Natalja Matwiejewa | Jewgienija Rudomietowa |
5. | 28 listopada 2021 | 10 km s. dowolnym | Jewgienija Krupicka | Olga Żołudiewa | Jelizawieta Szałaboda | |
6. | 30 listopada 2021 | Sprint s. dowolnym (1.5 km) | Jekatierina Smirnowa | Jelizawieta Bekiszewa | Jelizawieta Szałaboda | |
7. | 1 grudnia 2021 | 10 km s. klasycznym | Darja Niepriajewa | Alisa Żambałowa | Marija Guszczina | |
8. | 18 grudnia 2021 | Kirowo-Czepieck | Sprint s. dowolnym (1.7 km) | Olga Kuczeruk | Natalja Matwiejewa | Marija Dawidjenkowa |
9. | 19 grudnia 2021 | 10 km s. dowolnym | Jekatierina Smirnowa | Olga Kuczeruk | Alisa Żambałowa | |
10. | 21 grudnia 2021 | 15 km s. klasycznym | Jekatierina Smirnowa | Alisa Żambałowa | Marija Guszczina | |
11. | 4 stycznia 2022 | Mińsk-Raubiczy | Sprint s. dowolnym (1.7 km) | Anastasija Kiriłłowa | Alisa Żambałowa | Hanna Karaliowa |
12. | 5 stycznia 2022 | 5 km s. klasycznym | Anastasija Kiriłłowa | Alisa Żambałowa | Darja Rogozina | |
13. | 7 stycznia 2022 | 15 km s. dowolnym (start masowy) | Hanna Karaliowa | Alisa Żambałowa | Darja Rogozina | |
14. | 11 lutego 2022 | Krasnogorsk | 10 km s. dowolnym | Jekatierina Smirnowa | Alisa Żambałowa | Anastasija Docenko |
15. | 13 lutego 2022 | Sprint s. klasycznym (1.4 km) | Diana Sobolewa | Anastasija Docenko | Marija Dawidjenkowa | |
16. | 23 lutego 2022 | Tiumeń | 10 km s. dowolnym | Jekatierina Smirnowa | Alija Iksanowa | Alisa Żambałowa |
17. | 24 lutego 2022 | Sprint s. klasycznym (1.7 km) | Anastasija Docenko | Diana Sobolewa | Alisa Żambałowa | |
18. | 27 lutego 2022 | 15 km (bieg łączony) | Alisa Żambałowa | Swietłana Zaborska | Alija Iksanowa |
Mężczyźni
Lp | Data | Miejscowość | Dystans | 1. miejsce | 2. miejsce | 3. miejsce |
---|---|---|---|---|---|---|
1. | 13 listopada 2021 | Szczuczyńsk | Sprint s. klasycznym (1.2 km) | Andriej Kuzniecow | Andriej Parfionow | Andriej Krasnow |
2. | 14 listopada 2021 | 10 km s. klasycznym | Andriej Kuzniecow | Siergiej Wołkow | Andriej Krasnow | |
3. | 15 listopada 2021 | 15 km s. dowolnym | Siergiej Wołkow | Andriej Krasnow | Andriej Kuzniecow | |
4. | 27 listopada 2021 | Wierszyna Tioi | Sprint s. klasycznym (1.7 km) | Andriej Kuzniecow | Władisław Wieczkanow | Aleksiej Wicenko |
5. | 28 listopada 2021 | 15 km s. dowolnym | Ilja Poroszkin | Aleksandr Iwszin | Kiriłł Kiliwniuk | |
6. | 30 listopada 2021 | Sprint s. dowolnym (1.7 km) | Fiodor Nazarow | Iwan Bezmaternych | Ilja Poroszkin | |
7. | 1 grudnia 2021 | 15 km s. klasycznym | Ilja Poroszkin | Władimir Frołow | Aleksandr Iwszin | |
8. | 18 grudnia 2021 | Kirowo-Czepieck | Sprint s. dowolnym (1.7 km) | Siergiej Ardaszew | Siergiej Wołkow | Andriej Parfionow |
9. | 19 grudnia 2021 | 15 km s. dowolnym | Andriej Łarkow | Ilja Poroszkin | Artem Nikołajew Siergiej Wołkow | |
10. | 21 grudnia 2021 | 30 km s. klasycznym | Andriej Łarkow | Ilja Poroszkin | Aleksiej Wicenko | |
11. | 4 stycznia 2022 | Mińsk-Raubiczy | Sprint s. dowolnym (1.7 km) | Siergiej Ardaszew | Fiodor Nazarow | Andriej Łarkow |
12. | 5 stycznia 2022 | 10 km s. klasycznym | Ilja Poroszkin | Andriej Łarkow | Siergiej Ardaszew | |
13. | 7 stycznia 2022 | 30 km s. dowolnym (start masowy) | Andriej Łarkow | Artem Nikołajew | Władisław Wieczkanow | |
14. | 11 lutego 2022 | Krasnogorsk | 15 km s. dowolnym | Ilja Poroszkin | Aleksiej Wicenko | Andriej Kuzniecow |
15. | 13 lutego 2022 | Sprint s. klasycznym (1.4 km) | Aleksiej Wicenko | Andriej Parfionow | Andriej Kuzniecow | |
16. | 23 lutego 2022 | Tiumeń | 15 km s. dowolnym | Aleksiej Wicenko | Anton Timaszow | Aleksiej Szemiakin |
17. | 24 lutego 2022 | Sprint s. klasycznym (1.7 km) | Andriej Parfionow | Jermił Wokujew | Anton Timaszow | |
18. | 27 lutego 2022 | 30 km (bieg łączony) | Anton Timaszow | Aleksiej Szemiakin | Aleksandr Grebienko |
Klasyfikacje
|
|
Bibliografia
- Wyniki zawodów (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2021-11-27].
- Klasyfikacje (ang.). fis-ski.com. [dostęp 2021-11-27].
Media użyte na tej stronie
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.
Autor: https://phabricator.wikimedia.org/diffusion/GOJU/browse/master/AUTHORS.txt, Licencja: MIT
An icon from the OOjs UI MediaWiki lib.