Ildar Fatkullin

Ildar Fatkullin
Data i miejsce urodzenia16 października 1982
Ufa
KlubŁokomotiw Ufa
Reprezentacja Rosja
Debiut w PŚ28 listopada 1999 w Kuopio (42. miejsce)
Pierwsze punkty w PŚ2 grudnia 2000 w Kuopio (30. miejsce)
Rekord życiowy182 m na Kulm w Tauplitz (2006)

Ildar Railewicz Fatkullin (ros. Ильдар Раилевич Фаткуллин, tat. İldar Rail uğlı Fətxullin, ur. 16 października 1982 w Ufie) – rosyjski skoczek narciarski i trener narodowości tatarskiej. Występował w barwach klubu Łokomotiw Ufa.

W Pucharze Świata zadebiutował w 1999 w fińskiej miejscowości Kuopio. Rok później zdobył tam swoje pierwsze punkty do PŚ. Jego rekord życiowy w długości skoku to 182 metry (Tauplitz 2006).

W sezonie 2018/2019 został jednym z trenerów męskiej kadry B reprezentacji Rosji w skokach narciarskich[1].

Skoki narciarskie uprawiał również jego młodszy brat, Robiert Fatkullin[2].

Igrzyska olimpijskie

Mistrzostwa świata

Mistrzostwa świata w lotach

Mistrzostwa świata juniorów

Zimowy olimpijski festiwal młodzieży Europy

Indywidualnie

1999 Słowacja Poprad/Szczyrbskie Jezioro22. miejsce

Drużynowo

1999 Słowacja Poprad/Szczyrbskie Jezioro6. miejsce[b]

Puchar Świata

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach Pucharu Świata

Sezon 1999/2000
KuopioKuopioPredazzoPredazzoVillachZakopaneZakopaneOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenEngelbergEngelbergSapporoSapporoHakubaWillingenWillingenTauplitzIron MountainIron MountainLahtiLahtiTrondheimOsloPlanicapunkty
-42?????q?qq----????--?????0
Sezon 2000/2001
KuopioKuopioKuopioOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenHarrachovHarrachovPark CityHakubaSapporoSapporoWillingenWillingenOberstdorfOberstdorfFalunTrondheimOsloPlanicapunkty
-3064qq2643--3941q30-----3630-9
Sezon 2001/2002
KuopioKuopioNeustadtNeustadtVillachEngelbergEngelbergVal di FiemmeVal di FiemmeOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenZakopaneZakopaneHakubaSapporoLahtiFalunTrondheimOslopunkty
39494031332626313081523q---1224----96
Sezon 2002/2003
RukaRukaTrondheimTrondheimNeustadtNeustadtEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenLiberecZakopaneZakopaneHakubaSapporoSapporoTauplitzTauplitzWillingenWillingenOsloLahtiLahtiPlanicaPlanicapunkty
qq--qqqqqqqq-q44504745q443938-----0
Sezon 2003/2004
RukaRukaTrondheimNeustadtEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenLiberecLiberecZakopaneZakopaneHakubaSapporoSapporoOberstdorfWillingenPark CityLahtiKuopioLillehammerOslopunkty
--q--------------------0
Sezon 2004/2005
RukaRukaTrondheimTrondheimHarrachovHarrachovEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenWillingenTauplitzTauplitzNeustadtNeustadtZakopaneZakopaneSapporoSapporoPragelatoLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
--------q43--1432324929----q35-----20
Sezon 2005/2006
RukaRukaLillehammerLillehammerHarrachovHarrachovEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenSapporoSapporoZakopaneZakopaneWillingenLahtiKuopioLillehammerOsloPlanicaPlanicapunkty
qq44qq40qqqq---qq-q4742qq-0
Sezon 2006/2007
RukaLillehammerLillehammerEngelbergEngelbergOberstdorfGarmisch-PartenkirchenInnsbruckBischofshofenVikersundZakopaneOberstdorfOberstdorfTitisee-NeustadtTitisee-NeustadtKlingenthalWillingenLahtiKuopioOsloOsloPlanicaPlanicaPlanicapunkty
----49q-qq-q-------------0
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się  -  – zawodnik nie wystartował
 ?  – brak danych (zawodnik nie wystartował lub nie zakwalifikował się)

Turniej Czterech Skoczni

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Turniej Nordycki (Skandynawski)

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Letnie Grand Prix

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Miejsca w poszczególnych konkursach LGP

2000
HinterzartenKuopioVillachCourchevelHakubaHakubaSapporoSapporopunkty
35-------0
2001
HinterzartenHinterzartenCourchevelStamsSapporoHakubaHakubapunkty
-3349----0
2002
HinterzartenHinterzartenCourchevelLahtiLahtiInnsbruckpunkty
3826q4948q5
2004
HinterzartenCourchevelZakopanePredazzoInnsbruckHakubaHakubapunkty
q-q----0
2005
HinterzartenEinsiedelnCourchevelZakopanePredazzoBischofshofenHakubaHakubapunkty
42427---83193
2006
HinterzartenPredazzoEinsiedelnCourchevelZakopaneKranjHakubaHakubaKlingenthalOberhofpunkty
q--31-28--51423
Legenda
1 2 3 4-10 11-30 poniżej 30

 q  – zawodnik nie zakwalifikował się
 -  – zawodnik nie wystartował
(lub nie zakwalifikował się[c])

Turniej Czterech Narodów

Miejsca w klasyfikacji generalnej

Uwagi

  1. a b c Skład zespołu: Dienis Korniłow, Dmitrij Ipatow, Dmitrij Wasiljew i Ildar Fatkullin
  2. Skład zespołu: Ildar Fatkullin, Siergiej Kożewnikow, Anton Kaliniczenko
  3. Przed 2002 rokiem

Przypisy

Bibliografia

Media użyte na tej stronie