W sumie:120(31)
2014–2015 Dania U-216(1)
  1. Aktualne na: 14 marca 2020.
  2. Aktualne na: 8 sierpnia 2019.

Emil Berggreen (ur. 10 maja 1993 w Helsingør) – duński piłkarz pochodzenia chorwackiego grający na pozycji napastnika w FC Twente.

Życiorys

W czasach juniorskich trenował we Frem Hellebæk, BK Søllerød-Vedbæk i FC Nordsjælland. W latach 2012–2014 był piłkarzem Brønshøj BK, po czym odszedł do Hobro IK. W rozgrywkach Superligaen zadebiutował 20 lipca 2014 w wygranym 2:1 meczu z Odense Boldklub[1]. 2 lutego 2015 został za 150 tysięcy euro piłkarzem niemieckiego Eintrachtu Brunszwik[2]. W 2. Bundeslidze zagrał po raz pierwszy 8 lutego 2015 w przegranym 0:2 spotkaniu z 1. FC Kaiserslautern[1]. 31 stycznia 2016 odszedł za 2,5 miliona euro do pierwszoligowego 1. FSV Mainz 05[2]. 28 lipca 2016 zerwał więzadła krzyżowe w kolanie, przez co był niezdolny do gry przez ponad rok[3]. W Bundeslidze zadebiutował 25 listopada 2017 w przegranym 1:2 meczu z SC Freiburg[1]. Do gry wszedł w 79. minucie, zmieniając rodaka Viktora Fischera, a w 90. minucie zdobył gola po asyście Daniela Brosinskiego[4]. 17 lipca 2019 odszedł za zasadzie wolnego transferu do holenderskiego FC Twente[2].

1. a b c Emil Berggreen, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–debiuty) [online] [dostęp 2018-09-13].
  2. a b c Emil Berggreen, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–transfery) [online] [dostęp 2018-09-13].
  3. Emil Berggreen, [w:] baza Transfermarkt (zawodnicy–urazy) [online] [dostęp 2018-09-13].
  4. SC Freiburg - 1.FSV Mainz 05, 25 lis 2017 - 1. Bundesliga, [w:] baza Transfermarkt (protokoły meczowe) [online] [dostęp 2018-09-13].