2015– Czechy25(1)
W sumie:36(2)
  1. Aktualne na: 9 marca 2021.
  2. Aktualne na: 9 marca 2021.

Filip Novák (ur. 26 czerwca 1990 w Przerowie) – czeski piłkarz grający na pozycji lewego obrońcy. Od 2020 jest zawodnikiem klubu Fenerbahçe SK.

Swoją karierę piłkarską Novák rozpoczął w klubie FC Zlín. W 2009 roku awansował do pierwszego zespołu. 18 kwietnia 2009 zadebiutował w nim w pierwszej lidze czeskiej w wygranym 2:0 domowym meczu z 1. FK Příbram. Na koniec sezonu 2008/2009 spadł ze Zlínem do drugiej ligi. W barwach Zlínu grał do końca sezonu 2010/2011.

Latem 2011 Novák przeszedł do pierwszoligowego FK Baumit Jablonec. Swój debiut w nim zaliczył 15 sierpnia 2011 w zwycięskim 5:0 domowym meczu z Bohemiansem 1905. W maju 2013 wystąpił w wygranym po serii rzutów karnych (po 120 minutach był remis 2:2) finale Pucharu Czech z FK Mladá Boleslav. Z kolei w lipcu 2013 zdobył Superpuchar Czech (wystąpił w wygranym 3:2 meczu z Viktorią Pilzno. W drużynie Baumitu występował do sierpnia 2015.

W sierpniu 2015 roku Novák podpisał czteroletni kontrakt z FC Midtjylland[1], mistrzem Danii z sezonu 2014/2015.

W 2018 roku Novák odszedł do Trabzonsporu. Zadebiutował w nim 21 stycznia 2018 w zremisowanym 2:2 wyjazdowym meczu z Konyasporem.