W sumie:79(2)
2012– Kamerun14(1)
  1. Aktualne na: 12 października 2018.
  2. Aktualne na: 12 października 2018.

Fabrice Olinga Essono (ur. 12 maja 1996 w Duali) – kameruński piłkarz grający na pozycji napastnika. Od 2015 roku jest zawodnikiem klubu Royal Mouscron-Péruwelz.

Swoją karierę piłkarską Olinga rozpoczął w szkółce piłkarskiej Samuela Eto’o w Kamerunie. W 2009 roku wyjechał do Hiszpanii i podjął treningi w juniorach RCD Mallorca. W 2011 roku został zawodnikiem Málagi CF. W 2012 roku zdobył z drużyną juniorów Copa del Rey Juvenil de Fútbol. Latem 2012 został włączony do kadry pierwszego zespołu Málagi. 18 sierpnia 2012 zadebiutował w Primera División w wygranym 1:0 wyjazdowym meczu z Celtą Vigo. W 60. minucie tego meczu zmienił Sebastiána Fernándeza, a w 85. minucie strzelił zwycięskiego gola. Stał się tym samym najmłodszym strzelcem gola w historii Primera División (miał wówczas 16 lat i 98 dni), bijąc rekord Ikera Muniaina o 98 dni.

W styczniu 2014 Olinga przeszedł do Apollonu Limassol, a następnie został stamtąd wypożyczony do SV Zulte Waregem. W lutym został graczem Sampdorii, która wypożyczyła go do Viitorulu Konstanca, w którym nie zdołał zaliczyć debiutu. Latem 2015 przeszedł do Royalu Mouscron-Péruwelz, który rok później zmienił nazwę na Royal Excel Mouscron.