Golf na Island Games 2009
Island Games 2009 Golf Zwycięzcy | |
---|---|
Mężczyźni indywidualnie | Jarryd Dillas |
Kobiety indywidualnie | Jenny Häggblom |
Mężczyźni drużynowo | Bermudy |
Kobiety drużynowo | Bermudy |
Turniej golfowy na Island Games 2009 trwał od 28 czerwca do 3 lipca. Wszystkie rundy odbyły się w miejscowości Sund, opodal zamku Kastelholm, na obiekcie Ålands Golfklubb wybudowanym w roku 1983[1].
Konkurencje indywidualne
Mężczyźni indywidualnie
W męskiej klasyfikacji indywidualnej wzięło udział siedemdziesięciu dziewięciu zawodników z dwudziestu dwóch reprezentacji: Alderney, Bermudów, Falklandów, Frøyi, Gotlandii, Guernsey, Hebrydów Zewnętrznych, Hitry, Jersey, Kajmanów, Minorki, Orkadów, Rodos, Saremy, Szetlandów, Świętej Heleny, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych, Wyspy Księcia Edwarda, Wyspy Man oraz Ynys Môn[2].
Wyniki przedstawiały się następująco[3]:
Kraje biorące udział | ||||
---|---|---|---|---|
Reprezentacja | L. | Najlepszy | ||
Zawodnik | Wynik | Pozycja | ||
Alderney | 4 | Luke Butel | 333 | 43. |
Bermudy | 4 | Jarryd Dillas | 282 | 1. |
Falklandy | 4 | Kevin Clapp | 360 | 54. |
Frøya | 2 | Martin Nilsen | 389 | 61. |
Gotlandia | 4 | Matz Bengtsson | 312 | 26. |
Guernsey | 4 | Daniel Blondel | 300 | 15. |
Hebrydy Zewnętrzne | 4 | Kevin Macrae | 306 | 22. |
Hitra | 4 | Odd Martin Heggvik | 400 | 66. |
Jersey | 4 | Gavin O'Neill | 289 | 5. |
Kajmany | 4 | Jonathon Widmer | 293 | 7. |
Minorka | 4 | Emiliano Pons | 332 | 40. |
Orkady | 4 | Steven Rendall | 307 | 23. |
Rodos | 4 | Stamatis Kavadas | 341 | 46. |
Sarema | 3 | Tõnu Toompuu | 387 | 60. |
Szetlandy | 1 | Jordan Leask | 313 | 28. |
Święta Helena | 3 | Scott Crowie | 326 | 37. |
Wight | 4 | Mark Bell | 293 | 7. |
Wyspa Księcia Edwarda | 2 | David N. Murphy | 440 | 72. |
Wyspa Man | 4 | David Jones | 282 | 1. |
Wyspy Alandzkie | 4 | Kim Berglund | 294 | 9. |
Wyspy Owcze | 4 | Rói Christiansen | 347 | 50. |
Ynys Môn | 4 | Sion Thomas | 302 | 16. |
Oficjalna klasyfikacja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | 1.r. | 2.r. | 3.r. | 4.r. | Suma | Medal |
1. | Jarryd Dillas | Bermudy | 71 | 71 | 70 | 70 | 282 | Złoto |
1. | David Jones | Wyspa Man | 72 | 71 | 70 | 69 | 282 | Srebro |
3. | Daniel Augustus | Bermudy | 73 | 70 | 72 | 70 | 285 | Brąz |
3. | Paul Lowey | Wyspa Man | 76 | 73 | 69 | 67 | 285 | |
5. | Gavin O'Neill | Jersey | 72 | 70 | 75 | 72 | 289 | |
6. | Damian Palanyandi | Bermudy | 73 | 68 | 81 | 69 | 291 | |
7. | Jonathon Widmer | Kajmany | 76 | 73 | 76 | 68 | 293 | |
7. | Mark Bell | Wight | 76 | 72 | 75 | 70 | 293 | |
9. | Kim Berglund | Wyspy Alandzkie | 72 | 76 | 75 | 71 | 294 | |
9. | Christy Mclaughlin | Jersey | 75 | 72 | 75 | 72 | 294 | |
11. | Lukas Eriksson | Wyspy Alandzkie | 71 | 71 | 78 | 75 | 295 | |
12. | Christopher Reed | Wight | 74 | 75 | 73 | 74 | 296 | |
12. | Sam Crenan | Jersey | 74 | 73 | 74 | 75 | 296 | |
14. | Camiko Smith | Bermudy | 74 | 76 | 75 | 74 | 299 | |
15. | Daniel Blondel | Guernsey | 77 | 79 | 73 | 71 | 300 | |
16. | Sion Thomas | Ynys Môn | 76 | 76 | 75 | 75 | 302 | |
17. | Sean Mills | Guernsey | 76 | 76 | 75 | 75 | 303 | |
17. | Jonathon Corke | Wyspa Man | 75 | 73 | 78 | 77 | 303 | |
17. | Kevin Moore | Wyspa Man | 74 | 74 | 77 | 78 | 303 | |
20. | Matthew Barnicoat | Wight | 80 | 75 | 75 | 74 | 304 | |
21. | Scott Parry | Ynys Môn | 78 | 74 | 80 | 73 | 305 | |
22. | Kevin Macrae | Hebrydy Zewnętrzne | 78 | 76 | 76 | 76 | 306 | |
23. | Steven Rendall | Orkady | 83 | 72 | 78 | 74 | 307 | |
24. | Stephen Mahy | Guernsey | 81 | 83 | 77 | 70 | 311 | |
24. | Andy Clarke | Jersey | 78 | 75 | 78 | 80 | 311 | |
26. | Benny Eriksson | Wyspy Alandzkie | 75 | 80 | 79 | 78 | 312 | |
26. | Matz Bengtsson | Gotlandia | 75 | 78 | 85 | 76 | 312 | |
28. | Jordan Leask | Szetlandy | 77 | 84 | 75 | 77 | 313 | |
29. | Jonathan Mörn | Wyspy Alandzkie | 85 | 75 | 79 | 75 | 314 | |
30. | George Foreman | Wight | 78 | 81 | 79 | 78 | 316 | |
31. | Robert Chilman | Kajmany | 86 | 73 | 79 | 79 | 317 | |
31. | Robert Jones | Ynys Môn | 75 | 78 | 83 | 81 | 317 | |
33. | Herman Matsson | Gotlandia | 85 | 78 | 78 | 77 | 318 | |
33. | Norman Macdonald | Hebrydy Zewnętrzne | 83 | 77 | 80 | 78 | 318 | |
35. | Andrew Macdonald | Hebrydy Zewnętrzne | 78 | 76 | 88 | 79 | 321 | |
36. | Sean Fotheringhame | Orkady | 79 | 82 | 85 | 77 | 323 | |
37. | Scott Crowie | Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha | 79 | 75 | 83 | 89 | 326 | |
38. | David Black | Hebrydy Zewnętrzne | 83 | 83 | 83 | 78 | 327 | |
39. | Björn Jacobsson | Gotlandia | 81 | 83 | 83 | 86 | 331 | |
40. | Emiliano Pons | Minorka | 91 | 81 | 80 | 80 | 332 | |
40. | Leon Crowie | Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha | 89 | 81 | 82 | 80 | 332 | |
40. | Mark Perdue | Ynys Môn | 86 | 88 | 78 | 80 | 332 | |
43. | Luke Butel | Alderney | 85 | 84 | 81 | 83 | 333 | |
44. | Tracy Moore | Kajmany | 84 | 82 | 86 | 86 | 338 | |
45. | Silverio Pons | Minorka | 88 | 83 | 86 | 82 | 339 | |
46. | Stamatis Kavadas | Rodos | 84 | 85 | 88 | 84 | 341 | |
47. | Gunnar Hoas | Gotlandia | 92 | 81 | 84 | 87 | 344 | |
47. | Ewan Rendall | Orkady | 86 | 85 | 96 | 77 | 344 | |
49. | Robert Woods | Kajmany | 87 | 84 | 89 | 85 | 345 | |
50. | Rói Christiansen | Wyspy Owcze | 91 | 85 | 84 | 87 | 347 | |
51. | James Duncanson | Alderney | 91 | 88 | 84 | 88 | 351 | |
52. | Kieth Allen | Alderney | 91 | 84 | 92 | 89 | 356 | |
53. | Xavier Torres Huguet | Minorka | 90 | 87 | 88 | 94 | 359 | |
54. | Kevin Clapp | Falklandy | 94 | 92 | 90 | 84 | 360 | |
55. | Michalis Archangelitis | Rodos | 94 | 91 | 87 | 89 | 361 | |
56. | Jonfinn Thomassen | Wyspy Owcze | 92 | 85 | 100 | 87 | 364 | |
57. | Janus Norðberg | Wyspy Owcze | 95 | 90 | 98 | 90 | 373 | |
58. | Douglas Slater | Orkady | 90 | 97 | 91 | 100 | 378 | |
59. | Panagiotis Diakou | Rodos | 111 | 93 | 91 | 89 | 384 | |
60. | Tõnu Toompuu | Sarema | 98 | 97 | 97 | 95 | 387 | |
61. | Martin Nilsen | Frøya | 99 | 96 | 97 | 97 | 389 | |
62. | Fotis Pelos | Rodos | 97 | 110 | 93 | 92 | 392 | |
62. | Sidonio Benjamin | Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha | 96 | 94 | 103 | 99 | 392 | |
64. | Oskar Eiriksson | Wyspy Owcze | 101 | 94 | 96 | 102 | 393 | |
65. | Norman Butel | Alderney | 94 | 97 | 106 | 101 | 398 | |
66. | Odd Martin Heggvik | Hitra | 95 | 110 | 98 | 97 | 400 | |
67. | Rod Tuckwood | Falklandy | 104 | 103 | 98 | 102 | 407 | |
68. | Eero Lapp | Sarema | 107 | 96 | 99 | 108 | 410 | |
69. | Alar Tõru | Sarema | 109 | 102 | 101 | 99 | 411 | |
70. | Steve Vincent | Falklandy | 113 | 105 | 104 | 112 | 434 | |
71. | Roger Athammer | Hitra | 116 | 110 | 102 | 108 | 436 | |
72. | David N. Murphy | Wyspa Księcia Edwarda | 112 | 111 | 113 | 104 | 440 | |
73. | Leif Fordal | Hitra | 101 | 119 | 110 | 117 | 447 | |
74. | Glenn Ross | Falklandy | – | – | – | – | – | |
74. | Rune Vikan | Frøya | – | – | – | – | – | |
74. | Jamie Blondel | Guernsey | – | – | – | – | – | |
74. | Jan Kristoffersen | Hitra | – | – | – | – | – | |
74. | Paul Ashley Perkins | Minorka | – | – | – | – | – | |
74. | David C. Murphy | Wyspa Księcia Edwarda | – | – | – | – | – |
Przebieg
Druga runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Damian Palanyandi | Bermudy | 73+68=141 |
2. | Jarryd Dillas | Bermudy | 71+71=142 |
2. | Lukas Eriksson | Wyspy Alandzkie | 71+71=142 |
2. | Gavin O'Neill | Jersey | 72+70=142 |
5. | Daniel Augustus | Bermudy | 73+70=143 |
5. | David Jones | Wyspa Man | 72+71=143 |
7. | Sam Crenan | Jersey | 74+73=147 |
7. | Christy Mclaughlin | Jersey | 75+72=147 |
9. | Mark Bell | Wight | 72+76=148 |
9. | Kim Berglund | Wyspy Alandzkie | 72+76=148 |
9. | Jonathon Corke | Wyspa Man | 75+73=148 |
9. | Kevin Moore | Wyspa Man | 74+74=148 |
... |
Pierwsza runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jarryd Dillas | Bermudy | 71 |
1. | Lukas Eriksson | Wyspy Alandzkie | 71 |
3. | Kim Berglund | Wyspy Alandzkie | 72 |
3. | David Jones | Wyspa Man | 72 |
3. | Gavin O'Neill | Jersey | 72 |
6. | Daniel Augustus | Bermudy | 73 |
6. | Damian Palanyandi | Bermudy | 73 |
8. | Sam Crenan | Jersey | 74 |
8. | Kevin Moore | Wyspa Man | 74 |
8. | Christopher Reed | Wight | 74 |
8. | Camiko Smith | Bermudy | 74 |
... |
Czwarta runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jarryd Dillas | Bermudy | 212+70=282 |
1. | David Jones | Wyspa Man | 213+69=282 |
3. | Daniel Augustus | Bermudy | 215+70=285 |
3. | Paul Lowey | Wyspa Man | 218+67=285 |
5. | Gavin O'Neill | Jersey | 217+72=289 |
6. | Damian Palanyandi | Bermudy | 222+69=291 |
7. | Jonathon Widmer | Kajmany | 225+68=293 |
7. | Mark Bell | Wight | 223+70=293 |
9. | Kim Berglund | Wyspy Alandzkie | 223+71=294 |
9. | Christy Mclaughlin | Jersey | 222+72=294 |
... |
Trzecia runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jarryd Dillas | Bermudy | 142+70=212 |
2. | David Jones | Wyspa Man | 143+70=213 |
3. | Daniel Augustus | Bermudy | 143+72=215 |
4. | Gavin O'Neill | Jersey | 142+75=217 |
5. | Paul Lowey | Wyspa Man | 149+69=218 |
6. | Lukas Eriksson | Wyspy Alandzkie | 142+78=220 |
7. | Sam Crenan | Jersey | 147+74=221 |
8. | Christy Mclaughlin | Jersey | 147+75=222 |
8. | Damian Palanyandi | Bermudy | 141+81=222 |
8. | Christopher Reed | Wight | 149+73=222 |
... |
Kobiety indywidualnie
W konkurencji żeńskiej wzięło udział czterdzieści pięć pań z czternastu reprezentacji: Alderney, Bermudów, Gotlandii, Guernsey, Jersey, Kajmanów, Minorki, Orkadów, Rodos, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych, Wyspy Księcia Edwarda oraz Wyspy Man[4].
Wyniki przedstawiały się następująco[5]:
Kraje biorące udział | ||||
---|---|---|---|---|
Reprezentacja | L. | Najlepszy | ||
Zawodnik | Wynik | Pozycja | ||
Alderney | 3 | Jane Ellen | 387 | 34. |
Bermudy | 4 | Ebonie Burgess | 306 | 5. |
Gotlandia | 4 | Sara Larsson | 305 | 4. |
Guernsey | 4 | Janine Chamberlain | 322 | 11. |
Jersey | 4 | Olivia Jordan - Higgins | 298 | 2. |
Kajmany | 1 | Samantha Widmer | 304 | 3. |
Minorka | 4 | Isabelle Van de Graaf | 359 | 28. |
Orkady | 2 | Nicola Stanger | 387 | 34. |
Rodos | 4 | Tsampika Anthoulas | 353 | 24. |
Wight | 4 | Sophie Beardsall | 311 | 6. |
Wyspa Księcia Edwarda | 1 | Mary Christine MacDonald | 511 | 43. |
Wyspa Man | 5 | Emma Harris | 311 | 6. |
Wyspy Alandzkie | 4 | Jenny Häggblom | 293 | 1. |
Wyspy Owcze | 1 | Finngerð Sólbjørg Clark | 355 | 25. |
Oficjalna klasyfikacja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | 1.r. | 2.r. | 3.r. | 4.r. | Suma | Medal |
1. | Jenny Häggblom | Wyspy Alandzkie | 76 | 67 | 70 | 80 | 293 | Złoto |
2. | Olivia Jordan - Higgins | Jersey | 79 | 73 | 74 | 72 | 298 | Srebro |
3. | Samantha Widmer | Kajmany | 75 | 75 | 80 | 74 | 304 | Brąz |
4. | Sara Larsson | Gotlandia | 80 | 76 | 75 | 74 | 305 | |
5. | Ebonie Burgess | Bermudy | 79 | 72 | 78 | 77 | 306 | |
6. | Tariqah Walikraam | Bermudy | 77 | 77 | 80 | 77 | 311 | |
6. | Emma Harris | Wyspa Man | 81 | 74 | 77 | 79 | 311 | |
6. | Sophie Beardsall | Wight | 76 | 73 | 82 | 80 | 311 | |
9. | Emma Powell | Wight | 76 | 78 | 82 | 78 | 314 | |
10. | Madeleine Snickars | Wyspy Alandzkie | 80 | 80 | 80 | 79 | 319 | |
11. | Janine Chamberlain | Guernsey | 79 | 77 | 85 | 81 | 322 | |
12. | Christella Winzell | Gotlandia | 81 | 76 | 85 | 83 | 325 | |
13. | Lina Svensson-Lagergren | Gotlandia | 88 | 82 | 78 | 78 | 326 | |
14. | Alex Mollin | Jersey | 80 | 82 | 84 | 84 | 330 | |
15. | Katyna Rabain | Bermudy | 84 | 84 | 88 | 77 | 333 | |
16. | Grace Hill | Wight | 83 | 87 | 87 | 83 | 340 | |
17. | Margaret Ankers | Wight | 91 | 89 | 81 | 86 | 347 | |
18. | Sue Wellfair | Guernsey | 85 | 85 | 88 | 90 | 348 | |
18. | Gloria Paradiso | Jersey | 92 | 81 | 88 | 87 | 348 | |
20. | Julie Heselton | Wyspa Man | 90 | 86 | 90 | 83 | 349 | |
21. | Elaine Pushman | Jersey | 90 | 88 | 89 | 83 | 350 | |
22. | Susann Ojala | Wyspy Alandzkie | 91 | 82 | 94 | 85 | 352 | |
22. | Katrin Burnie | Bermudy | 99 | 83 | 86 | 84 | 352 | |
24. | Tsampika Anthoulas | Rodos | 87 | 84 | 95 | 87 | 353 | |
25. | Finngerð Sólbjørg Clark | Wyspy Owcze | 89 | 87 | 88 | 91 | 355 | |
26. | Catherine Preston | Wyspa Man | 94 | 85 | 88 | 90 | 357 | |
27. | Karin Pipping | Wyspy Alandzkie | 86 | 95 | 86 | 91 | 358 | |
28. | Isabelle Van de Graaf | Minorka | 93 | 89 | 87 | 90 | 359 | |
28. | Shirley Glover | Wyspa Man | 93 | 85 | 92 | 89 | 359 | |
30. | Amanda Webber | Guernsey | 97 | 90 | 86 | 96 | 369 | |
31. | Julie Creed | Guernsey | 88 | 92 | 101 | 97 | 378 | |
32. | Azahara Mellado Delgado | Minorka | 103 | 97 | 89 | 92 | 381 | |
33. | Maria Diakou | Rodos | 105 | 90 | 97 | 91 | 383 | |
34. | Jane Ellen | Alderney | 104 | 94 | 92 | 97 | 387 | |
34. | Nicola Stanger | Orkady | 105 | 86 | 102 | 94 | 387 | |
36. | Sue Wethey | Alderney | 94 | 97 | 97 | 111 | 399 | |
37. | Tsampika Kasioti | Rodos | 110 | 104 | 96 | 90 | 400 | |
38. | Lynn Slater | Orkady | 104 | 111 | 101 | 104 | 420 | |
39. | Teresa Juaneda | Minorka | 116 | 101 | 103 | 120 | 440 | |
40. | Stepahnie Crossley | Minorka | 109 | 111 | 113 | 113 | 446 | |
41. | Katerina Tsiafitsa | Rodos | 113 | 114 | 109 | 113 | 449 | |
42. | Patricia Mclernon | Alderney | 118 | 124 | 116 | 108 | 466 | |
43. | Mary Christine MacDonald | Wyspa Księcia Edwarda | 129 | 134 | 125 | 123 | 511 | |
44. | Lina Svegsjö | Gotlandia | – | – | – | – | – | |
44. | Christina Skelly | Wyspa Man | – | – | – | – | – |
Przebieg
Druga runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jenny Häggblom | Wyspy Alandzkie | 76+67=143 |
2. | Sophie Beardsall | Wight | 76+73=149 |
3. | Samantha Widmer | Kajmany | 75+75=150 |
4. | Ebonie Burgess | Bermudy | 79+72=151 |
5. | Olivia Jordan - Higgins | Jersey | 79+73=152 |
6. | Tariqah Walikraam | Bermudy | 77+77=154 |
6. | Emma Powell | Wight | 76+78=154 |
8. | Emma Harris | Wyspa Man | 81+74=155 |
9. | Sara Larsson | Gotlandia | 80+76=156 |
9. | Janine Chamberlain | Guernsey | 79+77=156 |
Pierwsza runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Samantha Widmer | Kajmany | 75 |
2. | Sophie Beardsall | Wight | 76 |
2. | Jenny Häggblom | Wyspy Alandzkie | 76 |
2. | Emma Powell | Wight | 76 |
5. | Tariqah Walikraam | Bermudy | 77 |
6. | Ebonie Burgess | Bermudy | 79 |
6. | Janine Chamberlain | Guernsey | 79 |
6. | Olivia Jordan - Higgins | Jersey | 79 |
9. | Sara Larsson | Gotlandia | 80 |
9. | Alex Mollin | Jersey | 80 |
9, | Madeleine Snickars | Wyspy Alandzkie | 80 |
Czwarta runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jenny Häggblom | Wyspy Alandzkie | 213+80+293 |
2. | Olivia Jordan - Higgins | Jersey | 226+72=298 |
3. | Samantha Widmer | Kajmany | 230+74=304 |
4. | Sara Larsson | Gotlandia | 231+74=305 |
5. | Ebonie Burgess | Bermudy | 229+77=306 |
6. | Sophie Beardsall | Wight | 231+80=311 |
6. | Emma Harris | Wyspa Man | 232+79=311 |
6. | Tariqah Walikraam | Bermudy | 234+77=311 |
9. | Emma Powell | Wight | 236+78=314 |
10. | Madeleine Snickars | Wyspy Alandzkie | 240+79=319 |
Trzecia runda | |||
---|---|---|---|
Poz. | Zawodnik | Kraj | Wynik |
1. | Jenny Häggblom | Wyspy Alandzkie | 143+70=213 |
2. | Olivia Jordan - Higgins | Jersey | 152+74=226 |
3. | Ebonie Burgess | Bermudy | 151+78=229 |
4. | Samantha Widmer | Kajmany | 150+80=230 |
5. | Sara Larsson | Gotlandia | 156+75=231 |
5. | Sophie Beardsall | Wight | 149+82=231 |
7. | Emma Harris | Wyspa Man | 155+77=232 |
8. | Tariqah Walikraam | Bermudy | 154+80=234 |
9. | Emma Powell | Wight | 154+82=236 |
10. | Madeleine Snickars | Wyspy Alandzkie | 160+80=240 |
Konkurencje drużynowe
Mężczyźni drużynowo
W drużynowej konkurencji męskiej wzięło udział dziewiętnaście reprezentacji, z których każda liczyła czterech zawodników. Były to następujące reprezentacje: Alderney, Bermudów, Falklandów, Gotlandii, Guernsey, Hebrydów Zewnętrznych, Hitry, Jersey, Kajmanów, Minorki, Orkadów, Rodos, Saremy, Świętej Heleny, Wight, Wysp Alandzkich, Wysp Owczych, Wyspy Man oraz Ynys Môn[6].
Wyniki konkurencji przedstawiały się następująco[7]:
Oficjalna klasyfikacja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Kraj | Zawodnicy | 1.r. | 2.r. | 3.r. | 4.r. | Suma | Medal |
1. | Bermudy | Daniel Augustus | 217 | 209 | 217 | 209 | 852 | Złoto |
Jarryd Dillas | ||||||||
Damian Palanyandi | ||||||||
Camiko Smith | ||||||||
2. | Wyspa Man | Jonathon Corke | 221 | 217 | 216 | 213 | 867 | Srebro |
David Jones | ||||||||
Paul Lowey | ||||||||
Kevin Moore | ||||||||
3. | Jersey | Andy Clarke | 221 | 215 | 224 | 219 | 879 | Brąz |
Sam Crenan | ||||||||
Christy Mclaughlin | ||||||||
Gavin O'Neill | ||||||||
4. | Wight | Matthew Barnicoat | 228 | 222 | 223 | 218 | 891 | |
Mark Bell | ||||||||
George Foreman | ||||||||
Christopher Reed | ||||||||
5. | Wyspy Alandzkie | Kim Berglund | 218 | 222 | 232 | 221 | 893 | |
Benny Eriksson | ||||||||
Lukas Eriksson | ||||||||
Jonathan Mörn | ||||||||
6. | Guernsey | Daniel Blondel | 234 | 234 | 223 | 214 | 905 | |
Jamie Blondel | ||||||||
Stephen Mahy | ||||||||
Sean Mills | ||||||||
7. | Ynys Môn | Robert Jones | 229 | 228 | 233 | 228 | 918 | |
Scott Parry | ||||||||
Mark Perdue | ||||||||
Sion Thomas | ||||||||
8. | Hebrydy Zewnętrzne | David Black | 239 | 229 | 239 | 232 | 939 | |
Andrew Macdonald | ||||||||
Norman Macdonald | ||||||||
Kevin Macrae | ||||||||
9. | Kajmany | Robert Chilman | 246 | 228 | 241 | 233 | 948 | |
Tracy Moore | ||||||||
Jonathon Widmer | ||||||||
Robert Woods | ||||||||
10. | Gotlandia | Matz Bengtsson | 241 | 235 | 245 | 239 | 960 | |
Gunnar Hoas | ||||||||
Björn Jacobsson | ||||||||
Herman Matsson | ||||||||
11. | Orkady | Sean Fotheringhame | 248 | 239 | 254 | 228 | 969 | |
Ewan Rendall | ||||||||
Steven Rendall | ||||||||
Douglas Slater | ||||||||
12. | Minorka | Paul Ashley Perkins | 262 | 249 | 251 | 256 | 1018 | |
Emiliano Pons | ||||||||
Silverio Pons | ||||||||
Xavier Torres Huguet | ||||||||
13. | Alderney | Kieth Allen | 267 | 256 | 257 | 260 | 1040 | |
Luke Butel | ||||||||
Norman Butel | ||||||||
James Duncanson | ||||||||
14. | Wyspa Świętej Heleny, Wyspa Wniebowstąpienia i Tristan da Cunha | Sidonio Benjamin | 264 | 250 | 268 | 268 | 1050 | |
Leon Crowie | ||||||||
Scott Crowie | ||||||||
15. | Rodos | Michalis Archangelitis | 275 | 269 | 266 | 262 | 1072 | |
Panagiotis Diakou | ||||||||
Stamatis Kavadas | ||||||||
Fotis Pelos | ||||||||
16. | Wyspy Owcze | Rói Christiansen | 278 | 260 | 278 | 264 | 1080 | |
Oskar Eiriksson | ||||||||
Janus Norðberg | ||||||||
Jonfinn Thomassen | ||||||||
17. | Falklandy | Kevin Clapp | 309 | 302 | 292 | 298 | 1201 | |
Glenn Ross | ||||||||
Rod Tuckwood | ||||||||
Steve Vincent | ||||||||
18. | Sarema | Siim Auväärt | 314 | 295 | 297 | 302 | 1208 | |
Eero Lapp | ||||||||
Tõnu Toompuu | ||||||||
Alar Tõru | ||||||||
19. | Hitra | Roger Athammer | 312 | 332 | 310 | 322 | 1276 | |
Leif Fordal | ||||||||
Odd Martin Heggvik | ||||||||
Jan Kristoffersen |
Przebieg
Pierwsza runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Bermudy | 217 |
2. | Wyspy Alandzkie | 218 |
3. | Jersey | 221 |
3. | Wyspa Man | 221 |
5. | Wight | 228 |
6. | Ynys Môn | 229 |
7. | Guernsey | 234 |
8. | Hebrydy Zewnętrzne | 239 |
9. | Gotlandia | 241 |
10. | Kajmany | 246 |
... |
Druga runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Bermudy | 217+209=426 |
2. | Jersey | 221+215=436 |
3. | Wyspa Man | 221+217=438 |
4. | Wyspy Alandzkie | 218+222=440 |
5. | Wight | 228+222=450 |
6. | Ynys Môn | 229+228=457 |
7. | Guernsey | 234+234=268 |
7. | Hebrydy Zewnętrzne | 239+229=268 |
9. | Kajmany | 246+228=474 |
10. | Gotlandia | 241+235=476 |
... |
Trzecia runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Bermudy | 426+217=643 |
2. | Wyspa Man | 438+216=654 |
3. | Jersey | 436+224=660 |
4. | Wyspy Alandzkie | 440+232=672 |
5. | Wight | 450+223=673 |
6. | Ynys Môn | 457+233=690 |
7. | Guernsey | 468+223=691 |
8. | Hebrydy Zewnętrzne | 468+239=707 |
9. | Kajmany | 474+241=715 |
10. | Gotlandia | 476+245=721 |
... |
Czwarta runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Bermudy | 643+209=852 |
2. | Wyspa Man | 654+213=867 |
3. | Jersey | 660+219=879 |
4. | Wight | 673+218=891 |
5. | Wyspy Alandzkie | 672+221=893 |
6. | Guernsey | 691+214=905 |
7. | Ynys Môn | 690+228=918 |
8. | Hebrydy Zewnętrzne | 707+232=939 |
9. | Kajmany | 715+233=948 |
10. | Gotlandia | 729+239=960 |
... |
Kobiety drużynowo
W drużynowej konkurencji żeńskiej wzięło udział dziesięć reprezentacji, z których każda liczyła cztery zawodniczki. Były to następujące reprezentacje: Alderney, Bermudów, Gotlandii, Guernsey, Jersey, Minorki, Rodos, Wight, Wysp Alandzkich oraz Wyspy Man[8].
Wyniki konkurencji przedstawiały się następująco[9]:
Oficjalna klasyfikacja | ||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Poz. | Kraj | Zawodnicy | 1.r. | 2.r. | 3.r. | 4.r. | Suma | Medal |
1. | Bermudy | Ebonie Burgess | 240 | 232 | 244 | 231 | 947 | Złoto |
Katrin Burnie | ||||||||
Katyna Rabain | ||||||||
Tariqah Walikraam | ||||||||
2. | Wyspy Alandzkie | Jenny Häggblom | 242 | 229 | 236 | 244 | 951 | Srebro |
Susann Ojala | ||||||||
Karin Pipping | ||||||||
Madeleine Snickars | ||||||||
3. | Gotlandia | Sara Larsson | 249 | 234 | 238 | 235 | 956 | Brąz |
Lina Svegsjö | ||||||||
Lina Svensson-Lagergren | ||||||||
Christella Winzell | ||||||||
4. | Wight | Margaret Ankers | 235 | 238 | 245 | 241 | 959 | |
Sophie Beardsall | ||||||||
Grace Hill | ||||||||
Emma Powell | ||||||||
5. | Jersey | Olivia Jordan - Higgins | 249 | 236 | 246 | 239 | 970 | |
Alex Mollin | ||||||||
Gloria Paradiso | ||||||||
Elaine Pushman | ||||||||
6. | Wyspa Man | Shirley Glover | 264 | 244 | 255 | 251 | 1014 | |
Emma Harris | ||||||||
Julie Heselton | ||||||||
Catherine Preston | ||||||||
Christina Skelly | ||||||||
7. | Guernsey | Janine Chamberlain | 252 | 252 | 259 | 267 | 1030 | |
Julie Creed | ||||||||
Amanda Webber | ||||||||
Sue Wellfair | ||||||||
8. | Rodos | Tsampika Anthoulas | 302 | 278 | 288 | 268 | 1136 | |
Maria Diakou | ||||||||
Panagiotis Diakou | ||||||||
Tsampika Kasioti | ||||||||
Katerina Tsiafitsa | ||||||||
9. | Minorka | Stepahnie Crossley | 305 | 287 | 279 | 295 | 1166 | |
Teresa Juaneda | ||||||||
Azahara Mellado Delgado | ||||||||
Isabelle Van de Graaf | ||||||||
10. | Alderney | Jane Ellen | 316 | 315 | 305 | 316 | 1252 | |
Patricia Mclernon | ||||||||
Sue Wethey |
Przebieg
Pierwsza runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Wight | 235 |
2. | Bermudy | 240 |
3. | Wyspy Alandzkie | 242 |
4. | Gotlandia | 249 |
4. | Jersey | 249 |
6. | Guernsey | 252 |
7. | Wyspa Man | 264 |
8. | Rodos | 302 |
9. | Minorka | 305 |
10. | Alderney | 316 |
Druga runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Wyspy Alandzkie | 242+229=471 |
2. | Bermudy | 240+232=472 |
3. | Wight | 235+238=473 |
4. | Gotlandia | 249+234=483 |
5. | Jersey | 249+236=485 |
6. | Guernsey | 252+252=504 |
7. | Wyspa Man | 264+244=508 |
8. | Rodos | 302+278=580 |
9. | Minorka | 305+287=592 |
10. | Alderney | 316+315=631 |
Trzecia runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Wyspy Alandzkie | 471+236=707 |
2. | Bermudy | 472+244=716 |
3. | Wight | 473+245=718 |
4. | Gotlandia | 483+238=721 |
5. | Jersey | 485+246=731 |
6. | Guernsey | 504+259=763 |
6. | Wyspa Man | 508+255=763 |
8. | Rodos | 580+288=868 |
9. | Minorka | 592+279=871 |
10. | Alderney | 631+305=936 |
Czwarta runda | ||
---|---|---|
Poz. | Kraj | Wynik |
1. | Bermudy | 716+231=947 |
2. | Wyspy Alandzkie | 407+244=951 |
3. | Gotlandia | 721+235=956 |
4. | Wight | 718+241=959 |
5. | Jersey | 731+239=970 |
6. | Wyspa Man | 763+251=1014 |
7. | Guernsey | 763+267=1030 |
8. | Rodos | 868+268=1136 |
9. | Minorka | 871+295=1166 |
10. | Alderney | 936+316=1252 |
Przypisy
- ↑ Dane profilu golfu na oficjalnej stronie Island Games 2009.
- ↑ Osoby biorące udział w męskiej konkurencji indywidualnej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Wyniki męskiej konkurencji indywidualnej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Osoby biorące udział w żeńskiej konkurencji indywidualnej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Wyniki żeńskiej konkurencji indywidualnej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Reprezentacje biorące udział w męskiej konkurencji drużynowej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Wyniki męskiej konkurencji drużynowej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Reprezentacje biorące udział w żeńskiej konkurencji drużynowej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
- ↑ Wyniki żeńskiej konkurencji drużynowej golfu na oficjalnej stronie wyników Island Games 2009.
Linki zewnętrzne
- Golf na stronie wyników Island Games 2009 (ang.)
- Golf na oficjalnej stronie Island Games 2009. natwestislandgames2009.ax. [zarchiwizowane z tego adresu (2009-06-19)]. (ang.)
Media użyte na tej stronie
Autor: Leonardo Piccioni de Almeida, Licencja: CC BY-SA 3.0
Flag used by the council of Western Isles (Na h-Eileanan Siar), located in Outer Hebrides, Scotland.
2007 Flag of Orkney
My own vector of the official flag of the Isles of Orkney, Scotland, created using Inkscape. This version is based upon the official version designed by Duncan Tullock of Birsay and voted for by the people of Orkney and approved by the Court of the Lord Lyon in 2007 from a short list of 5 designs. It is a Nordic Cross, in keeping with the flag's unofficial predecesor the Cross of St Magnus, and for which, according to Mr Tullock, "Orkney has always been represented by red, so that was an obvious choice. The yellow symbolizes the royal standards of both Scotland and Norway and blue is for Scotland, and also for the sea that surrounds us".
Flag of Prince Edward Island.