Ida Ingemarsdotter

Ida Ingemarsdotter
Ilustracja
Ida Ingemarsdotter na Tour de Ski 2010
Data i miejsce urodzenia

26 kwietnia 1985
Sveg

Klub

Åsarna IK

Wzrost

174 cm

Debiut w PŚ

18.02.2004, Sztokholm (24. miejsce - sprint C)

Pierwsze punkty w PŚ

18.02.2004, Sztokholm (24. miejsce - sprint C)

Pierwsze podium w PŚ

6.02.2010, Canmore (2. miejsce - sprint C)

Pierwsze zwycięstwo w PŚ

14.01.2012, Mediolan (sprint F)

Dorobek medalowy
Reprezentacja  Szwecja
Igrzyska olimpijskie
złotoSoczi 2014Sztafeta
brązSoczi 2014Sprint druż. s.klas.
Mistrzostwa świata
złotoOslo 2011Sprint druż. s.klas.
srebroOslo 2011Sztafeta
srebroVal di Fiemme 2013Sprint s.klasyczny
srebroVal di Fiemme 2013Sprint druż. s.dow.
srebroVal di Fiemme 2013Sztafeta
srebroFalun 2015Sprint druż. s.dow.
Mistrzostwa świata juniorów
srebroStryn 2004Sprint s.dowolny
brązRovaniemi 2005Sprint s.klasyczny
Mistrzostwa świata młodzieżowców
srebroMalles Venosta 2008Sprint s.dowolny

Ida Maria Erika Ingemarsdotter (ur. 26 kwietnia 1985 w Sveg) − szwedzka biegaczka narciarska, dwukrotna medalistka olimpijska, sześciokrotna medalistka mistrzostw świata, dwukrotna medalistka mistrzostw świata juniorów oraz medalistka mistrzostw świata młodzieżowców.

Kariera

Startowała na igrzyskach olimpijskich w Vancouver. W swoim najlepszym starcie, w sprincie techniką klasyczną, zajęła tam 15. miejsce. Wraz z Anną Olsson, Magdaleną Pajalą i Charlotte Kallą zajęła 5. miejsce w sztafecie. W 2007 r. zadebiutowała na mistrzostwach świata, zajmując 8. miejsce w sprincie stylem klasycznym podczas mistrzostw świata w Sapporo. Dwa lata później, na mistrzostwach świata w Libercu zajęła 4. miejsce w sprincie techniką dowolną. Na mistrzostwach świata w Oslo w 2011 r. zdobyła wraz z Charlotte Kallą złoty medal w sprincie drużynowym techniką klasyczną, a razem z Kallą, Anną Haag i Brittą Norgren wywalczyła srebrny medal w sztafecie 4x5 km.

Najlepsze wyniki w Pucharze Świata osiągnęła w sezonie 2009/2010, kiedy to zajęła 15. miejsce w klasyfikacji generalnej, a w klasyfikacji sprintu była szósta. Ponadto na mistrzostwach świata juniorów w Strynie zdobyła srebrny medal w sprincie techniką dowolną, a na mistrzostwach świata juniorów w Rovaniemi zdobyła brązowy medal w tej samej konkurencji rozgrywanej techniką klasyczną.

Po sezonie 2018/2019 zakończyła karierę.[1]

Osiągnięcia

Igrzyska olimpijskie

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaCzas bieguStrataZwyciężczyni
15.17 lutego2010Kanada WhistlerSprint stylem klasycznym3:39,2Norwegia Marit Bjørgen
41.19 lutego2010Kanada Whistler15 km bieg łączony39:58,1+4:18,4Norwegia Marit Bjørgen
5.25 lutego2010Kanada Whistlerbieg sztafetowy 4×5 km[a]55:19,5+59,4 Norwegia
DNF27 lutego2010Kanada Whistler30 km stylem klasycznym (start masowy)1:30:33,7Polska Justyna Kowalczyk
5.11 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaSprint stylem dowolnym2:35,5+6,5Norwegia Maiken Caspersen Falla
1.Gold medal.svg15 lutego2014Rosja Krasnaja Polanabieg sztafetowy 4×5 km[b]53:02,7
3.Bronze medal.svg19 lutego2014Rosja Krasnaja PolanaSprint drużynowy stylem klasycznym[c]16:04,05+19,77 Norwegia
13.13 lutego2018Korea Południowa PjongczangSprint stylem klasycznym3:03,84Szwecja Stina Nilsson
34.15 lutego2018Korea Południowa Pjongczang10 km stylem dowolnym25:00,5+2:42,1Norwegia Ragnhild Haga

Mistrzostwa świata

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaCzas bieguStrataZwyciężczyni
8.22 lutego2007Japonia SapporoSprint stylem klasycznym2:50,9Norwegia Astrid Jacobsen
4.24 lutego2009Czechy LiberecSprint stylem dowolnym2:39,3+3,8Włochy Arianna Follis
12.24 lutego2011Norwegia OsloSprint stylem dowolnym3:03,9Norwegia Marit Bjørgen
28.28 lutego2011Norwegia Oslo10 km stylem klasycznym27:39,3+2:22,8Norwegia Marit Bjørgen
1.FIS gold medal.png2 marca2011Norwegia OsloSprint drużynowy stylem klasycznym[d]19:25,0
2.FIS silver medal.png3 marca2011Norwegia Oslobieg sztafetowy 4×5 km[e]53:30,0+36,1 Norwegia
2.FIS silver medal.png21 lutego2013Włochy Val di FiemmeSprint stylem klasycznym3:16,6+2,3Norwegia Marit Bjørgen
2.FIS silver medal.png24 lutego2013Włochy Val di FiemmeSprint drużynowy stylem dowolnym[f]20:24,44+7,80 Stany Zjednoczone
2.FIS silver medal.png28 lutego2013Włochy Val di Fiemmebieg sztafetowy 4×5 km[b]1:00:36,5+26,2 Norwegia
12.19 lutego2015Szwecja FalunSprint stylem klasycznym3:26,63Norwegia Marit Bjørgen
2.FIS silver medal.png22 lutego2015Szwecja FalunSprint drużynowy stylem dowolnym[c]14:29,57+8,17 Norwegia
5.23 lutego2017Finlandia LahtiSprint stylem dowolnym3:02,34+4,42Norwegia Maiken Caspersen Falla
4.26 lutego2017Finlandia LahtiSprint drużynowy stylem klasycznym[c]20:20,56+18,57 Norwegia
17.28 lutego2017Finlandia Lahti10 km stylem klasycznym25:24,9+2:02,8Norwegia Marit Bjørgen
11.23 lutego2019Austria Seefeld15 km bieg łączony36:54,5 min+2:04,2 minNorwegia Therese Johaug
33.26 lutego2019Austria Seefeld10 km stylem klasycznym27:02,1 min+2:27,4 minNorwegia Therese Johaug
13.2 marca2019Austria Seefeld30 km stylem dowolnym (start masowy)1:14:26,2 h+4:09,7 minNorwegia Therese Johaug

Mistrzostwa świata juniorów

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaCzas bieguStrataZwyciężczyni
2.FIS silver medal.png7 lutego2004Norwegia StrynSprint stylem dowolnymNorwegia Astrid Øvstedal
3.FIS bronze medal.png23 marca2005Finlandia RovaniemiSprint stylem klasycznymNorwegia Kari Vikhagen Gjeitnes
39.25 marca2005Finlandia Rovaniemi5 km stylem dowolnym14:24,8+1:36,0Rosja Natalja Iljina
5.26 marca2005Finlandia Rovaniemibieg sztafetowy 4×3,3 km[g]54:11,1+2:34,4 Norwegia

Mistrzostwa świata młodzieżowców (do lat 23)

MiejsceDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaCzas bieguStrataZwyciężczyni
10.31 stycznia2006Słowenia KranjSprint stylem dowolnymNorwegia Guro Strøm Solli
2.FIS silver medal.png24 lutego2008Włochy Malles VenostaSprint stylem dowolnymSłowenia Vesna Fabjan

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

SezonMiejsce
2003/200486.
2005/200665.
2006/200750.
2007/200841.
2008/200950.
2009/201015.
2010/201118.
2011/201222.
2012/201332.
2013/201437.
2014/201521.
2015/201612.
2016/201715.
2017/201818.
2018/201915.

Miejsca na podium

Zawody PŚEtapy zawodów PŚŁącznie
Sezon PŚ1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem1. miejsce2. miejsce3. miejsceRazem
2009/20101111
2010/2011
2011/2012213213
2012/20131111
2013/2014
2014/2015
2015/2016112112
2016/2017
2017/2018
2018/2019111122
Suma22262132439

Miejsca na podium w zawodach indywidualnych Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćKonkurencjaCzas bieguStrataMiejsceZwycięzca
1.6 lutego2010Kanada CanmoreSprint stylem klasycznym3:28,7 min+7,6 s2.Polska Justyna Kowalczyk
2.18 grudnia2011Słowenia RoglaSprint stylem dowolnym2:15,8 min+1,5 s3.Norwegia Maiken Caspersen Falla
3.14 stycznia2012Włochy MediolanSprint stylem dowolnym2:56,6 min1.
4.17 lutego2012Polska Szklarska PorębaSprint stylem dowolnym3:23,7 min1.
5.8 grudnia2012Kanada QuébecSprint stylem dowolnym3:40,2 min+1,3 s3.Stany Zjednoczone Kikkan Randall
6.24 listopada2018Finlandia RukaSprint stylem klasycznym2:52,62 min+1,51 s3.Rosja Julija Biełorukowa

Miejsca na podium w etapach zawodów Pucharu Świata chronologicznie

NrDzieńRokMiejscowośćZawodyKonkurencjaCzas bieguStrataMiejsceZwyciężczyni
1.28 listopada2015Finlandia RukaRuka Triple5 km stylem dowolnym11:23,8 min+25,4 s3.Norwegia Therese Johaug
2.1 stycznia2016Szwajcaria LenzerheideTour de SkiSprint stylem dowolnym3:06,70 min+0,40 s2.Norwegia Maiken Caspersen Falla
3.29 grudnia2018Włochy ToblachTour de SkiSprint stylem dowolnym2:36,26 min+3,00 s2.Szwecja Stina Nilsson

Miejsca w poszczególnych zawodach Pucharu Świata

Sezon 2003/2004
Düsseldorf 25.10 (SP F)Beitostølen 22.11 (10 km F)Ruka 28.11 (10 km C)Ruka 29.11 (2×7,5 km)Dobbiaco 6.12 (15 km F)Davos 13.12 (10 km C)Val di Fiemme 16.12 (SP C)Ramsau 20.12 (10 km F)Ramsau 21.12 (2×7,5 km)Falun 6.01 (2×7,5 km)Otepää 10.01 (15 km C)Nové Město 17.01 (10 km C)Nové Město 18.01 (SP F)Val di Fiemme 25.01 (70 km C)La Clusaz 6.02 (10 km F)Oberstdorf 14.02 (2×7,5 km)Sztokholm 18.02 (SP C)Umeå 21.02 (10 km C)Trondheim 24.02 (SP F)Drammen 26.02 (SP C)Oslo 28.02 (30 km F)Lahti 5.03 (SP F)Lahti 7.03 (10 km C)Pragelato 12.03 (SP F)Pragelato 13.03 (15 km F)punkty
----------------24-36------7
Sezon 2005/2006
Düsseldorf 22.10 (SP F)Beitostølen 19.11 (10 km C)Ruka 26.11 (10 km C)Ruka 27.11 (10 km F)Vernon 10.12 (2×7,5 km)Vernon 11.12 (SP F)Canmore 15.12 (10 km F)Canmore 17.12 (15 km C)Nové Město 30.12 (SP F)Nové Město 31.12 (10 km F)Otepää 7.01 (10 km C)Otepää 8.01 (SP C)Lago di Tesero 14.01 (15 km F)Oberstdorf 21.01 (2×7,5 km)Oberstdorf 22.01 (SP C)Davos 4.02 (SP F)Davos 5.02 (10 km C)Mora 4.03 (45 km C)Borlänge 7.03 (SP F)Falun 8.03 (2×5 km)Drammen 9.03 (SP C)Oslo 11.03 (30 km F)Changchun 15.03 (SP F)Sapporo 19.03 (2×7,5 km)punkty
39-----------------7-28---39
Sezon 2006/2007
Düsseldorf 28.10 (SP F)Gällivare 18.11 (10 km F)Ruka 25.11 (SP C)Ruka 26.11 (10 km C)Cogne 13.12 (10 km C)La Clusaz 16.12 (15 km F)Monachium 31.12 (SP F)Oberstdorf 2.01 (2×5 km)Oberstdorf 3.01 (10 km C)Asiago 5.01 (SP F)Val di Fiemme 6.01 (15 km C)Val di Fiemme 7.01 (10 km F)TdSRybińsk 20.01 (15 km F)Rybińsk 21.01 (SP F)Otepää 27.01 (10 km C)Otepää 28.01 (SP C)Davos 3.02 (10 km F)Changchun 15.02 (SP C)Changchun 16.02 (10 km F)Lahti 10.03 (SP F)Lahti 11.03 (10 km C)Drammen 14.03 (SP C)Oslo 17.03 (30 km C)Sztokholm 21.03 (SP C)Falun 24.03 (2×7,5 km)punkty
-8714-------------18-12-20-23-244972
Sezon 2007/2008
Düsseldorf 27.10 (SP F)Beitostølen 24.11 (10 km F)Ruka 1.12 (SP C)Ruka 2.12 (10 km C)Davos 8.12 (10 km C)Rybińsk 15.12 (15 km F)Rybińsk 16.12 (SP F)Nové Město 28.12 (3,3 km C)Nové Město 29.12 (10 km F)Praga 30.12 (SP F)Nové Město 1.01 (10 km F)Nové Město 2.01 (10 km C)Asiago 4.01 (SP F)Val di Fiemme 5.01 (10 km C)Val di Fiemme 6.01 (9 km F)TdSCanmore 22.01 (2×7,5 km)Canmore 23.01 (SP C)Canmore 25.01 (10 km F)Canmore 26.01 (SP F)Otepää 9.02 (10 km C)Otepää 10.02 (SP C)Liberec 16.02 (7,6 km F)Falun 23.02 (2×7,5 km)Sztokholm 27.02 (SP C)Lahti 1.03 (SP F)Lahti 2.03 (10 km C)Drammen 5.03 (SP C)Oslo 8.03 (30 km F)Bormio 14.03 (2,5 km F)Bormio 15-16.03 (10 km C + 10 km F)punkty
18-2257--15----------20-15-10--3516-29---108
Sezon 2008/2009
Gällivare 22.11 (10 km F)Ruka 29.11 (SP C)Ruka 30.11 (10 km C)La Clusaz 6.12 (15 km F)Davos 13.12 (10 km C)Davos 14.12 (SP F)Düsseldorf 20.12 (SP F)Oberhof 27.12 (2,8 km F)Oberhof 28.12 (10 km C)Praga 29.12 (SP F)Nové Město 31.12 (9 km C)Nové Město 1.01 (SP F)Val di Fiemme 3.01 (10 km C)Val di Fiemme 4.01 (9 km F)TdSWhistler 16.01 (SP C)Whistler 17.01 (2×7,5 km)Otepää 24.01 (10 km C)Otepää 25.01 (SP C)Rybińsk 30.01 (10 km F)Rybińsk 31.01 (SP F)Valdidentro 13.02 (SP F)Valdidentro 14.02 (10 km C)Lahti 07.03 (SP F)Lahti 08.03 (10 km F)Trondheim 12.03 (SP C)Trondheim 14.03 (30 km C)Sztokholm 18.03 (SP C)Falun 20.03 (2,5 km F)Falun 21.03 (2×5 km)Falun 22.03 (10 km F)FPŚpunkty
-9---27---------8--18--20-32-35------85
Sezon 2009/2010
Beitostølen 21.11 (10 km F)Ruka 28.11 (SP C)Ruka 29.11 (10 km C)Düsseldorf 5.12 (SP F)Davos 12.12 (10 km F)Davos 13.12 (SP F)Rogla 19.12 (SP C)Rogla 20.12 (15 km C)Oberhof 1.01 (2,8 km F)Oberhof 2.01 (10 km C)Oberhof 3.01 (SP C)Praga 4.01 (SP F)Toblach 6.01 (16 km F)Toblach 7.01 (5 km C)Val di Fiemme 9.01 (10 km C)Val di Fiemme 10.01 (9 km F)TdSOtepää 16.01 (10 km C)Otepää 17.01 (SP C)Rybińsk 22.01 (SP F)Rybińsk 23.01 (2×7,5 km)Canmore 5.02 (10 km F)Canmore 6.02 (SP C)Lahti 6.03 (2×7,5 km)Drammen 11.03 (SP C)Oslo 13.03 (30 km F)Oslo 14.03 (SP F)Sztokholm 17.03 (SP C)Falun 19.03 (2,5 km C)Falun 20.03 (2×5 km)FPŚpunkty
4715-4-408-37201235------4---2-9-164133220395
Sezon 2010/2011
Gällivare 20.11 (10 km F)Ruka 26.11 (SP C)Ruka 27.11 (5 km C)Ruka 28.11 (10 km F)RTDüsseldorf 4.12 (SP F)Davos 11.12 (10 km C)Davos 12.12 (SP F)La Clusaz 18.12 (15 km F)Oberhof 31.12 (2,5 km F)Oberhof 1.01 (10 km C)Oberstdorf 2.01 (SP C)Oberstdorf 3.01 (2×5 km)Toblach 5.01 (SP F)Toblach 6.01 (15 km F)Val di Fiemme 8.01 (10 km C)Val di Fiemme 9.01 (9 km F)TdSLiberec 15.01 (SP F)Otepää 22.01 (10 km C)Otepää 23.01 (SP C)Rybińsk 4.02 (2×5 km)Rybińsk 5.02 (SP F)Drammen 19.02 (10 km C)Drammen 20.02 (SP F)Lahti 12.03 (2×5 km)Lahti 13.03 (SP C)Sztokholm 16.03 (SP C)Falun 18.03 (2,5 km C)Falun 19.03 (2×5 km)FPŚpunkty
221510291719401648--------------562174132210360
Sezon 2011/2012
Sjusjøen 19.11 (10 km F)Ruka 25.11 (SP C)Ruka 26.11 (5 km F)Ruka 27.11 (10 km C)RTDüsseldorf 3.12 (SP F)Davos 10.12 (15 km F)Davos 11.12 (SP F)Rogla 17.12 (10 km C)Rogla 18.12 (SP F)Oberhof 29.12 (3,1 km F)Oberhof 30.12 (10 km C)Oberstdorf 31.12 (SP C)Oberstdorf 1.01 (2×5 km)Toblach 3.01 (3,3 km C)Toblach 4.01 (SP F)Toblach 5.01 (15 km F)Val di Fiemme 7.01 (10 km C)Val di Fiemme 8.01 (9 km F)TdSMediolan 14.01 (SP F)Otepää 21.01 (SP C)Otepää 22.01 (10 km C)Moskwa 2.02 (SP F)Rybińsk 4.02 (10 km F)Rybińsk 5.02 (2×7,5 km)Nové Město na Moravě 11.02 (15 km C)Szklarska Poręba 17.02 (SP F)Szklarska Poręba 18.02 (10 km C)Lahti 3.03 (2×7,5 km)Lahti 4.03 (SP C)Drammen 7.03 (SP C)Oslo 11.03 (30 km C)Sztokholm 14.03 (SP C)Falun 16.03 (2,5 km F)Falun 17.03 (10 km C)FPŚpunkty
331536282648---3174053926273137322818-8--16142-392253103240-475
Sezon 2012/2013
Gällivare 24.11 (10 km F)Ruka 30.11 (SP C)Ruka 1.12 (5 km F)Ruka 2.12 (10 km C)RTQuébec 8.12 (SP F)Canmore 13.12 (10 km C)Canmore 15.12 (SP F)Canmore 16.12 (2×7,5 km)Oberhof 29.12 (3,1 km F)Oberhof 30.12 (9 km C)Val Müstair 1.01 (SP F)Toblach 3.01 (15 km F)Toblach 4.01 (3,3 km C)Val di Fiemme 5.01 (10 km C)Val di Fiemme 6.01 (9 km F)TdSLiberec 12.01 (SP C)La Clusaz 19.01 (10 km C)Krasnaja Polana 1.02 (SP F)Krasnaja Polana 2.02 (2×7,5 km)Davos 16.02 (SP C)Davos 17.02 (10 km F)Lahti 9.03 (SP F)Lahti 10.03 (10 km C)Drammen 13.03 (SP C)Oslo 17.03 (30 km F)Sztokholm 20.03 (SP C)Falun 22.03 (2,5 km F)Falun 23.03 (10 km C)FPŚpunkty
16----327931--------10447-6-----12---232
Sezon 2013/2014
Ruka 29.11 (SP C)Ruka 30.11 (5 km C)Ruka 1.12 (10 km F)RTLillehammer 7.12 (10 km C)Davos 14.12 (15 km F)Davos 15.12 (SP F)Asiago 21.12 (SP C)Oberhof 28.12 (3 km F)Oberhof 29.12 (SP F)Lenzerheide 31.12 (SP F)Lenzerheide 1.01 (10 km C)Toblach 3.01 (15 km F)Val di Fiemme 4.01 (5 km C)Val di Fiemme 5.01 (9 km F)TdSNové Město na Moravě 11.01 (SP F)Szklarska Poręba 18.01 (SP F)Szklarska Poręba 19.01 (10 km C)Toblach 1.02 (10 km C)Toblach 2.02 (SP F)Lahti 1.03 (SP F)Lahti 2.03 (10 km F)Drammen 5.03 (SP C)Oslo 9.03 (30 km C)Falun 14.03 (SP C)Falun 15.03 (2×7,5 km)FPŚpunkty
636212040-3913--------6---9--33-153328177
Sezon 2014/2015
Ruka 29.11 (SP C)Ruka 30.11 (10 km C)Lillehammer 5.12 (SP F)Lillehammer 6.12 (5 km F)Lillehammer 7.12 (10 km C)LTDavos 13.12 (10 km C)Davos 14.12 (SP F)Davos 20.12 (10 km F)Davos 21.12 (SP F)Oberstdorf 3.01 (3,2 km F)Oberstdorf 4.01 (10 km C)Val Müstair 6.01 (SP F)Toblach 7.01 (5 km C)Toblach 8.01 (15 km F)Val di Fiemme 10.01 (10 km C)Val di Fiemme 11.01 (9 km F)TdSOtepää 17.01 (SP C)Rybińsk 23.01 (10 km F)Rybińsk 24.01 (SP F)Rybińsk 25.01 (2×7,5 km)Östersund 14.02 (SP C)Östersund 15.02 (10 km F)Lahti 7.03 (SP F)Lahti 8.03 (10 km C)Drammen 11.03 (SP C)Oslo 15.03 (30 km F)punkty
2814892212-91813--------8---16-10241620300
Sezon 2015/2016
Ruka 27.11 (SP C)Ruka 28.11 (5 km F)Ruka 29.11 (10 km C)RTLillehammer 5.12 (2×7,5 km)Davos 12.12 (15 km F)Davos 13.12 (SP F)Toblach 19.12 (SP F)Toblach 20.12 (10 km C)Lenzerheide 1.01 (SP F)Lenzerheide 2.01 (15 km C)Lenzerheide 3.01 (5 km F)Oberstdorf 5.01 (SP C)Oberstdorf 6.01 (10 km C)Toblach 8.01 (5 km F)Val di Fiemme 9.01 (10 km C)Val di Fiemme 10.01 (9 km F)TdSPlanica 16.01 (SP F)Nové Město na Moravě 23.01 (10 km F)Drammen 3.02 (SP C)Oslo 7.02 (30 km C)Sztokholm 11.02 (SP C)Falun 13.02 (5 km C)Falun 14.02 (10 km F)Lahti 20.02 (SP F)Lahti 21.02 (2×7,5 km)Gatineau 1.03 (SP F)Montreal 2.03 (10,5 km C)Québec 4.03 (SP F)Québec 5.03 (10 km F)Canmore 8.03 (SP C)Canmore 9.03 (2×7,5 km)Canmore 11.03 (10 km F)Canmore 12.03 (10 km C)STKpunkty
535438-10181222613461124231219-8DNF814151625617611-----787
Sezon 2016/2017
Ruka 26.11 (SP C)Ruka 27.11 (10 km C)Lillehammer 2.12 (SP C)Lillehammer 3.12 (5 km F)Lillehammer 4.12 (10 km C)LTDavos 10.12 (15 km F)Davos 11.12 (SP F)La Clusaz 17.12 (10 km F)Val Müstair 31.12 (SP F)Val Müstair 1.01 (5 km C)Oberstdorf 3.01 (2×5 km)Oberstdorf 4.01 (10 km F)Toblach 6.01 (5 km F)Val di Fiemme 7.01 (10 km C)Val di Fiemme 8.01 (9 km F)TdSToblach 14.01 (SP F)Ulricehamn 21.01 (10 km F)Falun 28.01 (SP F)Falun 29.01 (15 km C)Pjongczang 3.02 (SP C)Pjongczang 4.02 (2×7,5 km)Otepää 18.02 (SP F)Otepää 19.02 (10 km C)Drammen 8.03 (SP C)Oslo 12.03 (30 km C)Québec 17.03 (SP F)Québec 18.03 (10 km C)Québec 19.03 (10 km F)FPŚpunkty
1121111231212238---------5151215--8-5-41274479
Sezon 2017/2018
Ruka 24.11 (SP C)Ruka 25.11 (10 km C)Ruka 26.11 (10 km F)RTLillehammer 2.12 (SP C)Lillehammer 3.12 (2×7,5 km)Davos 9.12 (SP F)Davos 10.12 (10 km F)Toblach 16.12 (10 km F)Toblach 17.12 (10 km C)Lenzerheide 30.12 (SP F)Lenzerheide 31.12 (10 km C)Lenzerheide 1.01 (10 km F)Oberstdorf 4.01 (10 km F)Val di Fiemme 6.01 (10 km C)Val di Fiemme 7.01 (9 km F)TdSDrezno 13.01 (SP F)Planica 20.01 (SP C)Planica 21.01 (10 km C)Seefeld 27.01 (SP F)Seefeld 28.01 (10 km F)Lahti 3.03 (SP F)Lahti 4.03 (10 km C)Drammen 7.03 (SP C)Oslo 11.03 (30 km F)Falun 16.03 (SP F)Falun 17.03 (10 km C)Falun 18.03 (10 km F)FPŚpunkty
4179912-15231215-------11--1511517281110311621435
Sezon 2018/2019
Ruka 24.11 (SP C)Ruka 25.11 (10 km C)Lillehammer 30.11 (SP F)Lillehammer 1.12 (10 km F)Lillehammer 2.12 (10 km C)LTBeitostølen 8.12 (15 km F)Davos 15.12 (SP F)Davos 16.12 (10 km F)Toblach 29.12 (SP F)Toblach 30.12 (10 km F)Val Müstair 1.01 (SP F)Oberstdorf 2.01 (10 km C)Oberstdorf 3.01 (10 km F)Val di Fiemme 5.01 (10 km C)Val di Fiemme 6.01 (9 km F)TdSDrezno 12.01 (SP F)Otepää 19.01 (SP C)Otepää 20.01 (10 km C)Ulricehamn 26.01 (10 km F)Lahti 9.02 (SP F)Cogne 16.02 (SP F)Cogne 17.02 (10 km C)Oslo 10.03 (30 km C)Drammen 12.03 (SP C)Falun 16.03 (SP F)Falun 17.03 (10 km F)Québec 22.03 (SP F)Québec 23.03 (10 km C)Québec 24.03 (10 km F)FPŚpunkty
316710181212221221312-----8918-20---174153014715579
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 31-100 wyniki anulowane

DNF - zawodnik nie ukończył biegu
- zawodnik nie wystartował
TdS - Tour de Ski FPŚ - Finał Pucharu Świata RT - Ruka Triple LT - Lillehammer Tour STK - Ski Tour Kanada

Linki zewnętrzne

Uwagi

  1. Skład drużyny: Anna Olsson, Magdalena Pajala, Charlotte Kalla, Ida Ingemarsdotter
  2. a b Skład drużyny: Ida Ingemarsdotter, Emma Wikén, Anna Haag, Charlotte Kalla
  3. a b c Skład drużyny: Ida Ingemarsdotter, Stina Nilsson
  4. Skład drużyny: Ida Ingemarsdotter, Charlotte Kalla
  5. Skład zespołu: Ida Ingemarsdotter, Anna Haag, Britta Norgren, Charlotte Kalla
  6. Skład drużyny: Charlotte Kalla, Ida Ingemarsdotter
  7. Skład drużyny: Emma Lundbäck, Annika Löfström, Anna Hansson, Ida Ingemarsdotter

Przypisy

  1. Ida Ingemarsdotter avslutar sin elitkarriär, skidor.com [dostęp 2020-03-30] [zarchiwizowane z adresu 2020-09-10] (szw.).

Media użyte na tej stronie

Flag of Canada (Pantone).svg
Flag of Canada introduced in 1965, using Pantone colors. This design replaced the Canadian Red Ensign design.
Gold medal.svg
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a gold medal, based on Olympic rings.svg.
Bronze medal.svg
Autor: B1mbo, Licencja: CC BY-SA 2.5
Drawing of a bronze medal, based on Olympic rings.svg.
FIS gold medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Złoty medal FIS
FIS silver medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Srebrny medal FIS
Flag of the United States.svg
The flag of Navassa Island is simply the United States flag. It does not have a "local" flag or "unofficial" flag; it is an uninhabited island. The version with a profile view was based on Flags of the World and as a fictional design has no status warranting a place on any Wiki. It was made up by a random person with no connection to the island, it has never flown on the island, and it has never received any sort of recognition or validation by any authority. The person quoted on that page has no authority to bestow a flag, "unofficial" or otherwise, on the island.
Flag of Finland.svg
Flaga Finlandii
FIS bronze medal.png
Autor: Fanmalysza, own work with Inkscape, GIMP and Nero PhotoSnap Essentials, edited by Micgryga with Adobe Photoshop, Licencja: CC BY-SA 4.0
Brązowy medal FIS
Civil Ensign of Switzerland.svg
Flag of Switzerland at sea
Flag of Russia (bordered).svg
The flag of Russia with a border.
Olympic flag.svg
Olympic Movement flag

Proportions 2:3, created 1913, adopted 1914, first used 1920.

INGEMARSDOTTER Ida Tour de Ski 2010.jpg
Autor: Iso76, Licencja: CC BY-SA 3.0
Ida Ingemarsdotter at the Tour de Ski 2010 in Oberhof
Cross country skiing pictogram.svg
Pictograms of Olympic sports - Cross country skiing