Fame MMA

Fame MMA S.A.
Logo
Państwo

 Polska

Siedziba

Swarzędz

Adres

ul. Dworcowa 4B/3

Data założenia

22 maja 2018

Forma prawna

spółka akcyjna

Prezes

Rafał Pasternak

Przewodniczący rady nadzorczej

Wojciech Gola

Udziałowcy

Krzysztof Rozpara 30% Rafał Pasternak 30% Michał Baron 20% Wojciech Gola 20%

Nr KRS

0000883491

Dane finansowe
Kapitał zakładowy

400 000 zł

brak współrzędnych
Strona internetowa

Fame MMApolska federacja organizująca gale typu freak show fight(ang.) z siedzibą w Swarzędzu (k. Poznania). Pojedynki toczone są głównie na zasadach MMA, choć odbywają się także w innych dyscyplinach sportu walki, podczas których walczą celebryci, youtuberzy, raperzy, influencerzy czy inne znane osoby ze świata mediów[1].

Federacja posiada łącznie czterech właścicieli – Wojciecha Golę, Michała „Boxdela” Barona, Krzysztofa Rozparę oraz Rafała Pasternaka[2]. 20 listopada 2021 Krzysztof Rozpara zapowiedział publiczną emisję akcji[3]. Głównym prowadzącym i konferansjerem gal w latach 2018–2021 był Arkadiusz „Pan” Pawłowski, któremu podczas dwóch pierwszych gal towarzyszył piosenkarz znany pod pseudonimem „Chwytak”[4]. Od gali Fame 8 część obowiązków "Pana" Pawłowskiego przejął Michał Rogoziński, a nowym konferansjerem od lutego 2021 został Hubert Mściwujewski. 20 lutego 2022 do przedsięwzięcia dołączył Sylwester Wardęga i wspólnie z Hubertem Mściwujewskim poprowadził konferencje przed edycją Fame 13. Federacja dywersyfikuje swój biznes, wprowadzając między innymi na rynek wafelki Fame MMA[5].

Historia

Dawne logo Fame MMA

Gale Fame MMA

Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik

Pierwsza edycja Fame MMA odbyła się 30 czerwca 2018 w Hali Widowskowo – Sportowej w Koszalinie. Main eventem gali było starcie o pas kategorii ciężkiej pomiędzy jednym z włodarzy federacji, Michałem „Boxdelem” Baronem oraz streamerem Jakubem „Guzikiem” Szymańskim. Pojedynek zwyciężył Boxdel już w pierwszej rundzie, pokonując Guzika przez TKO i tym samym zdobywając pierwszy historyczny pas mistrzowski. Co-main eventem gali był pojedynek bokserski, w którym wzięli udział Adrian „Polak” Polański oraz Daniel „Magical” Zwierzyński. Batalię po trzech rundach wygrał Polak. Niecodziennym widokiem dla fanów była walka rycerska, w której Krzysztof Olczak pokonał decyzją sędziego (29-23) Piotra Celeja[6].

Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical

Gala Fame MMA 2 odbyła się 13 października 2018 w Hali Arena w Poznaniu. W main evencie youtuber Marcin „Rafonix” Krasucki pokonał streamera Daniela „Magicala” Zwierzyńskiego. Z kolei w co-main evencie pas Fame MMA w wadze półśredniej zdobył Dawid Malczyński, który pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego[7]. Była to jedyna walka, w której decyzję musieli podejmować sędziowie. Większość pojedynków kończyła się bowiem przez TKO w pierwszej rundzie[8]. Ciekawą walką było nietypowe dla MMA starcie dwóch na dwóch – 2 vs. 2, w której bliźniacy Piotr i Paweł Tyburscy pokonali bliźniaków Piotra i Pawła Kluk.

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside

Walki w ramach Fame MMA 3 odbywały się 30 marca 2019 w Łódzkiej Atlas Arenie. W walce wieczoru Szymon „IsAmU” Kasprzyk pokonał Daniela „DeeJayaPallasida” Pawlaka[9]. Pas wagi półśredniej obronił Dawid Malczyński w starciu z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Pierwszą w historii Fame MMA walką kobiet był pojedynek Marty „Linkimaster” Linkiewicz z Moniką „Esmeraldą” Godlewską. Zwyciężyła ta pierwsza[10]. Aż 5 walk musiało się zakończyć decyzją sędziów. Fame MMA 3 było pierwszą galą, podczas której odbyło się dziewięć starć pomiędzy zawodnikami, zamiast standardowych ośmiu.

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti

Fame MMA 4 odbyło się 22 czerwca 2019 w Hali Sportowej Częstochowa. W walce wieczoru znalazła się walka kobiet. Znana z występu na z poprzedniej gali, Marta „Linkimaster” Linkiewicz zmierzyła się z piosenkarką Anielą „Lil Masti” Bogusz, znaną wcześniej jako Sexmasterka. Walkę zwyciężyła ta druga, zdobywając inauguracyjny pas mistrzowski kobiet. Na gali zawalczył również jeden z włodarzy Fame MMA – Michał „Boxdel” Baron. Przegrał on z raperem Jakubem „Kubańczykiem” Flasem. Na karcie walk znalazł się również pojedynek youtubera Adriana „Medusy” Salamona z Piotrem „Knaziem” Knasiem, znanym także jako „Klaun z Koszalina”. Walkę wygrał popularny „Medusa” przez poddanie rywala tzw. balachą w drugiej rundzie. Największym konfliktem gali było starcie Adriana „Polaka” Polańskiego z Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem. Batalię wygrał Adrian „Polak” Polański jednogłośną decyzją sędziów[11].


Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman

Piąta gala odbyła się 26 października 2019 w Gdańsko-Sopockiej Ergo Arenie i była zapowiadana jako „Największe wydarzenie widowiskowo-sportowe w Polsce w 2019 roku”. W walce wieczoru znaleźli się raper Piotr „Bonus BGC” Witczak oraz polski bokser wagi ciężkiej Marcin „El Testosteron” Najman. Pojedynek ten wygrał przed czasem „El Testosteron”. Najbardziej medialnym oraz oczekiwanym przez fanów starciem była walka zapowiadana jako „Super Freak Fight” – czyli starcie karła znanego z Ekipy youtubera Friza – Mateusza „Mini Majka” Krzyżanowskiego oraz youtubera Marka „Lorda Kruszwila” Kruszela. Pojedynek zwyciężył w pierwszej rundzie przez TKO popularny „Lord Kruszwil”. Podczas gali miały miejsce dwa pojedynki o pasy mistrzowskie. Dawid Malczyński drugi raz obronił pas wagi półśredniej w walce z Tomaszem Olejnikiem. Natomiast brat Dawida – Marcin Malczyński zdobył inauguracyjny pas wagi średniej, pokonując w co-main evencie znanego z występu na gali Fame MMA 2 Marka „AdBustera” Hoffmanna. Najpiękniejszy nokaut w historii Fame MMA może zanotować Kamil „Hassi” Hassan na zawodniku z Ukrainy, Olehu „Olegu” Riashentsevie[12].

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster

Arkadiusz Tańcula w wywiadzie w oktagonie po walce na gali Fame MMA 6

Kolejna edycja, czyli Fame MMA 6 odbyła się 28 marca 2020. Początkowo miała odbyć się w Hali Sportowej Częstochowa, jednak jej lokalizacja została zmieniona na wytwórnię filmową Alvernia Studios we wsi Nieporaz, w związku z pandemią koronawirusa w Polsce. Również z tego powodu wydarzenie odbyło się bez udziału publiczności. W walce wieczoru zobaczyliśmy znaną z występu na trzeciej oraz czwartej gali Martę „Linkimaster” Linkiewicz, z debiutującą w MMA, Kamilą „Zusje” Smogulecką, znaną także jako „#twoja siostra”. Na pełnym dystansie trzech rund zwyciężyła bardziej doświadczona „Linkimaster”. Podczas co-main eventu ujrzeliśmy starcie jednego z włodarzy Fame MMA, Wojciecha Goli, z youtuberem oraz influencerem Marcinem „Rafonixem” Krasuckim. Walkę wygrał WG. Batalia polskiego pięściarza Marcina „El Testosterona” Najmana z kulturystą Piotrem „Bestią” Piechowiakiem zakończyła się sensacyjnym zwycięstwem Bestii z Sulechowa. Na gali doszło też do rozwiązania wielu konfliktów między zawodnikami[13].

Fame MMA 7: Popek vs. Stifler

Fame MMA 7 odbyło się 5 września 2020 w hotelu DoubleTree by Hilton w Łodzi. W main evencie rękawice skrzyżowali celebryta Damian „Stifler” Zduńczyk oraz znany z walk w federacji KSW, raper Paweł „Popek Monster” Mikołajuw, który zwyciężył tę walkę przed czasem. Co-main eventem był rewanż z gali Fame MMA 4, pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim oraz Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem, który zakończył się kontrowersyjną dyskwalifikacją tego drugiego. Mistrz kategorii półśredniej Dawid Malczyński pokonał Wojciecha Golę. Na szali nie było jednak pasa mistrzowskiego. W karcie walk znalazło się aż 10 pojedynków, co z czasem stało się nowym standardem w Fame MMA[14].

Logo Fame bez słowa „MMA”

Fame 8: Dubiel vs. Blonsky

Ósma gala Fame MMA odbyła się 21 listopada 2020 ponownie w Łodzi. Od tego wydarzenia słowo „MMA” zostało usunięte z tytułów kolejnych gal, prawdopodobnie zostało to spowodowane przez dodatkowe pojedynki w różnych dyscyplinach sportu walki (np. kickboxingu czy boksie). W walce wieczoru z udziałem dwóch youtuberów, Kacper „Blonsky” Błoński pokonał Marcina Dubiela. Co-main event w formule bokserskiej z udziałem Kasjusza „Don Kasjo” Życińskiego oraz Marcina „El Testosteron” Najmana zakończył się dyskwalifikacją tego drugiego. Podczas wydarzenia mogliśmy również oglądać walkę dwóch raperów – Filipa „Filipka” Marcinka oraz Michała „Soboty” Sobolewskiego, która zakończyła się zwycięstwem „Filipka”. W walce kobiet pomiędzy Kamilą „Zusje” Smogulecką, a Dagmarą Szewczyk, to ta pierwsza zwyciężyła poprzez ciosy pięściami w parterze[15].

Fame 9: Let’s Play

Wydarzenie „Fame 9: Let’s Play” odbyło się 6 marca 2021 w DoubleTree by Hilton Hotel Łódź. Walka wieczoru odbyła się w formule bokserskiej, w której wystąpili raperzy, m.in. Patryk „Kizo” Woziński oraz Gabrielem „Arabem” Al-Sulwim. Starcie po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów zwyciężył „Arab”, który częściej trafiał rywala. Drugą walką wieczoru gali był pojedynek pomiędzy znanymi youtuberami, Sylwestrem Wardęgą, oraz znanym z poprzedniej gali Kacprem „Blonskym” Błońskim. Walka skończyła się w pierwszej rundzie zwycięstwem Kacpra Błońskiego przez duszenie zza pleców. Mistrzowskie starcie o pas w wadze średniej zwyciężył raper Jakub „Kubańczyk” Flas, który wygrał pojedynek przez TKO w pierwszej rundzie, nokautując ówczesnego mistrza Marcina Malczyńskiego niskimi kopnięciami. Kolejnym zestawieniem był pojedynek pomiędzy członkiem ekipy Warszawskich Koksów, Pawłem „Ponczkiem” Sikorą oraz dziennikarzem Fame NEWS, Patrykiem „paTrykosem” Domke. Walkę zwyciężył ten pierwszy, który pokonał rywala jednogłośnie na punkty[16].

Fame 10: Don Kasjo vs. Parke

Dziesiąta jubileuszowa gala odbyła się 15 maja 2021 po raz czwarty w tym samym miejscu. W pierwszej walce pomiędzy Dawidem „Ambro” Ambroziakiem oraz Piotrem „Miejskim Drwalem” Szczurkiem zwyciężył Miejski Drwal, który w każdej z trzech rund obalał rywala i zajmował pozycję dominującą, po czym wywalczył sobie zwycięstwo jednogłośną decyzją sędziowską. Drugi pojedynek pomiędzy uczestnikami Top Model, Michałem Gałą oraz Mikołajem Śmieszkiem zwyciężył ten pierwszy, który czując zagrożenie w stójce obalał Mikołaja Śmieszka, czym po trzech rundach zapewnił sobie wygraną. W następnym starciu zwycięstwo nad Łukaszem Lupą odnotował Gabirel „Arab” Al-Sulwi, pokonując rywala w podobny sposób jak Miejski Drwal. W czwartym pojedynku gali kontrowersyjny Amadeusz „Ferrari” Roślik znokautował w drugiej rundzie ciosami w parterze Mateusza „Haribo” Gąsiewskiego, po niełatwej walce. Kolejnym pojedynkiem było rewanżowe starcie pomiędzy Alanem „Alanikiem” Kwiecińskim oraz Piotrem Pająkiem. Tym razem walka odbyła się w MMA gdzie lepszy okazał się Piotr Pająk, który pomimo otrzymywanych mocnych ciosów w stójce od rywala poddał go w drugiej rundzie duszeniem gilotynowym. W szóstej walce na tej gali spotkało się dwóch aktorów znanych z serialu Lombard. Życie pod zastaw. Pojedynek gwiazd telewizyjnych zwyciężył jednogłośnie Arkadiusz „AroY” Tańcula, wygrywając dwie pierwsze rundy z Mateuszem „Muranem” Murańskim[17], co przełożyło się na werdykt sędziowski. Na jubieleuszu nie zabrakło także walki mistrzowskiej kobiet, w której znana pato-influencerka Marta „Linkimaster Linkiewicz” pokonała na pełnym dystansie faworyzowaną Kamilę „Kamiszkę” Wybrańczyk. W drugiej walce o pas mistrzowski wagi półśredniej doszło do trylogii pomiędzy mistrzem Dawidem „Bocianem” Malczyńskim oraz pretendentem Adrianem „Polakiem” Polańskim. Pretendent w drugiej rundzie wygrał przez TKO, odbierając Malczyńskiemu mistrzostwo w wadze półśredniej. Co-main eventem wydarzenia było starcie dwóch członków popularnego na youtube TeamieX, w którym Marcin Dubiel poddał gilotyną w drugiej odsłonie walki Cezarego „Czaro” Nykiela. Main eventem wydarzenia była walka bokserska pomiędzy znanym z mediów, Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim oraz północnoirlandzkim profesjonalnym zawodnikiem MMA, Normanem „Storminem” Parke. Po pięcio-rundowej bliskiej batalii walkę zwyciężył Stormin. Stawką tego pojedynku była kilogramowa sztabka złota oraz dołożony przez Kasjusza tzw. pas mistrzowski „Króla”[18].

Fame 11: Fight Club

Gala Fame MMA 11 odbyła się 2 października 2021 roku na Arenie w Gliwicach. W pierwszej walce były hokeista, Piotr „Szeli” Szeliga pokonał przez ciężki nokaut Krzysztofa „Fericze” Ferenca w pierwszej rundzie. Drugą walką na gali Fame 11 była walka kobiet, w której to Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska wygrała przez jednogłośną decyzję sędziów z Patrycją „MeLady” Wieją. W trzecim pojedynku Krystian „Krycha” Wilczak zmierzył się z Ukraińcem, Aleksandrem „Sashą” Muzheiko. Po bardzo wyrównanej walce przez niejednogłośną decyzję sędziów zwycięstwo odniósł „Krycha”. Znany z serialu Lombard. Życie pod zastaw, Arkadiusz Tańcula wygrał przez TKO w pierwszej rundzie z byłym mistrzem Fame MMA, Marcinem Malczyńskim. Kolejnym pojedynkiem na tej edycji było starcie twórców muzycznych, Piotra „Miłego Pana” Kołaczyńskiego oraz Norberta „Smolastego” Smolińskiego. Pojedynek wygrał „Miły Pan” przez poddanie werbalne w pierwszej rundzie. Walkę remisową zanotowali Maksym „Maksymalnie” Ziółkowski oraz Filip Zabielski. W następnej walce Amadeusz „Ferrari” Roślik pokonał na pełnym dystansie Filipa „Filipka” Marcinka. Kolejną walką było starcie youtubera Mikołaja „Mixera” Magdziarza ze streamerem Piotrem „Popo” Węgrzynem. Wygrał ten drugi przez TKO w drugiej rundzie. Pierwszym Co-main eventem było starcie znanego z tzw. pranków youtubera, Sylwestra Wardęgi z innym twórcą, Danielem „Dannym” Ferrerim. Tę walkę wygrał „Danny”, po tym jak rywal nie wyszedł na trzecią rundę. Drugim Co-main eventem było starcie Marcina Dubiela z Wojciechem „OjWojkiem” Przeździeckim. Pojedynek wygrał Dubiel przez TKO w pierwszej rundzie. Main Eventem wydarzenia było starcie bokserskie w małych rękawicach Borysa „The Tasmanian Devila” Mańkowskiego z Normanem „Storminem” Parke. Po 15 minutach przez jednogłośną decyzję sędziów wygrał Mańkowski, rewanżując się Irlandczykowi z północy, za porażkę z zawodowej gali KSW 47: The X-Warriors[19].

Fame 12: Don Kasjo vs. Polish Zombie

Gala Fame 12 odbyła się 20 listopada 2021 w Ergo Arenie w Trójmieście. Pierwszą walką był pojedynek pomiędzy twórcami Freestyle’u, Kornelem „Koro” Regelem i Patrykiem „Rybą” Karasiem, w którym po trzech rundach jednogłośnie zwycięstwo odniósł Koro. W następnej walce Anna „Anna IFBB Pro” Andrzejewska pokonała Kamile „Kamiszke” Wybrańczyk. W trzecim pojedynku zawalczyli Krystian „Krycha” Wilczak oraz Maciej „Szewcu” Szewczyk. Trwającą trzy rundy batalię wygrał jednogłośną decyzją sędziów „Krycha”. Następnie zmierzyli się ze sobą strongmeni, Piotr „Bestia” Piechowiak i Krzysztof „Radzik” Radzikowski. W starciu tym decyzją sędziowską zwyciężył „Bestia”. Kolejna walka odbyła się pomiędzy Kamilą „Zusje” Smogulecką i Martą „Martirenti” Rentel. Wygrała ta pierwsza. Następnie zmierzyli się ze sobą Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka oraz Adrian „Polak” Polański, który w tym pojedynku bronił pasa mistrzowskiego w kategorii półśredniej (do 77,1 kg). Po trzech rundach przez jednogłośną decyzję sędziów wygrał „Wiewiór”, zostając tym samym nowym mistrzem tej kategorii wagowej. W co-main evencie zawalczyli Kacper „Blonsky” Błoński oraz Mateusz „Matt Fit Lovers” Janusz. Walka była wyrównana jednak, ostatecznie po trzech rundach niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył „Blonsky”. Po tym pojedynku ogłoszono również, ze Daniel Majewski wystąpi na 13 odsłonie gali. W main evencie rękawice bokserskie skrzyżowali ze sobą Kasjusz „Don Kasjo” Życiński oraz Marcin „The Polish Zombie” Wrzosek. Po sześciu rundach sędziowie zadecydowali o zwycięstwie „Don Kasja”. Wygrany po tej walce stoczył jeszcze jeden bój z włodarzem organizacji, Michałem „Boxdelem” Baronem. Walkę tę po trzech rundach zwyciężył ponownie Don Kasjo. Przed finałowym, dodatkowym pojedynkiem w klatce rzymskiej (3m x 3m), odbył się koncert Smolastego i Oliwki Brazil. Walka w klatce rzymskiej pomiędzy Arkadiuszem Tańculą i Jackiem „Starym Muranem” Murańskim zaplanowana była na dystans 5 rund po 2 minuty, jednak została przerwana w czwartej rundzie po wielu faulach Jacka Murańskiego, tym samym walkę zwyciężył Arkadiusz Tańcula[20].

Fame 13: Nitro vs. Unboxall

Gala Fame 13 odbyła się 26 marca 2022 w Arenie Gliwice. W walce wieczoru zmierzyli się Sergiusz „Nitro” Górski z Pawłem „Unboxallem” Smektalskim, starcie odbyło się na zasadach K-1, a walkę po trzech rundach jednogłośnie zwyciężył niefaworyzowany Unboxall. Co-main eventem wydarzenia była walka Pawła „Popka Monstera” Mikołajuwa z Normanem „Storminem” Parke, która zakończyła się niespodziewanie po 37 sekundach, przez kontuzję ręki popularnego rapera. Podczas tej edycji doszło do długo wyczekiwanej przez fanów tzw. trylogii, pomiędzy Adrianem „Polakiem” Polańskim oraz Amadeuszem „Ferrarim” Roślikiem, walka ta początkowo była zaplanowana na brak limitu czasowego w MMA, jednak ze względu na kontuzję tego drugiego zmieniono to na 3 rundy 2 minutowe, dodatkowo zawodnicy skrzyżowali rękawice meksykańskie w formule bokserskiej, a walkę na pełnym dystansie po niejednogłośnej decyzji zwyciężył Adrian Polański. Do pierwszej obrony pasa mistrzowskiego kategorii koguciej kobiet przystąpiła Marta „Linkimaster” Linkiewicz, która pokonała pretendentkę Karolinę „Way of Blonde” Brzuszczyńską[21].

Fame 14: Gimper vs. Tromba

Gala Fame 14 odbyła się 14 maja 2022 w Tauron Arena w Krakowie. W pierwszej walce zmierzyły się ze sobą Wiktoria "Wiki" Jaroniewska i Katarzyna "LalaLaluna" Alexander. Po trzech rundach decyzją sędziów na punkty wygrała niespodziewanie "Wiki" która zgodziła się na walkę zaledwie tydzień przed galą. W drugiej walce ujrzeliśmy Mariusza "Hejtera" Słońskiego oraz Dawid Malczyńskiego. Walka zakończyła się bezdyskusyjnym zwycięstwem Dawida Malczyńskiego gdy obalił "Hejtera" do parteru i zasypał go gradem ciosów. W trzeciej walce zmierzył się Alan "Alanik" Kwieciński i Mateusz "Muran" Murański. Po efektownych trzech rundach niejednogłośną decyzją sędziów zwyciężył "Muran". W następnej walce zobaczyliśmy pojedynek Mateusza "Fit Lovers" Janusza z Adamem "AJ" Josefem. Pojedynek wygrał "AJ" po tym jak poteżym kopnięciem powalił swojego przeciwnika. W walce pas mistrzowski do 77 kg Maksymilian "Wiewiór" Wiewiórka pokonał Krystiana "Krychę" Wilczka po jednogłośnej decyzji sędziów. Następna walka odbyła się w klatce rzymskiej do której wszedł Piotr "Szeli" Szeliga oran Norman "Stormin" Parke. W pierwszej rundzie w której obowiązały zasady boksu "Stormin" mocno obijał swojego rywala W drugiej rundzie w której obowiązały już zasady MMA Parke zdominował totalnie przeciwnika i wygrał przez nokaut. W pierwszym Co-Main evencie Agata "Fagata" Fąk zawalczyła z Moniką "Moną" Kociołek. Batalię po trzech rundach Wygrała "Fagata". W drugim Co-Main evencie Sergiusz "Nitro" Górski zmierzył się ze Marcinem " Xayoo" Majkutem w formule K1. Walka ta zakończyła się szybkim zwycięstwem "Xayoo" gdy znokautował przeciwnika. W Main evencie Zmierzyli się Tomasz "Gimper" Działowy i Mateusz "Tromba" Trąbka. Walka zakończyła się spektakularnym zwycięstwem Tromby w 2 rundzie poprzez ciosy w parterze[22].

Fame 15: Zemsta

Piętnasta gala zatytułowana „Fame 15: Zemsta” odbędzie się 26 sierpnia 2022 roku w łódzkiej Atlas Arenie. Walką wieczoru/Main Eventem tego wydarzenia będzie rewanżowy pojedynek mistrzyń Fame MMA, pomiędzy Martą „Linkimaster” Linkiewicz - posiadaczką pasa Fame MMA w wadze koguciej kobiet oraz jej pogromczynią z gali nr 4, Anielą „Lil Masti” Bogusz - posiadającą pas Fame MMA w wadze OPEN kobiet. Stawką dla zwyciężczyni tego pojedynku będą te dwa pasy + nowo utworzony przez federację pas mistrzowski Królowej freak fights. W Co-Main Evencie na zasadach K-1 zmierzą się Marcin „Xayoo” Majkut oraz youtuber - Mikołaj „Konopskyy” Tylko. Kacper „Crusher” Błoński i Marcin Dubiel stoczą także rewanżowy pojedynek, jednak to starcie odbędzie się w klatce rzymskiej bez limitu czasowego). Dodatkowo w klatce rzymskiej odbędą się dwie dodatkowe walki m.in Arkadiusz Tańcula ponownie zawalczy z Jackiem „Muranem” Murańskim oraz Jacek „Muran” Murański stoczy drugą walkę na tej gali z Tomaszem „Szalonym Reporterm” Matysiakiem[23].

Gala Fame MMA UK

Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna

Po oszałamiającym sukcesie gali w Polsce, założyciele postanowili otworzyć się na kolejny teren. Jak sami jednak mówią, nie jest to wydarzenie dedykowane Polonii zamieszkującej Wyspy Brytyjskie, a tamtejszym obywatelom. Oznacza to, że w klatce widzieliśmy i zobaczymy walki popularnych brytyjskich gwiazd internetu i telewizji[24]. Pierwsza gala Fame MMA UK 1 odbyła się 14 grudnia 2019 roku w Utilita Arenie w Newcastle[25]. W Main-Evencie wystąpili Sam Gowland i Marty McKenna (początkowo walką wieczoru tej gali miał być pojedynek Scotta „Scotta T” Timlina ze Stephenem „Stevie” Bearem, jednak zestawienie nie doszło do skutku). Pojedynek skończył się na korzyść Sama Gowlanda[26]. W co-main evencie wystąpił jeden z właścicieli Fame MMA, Wojciech Gola w starciu z brytyjskim youtuberem Joelem Morrisem, znanym pod pseudonimem „JMX”. Prócz tego widownia zgromadzona na hali mogła obejrzeć rewanż z gali Fame MMA 2 pomiędzy Adrianem Polańskim, a mistrzem wagi półśredniej Dawidem Malczyńskim. Zwyciężył i tym samym zrewanżował się Adrian Polański[27]. W lipcu 2020 roku członek zarządu federacji, Krzysztof Rozpara przyznał w wywiadzie, że pierwsza gala Fame MMA UK była porażką, a do drugiej prawdopodobnie nigdy nie dojdzie[28].

Wszystkie walki na Fame MMA odbywały się w limitach czasowych 3 × 2 minuty lub 3 × 3 minuty.

Projekt Hype MMA

28 lutego 2021 podczas II konferencji przed galą Fame 9, właściciele zapowiedzieli nowy projekt „Hype powered by Fame MMA” lub po prostu „Hype MMA”, który będą realizować ze znanym youtuberem Sergiuszem „Nitro” Górskim. Cały projekt Hype MMA jest szansą na pokazanie się mniej znanym twórcom oraz innym mniej znanym osobom ze świata mediów, dodatkowo do wygrania dla zwycięzców jest kontrakt na 5 walk podczas przyszłych gal Fame MMA, a same imprezy Hype’u będą odbywały się raz w miesiącu[29].

Reguły[30]

Hype MMA będzie miało formułę sezonową. W jednym sezonie odbędzie się 6 gal (pięć eliminacyjnych i szósta będzie galą finałową). Na każdym z wydarzeń eliminacyjnych odbędzie się 6 walk + super fight (super fight to poza turniejowa walka dwóch gwiazd Fame MMA).

Po każdej gali będzie 6 zwycięzców. Łącznie po 5 wydarzeniach będziemy mieć 30 zwycięzców i 30 przegranych. Spośród zwycięzców, widzowie, włodarze i zawodnicy Fame MMA, wybiorą 8 najciekawszych zawodników. Widzowie będą mogli zagłosować poprzez wypełnienie ankiety, dostępnej na stronie hypemma.tv. Włodarze zaś będą prowadzili głosowanie w formie obrad, natomiast zawodnicy Fame MMA, wypełnią zewnętrzną ankietę.

Waga głosów
Widzowie50%
Włodarze35%
Zawodnicy Fame MMA15%

Osiem wybrańców zmierzy się w walkach finałowych. Na ostatniej gali sezonu odbędą się 4 półfinały w 2 kategoriach wagowych, a następnie dwa finały. Dwóch zawodników zakończy sezon Hype MMA, z kontraktem na 5 walk w Fame MMA.

Spośród przegranych zostanie wybranych dwóch tzw. Lucky Looserów, którzy zaskarbili sobie sympatię widzów, włodarzy i zawodników Fame MMA. Zawalczą oni na kontrakt na jedną walkę w Fame MMA.

Dzika karta to natychmiastowy immunitet dla zawodnika. Rozporządza nią przywódca Watahy – Sylwester Wardęga. Może ją przyznać w dowolnym etapie trwania sezonu, dowolnemu zawodnikowi – wygranemu bądź przegranemu. Taką kartę można przyznać raz na sezon.

Gala Hype MMA

Hype S01E01: Rafonix vs. Hejter (znana także jako – Hype powered by Fame 1, Hype MMA 1)

Pierwsza edycja gali Hype MMA odbyła się 17 kwietnia 2021. Podczas gali widzowie mogli obejrzeć 7 walk, w tym jedno zestawienie pomiędzy Marcinem „Rafonixem” Krasuckim, a Mariuszem „Hejterem” Słońskim było tzw. Superfightem. Dostęp do wydarzenia był darmowy dla osób które wykupiły wcześniej galę Fame 9: Let’s Play!, jednak widzowie którzy nie wykupili poprzedniej gali, mieli możliwość tą wykupić[31]. Na samej gali 5 pojedynków skończyło się przez TKO w pierwszych rundach, oraz jeden w 3 rundzie również przez techniczny nokaut[32]. Do niecodziennej sytuacji doszło w walce Jakuba „Kuby Trenuje” Droździela, który pozbawił swojego przeciwnika tlenu, zaciskając ciasne duszenie gilotynowe Krystianowi „Krissowi” Bartosze, ten jednak nie odklepał w matę na czas, po czym stracił przytomność[33]. Błyskawiczny nokaut w Superfight’cie zanotował Mariusz „Hejter” Słoński, który skończył Marcina „Rafonixa” Krasuckiego już w siódmej sekundzie walki[34]. Przed Main eventowym pojedynkiem, włodarze nagrodzili bonusami finansowymi trzech zawodników, m.in. Jakuba „Kube Trenuje” Droździela, Damiana „Kalbara” Kalbarczyka oraz Pawła „Pavlloo” Szweda za swoje widowiskowe skończenia[35].

Projekt Road to Armia

16 zawodników ALMMA (Amatorska Liga MMA) weźmie udział w turnieju, a zwycięzca otrzyma kontrakt na 3 walki w profesjonalnej federacji Armia Fight Night. Kontrakt w 100% finansuje Fame. Patronem projektu jest PZMMA (Polski Związek MMA).

  • 1/8 turnieju odbyła się 14 maja o godz. 16:30 na kanale otwartym Fame MMA oraz na Kanale Sportowym.
  • 1/4 turnieju odbyła się 14 maja, bezpośrednio po ceremonii ważenia Fame 10 (również na kanale otwartym Fame MMA i Kanale Sportowym).
  • Walki półfinałowe (1/2) odbyły się podczas gali Fame 11.
  • Finałowa walka (1/1) turnieju Road to Armia odbyła się podczas Fame 12[36].

Token

4 kwietnia 2022 ogłoszono utworzenie własnego tokena użytkowego Fame[37]. Dwa dni później został wydany whitepaper – dokument określający cel projektu[38], który wskazywał początkową wartości tokena na 0.01$ oraz wywołał wiele kontrowersji przez literówkę[39], przez co tego samego dnia został poprawiony[40]. Kontrowersje wzbudziła również ilość tokenów, które będą dostępne na rynku[39]. 8 kwietnia 2022 Fame ogłosił współpracę z Metahero, w ramach planowane jest stworzenie tokenów NFT skanów zawodników[41][39]. 25–27 kwietnia odbyła się przedsprzedaż tokenu[42]. 29 kwietnia token zaczął być notowany na giełdzie OKX[43]. Za pomocą tokena możemy zakupić licencję Pay-Per-View. Za jego pomocą mają odbywać się transakcje za usługi reklamowe, sponsoringowe oraz w ten sposób będą wypłacane pensje dla zawodników[44].

Wafelki Fame

Wafelek Fame o smaku czekoladowym

20 lipca 2022 Wojciech Gola podczas pierwszej konferencji do gali Fame 15 zapowiedział nowe, markowe wafelki federacji o smaku czekoladowym, których premiera miała miejsce 28 lipca 2022 w sieciach sklepów Biedronka w całej Polsce[45]. Miesiąc później (22 sierpnia), podczas drugiej konferencji do edycji nr 15, został przedstawiony drugi wariant wafelka Fame, tym razem o smaku słonego karmelu, który pojawił się 25 sierpnia[46].

Aktualni mistrzowie

KategoriaWagaMistrzOdObrony tytułu
Ciężkado 120 kg Wakat
Średniado 83,9 kg Wakat
Półśredniado 77,1 kgPolska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (5-1)20 listopada 20211
Kogucia kobietydo 61,2 kg Wakat

Historia mistrzów

Waga ciężka (do 120 kg)

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Michał „Boxdel” Baron
(pokonał Jakuba „Guzika” Szymańskiego)
30 czerwca 2018 (Fame MMA 1)24 marca 2019 (II Konferencja Fame MMA 3)
Wakat24 marca 2019 (II Konferencja Fame MMA 3)aktualnyBaron podczas drugiej konferencji przed galą Fame MMA 3 zwakował tytuł mistrzowski

Waga średnia (do 83,9 kg)

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Marcin Malczyński
(pokonał Marka „AdBustera” Hoffmanna)
26 października 2019 (Fame MMA 5)6 marca 2021 (Fame 9)
2.Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
(pokonał Marcina Malczyńskiego)
6 marca 2021 (Fame 9)14 maja 2022 (Fame 14)
Wakat14 maja 2022 (Fame 14)Kubańczyk podczas gali Fame 14 zwakował tytuł mistrzowski z powodu problemów zdrowotnych[47]

Waga półśrednia (do 77,1 kg)

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Dawid „Bocian” Malczyński
(pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego)
13 października 2018 (Fame MMA 2)15 maja 2021 (Fame 10)
  • Pokonał Amadeusza „Ferrariego” Roślika 30 marca 2019 (Fame MMA 3)
  • Pokonał Tomasza Olejnika 26 października 2019 (Fame MMA 5)
2.Polska Adrian „Polak” Polański
(pokonał Dawida „Bociana” Malczyńskiego)
15 maja 2021 (Fame 10)20 listopada 2021 (Fame 12)
3.Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
(pokonał Adriana „Polaka” Polańskiego)
20 listopada 2021 (Fame 12)aktualny
  • Pokonał Krystiana „Krychę" Wilczaka 14 maja 2022 (Fame 14)

Waga kogucia kobiet (do 61,2 kg)

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz
(pokonała Kamilę „Kamiszkę” Wybrańczyk)
15 maja 2021 (Fame 10)26 sierpnia 2022 (Fame 15)
  • Pokonała Karolinę „Way of Blonde” Brzuszczyńską 26 marca 2022 (Fame 13)
2.Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
(pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz)
26 sierpnia 2022 (Fame 15)10 września 2022
Wakat10 września 2022Lil Masti odeszła z Fame MMA i związku z czym pas wagi koguciej kobiet został zwakowany.

Waga OPEN - Kobiet

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
(pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz)
22 czerwca 2019 (Fame MMA 4)7 lutego 2021
Wakat7 lutego 202120 lipca 2022 (I Konferencja Fame 15)Zgodnie z zasadami pas został zwakowany przez roczny brak aktywności i obrony tytułu. Federacja podaje również informacje, że mistrzyni nie chciała zgodzić się na warunki finansowe podczas spotkania, omawiającego jej następną walkę. Strony nie doszły do porozumienia, a Fame MMA odebrało jej mistrzostwo[48]. Po powrocie „Lil Masti” do organizacji Fame MMA , przed galą Fame 15 został oddany jej pas mistrzowski, który broniła w drugim starciu z „Linkimaster”.
2.Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz20 lipca 2022 (I Konferencja Fame 15)10 września 2022
  • Pokonała Martę „Linkimaster" Linkiewicz 26 sierpnia 2022 (Fame 15)
Wakat10 września 2022Lil Masti odeszła z Fame MMA i związku z czym pas wagi OPEN kobiet został zwakowany.

Waga OPEN - Królowa freak fights

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
(pokonała Martę „Linkimaster” Linkiewicz)
26 sierpnia 2022 (Fame 15)10 września 2022

Nieaktualne pasy mistrzowskie

Waga OPEN - Król (stworzony przez Don Kasjo)

NrMistrzOdDoObrony tytułu
1.Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński15 listopada 2020 (II Konferencja Fame 8)15 maja 2021 (Fame 10)
2.Irlandia Północna Norman „Stormin” Parke
(pokonał Kasjusza „Don Kasja” Życińskiego)
15 maja 2021 (Fame 10)20 listopada 2021Parke sprzedał pas dla klienta[49].
Współwłaściciel federacji Michał Baron odkupił od klienta Parke’a pas „Króla”. Podczas gali Fame 12 „Boxdel” po przegranym pojedynku z Kasjuszem Życińskim, podarował mu pas „Króla”[50].
3.Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński20 listopada 2021 (Fame 12)28 grudnia 2021
Kasjusz „Don Kasjo” Życiński zmienił federację, pas "króla" dalej jest w posiadaniu.

Lista gal i rozpiska

NrGalaDataMiejsceFrekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik30 czerwca 2018Koszalin, Hala Widowiskowo-Sportowa1500 widzówPPV – Fame MMA TV
2Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical13 października 2018Poznań, Hala Widowiskowo-Sportowa4000 widzów
3Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside30 marca 2019Łódź, Atlas Arena7000 widzów
4Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti22 czerwca 2019Częstochowa, Hala Sportowa Częstochowa6000 widzów
5Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman26 października 2019Gdańsk/Sopot, Ergo Arena10 000 widzów
6Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster28 marca 2020Nieporaz, Alvernia StudiosBez udziału publiczności[a]
7Fame MMA 7: Popek vs. Stifler5 września 2020Łódź, DoubleTree by Hilton Hotel Łódź40 widzów
8Fame 8: Dubiel vs. Blonsky21 listopada 2020Bez udziału publiczności[a]
9Fame 9: Let’s Play6 marca 2021
10Fame 10: Don Kasjo vs. Parke15 maja 2021
11Fame 11: Fight Club2 października 2021Gliwice, Arena Gliwice12 000 widzów
12Fame 12: Don Kasjo vs. Polish Zombie20 listopada 2021Gdańsk/Sopot, Ergo Arena10 000 widzów
13Fame 13: Nitro vs. Unboxall26 marca 2022Gliwice, Arena Gliwice17 000 widzówPPV – Fame MMA TV,

Polsat Box PPV/Polsat Box Go PPV

14Fame 14: Gimper vs. Tromba14 maja 2022Kraków, Tauron Arena19 000 widzów
15Fame 15: Zemsta26 sierpnia 2022Łódź, Atlas Arena12 000 widzów
16Fame 16: Tromba vs. Dubiel5 listopada 2022Gliwice, Arena Gliwice12 000 widzów
17Fame 17: Ferrari vs. Szczurek2023Kraków, Tauron Arena
NrGalaDataMiejsceFrekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna14 grudnia 2019Newcastle, Utilita Arena2500 widzówPPV – Fame MMA TV
NrGalaDataMiejsceFrekwencja widowni
(przybliżona)
Transmisja
1Hype S01E01: Rafonix vs. Hejter17 kwietnia 2021Łódź, DoubleTree by Hilton Hotel ŁódźBez udziału publiczności[a]PPV – Hype MMA TV

Wyniki gal Fame MMA

Legenda:

  • (c) – mistrz/mistrzyni przed walką

Fame MMA 1: Boxdel vs. Guzik

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii ciężkiej: (Main Event) Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Guzik” Szymański
Zwycięstwo Boxdela przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Boks, Co-Main Event) Polska Daniel „Magical” Zwierzyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Pojedynek rycerski) Polska Piotr Celej – Polska Krzysztof Olczak
Zwycięstwo Olczaka przez jednogłośną decyzję sędziów (29-23) po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo Ambra przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Michał Handke – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Handke przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Hubert „Ken” Korczak – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Marek „Maro” Wilczak – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios podbródkowy) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Michał „Łysy Bogas” Bogawski – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie[6]:

Fame MMA 2: Rafonix vs. Magical

  • Walka w kategorii open: (Main Event) Polska Marcin „Rafonix” Krasucki – Polska Daniel „Magical” Zwierzyński
Zwycięstwo Rafonixa przez TKO (ciosy pięściami + złamanie nogi) w 1 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Malczyńskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów
  • Walka w kategorii open: Polska Marek „AdBuster” Hoffmann – Polska Dawid „Surfer” Ozdoba
Zwycięstwo AdBustera przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Sylwester „Bystrzak” Tkocz
Zwycięstwo Ferrariego przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak
Zwycięstwo Ztrolowanego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walki w kategorii ciężkiej: (2 vs. 2) Polska Piotr Tyburski Polska Paweł Tyburski – Polska Piotr Kluk Polska Paweł Kluk
Zwycięstwo Tyburskich przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Walusia przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Kamil „Kasti” Stępiński – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Kastiego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie[51]:

Fame MMA 3: IsAmU vs. DeeJayPallaside

Zwycięstwo IsAmU przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Dawid Malczyński (c) – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w kategorii open: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Polska Piotr „Bonus BGC” Witczak – Polska Szymon „Taxi Złotówa” Wrzesień
Zwycięstwo Taxi Złotówy przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie
Zwycięstwo Ryby przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach (początkowo wygrana Polaka niejednogłośnie, jednak werdykt został zmieniony[52])
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Bartosz „Ruby” Brzeziński
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Krzysztof „Bodychrist” Ciesielski – Polska Marcin „Mnich Terminator” Wójcik
Zwycięstwo Mnicha Terminatora przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[53]:

Fame MMA 4: Linkimaster vs. Lil Masti

  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii open: (Main Event) Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
Zwycięstwo Lil Masti przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: (Co-Main Event) Polska Adrian „Medusa” Salamon – Polska Piotr „Knaziuu” Knaś
Zwycięstwo Medusy przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -74 kg: Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Polska Michał „Boxdel” Baron – Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1) Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Mielonidasa przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 3 rundzie
Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Jongmena przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie[11]:

Fame MMA 5: Bonus BGC vs. Najman

Zwycięstwo El Testosterona przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii średniej: (Co-Main Event) Polska Marcin Malczyński – Polska Marek „AdBuster” Hoffmann
Zwycięstwo Malczyńskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Super freak fight) Polska Mateusz „Mini Majk” Krzyżanowski – Polska Marek „Lord Kruszwil” Kruszel
Zwycięstwo Lorda Kruszwila przez TKO (kopnięcie w żebra) w 2 rundzie
Zwycięstwo IsAmU przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński (c) – Polska Tomasz Olejnik
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (kopnięcie w wątrobę + ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii open: Polska Ewelina „Ewelona” Kubiak – Polska Monika „Esmeralda” Godlewska
Zwycięstwo Ewelony przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Kamil „Kasti” Stępiński
Zwycięstwo Kastiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii piórkowej: Polska Kamil „Hassi” Hassan – Ukraina Oleh „Oleg” Riaszeńczew
Zwycięstwo Hassiego przez KO (wysokie kopnięcie w głowę) w 1 rundzie[12]:

Fame MMA 6: Zusje vs. Linkimaster

  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Main Event) Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz
Zwycięstwo Linkimaster przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Wojciech Gola – Polska Marcin „Rafonix” Krasucki
Zwycięstwo WG przez TKO (poddanie się rywala po duszeniu zza pleców) w 1 rundzie
Zwycięstwo Bestii przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Maciej Rataj – Polska Kasjusz „Don Kasjo” Życiński
Zwycięstwo Don Kasjo przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie
Zwycięstwo Cypisa przez poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula
Zwycięstwo AroYa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii średniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Ambra przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[13]:

Fame MMA 7: Popek vs. Stifler

Zwycięstwo Popka Monstera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez dyskwalifikację rywala (nielegalne kopnięcie w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -80 kg: Polska Dawid Malczyński – Polska Wojciech Gola
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Marta „Martirenti” Rentel
Zwycięstwo Linkimaster przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -88 kg: Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula – Polska Paweł „Tybori” Tyburski
Zwycięstwo Tyboriego przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -74 kg: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Kamil „Hassi” Hassan
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Polska Tomasz Olejnik – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Hejtera przez poddanie (dźwignia na staw łokciowy) w 1 rundzie
Zwycięstwo El Testosterona przez poddanie (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Marcin „Mielonidas” Makowski – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Lupy przez KO (cios pięścią) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Sebastian „Ztrolowany” Nowak – Polska Maciej Rataj
Zwycięstwo Rataja przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[14]:

Fame 8: Dubiel vs. Blonsky

  • Walka w kategorii średniej: (Main Event) Polska Marcin Dubiel – Polska Kacper „Blonsky” Błoński
Zwycięstwo Blonsky’ego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Don Kasjo przez dyskwalifikację rywala (nielegalne kopnięcie) w 1 rundzie
Zwycięstwo Filipka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii średniej: (K-1 w małych rękawicach) Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w limicie umownym -88 kg: Polska Paweł „Tybori” Tyburski – Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi
Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Piotr „Szeli” Szeliga – Polska Piotr „Bestia” Piechowiak
Zwycięstwo Bestii przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Dagmara Szewczyk
Zwycięstwo Zusje przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „Mortalcio” Baran – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Mortalcia przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski XFC w kategorii półśredniej: (K-1) Polska Piotr Pająk – Polska Alan „Alanik” Kwieciński
    Logo federacji XFC
Zwycięstwo Alanika przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Gamou Fall – Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Gamou przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie[15]:

Fame 9: Let’s Play

Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Kacper „Blonsky” Błoński – Polska Sylwester Wardęga
Zwycięstwo Blonsky’ego przez techniczne poddanie (duszenie zza pleców) w 1 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii średniej: Polska Marcin Malczyński (c) – Polska Jakub „Kubańczyk” Flas
Zwycięstwo Kubańczyka przez TKO (niskie kopnięcia) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Zwycięstwo Kamiszki przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „paTrykos” Domke – Polska Paweł „Ponczek” Sikora
Zwycięstwo Ponczka przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Mariusz „Hejter” Słoński – Polska Filip Zabielski
Zwycięstwo Zabielskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w limicie umownym -82 kg: Polska Mikołaj „VanDal” Rdzanek – Polska Jakub „Kuba Post” Postaremczak
Zwycięstwo Kuby Posta przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w limicie umownym -56 kg: Polska Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska – Polska Anna „Anna IFBB PRO” Andrzejewska
Zwycięstwo Way of Blonde przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w limicie umownym -79 kg: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Polska Patryk „Mortalcio” Baran
Zwycięstwo Krychy przez TKO (ciosy pięściami) w 2 rundzie
Zwycięstwo Ryby przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie[16]:

Fame 10: Don Kasjo vs. Parke

  • Walka o pas mistrzowski „Króla” oraz 1 kg sztabkę złota w umownym limicie -83.9 kg: (Boks, Main Event) Polska Kasjusz „Don Kasjo” ŻycińskiIrlandia Północna Norman „Stormin” Parke
Zwycięstwo Stormina przez jednogłośną decyzję sędziów po 5 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (Co Main-Event) Polska Marcin Dubiel – Polska Cezary „Czaro” Nykiel
Zwycięstwo Dubiela przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie
  • Walka o mistrzostwo Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Bocian” Malczyński (c) – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez KO (lewy sierpowy + ciosy pięściami) w 2 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk
Zwycięstwo Linkimaster przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Arkadiusz „AroY” Tańcula – Polska Mateusz „Muran” Murański
Zwycięstwo AroY’a przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Piotr Pająk
Zwycięstwo Pająka przez poddanie (duszenie gilotynowe) w 2 rundzie
Zwycięstwo Ferrariego przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -90 kg: Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi – Polska Łukasz Lupa
Zwycięstwo Araba przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii średniej: Polska Michał Gała – Polska Mikołaj Śmieszek
Zwycięstwo Gały przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid „Ambro” Ambroziak – Polska Piotr „Miejski Drwal” Szczurek
Zwycięstwo Miejskiego Drwala przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[18]:

Fame 11: Fight Club

Zwycięstwo The Tasmanian Devila przez jednogłośną decyzję sędziów po 1 rundzie (15min)
  • Walka w kategorii lekkiej: (Co-Main Event) Polska Marcin Dubiel – Polska Wojciech „OjWojtek” Przeździecki
Zwycięstwo Dubiela przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -73 kg: (Boks w rękawicach MMA, Co-Main Event) Polska Sylwester WardęgaPolska Daniel „Danny” Ferreri
Zwycięstwo Danny’ego przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) po 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -82 kg: Polska Mikołaj „Mixer” Magdziarz – Polska Piotr „Popo” Węgrzyn
Zwycięstwo Popo przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
Zwycięstwo Ferrariego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Polska Filip Zabielski – Polska Maksym „Maksymalnie” Ziółkowski
Remis niejednogłośny
Zwycięstwo Miłego Pana przez poddanie werbalne (kontuzja nogi) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Marcin Malczyński – Polska Arkadiusz Tańcula
Zwycięstwo Tańculi przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak – Ukraina Aleksandr „Sasha” Muzheiko
Zwycięstwo Krychy przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w limicie umownym -54 kg: Polska Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska – Polska Patrycja „MeLady” Wieja
Zwycięstwo Way of Blonde przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii ciężkiej: Polska Piotr „Szeli” Szeliga – Polska Krzysztof „Fericze” Ferenc
Zwycięstwo Szeliego przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: (Półfinały turnieju Road To Armia) Polska Adrian „Pitbull” Wieliczko – Polska Gracjan Miś
Zwycięstwo Wieliczko przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: (Półfinały turnieju Road To Armia) Polska Jakub „Dragon” Kaczmarski – Polska Roger Irlik
Zwycięstwo Kaczmarskiego przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[19]:

Fame 12: Don Kasjo vs. Polish Zombie

  • Walka w kategorii open: (W klatce rzymskiej 3m x 3m, 5x2min, Extra Fight) Polska Arkadiusz Tańcula – Polska Jacek „Muran” Murański
Zwycięstwo Tańculi przez dyskwalifikację rywala (nielegalne trzymanie się siatki podczas walki) w 4 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Boks, walka dodatkowa) Polska Kasjusz „Don Kasjo” ŻycińskiPolska Michał „Boxdel” Baron
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Don Kasjo przez jednogłośną decyzję sędziów po 6 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (Co-Main Event) Polska Kacper „Blonsky” Błoński – Polska Mateusz „Matt Fit Lovers” Janusz
Zwycięstwo Blonsky’ego przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Adrian „Polak” Polański (c) – Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Kamila „Zusje” Smogulecka – Polska Marta „Martirenti” Rentel
Zwycięstwo Zusje przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Bestii przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Krystian „Krycha” Wilczak Polska Maciej „Szewcu” Szewczyk
Zwycięstwo Krychy przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w limicie umownym 60 kg: Polska Kamila „Kamiszka” Wybrańczyk – Polska Anna „Anna IFBB PRO” Andrzejewska
Zwycięstwo Anny IFBB PRO przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Koro przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: (Finał turnieju Road to Armia) Polska Jakub „Dragon” Kaczmarski – Polska Adrian „Pitbull” Wieliczko
Zwycięstwo Pitbulla przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[20]:

Fame 13: Nitro vs. Unboxall

  • Walka w kategorii lekkiej: (Kick-boxing/K-1, Main Event) Polska Sergiusz „Nitro” GórskiPolska Paweł „Unboxall” Smektalski
Zwycięstwo Unboxalla przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Stormina przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Boks w meksykańskich rękawicach) Polska Adrian „Polak” Polański – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Polaka przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz (c) – Polska Karolina „Way of Blonde” Brzuszczyńska
Zwycięstwo Linkimaster przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w limicie umownym 105 kg: Polska Jakub „Japczan” Piotrowicz – Polska Robert „Sutonator” Pasut
Zwycięstwo Sutonatora przez TKO (ciosy pięściami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Gabriel „Arab” Al-Sulwi – Polska Piotr „Szeli” Szeliga
Zwycięstwo Szeliego przez KO (prawy prosty) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Paweł „Ponczek” Sikora
Zwycięstwo Malczyńskiego przez poddanie (duszenie trójkątne nogami) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach MMA) Polska Mariusz „Hejter” Słoński – Polska Rafał „Takefun” Górniak
No contest w 1 rundzie (Hejter sfaulował Takefuna palcami w oczy, w związku z tym, lekarz nie dopuścił Takefuna do kontynowania walki)
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Jakub „Kuba Post” Postaremczak – Polska Patryk „paTrykos” Domke
Zwycięstwo Patrykosa przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach[21]:

Fame 14: Gimper vs. Tromba

Zwycięstwo Tromby przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: (Kick-boxing/K-1, Co-Main Event) Polska Sergiusz „Nitro” GórskiPolska Marcin „Xayoo” Majkut
Zwycięstwo Xayoo przez TKO (ciosy pięściami i kopnięcie kolanem) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: (Co-Main Event) Polska Agata „Fagata” Fąk – Polska Monika „Mona” Kociołek
Zwycięstwo Fagaty przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Stormina przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii półśredniej: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka (c) – Polska Krystian „Krycha” Wilczak
Zwycięstwo Wiewióra przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach) Polska Adam „AJ” Josef – Polska Mateusz „Matt Fit Lovers” Janusz
Zwycięstwo AJ'a przez KO (kopnięcie kolanem w głowę) w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -96kg: Polska Alan „Alanik” Kwieciński – Polska Mateusz „Muran” Murański
Zwycięstwo Murana przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Malczyńskiego przez TKO (lewy prosty i ciosy w parterze) w 1 rundzie
  • Walka kobiet w limicie umownym -69kg: Polska Katarzyna „Lala Laluna” Alexander – Polska Wiktoria „Wiki" Jaroniewska
Zwycięstwo Wiki przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach

Fame 15: Zemsta

  • Walka kobiet w kategorii koguciej o trzy pasy mistrzowskie - 1. „Królowej freak fights wagi OPEN”, 2. mistrzyni Fame MMA wagi koguciej kobiet (posiadany przez „Linkimaster”) oraz 3. mistrzyni Fame MMA wagi OPEN kobiet (posiadany przez „Lil Masti”): (Main Event) Polska Marta „Linkimaster” Linkiewicz – Polska Aniela „Lil Masti” Bogusz
Zwycięstwo Lil Masti przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach, Co-Main Event) Polska Marcin „Xayoo” MajkutPolska Mikołaj „Konopskyy” Tylko
Zwycięstwo Xayoo przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Polish Zombie przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: (W klatce rzymskiej, bez limitu czasowego) Polska Kacper „Crusher” Błoński – Polska Marcin Dubiel
Zwycięstwo Dubiela przez TKO (ciosy pięściami) w 17 minucie i 52 sekundzie
  • Walka w kategorii open: (W klatce rzymskiej) Polska Arkadiusz Tańcula – Polska Jacek „Muran” Murański
Zwycięstwo Tańculi przez jednogłośną decyzję sędziów po 5 rundach
  • Walka w kategorii półciężkiej: Polska Arkadiusz Tańcula – Polska Mateusz „Muran” Murański
Zwycięstwo Tańculi przez poddanie (duszenie zza pleców) w 3 rundzie
  • Walka w limicie umownym -74 kg: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach) Polska Franciszek „Franio” Rusiecki – Polska Jakub „Paramaxil" Frączek
Zwycięstwo Frania przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: (Kick-boxing/K-1 w małych rękawicach) Polska Rafał „Takefun” Górniak – Polska Filip Zabielski
Zwycięstwo Zabielskiego przez jednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walki w umownym limicie -67 kg: (2 vs. 2, bez limitu czasowego) Polska Radosław „Warjat Radek” Kapias Polska Patryk Woźniak – Polska Jamil „Neffati Brothers” Neffati Polska Jamel „Neffati Brothers” Neffati
Zwycięstwo Jamila przez KO (prawy sierpowy) w 1 rundzie i Jamela przez poddanie (duszenie zza pleców) w 2 rundzie

Fame 16: Tromba vs. Dubiel

  • Walka w limicie umownym -80 kg: (Main Event) Polska Mateusz „Tromba” Trąbka – Polska Marcin Dubiel
Zwycięstwo Dubiela przez TKO (kolano + ciosy pięściami w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półciężkiej: (Co-Main Event) Polska Robert „Sutonator” Pasut – Polska Jacek „Muran” Murański
Zwycięstwo Sutonatora przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -95 kg: (Boks w małych rękawicach) Polska Patryk „Bandura” Bandurski – Polska Alan „Braveheart” Kwieciński
Zwycięstwo Bandury przez jednogłośną decyzje sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Mariusz „Hejter” Słoński – Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik
Zwycięstwo Ferrariego przez KO (cios pięścią w parterze) w 1 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Mateusz „Matt MeKnife" JanuszPolska Krystian Wilczak
Zwycięstwo Matt MeKnife'a przez jednogłośną decyzje sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Patryk „paTrykos” Domke – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez jednogłośną decyzje sędziów po 3 rundach
Zwycięstwo Filipka przez TKO (niezdolność do kontynuowania walki po drugim nokdaunie) w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -98 kg: Polska Dawid „Dzinold" Rzeźnik – Polska Szymon „Szymool" Besser
Zwycięstwo Dzinolda przez jednogłośną decyzje sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w kategorii koguciej: Polska Marta „Martirenti” Rentel – Polska Wiktoria „Wiki” Jaroniewska
Zwycięstwo Wiki przez TKO (ciosy pięściami w parterze) w 2 rundzie
  • Walka w limicie umownym -87 kg: Polska Natan „Bóg Estetyki" Marcoń – Polska Radosław „Wiejski Koks” Paszko
Zwycięstwo Wiejskiego Koksa przez jednogłośną decyzje sędziów po 3 rundach

Fame 17

  • Walka w kategorii ?: Polska Amadeusz „Ferrari” Roślik – Polska Kamil „Szczurek” Łaszczyk
  • Walka o pas mistrzowski Fame MMA w kategorii średniej: Polska Maksymilian „Wiewiór” Wiewiórka – Polska Arkadiusz Tańcula

Wyniki gali Hype MMA

Hype S01E01: Rafonix vs. Hejter

  • Walka w kategorii półśredniej: (Main Event, Super fight) Polska Marcin „Rafonix” Krasucki – Polska Mariusz „Hejter” Słoński
Zwycięstwo Hejtera przez KO w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -80 kg: (Co-Main Event) Polska Adam „Adix” Woźnicki – Polska Paweł „Pavlloo” Szwed
Zwycięstwo Pavlloo przez TKO w 3 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Patryk „Taksi ZRT” Malinowski – Polska Władysław „Władek” Zijajew
Zwycięstwo Taksiego ZRT przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Mateusz „Zakrzew” Zakrzewski – Polska Albert „Bercik” Ghambaryan
Zwycięstwo Zakrzewa przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii lekkiej: Polska Jakub „Bary” Barczyk – Polska Damian „Kalbar” Kalbarczyk
Zwycięstwo Kalbara przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii średniej: Polska Jakub „Kuba Trenuje” Droździel – Polska Krystian „Krissu” Bartocha
Zwycięstwo Kuby Trenuje przez techniczne poddanie w 1 rundzie
  • Walka w limicie umownym -86 kg: Polska Norbert „One Norbi” Krasnodębski – Polska Oskar „Blecki” Lesiak
Zwycięstwo Bleckiego przez TKO w 1 rundzie[54]:

Nagrody bonusowe:

  • Poddanie wieczoru → Polska Jakub „Kuba Trenuje” Droździel (przyznany przez Boxdela)
  • Nokaut wieczoru → Polska Damian „Kalbar” Kalbarczyk (przyznany przez Nitro)
  • Występ wieczoru → Polska Paweł „Pavlloo” Szwed (przyznany przez Wojciecha Golę)[35]

Wynik gali Fame MMA UK

Fame MMA UK 1: Gowland vs. McKenna

  • Walka w kategorii open: (Main Event) Anglia Sam Gowland – Anglia Marty McKenna
Zwycięstwo Gowlanda przez poddanie w 2 rundzie
  • Walka w kategorii open: (Co-Main Event) Anglia Joel „JMX” Morris – Polska Wojciech Gola
Zwycięstwo JMXa przez TKO w 2 rundzie
  • Walka w kategorii półśredniej: Polska Dawid Malczyński – Polska Adrian „Polak” Polański
Zwycięstwo Polaka przez niejednogłośną decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka kobiet w kategorii open: Cypr Ashley „AshleyMariee” Marie – Anglia Georgia Harrison
Zwycięstwo Harrison przez większościową decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii lekkiej: Anglia Alistair „Ally” Law – Anglia Joseph „Hendo” Henderson
Zwycięstwo Hendo przez większościową decyzję sędziów po 3 rundach
  • Walka w kategorii open: Anglia Daniel „Dapper Laughs” O’Reilly – Anglia Michael „MC Harvey” Harvey Jr.
Zwycięstwo MC Harveya przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Anglia Mike Fox – Anglia Andrew Henderson
Zwycięstwo Hendersona przez TKO w 1 rundzie
  • Walka w kategorii open: Anglia Casey Barker – Anglia Callum Markie
Zwycięstwo Barkera przez TKO w 2 rundzie[55]:

Reakcje i odbiór

W ciągu dwóch pierwszych edycji Fame MMA, według serwisu Sport.pl, większość osób ze środowiska MMA skrytykowało organizację, zarzucając jej psucie wizerunku prawdziwych sportowców walczących w oktagonie[56]. W obronie projektu stanął m.in. Marcin Różalski, który stwierdził, że gala Fame MMA stworzona została dla tzw. freaków i nie należy jej mieszać z galami sportowymi[57]. Serwis sportowy zwrócił uwagę, iż gala jest odzwierciedleniem zapotrzebowania dla walk celebrytów, podkreślając, że pierwsza edycja odniosła olbrzymi sukces wśród głównie młodych widzów, których idole mierzyli się ze sobą w oktagonie.

Fame MMA stało się pierwszą w Polsce galą typu freak show fight. W 2019 powołano organizację Free Fight Federation jako odpowiedź na rosnącą popularność w internecie gali Fame MMA[58][59].

Skład

Aktualni członkowieFunkcjaDawni członkowie
Wojciech GolaWłaściciele
Michał „Boxdel” Baron
Krzysztof Rozpara
Rafał Pasternak
Damian ŻebrowskiProwadzący gale„Chwytak”
Arkadiusz „Pan” Pawłowski
Michał Rogoziński
Hubert MściwujewskiProwadzący konferencjeArkadiusz „Pan” Pawłowski
Michał „Boxdel” Baron
Maciej „Człowiek Warga” Dąbrowski
Sylwester Wardęga
?
Mateusz „Kanu” KaniowskiKomentatorzyMarek „AdBuster” Hoffmann
„Mistrz Gry”
Marcin „Różal” Różalski
Paweł „Trybson” Trybała
Marcin Malczyński
Karol Matuszczak
Maciej Turski
Jakub „Kubańczyk” Flas
Daniel „DeeJayPallaside” PawlakProwadzący studioPaweł „Trybson” Trybała
Mateusz „Tromba” Trąbka
Paweł Swinarski
Michał RogozińskiWywiady po walkachArkadiusz „Pan” Pawłowski
Mateusz „Kanu” Kaniowski
?Prowadzący program CageArkadiusz „Pan” Pawłowski
Michał „Boxdel” Baron
Sylwester Wardęga
Michał „Boxdel” BaronProwadzący program F2FArkadiusz „Pan” Pawłowski
Maciej TurskiProwadzący ważenie i media trening„Chwytak”,
Paweł „Trybson” Trybała,
Arkadiusz „Pan” Pawłowski,
Michał Rogoziński
Patryk „paTrykos” Domke
Hubert Rublewski
Prowadzący kanał Fame News
Piotr Jarosz
Tomasz Bronder
Sędzia główny

Sponsorzy

SponsorPracaPoczątek współpracyKoniec współpracy
LV BETBukmacher20182020
Betclic2020
StormCloudPartner techniczny
Extreme Hobby20192022
Pitbull West Coast2022
MML Centrum MedycznePatron medyczny2020
Super ExpressPatron mediowy
O2.pl
Kanał Sportowy20212022
5 Posiłków Dziennie CateringPartner dietetyczny2020
Ubezpieczenia GrodzkiBezpieczeństwo zawodników2021
HotpayOperator płatności2018
Lord KruszwilInne2018
Tipeo2019
Preorder
SFD
High Life
Patriotic
Zoodoptuj
Golden Bow Solutions (GBS)2020
Premium Cars
Nexx Developer
Denley
KRUK’s Different
Key-drop.com2021
Apis Natural Cosmetics
Illegal Night
Wielkareklama.eu
WKDZIK
Gameat
Polsat Box/Polsat Box Go2022

Zobacz też

Uwagi

  1. a b c W związku z pojawieniem się epidemii koronawirusa (COVID-19) w Polsce.

Przypisy

  1. YouTube 2.0 po polsku, czyli patostreamerzy tłuką się w klatce, tech.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  2. Fame MMA, rejestr.io [dostęp 2020-10-24].
  3. Kibice mogą zostać akcjonariuszami Fame MMA. Freakowa federacja zapowiada publiczną emisję akcji., silesion.pl [dostęp 2021-11-20].
  4. Fame MMA, Famenews.pl [dostęp 2020-10-24].
  5. Baton Fame MMA - gdzie kupić? Skład, cena, opinie, czy jest zdrowy? - naFakcie.pl, nafakcie.pl, 21 lipca 2022 [dostęp 2022-07-22] (pol.).
  6. a b Podsumowanie gali Fame MMA!, apynews.pl [dostęp 2019-07-16] (pol.).
  7. Fame MMA 2: fatalna kontuzja „Magicala”. Zwycięstwo „Rafonixa” i porażka „Bonusa BGC”, sportowefakty.wp.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  8. Fame MMA 2: Dawid Malczyński wygrywa na punkty z „Polakiem” i zostaje nowym mistrzem Fame MMA, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  9. Fame MMA 3: Isamu zwycięzcą walki wieczoru! DeeJayPallaside wyszedł do walki ze złamaną ręką!, mma.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  10. Linkiewicz znokautowała Godlewską w 45 sekund! Działo się na Fame MMA 3 [WIDEO], www.superstacja.tv [dostęp 2019-06-21] [zarchiwizowane z adresu 2019-06-20] (pol.).
  11. a b Redakcja, Fame MMA 4: Linkimaster i Lil Masti POWTÓRKA. WSZYSTKIE WALKI Fame MMA 4 Marta Linkiewicz vs Sexmasterka WYNIKI, ZDJĘCIA [28. 6. 2019 r.], Dziennik Zachodni, 28 czerwca 2019 [dostęp 2019-07-16] (pol.).
  12. a b Fame MMA 5 – WYNIKI WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 26.10.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-26].
  13. a b Fame MMA 6: wyniki na żywo, Onet Sport, 28 marca 2020 [dostęp 2020-03-28] (pol.).
  14. a b Wirtualna Polska Media, Fame MMA 7. Wyniki gali. Wielkie emocje w Łodzi. Zwycięstwa „Popka”, Linkiewicz i Najmana, sportowefakty.wp.pl, 6 września 2020 [dostęp 2020-10-10] (pol.).
  15. a b Fame MMA 8 – WYNIKI WALK NA ŻYWO. Kto wygrał na Fame MMA 8, 21.11.2020?, www.eska.pl [dostęp 2020-11-21].
  16. a b Maciej Zimny, Fame MMA 9 – wyniki gali, MMA Rocks!, 6 marca 2021 [dostęp 2021-03-07] (pol.).
  17. Mateusz Murański – wiek, partnerka, kariera, ciekawostki. Dowiedz się więcej!, styl.fm [dostęp 2021-10-19] (pol.).
  18. a b Maciej Szumowski, Fame MMA 10. Wyniki gali. Świetna gala w Łodzi i skandaliczny finał, sportowefakty.wp.pl, 16 maja 2021 [dostęp 2021-08-11] (pol.).
  19. a b Redakcja, Fame MMA 11: Wyniki sobotniej gali w Arenie Gliwice. Borys Mańkowski oraz Norman Parke dali emocjonującą walkę ZDJĘCIA, Dziennik Bałtycki, 3 października 2021 [dostęp 2021-10-03] (pol.).
  20. a b Redakcja, Fame MMA 12 wyniki. Decyzje sędziów kolejnej gali wzbudzały emocje. Don Kasjo na punkty pokonał Polish Zombie, Dziennik Bałtycki, 21 listopada 2021 [dostęp 2021-11-21] (pol.).
  21. a b Maciej Zimny, Fame 13 – wyniki na żywo od godziny 20:00 | MMAROCKS, MMA Rocks!, 26 marca 2022 [dostęp 2022-03-26] (pol.).
  22. Fame MMA 14 - WYNIKI wszystkich walk tej gali. Kto wygrał walkę wieczoru? | Sport Radio ZET, sport.radiozet.pl, 1652 [dostęp 2022-05-23] (pol.).
  23. Fame MMA 15 - KARTA WALK, WALKI, ZAWODNICY. Kto walczy na Fame MMA 26.08.2022?, www.eska.pl [dostęp 2022-08-01].
  24. Fame MMA w Anglii – WALKI, DATA, MIEJSCE, BILETY. Czym jest Fame MMA UK?, www.eska.pl [dostęp 2019-10-13].
  25. Fame MMA UK NA ŻYWO: Walki LIVE w internecie. Fame MMA UK relacja online stream, sport.radiozet.pl [dostęp 2019-12-14] (pol.).
  26. Wirtualna Polska Media, Fame MMA UK. Wyniki gali. Sam Gowland wygrał w walce wieczoru, porażki Goli i Malczyńskiego, sportowefakty.wp.pl, 15 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-14] (pol.).
  27. Fame MMA UK: „Polak” rewanżuje się Malczyńskiemu i wygrywa niejednogłośną decyzją, MMA PL, 14 grudnia 2019 [dostęp 2019-12-28] (pol.).
  28. Krzysztof Rozpara o gali Fame UK: To była kompletna porażka. mma.pl. [dostęp 2020-09-19]. (pol.).
  29. HypeMMA™, hypemma.tv [dostęp 2021-03-13] (ang.).
  30. Na jakich zasadach odbywać się będzie Hype MMA? Poznaliśmy szczegóły pierwszego sezonu, MMA – BĄDŹ NA BIEŻĄCO, 14 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
  31. Gala Fame MMA 10 w maju. Hype MMA już w kwietniu., Legalny Bukmacher, 13 marca 2021 [dostęp 2021-03-13] (pol.).
  32. HYPE 1: Rafonix vs. Hejter – wyniki na żywo, MMA PL, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
  33. HYPE 1: Kuba Trenuje udusił gilotyną Krissu, MMA PL, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
  34. Wirtualna Polska Media, Hype MMA 1. Marcin „Rafonix” Krasucki – Mariusz „Hejter” Słoński. Nokaut w 7. sekundzie!, sportowefakty.wp.pl, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2021-04-17] (pol.).
  35. a b Hype MMA. Wyniki gali. Hejter nokautuje Rafonixa w niecałe SIEDEM SEKUND!, sport.se.pl [dostęp 2021-04-17].
  36. ALMMA x Fame: Road to Armia (zapowiedź turnieju). [dostęp 2021-05-11].
  37. Czas na kolejny krok... Fame Token. Famemma.io. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  38. Famemmatv: Fame MMA on Twitter. twitter.com. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  39. a b c Karolina Kropopek: Fame MMA wkracza na rynek krypto. Wyda własny token. comparic.pl, 2022-04-11. [dostęp 2022-04-29]. (pol.).
  40. Famemmatv: Fame MMA on Twitter. twitter.com. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  41. Skaner Metahero pojawi się na gali Fame 14 w maju Fame Token. Famemma.io, 2022-04-08. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  42. Szczegóły Fame MMA Token Presale Fame Token. Famemma.io, 2022-04-24. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  43. OKX LISTING ANNOUNCEMENT! Fame Token. Famemma.io, 2022-04-26. [dostęp 2022-04-29]. (ang.).
  44. Temple, Token Kryptowaluta Fame od Fame MMA - gdzie kupić Giełda OKX Opinie, KryptoPay, 28 kwietnia 2022 [dostęp 2022-05-04] (pol.).
  45. Batony FAME MMA od czwartku tylko w jednym sklepie! Znamy cenę!, MMA PL, 27 lipca 2022 [dostęp 2022-08-02] (pol.).
  46. Batony FAME MMA w nowej odsłonie! Znamy kolejny smak! Od kiedy i gdzie dostępny?, MMA PL, 24 sierpnia 2022 [dostęp 2022-08-26] (pol.).
  47. Fame MMA: Kubańczyk zdecydował! Pas freakowej organizacji zostaje zwakowany!, MMA PL, 14 maja 2022 [dostęp 2022-05-14] (pol.).
  48. DRAMA w Fame MMA: Lil Masti STRACI pas! Wardęga robi z nią wywiad [MEGA DYMY] - Vibez.pl, vibez.pl [dostęp 2022-07-20] (pol.).
  49. Norman Parke sprzedaje „Pas Króla” i sztabkę złota. Podał minimalną kwotę, jaka go interesuje, StrefaMMA.pl – Portal sportów walki, 9 czerwca 2021 [dostęp 2021-11-22] (pol.).
  50. Zrobił show podczas Fame MMA! Niezwykła sytuacja, sport.interia.pl [dostęp 2021-11-22] (pol.).
  51. Fame MMA 2 – WYNIKI. Kto wygrał, a kto przegrał na Fame MMA 2?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
  52. Bartosz Cieśla: Jest decyzja Fame MMA dotycząca walki Don Kasjo vs. Adrian Polak!. mma.pl, 2020-04-01. [dostęp 2020-10-23]. (pol.).
  53. Fame MMA 3: WYNIKI WALK – kto wygrał na gali 30.03.2019?, www.eska.pl [dostęp 2019-07-16].
  54. Wirtualna Polska Media, Hype MMA 1. Wyniki gali. Błyskawiczne nokauty. Udany początek nowego projektu Fame MMA – WP SportoweFakty, sportowefakty.wp.pl, 17 kwietnia 2021 [dostęp 2022-02-13] (pol.).
  55. Fame MMA UK RELACJA NA ŻYWO ONLINE: Szalona gala w Newcastle! Kontrowersyjna decyzja w walce Polaków [WYNIKI NA ŻYWO], sport.se.pl [dostęp 2019-12-14].
  56. Fame MMA. Wyniki gali i koszmarna kontuzja [WIDEO], www.sport.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  57. Fame MMA. Daniel Magical i inni w klatce, a wszystko w transmisji onine, natemat.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  58. 8 czerwca dojdzie do walki Najman – Trybała, warszawa.naszemiasto.pl [dostęp 2019-06-21] (pol.).
  59. Wielki powrót „Hardkorowego Koksa” do MMA! Wystąpi na gali celebrytów FFF. Zaskakująca rola gwiazdy internetu, nczas.com [dostęp 2019-06-21] (pol.).

Linki zewnętrzne

Media użyte na tej stronie

Ulster Banner.svg
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Flag of Northern Ireland (1953–1972).svg
Ulster Banner is a heraldic banner taken from the former coat of arms of Northern Ireland. It was used by the Northern Ireland government in 1953-1973 with Edwardian crown since coronation of Queen Elizabeth II, based earlier design with Tudor Crown from 1924. Otherwise known as the Ulster Flag, Red Hand of Ulster Flag, Red Hand Flag.
Flag of England.svg
Flag of England. Saint George's cross (a red cross on a white background), used as the Flag of England, the Italian city of Genoa and various other places.
XFC Logo.svg
Autor: Xfcdigital, Licencja: CC BY-SA 4.0
2021 XFC Logo in Black & Red in Horizontal orientation
Fame MMA.png
Logo Fame MMA
Wafelek Fame.jpg
Autor: Koftra, Licencja: CC BY-SA 4.0
Wafelek „Fame" federacji Fame MMA z kremem kakaowym i nadzieniami o smaku czekoladowym.
Arkadiuszt.png
Autor: Bluex8067, Licencja: CC BY-SA 4.0
Arkadiusz Tańcula is a polish actor and a FAME MMA player
Fame MMA 01.svg
Logo Fame MMA
Fame MMA 02.svg
Logo Fame MMA