Data

17 czerwca 1990

Sędzia

Roman Kostrzewski

Finał Pucharu Polski w piłce nożnej 1990mecz piłkarski kończący rozgrywki Pucharu Polski 1989/1990 oraz mający na celu wyłonienie triumfatora tych rozgrywek, który został rozegrany 17 czerwca 1990 roku na Stadionie Wojska Polskiego w Łodzi, pomiędzy Legią Warszawa a GKS-em Katowice. Trofeum po raz 9. wywalczyła Legia Warszawa, która uzyskała tym samym prawo gry w kwalifikacjach Pucharu Zdobywców Pucharów 1990/1991.

Tło

W finale rozgrywek zmierzyli się sobą triumfator poprzednich rozgrywek Legia Warszawa oraz GKS Katowice. W sezonie 1989/1990 drużyna GieKSy zakończyła rozgrywki ligowe na 3. miejscu i miała już zapewniony udział w europejskich pucharach, w związku z czym dla drużyny Wojskowych triumf w rozgrywkach był ostatnią szansą na występ w tej rangi rozgrywek.

Mecz

Przebieg meczu

Mecz odbył się 17 czerwca 1990 roku na Stadionie Widzewa Łódź w Łodzi. Sędzią głównym spotkania był Roman Kostrzewski. Mimo różnicy miejsc w tabeli ligowej nie wskazano jednoznacznego faworyta meczu. Mecz zakończył się wygraną drużyny Wojskowych 2:0 po golach Jacka Cyzio w 22. minucie oraz Romana Koseckiego w rzutu karnego w 84. minucie. Emocje były również na trybunach, gdy kibice obu drużyn wszczęła bójkę między sobą oraz z policją, a także niszczyła mienie obiektu[1]. Mimo tych wydarzeń kibice drużyny GieKSy pogratulowali kibicom drużyny przeciwnej triumfu z rozgrywkach[1].