Faces of War: Oblicza wojny

Faces of War: Oblicza wojny
Faces of War
ProducentBest Way, 1C
WydawcaUbisoft
DystrybutorPOL: Cenega Poland
Data wydaniaŚwiat: 8 września 2006
POL: 22 września 2006
Gatunekstrategiczna gra czasu rzeczywistego
Tryby grygra jednoosobowa, gra wieloosobowa
Kategorie wiekoweESRB: Mature
PEGI: 16
Wymagania sprzętowe
PlatformaWindows 2000 / XP
NośnikiDVD (1)
Wymagania

procesor Pentium 4 3 GHz lub podobny, 1 GB RAM, karta graficzna 64 MB RAM obsługująca DirectX 9.0c

Kontroleryklawiatura, mysz

Faces of War: Oblicza wojny (Faces of War, w Rosji Outfront 2) – komputerowa strategiczna gra czasu rzeczywistego w realiach II wojny światowej, wyprodukowana przez Best Way i wydana w 2006 przez Ubisoft. Jest to nieoficjalna kontynuacja gier Soldiers: Ludzie Honoru i Outfront: Na tyłach wroga, w której gracz kieruje małą grupą żołnierzy podzieloną na oddziały.

Kampania

W grze zaimplementowano kampanię jednoosobową, w której można walczyć po stronie Niemców hitlerowskich (na polach walk w Nijmegen i Ardenach), aliantów (walki m.in. na plaży Omaha, pod Falaise, o wyspę Walcheren i Saint-Lambert) i Sowietów (bitwy m.in. o Lublin, twierdzę Głogów i Reichstag). Misje mają charakter zręcznościowy lub taktyczny (w zależności od wybranego trybu). W większości misji towarzyszą graczowi kierowani przez komputer sojusznicy. Kampania zawiera trzyczęściowy samouczek.

Rozgrywka

Gracz kieruje zazwyczaj jednym bądź kilkoma oddziałami. Oddział może się składać z maksymalnie 8 żołnierzy bądź sprzętu przez nich kierowanego. Żołnierze gracza nie mają nieskończonej amunicji, dlatego trzeba ją odnajdywać przy zabitych wrogach. Można przy nich znaleźć także granaty i bandaże. Wojacy mają ograniczoną energię życiową (odnawianą poprzez bandażowanie) i kondycję (traconą wskutek biegu i odnawianą poprzez odpoczynek).

Sprzęt

Do dyspozycji gracza oddano ciężarówki, punktowe karabiny maszynowe, działa artyleryjskie i przeciwpancerne oraz czołgi i inne pojazdy pancerne. Wszystkie sprzęty trzeba w razie uszkodzenia naprawiać, by nadawały się do dalszego użytku, pojazdy są poza tym napędzane paliwem, w razie którego braku należy "pożyczyć" zapasy z innego pojazdu za pomocą kanistra bądź beczki, które różnią się od siebie pojemnością.

Tryb bezpośredniej kontroli

Oprócz domyślnego trybu RTS podobnego do innych gier z gatunku można włączyć tryb bezpośredniej kontroli, który służy do precyzyjniejszego kierowania i strzelania dowodzącym oddziału za pomocą myszy (celowanie i strzał) oraz klawiatury (poruszanie się/jazda bądź inne czynności za pomocą skrótów). Pozbawiony jest udogodnień w rodzaju przeszukiwania przedmiotów bądź postaci, wchodzenia i wychodzenia z pojazdów itp. (pojazdami bądź sprzętami też można kierować).

Osłony

Wojacy gracza mogą chować się za osłonami, unikając strzałów wroga. Poza tym potrafią zmieniać pozycję, z której strzelają, na stojącą, kucającą i leżącą.

Linki zewnętrzne